Problem sa Antec three hundred

poruka: 17
|
čitano: 3.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Antec three hundred

Uglavnom, kupio sam novo računalo u adm, kučište je antec three hundred, i problem je što ventilator na zadnjoj strani ne radi.

Na računalu imam instaliran windows 7 ultimate 32-bit, pa sada može li mi netko odgovoriti u čemu je greška?

Ja mislim da može biti ili je:

1.Da windows 7 gasi ventilator zbog potrošnje energije?

2.Napajanje je corsair 450w na njega imam intel i7. hd5850, 4gb rama, hard, dvd uglavnom zbog napajanja nebi trebalo biti.

3.Nisu ga u adm-u ukopčali kad su ga slagali?:D

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem sa Antec three hundred

Možda ga oni slučajno nisu spojili(makar ne vjerujem, ipak su oni stručnjaci ali svakome se dogodi)... Imam isto kučište slagano u ADM-u i windows 7 i svi ventilatori rade normalno, čak imam jedan naprijed dodatni(dobio od njih besplatno). Nemoj otvarat sam kučište nego ako možeš odi do njih da vide u čemu je štos...

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
16 godina
offline
RE: Problem sa Antec three hundred
Jojan 5 kaže...

Uglavnom, kupio sam novo računalo u adm, kučište je antec three hundred, i problem je što ventilator na zadnjoj strani ne radi.

Na računalu imam instaliran windows 7 ultimate 32-bit, pa sada može li mi netko odgovoriti u čemu je greška?

Ja mislim da može biti ili je:

1.Da windows 7 gasi ventilator zbog potrošnje energije?

2.Napajanje je corsair 450w na njega imam intel i7. hd5850, 4gb rama, hard, dvd uglavnom zbog napajanja nebi trebalo biti.

3.Nisu ga u adm-u ukopčali kad su ga slagali?:D

 Prva dva nisu sigurno ili vent nije spojen ili vent ne radi...

addicted to HD :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2009 11:15 (benko).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Antec three hundred
APazinjan kaže...

Možda ga oni slučajno nisu spojili(makar ne vjerujem, ipak su oni stručnjaci ali svakome se dogodi)... Imam isto kučište slagano u ADM-u i windows 7 i svi ventilatori rade normalno, čak imam jedan naprijed dodatni(dobio od njih besplatno). Nemoj otvarat sam kučište nego ako možeš odi do njih da vide u čemu je štos...

 

benko kaže...
Jojan 5 kaže...

Uglavnom, kupio sam novo računalo u adm, kučište je antec three hundred, i problem je što ventilator na zadnjoj strani ne radi.

Na računalu imam instaliran windows 7 ultimate 32-bit, pa sada može li mi netko odgovoriti u čemu je greška?

Ja mislim da može biti ili je:

1.Da windows 7 gasi ventilator zbog potrošnje energije?

2.Napajanje je corsair 450w na njega imam intel i7. hd5850, 4gb rama, hard, dvd uglavnom zbog napajanja nebi trebalo biti.

3.Nisu ga u adm-u ukopčali kad su ga slagali?:D

 Prva dva nisu sigurno ili vent nije spojen ili vent ne radi...

 

 

 

 

 

Hvala, tako sam i mislio, problem je što nisam iz Zagreba, računalo su mi dovezli poštom, pa može biti i da se u transferu oštetilo, sad kad bi ga slao natrag poštom, to bi potrajalo, a može biti i da ispadne da sam ga ja sam oštetio pa da platim troškove poštarine koji iznose oko 150kn a taj ventilator košta 50? :D

Pitanje:

 

Sad ne znam ako mi možete reći otprilike koliko taj zadnji ventilator ima utjecaja na hlađenje?

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Antec three hundred
Jojan 5 kaže...
Sad ne znam ako mi možete reći otprilike koliko taj zadnji ventilator ima utjecaja na hlađenje?

On je najvažniji, jer izvlači toplinu.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
protjeran
offline
Problem sa Antec three hundred

Mislim  da biš svakako trebao zamijeniti taj ventilator pogotovo s tom konfiguracijom koju imaš...

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa Antec three hundred

Probaj pažljivo skinuti poklopce sa prednjih 5.25'' utora, pa zaguraj ruku i probaj locirati kabel od tog ventilatora, pa vidi gdje je spojen. Tako sam ja jednom napravio na kućištu Coolemaster Centurion.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Antec three hundred

probati ću samo me muči to što sam sad sve lijepo instaliro na njega i sad ga moram slat u zabreg ponovo

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Antec three hundred

Ne znam baš, taman se lijepo poveselio novoj pili i sad me ovo uznemirilo, al kad gledam temparature su i samo s ovim gornjim normalne, ne znam sada kada sam samo na internetu je

procesor i matična 25 i grafička sa 25% ventilatorom 30-35, a sa zadnjim ventilatorom bi to bilo 4-5 stupnjeva manje?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem sa Antec three hundred
Jojan 5 kaže...

Ne znam baš, taman se lijepo poveselio novoj pili i sad me ovo uznemirilo, al kad gledam temparature su i samo s ovim gornjim normalne, ne znam sada kada sam samo na internetu je

procesor i matična 25 i grafička sa 25% ventilatorom 30-35, a sa zadnjim ventilatorom bi to bilo 4-5 stupnjeva manje?

Zadnji ventilator je must have..sad to sve izlgeda da ne smeta..ali budes se zapito kasnije kad se nakupi prasine zasto se komp restarta, zasto grafa ima artefake itd itd...

addicted to HD :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Antec three hundred

Ovo mi je poznato, imao sam rupu za ventilator al ne i ugrađen ventilator na zadnjoj strani starog kučišta al nikad ga nisam ugradio i skupilo se dosta prašine i sl. stvari ;)

A ništa onda se bacam na rješavanje problema ;)

15 godina
offline
RE: Problem sa Antec three hundred

Ventilatori u tom kučištu nemaju veze sa matičnom pločom, pa tako niti sa win 7. Stražnji i gornji ventilator se sa molex konektorom spajaju direkt na napajanje i mozes odrediti rucno brzinu vrtnje (min, med, max). Pošto se tu radi o Antecu prije je do toga da ovi u Admu nisu spojili vent.

 

Otvoriš kučište i spojiš. Aj javi, baš me zanima dal je bio spojen.

 

poz

 

 

zeleni krug zeleni krug
Asus P5Q, Intel E5200, Ati Radeon 4850, 4GB ram, Seagate 250GB, WD 640GB, Corsair 450W, T220, Antec Three Hundred
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Antec three hundred

Bilo bi dobro da ti taj stražnji vent radi, ali nebi trebalo biti problema i ako ne radi. To kućište ima i onaj gornji vent od 140 mm, pa ga stavi na veći broj okretaja. Ne isplati se slat komp u ZG zbog jednog venta, kad buš radio neki upgrade onda zamjeniš i vent

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem sa Antec three hundred

Imam problem s prednjim audio konektorima na kučištu (oni pored USB-a u On/Off tipke). Kada na njih spojim slušalice zvuk je katastrofa, šumi, isprekidan je...

Na konektorima s matične nemam problema.

S kućištem sam  dobio AC'97 i HDA audio konektore i spojio sam HDA (High Definition Audio).

Imam  EX58-UD3R matičnu i u manualu piše da je "High Definition Audio" supported, AC'97 ne spominje...    Realtek Manager instaliran, nije pomoglo.

 

Vidi li netko zašto se konektori tako ponašaju?

"Mene je cura odje**** jer me pitala koliko si clockao proc, a ja sam reko radi na defaultu" Oly_E3
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 9:19 (momak).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Problem sa Antec three hundred
momak kaže...

Imam problem s prednjim audio konektorima na kučištu (oni pored USB-a u On/Off tipke). Kada na njih spojim slušalice zvuk je katastrofa, šumi, isprekidan je...

Na konektorima s matične nemam problema.

S kućištem sam  dobio AC'97 i HDA audio konektore i spojio sam HDA (High Definition Audio).

Imam  EX58-UD3R matičnu i u manualu piše da je "High Definition Audio" supported, AC'97 ne spominje...    Realtek Manager instaliran, nije pomoglo.

 

Vidi li netko zašto se konektori tako ponašaju?

 Pogledaj upute od ploče,sigurno moraš postaviti u BIOS-u HD audio.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Antec three hundred

Imao sam i ja to kućište, ali sam spojio AC97 i nisam imao problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Problem sa Antec three hundred
Vash kaže...

Imao sam i ja to kućište, ali sam spojio AC97 i nisam imao problema.

 Nema veze kakvo je kučište. On ima problem s pločom.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice