Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 205.160
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Friday kaže...

Mi smo unaprijed odlucili popuniti kucne zalihe, poznavajuci navike iraca. Prosli tjedan smo kupili dodatne kolicine mesa, djecje hrane (pahuljice i to), trajnog mlijeka (i mlijeka u prahu), brasna, bla bla... Ne mislim da ce robe u trgovinama nestati. Ali ne zelim se zavlaciti nepotrebno u guzvu medju ljude upitnih higijenskih navika. Jutros sam nesto isao obaviti i u povratku nazad sam stao u trgovinu sa auto dijelovima kupiti zarulju za kratko svijetlo koje mi je upravo prestalo raditi. Ispred mene pred pultom lik prica sa prodavacem s sin mu (klinac kojih 3 godine) lezi dolje, valja se i rukama trlja po podu. Njima je to najnormalnije na svijetu. Isto kao ne oprati ruke nakon nuzde (bilo koje), isto kao i gristi nokte dok vuces kosaricu po trgovini pa ti je malo jedna ruka u cvaljama a malo druga. S obzirom na to sve smatram broj zarazenih u irskoj nevjerojatno niskim (117 trenutno ako se ne varam). Najavljeno je zatvaranje pubova, to ce tek biti udarac. Nije tajna da irci vole poprilicno popiti. S obzirom na izuzetan manjak discipline u narodu uopce - zanima me kako ce to sve skupa proci.

Klinke od ponedjeljka jos ne pustam u skolu a ja od cetvrtka radim od kuce. Bliski prijatelji su nas danas pozvali da dodjemo na veceru iduci tjedan. Zahvalio sam se i odbio jer ne zelim ici nigdje gdje ima vise od jedan i pol covjek a pogotovo u neke male i zatvorene prostore.

Ne brinem se nesto osobito zaraze ali ako si ne moram natovariti tu komplikaciju za vrat - zasto bih?

 

EDIT:

Na temu irske discipline. Snimljeno prije par sati u jednom od najpoznatijih dublinskih pubova:

https://twitter.com/Tiananmens/status/1238893141341724673

 

 Tu gdje sam ja jučer se šetam ulicom idem do dućana i usput vidim svaki pub krcat, od šanka do vrata. U 100 metara valljda 10 pubova i svi puni, čovjek na čovjeku na mallom prostoru i gledaju utrke konja u 3 popodne. Valjda se čeka da prođe St. Patrick's day da se sve zatvori.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
antimadridista kaže...

 Tu gdje sam ja jučer se šetam ulicom idem do dućana i usput vidim svaki pub krcat, od šanka do vrata. U 100 metara valljda 10 pubova i svi puni, čovjek na čovjeku na mallom prostoru i gledaju utrke konja u 3 popodne. Valjda se čeka da prođe St. Patrick's day da se sve zatvori.

 Rade 'od kuće'. A i ti koliko vidim. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Prayer kaže...

Svi u svijetu idioti i glupi a Hrvatine balkanjerosi logično, najpametniji. Nije pitanje ako već kada će doči do situacije slične italiji. Dobar primjer krkana je onaj tip što je odveo malog u bolnicu iako je sam dijagnosticiran sa coronavirusom, pa napio bi mu se krvi na licu mjesta i roknuo ga u rupu bez sunca na 5 godina. Ali dobro, ni prvi ni zadnji. Bitno da je Hrvatska #1. 

 Ajde molim te....

 

Čovjek je jednostavno iznimno glupo i nepromišljeno postupio. A vezano za ovu situaciju, čovječe, kao da igram onaj Plague inc. Mislim na radnje koje poduzimaju države u svrhu suzbijanja zaraze. Ali, da... Izbora baš i nema. Da se blaže postupilo, tko zna koliko bi sada više bilo (poznatih) slučajeva zaraze, a samim time i smrti. A s druge strane, vidjet ćemo kako će se u konačnici ovo sve odraziti na sve ljude u pogledu financija. Svjetska ekonomija je pogođena. Usporava se život, tj. životni ritam, proizvodnja, u biti gospodarstvo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 12:53 (Izzy).
6 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Necu sad bit budala i pisat gluposti. Prvotni post je ureden.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 10:43 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

U Austriji zatvaraju gotovo sve , ostajem doma eto prilike da se odiga nekoliko AAA naslova.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

E, i još nešto. Ne znam za vas ostale, ali mediji... Pa, čovječe e, samo koronavirus, koronavirus, koronavirus... Svi ovi naši poznatiji portali samo o tome pišu. Recimo što je s vijestima vezanim za onu navalu migranata? Zadnjih tjedan dana ili koliko već ništa o tome. I općenito, za određene teme, nakon što nas mjesecima bombardiraju, naglo prestaju s izvještavanjima. Pimjer - Sirija i kada su svakodnevno pljuvali po Bashar al-Assadu i Rusima kada bi bile pokretane ofenzive usmjerene prema pobunjenicima. Itekako dobro se toga sjećam. Mediji su dokazano nepouzdani i potkupljivi. Svrha i uloga im je postala mijenjanje načina razmišljanja i svijesti građana. Više nije na cijeni informacija i pouzdanost i kvaliteta iste...

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Izzy kaže...

E, i još nešto. Ne znam za vas ostale, ali mediji... Pa, čovječe e, samo koronavirus, koronavirus, koronavirus... Svi ovi naši poznatiji portali samo o tome pišu. Recimo što je s vijestima vezanim za onu navalu migranata? Zadnjih tjedan dana ili koliko već ništa o tome. I općenito, za određene teme, nakon što nas mjesecima bombardiraju, naglo prestaju s izvještavanjima. Pimjer - Sirija i kada su svakodnevno pljuvali po Bashar al-Assadu i Rusima kada bi bile pokretane ofenzive usmjerene prema pobunjenicima. Itekako dobro se toga sjećam. Mediji su dokazano nepouzdani i potkupljivi. Svrha i uloga im je postala mijenjanje načina razmišljanja i svijesti građana. Više nije na cijeni informacija i pouzdanost i kvaliteta iste...

 

Zato sto ljude sad gotovo iskljucivo zanima corona. Izvjestavanje medija nece na nikakav nacin utjecati na to da li migranti zele prijeci granicu ili ne. Ali izvjestavanje o corona virusu moze itekako utjecati na to kako se ljudi ponasaju i osjecaju.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Friday kaže...

 

 

EDIT:

Na temu irske discipline. Snimljeno prije par sati u jednom od najpoznatijih dublinskih pubova:

https://twitter.com/Tiananmens/status/1238893141341724673

 

Friday

 omg ovi Irci su ludi 100 % boli ih k+++ za sve.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
hummer0 kaže...

Friday

 omg ovi Irci su ludi 100 % boli ih k+++ za sve.

 

Izuzetno su nedisciplinirani u svim sferama zivota. Za 2 dana je St Patrick's day i to je dan kad alkohol doslovce tece po ulicama. Navodno se pubovi zatvaraju sutra. Ako je to tako - danas ce ekipa visiti u birtijama do navecer. Jedni drugima na glavama. Ali nekako iskreno sumnjam da itko ima muda ovdje reci "pubovi se zatvaraju dan prije svetog Patrika". Vjerojatno tek za par dana. A onda ce biti vec prekasno (sad vec je vjerojatno).

Kako god, mislim da kad se ovdje virus rasiri propisno - bit cemo u totalnom kolapsu. Zdravstveni sustav je takav da ne funkcionira normalno ni u uobicajenim uvjetima

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Land Tirol je sluzbeno u karanteni, vjerujem da ce slijediti i Bec te ostale pokrajine.

Zatvoreni su svi hoteli, sva gastronomija, ogranicen je promet,

dozvole izlaska iz kuce/stana imaju samo radnici koji to moraju,

i o kojima Land Tirol ovisi, kao medicinsko osoblje, opskrbljivanje i slicno.

 

Izuzetak zabranama su kupovina namirnica, odlazak doktoru, setnja psa i slicno.

Na cestama ce odredjena kolicina vozila biti kontrolirana, i svi koji nemaju

sta raditi na cesti i misle ici na izlete, ce biti poslani kuci.

 

https://www.facebook.com/unserlandtirol/videos/847218729080033/

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

@Friday

Misliš da virus može preživjeti u tim količinama alkohola? 

Uopće ne sumnjam da se nakon svakih par runda pive dezinficiraju žesticom, što ti i objašnjava zakaj su zapravo toliko zdravi unatoč masovnoj nehigijeni.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 11:37 (fer-de-lance).
11 godina
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Friday kaže...

 daj malo slikica uživo, što si se usro 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

 daj malo slikica uživo, što si se usro 

 

Zivim na samom rubu Dublina, daleko od centra. Ovdje i inace izgleda kao da je corona u zraku

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Friday kaže...
Izzy kaže...

E, i još nešto. Ne znam za vas ostale, ali mediji... Pa, čovječe e, samo koronavirus, koronavirus, koronavirus... Svi ovi naši poznatiji portali samo o tome pišu. Recimo što je s vijestima vezanim za onu navalu migranata? Zadnjih tjedan dana ili koliko već ništa o tome. I općenito, za određene teme, nakon što nas mjesecima bombardiraju, naglo prestaju s izvještavanjima. Pimjer - Sirija i kada su svakodnevno pljuvali po Bashar al-Assadu i Rusima kada bi bile pokretane ofenzive usmjerene prema pobunjenicima. Itekako dobro se toga sjećam. Mediji su dokazano nepouzdani i potkupljivi. Svrha i uloga im je postala mijenjanje načina razmišljanja i svijesti građana. Više nije na cijeni informacija i pouzdanost i kvaliteta iste...

 

Zato sto ljude sad gotovo iskljucivo zanima corona. Izvjestavanje medija nece na nikakav nacin utjecati na to da li migranti zele prijeci granicu ili ne. Ali izvjestavanje o corona virusu moze itekako utjecati na to kako se ljudi ponasaju i osjecaju.

 Je, ali onda imamo i slučajeve kada ljudi zbog te siline izvještavanja o virusu paničare i hrle u trgovine. U svakom slučaju ovo je nesvakidašnja situacija, a i zanimljiva jednim dijelom koliko god bila ozbiljna. Jer ipak, ljudi umiru.

16 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Nakon što je svojom kratkovidnošću oslabio američku sposobnost za borbu protiv epidemija i predugo negirao problem s coronom, najpoznatiji svjetski psihopat je napokon shvatio da je vrag odnio šalu i sada rješava problem na sebi svojstven način, tako da zajebe nekog drugog. Upravo pokušava oteti njemačku farma kompaniju kako bi Amerika imala ekskluzivnost cjepiva.

 

https://www.cnbc.com/2020/03/15/coronavirus-germany-tries-to-stop-us-luring-away-firm-seeking-vaccine.html

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Nakon što je svojom kratkovidnošću oslabio američku sposobnost za borbu protiv epidemija i predugo negirao problem s coronom, najpoznatiji svjetski psihopat je napokon shvatio da je vrag odnio šalu i sada rješava problem na sebi svojstven način, tako da zajebe nekog drugog. Upravo pokušava oteti njemačku farma kompaniju kako bi Amerika imala ekskluzivnost cjepiva.

 

https://www.cnbc.com/2020/03/15/coronavirus-germany-tries-to-stop-us-luring-away-firm-seeking-vaccine.html

To bi trebalo biti zabranjeno. Da se ijedna zemlja može osigurati ekskluzivnošću na kompaniju koja radi cjepivo.

7 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Nakon što je svojom kratkovidnošću oslabio američku sposobnost za borbu protiv epidemija i predugo negirao problem s coronom, najpoznatiji svjetski psihopat je napokon shvatio da je vrag odnio šalu i sada rješava problem na sebi svojstven način, tako da zajebe nekog drugog. Upravo pokušava oteti njemačku farma kompaniju kako bi Amerika imala ekskluzivnost cjepiva.

 

https://www.cnbc.com/2020/03/15/coronavirus-germany-tries-to-stop-us-luring-away-firm-seeking-vaccine.html

 Naglasak na "pokušava", jer za razliku od Hrvatske u Njemaca itekak postoji ono ludo strateški intres od kojeg se ne odstupa.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
love2ml86 kaže...

To bi trebalo biti zabranjeno. Da se ijedna zemlja može osigurati ekskluzivnošću na kompaniju koja radi cjepivo.

 Kako ćeš Americi nešto zabraniti, poslaćeš zaštitare?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Nakon što je svojom kratkovidnošću oslabio američku sposobnost za borbu protiv epidemija i predugo negirao problem s coronom, najpoznatiji svjetski psihopat je napokon shvatio da je vrag odnio šalu i sada rješava problem na sebi svojstven način, tako da zajebe nekog drugog. Upravo pokušava oteti njemačku farma kompaniju kako bi Amerika imala ekskluzivnost cjepiva.

 

https://www.cnbc.com/2020/03/15/coronavirus-germany-tries-to-stop-us-luring-away-firm-seeking-vaccine.html

Zato su mi uvijek bili fascinantni ljudi koji u Hrvatskoj (ali i u Europi) podrzavaju Trumpa, ali i bilo kojeg USA predsjednika.

 

Bit ce da je Kissinger ugrozen, pa eto, prije smrti da napravi jos jedan zlocin protiv covjecnosti, sad je na 665, treba otic u stilu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...
Visak kaže...

Nakon što je svojom kratkovidnošću oslabio američku sposobnost za borbu protiv epidemija i predugo negirao problem s coronom, najpoznatiji svjetski psihopat je napokon shvatio da je vrag odnio šalu i sada rješava problem na sebi svojstven način, tako da zajebe nekog drugog. Upravo pokušava oteti njemačku farma kompaniju kako bi Amerika imala ekskluzivnost cjepiva.

 

https://www.cnbc.com/2020/03/15/coronavirus-germany-tries-to-stop-us-luring-away-firm-seeking-vaccine.html

Zato su mi uvijek bili fascinantni ljudi koji u Hrvatskoj (ali i u Europi) podrzavaju Trumpa, ali i bilo kojeg USA predsjednika.

 

Bit ce da je Kissinger ugrozen, pa eto, prije smrti da napravi jos jedan zlocin protiv covjecnosti, sad je na 665, treba otic u stilu.

 Kako reče Cleese "They still think he's great, but these are the stupidest people you have ever met."

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...

Zato su mi uvijek bili fascinantni ljudi koji u Hrvatskoj (ali i u Europi) podrzavaju Trumpa, ali i bilo kojeg USA predsjednika.

 

Nije baš ista stvar, jer prethodni predsjednici su Evropu smatrali saveznicom. Ovaj gleda isključivo sebe, a trenutno mu je u cilju da se spasi od sranja koje je napravio s coronom palo na pamet da ukrade od onoga tko ima (ili bi uskoro mogao imati) cjepivo. Nije to neka mržnja, nego obična primitivna reakcija osobe koja sama nije u stanju riješiti problem, a nema nikakve moralne mehanizme, pa će ukrasti/ubiti/potplatiti, samo da dobije što želi. Nije to ni briga za Amerikance, nego strah da će izgubiti izbore.

 

Oni koji ga podržavaju, tamo ili ovdje, su isto takvi pacijenti bez morala i principa, koji u sebičnosti ne vide ništa loše.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Je li itko od vas naišao na podatak o tome što se radi s tijelima žrtava koronavirusa? Spaljuju se?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

epidemija bullshit teorija zavjera i fake vijesti širi se brže od korona virusa ,debili vjeruju u svašta 

waaagh ; #boycottTurkey
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
playjob kaže...

Je li itko od vas naišao na podatak o tome što se radi s tijelima žrtava koronavirusa? Spaljuju se?

 Soylent green....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
playjob kaže...

Je li itko od vas naišao na podatak o tome što se radi s tijelima žrtava koronavirusa? Spaljuju se?

 Kod nas su rekli da ce svima koji buju crkli o korone tijela morat bit kremirana. Za vani nzn.

9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
R4zOR229 kaže...
playjob kaže...

Je li itko od vas naišao na podatak o tome što se radi s tijelima žrtava koronavirusa? Spaljuju se?

 Kod nas su rekli da ce svima koji buju crkli o korone tijela morat bit kremirana. Za vani nzn.

 Tako sam i ja danas čuo, zato sam odmah i postavio pitanje. Hvala na potvrdi informacije!

16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Zašto se tijela umrlih od koronavirusa moraju kremirati?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice