Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.927
|
čitano: 3.619.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje od ovih napajanja bi bilo dobro uzeti za kombinaciju 5600 i 6800xt? Trenutno imam xfx ts 550w bronze, tako da moram promijeniti napajanje..

 

MSI MPG A750GF

 

Corsair RM750x shift

 

ili pošto je na velikom popustu..

 

Corsair RM850x shift

 

 

Ili eventualno nešto drugo za oko 100 €

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 17:12 (brka911).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Teoretski sa Undervoltom i ne moraš, no ako mijenjaš svakako rm850x shift

 

Jedino ako ti fali konektora....imao sam neki model xfx 550W sa 1x8 i 1x6pin, i to se da riješiti za potrebe 2x8pin no ako ti je situacija takva radije uzmi novo napajanje.

Ako imaš 2x8pin na tom XTX zadovoljit će 6800Xt i Ryzena 5600, sa svim vjerujem da bi ti potrošnja bila na nekih 400w max u full load, sa Uv i manje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 17:22 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Teoretski sa Undervoltom i ne moraš, no ako mijenjaš svakako rm850x shift

 A znam da bi možda i moglo.. Ali staro je oko 9 godina.. Hvala na preporuci.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, nadopisao sam ti gore situaciju, ako je takva i imaš 1x8 i 1x6 kupuj novo, ovo prodaj, nekome bude još poslužilo

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
brka911 kaže...
Wiz3m4n kaže...

Teoretski sa Undervoltom i ne moraš, no ako mijenjaš svakako rm850x shift

 A znam da bi možda i moglo.. Ali staro je oko 9 godina.. Hvala na preporuci.

 Od ta tri najbolje Corsair RM850x shift i rokaj. Inače, što se tiče potrošnje, ja imam RX 7800 XT malo tvornički naclockanu i R5 5600. Dakle, to je jako slično kao i tvoj setup. Meni je kad sam grafu ostavio stock, potrošnja kompa u zahtjevnijim igrama išla i do 450W iz zida. Onda sam se fino pozabavio sa UV i sad mi je potrošnja manja za čitavih jedno 70 - 80W i u prosijeku je oko 350 - 380W iz zida. Tako da svako dobro napajanje od 550W pa na više drži bez po muke a 650W i jače ako ništa ne undervoltaš. 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jel ce mi drzat ovo moje 750w novu konfu s 7900xt,mislim uzet novu plocu i 7800x3d ili 9700x...9700x znam da bni drzalo jer je 65w kao i 5600x,x3d je 120w

ovo moje je staro 5 god sisa titanium...

BBall,Tech,Ink....all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2024 13:06 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kako ne bi držalo. Na tvome mjestu ja ne bi mijenjao to napajanje u dogledno vrijeme.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

jel ce mi drzat ovo moje 750w novu konfu s 7900xt,mislim uzet novu plocu i 7800x3d ili 9700x...9700x znam da bni drzalo jer je 65w kao i 5600x,x3d je 120w

ovo moje je staro 5 god sisa titanium...

 A plus 7800x3d je poznat kako efikasan i štedljiv CPU. Nemaš frke, takav komp bi u gamingu bio na oko 450W, može i peak eventualno do 500W, dakle sve ok. 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hesi zicer jer ova moja 7900xt cucla max do 450w a peak joj je 550,barem je tak pohwinfou 😂

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bez minimum kvalitetnih 1300w ja tu nebi mirno spavao. 

1500w ako nisi prvi red do oltara/elektrane

 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

prtpostavljam da je ovo bio sarkazam 😂😂😂

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

prtpostavljam da je ovo bio sarkazam 😂😂😂

 Mislim da napajanje nikada ne bi trebalo raditi punim kapacitetom iako uvijek može i više od deklariranog pogotovo ona bolja, uvijek bi trebalo nabaviti nešto jače od ukupnog zbroja potrošačkog peaka, pogledaj komponente, zbroji i odaberi nešto jače, ukolio je to ovo koje već imaš ostavi njega, ukoliko nije bilo bi dobro kupiti drugo, to je moja preporuka.

3 godine
suspendiran
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

koje je najpovoljnije napajanje sa 0db odnosno fan-stop sistemom do 200w? corsair rmx rmi hx su pasivni do 50% ako se ne varam, jel ima sta jeftinije

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pero druže, pa imaš i kupuješ rtx 4090 i sada bi šparao na napajanju, pa nemoj tako 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Petar hw kaže...

koje je najpovoljnije napajanje sa 0db odnosno fan-stop sistemom do 200w? corsair rmx rmi hx su pasivni do 50% ako se ne varam, jel ima sta jeftinije

 Bio je sad, ne znam dal je jos uvijek, ovaj Corsair RM850x Shift za 105€ sa dostavom, doslovno je bio jeb*ni deal!

 

Kovačić
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

SEASONIC Prime Fanless PX/TX, Silverstone ima dobre pasivce, no to nije ništa jeftino

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne razumijem štednje na napajanju. Osobno, to mi je nabitnija komponenta u kištri. Gotovo svako izdura duplo jamstvo. Najčešće ako i bude kakva greška u instalacijama, udar groma itd, iza njega sve preživi. Kod jeftinjara najčešće sve povuče za sobom. 

Trenutno ax760 preko 10-11godina. Zbog sumnje ga zamjenio sa StraightPower 12 850 i ustanovio da ipak nije bilo do Ax-a. Ići će u drugu kištru. Šteta što je corsair za ax ostavio samo 1600 verziju. 

Btw, bio ugodno iznenađen bequietom kvalitetom i unutarnjim dizajnom. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dax-lax kaže...

  Kod jeftinjara najčešće sve povuče za sobom. 

 

 

 niti jedno moderno napajanje cak i ono shit nece povuci druge komponente sa sobom zbog udara groma i sl, skroz je jednostavan mehanizam za over-current, kao tvoji kucni prekidaci.

3 godine
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Pero druže, pa imaš i kupuješ rtx 4090 i sada bi šparao na napajanju, pa nemoj tako 

 prvotno sam mislio hx1200 zbog rtx4090. ako cu vec davati vece pare, hx1200 je puno bolji izbor od seasonic primea koji postoje samo u 600 i 700w verzijama nedovoljno za danasnje standarde, hx1200 ionako ne pali ventilator do 600w a kasnije je opet poprilicno tih sa 500-700rpm na potrosnji 800-1000w sa npr oc 13900k+oc4090

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2024 10:50 (Petar hw).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Petar hw kaže...
dax-lax kaže...

  Kod jeftinjara najčešće sve povuče za sobom. 

 

 

 niti jedno moderno napajanje cak i ono shit nece povuci druge komponente sa sobom zbog udara groma i sl, skroz je jednostavan mehanizam za over-current, kao tvoji kucni prekidaci.

 Bogami imam dva cx550m i neki xcilence xp700 na poslu preko kojih je prošlo i spalilo sve redom. U istom tom događaju nešto bolji hx nije puštao dalje od sebe. Naravno, ovisi još o nekoliko drugih faktora

 

3 godine
suspendiran
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

prije ce ploca spaliti sve redom nego napajanje

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Obzirom da je napajanje prvo u lancu, moja logika je da na njemu sva sranja trebaju završiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dax-lax kaže...

Obzirom da je napajanje prvo u lancu, moja logika je da na njemu sva sranja trebaju završiti

Opet ovisi odakle napad dolazi.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
dax-lax kaže...

Obzirom da je napajanje prvo u lancu, moja logika je da na njemu sva sranja trebaju završiti

Opet ovisi odakle napad dolazi.

 Haha, mudro zboriš. Voda na ploči napada drugim putem

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dax-lax kaže...

 Haha, mudro zboriš. Voda na ploči napada drugim putem

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

da budem miran u glavi koje napajanje od 1000 w da uzmem ?

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

da budem miran u glavi koje napajanje od 1000 w da uzmem ?

 Ja sam kupio ovo, doduše platio sam ga 166€ ljetos, ima na istom linku izabrati gold aura za euro više, ne znam što reći za njega osim da radi, ne čuje se i ne vidim ga i zadovoljan sam i miran jer radi, ima neke điđe u paketu, znakiće i naljepnice za nakačiti na njega, tonu kablova spakiranih u posebnu vrećicu s logom, atx 3.0, 80+ gold, 10 godina tvorničke garancije, dugme za isključiti vent koji se tada pali samo pod nekim opterećenjem, ne znam točno kolikim 50% pretpostavljam, kažu da je to prepakirani seasonic focus s većim radijatorima za bolje hlađenje i još par dodatnih sitnica i tako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2024 15:48 (notloB).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Po meni je Straight power 12 1000w nešto bolji za cca 20-30e više na amazonu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ako već inzistiraš na zamjeni ostani na Seasonicu, te uzmi napajanje iz PRIME serije od kilovata.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice