Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.524
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Meni pare s Paypala odmah sjednu na tekuci racun Erste banke
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Pozdrav, moze mala pomoc. Kad spojim graficku i napajanje na maticnu pomocu PSU splittera pc uopce nece bootati, ili samo boota graficka van kucista. Sigurno nije do graficke i napajanja jer sve sam kombinacija isprobao.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Pozdrav ekipa "majna" li ko Chia coin ? Imam par pitanja

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Equi kaže...

Pozdrav ekipa "majna" li ko Chia coin ? Imam par pitanja

 Pratim

Kovačić
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ja planiram isto polako chiu rudarit usput sa etherom

14 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Kako riješiti ovaj problem izbacuje mi grešku    clSetKernelArg (-48) fatal error

driveri su 21.4.1  za rx6800xt

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Equi kaže...

Pozdrav ekipa "majna" li ko Chia coin ? Imam par pitanja

 Pitaj ako nisi već saznao odgovor. 

6 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
mzopg kaže...
Equi kaže...

Pozdrav ekipa "majna" li ko Chia coin ? Imam par pitanja

 Pitaj ako nisi već saznao odgovor. 

 Hvala, ali već sam saznao odgovore na pitanja. Žao mi je što sam malo prekasno ušao sa svojih 8 tb

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Equi kaže...
mzopg kaže...
Equi kaže...

Pozdrav ekipa "majna" li ko Chia coin ? Imam par pitanja

 Pitaj ako nisi već saznao odgovor. 

 Hvala, ali već sam saznao odgovore na pitanja. Žao mi je što sam malo prekasno ušao sa svojih 8 tb

Pa nije ti kasno. Ovaj ponedjeljak je trebao krenuti službeni pool, ali su odgodili za kraj mjeseca. Tada će trebati raditi nove plotove za pool, tako da imaš dobru startnu poziciju.

Meni je problem što moram odlučiti što ću sa ovim svojim plotovima, a imam ih jako puno. :(

14 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
pozdrav ekipa ja sam novi nisam nikad rudario niti imao crypto ali me zanima imam cca 20 tb-a doma, jedan od 4tb , 4-5 od 2tb , 4-5 komada od 1tb , koliko kompjutera trebam da to sve pokrenem, dali se isplati sad početi s obzirom da nista neznam tek samo poceo citati online
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Soniccro kaže...
pozdrav ekipa ja sam novi nisam nikad rudario niti imao crypto ali me zanima imam cca 20 tb-a doma, jedan od 4tb , 4-5 od 2tb , 4-5 komada od 1tb , koliko kompjutera trebam da to sve pokrenem, dali se isplati sad početi s obzirom da nista neznam tek samo poceo citati online

Za 20TB trebaš napraviti oko 200 plotova. Za svaki plot ti treba oko 6h ili ako radiš paralelno na istom stroju oko 3-4h ovisno o procesoru.

Znači 1200h ili 50 dana ako radiš plot po plot, odnosno 700h ili 29 dana ako radiš paralelno.

Ako imaš više računala to vrijeme se smanjuje, pa će sa dva računala to biti duplo brže.

E sad koliko tebi treba računala je čisto tvoja odluka, što više i što brže pripremiš plotove to bolje.

 

Ne isplati se sad početi jer sa 20TB nećeš vjerojatno ništa pronaći u solo majnanju, a samo ćeš potrošiti vrijeme, struju i hardware (SSD prvenstveno).

Krajem mjeseca ili početkom lipnja bi trebao krenuti službeni pool, pa će se moći grupno majnati i tada će svatko imati šanse nešto zaraditi, ali će trebati tada raditi nove plotove, još jdan razlog da ih sada ne radiš.

 

Mreža raste abnormalno brzo i pitanje je kako će to sve izgledati kroz mjesec dana, trenutno je prešla 10EiBa.

 

Osobno sam stao praviti plotove, imam ih već preko tisuću, našao sam do sada ravno NULA chija. 

Sad neka farmaju, to nije zahtjevno, pa kad krene službeni pool pobrišem ove plotove i sve nanovo. 

14 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ako može neko preporučit matičnu ploču za rudarenje kriptovaluta i procesor,može bit i AMD ili Intel,zavisi šta je bolje.Triba mi da može stat šta više grafičkih kartica na jednu ploču.Kupujen grafičku karticu Nvidia RTX 3070.Kupovaču sve sa internet dućana eBay.de i Amazon.de,gledaču samo da prodavač dostavlja u Hrvatsku.Sad ču kupit samo 1 karticu,iza toga ču kupovat 2 kartice misečno.Iču najviše do 20 kW snage ukupno,jer ču toliko struje zakupiti za garažu.

Moj PC  
0 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
captainvuki kaže...

Ako može neko preporučit matičnu ploču za rudarenje kriptovaluta i procesor,može bit i AMD ili Intel,zavisi šta je bolje.Triba mi da može stat šta više grafičkih kartica na jednu ploču.Kupujen grafičku karticu Nvidia RTX 3070.Kupovaču sve sa internet dućana eBay.de i Amazon.de,gledaču samo da prodavač dostavlja u Hrvatsku.Sad ču kupit samo 1 karticu,iza toga ču kupovat 2 kartice misečno.Iču najviše do 20 kW snage ukupno,jer ču toliko struje zakupiti za garažu.

 RTX 3060Ti je jeftinija, a daje jednako snage za rudarenje.

 

20 kW zvuči pretjerano. To je preko 100 kartica. Svaka je preko 1000 eura. Stvarno misliš da ćeš sve to isplatit? Sretno u pronalasku preko 100 kartica u vrijeme kad nigdje nema kartica za kupit.

 

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Filox kaže...
captainvuki kaže...

Ako može neko preporučit matičnu ploču za rudarenje kriptovaluta i procesor,može bit i AMD ili Intel,zavisi šta je bolje.Triba mi da može stat šta više grafičkih kartica na jednu ploču.Kupujen grafičku karticu Nvidia RTX 3070.Kupovaču sve sa internet dućana eBay.de i Amazon.de,gledaču samo da prodavač dostavlja u Hrvatsku.Sad ču kupit samo 1 karticu,iza toga ču kupovat 2 kartice misečno.Iču najviše do 20 kW snage ukupno,jer ču toliko struje zakupiti za garažu.

 RTX 3060Ti je jeftinija, a daje jednako snage za rudarenje.

 

20 kW zvuči pretjerano. To je preko 100 kartica. Svaka je preko 1000 eura. Stvarno misliš da ćeš sve to isplatit? Sretno u pronalasku preko 100 kartica u vrijeme kad nigdje nema kartica za kupit.

 

 

 Neću kupovat sve kartice odma,nego dvi misečno,i jednu sutra.Ja ulažen dugoročno.Kartice trenutno jesu skupe i ima kupit kartica kod preprodavača na eBay.de,danas mi je tražilica izlistala 168 različitih modela RTX 3070,šta za izravnu kupnju,šta za aukciju.Ja inače ulažen dio novca od svake plače u fizičko zlato i sad ću dio u rudarenje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
captainvuki kaže...

Ako može neko preporučit matičnu ploču za rudarenje kriptovaluta i procesor,može bit i AMD ili Intel,zavisi šta je bolje.Triba mi da može stat šta više grafičkih kartica na jednu ploču.Kupujen grafičku karticu Nvidia RTX 3070.Kupovaču sve sa internet dućana eBay.de i Amazon.de,gledaču samo da prodavač dostavlja u Hrvatsku.Sad ču kupit samo 1 karticu,iza toga ču kupovat 2 kartice misečno.Iču najviše do 20 kW snage ukupno,jer ču toliko struje zakupiti za garažu.

 

ASROCK H110 PRO BTC+

https://www.asrock.com/mb/intel/h110%20pro%20btc+/

 

B250 MINING EXPERT

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/B250-MINING-EXPERT/

 

Procesor uzmeš najjeftiniji za tu ploču, osim ako ne planiraš paralelno majnati i s procesorom (Monero, Chia...).

 

Slagati ćeš rigove ili ćeš improvizirati? Ako radiš rigove onda obično idu 6 - 8 - 12 kartica, pa prema tome kupuješ matičnu. Jeftinija opcija ti je kupiti običnu matičnu za 400-500kn koja ima 3-4 PCIe utora i onda kupiš PCIe extender karticu sa 4 PCIe porta, tako da ti onda svaki PCIe na matičnoj bude 4 nova PCIe porta, pa ako ti matična ima 3 PCIe dobiješ 12 komada preko tih kartica. Kartice nisu skupe 100kn komad.

 

Ovako nešto, samo nađi trgovce koji šalju iz EU da ne čekaš 2 mjeseca na dostavu iz Kine. Ima ih par koji šalju iz Francuske i Španjolske.

LINK

 

RTX 3070 troši oko 120-130W, pa u 20kW možeš utrpati preko 150 kartica, to ti je investicija od 150.000 eura i više prema trenutnim cijenama. Ako kupuješ 2 kartice mjesečno to je barem 75 mjeseci ili 6-7 godina dok ih sve skupiš. U kripto svijetu to je period od 50 godina.

ETH će se moći majnati još oko godinu dana, naravno biti će drugih novčića, ali računaj da to majnanje neće trajati jako dugo, pogotovo jer je sad krenula priča o ne-ekološkom pristupu i prvenstveno će se gurati eko valute.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Filox kaže...
 RTX 3060Ti je jeftinija, a daje jednako snage za rudarenje.

 Super sam zadovoljan sa RTX 3060Ti, ali nema ih više nigdje za kupiti, barem ih ja ne pronalazim, a cijene koje su trenutno za RTX 3060 i 3070 su sulude, ne znam koliko je pametno davati toliko novaca za te kartice.

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
mzopg kaže...
Soniccro kaže...
pozdrav ekipa ja sam novi nisam nikad rudario niti imao crypto ali me zanima imam cca 20 tb-a doma, jedan od 4tb , 4-5 od 2tb , 4-5 komada od 1tb , koliko kompjutera trebam da to sve pokrenem, dali se isplati sad početi s obzirom da nista neznam tek samo poceo citati online

Za 20TB trebaš napraviti oko 200 plotova. Za svaki plot ti treba oko 6h ili ako radiš paralelno na istom stroju oko 3-4h ovisno o procesoru.

Znači 1200h ili 50 dana ako radiš plot po plot, odnosno 700h ili 29 dana ako radiš paralelno.

Ako imaš više računala to vrijeme se smanjuje, pa će sa dva računala to biti duplo brže.

E sad koliko tebi treba računala je čisto tvoja odluka, što više i što brže pripremiš plotove to bolje.

 

Ne isplati se sad početi jer sa 20TB nećeš vjerojatno ništa pronaći u solo majnanju, a samo ćeš potrošiti vrijeme, struju i hardware (SSD prvenstveno).

Krajem mjeseca ili početkom lipnja bi trebao krenuti službeni pool, pa će se moći grupno majnati i tada će svatko imati šanse nešto zaraditi, ali će trebati tada raditi nove plotove, još jdan razlog da ih sada ne radiš.

 

Mreža raste abnormalno brzo i pitanje je kako će to sve izgledati kroz mjesec dana, trenutno je prešla 10EiBa.

 

Osobno sam stao praviti plotove, imam ih već preko tisuću, našao sam do sada ravno NULA chija. 

Sad neka farmaju, to nije zahtjevno, pa kad krene službeni pool pobrišem ove plotove i sve nanovo. 

 hvala na odgovoru, neznam nista o kopanju ali sam mislio krenit sa chiom jer mi je zanimljiva priča, čekam onda taj sluzbeni pool

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

I ja sam 3060.

48.60mhs na trexu..

 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 21:39 (R3nchi).
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R3nchi kaže...

I ja sam 3060.

48.60mhs na trexu..

 

 32.8 na rtx 2060 95w

12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R3nchi kaže...

I ja sam 3060.

48.60mhs na trexu..

 

 Nisam puno eksperimentirao , ali meni se nekako bolji pokazao GMiner , daje veći MH/s i stabilniji je od t-rexa . Ova moja prosjek oko 48,7 , kad monitor ode u standby ide na 49.2 MH/s ( u kooperaciji sa gtx 1070 preko 75 MH/s ,dobro je :) ) 

 

12 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Zanimljiv potez Nortona 

 

Norton antivirus adds Ethereum cryptocurrency mining

https://www.bbc.com/news/technology-57345632

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Pozdrav,

imam nekoliko pitanja.

3080 ili 6900xt?

Planiram u vrijeme dok nisam za računalom rentat ga za rudarenje.

Koliko sam skužio, za naknadu se računa i CPU i GPU, jel tako?

I koliko mogu puštati dnevno da kompjuter radi.

Recimo, koristim ga 4h a ostalo bi mogao rudariti. E sad, sumnjam da može računalo raditi 24/7 pa kako vi to radite?

Planiram imati računalo i9-11900F i gledam za grafičku.

RAM bi bio 3200MHz i 16GB. Mislim da to nekako nije presudno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 14:15 (commit).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
commit kaže...

Pozdrav,

imam nekoliko pitanja.

3080 ili 6900xt?

Planiram u vrijeme dok nisam za računalom rentat ga za rudarenje.

Koliko sam skužio, za naknadu se računa i CPU i GPU, jel tako?

I koliko mogu puštati dnevno da kompjuter radi.

Recimo, koristim ga 4h a ostalo bi mogao rudariti. E sad, sumnjam da može računalo raditi 24/7 pa kako vi to radite?

Planiram imati računalo i9-11900F i gledam za grafičku.

RAM bi bio 3200MHz i 16GB. Mislim da to nekako nije presudno.

 3080 do 100 mh/s

 6900xt do 64 mh/s, ako cijena nije upitna onda znaš šta trebaš kupit.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

3080 bih morao čekati 2-3 mjeseca, 6900XT sutra mogu dobiti.

Nije li nVidia zadnjim driverima onemogućila rudarenje tj smanjila ga ili nešto?

Računa li se i procesor za rentanje rudarenja, recimo i9 11900F?
I koliko sati dnevno se 'obično' računalo može koristiti za rudarenje?

Ne govorim o posebnim računalima pripremljenim za tako nešto već 'obično' kućno računalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 14:44 (commit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
commit kaže...

3080 bih morao čekati 2-3 mjeseca, 6900XT sutra mogu dobiti.

Nije li nVidia zadnjim driverima onemogućila rudarenje tj smanjila ga ili nešto?

Računa li se i procesor za rentanje rudarenja, recimo i9 11900F?
I koliko sati dnevno se 'obično' računalo može koristiti za rudarenje?

Ne govorim o posebnim računalima pripremljenim za tako nešto već 'obično' kućno računalo.

 To za Nvidiu vrijedi samo za novu seriju kartica, kod 3060 se to sredi sa starijim driverima, ne znam kako će biti na novoj seriji koja tek stiže.

 

Procesor ili GPU, ovisi što rudariš, ako rudariš Monero onda ti radi CPU, ako rudariš ETH onda rudari GPU i CPU nije bitan.

 

Koliko sati dnevno? Dok ne crkne. Teško ti netko može odgovoriti na ovo pitanje, ako ti je oprema pod garancijom onda je pustiš da radi 24h, treba samo paziti da sad kad zagrije preko ljeta temperatura u prostoriji ne bude 30 stupnjeva. Kod mene sve radi 24/7, klilmatizirana prostorija, sve spojeno na UPS-ove. Do dva puta godišnje temeljito čišćenje prašine, ventilatora, promjena paste i slično.

3 godine
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
mzopg kaže...
commit kaže...

3080 bih morao čekati 2-3 mjeseca, 6900XT sutra mogu dobiti.

Nije li nVidia zadnjim driverima onemogućila rudarenje tj smanjila ga ili nešto?

Računa li se i procesor za rentanje rudarenja, recimo i9 11900F?
I koliko sati dnevno se 'obično' računalo može koristiti za rudarenje?

Ne govorim o posebnim računalima pripremljenim za tako nešto već 'obično' kućno računalo.

 To za Nvidiu vrijedi samo za novu seriju kartica, kod 3060 se to sredi sa starijim driverima, ne znam kako će biti na novoj seriji koja tek stiže.

 

Procesor ili GPU, ovisi što rudariš, ako rudariš Monero onda ti radi CPU, ako rudariš ETH onda rudari GPU i CPU nije bitan.

 

Koliko sati dnevno? Dok ne crkne. Teško ti netko može odgovoriti na ovo pitanje, ako ti je oprema pod garancijom onda je pustiš da radi 24h, treba samo paziti da sad kad zagrije preko ljeta temperatura u prostoriji ne bude 30 stupnjeva. Kod mene sve radi 24/7, klilmatizirana prostorija, sve spojeno na UPS-ove. Do dva puta godišnje temeljito čišćenje prašine, ventilatora, promjena paste i slično.

Istina, pod garancijom je pa ne bi trebalo biti problema ako nešto ode, valjda nigdje nema sitnim slovima 'mining' :D

Šala, znam da se to nemre dokazati tak da...

Ne mislim da bi sa jednom karticom imao sreće sam rudareći pa bih iznajmljivao, a onda mi je svejedno, mogu recimo ako bolje jedni plaćaju GPU a ne plaćaju CPU dati samo GPU a drugima koji priznaju CPU dam CPU.

Vjerujem i da se može postaviti neki postotak iskoristivosti kartice, pa da ju ne koristi 100%.

 

Ima li negdje uputstva za iznajmljivanje?
Vidio sam neke sajtove koje prikazuju top listu platiša, ali ne znam koliko da im vjerujem. Ima milijun coina i ne znam imaju li neki od njih problema sa isplatom?

Koliko je to sigurno?

8 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Jel valja ova kombinacija mb+cpu za 6x3070

 

H81 Pro BTC + i5 4460 i jos 8gb ubacim rama.

 

Napajanje imam 850w platinum, za sada samo 2x3070 pa gledam da bude ok mb za dodavanje jos gpu-a.

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Zna li netko koliko mjesecno internet pprometa trosi mining?

Pcu odnjet rig u vikendicu i stavit na mb hot spot..

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R3nchi kaže...

Zna li netko koliko mjesecno internet pprometa trosi mining?

Pcu odnjet rig u vikendicu i stavit na mb hot spot..

 Oko 100 mb dnevno..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Pozdrav svima 

googlao sam ali nisam uspio pronaći podatak 

Jel izvedivo postaviti absolute core clock za trex u sklopu nicehash minera  ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice