Cogito ergo sum

poruka: 109
|
čitano: 25.869
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cogito ergo sum".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
ihush kaže...

- dakle, moram nabaviti one pilule (za/protiv) kašlja i prestat pušit... (jer autorica samo prenosi dio stanja, školski-korektno, kritika ili ne slaganje tad nije s njom, nego s 'višim silama'.. radije ću samo mudro šutiti, kašljucnut ako se baš mora).

kad razmislim, propustit ću, nije to vrijedno cigareta i konstantnog kašljucanja.. (i da, kaže exHGKovac-zavodnik, muž uvjek zadnji sazna, ali ja joj to nisam..)

 

@ axos, ponavljanje je stvar mudrosti, tako tko me čita, postane mudar (jer mora ponoviti x-puta..) i to je dovoljan razlog da pisanje ostane jednako nečitko, a pravi razlog je čista smotanost (neimenovanog) pisca..

 @ihush: 4x.

 

@autorica: Privatne škole pokušavaju donekle promjenit sadašnji način učenja. Neke imaju više uspjeha, neke manje, ali problem je što si tako nešto malo tko može priuštit.

 

BTW nije li na ovom forumu sve što ima ikakve veze s pojmom "hack" strogo zabranjeno? Jer autorica direkt kaže da je "hakerica". A što je danas mjerilo da se možeš nzavati hakerom/hakericom? Ako si bivši zaposlenik časopisa Hacker ili ipak moraš pokrast golišave slike s facebook profila?

 

15 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
axos kaže...
.. "hakerica". A što je danas mjerilo da se možeš nzavati hakerom/hakericom?..

 

 -svi koji imaju chipiran PS npr MARS nadalje, oni koji imaju win a nemaju key, oni koji imaju wlan 'flat for fre' (nova kratica fff-wlan), kao i oni koji ugooglaju linux, overclock, ili ne koriste favorite za BOL-fb nego tipkaju (to je kao CLI-CMD za programere, one koji mogu npr zipirat bez GUIa).

-dakle, vrlo širok sloj društva spada u hackere, zato i tolerancija (bez sankcija) mada su BUGovci deklarativno protiv. .. isto za gey osim što se misli na pedere.

 

ako po toj Klaićeovoj definiciji tumačimo hackera, tad sam i ja hacker. (jer čim je po Klaiću tad je OK).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 19:24 (ihush).
13 godina
offline
Cogito ergo sum

Ali stvarno ne volim kad je tekst prožet engleskim frazama. Djeluje neozbiljno i tviteraški. Sjetimo se slučaja studentice zvane "Actually".

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cogito ergo sum

Već sam napisao u jednoj drugoj temi. Pojedinci se srame svog materinskog jezika.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cogito ergo sum

Ljudi se osjećaju pametnijima kad drugi vide da barataju s više jezika, još kad ubaciš koji proser tipa "ne mogu se sad sjetit izraza na hrvatskom za to, znaš ja puno komuniciram s ljudima iz Dublina, New Yorka". Zato ja uvjek psujem na talijanskom i njemačkom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum

Sustav ne guši kreativce jer ne može, kreativci ne priznaju sustav.

 

Autorica teksta je bila na nekom startup meetingu, i pod dojmom odlučila pisati o tematici koju očigledno ne poznaje. S jedne strane, zločesti sustav koči one kreativne i poduzetne, s druge strane se ipak pravda, kako svi nismo kreativni.

Činjenica je slijedeća, onaj koji je "kreativan", "poduzetan", što god to sve značilo, zapravo kroz ovakve sustave prolazi kao riba u vodi, i kasnije uglavnom i ostvaruje svoju kreativnost.

Oni koji nisu kreativni ne vole sustav jer ih tjera na nešto što uopće sami ne žele, a ni sami ne znaju što točno žele.

Na moje pitanje kako postignuti efekt da učenici ŽELE naučiti nešto što bi već po prirodi stvari trebali sami htjeti, dobiven je odgovor: "Treba nas natjerati."

Ovakvi članci koketiraju sa konstantnim nekakvim utopijskim eldoradima gdje zamišljamo nastavnike koji imaju poseban osoban pristup svakom učeniku (često preko 100 učenika, dakle 100 pristupa...), koji stalno potiče učenike na bolje više jače, a učenici prate taj tempo, dapače, podižu ga, i sve je divno krasno. E da, i ta osoba radi za hrvatsku prosvjetarsku plaću.

 

Sustav treba samo modificirati u kontekstu da se ne zahtjeva onolika birokracija jer je nepotrebna, no i da se analiziraju podaci na kraju godine, da se anketiraju učenici jesu li zadovoljni sa tematikom i nastavnicima. Sve to javno objavljivati.

Određeni nastavni sadržaji jednostavno moraju biti centralizirani. I još par stvari naravno. No revolucija kao takva je kao prvo nepotrebna, i neodrživa.

Možda i dođe trenutak u budućnosti kad će nastavnik imati grupu od desetak učenika s kojima će imati različite predmete, s kojima će stvoriti poseban odnos, gdje će biti adekvatno plaćen, no, teško da ćemo to ikad dočekati.

 

Iskreno, još nisam čuo da je ijedna startup tvrka pokušala sklopiti određenu suradnju sa bilo kojom školom u sklopu edukacije, ili nedajbože izrade kojekakvih projekata. Ne, pušta se da se sustav koprca u svojoj rupi dok ga pikamo sa štapom i smijemo mu se.

Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 21:14 (m4dm4n).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cogito ergo sum
m4dm4n kaže...

Sustav ne guši kreativce jer ne može, kreativci ne priznaju sustav.

 

Kriminalci ne priznaju sustav. Brkaš lončiće...

Zašto onda Tesla nije umro kao milijarder? Jer ga je sustav ugušio. Baljezgaš i igraš se subverzije!

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 21:04 (Friday).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum

"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."

William Blake

 

Želiš reći da je Blake kriminalac? Educate yourself.

 

Tesla nije umro kao milijarder jer nije bio vezan uz materijalan svijet. Zločesti ljudi (ne sustav) su to iskoristili. Educate yourself.

Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 21:16 (m4dm4n).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cogito ergo sum
m4dm4n kaže...
 

Tesla nije umro kao milijarder jer nije bio vezan uz materijalan svijet. Zločesti ljudi (ne sustav) su to iskoristili. Educate yourself.

 

Dečko, imam 3 slova za tebe - LOL...

 

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum

Samim time što nečiji uspjeh vežeš u količinu novca koje posjeduje, three letters right back at you.

Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ?
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cogito ergo sum
m4dm4n kaže...

Samim time što nečiji uspjeh vežeš u količinu novca koje posjeduje, three letters right back at you.

 

Znači Tesli je lova bila potpuno nebitna, kažeš?

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Cogito ergo sum

Tesli je lova bila bitna ... kao i svakom ovisniku o kocki ... nažalost.

Jedino je čudno temeljiti ismijavanje nečijeg teksta preko "slučaja Tesla" (čovjeka sa težim psihičkim poremečajima).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
m4dm4n kaže...
Možda i dođe trenutak u budućnosti kad će nastavnik imati grupu od desetak učenika s kojima će imati različite predmete, s kojima će stvoriti poseban odnos, gdje će biti adekvatno plaćen, no, teško da ćemo to ikad dočekati.

 Teško da će se to ikada dogoditi. I tamo gdje je jedan nastavnik ili profesor vodio brigu o 10-12 učenika ili studenata stvari se pojalo mijenjaju, pa sada vodi brigu o 100 i više učenika i studenata.

Friday kaže...

Zašto onda Tesla nije umro kao milijarder? Jer ga je sustav ugušio.

Probaj napraviti nešto poput Tesle, pa ćeš vidjeti tko će te prije ugušiti, zavidni pojedinci koji žele isto ali ne mogu to ostvariti ili sustav.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
BudalastoStvorenje kaže...

Probaj napraviti nešto poput Tesle, pa ćeš vidjeti tko će te prije ugušiti, zavidni pojedinci koji žele isto ali ne mogu to ostvariti ili sustav.

 Da napraviš solarne panele s 80% iskoristivnosti ne bi ni doživio da ti zavide pojedinci na parama jer bi te instantno pokupio veseli tim s kombijem. Sad da li bi u timu bili ljudi neke države organizacije ili dobro uigrani kriminalci ne znam, ali sam siguran da bi požalio svoj izum.

 

Problem je što neki neki na školstvo gledaju "Bilo bi nam bolje da se ni ne ide u školu jer ona koči kreativnost." Što jednostavno nema smisla jer onda gotovo svi ljudi bili nepismeni i to definitivno ne može biti napredak ni kreativnost. A ostali to percipiraju kao "Školstvo nije dovoljno dobro i treba ga poboljšati jer koči kreativce" što opet nema nema puno smisla jer svi profitiraju od boljeg školstva. I na kraju što su kreativci? Ako je ta riječ došla od eng create=stvoriti onda smo svi kreativci, jer smo svi sposobni nešto stvarati. Netko bolje, netko lošije ali svi smo mi sposobni doprinositi stvaralaštvu. I po toj logici mislim da je besmisleno govoriti o "kreativcima".

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cogito ergo sum
axos kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Probaj napraviti nešto poput Tesle, pa ćeš vidjeti tko će te prije ugušiti, zavidni pojedinci koji žele isto ali ne mogu to ostvariti ili sustav.

 Da napraviš solarne panele s 80% iskoristivnosti ne bi ni doživio da ti zavide pojedinci na parama jer bi te instantno pokupio veseli tim s kombijem. Sad da li bi u timu bili ljudi neke države organizacije ili dobro uigrani kriminalci ne znam, ali sam siguran da bi požalio svoj izum.

 

Problem je što neki neki na školstvo gledaju "Bilo bi nam bolje da se ni ne ide u školu jer ona koči kreativnost." Što jednostavno nema smisla jer onda gotovo svi ljudi bili nepismeni i to definitivno ne može biti napredak ni kreativnost. A ostali to percipiraju kao "Školstvo nije dovoljno dobro i treba ga poboljšati jer koči kreativce" što opet nema nema puno smisla jer svi profitiraju od boljeg školstva. I na kraju što su kreativci? Ako je ta riječ došla od eng create=stvoriti onda smo svi kreativci, jer smo svi sposobni nešto stvarati. Netko bolje, netko lošije ali svi smo mi sposobni doprinositi stvaralaštvu. I po toj logici mislim da je besmisleno govoriti o "kreativcima".

 Da napravim takve panele, šutio bih kao zaliven (dakle, ne bih se hvalio okolo), a kada bi me pitali kakvi su, kukao bih kako ništa ne vrijede. ;-)

 

Kreativca sustav neće nikada zaustaviti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 17:29 (BudalastoStvorenje).
15 godina
offline
Cogito ergo sum

Odličan osobni stav.

Sličan ima i Sir Ken Robinson a svakom zainteresiranom za tematiku toplo preporučam njegov TED talk iz 2006

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cogito ergo sum

Evo sam bio na poveci niz doskolovavanja i tecaja te konferencija u inozemstvu i neznam da bi se slozio s da je to vani sve nesto bolje i drugacije. Jedina stvar sto je drugacija je percepcija ljudi koji sudjeluju na takvim predavanjima. U pravilu takva predavanja su tematski usmjerena a i naravno da sve ovisi o kvaliteti predavaca. Ruku na srce neki su profesori u Hrvatskoj bili daleko sposobniji i bolji u predavanju teme nego podosta inozemnih predavaca.

Imao sam priliku biti ucesnik na konferencijama gdje imate vrhunske profesionalne izlagace iz struke, i tada stvarno mozete vidjeti razliku u nacinu na koji se prezentira materijal, je ovi predavaci vaz drzu na rubu stolice u neizvjesnosti i fokusirane a temu od prve to zadnje minute, zaboravih reci da je jedan takav predavac bio profesor iz hrvatske.

Ono sto nas Hrvate najvise J***** je sto mi znamo sve o svemu a ustravi nemamo veze o nicemu, onda kad odemo vani i kad nas se usmjeri i zacepi da ne seremo o svemu i svacemu i kad nemamo drugog izlaza nego da krenemo radit napokon, onda negdje stignemo.

Dragi moji sunarodnjaci, manje serite a vise radite...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 23:12 (AlterA).
 
0 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cogito ergo sum
AlterA kaže...

Dragi moji sunarodnjaci, manje serite a vise radite...

 

Evo ga još jedan "ali vani se puno radi"...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Cogito ergo sum
Friday kaže...
AlterA kaže...

Dragi moji sunarodnjaci, manje serite a vise radite...

 

Evo ga još jedan "ali vani se puno radi"...

 Ne bih to znao, nisam stručnjak u tome koliko se vani radi a niti me zanima. Za sad moramo rješavati i probleme zapada? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice