Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

poruka: 112
|
čitano: 19.948
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d".
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
O_O_O kaže...

 Pa da, samo treba da imas aplikaciju na mobitelu koja ti kaze koliko je sati danas, da li se radi ili ne, i da li se preskace dan. Jos ako radi na Apple/Android watchu, mozes bolje optimizirati ljudima vrijeme. Lijep dan, nema posla i skole. Ali nema vizionara u Hr da sprovede taj plan.

kako ne, pernar bi mogao uvesti antivaxing day, rezervar gluposti dan raznovrsnog jogurta ili dan pada željezne zavjese koji bi preskočili ... svašta bi se moglo ispreskakati i optimizirati, bandić primjerice odlično optimizira i pun je optimizma...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Louis Pluto kaže...
O_O_O kaže...

 Pa da, samo treba da imas aplikaciju na mobitelu koja ti kaze koliko je sati danas, da li se radi ili ne, i da li se preskace dan. Jos ako radi na Apple/Android watchu, mozes bolje optimizirati ljudima vrijeme. Lijep dan, nema posla i skole. Ali nema vizionara u Hr da sprovede taj plan.

kako ne, pernar bi mogao uvesti antivaxing day, rezervar gluposti dan raznovrsnog jogurta ili dan pada željezne zavjese koji bi preskočili ... svašta bi se moglo ispreskakati i optimizirati, bandić primjerice odlično optimizira i pun je optimizma...

 Ako ne mozes nazad treba ici naprijed. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Ne kužim te 'biološke' (čitaj mimozaste) probleme oko pomicanja dvaput godišnje za sat vremena. Davno smo utvrdili da gomila zanimanja nema fiksno radno vrijeme, a druga gomila putuje. Svima njima se radno vrijeme pomiče za znatno više od jednog sata i to praktički svakodnevno, pa ne cvile ko curice. Djeca imaju smjensku nastavu, pa im je svaki tjedan drugačiji.
Većina ostalih pomiče buđenje bar dvaput tjedno (vikendom). Dakle broj onih koji se bude baš svaki dan u isto doba je apsolutno zanemariv. Ako se u subotu i nedjelju možete dignuti sat-dva-četiri kasnije, a onda u ponedjeljak opet ranije, onda ne serite o pomicanju vremena kao o problemu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Visak kaže...
(čitaj mimozaste)

 u subotu i nedjelju se budim u isto vrijeme kao i ponedjeljkom ali nastavim spavati dalje, problem mi je buditi se sat vremena ranije, nekih par dana osjećam se umorno i neispavano... i što sad? tebi nije problem? đacima isto? ko me jebe... nisam zbog toga mimoza

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 18:53 (Louis Pluto).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Louis Pluto kaže...
Visak kaže...
(čitaj mimozaste)

 u subotu i nedjelju se budim u isto vrijeme kao i ponedjeljkom ali nastavim spavati dalje, problem mi je buditi se sat vremena ranije, nekih par dana osjećam se umorno i neispavano... i što sad? tebi nije problem? đacima isto? ko me jebe... nisam zbog toga mimoza

 Nitko tko drzi do sebe ne ustaje prije 9.00 sati, osim ako bas ne mora.

16 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
O_O_O kaže...

 A sto je sa smetlarima sto rade u 3-4 ujutro, da li da oni rade po mraku. 

 Ne rade oni isključivo u to doba (možda u tvom gradu). Ja ih viđam i preko dana, ali i u 11 uveče, kada je svakako mrak. Nije ironija ako se kaže da su oni neopevani heroji savremene civilizacije, koji su napolju po danu, noći, suncu, snegu i kiši. Tako da za njih nema razlike, kako god da okreneš.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Visak kaže...
Ne kužim te 'biološke' (čitaj mimozaste) probleme oko pomicanja dvaput godišnje za sat vremena. Davno smo utvrdili da gomila zanimanja nema fiksno radno vrijeme, a druga gomila putuje. Svima njima se radno vrijeme pomiče za znatno više od jednog sata i to praktički svakodnevno, pa ne cvile ko curice. Djeca imaju smjensku nastavu, pa im je svaki tjedan drugačiji.
Većina ostalih pomiče buđenje bar dvaput tjedno (vikendom). Dakle broj onih koji se bude baš svaki dan u isto doba je apsolutno zanemariv. Ako se u subotu i nedjelju možete dignuti sat-dva-četiri kasnije, a onda u ponedjeljak opet ranije, onda ne serite o pomicanju vremena kao o problemu.

 

Treba težiti boljemu, a ne istome kako je i prije bilo oduvijek.

Inače bi živjeli u blatnim kaljužama i pećinama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Bitanga kaže...

Treba težiti boljemu, a ne istome kako je i prije bilo oduvijek.

Inače bi živjeli u blatnim kaljužama i pećinama.

 Slažem se, zato smo uveli pomicanje vremena, a ne robujemo fiks ideji da sunce mora biti u podne u zenitu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

do 1983. sam mogao "znati" točno vrijeme do u 3 minute... sat nisam nosio, nije mi trebao...

 

kad su uveli pomicanje sata, po logici stvari samo bi trebao dodati taj jedan sat da opet "znam" točno vrijeme...

 

ali ne ide tako, sježen mi je moj cirkadijski ritam i moj unutarnji sat..

 

a do '83. lijepo smo imali zimsko i ljetno radno vrijeme...

 

tako da sam ipak za prirodno vrijeme, gdje je sunce u podne u zenitu, dakle ono što danas nazivamo "zimsko računanje vremena"...

 

a uvedite zimsko i ljetno radno vrijeme ili radite klizno...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
'Prirodno' vrijeme ne postoji. Ljudi su izmislili podjelu na 24 sata. Sunce u zenitu znači da svako mjesto ima svoje vrijeme.
Dakle te dvije stvari su besmislica, ajmo pričati ozbiljno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

jel ti smijem biti prijatelj, o premudri ?

 

pola dana - podne - Sunce se penjalo do zenita, pa se spušta...

 

krug ima 360°, dan 24 h, pa teoretski 15°širok pojas spada pod jedan sat...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 12:09 (Stric_Jura).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Stric_Jura kaže...

jel ti smijem biti prijatelj, o premudri ?

 

pola dana - podne - Sunce se penjalo do zenita, pa se spušta...

 

krug ima 360°, dan 24 h, pa teoretski 15°širok pojas spada pod jedan sat...

 E a zasto je krug 360°? To smo samo preuzeli od babilonaca jer su pretpostavljali da godina ima oko 360 dana. Mislim da je vrijeme da se vrijeme decimalizira. 

14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

Nisu pretpostavljali nego su znali da iam malo preko 365 dana..

 

heksagezimalni sustav su uveli radi računanja, nisu baratali razlomcima a kamoli decimalnim brojevima, pa su uzeli za osnovu 60, jer je dijeljiv s 1,2,3,4,5,6,10,12,15,20,30...

 

oni su uveli i dvodijelni dan, dvaputa po 12 sati (12 - djeljiv s 1,2,3,4,6)...

 

dakle ako imate štogod protiv tih "glupih" brojeva, izmislite vremeplov pa u Mezopotamiju naučit te mulce pameti...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Visak kaže...
'Prirodno' vrijeme ne postoji. Ljudi su izmislili podjelu na 24 sata. Sunce u zenitu znači da svako mjesto ima svoje vrijeme.
Dakle te dvije stvari su besmislica, ajmo pričati ozbiljno.

 naprotiv prirodno postoji kao i logika i matematika, praktičnost i potreba ljudi za mjerenjem pa i vremena.

-to je podne, to je mjesec-godina kao i 360 ili 24 brojevi koji su izabrani s razlogom (djeljivost).

-ostalo je kemijanje.

-postoje i vremenske zone, zbog povezivanja ljudi i povijesno je to postalo potrebno industrijskom revolucijom tj preciznost mjerenja svega pa i vremena + željeznica.

zato su izmišljene zone, zato se mjesta umjesto po zenitu sunca interesno povežu u neku zonu, praktičnost-potreba..

zato je eu jedna trgovinska zona, zato je jedna vremenska zona i zato države istočnije i zapadnije ipak korsite 'naše' vrijeme a ne mi 'njihovo' tj gmt+1

 

pri tome je najmanje važno jel na satu piše 10-11-12 .. dik 'pomicatelji' cagera misle da time nešto dobiju-više. Nepotrebno tj kad je uvedeno bilo je drugo radno vrijeme većine populacije-radnika..

pošto dan kako god pomaknemo cager i dalje ima 24 sata, pošto je Sunce-Zemlja zadano, tad ako želimo drugo radno vrijeme možemo promijeniti upravo to, radno vrijeme, može biti od 9-17 ili od 6-14.. ili od podne ili noćno + sve ostalo što se time pomiče kao javni prijevoz, škole, trgovine itd..

-sad će netko reći da je lakše tad promijeniti sat +- nego sve ostalo.. no stvarnost-realnost je upavo suprotno, tj radno vrijme je bilo od 6.. i kroz par desetljeća su ga pomakli i time eliminirali razlog-smisao pomicanja sata. Ako se želi drugo radno vrijeme, treba imati drugo radno vrijeme. Imat ćeš više slobodnog vremena ako radno skratiš s 8 na npr 5 sati, ne ako pomakneš cager, ako pri tome radiš dva posla tad ćeš imati manje slobodnog vremena što god s cagerom pokušaš kemijati.

 

-zato to eu sad izbacuje, da ima smisla ne bi se izbacivalo no smisao je odavno promjnom radnog vremena izgubljen dok je ostalo stvar razvoja-evolucije, digitalizacije itd..

-jedino što se nudi je izabrati zonu, a jedina normalna za nas je upravo naša, gmt+1... ili kad bi to bilo potrebno kao što su španjolci-rumunji do sad, biti u 'krivoj' zoni zbog konkretnog interesa tj ostatka eu, kao njemačka.. pa ako oni odluče +1+2+3 ili bilo koji broj, tad jedino zato možemo i mi isti taj broj, ne 15 minuta ili neki treći, jer tad postoji praktičan-razumljiv razlog dok za sve ostalo ne postoji, kao što bi karikirano japansko vrijeme za nas bilo besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Stariji korisnici Interneta možda se sjećaju da je Swatch 1998. godine predložio da se online koristi jedinstveno vrijeme - Swatch Internet Time

 

Prema njemu dan bi bio razdijeljen na 1.000 ".beatova" od kojih bi svaki trajao oko minutu i pol (86,4 sekundi), dan bi počinjao s nulom u isto vrijeme u cijelom svijetu, ona bi se određivala po vremenu u Swatchevom švicarskom sjedištu (dakle srednjoeuropsko vrijeme). Vremenskih zona ne bi bilo nego bi cijeli svijet imao jedinstveno internetsko vrijeme.

 

Ako bi gledali po njemu, ovaj post je nastao u otprilike @625 .beatova na današnji dan. Možda jednom u dalekoj budućnosti tako nešto i zaživi 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Stric_Jura kaže...

 

heksagezimalni sustav su uveli radi računanja, nisu baratali razlomcima a kamoli decimalnim brojevima, pa su uzeli za osnovu 60, jer je dijeljiv s 1,2,3,4,5,6,10,12,15,20,30...

 

Sad bi ti Mišak dofurao nekog lika da uvali spiku kak su ljudi inače uveli dekadski sustav zato kaj su brojali na prste (u prosjeku ljudi imaju 10-ak prstiju na rukama, osim dečki s pilane), a ovi uveli bazu 60.

Mora da su ih ljudi reptili modificirali da imaju 60 prstiju, pa da im je lakše računat 

To je pravo objašnjenje...

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

a ne prvo 20 (ruke + noge)..

 

e zapravo, to je keltski sustav brojanja, i Francuzi ga rabe (91* 4x20+10+1 spika),a i ono švapsko "ein un zwanzig" je od toga

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Stric_Jura kaže...

a i ono švapsko "ein un zwanzig" je od toga

 a slovenci? pokupili od švaba? ...enaindvajset

 

baš sam malo švrljao po gugletovom prevoditelju i od svih keltskih preživjelih jezika ponuđenih na guglu (valjda nisam koji falio) jedino bi škoti gaelskim rekli dvadeset jedan dok bi u irskoj i velsu njihovim inačicama keltskog rekli obratno jedan i dvadeset... vjerojatno su utjecaji išli obostrano pa se i domorodački jezik promijenio, zanimljivo bi bilo vidjeti jesmo li i mi što zadržali od ilirskog ili ilirskih jezika, najvjerojatnije nismo pošto su čini mi se ovi već bili debelo romanizirani kad su slaveni naišli...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 17:16 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Stric_Jura kaže...

jel ti smijem biti prijatelj, o premudri ?

 Nema potrebe za time.

 

Stric_Jura kaže...

pola dana - podne - Sunce se penjalo do zenita, pa se spušta...

 

krug ima 360°, dan 24 h, pa teoretski 15°širok pojas spada pod jedan sat...

 Skoro cijela Evropa je u jednoj zoni. Vrijeme više ne služi da se zna kad pomusti krave, a kad nahraniti kokoši, nego da se usklade ljudske aktivnosti. Niti jedna ljudska aktivnost ne ovisi o trenutku kad je sunce u zenitu i inzistiranje na tome je nekakvo kapriciranje s besmislenim argumentom 'prirodnosti'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
kod nas će svaka županija odlučivati o vremenskoj zoni...čak će u svakoj županiji postojati ured za vrijeme...radi poticanja zapošljavanje
glavni urar
zamjenik glavnog urara
tajnik urar
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

-a kad ćeš prihvatiti da tvoj bioritam i tvoje želje nisu želje 500 miliju na stanovnika EU koji jednako žele nešto drugo? Točno, nije mužnja krava + imamo svjetlo. U čemu je tad tebi problem mrak? -strah od mraka? :)

-ponovo, mi smo slučajno u tom srednjem eu -kontinentalnom dijelu tj to je stvar zemljopisa, ne politike-izbora. Zemlje koje su istočnije-zapadnije žele u sredinu zbog interesa.. a mi smo već tu. Vrijeme na satu pri tome može biti bilo koje ali je potrebno (praktičnost) jedno-isto, a tad je jedino logično upravo ono koje i je.. tj gmt+1 jer naprosto to je to vrjeme. Bilo koje drugo bi tražilo neki razlog-objašnjenje, npr tokiysko ili newyorkško.. (kao karikirani ekstrem, kao primjer kako je to besmisleno) dok španjolski primjer dokazuje da je interes važniji tj nisu na gmt+0 nego na gmt+1 tj u našoj zoni, jer im je to interes, kao i rumunji jer im je to interes.. samo bi nama interes trebao biti neki treći? -besmisleno.

 

++ i čuvar državnog pečata koji po ukidanju te dužnosti čuva šaraf za navijanje sata, navijatičar ili neki prigodni naziv.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 21:04 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...

-a kad ćeš prihvatiti da tvoj bioritam i tvoje želje nisu želje 500 miliju na stanovnika EU koji jednako žele nešto drugo? Točno, nije mužnja krava + imamo svjetlo. U čemu je tad tebi problem mrak? -strah od mraka? :)

 

 A ti znaš što tih 500 milijuna želi?

 

Problem je u nevaljalim razlozima koji se navode. Da ja trubim o uštedi struje ti bi prvi tvrdio da to nije više istina. E pa ni ovo s 'prirodnošću' i zenitom nema nikakvog smisla. A i traume zbog pomicanja za jedan sat su smiješne. Ok, možda postoje dvojica kojima to stvarno smeta i počašćeni smo da je jedan od njih član ovog fofuma.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

-a tko kaže da je nešto trauma? ja? :) ili je tebi trauma nepomicanje cagera? mrak?

-kažem, naša vremenska zona je gmt+1, jer smo na cca 15tom meridijanu, da smo na nekom drugom bilo bi drugačije, npr u texasu ili vladivostoku.. ali nismo, nego smo tu.

-ukida se promjena, opravdano. Ali ti to ne želiš razumjeti-prihvatiti i što sad, .. želiš mijenjati vrijeme? ok, mijenjaj. Dok je EU recimo odlučila a time i prosječno većina građana od tih 500mil .. ako ja ne znam što oni žele, ne znaš ni ti, odnosno ako znaš bolje, reci. Tnx :)

 

ah, da traumatično je to kad netko tumači da se tako dobije sat.. ili dan. Ne, ne dobije se ništa, pa ni žulj na prstu od pomicanja.

.. ušteda struje? npr u vizuri velegrada, vidim prazne poslovne prostore-zgrade, koje svijetle kao za božić.. neovisno što nema ljudi-radnika, prazne.. troše struju. Pri tome je dan-noć sporedno. To je konzumerizam, to je danas tako. O tome ne odlučujem ja ili ti.. nego je to tako, globalno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 22:54 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...

Dok je EU recimo odlučila a time i prosječno većina građana od tih 500mil .. ako ja ne znam što oni žele, ne znaš ni ti, odnosno ako znaš bolje, reci. Tnx :)

 Inače su to uvijek 'briselski birokrati', ali samo za ovu priliku njihova odluka predstavlja želju 500 milijuna...

 

Ti si uveo tih 500 milijuna. Ako ne znaš što žele zašto ih spominješ? Još jedan argument bez smisla.

ihush kaže...

ah, da traumatično je to kad netko tumači da se tako dobije sat.. ili dan. Ne, ne dobije se ništa, pa ni žulj na prstu od pomicanja.

 

 Dobije se sat vremena danjeg svjetla poslije podne, kada više koristi nego ujutro dok svi spavaju. A pomicanje sata je lakši način od pomicanja svih ostalih aktivnosti istovremeno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

-500 milijuna EU .. je uvedeno nakon što ti u postu iznad spomeneš riječ, 'skoro cijela eu..' + mužnju krava. Ta eu je odlučila, no sad kažeš 'biroktati'. OK, griješe, u pravu si.. i što s tim? :)

tek da ih ti ne možeš iskoristiti (zloupotrijebiti) kao neki svoj argument.. jer nije, jer EU kaže nema promjene. :)

-zato taj argument ima smisla dok to što ga ti želiš iskoristiti nema, jer eu kaže suprotno od onog što ti kažeš.

 

-ne dobiješ ništa, jer dan i dalje ima 24 sata. Koliko god svjetla imaš duže prema večernjim satima, jednako imaš ranije ujutro prema jutarnjim. To što tebi nešto može odgovarati nije kriterij, nego tvoja želja. Realnost je da je podne u podne i ako nema nekog razloga tad je to logično u podne, kao i ponoć a sve ostalo je relativno.

 

-problem što kad smo pomakli sat, par desetljeća .. i vidi, sad su sve poslove pomaknuli radno vrijeme, sa 6-7-8 na 9.. tj pomaknuli su radno vrijeme, i što sad, opet ćemo micati sat jer je to manje posla? Pa vratiš radno vrijeme i to je to i ne moraš ga mijenjati nikad, možeš raditi i 24 sata-nonstop pa je to nevažno ili jednako biti penzić-nezaposlen i sl.

 

-možeš li barem prihvatiti činjenicu da smo mi gmt+1 vremenska zona i da španjolci-rumunji imaju svoj rzalog zašto su u 'našoj' ne u svojoj zoni? Ako da, iduće.. zašto bi tad mi išli u neku drugu zonu? Koju?

-ako eu uzme npr (najvjerojatnije) gmt+1.. koju bi tad zonu ti izabrao, za sebe, .. a koju za sve nas ostale, pa i spomenutih 500mil, španjolce-rumunje? +2? Ako želiš, pomakni svoj sat +3.. i bit ćeš sretan, ili nećeš?

-ako promjena više nakon toga nema.. koja je tad vremenska zona za 15ti meridijan? S razlogom, ona koju izabere većina-centar eu.. ili samo gmt+1 .. ako izaberu svi-većina, neku drugu tad ta -druga, ali za to bi trebao neki razlog inače je besmisleno a to razumni ljudi ne rade :) .. pa pomiči sat svaki dan ako želiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Mene osobno muci samo podnevna smjena - moram cuku ostat dulje, mrak nas prije ftrefi i moram posegnuti za vecernjom kavom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...

-500 milijuna EU .. je uvedeno nakon što ti u postu iznad spomeneš riječ, 'skoro cijela eu..' + mužnju krava. Ta eu je odlučila, no sad kažeš 'biroktati'. OK, griješe, u pravu si.. i što s tim? :)

 

 Ja sam rekao činjenicu da skoro cijela Evropa ima isto vrijeme, što znači da praktički nikome nije podne u zenitu, a ti odgovaraš izmišljenim podatkom o 500 milijuna. Nije dovoljno da se držiš teme, trebaš se držati i činjenica.

 

Danje svjetlo u 4 ujutro nije isto kao i u 9 navečer. Matematički je, ali socijalno nije.

Ako samo ja pomaknem sve jedan sat ranije a ostali ne, onda ću, pošto živim okružen ljudima (društveni život, tv program), ići spavati kao i do sada, a buditi se sat ranije. Dakle tada realno gubim sat sna.

 

Tebe iz nekog razloga živcira što ja imam drugačije mišljenje i usudim ga se iznijeti. Mene ne smeta vaše mišljenje, smetaju me nevaljali argumenti u raspravi. Jedini stvarni argument koji imate je da je nekima teško ustajati se prvih tjedan dana nakon promjene. A ti si ustvrdio da osobni bioritam nije nešto oko čega bi se trebali brinuti. Ili je to nebitno samo ako se radi o mojem bioritmu?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

eto, kad je bila anketa, ja sam glasao, a ti?

 

samo prosipaš svoju velevažnost na forumu i temi...

 

Cijela Evropa je jedna zona? 15° zemljopisne širine ?

 

evo za danas (slobodno Googlaj izlazak sunca + grad) u Iloku Sunce izlazi u 6:19, a u Rovinju u 6:42 - 23 minute razlike u maloj Hrvatskoj...

 

ili ti možda imaš novu definiciju Evrope?

 

znaš malo je prevelika razlika između Cabo da Roca i recimo Njižnjeg Tagila....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 9:30 (Stric_Jura).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Stric_Jura kaže...

eto, kad je bila anketa, ja sam glasao, a ti?

 

samo prosipaš svoju velevažnost na forumu i temi...

 

Cijela Evropa je jedna zona? 15° zemljopisne širine ?

 

evo za danas (slobodno Googlaj izlazak sunca + grad) u Iloku Sunce izlazi u 6:19, a u Rovinju u 6:42 - 23 minute razlike u maloj Hrvatskoj...

 

ili ti možda imaš novu definiciju Evrope?

 

znaš malo je prevelika razlika između Cabo da Roca i recimo Njižnjeg Tagila....

 Pricas gluposti Hrvatska je ujedinjena i slobodna i sunce svima izlazi i izlazit ce u isto vrijeme. Za ................... . 

:P

14 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

pretpostavljam iz guze KGK će nam Sunce svima izlaziti u isti mah i svi ćemo nasmijani trčkarati po pašnjacima punim cvijeća i leptira i pjevati prepjev Kekecove "Dobra volja je najbolja.."....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice