Sramotna Volkswagenova prevara

poruka: 378
|
čitano: 67.375
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sramotna Volkswagenova prevara".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
mbaksa kaže...

Vrlo vjerojatno i hoće, a i moguće je da malo padnu i performanse.

Zanimljiv test al kvragu što su isključivali stražnje abs senzore, trebali su ih ostavit uključene ali maknit ih ili stavit nešto preko njih da ne vide da se kotači vrte. Tako banalna greška a može činiti razliku.

A pitanje je što je s ovima koji imaju permanentni 4x4 pogon, kako oni "izlaze" na ovakve testove..

 

Sve dok netko ne napravi kvalitetni test gdje će se pratit snaga/ubrzanje, potrošnja i NOx emisija istovremeno u normalnom i tzv. "cheat" modu nećemo dobit konačne odgovore..

Inače sumnjam da će se VW pomiriti s običnom nadogradnjom softvera pri kojoj će se izgubit na snazi i efikasnosti jer bi to bila zdrava podloga za pritužbe svakog pojedinog vlasnika. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2015 23:14 (Penryn).
13 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
učo kaže...

Znam za problem sa strujom, ali da ne ulazim previše u analize...

 

sve ja to znam, samo sam želio ukazati na pogrešku kada kažeš da nema nikakvih zagađenja od el. auta. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara

Sve O.K. razumio si ti mene a i ja tebe. 

dolazim odmah - Godo
14 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
ford eleanor kaže...

Konačno će se i Volkswagen okrenuti  električnim autima.

Bit će u budućnosti manje dizel automobila.

Ako su već došli pred zid trebali su se odmah toga ostaviti a ne 

ovako da to ispadne kao jedan veliki skandal.

 Čim se riješi problem sa baterijama, morati će VW, a i ostali proizvođači automobila ozbiljnije poraditi na električnim autima. Proizvodit će se sve više, biti jeftiniji i privlačniji narodu, a ovi stari smrdljivci, dizelaši i benzinci će (nadam se ) što se kaže u ropotarnicu povijesti. Samo, onda će VW i ostali varati na kilometraži/kWh ili nekim sličnim stvarima .

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

http://uk.reuters.com/article/2015/10/15/uk-volkswagen-emissions-recall-idUKKCN0S90H720151015

VWovci su mislili dati na izbor vlasnicima jel će doć do servisa, agencija kaže neće tako.

 

Na 1.6 motorima će trebati  i fizička preinaka (koliko sam shvatio,  brizgaljke treba promijeniti).

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 12:16 (Chronosus).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

Wohooo, besplatan servis motora. :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
Leryan kaže...

Wohooo, besplatan servis motora. :)

 Nakon kojeg ti auto ide lošije i više troši!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
Chronosus kaže...
Leryan kaže...

Wohooo, besplatan servis motora. :)

 Nakon kojeg ti auto ide lošije i više troši!

 Nisi cuo za sarkazam? :)

12 godina
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

Povrat novca bio bi jedini posten odnos prema kupcu. Mislis da si prevaren? Vrati auto i uzmi lovu. Nije te briga za NOx? Nastavi voziti po uvjetima po kojima si auto kupio a mi cemo platiti racune koji su nastali zbog naseg varanja (porezne olaksice, davanja pri registraciji...).

Jedino pravo pitanje ostaje da li ce pri obveznoj primjeni Euro6 normi auto moci proci tehnicki jer mu je deklarirana puno manja emisija od stvarne.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
BlueMax kaže...

Nije te briga za NOx? Nastavi voziti po uvjetima po kojima si auto kupio a mi cemo platiti racune koji su nastali zbog naseg varanja (porezne olaksice, davanja pri registraciji...).

Nisam baš siguran da će to tako ići. Koliko sam shvatio, takvi automobili su ilegalni u SAD-u (ne znam kakva je situacija s EU), tako da može nastaviti voziti samo do iduće registracije, odnosno tehničkog pregleda. Dakle, ili će se automobili uskladiti s propisima ili neće sudjelovati u prometu.

9 godina
protjeran
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

Kada se pri registraciji plati trosarina za zagadenje zraka, jel drzava koristi te novce za filtriranje zraka?Ako ne kuda onda ti novci idu.Sutra ce uvesti porez za uzemiravanje biljaka.Ne vidim da se ista promjenilo ako su auti zagadivali vise osim da je guzonjama islo manje novaca u dep.Imam naviku da nakon tehnickog skinem katalizator jer auto dobije koji konj vise i zivlji je.Nadam se da i mene nece zbog toga tuziti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

LOL - koja ekspeditivnost!

 

Već je napisana knjiga o ovoj aferi, a sve je spremno i za film!

 

http://autoklub.jutarnji.hr/leonardo-di-caprio-snima-film-o-aferi-volkswagen/1437647/

 

...
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

bit ce vise djelova takvog filma jer je to radila i ostala velika vecina proizvodjaca sigurno :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
mbaksa kaže...
BlueMax kaže...

Nije te briga za NOx? Nastavi voziti po uvjetima po kojima si auto kupio a mi cemo platiti racune koji su nastali zbog naseg varanja (porezne olaksice, davanja pri registraciji...).

Nisam baš siguran da će to tako ići. Koliko sam shvatio, takvi automobili su ilegalni u SAD-u (ne znam kakva je situacija s EU), tako da može nastaviti voziti samo do iduće registracije, odnosno tehničkog pregleda. Dakle, ili će se automobili uskladiti s propisima ili neće sudjelovati u prometu.

 Kod nas mozes registrirati auto ako zadovoljava vazece propise u trenutku tehnickog pregleda ili ako je ispravan kao u trenutku proizvodnje. Ovo drugo "ili" omogucava registraciju starijih automobila dok god su tehnicki ispravni. Glupo bi bilo da danas kupis auto i on se za godinu dana ne moze registrirati zbog nekog novog propisa. To bi znacilo da na cestama nema auta starijeg od 10 godina a o oldtimerima da ne pricamo.

E sad, da li ce ovi VW tehnicki prolaziti po jednoj ili po drugoj osnovi to ne znam no nekako mislim da se ipak nece kaznjavati vozaci koji nisu nikako mogli znati da im auto ne ispunjava tehnicke uvjete ni u trenutku kad je proizveden a kamoli kasnije. 

12 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
odvjetnik kaže...

bit ce vise djelova takvog filma jer je to radila i ostala velika vecina proizvodjaca sigurno :D

 evo ga na i jos mu je nick odvjetnik :)

 

Sta je to radila ostala velika vecina proizvodjaca?

16 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
Miro kaže...

LOL - koja ekspeditivnost!

 

Već je napisana knjiga o ovoj aferi, a sve je spremno i za film!

 

http://autoklub.jutarnji.hr/leonardo-di-caprio-snima-film-o-aferi-volkswagen/1437647/

 

Sta su Ameri sve spremni ucinit, to fakat nema granica... Neka snimaju kako su istrenirali ISIL-ovce...

 

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
Penryn kaže...
* * *

* * *

Samo je Bengara auto, i to redni šestak, sve ostalo smeće. To je kao Cisco u netwotkingu, Disney u filmskoj industriji i sl. Tu nema kompromisa. 

 

Btw: što se tiče američkog Diesel segmenta mogu par riječi da kažem iz prve ruke. Nakon što su mi ujak i ujna, te njihova dva sina, kupili si 3 identične Jette diesel (prije toga promjenili mali milion auta ) i to u onom periodu (mislim 2009-ta) kada su naftni derivati otišli u tačku i kada je svijet pa time i amerikanci pobudalili, po njihovm riječima u ulici gdje oni žive (nije baš elitno i bogataško mjesto, nego srednja bogata klasa u Las Vegasu, 7 km do strip ulice) nekih 15% njihovih susjeda je prešlo na Diesel, mahom neka Toyota ili VW, dok je jedan komšija kupio i BMW sa slovom 'd'. Evo i reklama samo za USA tržište prije 4 godine i to na pauzi Superbowla, uživajte:

 

16 godina
neaktivan
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

Njemački DUH stavio novu Opel Zafiru 1.6 CDTi 136ks(Euro 6, ima DPF i SCR) na valjke i količina NOx-a je bila do 17x veća od Euro 6 dozvoljenih 0.080g/km. Ništa iznenađujuće i do sad neviđeno i kod drugih proizvođača, ali.. kad su se na valjcima vrtjeli svi kotači, čak i na NEDC testu NOx-a je bilo 2 do 4 puta više od dopuštenog. Kad su stražnji kotači mirovali NOx-a je bilo unutar dozvoljenih 0.080g/km. Khm khm.  ECU je GM-ov, nije Boschov. Opel kaže da su oni napravili svoje testove( u prisustvu TUV Hessen) i da je kod njih bilo sve ok te da u ECU-u nema nikakvog "koda viška".. pa sad, tko zna.

linkpdf

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

Znaci doci cu u servis,softwer ce promijenit,doci ce sigurno do smanjenja snage kako kaze prijatelj iz PIA-e,jer je nemoguce imati recimo 90ks i da zadovoljava sve norme. A sta cemo sa EGRom? Koji inace kosta oko 5500kn.. Da,prolazi jos na garanciju iako ju nemas,ali moras platiti barem pola i ugradnju koja je oko 1000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara

Evo svježi info, ako se problem neće uspjet riješit samo softverski ići će se na preinake vozila i ugradnja Ad blue sustava, sa dodatni rezrvoarom od 15-20L, s time da bi jedno punjenje izdržalo cca 15k km.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

Pretpostavljam da ce to biti kupus od ugradnje posto ima toliko vozila i toliko posla samo da bi smanjili emisije jos se radi o njihovom trosku?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
Fake_Alert kaže...

Pretpostavljam da ce to biti kupus od ugradnje posto ima toliko vozila i toliko posla samo da bi smanjili emisije jos se radi o njihovom trosku?

Naravno njihov trošak, a taj sustav nije jeftin plus što moraju fizičke preinake radit na vozilu pa bi to bila za njih katastrofa u novčanom smislu.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
moderator
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
kostolomac kaže...
Fake_Alert kaže...

Pretpostavljam da ce to biti kupus od ugradnje posto ima toliko vozila i toliko posla samo da bi smanjili emisije jos se radi o njihovom trosku?

Naravno njihov trošak, a taj sustav nije jeftin plus što moraju fizičke preinake radit na vozilu pa bi to bila za njih katastrofa u novčanom smislu.

Ne može se na to gledati kao na novčanu katastrofu za njih. Naime, oni su zahvaljujući varanju ostvarili na tim vozilima ekstra profit kojeg ne bi ostvarili da nisu varali. Sad će jednostavno sav taj na varanju ostvaren ekstra profit "vratiti". A ono povrh tog profita bit će im zaslužena kazna.

15 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
mbaksa kaže...
kostolomac kaže...
Fake_Alert kaže...

Pretpostavljam da ce to biti kupus od ugradnje posto ima toliko vozila i toliko posla samo da bi smanjili emisije jos se radi o njihovom trosku?

Naravno njihov trošak, a taj sustav nije jeftin plus što moraju fizičke preinake radit na vozilu pa bi to bila za njih katastrofa u novčanom smislu.

Ne može se na to gledati kao na novčanu katastrofu za njih. Naime, oni su zahvaljujući varanju ostvarili na tim vozilima ekstra profit kojeg ne bi ostvarili da nisu varali. Sad će jednostavno sav taj na varanju ostvaren ekstra profit "vratiti". A ono povrh tog profita bit će im zaslužena kazna.

 Pa dobro ja sam se to tako izrazio, iako to stoji što kažeš, ali treba gledat malo dalje koliko ljudi je zaposleno ili usko vezano uz VW, pa neke naše firme u HR ( tipa AD plastik ) bi gotovo nemoguće opstale ako bi VAG grupacija bankrotirala( naravno da neće ipak je tu Država koja će uskočit ako treba, primjer je OPEL ).  Jednostavno VAG grupacija je prevažna za Njemačku industriju da bi se dogodio neki bankrot.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
mbaksa kaže...

Ne može se na to gledati kao na novčanu katastrofu za njih. Naime, oni su zahvaljujući varanju ostvarili na tim vozilima ekstra profit kojeg ne bi ostvarili da nisu varali. Sad će jednostavno sav taj na varanju ostvaren ekstra profit "vratiti". A ono povrh tog profita bit će im zaslužena kazna.

 Kak misliš ekstra profit? Na osnovu čega su ga zaradili? 

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
10 godina
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

UP YOURS LJUBITELJI GOLFOVA!!!

Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
Pero Dinamit kaže...
mbaksa kaže...

Ne može se na to gledati kao na novčanu katastrofu za njih. Naime, oni su zahvaljujući varanju ostvarili na tim vozilima ekstra profit kojeg ne bi ostvarili da nisu varali. Sad će jednostavno sav taj na varanju ostvaren ekstra profit "vratiti". A ono povrh tog profita bit će im zaslužena kazna.

 Kak misliš ekstra profit? Na osnovu čega su ga zaradili? 

A na osnovu čega će ih sad "popravak situacije" koštati puno love? Pa između ostalog na osnovu cijene ugradnje sustava za smanjivanje NOx-a iz ispuha! Da su to ugrađivali prije, to bi im značilo ili pad profita po autu ili dizanje cijene ionako ne baš povoljnih automobila.

 

Ujedno, svoj brend su izgradili na imidžu ekološki čistih i vrlo ekonimičnih dizelaša - to im je održavalo (pre)visoku tržišnu cijenu. Sad ispada da njihovi automobili nisu čisti (a čistoća košta kod ugradnje, i onda još inkomodira kupca koji će morati voditi brigu o još jednoj tekućini u autu) i nisu toliko štedljivi ako ne varaju na testovima - ugradnja susatva za smanjivanje NOx-a bi mogla dignuti možda potrošnju i do 10%.

16 godina
neaktivan
offline
Sramotna Volkswagenova prevara

Svi VW-ovi dizelaši, kao i bilo koji dizelaš drugog proizvođača, imaju ugrađen najosnovniji sustav za redukciju NOx-a, EGR, ali sam EGR nije dovoljan za sve uvjete i sva opterećenja motora. Zato se mora dodati LNT ili još bolje skuplji SCR, i oni su ti koji podižu troškove proizvodnje(a i održavanja - AdBlue), pogotovo SCR. 

A da je VW s ovim uštedio u odnosu na druge proizvođače, pa i nije baš, jer ni drugi dizelaši, prvenstveno bazirani za europu, također nemaju ni LNT ni SCR. A i vidjeli ste da su oba VW modela koji su pali na američkom testu imali i LNT i SCR.. znači nije se štedjelo već je problem u nečem drugom.

 

@Kostolomac: AD plastik trenutno radi većinom za francuze ako se ne varam, novog twinga i smarta?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
Penryn kaže...

Svi VW-ovi dizelaši, kao i bilo koji dizelaš drugog proizvođača, imaju ugrađen najosnovniji sustav za redukciju NOx-a, EGR, ali sam EGR nije dovoljan za sve uvjete i sva opterećenja motora. Zato se mora dodati LNT ili još bolje skuplji SCR, i oni su ti koji podižu troškove proizvodnje(a i održavanja - AdBlue), pogotovo SCR. 

A da je VW s ovim uštedio u odnosu na druge proizvođače, pa i nije baš, jer ni drugi dizelaši, prvenstveno bazirani za europu, također nemaju ni LNT ni SCR. A i vidjeli ste da su oba VW modela koji su pali na američkom testu imali i LNT i SCR.. znači nije se štedjelo već je problem u nečem drugom.

 

@Kostolomac: AD plastik trenutno radi većinom za francuze ako se ne varam, novog twinga i smarta?

 

  Da rade za Renault, većina ide u  Novo Mesto, ali negdje je veći postotak za VAG, prevenstveno za pogone u Kasselu.

 

 

MBaksa- nevjerujem da može podići adblue potrošnju goriva.

Teretanjaci već od 2005( Euro 4 motor pa na više )  koriste ad blue sisteme i nije se povećala potrošnja goriva, dapače još je sa novijim E6 motorima pala, ali se povećala potrošnja AD blua ( preko 1.5 L/100 km, naravno ovisi o specifikaciji terena, težni robe itd. )

Litra adblua ne veliko ( 1000L ) se kreće oko 2.30 sa pdv-om, s time da su manja pakiranja dosta skuplja čak do 10kn/1l.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 11:23 (kostolomac).
16 godina
moderator
offline
Re: Sramotna Volkswagenova prevara
kostolomac kaže...
MBaksa- nevjerujem da može podići adblue potrošnju goriva.

Ne da mi se sad tražiti linkove, no bilo je rečeno da će prilagođavanje VW-ovih vozila zakonskim odredbama značiti potrošnju veću do 10%. Pa sad ti ne vjeruj kolko god hoćeš, što ti ja tu mogu. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice