Kripto isplata na crno, banka uplata?

poruka: 30
|
čitano: 10.838
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

Bok, imam mogucnost dobiti novce u kešu za kripto, a ja imam u planu od prodaje te novce staviti u banku. Eh sada znam da neke banke ne kontroliraju ništa do 100 000kn, npr na pbz devizni mozes doći u banku i staviti 9900eura bez da te itko pita. Mene zanima do kojeg trena oni ipak počnu provjeravati, jer mislim stavljati 100k eura na račun po 9900eu svaki drugi-treći dan.

 

Moze li mi porezna sjesti na grbaču, kako izbjeći dodatna pitanja tipa odakle ti lova itd. Btw nigdje trenutno ne radim, samo se kriptom bavim, lp kolege

 

ps. ako je bila tema, molio bih link iste, jer nisam mogao naći ništa slično

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 19:59 (KoRn1337).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
Moraš oprat novce nekak, a to ti je bilo puno lakse dok si ih imo u kriptu. Jako teško da ovo prođe ispod radara poreznoj. Uostalom porez na kapitalnu dobit je kolko ono 10% + prirez. Zas to nisi platio?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 20:02 (R4zOR229).
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
R4zOR229 kaže...
Moraš oprat novce nekak, a to ti je bilo puno lakse dok si ih imo u kriptu. Jako teško da ovo prođe ispod radara poreznoj.

 cijenim i poštujem tvoj odgovor, hvala ti na istom. pričekati ću ostale kolege za pokoji savjet

14 godina
online
Kripto isplata na crno, banka uplata?

posalji meni kes pa ti ih ja uplatim na banku, majkemi

-
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

Obuci se kao PIMP rolex na lijevu ruku, stap u desnu i neces im biti cudan.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
I onda su paušalci problem, a ne kripto-muljatori koji ne bi plaćali porez.
Nadglednik dina
Moj PC  
10 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
Preko 700.000 kn neces provuci ispod radara, ni u komadu, ni odvojeno....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
Entry Point kaže...
I onda su paušalci problem, a ne kripto-muljatori koji ne bi plaćali porez.

 Nisam muljator ako te to brine, ako ikako mogu izbjeći da ne dajem ovoj lopovskoj državi naravno da ću izbjeć, a ako ne, ne daj bože većeg zla. Putovat oko svijeta se uvijek može. Radije u humanitarne, štogod, nego iznos oporezivanja dati ovoj državi. Tebi zelim sve najbolje ;)

10 godina
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

U madrac s tim eurićima

INTEL,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

Ne znam zasto bi uopce stavljao na racun? 

 

 
12 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?

Kolege forumaši , pa niste valjda toliko naivni da povjerujete kako netko po forumima traži savjete za prevariti državu.... ???

Inspektorat, porezna, carina, i sl odavno nadziru portale i društvene mreže, imaju softvere kojima dnevno pregledavaju ogromne količine podataka i koji im izdvaja tekstove i slike sa trigerima koje su zadali. Svi ste ovih dana na tv gledali tipa koji je dobio kaznu jer je na fejsbukov marketplac stavio oglas za montažu namještaja. Online skrivanje je nemoguće , čim koristiš usluge i uređaje može ti se u trag ući...

Bunker
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
Kolacic kaže...

Ne znam zasto bi uopce stavljao na racun? 

 

 Ne volim imati brigu na tolki keš, lakše mi je dok su na sigurnom. Ukratko imao sam lažnog najboljeg prijatelja kroz cijeli život koji je malo po malo uzimalo lovu iz moje kuće, iz tog razloga imam fobiju držati bilo kakvu veću svotu novca doma.

8 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
Cuj, pa valjda je dozvoljeno mastati....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?

bunker 

 

Brate spusti malo loptu, ja nisam u životu lipu ukrao nikome niti ću. Nemam plan nikome na crno sastavljati namještaj i oglašavati se preko fejsa i ne koristim se nikakvim manipulacijama. Lova je u kriptu, trag u to ne mogu ući svi ti koje si nabrojao. Mene je zanimalo ako mogu lovu stavit na račun bez da me iko pila odakle mi i to je to. Mogu mogu, ne mogu ne mogu, nikom ništa. Izgleda nisi svjestan gdje živimo i koliki iznosi se kradu u ovoj smetlarskoj državi, ja nit sam ukrao, nit sam išta napravio mimo zakona. Živ bio

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 20:53 (KoRn1337).
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
KoRn1337 kaže...
Entry Point kaže...
I onda su paušalci problem, a ne kripto-muljatori koji ne bi plaćali porez.

 Nisam muljator ako te to brine, ako ikako mogu izbjeći da ne dajem ovoj lopovskoj državi naravno da ću izbjeć, a ako ne, ne daj bože većeg zla. Putovat oko svijeta se uvijek može. Radije u humanitarne, štogod, nego iznos oporezivanja dati ovoj državi. Tebi zelim sve najbolje ;)

Nisi ga skužio. To je bio dog whistle savjet da otvoriš paušalni obrt i nađi dvije. tri lijeve firme kojima ćeš uz malu proviziju izdavati fakture.

Druga opcija ti je ući u neku jaku stranku, pa ako padneš vadi se na politički progon i jalnost Hrvata na uspješne i sposobne ljude pa će se naći načina za otegnuti postupak. Svakako digni BiH putovnicu za zlu ne trebalo.

Ima i autosugestivnih metoda, tipa, prebaci sve porezne obveze na kupca. Dobit ćeš manje u džep ali će te dalje pratiti ugodan osjećaj kako nisi platio porez, a netko drugi je.

Možeš posaditi baki na vrt par stabljika konoplje pa ako te pitaju za lovu, veliš baka dala, nemaš pojma odakle joj, ona će se ionako izvući na starost. Objavi na fejsu da skupljaš dobrotvorne priloge za komplicirani medicinski zahvat, tipa skidanje kamenca sa zuba i veliš da su ljudi navalili s prilozima u gotovini. Ima još načina..

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
Pogledaj seriju Ozark, em prvoklasna serija, cak i meni koji sam pogledao 3 serije u zivotu, em ces naci inspiraciju :)
WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

Unajmi "trezor" u nekoj banci, ne znam kak bi se to zvalo. Sam ti znas kaj imas unutra. Otvori mali biznis za smijesnu lovu, ne znam kak to ide i fakturiraj si imaginarni promet. Samo, tu ćeš spušit love da se zasere*.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 21:09 (cvaja997).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
cvaja997 kaže...

 Otvori mali biznis za smijesnu lovu, ne znam kak to ide i fakturiraj si imaginarni promet.

 Ali neki eko zeleni ili poljoprivredno proizvođački, uglavnom neki za koji može pobrati poticaj ili subvenciju. Nema razloga da jednim udarcem ne skrši dvije muhe. Ivan Rimac je rekao da će jednom kad ulovi vremena napisati knjigu o tome. Nije lako ali treba se truditi jer trud i muktrpan višegodišnji rad moraju uroditi plodom.

12 godina
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

Tincha ostala mi je još sezona i pol :) ipak je ovo mala cifra za primjenjivati njihove metode 

 

hvala svima na kritikama, savjetima itd. Pozitiva momci samo 

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

Portugal 

Jedna lasta ne čini proljeće, a kamoli dvije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
ante_etna kaže...
cvaja997 kaže...

 Otvori mali biznis za smijesnu lovu, ne znam kak to ide i fakturiraj si imaginarni promet.

 Ali neki eko zeleni ili poljoprivredno proizvođački, uglavnom neki za koji može pobrati poticaj ili subvenciju. Nema razloga da jednim udarcem ne skrši dvije muhe. Ivan Rimac je rekao da će jednom kad ulovi vremena napisati knjigu o tome. Nije lako ali treba se truditi jer trud i muktrpan višegodišnji rad moraju uroditi plodom.

 rimac je jedan od najvecih lopova u povijesti ove države. pročitao sam knjigu od 200 stranica u pdf-u o njemu,a mi rvatine se ponosimo likom koji nije prodao niti jedan auto, jer ne moze proci homologaciju. Nađite mi registriranu Neveru bilo gdje u svijetu, a da nije na probnim tablama.

7 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?

Korn, sa ozbiljnom lovom se ide u investicijske savjetodavne tvrtke koje osnivaju bivši predsjednici država i sl pa tamo dobiješ sve kaj te zanima.

Svi mi znamo da se krade na sve strane, a sad si samo zamisli koliko više od nas o svemu tome znaju oni kojima je to posao i koji imaju daleko veće tehničke i ine resurse da saznaju sve kaj ih zanima. No kada će i protiv koga to upotrijebiti odlučuju njihovi šefovi koji opet slušaju veće šefove....

Bunker
12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
Damir22 kaže...
Preko 700.000 kn neces provuci ispod radara, ni u komadu, ni odvojeno....

 Učlani se u HDZ ili SDP. Ni HNS nije loša opcija.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
KoRn1337 kaže...
Kolacic kaže...

Ne znam zasto bi uopce stavljao na racun? 

 

 Ne volim imati brigu na tolki keš, lakše mi je dok su na sigurnom. Ukratko imao sam lažnog najboljeg prijatelja kroz cijeli život koji je malo po malo uzimalo lovu iz moje kuće, iz tog razloga imam fobiju držati bilo kakvu veću svotu novca doma.

 Budem ti ja lazni prijatelj ali bar znas sta sam,usput pomognem oprati koji dinar i stavim u djep nekaj. :)

12 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
bunker kaže...

Korn, sa ozbiljnom lovom se ide u investicijske savjetodavne tvrtke koje osnivaju bivši predsjednici država i sl pa tamo dobiješ sve kaj te zanima.

Svi mi znamo da se krade na sve strane, a sad si samo zamisli koliko više od nas o svemu tome znaju oni kojima je to posao i koji imaju daleko veće tehničke i ine resurse da saznaju sve kaj ih zanima. No kada će i protiv koga to upotrijebiti odlučuju njihovi šefovi koji opet slušaju veće šefove....

 smatras li da je 100k eura ozbiljna lova za potez koji si naveo? ja ne bas

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 23:18 (KoRn1337).
7 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?

Korn, idu ljudi tamo i za manje cifre jer kazna bi bila ista.
Bunker
14 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
bunker kaže...

Online skrivanje je nemoguće , čim koristiš usluge i uređaje može ti se u trag ući...

 Post od prije 8 godina:

 

TracerCPP kaže...
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

evo ovako zanima me konkretna situacija, neću reći da je moja, ali recimo da je situacija točno takva, i pričat ću u prvom licu radi lakšeg izražavanja :)

Znači, imam Visa Electron deviznu debitnu karticu i PayPal account. Do sada sam zarađivao i primao mjesečno otprilike 1-2 tisuće kuna na tu karticu s PayPala, nisam nikakav porez prijavio i sve je funkcioniralo savrseno. Sada se situacija promijenila, došao sam u situaciju da zaradujem 1000 kn dnevno, i zarada jos raste, a bojim se isplatiti na PayPal pa povuci na Visa Electron karticu više od 6000 kn mjesečno da me nebi porezna prišerafila. Pošto je PayPal jedini način kako mogu dobiti novac, zanima me mogu li napraviti sljedeće:
(molim da odgovore ljudi koji su poprilično sigurno u ovo ili još bolje imaju konkretnog iskustva s tim)

Postoji Payoneer Master Card kartica koju naručim, povežem s PayPalom, i da bi povlacio novac sa PayPala na Payoneer karticu, trebao bi mi Payoneer odobriti "US bank account", kao neka "virtualna banka". Zanima me mogu li nesmetano povlačiti recimo 200$ dnevno sa PayPala na Payoneer karticu, i tako svaki dan-dva, i s Payoneer karticom u BiH, Sloveniji, Srbiji, Italiji, i slično podizati svakih par dana s bankomata lovu?

Vjerojatno se može, no ono što me zanima je koliko u ovoj priči hrvatska porezna ima saznanja o mojim transakcijama i isplatama i zaradi opcenito? Kolike su sanse da skuze ako niti jednu isplatu sa bankomata ne napravim unutar granica RH?

Sljedeća stvar: Pošto je to "US bank", imam li problema sa americkim zakonima vezanim uz porez i zaradu na internetu?

I zadnja stvar: Koliko je vjerojatno da PayPal nakon recimo 3000$ unutar mjesec dana zablokira transakcije i provjeri o čemu se radi, ili još gore pošalje poreznoj da provjere je li sve čisto?
(Čisto da napomenem, novac koji stiže na PayPal je sasvim legalan, šalju ga drugi ljudi ili firme kao plaćanje usluge)

 

Nećeš izbjeći platiti porez. Ja sam već sve te varijante probao, pa i sa payoneer-om i to jednostavno ne pali jer otkako je uveden OIB sve se zna i prati od strane porezne uprave. Samo je tek pitanje koliko si im zanimljiv i kada će ti pokucati na vrata. Nikome se ne sviđa platiti gotovo 44% poreza i doprinosa, no upravo zbog toga sam otvorio firmu i većinu love opravdam preko firme. Tada mi je poreza tek minimalno a doprinosa nema.

 

Čim tebi lova sjedne na račun, bilo preko paypala ili payoneera to je automatski već prošlo kroz poreznu jer država prati sav strani novac koji ulazi u zemlju elektronskim putem. Isto tako, čim digneš lovu preko payoneer kartice porezna zna podatke sa kartice koji se kasnije mogu dodatno provjeriti kod payoneer-a. Tako da, nemoj misliti da si lukaviji od njih. Ja sam se već informirao kod osobe koja radi u poreznoj glede toga, i već oni odavno znaju za sve te fore.

 

Ono što bi se tebi sada moglo dogoditi jest da ti jedno jutro policija pokuca na vrata i da završiš u zatvoru zbog neplaćanja poreza iz prethodnog razdoblja. I onda ti naplate i kaznu (50k - 500k kn) s kamatama na ono što već nisi platio. Mog kolegu su tako prije godinu dana uz pratnju policije odveli u poreznu, te su mu izlistali sve uplate na koje nije platio porez sa svih računa (kartica) čak od od prije 11 godina (od 2003-2013). Bilo je tu ad-sensa, freelance-a i sličnih stvari po 100-500$, no na kraju za sve je platio. S obzirom na kamate i kaznu njegovi roditelji su gotovo kuću morali prodati.

 

Stoga, moja preporuka ti je da se nikako ne zafrkavaš s poreznom misleći da si pametniji od njih. Izbjegavati plaćanje poreza možeš neko vrijeme, pa čak i godinama, ali na kraju ćeš ipak platiti sve, i to s kaznom (zatvorskom + novčanom) te kamatama, a ti si sad odaberi kako želiš nastaviti dalje.

 

peterstern9 kaže...

Recimo kada dodem u fazu zarade 100 000 kn mjesečno, svaki mjesec će mi na račun stići 100 000 kn. Fora je da to nije 100% čista zarada kako izgleda, ja moram od toga barem 20 000-25 000 kn investirati dalje da bi održao posao, zaradu i još ju povećao. Kako da ja to poreznoj objasnim? Njih to ne zanima i uzimaju porez na svaku pristiglu lipu na račun. To je jedan veliki razlog zašto ne želim dati ni lipe.

Zbog ovakvih stvari se otvara firma, pa sve to što investiraš dalje se odbija od računice poreza. Samo čuvaš račune i to je to.

 

 

peterstern9 kaže...

64% prihoda smatraš poštenim? Nakon gornjeg ulomka, u mom slučaju to više nebi bilo ni 64%, nego blizu 80%.

Ako novce primaš kao privatna osoba onda plaćađš porez 25% + doprinose. Ispadne oko 44% za zagreb. Za ostale gradove je samo jeftinije.

 

 

peterstern9 kaže...

Jedna zanimljiva činjenica: Ako želim prijaviti porez, oni meni krenu nametat pravila u stilu da mi novac mora sjesti na tekući ili žiro račun, a nikako na deviznu debitnu karticu?Što ako sam ja u situaciji, a jesam, da mogu primati novac ISKLJUČIVO na debitnu karticu? Možda zato što nemaju rješene zakone za debitne kartice? Ako ne mogu vidjeti koliko novaca prolazi kroz devizni račun, onda ne vidim razlog za prijavljivanje ikakvih prihoda.

Po zakonu, jedini legalni način za primanje novaca iz inozemstva je preko deviznog žiro-računa. Nikakav tekući račun i slične fore.

 

Isto:

TracerCPP kaže...
x18x05x kaže...

Svaki posao koji radim preko net-a ide ovako.

 

Uplatim novce na HPB Visa prepaid.

 

Sa nje pošaljem novce na Neteller, onda sa Neteller-a prebacim gdje mi treba i sve što zaradim vratim nazad na Neteller. Isplata je još jednostavnija.

 

Neteller Mastercard košta 10 eura. Provizija na 200 eura isplate je 4 eura.

 

Kakav porez i te šeme, samo likovi koji se boje plaćaju porez.

Koja bahatost i neinformiranost . I još pri tome potičeš druge u ovakve ludosti. Tvoj je izbor ako želiš robijati, no ne moraš i druge vući u to.

 

Dakle, svaka od kartica/računa je povezana s tvojim osobnim podacima koje posjeduje neka kartična kuća, banka itd (payoneer, neteller...). Svaka od njih će na zahtjev naše porezne uprave poslati sve podatke o tebi za svaku transakciju bez obzira kada se ona dogodila. Čim izvučeš lovu na bankomatu ili prebaciš na bankovni račun sve je uredno kod nas zabilježeno i u brzom roku je dostupno poreznoj. Ti nikako ne možeš te novce izvući u ovoj zemlji a da ta transakcija nije negdje elektronski zabilježena i da se kasnije ne može provjeriti u poreznoj. Stoga, shvati da NEMA NAČINA DA SAKRIJEŠ da si primio lovu. Jedini izbor koji ti zapravo imaš je da li ti taj novac želiš samostalno prijaviti pri poreznoj prijavi ili čekati da to porezna sama otkrije nakon nekog vremena.

 

Ljudi poput tebe najčešće uopće to ne prijavljuju i onda te nakon 6-7 godina odjednom pozovu na red, pa ti izlistaju sve tvoje transakcije. Tek ćeš onda pasti u šok kad ti izračunaju koliko poreza nisi platio + kamate na to, pa tek onda novčana kazna (cca 50.000 kn minimalno), a možda i zatvor. I onda ćeš tek razmišljati "eh da sam se bar bojao". Dakle, ti nisi našao nikakvu "rupu" već ti jednostavno do sada nisi uhvaćen. No niti u milijun godina se ne bih mijenjao s tobom za to malo poreza što nisi platio jer ti samo čekaš da dođu po tebe (a da toga očito nisi niti svjestan), dok ja spavam kao beba. Mnogi ne prijavljuju porez godinama i kako ih nitko ne zove ohrabre se misleći da taj način funkcionira. No država sve vidi i sve zna. Pitanje je samo koliko si im zanimljiv u tom trenutku. Misliti da si pametniji od države koja čak kontrolira bakice na tržnicama fiskalnim blagajnama, i misliti da se oni nisu sjetili svih ovih fora je samozavaravanje.

 

Ja ne pokušavam nikoga plašiti no vidim da nekima treba doza realnosti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 21:18 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?
captain_soap_McTawish kaže...
bunker kaže...

Online skrivanje je nemoguće , čim koristiš usluge i uređaje može ti se u trag ući...

 Post od prije 8 godina:

 

TracerCPP kaže...
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

evo ovako zanima me konkretna situacija, neću reći da je moja, ali recimo da je situacija točno takva, i pričat ću u prvom licu radi lakšeg izražavanja :)

Znači, imam Visa Electron deviznu debitnu karticu i PayPal account. Do sada sam zarađivao i primao mjesečno otprilike 1-2 tisuće kuna na tu karticu s PayPala, nisam nikakav porez prijavio i sve je funkcioniralo savrseno. Sada se situacija promijenila, došao sam u situaciju da zaradujem 1000 kn dnevno, i zarada jos raste, a bojim se isplatiti na PayPal pa povuci na Visa Electron karticu više od 6000 kn mjesečno da me nebi porezna prišerafila. Pošto je PayPal jedini način kako mogu dobiti novac, zanima me mogu li napraviti sljedeće:
(molim da odgovore ljudi koji su poprilično sigurno u ovo ili još bolje imaju konkretnog iskustva s tim)

Postoji Payoneer Master Card kartica koju naručim, povežem s PayPalom, i da bi povlacio novac sa PayPala na Payoneer karticu, trebao bi mi Payoneer odobriti "US bank account", kao neka "virtualna banka". Zanima me mogu li nesmetano povlačiti recimo 200$ dnevno sa PayPala na Payoneer karticu, i tako svaki dan-dva, i s Payoneer karticom u BiH, Sloveniji, Srbiji, Italiji, i slično podizati svakih par dana s bankomata lovu?

Vjerojatno se može, no ono što me zanima je koliko u ovoj priči hrvatska porezna ima saznanja o mojim transakcijama i isplatama i zaradi opcenito? Kolike su sanse da skuze ako niti jednu isplatu sa bankomata ne napravim unutar granica RH?

Sljedeća stvar: Pošto je to "US bank", imam li problema sa americkim zakonima vezanim uz porez i zaradu na internetu?

I zadnja stvar: Koliko je vjerojatno da PayPal nakon recimo 3000$ unutar mjesec dana zablokira transakcije i provjeri o čemu se radi, ili još gore pošalje poreznoj da provjere je li sve čisto?
(Čisto da napomenem, novac koji stiže na PayPal je sasvim legalan, šalju ga drugi ljudi ili firme kao plaćanje usluge)

 

Nećeš izbjeći platiti porez. Ja sam već sve te varijante probao, pa i sa payoneer-om i to jednostavno ne pali jer otkako je uveden OIB sve se zna i prati od strane porezne uprave. Samo je tek pitanje koliko si im zanimljiv i kada će ti pokucati na vrata. Nikome se ne sviđa platiti gotovo 44% poreza i doprinosa, no upravo zbog toga sam otvorio firmu i većinu love opravdam preko firme. Tada mi je poreza tek minimalno a doprinosa nema.

 

Čim tebi lova sjedne na račun, bilo preko paypala ili payoneera to je automatski već prošlo kroz poreznu jer država prati sav strani novac koji ulazi u zemlju elektronskim putem. Isto tako, čim digneš lovu preko payoneer kartice porezna zna podatke sa kartice koji se kasnije mogu dodatno provjeriti kod payoneer-a. Tako da, nemoj misliti da si lukaviji od njih. Ja sam se već informirao kod osobe koja radi u poreznoj glede toga, i već oni odavno znaju za sve te fore.

 

Ono što bi se tebi sada moglo dogoditi jest da ti jedno jutro policija pokuca na vrata i da završiš u zatvoru zbog neplaćanja poreza iz prethodnog razdoblja. I onda ti naplate i kaznu (50k - 500k kn) s kamatama na ono što već nisi platio. Mog kolegu su tako prije godinu dana uz pratnju policije odveli u poreznu, te su mu izlistali sve uplate na koje nije platio porez sa svih računa (kartica) čak od od prije 11 godina (od 2003-2013). Bilo je tu ad-sensa, freelance-a i sličnih stvari po 100-500$, no na kraju za sve je platio. S obzirom na kamate i kaznu njegovi roditelji su gotovo kuću morali prodati.

 

Stoga, moja preporuka ti je da se nikako ne zafrkavaš s poreznom misleći da si pametniji od njih. Izbjegavati plaćanje poreza možeš neko vrijeme, pa čak i godinama, ali na kraju ćeš ipak platiti sve, i to s kaznom (zatvorskom + novčanom) te kamatama, a ti si sad odaberi kako želiš nastaviti dalje.

 

peterstern9 kaže...

Recimo kada dodem u fazu zarade 100 000 kn mjesečno, svaki mjesec će mi na račun stići 100 000 kn. Fora je da to nije 100% čista zarada kako izgleda, ja moram od toga barem 20 000-25 000 kn investirati dalje da bi održao posao, zaradu i još ju povećao. Kako da ja to poreznoj objasnim? Njih to ne zanima i uzimaju porez na svaku pristiglu lipu na račun. To je jedan veliki razlog zašto ne želim dati ni lipe.

Zbog ovakvih stvari se otvara firma, pa sve to što investiraš dalje se odbija od računice poreza. Samo čuvaš račune i to je to.

 

 

peterstern9 kaže...

64% prihoda smatraš poštenim? Nakon gornjeg ulomka, u mom slučaju to više nebi bilo ni 64%, nego blizu 80%.

Ako novce primaš kao privatna osoba onda plaćađš porez 25% + doprinose. Ispadne oko 44% za zagreb. Za ostale gradove je samo jeftinije.

 

 

peterstern9 kaže...

Jedna zanimljiva činjenica: Ako želim prijaviti porez, oni meni krenu nametat pravila u stilu da mi novac mora sjesti na tekući ili žiro račun, a nikako na deviznu debitnu karticu?Što ako sam ja u situaciji, a jesam, da mogu primati novac ISKLJUČIVO na debitnu karticu? Možda zato što nemaju rješene zakone za debitne kartice? Ako ne mogu vidjeti koliko novaca prolazi kroz devizni račun, onda ne vidim razlog za prijavljivanje ikakvih prihoda.

Po zakonu, jedini legalni način za primanje novaca iz inozemstva je preko deviznog žiro-računa. Nikakav tekući račun i slične fore.

 

Isto:

TracerCPP kaže...
x18x05x kaže...

Svaki posao koji radim preko net-a ide ovako.

 

Uplatim novce na HPB Visa prepaid.

 

Sa nje pošaljem novce na Neteller, onda sa Neteller-a prebacim gdje mi treba i sve što zaradim vratim nazad na Neteller. Isplata je još jednostavnija.

 

Neteller Mastercard košta 10 eura. Provizija na 200 eura isplate je 4 eura.

 

Kakav porez i te šeme, samo likovi koji se boje plaćaju porez.

Koja bahatost i neinformiranost . I još pri tome potičeš druge u ovakve ludosti. Tvoj je izbor ako želiš robijati, no ne moraš i druge vući u to.

 

Dakle, svaka od kartica/računa je povezana s tvojim osobnim podacima koje posjeduje neka kartična kuća, banka itd (payoneer, neteller...). Svaka od njih će na zahtjev naše porezne uprave poslati sve podatke o tebi za svaku transakciju bez obzira kada se ona dogodila. Čim izvučeš lovu na bankomatu ili prebaciš na bankovni račun sve je uredno kod nas zabilježeno i u brzom roku je dostupno poreznoj. Ti nikako ne možeš te novce izvući u ovoj zemlji a da ta transakcija nije negdje elektronski zabilježena i da se kasnije ne može provjeriti u poreznoj. Stoga, shvati da NEMA NAČINA DA SAKRIJEŠ da si primio lovu. Jedini izbor koji ti zapravo imaš je da li ti taj novac želiš samostalno prijaviti pri poreznoj prijavi ili čekati da to porezna sama otkrije nakon nekog vremena.

 

Ljudi poput tebe najčešće uopće to ne prijavljuju i onda te nakon 6-7 godina odjednom pozovu na red, pa ti izlistaju sve tvoje transakcije. Tek ćeš onda pasti u šok kad ti izračunaju koliko poreza nisi platio + kamate na to, pa tek onda novčana kazna (cca 50.000 kn minimalno), a možda i zatvor. I onda ćeš tek razmišljati "eh da sam se bar bojao". Dakle, ti nisi našao nikakvu "rupu" već ti jednostavno do sada nisi uhvaćen. No niti u milijun godina se ne bih mijenjao s tobom za to malo poreza što nisi platio jer ti samo čekaš da dođu po tebe (a da toga očito nisi niti svjestan), dok ja spavam kao beba. Mnogi ne prijavljuju porez godinama i kako ih nitko ne zove ohrabre se misleći da taj način funkcionira. No država sve vidi i sve zna. Pitanje je samo koliko si im zanimljiv u tom trenutku. Misliti da si pametniji od države koja čak kontrolira bakice na tržnicama fiskalnim blagajnama, i misliti da se oni nisu sjetili svih ovih fora je samozavaravanje.

 

Ja ne pokušavam nikoga plašiti no vidim da nekima treba doza realnosti.

 

 

 Kad me neko citira 100 godina kasnije. Metoda je radila super i platio sam ravno 0 hrk poreza. U to vrijeme porezna realno nije ni znala za Neteller, Skrill pa i Paypal. Tako da oni prate nešto virtualno kao što su ti servisi jer ravno isto nuli. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
7 godina
offline
Re: Kripto isplata na crno, banka uplata?

X18x05x , i nemoraju pratiti sve moguće platne servise i platforme, ali pratiti će aktivnosti koje bi tebi omogućile da dođeš do predmeta ili usluga kupljenih tim novcem, kriptovalutama i sl.

Inspektorat nadzire njuškalo, oglasnike, društvene mreže i sl u potrazi za osobama koje obavljaju radove ili pružaju kojekakve usluge bez da imaju registriranu djelatnost i pravnu osobnost koja bi im omogućila zakonito djelovanje, fiskalizacije računa i sl.

Carina i ovlašteni partneri nadziru uvoz i brzo će te posjetiti ako naručiš količinu koja po njihovoj slobodnoj procjeni premašuje tvoje potrebe. Cjepkanje na više paketa u nekom periodu ili dostava na razna imena ( na istoj adresi ) nepomaže, sve sam to probao i nisam baš nekaj profitirao.

Naravno da nekome prođe nekakva malverzacija, ništa nije nemoguće, no trud i sredstva koja bi trebao uložiti da prikrije nekakvo svoje poslovanje ili transakcije bi brzo postalo neisplativo. A čim bi se više i intenzivnije time bavio sve bi bila veća statistička mogućnost da buš kažnjen.

Organi nemogu imati uvid u sve moguće novčarske i sl platforme kojih bu sve više, no ta lova na računu je beskorisna dok njom ne kupiš neki predmet, stan, auto , a to nemožeš napraviti incognito, a tada stižu organi. Prateći dostavu, uvoz, plaćanje usluga, računa,...doći će se do svakoga....

Ako si u milosti i na korist trenutnoj političkoj garnituri, nebu te dirali, no čim odu s vlasti ili se nekome od njih zamjeriš , evo belaja..... A ni sa time nema sreće, neznaš jel skuplja kazna ili reket koji raste svako malo jer im se apetiti povećavaju...
Bunker
15 godina
offline
Kripto isplata na crno, banka uplata?

Pozdrav ekipa. Imam svoju telegram grupu sa preko 2800+ ljudi za prodaju / kupovinu USDT-a na podrucju HR, Slovenije, Srbije i BiH. Ako se zelite pridruziti slobodno dodite:

Telegram grupa:
https://t.me/KriptovaluteTelegram

Tu sam od 0 do 24h.
1. Neogranicena likvidnost.
2. Cash na ruke.
3. Anonimno.
4. Provizija do 3% za HR. Ostale drzave kao Srbija 4%.

Otkup Kriptovaluta - Telegram: t.me/EdoFazlinovic | Crypto Coins
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice