Kako vi slazete racunalo?

poruka: 35
|
čitano: 15.435
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

Zanima me kojim redosljedom je najbolje slagati komponente u kuciste? Kako vi to radite?

Moze netko opisati cijeli postupak?

Hvala

««««☻
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

Sve komponente i kućište na stol.

 

Na ploču CPU, RAM i cooler.

 

U case optiku, HDD i napajanje.

 

Ploču u kućište.

 

Spajanje front panela, USB-a i foront audia.

 

Stavljanje grafike.

 

Kablovinje (od napajanje ka svim komponentama, fino i uredno).

 

I to je to.

 

PS - Kako stavljam, tako i zašerafljujem komponente, da nebi bilo da ih "samo stavljam". :P

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?
MaxyBoy kaže...

Zanima me kojim redosljedom je najbolje slagati komponente u kuciste? Kako vi to radite?

Moze netko opisati cijeli postupak?

Hvala

 Evo,pogledaj ovo i pročitaj upute koje si dobio sa hardware-om i to je to.

 

 

 

 

 

Never afraid to try something new. Remember,amaters build Ark, and profesionals build Titanic.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

Male varijacije na temu su ovisne o veličini kućišta. Kod velikih kućišta Donov postupak je dobar, ali kad se radi o zbijenijim kućištima, onda prostor diktira neke stvari. U nekim slučajevima nije moguće stavit ploču nakon optike i sl.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?
MrBlc kaže...

Male varijacije na temu su ovisne o veličini kućišta. Kod velikih kućišta Donov postupak je dobar, ali kad se radi o zbijenijim kućištima, onda prostor diktira neke stvari. U nekim slučajevima nije moguće stavit ploču nakon optike i sl.

U pravilu je to uvijek isto, znam iz iskustva...

Prodajem razne računalne komponente, sastavljam konfiguracije i ponude, detekcija i otklanjanje kvarova, čišćenje računala od virusa, reinstalacija Windowsa i drugih OS-a. Obratite mi se na PM.
14 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?
Chuck Norris uspia prije nego je pokuša!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?
RoyalBlood kaže...
MrBlc kaže...

Male varijacije na temu su ovisne o veličini kućišta. Kod velikih kućišta Donov postupak je dobar, ali kad se radi o zbijenijim kućištima, onda prostor diktira neke stvari. U nekim slučajevima nije moguće stavit ploču nakon optike i sl.

U pravilu je to uvijek isto, znam iz iskustva...

Na nekim kućištima je problem uvući napajanje ako je montiran veći hladnjak (na nekim i box može radit problem), dok na drugim kućištima napajanje stoji vertikalno i pokriva ploču. Na nekim kućištima s prednjim vratima za optiku, optiku je lakše uvući sa stražnje strane, pa je lakše stavit prije, dok na drugim duži pogon smeta prilikom montaže ploče. Vjeruj mi, znam i ja iz iskustva, a vidio sam rješenja zbog kojih bi projektanta trebalo streljati.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
protjeran
offline
Kako vi slazete racunalo?

Stavim sve komponente na uredan i osvjetljen stol!

 

Stavim na matičnu ram,CPU i CPU kuler!Nakon toga pređem na kučište u njega ubacim HDD i optički pogon!

Zašarafim matičnu u kučište ubacim napajanje i njega uštekam u matičnu,spojim front panel,HDD,ventilatore i optički pogon!

Poštložim kablove i ubacim grafu.

Skype: internet.gospodin
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

prvo stavim maticnu( i prisarafim normalno), onda stavim procesor i hladnjak ali procesor prethodno namazem termalnom pastom- normalno, piknem ram, dvd rom, hard, graficka, napajanje i onda to sve ljepo i uredno pospajam! zasto sam odabrao ovaj nacin? zato sto nisu kod svih kucista napajanja jednako postavljena pa nije moguce maticnu staviti poslje napajanja

 

Edit: i kad to sve budes piko obrati paznju da stavis ruku ispod djela gdje nest ustekavas da se maticna nebi ostetila! i greska kod onog tipa na videu je da je stavio grafu prije harda pa mu je bilo malo tijesno al to ustvari nema prevec veze, glavno da se sve pospaja kak treba

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 20:41 (uber_low).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako vi slazete racunalo?

prvo prerezem integralno pecivo pa namazem malo rame, pa onda philadelphia,  pa onda red sira , pa red salame, pa onda polazem na sitno narezane krastavcice i i jednu do dvije zelene masline, pa ljepo zazelenim s par listova hrskave salate, pa opet red drugog sira, na vrh obavezno ide thomy majoneza i prstohvat origana a za kraj sve ukrasim tankom ploskom rajcice i onda znate sta vec sljedi - DETERMINACIJA

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Kako vi slazete racunalo?

Ja prvo odem do trgovine, kupim kruha, salame i sira, ako nemam. A kod kuče napravim sendvič, još dodam domače kobase. Pa to pojedem i zalijem pivom. Onda počnem od početka slagat i kad završim počnem stavljat windowse, dok se windowsi stavljaju odem u kupaonu se istrpat. Onda stavim drivere i popijem još jednu pivu i onda igram igrice.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

Ovo je postupak za xp. Za win 7 se razlikuje u tome da se ne treba staviti driveri prije druge pive ;)

14 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

pozdrav...evo kupujem novo kučište i zanima me kako bi ja to trebao sve prespojiti odnosno matičnu ploču..ž

 

matičnu cu samo preseliti ali me zanima kako i kamo spojiti one žice za paliti rčunalo..znači ono di je onaj gumb za paljenje...u kaj to prištekati?? ... drugo sve znam..hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

Sve ti piše u dokumentaciji od matične, ne možeš fulat... ;)

15 godina
offline
Kako vi slazete racunalo?

To je kod mene kod kuće dugotrajan posao (govorim o 2-3h), radi se sa posebnom nježnosti i respektu prema komponentama dok kada nekome drugom sastavljam radi se tako da što brže sastaviš bubneš windowse i piči dalje (sastavljanje compa 35-40min)

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 14:34 (Hyperion).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

Daj neke nove slike sa pogonom na sva 4...Belji se

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

Ja obicno maticnu stavljam zadnju    Nevinašce

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?
Pentium100 kaže...

Ja obicno maticnu stavljam zadnju  Nevinašce

Malo se obrnuto radiš...

 

Otvoriš kućište, makneš onaj limić za back panel i staviš ovaj od matične, staviš odstojnike ako treba, bubneš matičnu i zašarafiš. Prije nego to napraviš na matičnu staviš ram-e i proc te cpu cooler.

 

Onda spojiš front panel konektore, pa tek onda napajanje, prža, hard i spojiš sata/ide kablove te kablove za napajanje. Kablove nekako pomotaš, provučeš, zamotaš da što manje smeta protoku zraka i vozi.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 20:09 (Hyperion).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

A cekaj zaboravio si onaj dio gdje se psuje jer si nesta zaboravio ili previdio pa se moras vratiti par koraka unazad

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 19:57 (Duche).
16 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

uvijek uživam u najdražem dijelu pc-a.

 

kućište (uvijek chiefteci)

zavidam 2-3 kila kvalitetnog napajanja

dodam 8 ili 12 cm ventilatore ako trebaju

dvd rom

...e zatim sve kabele rasporedim uz rubove kostura ili poleđine, čisto da sve bude oku ugodno

 

to mi je najdraži dio...ostalo što slijedi je klasika, ništa što bi me uveseljavalo.

 

knjižicu koristim pretežno oko onih iritantnih konekcija sa lapice hdd i zvuka na kućištu..ono me izludi, nikad ne pogodim na pamet iz prve.

pozdrav svima
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?
Duche kaže...

A cekaj zaboravio si onaj dio gdje se psuje jer si nesta zaboravio ili previdio pa se moras vratiti par koraka unazad

Smijeh Pitaj don kihoty-a kako sam došao tam na servis nenaspavan pa sam sastavljao konfu, stalno sam nešto zaboravljao i još sam se porezao.

torrente kaže...

 

kućište (uvijek chiefteci)

Chief! Hebeš utege ovaj moj chief ima preko 25kg jedva ga nosim. Fala Bogu imam kotačiće sada ne da ga guram nego se vozim na njemu.Smijeh

 

Stvarno nemam mjesta nigdje u svojem malom sobičku da ga stavim, ispod stola nestane koliko je visok. Uspio sam ga nekako uz stol stavit,ali struže po ormaru koji je odmah s druge strane... Ovo ljeto osposobljavamo sobu na terasi pa ću imat 3x više mjesta.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

Sve na matičnoj stavim izvan case-a, optika i hdd idu unutra, pa napajanje, matična u komp, onda kablovi i na kraju grafa

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?
Hyperion kaže...

Smijeh Pitaj don kihoty-a kako sam došao tam na servis nenaspavan pa sam sastavljao konfu, stalno sam nešto zaboravljao i još sam se porezao.

Tipa IO shield staviš naopako (PS/2 konektori dolje, audio konektori gore, makar ploča ima drugi redoslijed),

ili postavljanje ploče bez mesinganih nosača za kejs (wee kratki spoj)...

 

No dobro, budno oko te prati...

(da ne prati, mogao bite zaposliti i ne isplatiti ti 2 plaće, dok se ne otplati sve spaljeno laal Belji se )

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
15 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

Platim pivo i gledam kako rade. :)

http://www.eveonline.com/
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

Ovako kako je Don rekao...Samo što sam ja optiku na kraju stavio...

 

 

Btw,ja sam se namučio oko 4 sata složit to sve,tak da nemoj očekivat ak si početnik da ćeš složit u 10min...

16 godina
odjavljen
offline
Kako vi slazete racunalo?

ja sastavljam kao da operiram,sa gumenim rukavicama Smijeh  radi elektriciteta

 

inače matična ide prva,pa procesor,I/O... itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

Iz iskustva - kućište diktira način sklapanja. Što manje kućište, to veći problemi. Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako vi slazete racunalo?

Ja prvo stavim CPU cooler na matičnu, a onda procesor.

 

Nakon toga grafičku u kućište pa onda matičnu...

 

Zatim obavezno u USB prvo tipkovnicu pa onda miš, nemoj obrnuto jer to donosi negativnu energiju.

 

Zašto je ova tema u: Hardwer/kućišta/napajanja, a trebala bi u: Ostalo/Zdrav razum/logika?

NHF

everybody lies
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako vi slazete racunalo?

 

prvo metnen ekran na stol, unda onu kutiju metnen ispod stola, unda bestiman susidine ceri jerbo nemogu nac kablove.

 

kad nadjen kablove opet bestiman jerbo se triba saginja ispo stola za ustekat ih, ka se uspin sagni bestiman jerbo ne znan di koji kabal idje. ka spojin kablove vec mi je dosta i otvaran pivu. mis i tipkalo idju za pive

 

zato san uzeja laptop ali njega nesmis opisdit nogon ka ti digne tlak jerbo cese rasut

15 godina
odjavljen
offline
Kako vi slazete racunalo?

Ja cekicem....

Kao sto bi najveci znalci rekli - nema toga sto on ne moze srediti.

Tako je moguce staviti bilo koji CPU u bilo koji cocket, memoriju takodjer i sve ostalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice