Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

poruka: 18
|
čitano: 2.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
Ima tko kakav savjet? Mislim da je staro više 5 god. Corsair vx 550 ja mislim. Sutra budem počistio pa vidio. Nisam 100% siguran da se gasi jer nidam vidio. Ali po zvuku i kad stavim ruku ispod primjetim razliku. Danas sve čisto pa možda nešto zapelo dolje. Ako napajanje krepa dok računalo radi da li može šta drugo riknut? I nakon koliko god ljudi najčesšćr mjenjaju napajanja? Tnx!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
Čistio, ne čisto. Nema edit preko moba. Il ja ne znam.
13 godina
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
Yup. Stane. To nije normalno jel? Razlog? Snimao ponovo windowse. Prije toga nije. Moguće nešto do driveta? Nisam prvo snimio chipset drivere npr.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

ma bio si pijan dok si pisao jučer u 3 ujutro!

vidi driveri,chipseti,novi windowsi nemaju veze sa ponašanjem napajanja.

googlaj johnnyguru corsair vx 500 i imaš review.

Ako sumnjaš u ispravnost odnesi u lokalni servis i za 10 min će ti reći jeli sve u redu,kod napajanja je jednostavno radi ili ne radi,a to sa ventom je po johnnyu normalno jer napajanje regulira brzinu venta ovisno o potrošnji.

Odspoji sve,strpaj u auto i u servis pogledati.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

Koliko vidim fan na napajanju se vrti, pa onda stane. Vidim da neka napajanja reguliraju fan prema temperaturi. Ali mi je čudno kako skroz stane na neko kratko vrijeme. Nekoliko minuta.

Sad ga budem probao opteretiti pa javim. Tek u pon ga mogu odnet negdje na servis da mi pogledaju.

 

Pogledat ću review šta si mi preporučia. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

Napajanje ima regulaciju vrtnje venta zavisno o temperaturi, a vent je sam po sebi tih pa ti se čini

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

Da, gledao sam taj review 3 puta. Nisam vidio ovaj dio: 

  • Ultra-quiet 120mm double ball-bearing thermally controlled fan

Nije tih. Baš suprotno. Start je 5-7 godina i cvili do jaja. Zato mi je bilo čudno. Sam fan nije zapravo tako glasan i neugodan. Nego cviljenje je. Zavojnica unutra ili nešto cvili. Mogu ga zamjeniti sa identičnim?

 

Osim toga se čini da sam bio pijan i da je to normalno :D . Da se pali i gasi.

 

Hvala ljudovi. Javim ako bude nekih frka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
tigerija kaže...
Hvala ljudovi. Javim ako bude nekih frka.

To je kvalitetno napajanje, deri dok ide, kad ne bude išlo, znati ćeš.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

Makar mi je još uvijek čudno. Ko da je na drogama ga vrti, i onda naglo zastane. Oo

 

Budem snimio kamerom. Sad sam išao nešto instalirati i zavrtilo je ko da želi iskočiti van. Usrao sam se :D .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
tigerija kaže...

Usrao sam se :D .

Snimi video da pogledam.

Preporučio bih da oprezno rastaviš napajanje, samo onu njegovu oplatu te detaljno unutra očistiš prašinu kistom ili kompresorom,

usput pogledaš preko koliko žica se napaja taj ventilator, možeš i ventilator skinuti, iz centra koji se ne okreće lagano skinuti naljepnicu,

ali pazi da je ne potrgaš, nakon skidanja naljepnice možeš lagano, ali samo lagano našpricati WDa 40 u sami ležaj ventilatora,

vratiti naljepnicu, ventilator u svoj položaj te napajanje sklopiti natrag.

Za prvi test napajanja bih preporučio da ga ne ugrađuješ u računalo, nego da ga na stolu upališ kratko spajajući npr. spajalicom

za papir bilo koju crnu žicu i zelenu žicu, nakon uključivanja u struju i prebacivanja sklopke na napajanju na 1, napajanje će početi

vrtjeti svoj ventilator ukoliko je sve uredno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 8:24 (Valentin17).
13 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

Mislim da je krepalo napajanje. Jučer je izbacilo i izgorila sklopka. Sad se ne pali.

Mislim da je također nešto puklo. Zanima me da li mi je moglo još nešto otić. Matična/grafička.

Žao mi je što nisam odma nešto poduzeo jer je sve to bilo sumnjivo.

 

Može li mi sada netko iskusan, tko se razumije, objasniti kako da provjerim napajanje i savjetovati što dalje. Ovo sa spajalim nisam još radio. Tražim po internetu sad primjere da vidim kako su to drugi rade.

Evo po ovome budem probao: http://www.wikihow.com/Check-a-Power-Supply

Imam neke osnove sa elektronikom i strujom, nisam profesionalni elektrotehničar, ali znam neke osnove zaštite opreza barem.

 

 

 

Htio bi što jasnije odgovore na sljedeća pitanja (i što planiram):

1. Ukoliko je napajanje izgorilo, da li je moguće da je to uzrokovalo štetu na ostalim komponentama? Na kojima sve može?

2. Kako mogu provjeriti da li napajanje radi?

3. Smijem li u računalo staviti drugo napajanje da testiram da li sve radi? I jako bitno - da li to može uništiti drugo napajanje? - kako da točno provjerim koliko napajanje ima neko računalo? Brat ima 500W SilverStone.

4. Sa 500W SilverStone mogu 100% napajati svoje računalo? 100% . Mogu dati i točan model kad nađem kutiju ako treba?

 

Imam:

Asrock z68 extreme3 gen3

i5 2500k (onaj veliki noctua hladnjak)

32gb - 4x 8gb DDR3 1866 CL10 , Kingston HyperX

R9 280

Ništa nije overclockano.

 

Hvala.

I otvorit ću novu temu za savjet novog napajanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 11:18 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
tigerija kaže...

Mislim da je krepalo napajanje. Jučer je izbacilo i izgorila sklopka. Sad se ne pali.

Mislim da je također nešto puklo. Zanima me da li mi je moglo još nešto otić. Matična/grafička.

Žao mi je što nisam odma nešto poduzeo jer je sve to bilo sumnjivo.

 

Može li mi sada netko iskusan, tko se razumije, objasniti kako da provjerim napajanje. Ovo sa spajalim nisam siguran kako ide. Može neki link na tutorial? Znam neke osnove što se toga tiče i da nebi smio ništa unutar napajanje dirati rukama jer još uvijek može bit charged.

 

Htio bi što jasnije odgovore na sljedeća pitanja:

1. Ukoliko je napajanje izgorilo, da li je moguće da je to uzrokovalo štetu na ostalim komponentama? Na kojima sve može?

2. Kako mogu provjeriti da li napajanje radi?

3. Smijem li u računalo staviti drugo napajanje da testiram da li sve radi? I jako bitno - da li to može uništiti drugo napajanje? - kako da točno provjerim koliko napajanje ima neko računalo? Brat ima 500W SilverStone.

4. Sa 500W SilverStone mogu 100% napajati svoje računalo? 100% . Mogu dati i točan model kad nađem kutiju ako treba?

 

Imam:

Asrock z68 extreme3 gen3

i5 2500k (onaj veliki noctua hladnjak)

32gb - 4x 8gb DDR3 1866 CL10 , Kingston HyperX

R9 280

Ništa nije overclockano.

 

Hvala.

I otvorit ću novu temu za savjet novog napajanja.

 bolje nemoj ništa provjeravat ako neznaš,ja sam prije provjeravao napajanje onako kako je objasnio Valentin17,ima tutorial i upute na internetu

 

ALI nema ti svrhe ništa prčkat po napajanju kad i sam kažeš da ti je krepalo,izgorilo,nešto puklo...bolje kupit novo napajanje i gotovo,napajanje ima neke zaštite tako da ti valjda nije ništa drugo povuklo,moguće se tebi pregrijavalo kad ti ventilator nije radio pa je zato crklo...

možeš probat sa tim silverstone

16 godina
odjavljen
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
tigerija kaže...

Mislim da je krepalo napajanje. Jučer je izbacilo i izgorila sklopka. Sad se ne pali.

Mislim da je također nešto puklo. Zanima me da li mi je moglo još nešto otić. Matična/grafička.

Žao mi je što nisam odma nešto poduzeo jer je sve to bilo sumnjivo.

 

Može li mi sada netko iskusan, tko se razumije, objasniti kako da provjerim napajanje i savjetovati što dalje. Ovo sa spajalim nisam još radio. Tražim po internetu sad primjere da vidim kako su to drugi rade.

Evo po ovome budem probao: http://www.wikihow.com/Check-a-Power-Supply

Imam neke osnove sa elektronikom i strujom, nisam profesionalni elektrotehničar, ali znam neke osnove zaštite opreza barem.

 

 

 

Htio bi što jasnije odgovore na sljedeća pitanja (i što planiram):

1. Ukoliko je napajanje izgorilo, da li je moguće da je to uzrokovalo štetu na ostalim komponentama? Na kojima sve može?

2. Kako mogu provjeriti da li napajanje radi?

3. Smijem li u računalo staviti drugo napajanje da testiram da li sve radi? I jako bitno - da li to može uništiti drugo napajanje? - kako da točno provjerim koliko napajanje ima neko računalo? Brat ima 500W SilverStone.

4. Sa 500W SilverStone mogu 100% napajati svoje računalo? 100% . Mogu dati i točan model kad nađem kutiju ako treba?

 

Imam:

Asrock z68 extreme3 gen3

i5 2500k (onaj veliki noctua hladnjak)

32gb - 4x 8gb DDR3 1866 CL10 , Kingston HyperX

R9 280

Ništa nije overclockano.

 

Hvala.

I otvorit ću novu temu za savjet novog napajanja.

 kupnja novog i to je to,ovog baci i nemoj ga ništa provjeravat i popravljat,garanciju nemaš i možeš ga jedino bacit

13 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

OK, napajanje ne testiram onda da ne ode druga sklopka. Jedino što me sad brine jest da mi nešto drugo nije otišlo.

Znači ovaj 500W Silverstone je 100% siguran?

 

Ukopčan ću jedan monitor (32" BenQ) jer imam dva. I također na listu nisam stavio hardove koje imam.

Samsung Evo 500gb

Hitachi 500gb (start skoro 10 godina).

WD 1TB

 

Želim se uvjeriti da imam dovoljno W. Da ne skurim i burazu napajanje.

I ako je nešto ošlo od drugih komponenti, da li to može proširiti kvar nekako kod paljenja računala? Možda zvučim paranoičan, ali želim se što bolje uvjeriti i raspitati :).

 

Tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
tigerija kaže...

OK, napajanje ne testiram onda da ne ode druga sklopka. Jedino što me sad brine jest da mi nešto drugo nije otišlo.

Znači ovaj 500W Silverstone je 100% siguran?

 

Ukopčan ću jedan monitor (32" BenQ) jer imam dva. I također na listu nisam stavio hardove koje imam.

Samsung Evo 500gb

Hitachi 500gb (start skoro 10 godina).

WD 1TB

 

Želim se uvjeriti da imam dovoljno W. Da ne skurim i burazu napajanje.

I ako je nešto ošlo od drugih komponenti, da li to može proširiti kvar nekako kod paljenja računala? Možda zvučim paranoičan, ali želim se što bolje uvjeriti i raspitati :).

 

Tnx.

 a kakva ti je sklopka izgorila i izbacila? misliš na osigurač da je samo izgorio ili? i gdje je puklo? u kućištu? jel bilo dima?

13 godina
offline
Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi

OSIGURAČ DA, NE SKLOPKA. Krivo pišem. Sklopka nije izbacila. Samo je osigurač pregorio koji drži te utičnice. 10 ampera. Kaže susjed da se to desilo zbog usisavača koji je 1300W piše na njemu. Ali u trgovini su rekli da je taj usisavac 1800W. Kaže susjed da je to kroz zeznulo osigurač. Makar je osigurač otišao navečer, a ja sam usisavao popodne (i nekoliko puta prije već).

Susjed je inače elektrotehničar. Ali ne znači da je u pravu.

Sad smo stavili osigurač od 16 ampera.

Osigurač drži zid moje sobe i od mojeg buraza. Znači tu idu dva računala i 3 monitora, + neke gluposti.

Buraz ima 500W napajanje, ja 550W. Monitori ne znam koliko su.

Zvuk je došao sa desne strane. Ili je bilo u računalu (kučište), ili je bilo dolje u kalbu ispod kučišta, ispod stola (sumnjam), ili je to bio zvuk od sklopke sa desne strane, treća prostorija. Nije bilo nigdje dima.

Ako je u računalu onda mi to djeluje kao da bi explodirao kondenzator, napajanje i matična, ili grafička. Sad budem sve rastavio da vidim ako ima gdje kakvih fizičkih naznaka. Nadam se da je samo otišlo napajanje i sklopka.

 

Samo me zanima da, ako je nešto drugo otišlo. Kad stavim novo napajanje. Može li doći do dodatnih oštečenja? To me najviše zanima.

 

 

 

Hvala!

 

Također: http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=567&jumpto=5110339&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 15:40 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
tigerija kaže...

Prvo i osnovno sada, nema paljenja dok se vizualno ne provjeri da li na matičnoj ploči, grafičkoj kartici, procesoru i svim ostalim komponentama unutar računala ne postoje vidljiva oštećenja.

Nakon toga izvadi grafičku karticu, HDDove otpoji, DVD-RW otpoji, ako imaš kakve ventilatore isto otpoji, monitor spoji otraga na ploču, odnosno na integriranu grafičku karticu

Intel HD 3000 koja se nalazi u procesoru, probaj upaliti računalo, ukoliko oživi, neće se upaliti kad je HDD otpojen, nego mora doći do dijela "no bootable device".

Ne znam koji je točno model napajanja koje misliš staviti, ali Silverstone radi dosta solidna napajanja, ali kakvo god bilo bez Radeona tvoj PC troši karikiram kao upaljač i ako je sve u redu,

upaliti će se bez problema.

10 ampera osigurač jer u redu za računala koja imaš, ali je malo pramalo za usisivač od skoro 2 kW, stavi 16 A i miran si.

Ako ne znaš sam, nosi to nekamo jer druge nema, treba sve provjeriti vizualno i probati s drugim napajanjem, što sve može biti nitko sad ne može reći, VX je kvalitetan model, kad je otišao

mogao je povući sve za sobom, a možda nije povukao ništa, ne možeš znati, ali dobar znak je što je osigurač izgorio i što nije bilo dima.

Što se tiče preporuke novoga napajanja, gledaj FSP Raider 550W, FSP Hyper 600W, XFX TS 550W, ako želiš još kvalitetnije, gledaj Seasonic 450G/550G, SuperFlower HX 550W.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Mislim da se vent pd napajanja povremeno gasi
Valentin17 kaže...
tigerija kaže...

Prvo i osnovno sada, nema paljenja dok se vizualno ne provjeri da li na matičnoj ploči, grafičkoj kartici, procesoru i svim ostalim komponentama unutar računala ne postoje vidljiva oštećenja.

Nakon toga izvadi grafičku karticu, HDDove otpoji, DVD-RW otpoji, ako imaš kakve ventilatore isto otpoji, monitor spoji otraga na ploču, odnosno na integriranu grafičku karticu

Intel HD 3000 koja se nalazi u procesoru, probaj upaliti računalo, ukoliko oživi, neće se upaliti kad je HDD otpojen, nego mora doći do dijela "no bootable device".

Ne znam koji je točno model napajanja koje misliš staviti, ali Silverstone radi dosta solidna napajanja, ali kakvo god bilo bez Radeona tvoj PC troši karikiram kao upaljač i ako je sve u redu,

upaliti će se bez problema.

10 ampera osigurač jer u redu za računala koja imaš, ali je malo pramalo za usisivač od skoro 2 kW, stavi 16 A i miran si.

Ako ne znaš sam, nosi to nekamo jer druge nema, treba sve provjeriti vizualno i probati s drugim napajanjem, što sve može biti nitko sad ne može reći, VX je kvalitetan model, kad je otišao

mogao je povući sve za sobom, a možda nije povukao ništa, ne možeš znati, ali dobar znak je što je osigurač izgorio i što nije bilo dima.

Što se tiče preporuke novoga napajanja, gledaj FSP Raider 550W, FSP Hyper 600W, XFX TS 550W, ako želiš još kvalitetnije, gledaj Seasonic 450G/550G, SuperFlower HX 550W.

 Bio sam stavio Silverstone u računalo za probu i sve se lijepo upalilo. Znači da je jednostavno moje napajanje krepalo.

Sutra idem po novo.

Za Raider su rekli da je malo nižda klasa od SuperFlow, FXF TS.

Mislim da budem uzeo SuperFlow, Antec ili Seasonic.

Evo odavde: http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=568&jumpto=5110393&sort=asc&view=flat

Vjerojatno je svejedno koje od tih uzmem.

 

Ali hvala na detaljnom pojašnjenju :). Poslužit će.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice