Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

poruka: 25
|
čitano: 7.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Pozz.. Ovako moja mobo je G41M P26 koja podrzava DDR3 800-1066,1333 , ja imam vec Transend. 4GB DDR3 1333mhz.. moja ploca ima 2 slota..danas sam kupio novu KIngston 4GB DDR3 1333mhz memoriju. neradi sa mojom, neradi ni sama.. znaci samo moja radi,probam skupa nece da pali displey..izvadim ovu novu radi..probam samo novu stavit isto nepali display.. opet odem zamjenim za itu sad Transend. 4GB DDR3 1333mhz.. probam.. neradi.. ni sa mojom ni sama neradi..mijenjao slotove znaci ne rade...samo moja radi ta..sad ode u shop kazem ljudi se cude kaze do ploce je kako moze biti do ploce ako moja 4gb radi a vasa neradi..i ako nepodrzaje (sto podrzaje max 8 gb) znaci i vasa bi trebala raditi bar samu kad stavi ali ne radi,,neznam sto da radim..skroz sam zbunjen...btw.. zasto mi u biosu stoji 1066 Frequency RAM... zasto nije 1333mhz posto mi je ta plocica..
Hvala svima...Veliki pozz
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

neke starije ploče imaju ono foru da ne rade recimo sa memorijama koje imaju čipove sa obje strane, koje imaju preko 512 mb po čipu i sl. imao sam sličan problem sa svojom p43 twins, i na kraju ostao na ddr2, budući da prima obje.... pokušaj sa nekim drugima i pogledaj na stranici proizvođača koje točno memorije podržava

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Na sluzbenoj stranici tvog MBO pise da podrzava 1333mhz (OC) valjda moras sam dici frekvenciju u biosu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
da, to sam i ja vidio drug..ali ako dignem frekvenciju da li bi onda ovaj dr. ram trebao da radi!?
12 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Ne znaci, najbolje nađi popis ramova koji rade sa tvojom maticnom pa njih pokusaj naci u ducanu , tj zamjeniti ovu koja ti neradi za neku koja provjereno radi sa tvojom maticnom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Xboxn00b kaže...
Ne znaci, najbolje nađi popis ramova koji rade sa tvojom maticnom pa njih pokusaj naci u ducanu , tj zamjeniti ovu koja ti neradi za neku koja provjereno radi sa tvojom maticnom

izvini, kako mislis popis, mislis kao ono "memory finder" ? 

14 godina
odjavljen
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

Na stranici proizvođača ili u knjižici koju dobiješ sa pločom zna bit popis RAM-a koji su podržani. Btw imao sam sličan čudan problem sa starijom pločom koji sam rješavao tako da sam resetirao bios na default postavke i onda bi sve radilo uredno. Isto se komp nije htjeo bootat čak i kad bi se isprobavali memorijski moduli pojedinačno. Probaj napravit reset biosa na default postavke ili CMOS reset na matičnoj ploči.

There is only one rule in metal, play it F*CKING LOUD!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Odi na msi stranicu tvoje maticne onda compatibility i onda test report pa memory moduls
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Xboxn00b kaže...
Odi na msi stranicu tvoje maticne onda compatibility i onda test report pa memory moduls

vidi ovo drug sad..otisao sam tu i izbacio je listu koje podrzava npr. DDR III 800 i lista... pa onda DDR3 1066 i lista.. nigdje nema 1333mhz ikao u specifikacima stoji 1333OC ?? wtf je sad to?! :O 

12 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

ma nema ti veze brzina, ako staviš i 1600 on se spusti na neku podržanu vrijednost, ne zamaraj se brzinama

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Alex.Mahone kaže...
Xboxn00b kaže...
Odi na msi stranicu tvoje maticne onda compatibility i onda test report pa memory moduls

vidi ovo drug sad..otisao sam tu i izbacio je listu koje podrzava npr. DDR III 800 i lista... pa onda DDR3 1066 i lista.. nigdje nema 1333mhz ikao u specifikacima stoji 1333OC ?? wtf je sad to?! :O 

Znači ti to da podržava npr DDR3 1066 ocanu na 1333mhz  , znači staviš neku od 1333mhz matična je spusti na 1066 al je ti možes ocati na tih 1333OC. Tako nekako.

http://valid.canardpc.com/hwx19k
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Checola kaže...

ma nema ti veze brzina, ako staviš i 1600 on se spusti na neku podržanu vrijednost, ne zamaraj se brzinama

nosio sam na servis..neradi zbog ploce..ovaj ram sto imam je stariji i radi na 667 a ovi novi su svi iznad 800 .. 

15 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

- MBO-BIOS mora podržavati RAM. Provjeri/nadogradi BIOS, možda pomogne.

- O gustoći chipove (na modulu) ovisi dali je podržan. Pošto je staiji chipset s ograničenjem (max 8GB), to je vjerojatni razlog problema (jer su noviji chipovi veći, ponekad radi, to ovisi o BIOSu). Jednostavno vidiš koliko chipova je na pločici jednostrano/dvostrano, npr dvostrno 8 će sigurno raditi (dok je ovo vjeorjatno jednostrani s manje chipova). Usporedi sa starim modulom.

.. Tad je zamijena za sličan modul s više (manjih) chipova tj gustoće rješenje.. nevažno je brand i MHz, jedino da je DDR3/1.5V nonECC.. ako u trgovini imaju, zamijeni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
ihush kaže...

- MBO-BIOS mora podržavati RAM. Provjeri/nadogradi BIOS, možda pomogne.

- O gustoći chipove (na modulu) ovisi dali je podržan. Pošto je staiji chipset s ograničenjem (max 8GB), to je vjerojatni razlog problema (jer su noviji chipovi veći, ponekad radi, to ovisi o BIOSu). Jednostavno vidiš koliko chipova je na pločici jednostrano/dvostrano, npr dvostrno 8 će sigurno raditi (dok je ovo vjeorjatno jednostrani s manje chipova). Usporedi sa starim modulom.

.. Tad je zamijena za sličan modul s više (manjih) chipova tj gustoće rješenje.. nevažno je brand i MHz, jedino da je DDR3/1.5V nonECC.. ako u trgovini imaju, zamijeni.

Rekli su mi da uradim to nadogradnja BIOSa al ja to ne umijem da radim, mislim nisam nikad to, a ovi u servisu mi traze puno para..sad neznam..oni kazu da je ova memorija sto ja imam od 4 gb radi na nekim taktovima nizim a ove novije dd3 memorije su 2013/14 serije rade na vecim taktovim i zbog toga neradi!! eh brate budalestina {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
ihush kaže...

- MBO-BIOS mora podržavati RAM. Provjeri/nadogradi BIOS, možda pomogne.

- O gustoći chipove (na modulu) ovisi dali je podržan. Pošto je staiji chipset s ograničenjem (max 8GB), to je vjerojatni razlog problema (jer su noviji chipovi veći, ponekad radi, to ovisi o BIOSu). Jednostavno vidiš koliko chipova je na pločici jednostrano/dvostrano, npr dvostrno 8 će sigurno raditi (dok je ovo vjeorjatno jednostrani s manje chipova). Usporedi sa starim modulom.

.. Tad je zamijena za sličan modul s više (manjih) chipova tj gustoće rješenje.. nevažno je brand i MHz, jedino da je DDR3/1.5V nonECC.. ako u trgovini imaju, zamijeni.

E dr. posto vidim da se razumijes dobro..evo ti slika od mog BIOSa pa vidi jel to verzija pri dnu..a evo ti naziv ploce moje...pa ako ti nije tesko da mi vidis na netu koja je u mene verzija biosa i da li je stara..i da li bi je trebalo nadograditi..hvala ti unaprijed :)

15 godina
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

datum iz 2011. Sigurno postoji noviji BIOS.

Po oznaci MS... to je MSI-jeva MBO provjeri tocan naziv i potrazi na njihovom supportu. Flas se moze obaviti iz win ili iz boota-biosa. Nije tesko ali ako je pogreska tad je maticna unistena. Prvo procitaj upute i teme. Ako nisi siguran stani.

To cak ne mora rijesiti ovaj problem. Zato prvo procitaj koja je razlika izmedju starog i novog BIOSa.Ako je RAM tad je to mozda rjesenje. Drugo rjesenje je zamjena modula iz proslog posta.

 

edit: Za tu MBO treba pripaziti koja verzija-revizija.. najsigurnije je pročitati sa same MBO (mora biti neka oznaka  uz model) jer postoje razne verzije nrp 1.1, 2.6, 5.2 .. i BIOS koji može biti različit (vidi se po drugačijim oznakama verzije biosa nego na tvojoj MBO). Ili može biti svjedeno..

 

na infou se vidi naziv G41M P26 važnija oznaka (MS- 7592) po tome traži, revizija A3 nije pouzdan info, treba pročitati s MBO.

bolje je gledati oznaku verzije iz BIOSa, ali ona na ekranu je nešto drugo, možda ispiše za vrijeme paljenja POST (možeš pauzirati) ili u BIOSu neki info.

problem je što brojevi ne odgovaraju ovima na MSIjevoj stranici, npr kod tebe 26.8 iz 2011. dok je kod njih npr 28.6 iz 2010. to nema logike.

 

ako je to dobar BIOS, tad bi ver. 28.7 upravo bila zbog kompatibilnosti memorije (i svi noviji jer su kumulativni). Posljednja je 28.A (iza 9 je 10=A u hexu). AKO JE TO ISTA MBO-revizija/verzija!

 

 

edit-2:

-našao sam stranicu gdje je verzija jednaka kao tvoja MBO!! 26.8 iz 2011. + noviji

-pročitaj.. i skini najnoviji BIOS.

 

ima i Utility odaberi verziju win i LiveMonitor će obaviti ostalo... nakon flashanja, može biti potrebno podesiti BIOS, tj sad bi trebao zapamtiti sve postavke i ako je potrebno vartiti ih, npr AHCI.. jer win možda nebi bootali nakon nadogradnje. To nije teška stvar, ali moraš znati koje su opcije potrebne. Flashanje može biti rizik, ako posotji dualbios (rezervni) tad bi on spasio stvar u slučaju problema, ali 99,999..% da problema nebi smijelo biti.

 

nakon instalacije novijeg BIOSa, upali win, vidi dali je OK, isključi taj utility (jer više nije potreban, može i deinstall). Ugasi i dodaj novi RAM. .. trebalo bi normalno bootati i prijaviti 8GB.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 16:44 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Ja sam to vec uradio juce drug..uradio update biosa na zadnju verziju..putem usb-a sve radi kako treba windows..ali evo jutros sam isao da provjerim u ducan memoriju neradi..znaci iako stavi istu kao moja 1333 neradi..:/
15 godina
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Alex.Mahone kaže...
..iako stavi istu kao moja 1333 neradi..:/

-istu? identičnu, s jednakim chipovima? (nevažno je što piše na deklaraciji, gustoća ovisi o chipovima tj koliko Mbita je pojedini chip i koliko komada je na modulu, s jedne ili obje strane modula). Identična mora raditi, slična možda.. (tražiti drugu).

- ako je identična tad je neispravna ili problem s kontaktom, pregledati i jače stisnuti..

-dali si probao samu tu/jednu iz trgovine u raznim utorima...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Probao sam 4 memorije iz ducana na licu mjesta ljudi su mi ubacivali!! Moja RADI.. njihova ne...sama moja radi a sama njhova ne...obje kad stavim nece nikako..
12 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

jesi probao svoj ram u tim drugim utorima na ploči, da nije do ploče?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Checola kaže...

jesi probao svoj ram u tim drugim utorima na ploči, da nije do ploče?

pa vjerovatno jest..jesam i to. nema logige da moj ram radi na oba utora..a ovaj neradi novi..ovi su rekli kao das u to novije serije ramova a moj je jedan od stariji..i ja uradim update biosa iako na zadnjem updateu "improoved memory compability" i opet neradi nista...mjenjaj plocu sta ces..oj {#}

12 godina
offline
Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !

hebiga takav ti je horoskop.... {#}, eventualno da probaš sa kakvim rabljenim ramom, ako se uspiješ dogovorit sa prodavačem za probu, kao što sam gore rekao imao sam sličan problem, samo sva sreća moja ploča podržava i ddr2 a one manje više sve rade bez problema.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Alex.Mahone kaže...
..nista...mjenjaj plocu sta ces..oj {#}

 -dali si pročitao i razumio? Važni su chipovi na pločici, dovoljno je u drugoj trgovini (ako ova nema) uzeti modul manje gustoće (više chipova) ili s nekim zamijeniti staro-za-novo (jer dosta ljudi želi novi par..), to je optimalnije nego promjena ploče i sve što s tim ide.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 14:21 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Razumio sam druze!! :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa RAM- nov iz shopa ne radi ! ! !
Jeste li mozda uspili pronac rjesenje vezano uz ovaj ram
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice