Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

poruka: 112
|
čitano: 19.951
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d".
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Entry Point kaže...

Kakvo ljetno računanje vremena. Pa usred zime bi mrak bio do skoro 9 sati ujutro. To bi bila katastrofa za školarce, radnike, ma sve. Mada koga briga za to, glavno da turisti uživaju i troše.

 Jbt, pa ja bi po zimi prešao na moskovsko vrijeme, pa ujutro mi ne ionako svejedno bio mrak ili dan, a popodne kad dođem doma mi je ipak želja doći po danu da još nešto možda i napravim ili odem van malo dok je još sunca. A velik dio ljudi s kojima sam pričao i spomenuo se slaže s tom opcijom, bili srednjoškolci, studenti ili radnici.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 20:20 (JozoBozo121).
15 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Već sam rekao jednom, a i ponovit ću. Ne treba se mijenjati sat, nego se treba mijenjati radno vrijeme!

Ako ti je mrak u 7h, pa radi od 8h do 16h.

 

Na najkraći zimski dan ionako imamo samo malo više od 8.5h slabog dnevnog svjetla, a 15.5h noći.

Nekom će uvijek biti mrak, pogotovo u Švedskoj i Norveškoj, a oni su ista vremenska zona. Njima pomicanje sata ništa ne koristi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 22:44 (Bitanga).
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

S obzirom da si sam biram radno vrijeme - ja si vec par godina

ostavljam "ljetno" radno vrijeme - dakle sutra se ne dizem u "5:00"

nego "4:00", tako da cu zapravo za sve druge biti "sat vremena ranije"

na poslu, a realno gledajuci cu dolaziti u ISTO vrijeme na posao kao i tokom ljetnog vremena.

 

Ujutro je ionako mrak, bilo u 5 ili 4, meni dodje na isto. Radije imam nesto sunce poslije

posla, nego da ujutro imam "svitanje" na cesti, za koje me iskreno zaboli cosak,

vozio po mraku ili danu.

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Ako ukinu pomicanje sata, Bug ce ostati bez 4-5 clanaka godisnje.
 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Hrvatska. Zemlja gdje je vrijeme stalo.
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Spacecraft kaže...
Hrvatska. Zemlja gdje je vrijeme stalo.

 -možda primjetiš.. nije to specifikum HR, tj hr ne odlučuje o vremenu-satu, može samo izabrati hoće li biti u nuli ili plus-minus, tj to je stvar svijeta-globalno, EUa.

-upravo suprotno, vrijeme ne staje, što god mi radili s cagerima. Tad je vrlo lako zaključiti da promjenu zbog promjenen same treba izbaciti. A želje nekih za suncem-mrakom ne ovise o cageru nego o kutu-fizikalnim pravilima-matematičkim zakonima svemira i uzaludno je pokušavati to mijenjati, tj imamo žarulju (svjetlo) još iz doba pećina (baklja).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
caJger
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
gmit kaže...
na tajlandu sunce zalazi od cca 16h, pa nemaju nikakvih problema s turizmom, dapace

 

 Na Tajlandu turizam cvate zbog predivnih transvestita,  lijepih malenih Tajlanđanki, javnih kuća.... a ne zbog vremenske zone

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Visak kaže...

 I što bi bio tvoj prijedlog? Da ispravimo Zemljinu os?

Pa to bi rijesilo ovaj "problem". Hipotetski, koje bi se sve promjene dogodile kada bi se Zemljina os "ispravila".

Moje pretpostavke su:

1. omjer dana i noci bi bio jednak na svim zemljopisnim sirinama (12:12 sati)

2. prestala bi smjena godisljih doba te bi uglavnom ovisili o geografskoj sirini

3. temperatura bila ujednacenija kroz cijelu godinu

4. kukci bi preplavili svijet

5 godina
neaktivan
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Zimsko vrijeme nije "normalna vremenska zona", ni ako gledas sunce. U zg je solarno podne danas u 11:39, ne u 12. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Napravimo onda kompromis, stavimo vrijeme na pola sata između zimskog i ljetnog računanja vremena.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

-da .. a onda dodatak, vremenske zone ne postoje zbog sjever-jug položaja zemlje-sunca dana/noći, nego zbog istok-zapad povezanosti biznisa, trgovine, putovanja i potrebe civilizacije za 'zajdničkim' nazivnicima kao mjerne jedinice tako i vremena. Naša vremenska zona GMT+1 je upravo to. Istok-zapad imamo npr usa-japan, pa što? Što sad (karikirano) da npr Japan promjeni vrijeme u našu-EU zonu? Bi li to imalo smisla za Japan? Povećalo zaradu, trurizam ili broj gljivica koje se stvore na palcu prljave čarape? Besmisleno pomicanje kazaljke sata je uočljivije što smo ekstremnije dalje od stvarne zone, dok unutar neke prihvatljive zone možemo iz nekog konkretnog razlga odabrati 'onu drugu'.. npr takav razlog ima španjolska, koja je stvarno gmt-0 imaju gmt+1 .. jer su tad 'povezaniji' s kontinentom-EU, dok istok kao mađarska-rumunjska ima obrnuto, upravo zato jer su istočno dok je španjolska zapadno. Mi smo u sredini, točno.. a trebali bi što, izmaknuti se? = blesavo/besmisleno.

 

U odnosu na vrijeme kad je uvođena promjena vremena, radno vrijeme je bilo 6-14.. + smjene, industrija, šljakeri.. pa i škole, trgovine, sve. Danas imamo globalizaciju, shoping centre, dan-noć više nisu primarni kriterij + tad kad je uvođeno bila je energetska kriza (70tih-nafta..), .. od tad, ako niste primijetili, šljakersko radno vrijeme se pomaklo, sa 6 na 7-8-9.. tj ako je pogrešno radno vrijeme, tad jednostavno treba promijeniti radno vrijeme, umjesto u 9 u 8. Ako netko želi večerati u ponoć ili podne, nek večera ili nek spava, dok istovremeno, dok želimo slobodno vrijeme npr za shoping netko drugi mora raditi tj shoping, pa i nedjeljom (što je sasvim drugo pitanje ali prikazuje dvostranost kriterija radnog vremena).

-dan/noć su prirodne pojave koje su zadane i tu ne pomaže pomicanje sata niti se time nešto može dobiti, isto je.. ako neće brdo muhamedu? Ljudi su prilagodljivi, prilagodit će se i tome da se izbaci besmislena promjena-prilagodba koja ništa odavno ne prilagođuje jer se sve promijenilo, radno vrijeme većine radnika EU (dok je industrija osutsourcana na istok ili kao kod nas propala..).

 

-kad će biti ili kad treba biti npr radno vrijeme škole? Vrtića? Ambulante? Pošte, lokelne trgovine-pekare? Pekari tradicionalno rade noćnu, nekad je za frizere nejdjelja bila radna, ponedjeljak neradni.. to je pametna ljudska prilagodba, ne pomak cagera koji baš ništa ne mijenja i kao višak ga se s razlogom izbacuje. Jednako kao što država-društvo-.. organizirani život građana traži neko logično radno vrijeme svega što čini društvo, pa i smetlara koji rade noću, tako će država urediti radno vrijeme vrtića, prema potrebi građana, kao što i ZETova linija vozi tad kad to trebaju građani npr za posao i povratak s posla, ako je to u 3 ujutro tad je to u 3, ako je u 9, tad u 9.. i to su sve spojene posude tj preljevanje iz šupljeg u prazno ako nešto od tog želimo pomaknuti bez ostatka, tj možemo samo uskladiti potrebe prijevoza tako da se poklope kao vozni red presjednanja linija, sve ostalo je besmisleno.

 

-ako je danas radno vrijeme od npr 7-13, tad ZET mora početi s linijom sat ranije, u 6.. ako je radno vrijeme od 6, tad opet sat ranije, ako je u 9 opet, sat ranije. To je 'interni' GMT tj sinkronizacija potreba društva, dok je na globalnoj razini to GMT-London vrijeme. Sve ostalo je kemijanje bez ikakvog smisla i treba ukinuti. Zato se i ukida.

 

-ostaje samo 'izbor' koja gmt zona, koji plus-minus.. španjolksa ima isti razlog kao i do sad, mi nemamo taj razlog i tad je jedino logično gmt+1 za nas, neovisno što odluče sovenci ili japanci, odnosno nije to mandatorni antagonizam pa da se mora odabrati isto ili suprotno od susjeda kao slovenija, odnosno može nam važnija biti italija-njemačka .. ili usa-uk? nekome moskwa? Što ako švedska izabere neko vrijeme, pametni ljudi, prepisat ćemo njihov izbor za nas? .. osoba os srčanih bolesti, nas boli bubreg, prepišemo recept za lijek? Što će izabrati grčka ili francuska, litva ili monaco?

 

-istočniji će se vjerojatno pomaknuti kao do sad u +1 kao i zapadniji. .. i ako oni imaju interes biti u ''našoj'' zoni, kojom logikom bi mi imali interes NE BITI U TOJ NAŠOJ ZONI? jer 15 stupnjeva je jedan sat, točno sredina, naša zemlopisna pozicija .. i osim ratovima ili pomakom tektosnkih ploča, nepromjenjiva, neovisno o cageru...

 

najdix kaže...
Napravimo onda kompromis, stavimo vrijeme na pola sata između zimskog i ljetnog računanja vremena.

 -besmislen kompromis, jer nije. jer je 15 stupnjeva točno sat, ne pola sata (razlika istok-zapad hr države).

-dok je red iznad stvar prosječnog mjerenja zenita.. + pozicija istok-zapad u odnosu na GMT nije isto RI-OS a ZG je recimo sredina, tj 16ti meridijan. (15 ti je točno vrijeme).

 

++ -- ili pitanje, što ako eu (čitava) ili slo-ita-hun-.. odluče za npr GMT+1 .. što bi mi tad s 'kompromisom' od npr +30min? uvjek se uzme sat, nikad pola za kontinente.. ima smisla samo za neke otoke i sl. ili da imamo +2 sata ako će njemačka italija slovenija .. biti na +1? Što bi tad mi to dobili? Veći prihod turizma? -glupost, jer turista troši koliko troši i radi što hoće kad hoće, možda jaši magarca ili skače padobranom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 12:08 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Ja sam za to da uvedemo gradualni prelaz u ljetno i zimsko vrijeme - tipa svakih par tjedana po 15 minuta. Na taj način bismo umanjili šok za bioritam, elektronički sustavi ti to ionako automatski ispratili, a najveći udar bi bio na bogataše koji imaju više ručnih satova, kojima bi to došlo kao neki porez na luksuz.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
fer-de-lance kaže...

 A ja tek sad 

Po noći mi se odspoji s bluetootha, a nema opciju da se automatski bluetooth upali u jutro, i još i cajgere sam morao ručno nariktat, jer nisu osmislili sistem da se cajgeri sami namještaju ovisno o digitalnom satu.

Ali dobro, to je samo jednom godišnje...

 

 dvaput (znam, fata je fata ali jebiga). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
MrBlc kaže...

Ja sam za to da uvedemo gradualni prelaz u ljetno i zimsko vrijeme - tipa svakih par tjedana po 15 minuta. Na taj način bismo umanjili šok za bioritam, elektronički sustavi ti to ionako automatski ispratili, a najveći udar bi bio na bogataše koji imaju više ručnih satova, kojima bi to došlo kao neki porez na luksuz.

 -ne, nemoguće, netočno.. (mada gore post sugerira ..) ZG je na 16supnjeva, tj to je 4+ od zenita, podne. Hr je recimo kifla-perec ali i oblik križa i ZG je cca na sredini, dok je 15ti stupanj konkretno jedan sat GMTa.

-sunce izlazi ranije ili kasnije, ali podne je u podne, zenit. Vremenska zona.

-tad možeš samo od podneva ići naprijed-nazad, reći da je npr u 9 ujutro 6 ili što već ali time nećeš promijeniti činjenicu da ljeti sunce uzlazi ranije i zalazi kasnije, zimi obnrnuto od SREDNJEG vremena, tj prosječnog za koje možemo reći da je npr izlazak u 6h i zalazak u 18h.

-time što želiš bi morao mijenjati trajanje sata, minute.. a to se ne radi, jer je prevažno. :) ni tako s promjenjenim satom bi dobio željene sate tj druga mjerna jedinica, dok sunčani dio dana ili mrak traju i dalje neovisno o mjernoj jedinici jednako. Ne može se dobiti više sunčanih-dnevnih sati nego što nam zemljopisna pozicija daje, odnosno može i to se naziva svjetlo-žarulja.

 

edit: odnosno da bi ljudi 'pravilno' razumjeli proeblematiku izbora vremenske zone, moraju misliti samo na točno podne + površinu/širinu zemlje-države ili eu tj zonu u kojoj je recimo važnije imati zajedničko vrijeme nego da svako selo ima svoje. Podne je tako u isto vrijeme kod nas i u švedskoj, na sjevernom polu ili ekvatoru i jedino to je pravo podne, pravo vrijeme. Za svaki odmak treba neki opravdani razlog ali što god kemijali, tim kemijanjem ne dobijamo dan-noć, nego samo pomak referentne točke a to je besmisleno (jer ljudi misle, naivno da će dobiti duži dan.. neće).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 13:18 (ihush).
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Ajar kaže...

 dvaput (znam, fata je fata ali jebiga). 

 Ups...

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...
Spacecraft kaže...
Hrvatska. Zemlja gdje je vrijeme stalo.

 -možda primjetiš.. nije to specifikum HR, tj hr ne odlučuje o vremenu-satu, može samo izabrati hoće li biti u nuli ili plus-minus, tj to je stvar svijeta-globalno, EUa.

-upravo suprotno, vrijeme ne staje, što god mi radili s cagerima. Tad je vrlo lako zaključiti da promjenu zbog promjenen same treba izbaciti. A želje nekih za suncem-mrakom ne ovise o cageru nego o kutu-fizikalnim pravilima-matematičkim zakonima svemira i uzaludno je pokušavati to mijenjati, tj imamo žarulju (svjetlo) još iz doba pećina (baklja).

 Hr koordinira zimsko-ljetno-jesensko vrijeme na razini EUa.

15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
fer-de-lance kaže...
Ajar kaže...

 dvaput (znam, fata je fata ali jebiga). 

 Ups...

 

 

 

 ma btk. ja uopće ne mijenjam naznake prolaznosti vremena. ostao sam zamrznut u zimskom stanju. jedino windows sam nešto prtlja a i mobitel se uzjogunio no dobro, ak ih to veseli. a imam po kući, mimo ovoga, još desetak satova po ziđu i predziđu. kad uzmeš, potpuno je svejedno jer svi ionako znamo koliko je sati čim se zbudimo svakoga dana ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

da, hr je šef.. dat ćemo slovencima neku mračnu zonu, gurnuti ih na južnu polutku ako nam se zamjere. (srakazam off). -zapravo koodinator je kao zapisničar, kao kad konobar zapiše narudžbu.. na nivou EUa ili kafića, slično.

 

-jedini 'pravi' koordinator mora biti logika-znanje, manje želja ljudi za nerealnim tj da dan draje duže (ili kraće, npr kad klinac mora učiti.. ili kad netko čeka plaću prvog a mjesec je dug pa možemo jednako skratiti mjesece).. jer, dan će trajati uvjek jednako, 24 sata. Pri tome će sunce izlazi kad mu se izlazi, ne kad netko napiše neku znamenku-cager.. zimi je to pomaknuto prema podnevu (obje strane, izlazak-zalazak) dok je ljeti obrnuto, tj ekvivalentno i podne je uvjek u sredini-podne i zato se naziva po-dne, pola dneva/dana ili midday-night..

-da imamo razlog kao španjolkska recimo glasao bi za + .. zbog eu ili bi imao neki praktičan razlog. Ovako za našu zonu ga ne vidim i jedino ponavljam onima koji misle da tako dobiju duži dan, da to nije tako, da dan nije duži, nego samo ljeti sunce ranije izađe, kasnije zađe dok je i dalje polovica točno na sredini i da je naša zona na 15 stupnjeva točno +1 od GMTa tj UTCa. Svako mjesto-selo-grad može biti manje-više od tog srednjeg-točnog položaja, no tad se uzme prosjek ili neki drugi kriterij kao što je to na nivou EUa trgovina-promet.. tj jednostavniji život svih u istoj zoni i tad se oni dalje lijevo-desno pomaknu u NAŠU ZONU, ne mi u njihovu, jer je to tako zadano zemljopisom, ne nečijom voljom, odnosno, nismo mi odreditli GMT kao nulti ali kad je već to tako, tad se od njega računa.

-Slovenija je zapadnije od prosječno hr, tj ZG je sredina, dok je u odnosu na ZG SLO zapadnije i oni tad ako žele mogu reći da žele -15min, -30min.. npr kao istra-rijeka-trst.. no što će izabrati italija? 0+1+2? oni su još zapadnije.. itd. no Ljubljana je na 14tom stupnju.. a to je samo 8 minuta razlike od ZG ili +4 minute od GMT+1. Koje vrijeme će izabrati? Hoće li gledati susjede i npr njem-fra-ita? -hoće. Biraju li tad slovenci što žele ili se kompromisom prilagode 'srednjoj vrijednosti'..? Ako žele, mogu.

 

ako je podne 12h zenit, tad kako god izlazak pomičemo jednako-simetrično se pomiće i zalazak sunca. Ono što ljude 'zavara' idejom da će pomicanjem sata ujutro, pomaknuti večer.. neće. Pomiče se tad referentna točka-podne u besmisleno jer tad nije podne i neovisno o pomaku dan-svjetlost je po danu duža, noć kraća i zimi obrnuto. Pošto se sad ukida promjena tad su države prisiljene izabrati jedno i tad je to to.. a jedino logično je ono što kaže zemljopis i fizikalni zakoni, ne nečije želje ili politiziranje i sl.

 

-ako bi sad znali što su odlučele ostale eu zemlje... npr svi na +1, bi li tad građani hr ili slo glasali ako ih se pita za npr +2? ili 1-i-po? .. tad bi se vidjela veličina te gluposti ili izbora ''vremena'' kojeg ne biramo nego, tu smo - gdje smo.

 

i kao btw, godina bi trebala biti podjeljena na 13 mjeseci po 28 dana.. lunarno, dosljednjije ali je broj 12 ''jači'', za djeljenje, mada zato igrači špil karata ima 52/13 a srce simbolizira ljeto i sl. i realno nema smisla mijenjati, kao što sad ne bi bilo smisleno promijeniti oznaku godine u npr 2519tu (dodati recimo +500).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 15:29 (ihush).
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...
MrBlc kaže...

Ja sam za to da uvedemo gradualni prelaz u ljetno i zimsko vrijeme - tipa svakih par tjedana po 15 minuta. Na taj način bismo umanjili šok za bioritam, elektronički sustavi ti to ionako automatski ispratili, a najveći udar bi bio na bogataše koji imaju više ručnih satova, kojima bi to došlo kao neki porez na luksuz.

 MrBlcovo rješenje sam shvatio kao rješavanje problema s ljudskim biološkim satom i nikako drugačije a ti si čini se shvatio drugačije , znači kada/ukoliko/ako bi se taj problem (biološkovremenski) rješavao na takav način moglo bi se uvesti i finije dnevno podešavanje sata... dakle zonski kao i do sada uz fino podešavanje do +- 1 sata

 

btw. uopće nisam u obzir uzimao neke situacije gdje bi to mogao biti problem kao kod mehaničkih satova (Blcova šala), nekih vrlo fino ugođenih sustava ovisnih o takvim promjenama vremena ili sve ostalo o čemu ti gore govoriš

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 16:05 (Louis Pluto).
6 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Kod nas je već napravljena podjela...na ono prije (dark)1991 i ono nakon (light)1991...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

-da/ne.. tj imamo npr ljetni vozni red autobusnih linija.. u čemu je problem? Može postojati ljetno radno vrijeme škole, vrtića, kafića.. a pomicanje sata u koracima .. što svaki dan po minutu? Može, no koij je smisao-cilj, čemu uopće pomicanje 'vremena' ako to vrijeme ne možemo micati ljer smo ljudi ne bogovi..?

 

-svaka trgovina ima neko radno vrijeme, koje se npr subotom-vikendom razlikuje.. u čemu je problem? Svatko može živjeti-raditi tempom koji mu odgovara tj njegov posao je njegov posao ali rješenje nije cager sata koji nam samo kaže koliko je sati, u odnosu na sunce, tj to je dan, mjera kao što je i kilogram ili metar..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 16:06 (ihush).
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...

da/ne

neodlučan, nedovoljno sam razmišljao o tom problemu iako mi teško pada sadašnji režim odnosno proljetni prelazak iz zimskog u ljetno vrijeme

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 16:16 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Mislim da je kalibracija riječ koju tražite - sve je stvar kalibracije 😉
just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...

-da/ne.. tj imamo npr ljetni vozni red autobusnih linija.. u čemu je problem? Može postojati ljetno radno vrijeme škole, vrtića, kafića.. a pomicanje sata u koracima .. što svaki dan po minutu? Može, no koij je smisao-cilj, čemu uopće pomicanje 'vremena' ako to vrijeme ne možemo micati ljer smo ljudi ne bogovi..?

 

-svaka trgovina ima neko radno vrijeme, koje se npr subotom-vikendom razlikuje.. u čemu je problem? Svatko može živjeti-raditi tempom koji mu odgovara tj njegov posao je njegov posao ali rješenje nije cager sata koji nam samo kaže koliko je sati, u odnosu na sunce, tj to je dan, mjera kao što je i kilogram ili metar..

 Problem je sto je Hrvatska geografski raznolika, nije isto sunce u Splitu i Zagrebu. Trebalo bi da se vrijeme moze koordinirati na razini gradova ili zupanija. Tako da svatko moze izabrati zonu koja mu odgovora. Dosta je bilo jednoumlja. Uostalom, to je dobra prilika za osnivanje lokalnih ureda za koordinaciju vremena. Gleda se kad izlazi sunce i na osnovu toga se odredi koje ce vrijeme biti danas.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 16:27 (O_O_O).
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

-naprotiv, to nije jednoumlje nego gore.. bezumlje, nerazumijevanje. Odnosno, nešto nalik i imamo.. imamo državu-slučaj.. gdje je svaki lokalni šerif ona koji vedri i oblači .. i rikta satove-satnice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
O_O_O kaže...

 Problem je sto je Hrvatska geografski raznolika, nije isto sunce u Splitu i Zagrebu. Trebalo bi da se vrijeme moze koordinirati na razini gradova ili zupanija. Tako da svatko moze izabrati zonu koja mu odgovora. Dosta je bilo jednoumlja. Uostalom, to je dobra prilika za osnivanje lokalnih ureda za koordinaciju vremena. Gleda se kad izlazi sunce i na osnovu toga se odredi koje ce vrijeme biti danas.

 može to i bolje kad je snježni dan u splitu primjerice, preskočiti taj dan... bilo bi to odlično a pomoglo bi riješiti i problem kašnjenja pa bi moguće iz određenih mjesta prijevozna sredstva dolazila prije nego su i pošla što bi bilo super a obrnuto užas i kakoto...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 23:34 (Louis Pluto).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Louis Pluto kaže...
O_O_O kaže...

 Problem je sto je Hrvatska geografski raznolika, nije isto sunce u Splitu i Zagrebu. Trebalo bi da se vrijeme moze koordinirati na razini gradova ili zupanija. Tako da svatko moze izabrati zonu koja mu odgovora. Dosta je bilo jednoumlja. Uostalom, to je dobra prilika za osnivanje lokalnih ureda za koordinaciju vremena. Gleda se kad izlazi sunce i na osnovu toga se odredi koje ce vrijeme biti danas.

 može to i bolje kad je snježni dan u splitu primjerice, preskočiti taj dan... bilo bi to odlično a pomoglo bi riješiti i problem kašnjenja pa bi moguće iz određenih mijesta prijevozna sredstva dolazila prije nego su i pošla što bi bilo super a obrnuto užas i kakoto...

 Pa da, samo treba da imas aplikaciju na mobitelu koja ti kaze koliko je sati danas, da li se radi ili ne, i da li se preskace dan. Jos ako radi na Apple/Android watchu, mozes bolje optimizirati ljudima vrijeme. Lijep dan, nema posla i skole. Ali nema vizionara u Hr da sprovede taj plan.

16 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Imam utisak da ovim nežnim cvetićima kojima toliko smeta pomicanje sata zapravo sve smeta. Sad je veliko pitanje hoće li se prečesto menjati vremenske zone. Pa, Rumuni, Grci i Bugari su već dva sata ispred VB i Portugala, tako da se, s kraja na kraj EU, broj vremenskih zona po svemu sudeći ne bi promenio. Pri tom se priča o krajnje logičnim promenama - da Francuska uđe u vremensku zonu koja se zove po meridijanu koji prolazi po sred te zemlje i da Španija koja je zapadno od tog meridijana prestane da bude u istočnoj vremenskoj zoni.

 

Ostalo je pitanje ličnih preferenci. Lično mislim da je besmisleno da leti sviće od 3, a da uveče gubimo sat dnevnog svetla. Slično tome, zimi mi nije toliko veliko pitanje hoće li biti mrak ujutru, kada ionako samo gledam da se transportujem iz jendog zatvorenog prostora u drugi, ali bih vrlo rado imao barem malo dnevnog svetla u onom delu dana koji mi ostaje za ličnu upotrebu. Iz tih razloga sam na strani "letnjeg vremena".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Ivan(4) kaže...

Imam utisak da ovim nežnim cvetićima kojima toliko smeta pomicanje sata zapravo sve smeta. Sad je veliko pitanje hoće li se prečesto menjati vremenske zone. Pa, Rumuni, Grci i Bugari su već dva sata ispred VB i Portugala, tako da se, s kraja na kraj EU, broj vremenskih zona po svemu sudeći ne bi promenio. Pri tom se priča o krajnje logičnim promenama - da Francuska uđe u vremensku zonu koja se zove po meridijanu koji prolazi po sred te zemlje i da Španija koja je zapadno od tog meridijana prestane da bude u istočnoj vremenskoj zoni.

 

Ostalo je pitanje ličnih preferenci. Lično mislim da je besmisleno da leti sviće od 3, a da uveče gubimo sat dnevnog svetla. Slično tome, zimi mi nije toliko veliko pitanje hoće li biti mrak ujutru, kada ionako samo gledam da se transportujem iz jendog zatvorenog prostora u drugi, ali bih vrlo rado imao barem malo dnevnog svetla u onom delu dana koji mi ostaje za ličnu upotrebu. Iz tih razloga sam na strani "letnjeg vremena".

 A sto je sa smetlarima sto rade u 3-4 ujutro, da li da oni rade po mraku. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice