Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.820
|
čitano: 3.493.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Možeš li navesti trgovinu kod koje ćeš najvjerojatnije uzeti napajanje? Možda sam u krivu, ali pretp. da se radi o Srbiji. U tom slučaju možeš provjeriti vrijedili još uvijek akcija za Antec TP-750C koji se može dobiti za 90 €, ako si registriran na forumu PCAxe.com. Link

Kažu da taj Antec ima 5 god garancije, a kvalitetno je napajanje jer se radi o Seasonic platformi.

 

Ovaj SS-650RT je bulk verzija i ona može biti glasnija od retail varijante i potencijalno ima lošije kondenzatore, ali ako je 5 godina garancije onda je u redu. Možda su čak mislili na SSR-650RT što je retail verzija, tj. S12G-650, pa provjeri. Ako već gledaš Seasonic Gold modele onda je za tvoje komponente i više nego dovoljno 550 W, ali opet zavisi što ćeš stavljati kasnije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Možeš li navesti trgovinu kod koje ćeš najvjerojatnije uzeti napajanje? Možda sam u krivu, ali pretp. da se radi o Srbiji. U tom slučaju možeš provjeriti vrijedili još uvijek akcija za Antec TP-750C koji se može dobiti za 90 €, ako si registriran na forumu PCAxe.com. Link

Kažu da taj Antec ima 5 god garancije, a kvalitetno je napajanje jer se radi o Seasonic platformi.

 

Ovaj SS-650RT je bulk verzija i ona može biti glasnija od retail varijante i potencijalno ima lošije kondenzatore, ali ako je 5 godina garancije onda je u redu. Možda su čak mislili na SSR-650RT što je retail verzija, tj. S12G-650, pa provjeri. Ako već gledaš Seasonic Gold modele onda je za tvoje komponente i više nego dovoljno 550 W, ali opet zavisi što ćeš stavljati kasnije.

Mislio sam da uzmem u VIPHouse ili Monitor, u pitanju je Srbija.
Hvala ti mnogo za ovu akciju za korisnike PCAxe foruma, akcija još uvek traje i može da se poruči Antec TP-750C za 90 eur. Proverio sam, 5 godina je garancija.

Da onda uzmem njega ili 25 eur skupljeg SS-750AM2? Mislim da vec znam odgovor al ipak da pitam {#} 

[URL="www.techliza.com"]Techliza[/URL] - Android vesti, glasine, recenzije aplikacija i razne druge zanimljivosti
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Trenutno napajanje mi je MS PRO 550W ATX P4. Koje mi preporucujete do 400 kuna? Konfiguracija je sljedeca
Processor: Intel i5 3350p
GPU: GeForce GTX 650 2GB
RAM: 8 GB
Napajanje: MS PRO 550W ATX P4
Windows 7 64x

UZIMAM GRAFICKU GTX 660 DirectCU II pa bas radi tog trazim napajanje novo!!
Ajzea
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Masinac

 

Seasonic samo ako ti je potrebna modularnost, inače je Antec u svemu bolji. Da hoće kod nas tako neku akciju staviti, 90 € (cca. 687 kn) za takvo napajanje je odlična cijena.

 

 

ajzea1

 

FSP Hexa+ 500 W (360 kn)

FSP Hyper 500 W (od 373 kn) - u Futuri je 5 god. garancije, za ADM i ostale trgovine nisam siguran

Corsair CX430 (od 342 kn)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Masinac

 

Seasonic samo ako ti je potrebna modularnost, inače je Antec u svemu bolji. Da hoće kod nas tako neku akciju staviti, 90 € (cca. 687 kn) za takvo napajanje je odlična cijena.

Hvala na savetima, naručio sam napajanje, trebalo bi da stigne prekosutra.

[URL="www.techliza.com"]Techliza[/URL] - Android vesti, glasine, recenzije aplikacija i razne druge zanimljivosti
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li mi je fortron raider 550w dovoljan za i5 4690k i asus r9 280x? ako nije moze preporuka nekog napajanja oko 450kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bit ce dovoljan !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imaš Fortron Hyper 700W po dobroj cijeni...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može li

CORSAIR CX 430

držati ovaj setup:


Amd2 x 3 445
Ram 8 GB ddr 3
Nvidia Asus GTX 770 DC2 OC 2 GB
Hard 500 GB

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 22:32 (Kvod).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kvod kaže...

Može li

CORSAIR CX 430

držati ovaj setup:


Amd2 x 3 445
Ram 8 GB ddr 3
Nvidia Asus GTX 770 DC2 OC 2 GB
Hard 500 GB

Pretpostavljam da ces raditi upgrade cpu + mbo? Ako hoces, bilo bi bolje uzeti jace napajanje.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
alien20 kaže...
Kvod kaže...

Može li

CORSAIR CX 430

držati ovaj setup:


Amd2 x 3 445
Ram 8 GB ddr 3
Nvidia Asus GTX 770 DC2 OC 2 GB
Hard 500 GB

Pretpostavljam da ces raditi upgrade cpu + mbo? Ako hoces, bilo bi bolje uzeti jace napajanje.

Asus 770 je trenutni upgrade (Nvidia GTX 450). Pa je pitanje jel može Corsair to držati.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

a kada je upgrade procesora jer ovo baš i nema smisla...

 

inače...može držati ako se radi o novoj verziji cx-a samo eto na knap je to i ne bi preporučio na duže staze

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 22:46 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

a kada je upgrade procesora jer ovo baš i nema smisla...

 

inače...može držati ako se radi o novoj verziji cx-a samo eto na knap je to i ne bi preporučio na duže staze

Nakon grafe plan je ubosti bolji proc. Samo nema se para za sve odjednom. Napajanje je staro oko 3 godine.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to je onda stara verzija... a gle probaj, popikaj sve, igraj malo igre...ako restarta, gasi, radi probleme onda moras ići na nesto drugo,jače

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 22:56 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

to je onda stara verzija... a gle probaj, popikaj sve, igraj malo igre...ako restarta, gasi, radi probleme onda moras ići na nesto drugo,jače

Prodajem frendu svoju 770 i idem sebi piknuti 970.  Kombiniramo kako da  to izvedemo.

Sve će se slagati u dućanu jer smo tutleki za prtljanje po kištri.

Da ne bi onda bilo suza?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 23:04 (Kvod).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Računaj da ćeš, kada budeš mijenjao procesor, vjerojatno mijenjati i matičnu ploču.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisam baš u toku pa da vas pitam

 

dali je corsair vs 450 u stanju držat stabilno ovo

 

fx 8320

r9 270

8gb ram

1xhdd

1x odd

760g mbo

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Danas mi je stiglo napajanje Antec TP750C i prvi utisci su odlični, napajanje deluje kvalitetno izradjeno, svi kablovi su u mrežici, a na svakom priključku je napisano za sta služi, sto je veoma lep detalj. Kablovi su nesto kruci nego sto sam navikao, ali to nije nikakav minus. Izuzetno je tiho, prvi put kad sam ga upalio morao sam da se saginjem da vidim da li ventilator uopste radi {#} Garancija 60 meseci tj 5 godina.

 

kiwi_91 hvala za preporuku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bulldozer kaže...

Nisam baš u toku pa da vas pitam

 

dali je corsair vs 450 u stanju držat stabilno ovo

 

fx 8320

r9 270

8gb ram

1xhdd

1x odd

760g mbo

Ja to ne bih kombinirao. Ipak je to najslabija Corsairova linija napajanja a navedena konfa je sasvim pristojan potrošač.

Teoretski, držalo bi. 

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo upravo imao VP rabat pa za 250kn ugrabio lc 460w gp3 a to drži i r9 290 samo tako

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Masinac

 

Na višim opterećenjima bi napajanje moglo biti malo glasnije jer većina Seasonic modela i njihove platforme koje se ugrađuju kod XFX i određenih Antec modela imaju agresivnije postavljen rad ventilatora. Dobra strana toga je što bi napajanje trebalo odraditi i više od 5 god. garancije. Drago mi je ako sam pomogao. :)

 

 

Bulldozer

 

Iako ovdje na forumu ima dosta ljudi koji su imali LC Green Power i kažu da je napajanje poprilično sposobno, osobno ga ne volim. Korišteni su nepoznati kondenzatori (uz tu i tamo koji Teapo i Taicon), nema MOV/TVS diodu i od deklariranih 460 W isporučuje samo 350 W na 12 V.

 

Nikako ga ne bih stavljao na R9 290 pogotovo u kombinaciji s AMD FX procesorima, ali za R9 270 i FX će biti u redu. Uglavnom, za 250 kn je dobra kupnja.

 

Komentar za Corsair VS seriju. Ona ima platformu koja se koristi i kod Thermaltake Smart SE modela (naravno bez modularne ploče) tako da je dobra alternativa LC-u, ako ne i bolja jer na testovima ima uistinu male oscilacije (šum) napona i u teoriji daje 408 W na 12 V što je 50 W više nego LC.

12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

 

Bulldozer

 

Iako ovdje na forumu ima dosta ljudi koji su imali LC Green Power i kažu da je napajanje poprilično sposobno, osobno ga ne volim. Korišteni su nepoznati kondenzatori (uz tu i tamo koji Teapo i Taicon), nema MOV/TVS diodu i od deklariranih 460 W isporučuje samo 350 W na 12 V.

 

Nikako ga ne bih stavljao na R9 290 pogotovo u kombinaciji s AMD FX procesorima, ali za R9 270 i FX će biti u redu. Uglavnom, za 250 kn je dobra kupnja.

 

Komentar za Corsair VS seriju. Ona ima platformu koja se koristi i kod Thermaltake Smart SE modela (naravno bez modularne ploče) tako da je dobra alternativa LC-u, ako ne i bolja jer na testovima ima uistinu male oscilacije (šum) napona i u teoriji daje 408 W na 12 V što je 50 W više nego LC.

Iskren da budem stvarno već dugo vremena nisam pratio napajanja pa stvarno neznam kakav je Corsair.

 

Zato sam i pitao.

 

A šta se tiče ovog LC gp3 460w, stvarno evo iskreno složio sam masu konfiguracija sa njim i stvarno probao sam 8320 i r9 290 i to klokan 8320 i danas dan ljudima to radi bez ikojeg problema.

 

 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ti si dobroga potrefio onda jer meni gp3 650w (2kom testirao) nisu stabilno mogli držati stock 8320+290 a da ne pričam kako to napajanje ima kratke kablove za popi*diti... jedino što je ok kod njega je što je dosta tih naspram npr xfx-a

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 18:52 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da to je i meni problem, kratki kablovi pogotovo 4/8 pin za mbo.. koma

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa, trebalo bi mi preporuciti napajanje za 

XFX AMD Radeon R9 280A 3GB. 
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

xfx 450,550

 

lc gp3 460w , 560w

 

seasonic 520w 

 

corsair cx 500

 

ovi fortroni i zalmani su p ovoljni i okej

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Vory kaže...

Pozdrav ekipa, trebalo bi mi preporuciti napajanje za 

XFX AMD Radeon R9 280A 3GB. 

Fortron Raider 550W, kućište promjeni u Zalman Z3.

Grafičku karticu bi ja zamjenio za kvalitetniji, hladniji i s dužom garom Gigabyte R9 280.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 14:17 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mogu li ovo staviti? 

Corsair PSU VS series 650W, 80+, EU version
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Vory kaže...

Mogu li ovo staviti? 

Corsair PSU VS series 650W, 80+, EU version

NE.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovo su konfiguracije moje 

Matična ploča ASRock H81M-HD

Procesor Intel Core i5 

Zalman micro tower case black, ZAL-ZM-T1 PLUS

KINGSTON 8GB 1600MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX FURY Black Series HX316C10FB

Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice