Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.704
|
čitano: 1.500.110
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Skillzor70 kaže...

Zna li netko gdje se moze nabaviti BitFenix Prodigy kusicte?

Posalji mail UZI-shop-u, oni su imali...

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 0:50 (Strm).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

na nabavi.net ga nema, ali vidio sam ga jučer u emmezeti u stupniku kao konfiguraciju klik, odlicno izgleda ali ne znam dali imaju zasebno kuciste u prodaji

 

jedino izvana da ga nabavis 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

na nabavi.net ga nema, ali vidio sam ga jučer u emmezeti u stupniku kao konfiguraciju klik, odlicno izgleda ali ne znam dali imaju zasebno kuciste u prodaji

 

jedino izvana da ga nabavis 

Gledao sam u njemackoj kosta 70€ , samo koliko ce kostat postarina za to?

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

a sve zavisi u kojem shopu mislis kupiti, neki ne salju u hr, recimo CU je dostava od 20-30 eura mislim

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

a sve zavisi u kojem shopu mislis kupiti, neki ne salju u hr, recimo CU je dostava od 20-30 eura mislim

Onda bolje uzet neko Mini ITX kuciste iz Hrvatske posto kad se zbroji ispada od 80-100€

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

imas cm elite 130 ili fractal node 304, 804 kod nas a da su kvalitetna

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 2:45 (roby27).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Skillzor70 kaže...

Gledao sam u njemackoj kosta 70€ , samo koliko ce kostat postarina za to?

pa gore ti je str preporučio da pošalješ mail, a možeš i nazvati na mob - nek ti čovjek kaže jel može nabaviti i koja je cijena

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FuZe kaže...

Pozdrav dakle spremam se ugradi vodeno hladenje pa ako mi mozete preporuciti neko kuciste iz ADM-a Dajte pogledajte moju konfiguraciju pa mi recite koje bi mi kuciste bilo najbolje ja trenutno cilljam na http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_176&products_id=14322 a mislim ugradit neko vece vodeno hladenje tipa h100 ili h110 pa mi molim vas recite vase misljenje

Stat ce ti komotno i H100/i i H110, s time da H100i mozes ugradit gore (top mount) i naprijed (front mount), dok H110 samo front. HDD cage se moze pomicat po potrebi ili skroz maknut tako da nemas problema sa samom instalacijom.

 

Link: H100i / H110 Case Compatibility Thread 

 

Dolje nize ti je rubrika H100 & H100i i ispod H110 sa linkovima za Fractal Design, pa si mozes pogledat kako su ih ugradili.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 13:03 (Rupy).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Skillzor70 kaže...

Gledao sam u njemackoj kosta 70€ , samo koliko ce kostat postarina za to?

pa gore ti je str preporučio da pošalješ mail, a možeš i nazvati na mob - nek ti čovjek kaže jel može nabaviti i koja je cijena

Zvao sam nabavit ce mi za 700kn sa postarinom.

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta
 
0 1 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Došla su nova Raijintek kućišta u nas.

Raijintek Arcadia

Raijintek Agos

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

pozdrav

zalman z1 vs raijintek arcadia


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
LLAMABOY kaže...

pozdrav

zalman z1 vs raijintek arcadia

Ja bih između ta dva kucista ipak uzeo Raijintek Arcadia , cisto radi toga sto podrzava vise ventilatora ( iako dolazi samo s jednim straznjim od 120mm ) ! Tu je i malo ljepsa unutrasnjost kucista , barem po meni !

U principu nemres fulat koje god da uzmes !

 

No , tu bih samo bacio jedan prijedlog . za mrvicu vise para  imas Zalman Z3 , koji je bolji od oba koja si ti naveo . Pa si mozes i to pogledat !

 

Music As A Weapon !!
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Haf932 kaže...
LLAMABOY kaže...

pozdrav

zalman z1 vs raijintek arcadia

Ja bih između ta dva kucista ipak uzeo Raijintek Arcadia , cisto radi toga sto podrzava vise ventilatora ( iako dolazi samo s jednim straznjim od 120mm ) ! Tu je i malo ljepsa unutrasnjost kucista , barem po meni !

U principu nemres fulat koje god da uzmes !

 

No , tu bih samo bacio jedan prijedlog . za mrvicu vise para  imas Zalman Z3 , koji je bolji od oba koja si ti naveo . Pa si mozes i to pogledat !

 

http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=13

odi na unboxed, pise da dobijes jos jedan vent-jel to pogreska il nest drugo

meni se,osobno, vise svida arcadia white ;)

13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
LLAMABOY kaže...

odi na unboxed, pise da dobijes jos jedan vent-jel to pogreska il nest drugo

Arcadia dolazi samo s jednim ventom da i to otraga.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Poz

dakle planiram kupiti kuciste pa se dvoumim izmedu Fractal Design Arc Midi R2 ili Fractal Design Define R4.U kuciste mislim staviti vodeno hladenje(h100,h110,dali bi ta vodena uopce stala u to kuciste).Dajte mi recite koje mi je isplativije da uzmem ili predlozite neko drugo max 750kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FuZe kaže...

Poz

dakle planiram kupiti kuciste pa se dvoumim izmedu Fractal Design Arc Midi R2 ili Fractal Design Define R4.U kuciste mislim staviti vodeno hladenje(h100,h110,dali bi ta vodena uopce stala u to kuciste).Dajte mi recite koje mi je isplativije da uzmem ili predlozite neko drugo max 750kn

Ako želiš bez problema staviti ikoje vodeno hlađenje, onda moja preporuka za Arc XL ili Define XL R2. Malo skuplji, ali vrijedni svake lipe. Imat ćeš puno prostora za manevriranje i postavljanje komponenata.

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Opet ja. Sutra trebam dobiti kučište od tate i pripremiti se za zadnju fazu dobivanja novog kompa - slaganje i zezanje s određenim postavkama. Problem je što nisam siguran da će unutra stati grafička od 29 cm dužine,pa bi bilo lijepo da imam neki backup plan. Do sad sam probao 2 kučišta,od trenutnog kompa kojeg sam neki dan rastavio,i od bivšeg kompa koji sam imao prije 5-6 godina. U ta kučišt ne stanu grafičke duže od 25 cm.

 

Kučište ne treba biti ekstra lijepo sa fensi led lampama,i staklenim stranama,koje izgleda ko spejs šatl.

Bilo bi ok da mogu staviti ventilator na stražnjoj strani za ispuh zraka,tj da mi se napajanje ne mući s tim.

Ne trebam nikakve fensi gluposti,front panel i brdo usb portova.

 

Normalno kučište,da baš nije najnekvalitetnije.

 

Buđet; 650kn max.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako imas m-atx mbo onda na akciji arc mini r2

 

Ako je atx mbo onda od skupljih kucista mozes gledati define r4, arc midi r2, cm 690 III a od jeftinijih zalman Z1, Z3+, raijintek arcadia, agos 

 

Uglavnom svi mogu udomiti dužinu tvoje grafičke.

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

ATX je. :)

I još jedna tiny stvar,bilo bi ok da su matična i grafička dobro pričvršćene.

Moj frend ima neko bijesno kućište gdje je matična samo nataknuta na pipce,bog zna koliko je to onda stabilno.

Naviknut sam na zašrafljene matične.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

A sto u ova dva koja ja zelim uzet sto tamo nebi stalo 240mm ili 280mm hladenje?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FuZe kaže...

A sto u ova dva koja ja zelim uzet sto tamo nebi stalo 240mm ili 280mm hladenje?

Stanu, ali treba nešto modificiranja. Vjerujem da ima na YouTube ekipe koja je to već radila pa probaj malo istražiti.

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ok hvala na pomoci :)

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Mogu li dobiti neko kuciste za nekih 200 do 300kn da lijepo izgleda,po mogucnosti da ima cable managment.

i jos   nesto kako izvaditi van iz kucista onaj limic za maticnu gdje idu njeni izlazi??

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 19:54 (Tigera22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta
Music As A Weapon !!
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Koje od ovih kućišta preporučate?

1 Zalman Z11 Plus 438 kn
1 Zalman Z12 Plus 435 kn
1 Ili nešto treće?
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
brbelizz kaže...

Koje od ovih kućišta preporučate?

Bolje Zalman Z3+ ili Z9+.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
brbelizz kaže...

Koje od ovih kućišta preporučate?

Bolje Zalman Z3+ ili Z9+.

A Z5+?

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Strm kaže...

A Z5+?

Z3+ i Z9+ koštaju isto tamo gdje ja gledam. {#}

Z5+ nije dostupan trenutno, a i draži mi je Z3+, tako da...

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 15:04 (Valentin17).
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz,mi mozete preporuciti kakvo solidno napajanje od 500W?

 

PC

 

CPU:AMD AthlonX3 3.2GHz

GPU:Sapphire Radeon 5570 1GB VaporX

HDD:750 GB

MBO:Asus M5A78L-M LX

PSU:Cougar SL 500(molim i misljenje o ovom napajanju kao marka da li valja)

RAM 4GB

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice