Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

poruka: 200
|
čitano: 30.570
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru".
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Envy kaže...

Mogu tačno da opišem kako je to stanje: Mozak radi 300 na sat. Prve sekunde ili dvije kaže ti mozak "ok, treslo se i ovih dana non stop", ali naiđe tih 100ms kada mozak počne da računa sve živo i ne živo i jednostavno ne zna šta ako se pogorša? Onda tijelo reagira na informaciju kao - ukočenost

 Mozak radi 300 na sat osim kad je u glavi gospona fer-de-lance onda mu treba dobre dvije minute da digne sistem. 

I tu se jako treslo. Zapravo prvi potres se više njihalo nego drmalo. Probudilo me, sjednem u krevetu i kažem "Fer, potres je" .On se uspravi i sad čekamo dal će prestat ili da gibamo van. Prestane se drmat, on i dalje sjedi i onda poslije 2 minute izvali "Jel to bio potresić?" i mrtav hladan odtetura na wc i natrag u krevet.  Sve nisam znala dal da ga puknem ili da se opalim smijat. 

 

Tek kad je drugi put drmnulo je odlučio da bi mogao lagano ustati  Makar ovdje se ovaj drugi jače osjetio. Porušio nam neke stvari i dobro zatresao , al druge štete nasreću nema. Veću štetu nam radi ovaj ludi vjetar koji divlja već dva dana. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ja sam kod Kaptol centra i bilo je šokantno, probudila me grmljavina, a onda se počelo tresti, u trenu sam legao na dragu da ju zaštitim tijelom i viknuo "potres", a onda smo u milisekundi skočili iz kreveta i stali između dvije armirane vertikale promjera cca 80cm kod ulaznih vrata u stan. Zgrada nije pretrpjela nikakva oštećenja osim malo kozmetičkih (popucala boja, tu i tamo i žbuka, digla se prašina), ali otprilike trećina susjeda je otišlo kod rodbine i prijatelja u druge gradove i ruralna područja na neko vrijeme. Baš gledam, nikad nije bilo ovoliko slobodnih parkinga u gradu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
izith kaže...
Jack Sparrow kaže...

Koji alarm za buđenje u 6 u jutro. +

 Samo ga je umjesto zvonjave netko ostavio na vibri

 

Uff, znam i osjecam da je neprimjereno smijati se u ovakvim situacijama, al' brate na ovo sam se odvalio.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Nisam siguran dal' je netko napisao u svoj ovoj tragediji ipak ima i zercu sreće ,nedjelja ,rano ujutro ,zabrane zbog epidemije pa nema ljudi vani .

Budimo razumni i shvatimo da ljude ne ubija potres nego stare ruševine koje bi kod mene na moru malo žešća bura srušila.

Pogledajte bolje da sve kuće i zgrade nisu jednako oštećene u tom najužem dijelu pa je sve jasno .

Japanci su na vrijeme shvatili da im nema druge nego nego dvostruko pojačati zaštitu kod izgradnje građevina svih vrsta inače ih odavno nebi bilo koliko su razorni potresi kod njih.

Vidit ćemo koliko je uništeno zgrada preko Save građenih u socijalističkom "mraku" .

Kako je krenulo u 2020 sada se mogu očekivati poplave a na lito veliki požari.

😭😭😭🤔

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Treba gledati pozitivno:

 

Zagrepčanci, mirni ste slijedećih 140 godina!

 

ono što je loše je da je ovo umjeren potres (5.5 Richtera), ne dao Bog neki od 7 st. Richtera (porast 2 st. Richtera je 1000x faktor oslobođene energije).. e to bi bio pičvajz....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
29 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Dead kaže...

Dragi moji Zagrepčani. Budite jaki, pazite na život i slušajte Stožer. Za grad ćemo lako, obnovit će se. Ovu podršku vam šalje Splićanin zarobljen u pokrajini Emilia-Romagna okružen smrću, koji živi u neizvjesnosti oko povratka u domovinu.

 Naježio sam se pročitajući tvoj post i vidjevši tvoj nick.

 

Sretno i tebi!

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

Treba gledati pozitivno:

 

Zagrepčanci, mirni ste slijedećih 140 godina!

 

ono što je loše je da je ovo umjeren potres (5.5 Richtera), ne dao Bog neki od 7 st. Richtera (porast 2 st. Richtera je 1000x faktor oslobođene energije).. e to bi bio pičvajz....

 

To sam negdje čital da je svaki stupanj 50x jači od prethodnog? 

 

Riječ koja mi pada na pamet kad se sjetim drmanja i ljuljanja (na 4. katu sam) je NEMILOSRDNO. Prvu sekundu kad me stepla ta jeza zgrabil sam malu, drugu sekundu mi je već bilo u glavi aha potres, nakon toga ok je, nema kod nas ovih kaj ruše zgrade tak da ne moramo bježat van i zadnje sam mislio AJDE VIŠE STANI KOJI K.... 

 

Najbolje je kaj sam sanjal kad me zbudilo; Netko zvoni na vrata, otvaram nema nikog al kod suseda vrata prek puta niz stepenice neka dva lika i predstavnica stanara sa pesom (inače nema pesa). Kroz vrata svjetlo, što je čudno jer tog lika kaj zivi dole nema skoro nikad a i uvijek mu je mrak u stanu ak se sretnemo. U jednom trenutku jedan od ta dva lika digne glavu i pogleda gore prema meni i tad je počelo. Jebem ti mater usro sam se tu sekundu dvije..

 

Nikakvih 7 sekundi ko da je trajalo minutu.. 

 

Nakon drugog smo se pokupili i izašli van.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Dragi Zagrepčani i ostali u nevolji. Budite dobro i zdravo. Najljepše želje iz BiH u ovim teškim vremenima.

morrisoN
 
5 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

A zbilja nas je krenulo u 2020.godini. Prvo Erdogan pusti migrante, potom dođe Korona, sada zemljotres. Pa zar nas nikakva nesreća ne može zaobići? Jel zna neko imal kakvog vulkana u blizini?

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Jura iz druge galaksije kaže...

A zbilja nas je krenulo u 2020.godini. Prvo Erdogan pusti migrante, potom dođe Korona, sada zemljotres. Pa zar nas nikakva nesreća ne može zaobići? Jel zna neko imal kakvog vulkana u blizini?

 Zaboravil si na meteor. Šuti ima jedan mrtav kod Lepoglave, kakve smo sreće ove godine i on će se probudit. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
ddarknessfairyy kaže...

 Mozak radi 300 na sat osim kad je u glavi gospona fer-de-lance onda mu treba dobre dvije minute da digne sistem. 

I tu se jako treslo. Zapravo prvi potres se više njihalo nego drmalo. Probudilo me, sjednem u krevetu i kažem "Fer, potres je" .On se uspravi i sad čekamo dal će prestat ili da gibamo van. Prestane se drmat, on i dalje sjedi i onda poslije 2 minute izvali "Jel to bio potresić?" i mrtav hladan odtetura na wc i natrag u krevet.  Sve nisam znala dal da ga puknem ili da se opalim smijat. 

Tek kad je drugi put drmnulo je odlučio da bi mogao lagano ustati  

 Ja se ne dižem ispod hiljadu eura... 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 14:30 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

Sad je vrijeme i da se konačno razvali građevinsku mafiju i korupciju...

 

da prisnažimo:

 

u Draškovićevoj izgorjela server soba, dva 100 gigabitna linka prema Njemačkoj pala....to je onaj "važni" požar koji je ZG šef vatrogasaca spomenuo...

 

razlog: kratki spoj  kad su pale baterije u napajačkoj sobi, jer naravno nije bilo love za kaveze...

 

ali glavno da se u zadnjem Skype sastanku, menađerčići u doba korone opet rade pritisak na ljude iz tehničke službe da do 1.4. odu iz firme uz otpremninu, jer su zaposlenici najveći teret HTa (i Ericssona kao glavnog tehničkog izvođača za njih) i to tehničari...

 

a sad tehničari rade 110% da osiguraju telekom promet...

 Poslao mi buraz slike. Ti bi bilo to?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

gocc01 

 

ne, jedan stupanj je 31,6 x jači,a 2 stupnja su: 31.6 * 31.6 * 1000

 

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

CyberDemonVZ 

 

vjerojatno, pajdaš mi još nije poslao slike, ali ovo za Skype sastanak u petak je istina: mič' se bando tehničarska, idu menažderi !!!

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
gocc01 kaže...

To sam negdje čital da je svaki stupanj 50x jači od prethodnog? 

 

 Nije baš toliko. Svaki slijedeći stupanj je 10x jači...

15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

dakle, sad znate kako je to kad se rodi miš - prvo se tresu brda. 

 

nota bene pošasti, uz virus (ja ne rus) i potres imamo još i bandića (i njegov supozitorij kalinića) i hadeze. slutim da će se jedna od milijuna najava kraja svijeta napokon i zbiti. pa, bilo je i vrijeme. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
ddarknessfairyy kaže...
Envy kaže...

Mogu tačno da opišem kako je to stanje: Mozak radi 300 na sat. Prve sekunde ili dvije kaže ti mozak "ok, treslo se i ovih dana non stop", ali naiđe tih 100ms kada mozak počne da računa sve živo i ne živo i jednostavno ne zna šta ako se pogorša? Onda tijelo reagira na informaciju kao - ukočenost

 Mozak radi 300 na sat osim kad je u glavi gospona fer-de-lance onda mu treba dobre dvije minute da digne sistem. 

I tu se jako treslo. Zapravo prvi potres se više njihalo nego drmalo. Probudilo me, sjednem u krevetu i kažem "Fer, potres je" .On se uspravi i sad čekamo dal će prestat ili da gibamo van. Prestane se drmat, on i dalje sjedi i onda poslije 2 minute izvali "Jel to bio potresić?" i mrtav hladan odtetura na wc i natrag u krevet.  Sve nisam znala dal da ga puknem ili da se opalim smijat. 

 

Tek kad je drugi put drmnulo je odlučio da bi mogao lagano ustati  Makar ovdje se ovaj drugi jače osjetio. Porušio nam neke stvari i dobro zatresao , al druge štete nasreću nema. Veću štetu nam radi ovaj ludi vjetar koji divlja već dva dana. 

Teško je razumjeti fobije, pogotovo tuđe. ja ih lično nemam (osim naravno strah od visine i navodno imaju ju svi sisavci u nekom od gena) a one koje imam (pauk, zmija) strah nadvladam logikom (pa se igram i sa zmijama i paukovima) ali netko to ne može tako da te u potpunosti razumijem jer se ja ponašam kao tvoj Fer a moja djevojka kojoj je 25 godina hoće da spava sa mamom kada sijeva i grmi o potresima da ne i govorim. Jutros me probudila da joj provjerim je li u Tuzli bio blagi potres (valjda si umislila da je bio) i/ili da li se osjetio u Tuzli ovaj iz Zagreba...

Ali opet kažem.. desilo se to prošlog ljeta kada je bila ona serija potresa. Ležim na trosjedu i nikada se nisam bespomoćnije osjećao. Doživio sam paralizu sna kao tinejdžer ali ovo je drugačije.

Eh što se tiče vjetra ja juče govorim starom da slijedi promjena velika a on meni jutros "Vidi Bandića u debeloj jakni". Da nema ove zime ne bi narod ni smirio pogotovo u predgrađima gdje je ovdje počela masovna sjetva.

Inače volim Zagreb, svake godine dođem kao čisti turista u ZG na 7 dana. Obiđem Tkalčićevu, Jarun, Maksimir ali strašno je šta se jutros desilo. Mislim teško je to pojmiti (barem meni) dok lično ne iskusim. Gledam auta neka zdrobljena kao limenke. Možda netko još uvijek plaća kredit za to auto.. ali što je najvažnije nema mrtvih ostalo će se prebroditi.

15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Ajar kaže...
Dead kaže...

Dragi moji Zagrepčani. Budite jaki, pazite na život i slušajte Stožer. Za grad ćemo lako, obnovit će se. Ovu podršku vam šalje Splićanin zarobljen u pokrajini Emilia-Romagna okružen smrću, koji živi u neizvjesnosti oko povratka u domovinu.

 

 

I tebi svakakve budalaštine padnu na pamet. Ne znam gdje ih sve iskopaš.

9 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Čitatelj kaže...
Gledam i ne vjerujem, bolnice u rusevinama a bosanci digli skele na katedralu 🤬

 A baš sam se pitao kad će i na koji način krenuti paljba po bosancima, hercegovcima i ostalim "pridošlicama"... jer tko drugi može biti krivac za ovaj potres... GG purgeru... nek' ti je na čast.

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Sve po sirotinji.... em korona, em potres...

Why so serious?
 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Ja sam prvo zabrijao avion. Jer mi lete izmad krova doslovno.

Gledam kroz prozor sve djeluje kao gusta, magla mislim si jebote frajer ce mi zapeljat avion u kucu. Gledam trese se kroviste, krevet, zidovi.

Tek kad je stalo kad sam ustao otisao do prozora i skuzio sta se desilo onda sam se ja treso sljedecih pola sata.
:)
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ovoliko uzbuđenja u jednoj godini ja mislim da nije bilo od drugog svjetskog rata. A tek su prošla tri mjeseca 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

čujem da je sat oko 16:25 opet malo streslo ZG?

 

kod mene u KC ništa, mačka opušteno gleda golubove....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Evo novog sranja tzv.Zagrepčani pohrlili na Kvarner da sjebu još više stanje sa virusom , kao popisuju ih na ulasku u  PGŽ  da bi ih kontrolirali da su u karanteni a to je isto ko da vuku da daš da čuva ovce.

Trebali su odmah zabraniti odlazak iz Zagreba na izlazu a ne da se desi Talijanski slučaj to nam slijedi garant.

😭😭😭

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 21:29 (Marko :D).
4 godine
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

čujem da je sat oko 16:25 opet malo streslo ZG?

 

kod mene u KC ništa, mačka opušteno gleda golubove....

 je, u N.zg takoder

7 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

čujem da je sat oko 16:25 opet malo streslo ZG?

 

kod mene u KC ništa, mačka opušteno gleda golubove....

 Da, danas već peti ili šesti put, a mi smo nekih 25 km zračne linije udaljeni, osjeti se svaki...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 16:39 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

U zagorju se također osjetilo, no ovaj put samo kao tutnjava, bez drmanja. Po EMSC stranici bio je 2,8.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
MUĆAK kaže...

Evo novog sranja tzv.Zagrepčani pohrlili na Kvarner da sjebu još više stanje sa virusom , kao popisuju ih na ulasku u  PGŽ  da bi ih kontrolirali da su u karanteni a to je isto ko da vuku da daš da čuva ovce.

Trebali su odmah zabraniti odlazak iz Zagreba na izlazu a ne da se desi Talijanski slučaj to nam slijedi garant.

😭😭😭

Evo još jedan... jer samo PRAVI Zagrepčani imaju sve u Zg... nigdje ništa okolo... ovo mora da su oni tzv.

Pa jbt. da ti živiš u centru u nekoj staroj zgradi a imaš vikendicu na moru... šta bi napravio? Pouzdao se u "službe"? Išao po javnim kuhinjama i spavao tamo gdje se već organizira?

14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

Sad je vrijeme i da se konačno razvali građevinsku mafiju i korupciju...

 

da prisnažimo:

 

u Draškovićevoj izgorjela server soba, dva 100 gigabitna linka prema Njemačkoj pala....to je onaj "važni" požar koji je ZG šef vatrogasaca spomenuo...

 

razlog: kratki spoj  kad su pale baterije u napajačkoj sobi, jer naravno nije bilo love za kaveze...

 

ali glavno da se u zadnjem Skype sastanku, menađerčići u doba korone opet rade pritisak na ljude iz tehničke službe da do 1.4. odu iz firme uz otpremninu, jer su zaposlenici najveći teret HTa (i Ericssona kao glavnog tehničkog izvođača za njih) i to tehničari...

 

a sad tehničari rade 110% da osiguraju telekom promet...

 Tipična kapitalistička gov..

Ima toga u svim većim firmama...šljakeri vi radite i izlažite se na prvoj liniji a mi bumo od doma ladili jaja.

A kad treba srezati troškove zna se tko prvi leti...sigurno ne "nezamjenjivi" manager već šljaker.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice