Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 654
|
čitano: 339.828
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

OK, nemam vise ideja...

 

Dakle, do sada zivjeh uvjeren da je moj stick smece, spor, tako je kako je. Jer brzine kopiranja su do max 10mb, najcesce upola.

 

I spojih ja njega u prastari kompjuter (doduse s 3.0 usb), kad ono - 50-60mbps kopiranje, bez ikakve muke i znojenja....

 

Dali je moguce da su i portovi na ploci, i prednji portovi na kucistu krepali pa ne dozvoljavaju vece brzine, mislim, od tolikih portova da bas ni jedan nije ispravan...?

 

Ima netko ideju?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

krivi driver možda?

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Neznam, sve uredno instalirano
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Nezz, meni usb portovi rade očekivano, na prednjima 3.2 od kućišta uredno dobivam brzine od cca 300mbps i to na usb sticku i externom ssd-u, na zadnjima 3.2 gen2 od matične ide i preko 600mbps
8 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Ma ni blizu, cca 10mb....

Kuciste je novo, jedino ili su smrdani bas svi portovi, ili je nesto softverski, no svi driveri su instalirani..
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Neznam, nisam imao takvih problema, osim na rajzen konfi od klinaca, ali tamo rijetko kad što prebacujem, oa me ne sekira previše
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Damir22 kaže...
Ma ni blizu, cca 10mb....

Kuciste je novo, jedino ili su smrdani bas svi portovi, ili je nesto softverski, no svi driveri su instalirani..

 Jel samo na kucistu ili si probao isto i na maticnoj ploci?

Postoji mogucnost za jos nesto - probaj ici u device manager, pod "disk drives" nađi svoj USB i onda desni klik misem, otvori properties, idi na tab "Policies", i oznaci dolje "Better performance" i ispod jos "Enable write caching on the device".

13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Također, provjeri da slučajno s prednjim portovima nije interno ubačen pretvarač usb3 na usb2. Vidi da li je kabel u ploču uštekan baš u usb3, tj., onaj široki

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Je, sve provjereno. Sve na prvu djeluje kako bi trebalo biti.

Znaci, sad kad sam se uvjerio da sam stick na drugom kompjuteru radi bez problema, ostaje mi samo ili hw- losi portovi, ili nesto sw....

Da, vrijedi spomenuti, stick se uzasno grije gdje god da ga ustekam. Na mom pc.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

molim preporuku stika od 128 gb do 30 eura

 

prvenstveno služi za gledanje filmova i trebao bi imati što je

moguće veću brzinu prebacivanja s kompjutera na stik

 

molim preporuku iz makromedije ili linksa

 

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
filip1 kaže...

molim preporuku stika od 128 gb do 30 eura

 

prvenstveno služi za gledanje filmova i trebao bi imati što je

moguće veću brzinu prebacivanja s kompjutera na stik

Nema dalje, već sam 3 komada uzeo s amazona 

https://www.links.hr/hr/memorija-usb-3-1-flash-drive-128gb-sandisk-extreme-pro-sdcz880-128g-g46-crni-051300597

LOL: Crobrother
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

limit je 30 eura 

 

kupujem sutra

 

ovaj stik koji mi je krepao je imao prosječnu maksimalnu brzinu pisanja oko 30mbps

pa je svaki napredak dobar

 

za važnije stvari imam eksterni hard pa ne bih u stik ulagao više od 30 eura

 

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

limit je 30 eura 

 

kupujem sutra

 

ovaj stik koji mi je krepao je imao prosječnu maksimalnu brzinu pisanja oko 30mbps

pa je svaki napredak dobar

 

za važnije stvari imam eksterni hard pa ne bih u stik ulagao više od 30 eura

 

hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Da podignemo malo temu iz mrtvih...

 

Treba mi USB stick od minimalno 64, poželjno 128GB.

Minimalno 100MB/s zapisivanje.

Poželjno USB-C, no nije obavezno pošto imam USB 3.0 adapter sa A na C.

Dimenzije mogu biti i malo veće, poanta je brzina zapisivanja i izdržljivost.

Dosad sam koristio eksterni SSD, no treba mi nešto što u teoriji može stati na ključ, u džep.

 

Sve što sam dosad iskopao online kažu da ima USB 2.0 brzinu zapisivanja, a samo 3.0 brzinu čitanja.
Takav stick već imam.

Jer ako to mogu sa SD karticom, ne vidim kako USB stick ne bi mogao.

 

Koristio bi se za brzo prebacivanje velikih fajlova s jednog računala na drugo. Cijele sezone serija, backup par tisuća slika, blueray filmovi, itd.

Moram moći prebaciti 50+GB podataka bez pada brzine, za manje od 10 minuta.

 

EDIT: Ok, ima li ikakva konkurencija SanDisk Extreme PRO? Ne treba mi 300MB/s, puno košta.

Sve ostalo što vidim je maksimalno 50-60MB/s.

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2024 18:36 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

teško je to preporučit, recenzija je sve manje i manje za usb stikove, a velika većina recenzenata samo odradi benchmark alate koji prikazuju maksimalnu brzinu

 

problem je što 90% ako ne i više stickova tu maksimalnu brzinu zadržava kratko vrijeme, a kad istekne keš onda brzine drastično padaju

negdje je to već nakon par gigabajta, negdje nakon 10-20gb i rijetko kad više od toga, ali jebeš stick od 250-500gb ako ti već nakon 20gb zapisa brzina padne sa 100-150mbps na ispod 10mbps

ako si uzeo stick od 500gb onda valjda želiš prebacivati više od 20gb odjednom

 

tako da... teško je preporučit išta

gledaj recenzije, najviše tom's hardware ili techpowerup i anadtech, jer oni jedini rade sustained testove gdje testiraju brzine zapisivanja na cijeli kapacitet sticka 

 

5 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Da podignemo malo temu iz mrtvih...

 

Treba mi USB stick od minimalno 64, poželjno 128GB.

Minimalno 100MB/s zapisivanje.

Poželjno USB-C, no nije obavezno pošto imam USB 3.0 adapter sa A na C.

Dimenzije mogu biti i malo veće, poanta je brzina zapisivanja i izdržljivost.

Dosad sam koristio eksterni SSD, no treba mi nešto što u teoriji može stati na ključ, u džep.

 

Sve što sam dosad iskopao online kažu da ima USB 2.0 brzinu zapisivanja, a samo 3.0 brzinu čitanja.
Takav stick već imam.

Jer ako to mogu sa SD karticom, ne vidim kako USB stick ne bi mogao.

 

Koristio bi se za brzo prebacivanje velikih fajlova s jednog računala na drugo. Cijele sezone serija, backup par tisuća slika, blueray filmovi, itd.

Moram moći prebaciti 50+GB podataka bez pada brzine, za manje od 10 minuta.

 

EDIT: Ok, ima li ikakva konkurencija SanDisk Extreme PRO? Ne treba mi 300MB/s, puno košta.

Sve ostalo što vidim je maksimalno 50-60MB/s.

 USB stick je zadnje sto trebas koristiti za backup. I to bez konkurencije zadnje....

15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

-kao što je već rečeno, teško preporučiti i sve manje zanimljivo (časopisi-testovi..) .. no evo par 'uputa ili pravila' :)

-usb-flash memorije su često fejk i reklama, daleko od deklariranih brzina koje možda postignu u ponekom slučaju i ovisno o kapacitetu-vremenu-sekundama..

-s druge strane nešto skuplje se ne isplati u odnosu na nvme-ssd.. koji je sad dostupan i u jeftikaner klasi tj ponude po trgovinama od 120-250gb naviše no iste ili niže cijene nego približno brz usb-stikić-flash.. koji se nikako ne može mjeriti s pravim nvme brzinama koje bez problema ssd postigne na usb3 (od 3.0 sve ostalo je brže..) pa i na usb2.0 kontroleru će brzina biti prema max mogućoj +40mb .. flash u pravilu tad ne prelazi 20 ili odokativno duplo brže za nvme-ssd.. dok je jedino usko grlo sam usb kontroler a spajanjem na pciex i to se eliminira ali tad nema praktičnost prenosivosti na razna računala pa prednost ipak za usb.

 

-brzine koje postiže bilo koji-jeftikaner +300mb.. i to r-w.

 

-ostaje 'samo' cijena kutije-adaptera za ext.usb, kućište.. nešto u što umetneš nvme .. to je približno 20-30€ tj kao i sam 'diskić' no jednom kad ga imaš tad je sam storage jeftin kao i mogućnost nabave dockinga-priključka ili za par 'diskova' itd. dok se takva sumirana cijena recimo izjednači sa skupljim-brzim 'pravim' flash diskom koji je opet manjeg kapaciteta i sporiji .. tj po meni je ext.usb-nvme jedino logično za današnje navike-mogućnosti ili isplativost-brzina.

 

-tužniji dio priče.. ne nude se toliko po trgovinama kao gotovi nego više kao adapter-kutija i storage-disk po želji pa su zato i skuplji kao dva artikla a trgovci (naši, manji) ne žele nabaviti veće količine jer s medijima je to rizik pada cijene i potražnje.. no ima ih od 250-500gb do 2tb i cijena je često niža nego kupnja odvojeno kutije-adaptera i diskića, obično dimenzija kutije šibica ili kao dva flash stikića jedan uz drugi.. na kraćem kablu pa nisu za nositi na privjesku s ključevima no stanu u bilo koji džep, brže, povoljnije po kapacitetu i svakako brže bez varanja u deklariranim performansama dok najbrži flashovi rijetko održavaju +100mb ..

 

pa potraži ext.portable ssd diskove, samsung, adata i sl. .. za novo su uobičajeni kapaciteti 1-4tb.. dok bi 1tb prosječno trebao biti oko 100€ za usporedbu-orjentaciju.. za taj iznos se može kupti adapter+nvme m2.. 

-terabajtni patriot-sandisk i sl. su oko 80-100€ u usa, dok ono što tražiš 60-120 vjerojatno ispod 40€ no trgovci radije drže jeftikanere za manje od 10€.. ponuda i isplativost.

za primjer evo sandiskova na amazon-usa +57$ šiping, raspon 40-140$.. zbog šipinga nećeš iz usa-amazona, no može iz eu-dojč ovisno o dostavi i sl.

-nabava ga izlistava od 140-180-220€..

 

-moja preporuka kupi adapter-kućište za nvme-m2 i diskić-drive-storage željenog kapaciteta.. 1tb ukupno do 100€, brzina će biti veća dok se tek najbrži-najskuplji flashovi s time mogu uspoređivati a tad su dvostruko skuplji i manjeg kapaciteta..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

teško je to preporučit, recenzija je sve manje i manje za usb stikove, a velika većina recenzenata samo odradi benchmark alate koji prikazuju maksimalnu brzinu

 

problem je što 90% ako ne i više stickova tu maksimalnu brzinu zadržava kratko vrijeme, a kad istekne keš onda brzine drastično padaju

negdje je to već nakon par gigabajta, negdje nakon 10-20gb i rijetko kad više od toga, ali jebeš stick od 250-500gb ako ti već nakon 20gb zapisa brzina padne sa 100-150mbps na ispod 10mbps

ako si uzeo stick od 500gb onda valjda želiš prebacivati više od 20gb odjednom

 

tako da... teško je preporučit išta

gledaj recenzije, najviše tom's hardware ili techpowerup i anadtech, jer oni jedini rade sustained testove gdje testiraju brzine zapisivanja na cijeli kapacitet sticka 

 

 

 

A znam. To mi i ide na živce. Moram po Redditu tražiti da mi ljudi pokažu svoja testiranja.

Treba stvarno kazniti svaku firmu koja ne objavi sve tehničke specifikacije online.

Gugl je otišao u kenjaru.

 

Navodno je Samsung Bar Plus solidan za svoje novce, sa cca 90-110MB/s write speed. ~30€/128GB (+/- 3€)
No najviše što vidim je samo 40GB test transfer. A ono, i to mi je dosta realno.

Naravno tu je i taj Sandisk Ultra, samo što je kao suho zlato. 45€/128GB. Za iste novce dođe taj Samsung sa 256GB. A i bome je glomazan.

 

Trenutno koristim Sandisk Extreme Pro 256GB UHS II MicroSD karticu (ugrabio ju prije koju godinu za 200kn) sa MicroSD>USB adapterom kao primarni USB stick jer ima 200MB/s read/write. Ali se grije k'o asfalt ljeti, te me brine dugovječnost jer je ipak SD.

 

Da ponovim još jednom jer ljudi ne čitaju s razumijevanjem, neću puni 2280/SATA SSD jer mi to ne stane u džep. Imam već eksterni HDD i SSD i sve. Što će mi to ako ne stane na ključeve?

The planet broke before the Guard did!
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Znam, ja još koristim 7-8 godina star lexar p20 koji ima r/w brzine 400/270 mbps i to od početka do kraja kapaciteta, ofkors, za velike fajlove.
Puno malih jedva hendlaju i potentniji ssd-ovi. Ali to je jedan od zadnjih mlc stickova, zato nema padanja brzine.
Da sam znao da će razvoj usb stickova stati, bio bi uzeo par komada dok su se još proizvodili
10 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
a neki mSata ssd? to je cca 1/3 duljine klasičnog m2 - 22x30mm ak dobro prepisujem (plus neki case naravno)
16 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

I M.2 se prozvode u toj veličini (2280, 80mm, je najčešći, inače postoji 5 veličina 30, 42, 60, 80 i 110mm).

Nešto ovakvo ? https://www.amazon.com/Enclosure-Adapter-External-2242mm-2230mm/dp/B0899CZD1L?th=1

 

Ako već ideš na to, onda bolje NVMe nego mSATA koji je kao Pantelija, pred sam kraj života :).

 

10 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Mladen kaže...

I M.2 se prozvode u toj veličini (2280, 80mm, je najčešći, inače postoji 5 veličina 30, 42, 60, 80 i 110mm).

Nešto ovakvo ? https://www.amazon.com/Enclosure-Adapter-External-2242mm-2230mm/dp/B0899CZD1L?th=1

 

Ako već ideš na to, onda bolje NVMe nego mSATA koji je kao Pantelija, pred sam kraj života :).

 

 

Pronašao sam na Aliexpressu 2230 USB adapter. I baš je šmensi.

Samo što je nemoguće pronaći solidan 2230 SSD kod nas, a Amazonu vjerujem manje nego kinezima.

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2024 13:08 (imsonotgonnatellyoumyname).
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Mladen kaže...

I M.2 se prozvode u toj veličini (2280, 80mm, je najčešći, inače postoji 5 veličina 30, 42, 60, 80 i 110mm).

Nešto ovakvo ? https://www.amazon.com/Enclosure-Adapter-External-2242mm-2230mm/dp/B0899CZD1L?th=1

 

Ako već ideš na to, onda bolje NVMe nego mSATA koji je kao Pantelija, pred sam kraj života :).

 

 

Pronašao sam na Aliexpressu 2230 USB adapter. I baš je šmensi.

Samo što je nemoguće pronaći solidan 2230 SSD kod nas, a Amazonu vjerujem manje nego kinezima.

 Amazon (al neki u EU, ne ovaj američki gore)  su obično sigurniji od naših dućana. A ponekad i brži.

A možeš i ravno od WDa kupiti:

https://www.westerndigital.com/en-ie/products/internal-drives/wd-black-sn770m-nvme-ssd?sku=WDBDNH5000ABK-WRSN

Steam and EA: CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice