Muke po prisluškivanju

poruka: 42
|
čitano: 8.678
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Muke po prisluškivanju".
16 godina
offline
Muke po prisluškivanju

kad je to bilo prvi put aktualno i kad smo "morali" dat barem JMBG službi za korisnike za određen broj mobitela pokazali su se..

sestri su najprije poslali sms da mora javit svoj jmbg i ak to ne napravi do određenog datuma, blokirat će joj broj.. naravno, NISAM dopustio da to napravi..

isto tako, kasnije su je 2x zvali sa istom porukom, ovaj put usmeno i opet rekli da će blokirat broj. NISMO im ništa dali..

prošlo je oko pola godine od toga i ništa, broj još uvijek radi..

 

koje su to gluposti, taj zakon jel..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
nixass kaže...

kad je to bilo prvi put aktualno i kad smo "morali" dat barem JMBG službi za korisnike za određen broj mobitela pokazali su se..

sestri su najprije poslali sms da mora javit svoj jmbg i ak to ne napravi do određenog datuma, blokirat će joj broj.. naravno, NISAM dopustio da to napravi..

isto tako, kasnije su je 2x zvali sa istom porukom, ovaj put usmeno i opet rekli da će blokirat broj. NISMO im ništa dali..

prošlo je oko pola godine od toga i ništa, broj još uvijek radi..

 

koje su to gluposti, taj zakon jel..

E to ti je nixass jedan u nizu pravilnika,propisa,zakona,memoranduma....itd koje HR mora usvojit i sprovodit radi ulaska u EU :(

dasHHa
15 godina
offline
Muke po prisluškivanju

A krasan im je sustav za prisluskivanje. Imaju dokumentaciju kojoj se operatori moraju prilagoditi, koju ni sami oni ne razumiju. Moroni.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Muke po prisluškivanju

Meni su isto poslali poruku, doduše samo jednu, na što sam ostao hladnokrvan :)

{#}

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
dasHHa kaže...

E to ti je nixass jedan u nizu pravilnika,propisa,zakona,memoranduma....itd koje HR mora usvojit i sprovodit radi ulaska u EU :(

  Nema to veze s ulaskom u   EU, jer samo 8 država u cijeloj Europi ima obveznu registraciju prepaid brojeva, između ostalih Njemačka, Italija, Mađarska, Slovačka, Grčka i Crna Gora

14 godina
offline
Muke po prisluškivanju

Pa kako oni mogu indeficirati nekoga tko kupi novu prepaid karticu u paketu za koju se ne trazi registracija? Ili ce poceti blokirati sve brojeve ljudima koji se nisu indetificirali? I kako mogu preko poruke indetificriati nekoga kada mogu poslati bilo ciji jmbg?

Gluposti, najobicnije gluposti i najobicnije krsenje prava na privatnost kojeg ocitno vise nemamo.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju

Možda nema, ali ako su im ovi u  EU samo napomenuli znaš i sam da im naši ližu du*e samo da nas prihvate tako da se ne bi čudio da je zbilja zbog EU.

15 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju

Meni su moju staru 091 blokirali, tj. kad sam upalio mob pisalo je ''nerigistrirana kartica'' a ništa sutra idem po novu;)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
klimama kaže...
dasHHa kaže...

E to ti je nixass jedan u nizu pravilnika,propisa,zakona,memoranduma....itd koje HR mora usvojit i sprovodit radi ulaska u EU :(

  Nema to veze s ulaskom u   EU, jer samo 8 država u cijeloj Europi ima obveznu registraciju prepaid brojeva, između ostalih Njemačka, Italija, Mađarska, Slovačka, Grčka i Crna Gora

Ja sam prije mjesec i pol u Svicarskoj kupovao prepaid i trazili su me osobnu kartu jer se tamo brojevi isto registriraju.

13 godina
neaktivan
offline
Muke po prisluškivanju

A na ovo nema Olegovog reagiranja jer je po njemu i ovo okey. Toliko od mene o novinarstvu {#}

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
klimama kaže...
dasHHa kaže...

E to ti je nixass jedan u nizu pravilnika,propisa,zakona,memoranduma....itd koje HR mora usvojit i sprovodit radi ulaska u EU :(

  Nema to veze s ulaskom u   EU, jer samo 8 država u cijeloj Europi ima obveznu registraciju prepaid brojeva, između ostalih Njemačka, Italija, Mađarska, Slovačka, Grčka i Crna Gora

...Norveska,Svicarska,Francuska,Slovenia,Bugarska takodjer.Sve pise u direktivi EU parlamenta,obaveze i prava pruzatelja telekom usluga kao i korisnika tih usluga(pre paid i post paid)

http://eur-lex.europa.eu/smartapi/cgi/sga_doc?smartapi!celexapi!prod!CELEXnumdoc&numdoc=32002L0058&model=guichett&lg=en

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 14:26 (dasHHa).
15 godina
offline
Muke po prisluškivanju

Oleg je podrugljivo pricao o privatnosti korisnika, a ja kazem da privatnosti preko SMS-a, telefoniranja, mailanja i neta (osim ako ne ide preko secure veze) nema. Sve se snima i analizira. Ne govorim ovo kao neki paranoicni ludjak koji misli da ga svi snimaju (takvi likovi su mi smijesni) ali posjedujem odredjene informacije tako da...

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Muke po prisluškivanju

I treba da trebas dati osobnu i podatke pri kupovanju prepaid kartice.

Evo upravo sam dosao iz skole, netko je javio da je bomba postavljena.

 

I sta ja sad kupim za 10km (~40kuna?) prepaid karticu, uzmem stari mob, stavim karticu i zovnem, i onda ih zapalim ili bacim negdje bogu iza nogu.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju
tnakir kaže...

Oleg je podrugljivo pricao o privatnosti korisnika, a ja kazem da privatnosti preko SMS-a, telefoniranja, mailanja i neta (osim ako ne ide preko secure veze) nema. Sve se snima i analizira. Ne govorim ovo kao neki paranoicni ludjak koji misli da ga svi snimaju (takvi likovi su mi smijesni) ali posjedujem odredjene informacije tako da...

 

Pa po zakonu te "privatnosti" kod nas nema vec neko vrijeme. Operateri su obavezni sve cuvati do 5 g cini mi se a policija moze prelgedavati te informacije i to cini bez naloga. Dakle te "odredjene informacije" su javnosti poznate :))

15 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju
tnakir kaže...

Oleg je podrugljivo pricao o privatnosti korisnika, a ja kazem da privatnosti preko SMS-a, telefoniranja, mailanja i neta (osim ako ne ide preko secure veze) nema. Sve se snima i analizira. Ne govorim ovo kao neki paranoicni ludjak koji misli da ga svi snimaju (takvi likovi su mi smijesni) ali posjedujem odredjene informacije tako da...

Podijeli s nama {#}

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
15 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju
konjRR kaže...
tnakir kaže...

Oleg je podrugljivo pricao o privatnosti korisnika, a ja kazem da privatnosti preko SMS-a, telefoniranja, mailanja i neta (osim ako ne ide preko secure veze) nema. Sve se snima i analizira. Ne govorim ovo kao neki paranoicni ludjak koji misli da ga svi snimaju (takvi likovi su mi smijesni) ali posjedujem odredjene informacije tako da...

 

Pa po zakonu te "privatnosti" kod nas nema vec neko vrijeme. Operateri su obavezni sve cuvati do 5 g cini mi se a policija moze prelgedavati te informacije i to cini bez naloga. Dakle te "odredjene informacije" su javnosti poznate :))

6 mjeseci mora biti online dostupno OTC-u, 5 godina moras imat negdi u backupu.

 

@Srednji... nazalost ne mogu :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 14:58 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
Muke po prisluškivanju

Tnakir je dvostruki agent {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju
dario111cro kaže...

Tnakir je dvostruki agent {#}

Da, kad bi vam reko morao bih vas ubit {#}

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
tnakir kaže...

Oleg je podrugljivo pricao o privatnosti korisnika, a ja kazem da privatnosti preko SMS-a, telefoniranja, mailanja i neta (osim ako ne ide preko secure veze) nema. Sve se snima i analizira. Ne govorim ovo kao neki paranoicni ludjak koji misli da ga svi snimaju (takvi likovi su mi smijesni) ali posjedujem odredjene informacije tako da...

zabrinuti cu se...  {#}

to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
neaktivan
offline
Muke po prisluškivanju

HT i Vipnet oštro su reagirali na danas objavljenu odluku HAKOM-a o obveznoj registraciji pre-paid korisnika.

 

HT smatra da pravna osnova za obveznu registraciju prepaid korisnika nije sadržana u pozitivnim zakonskim propisima, te da je za uvođenje takve obveze za korisnike usluga potrebno izmijeniti postojeće propise. U tom smislu smatraju da je rješenje nadzornika HAKOM-a pravno pogrešno te će HT uložiti tužbu Upravnom sudu protiv navedenog rješenja.  
Što se tiče rokova navedenih u rješenju, iz HT-a tvrde da su proizvoljni i navedeni bez konzultacije s njima i s drugim mobilnim operatorima.
"S aspekta sigurnosti i zaštite podataka korisnika ovo bi zaista mogao biti najveći problem, jer nije donijeta odluka o postupku i mehanizmima zaštite podataka, što ionako nije u nadležnosti nadzornika, već treba biti dio propisa i odluka Vijeća HAKOM-a temeljem provedene javne rasprave“, ističu iz HT-a i dodaju kako „na kraju začuđuje ovakav pristup s obzirom da je u tijeku priprema izmjena Zakona o elektroničkim komunikacijama kojim se problem obvezne prepaid registracije mogao sustavno riješiti“.

 

Iz Vipneta također tvrde kako bi ovakvim rješenjem nadzornika bili određeni potpuno proizvoljni rokovi za izvršenje obveze koja ne postoji u nijednom zakonu, što bi imalo nesagledive posljedice za sve korisnike i nemogućnost zaštite njihovih osobnih podataka, te za cijelu telekom industriju koja ima značajan udio u nacionalnom BDP-u.
Nadalje, obzirom da bi rješenje moglo ugroziti ustavna prava građana, grubo vrijeđa vladavinu prava, te je nadzornik izašao van okvira svojih ovlasti, u Vipnetu vjeruju da će vijeće HAKOM-a znati reagirati i onemogućiti provođenje ovakve "skupe pogreške" i nesagledivih posljedica koje će ona izazvati.

 

HT i Vipnet ogorčeni postupcima nadzornika HAKOM-a 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 17:33 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
klimama kaže...

HT i Vipnet oštro su reagirali na danas objavljenu odluku HAKOM-a o obveznoj registraciji pre-paid korisnika.

 

HT smatra da pravna osnova za obveznu registraciju prepaid korisnika nije sadržana u pozitivnim zakonskim propisima, te da je za uvođenje takve obveze za korisnike usluga potrebno izmijeniti postojeće propise. U tom smislu smatraju da je rješenje nadzornika HAKOM-a pravno pogrešno te će HT uložiti tužbu Upravnom sudu protiv navedenog rješenja.  
Što se tiče rokova navedenih u rješenju, iz HT-a tvrde da su proizvoljni i navedeni bez konzultacije s njima i s drugim mobilnim operatorima.
"S aspekta sigurnosti i zaštite podataka korisnika ovo bi zaista mogao biti najveći problem, jer nije donijeta odluka o postupku i mehanizmima zaštite podataka, što ionako nije u nadležnosti nadzornika, već treba biti dio propisa i odluka Vijeća HAKOM-a temeljem provedene javne rasprave“, ističu iz HT-a i dodaju kako „na kraju začuđuje ovakav pristup s obzirom da je u tijeku priprema izmjena Zakona o elektroničkim komunikacijama kojim se problem obvezne prepaid registracije mogao sustavno riješiti“.

 

Iz Vipneta također tvrde kako bi ovakvim rješenjem nadzornika bili određeni potpuno proizvoljni rokovi za izvršenje obveze koja ne postoji u nijednom zakonu, što bi imalo nesagledive posljedice za sve korisnike i nemogućnost zaštite njihovih osobnih podataka, te za cijelu telekom industriju koja ima značajan udio u nacionalnom BDP-u.
Nadalje, obzirom da bi rješenje moglo ugroziti ustavna prava građana, grubo vrijeđa vladavinu prava, te je nadzornik izašao van okvira svojih ovlasti, u Vipnetu vjeruju da će vijeće HAKOM-a znati reagirati i onemogućiti provođenje ovakve "skupe pogreške" i nesagledivih posljedica koje će ona izazvati.

 

HT i Vipnet ogorčeni postupcima nadzornika HAKOM-a 

ajoj pa ne bune se nasi telekomi zato sto im je pretjerano stalo do korisnika i njihove privatnoste.Bune se oni radi vdelikog novca koji moraju ulozit u nove servere,administraciju,nove zaposlenike.enkripciju i cuvanje podataka i logova.jakp je puno love tu potrebno i ne radi se tu samo o registraciji pre paida.uostalom procitjte 50-ak clanaka onih naputaka iz EU pa ce vam bit jasno. druge strane ova sugava vlada nek im da barem oslobadjanje pdv-a za ove investicije

dasHHa
15 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju
nixass kaže...

kad je to bilo prvi put aktualno i kad smo "morali" dat barem JMBG službi za korisnike za određen broj mobitela pokazali su se..

sestri su najprije poslali sms da mora javit svoj jmbg i ak to ne napravi do određenog datuma, blokirat će joj broj.. naravno, NISAM dopustio da to napravi..

isto tako, kasnije su je 2x zvali sa istom porukom, ovaj put usmeno i opet rekli da će blokirat broj. NISMO im ništa dali..

prošlo je oko pola godine od toga i ništa, broj još uvijek radi..

 

koje su to gluposti, taj zakon jel..

Ništa te ne priječi da im pošalješ izmišljeni ili tuđi broj...

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
16 godina
protjeran
offline
RE: Muke po prisluškivanju
dasHHa kaže...

ajoj pa ne bune se nasi telekomi zato sto im je pretjerano stalo do korisnika i njihove privatnoste.Bune se oni radi vdelikog novca koji moraju ulozit u nove servere,administraciju,nove zaposlenike.enkripciju i cuvanje podataka i logova.jakp je puno love tu potrebno i ne radi se tu samo o registraciji pre paida.uostalom procitjte 50-ak clanaka onih naputaka iz EU pa ce vam bit jasno. druge strane ova sugava vlada nek im da barem oslobadjanje pdv-a za ove investicije

 Država je njima i previše dala, HT ima dobit poslije oporezivanja od oko 20%.

14 godina
neaktivan
offline
Muke po prisluškivanju
ne znam na sto sve ovo ide,do 2020 god bice obavezna ugradnja cipova u ljude da nas mogu na svakom koraku vrebati... sve vise postajemo robotizirano drustvo....
amir sivac
 
2 3 hvala 0
14 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju

čitao sam da amerikanci imaju sustav za prisluškivanje koji se odmah pali na neke ključne riječi i to prisluškuju čitav svijet -echelon

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
Muke po prisluškivanju

U fiksnoj telefoniji oduvijek se znalo na koga glasi neki broj. U čemu je problem da se to zna i u mobilnoj? Kao što je već rečeno sav se promet prati i moguće je i za anonimne brojeve s velikom pouzdanošću rekonstruirati tko je koga kada i odakle zvao, što se vidi iz nekih procesa u kojima su osuđeni kriminalci koristili prepaid kartice. Problem je što je takva rekonstrukcija spora i skupa. Dakle, anonimnosti nema, i ako netko o vama želi nešto znati (mo'š mislit kako ste zanimljivi) on to može saznati i ovako, ali postojeći sustav otežava lovljenje onih koje stvarno treba loviti.

Ono što nama treba je bolji nadzor nad službama koje imaju pravo uvida u takve podatke.

 

Paralela se može povući s Internet forumima. Tamo gdje nema obavezne registracije daleko je veći broj onih koji spamaju i vrijeđaju. Da li netko smatra da su se bugovci uvlačili eurobirokratima kada su ovdje uveli registraciju?

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
nemozes nekome dati da igra BC2 i onda ga vratiti na cod... xD
nejde to tako, navikli su se na privatnost
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
14 godina
offline
RE: Muke po prisluškivanju
Visak kaže...

U fiksnoj telefoniji oduvijek se znalo na koga glasi neki broj. U čemu je problem da se to zna i u mobilnoj? Kao što je već rečeno sav se promet prati i moguće je i za anonimne brojeve s velikom pouzdanošću rekonstruirati tko je koga kada i odakle zvao, što se vidi iz nekih procesa u kojima su osuđeni kriminalci koristili prepaid kartice. Problem je što je takva rekonstrukcija spora i skupa. Dakle, anonimnosti nema, i ako netko o vama želi nešto znati (mo'š mislit kako ste zanimljivi) on to može saznati i ovako, ali postojeći sustav otežava lovljenje onih koje stvarno treba loviti.

Ono što nama treba je bolji nadzor nad službama koje imaju pravo uvida u takve podatke.

 

Paralela se može povući s Internet forumima. Tamo gdje nema obavezne registracije daleko je veći broj onih koji spamaju i vrijeđaju. Da li netko smatra da su se bugovci uvlačili eurobirokratima kada su ovdje uveli registraciju?

Nisam zano da bug trazi osobne podatke? Mene to nisu trazili.

 

Problem je sto je "javnost" postalo prelako i prejednostavno nadgledati a onda lakse kontrolirati i manipulirati. Kriminalci ili oni kojima je privatnost bitna ce uvijek naci nacina da je i ostvare. Dakle ovo registriranje prepaid brojeva bi mozda omogucilo lakse hvatanje nekih sitnih ribica i to je to. Eto amerikanci nadgledaju cijeli internet i sve svijetske komunikacije pa nikako da uhvate te puste fantomske teroriste :))

16 godina
online
RE: Muke po prisluškivanju
Visak kaže...

U fiksnoj telefoniji oduvijek se znalo na koga glasi neki broj. U čemu je problem da se to zna i u mobilnoj?

Upravo tako.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Muke po prisluškivanju
Visak kaže...

U fiksnoj telefoniji oduvijek se znalo na koga glasi neki broj. U čemu je problem da se to zna i u mobilnoj?

Stvar je u tome da je desetak godina funkcioniralo bez registracije, a sada odjednom više tako ne može. Kao da već nemamo previše i birokracije i administracije i šaltera i čekanja u redovima i uzimanja brojeva i fotokopiranja osobne iskaznice i popunjavanja obrazaca...

 

Ako će netko iz OTC-a ili telekoma doći na mjesto koje meni odgovara, u vrijeme koje meni odgovara da sredimo potrebno oko registracije broja, nema problema.   I nek mi obvezno ponese Mikado s rižom od 300 grama kao naknadu za moje izgubljeno vrijeme.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice