Gtx 295 na corsair vx 450 W

poruka: 48
|
čitano: 8.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

Dali je corsair 450W vx dostatno za gtx 295 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W

Trebao bi biti dovoljan Osmijeh

 

Iako VX550W bi bio sigurno dovoljan

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
juice21 kaže...

Dali je corsair 450W vx dostatno za gtx 295 ?

 Na nvidia.com veli minimalno 680W.

 

http://www.nvidia.com/object/product_geforce_gtx_295_us.html

15 godina
neaktivan
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

Ne bih baš rekao da će biti dosta, ta grafa je elektrana, minimum 650 W jer joj treba 46 A na railovima za normalan rad.

google is my frend too!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W

Da... Kada sam ja na VX-u 550W mogao vući dvije 4870-ke, onda će valjda i GTX295 ići kako spada i na 100W slabijem modelu Namigiva

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W

znam , al vec imam corsair 450 W .... dal ima mozda netko gtx 295 na tom napajanju , dal je potpuno stabilno ??

14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
juice21 kaže...

znam , al vec imam corsair 450 W .... dal ima mozda netko gtx 295 na tom napajanju , dal je potpuno stabilno ??

 Sumnjam da ce ti radit stabilno. Ja sam za svoju staru 8800GTX uzeo 650W da budem ziher.

14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Oly_E3 kaže...

Da... Kada sam ja na VX-u 550W mogao vući dvije 4870-ke, onda će valjda i GTX295 ići kako spada i na 100W slabijem modelu Namigiva

 takav sam odgovor cekao , negdje sam procitao da je lik stavio dvije 4870 i na 450 W corsaira... a ono sto proizvođači kartica navode minimalne zahtjeve ( snaga napajanja ) sam se uvjerio da su gluposti , npr za 8800gt pise da mora bit minimalno 500 W napajanje sto je totalna glupost !!

14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Fre3man69 kaže...
juice21 kaže...

znam , al vec imam corsair 450 W .... dal ima mozda netko gtx 295 na tom napajanju , dal je potpuno stabilno ??

 Sumnjam da ce ti radit stabilno. Ja sam za svoju staru 8800GTX uzeo 650W da budem ziher.

 na 650 W mozes komotno stavit dvije 8800gtx... :-) , ako je od corsaira ...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
juice21 kaže...
Oly_E3 kaže...

Da... Kada sam ja na VX-u 550W mogao vući dvije 4870-ke, onda će valjda i GTX295 ići kako spada i na 100W slabijem modelu Namigiva

 takav sam odgovor cekao , negdje sam procitao da je lik stavio dvije 4870 i na 450 W corsaira... a ono sto proizvođači kartica navode minimalne zahtjeve ( snaga napajanja ) sam se uvjerio da su gluposti , npr za 8800gt pise da mora bit minimalno 500 W napajanje sto je totalna glupost !!

I još sam izmjerio maksimalnu potrošnju (ovaj komp iz moj PC) od 350W dok se vrti OCCT na CPU-u i Furmark na grafama (mjerio sam to pomoću Raptoxxovog napajanja koje ima LCD na sebi koji pokazuje trenutnu potrošnju)

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
juice21 kaže...
Fre3man69 kaže...
juice21 kaže...

znam , al vec imam corsair 450 W .... dal ima mozda netko gtx 295 na tom napajanju , dal je potpuno stabilno ??

 Sumnjam da ce ti radit stabilno. Ja sam za svoju staru 8800GTX uzeo 650W da budem ziher.

 na 650 W mozes komotno stavit dvije 8800gtx... :-) , ako je od corsaira ...

Hehe.. VX550W vukao je tri 8800GTX kartice (onaj famozni lik s PC Eksperta, Razer mislim da se zove je njih upogonio)

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
juice21 kaže...
Fre3man69 kaže...
juice21 kaže...

znam , al vec imam corsair 450 W .... dal ima mozda netko gtx 295 na tom napajanju , dal je potpuno stabilno ??

 Sumnjam da ce ti radit stabilno. Ja sam za svoju staru 8800GTX uzeo 650W da budem ziher.

 na 650 W mozes komotno stavit dvije 8800gtx... :-) , ako je od corsaira ...

 8800GTX u load-u moze trosit preko 300W.

14 godina
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

295-ka je poprilično skupa kartica.stavljat nju i nebit siguran dali je dovoljno napajanje je suludo.

dosta ljudi traži savjet za novu konfu a ljudi preporučuju baš to 450w napajanje ,ne razmijem to. Pa jel nije bolje uzet jače napajanje pa nek ono radi sa pol snage nego novu onfu sa 5850 ili 5870 sa napajanjem koje će nonstop radit na 70% snage. Ljudi neračunaju nadogradnje itd. Ja kada bi sada uzima napajanje bilo bi od min650w(govorim samo o brand napajanjima). bolje da ima više nego da je knap i sa svakom novom grafom kupovat i napajanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Oly_E3 kaže...
juice21 kaže...
Oly_E3 kaže...

Da... Kada sam ja na VX-u 550W mogao vući dvije 4870-ke, onda će valjda i GTX295 ići kako spada i na 100W slabijem modelu Namigiva

 takav sam odgovor cekao , negdje sam procitao da je lik stavio dvije 4870 i na 450 W corsaira... a ono sto proizvođači kartica navode minimalne zahtjeve ( snaga napajanja ) sam se uvjerio da su gluposti , npr za 8800gt pise da mora bit minimalno 500 W napajanje sto je totalna glupost !!

I još sam izmjerio maksimalnu potrošnju (ovaj komp iz moj PC) od 350W dok se vrti OCCT na CPU-u i Furmark na grafama (mjerio sam to pomoću Raptoxxovog napajanja koje ima LCD na sebi koji pokazuje trenutnu potrošnju)

 jel ti to mene zajebavas kad kazes da taj tvoj komp pod moj pc sa 16 diskova i dvije grafe trosi samo 350 W ?????? ;-)

14 godina
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

Oly kuži caku i sam sam se uvijerio u to ali ipak 350 mi je preeemalo za njegov komp :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W

Baš tako.. U full loadu pod ta dva programa za testiranje stabilnosti, moj pc troši 350W maksimalno Namigiva

 

Kada je VX550W mogao držati 3x 8800GTX, tada se nemaš što brinuti za jednu GTX295 grafu Osmijeh

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Oly_E3 kaže...

Baš tako.. U full loadu pod ta dva programa za testiranje stabilnosti, moj pc troši 350W maksimalno Namigiva

 

Kada je VX550W mogao držati 3x 8800GTX, tada se nemaš što brinuti za jednu GTX295 grafu Osmijeh

 Di je to VX550W mogao drzati 3x 8800GTX???

14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Oly_E3 kaže...

Baš tako.. U full loadu pod ta dva programa za testiranje stabilnosti, moj pc troši 350W maksimalno Namigiva

 

Kada je VX550W mogao držati 3x 8800GTX, tada se nemaš što brinuti za jednu GTX295 grafu Osmijeh

Gledo sam okolo razno razne videose kad su  testirali potrošnju i kompovi sa manje grafa tj općenito lošiji od tvog troše više struje :d

14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Kill Frenzy kaže...

295-ka je poprilično skupa kartica.stavljat nju i nebit siguran dali je dovoljno napajanje je suludo.

dosta ljudi traži savjet za novu konfu a ljudi preporučuju baš to 450w napajanje ,ne razmijem to. Pa jel nije bolje uzet jače napajanje pa nek ono radi sa pol snage nego novu onfu sa 5850 ili 5870 sa napajanjem koje će nonstop radit na 70% snage. Ljudi neračunaju nadogradnje itd. Ja kada bi sada uzima napajanje bilo bi od min650w(govorim samo o brand napajanjima). bolje da ima više nego da je knap i sa svakom novom grafom kupovat i napajanje

 to sam napajanje uzeo sa novim kompom u kojem je bila 8800gt ( jedan konektor ), pa sam naknadno stavio 4870 ( dva konktora za napajanje ) , a kasnije kad bi pala cijena gtx 295 bi si nju uzeo , pa me sada zanima dal bi to bilo moguce uopce jer kad bih si kupovao jos npr i novo napajanje corsair VX550W bi mi bilo neisplativo ....

 

to napajanje svi preporucuju sa razlogom , jer je odlicno i gotovo necujno ...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Fre3man69 kaže...
Oly_E3 kaže...

Baš tako.. U full loadu pod ta dva programa za testiranje stabilnosti, moj pc troši 350W maksimalno Namigiva

 

Kada je VX550W mogao držati 3x 8800GTX, tada se nemaš što brinuti za jednu GTX295 grafu Osmijeh

 Di je to VX550W mogao drzati 3x 8800GTX???

Mislim da sam pronašao tu temu na PC ekspertu (uglavnom vidio sam to na OC team Croatia prvobitno)

 

LINK

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Kill Frenzy kaže...
Oly_E3 kaže...

Baš tako.. U full loadu pod ta dva programa za testiranje stabilnosti, moj pc troši 350W maksimalno Namigiva

 

Kada je VX550W mogao držati 3x 8800GTX, tada se nemaš što brinuti za jednu GTX295 grafu Osmijeh

Gledo sam okolo razno razne videose kad su  testirali potrošnju i kompovi sa manje grafa tj općenito lošiji od tvog troše više struje :d

I još jedna stvar... Oni kalkulatori potrošnje proriču mi oko 450W maksimalne potrošnje

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Oly_E3 kaže...

Baš tako.. U full loadu pod ta dva programa za testiranje stabilnosti, moj pc troši 350W maksimalno Namigiva

 

Kada je VX550W mogao držati 3x 8800GTX, tada se nemaš što brinuti za jednu GTX295 grafu Osmijeh

 ok , hvala na savjetu ... samo sto gtx 295 treba jedan 6 pin konektor i jedan 8 pin konektor ... Valjda se taj 8 pin konektor na 2 molex dobije uz grafu ( što još nisam vidio ), a ak ne valjda se moze kupit !!

14 godina
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

ja sam imao 500w fortrona koje je ošlo kvragu i sa sobom povuklo hard i matičnu.nedavno sam uzeo tagana 600w i miran ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W

Ja sam uz svoje grafe uvijek dobivao sve potrebne konektore... Ako ne dobiješ možeš uvijek kupiti 8 pinski Namigiva

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
juice21 kaže...

 ok , hvala na savjetu ... samo sto gtx 295 treba jedan 6 pin konektor i jedan 8 pin konektor ... Valjda se taj 8 pin konektor na 2 molex dobije uz grafu ( što još nisam vidio ), a ak ne valjda se moze kupit !!

vjerojatno ćeš dobit a ako ne odeš tamo disi kupio grafu i tražiš nek ti daju.

16 godina
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

Bio on VX ili HX450 - bit ce na mucenju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Oly_E3 kaže...

Ja sam uz svoje grafe uvijek dobivao sve potrebne konektore... Ako ne dobiješ možeš uvijek kupiti 8 pinski Namigiva

 jos samo nesto , koliko je ta kartica duža / šira u odnosu na 4870 jer postoji sansa da mi ne stane u kuciste ( coolermaster elite black , pod moj pc ) . imao sam malih problema i sa 4870 , jer su konektori na ploci ( SATA 1,2,3) pre blizu kartice ( sa one strane gdje je dual slot hladnjak , ali na samom kraju ). mislim da sam na nekim slikama vidio da su n vidijine kartice ( barem gtx 275 ) sužene na samom kraju , kod ventilatora .... pa mozda cak i stane , jer ne vjerujem da bi proizvođači kartica dopustila da ploca bude ogranicavajuci faktor ( jedino kuciste ) ... ne znam ....

15 godina
neaktivan
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

Duga je 28 cm, a širine je kao i ostale high-end grafe

google is my frend too!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Gtx 295 na corsair vx 450 W
Batista kaže...

Bio on VX ili HX450 - bit ce na mucenju.

 ma nije mi uopce bitno na koliko posto iskoristivosti napajanje radi , bitno da ono izvuce maksimum iz konfiguracije i da bude stabilno .... ;-)

15 godina
offline
Gtx 295 na corsair vx 450 W

Nečete virovat ali evo koliko će njegov sistem trošit sa 295gtx.Ja bi ipak uzeja jače napajanje da se ne opterečuje 100%.Oly dobro govori za svoju potrošnju ali zato on ima jako napajanje i kad bi stavija neko od 400-500w ne virujen da bi mu bilo stabilno.

 

Edit: Juice21 zašto si zapeja baš za tu grafu kad imaš bolji izbor?

Ovce moje mirujte u toru eto mene na motoru
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 13:24 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice