Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

poruka: 28
|
čitano: 3.911
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon".
16 godina
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

Pitanje za 1 000 000$

 

Čemu to?

Moj PC  
5 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
lllnuclearlll kaže...

Pitanje za 1 000 000$

 

Čemu to?

 To su i Nikolu Teslu pitali kad je izmislio ono što danas zovemo mobitel.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
lllnuclearlll kaže...

Pitanje za 1 000 000$

 

Čemu to?

 Za Virtual Relity. http://www.samsung.com/global/microsite/gearvr/gearvr_design.html

 

Edit: Da ti pošaljem broj tekućeg da uplatiš tu milju ili ćeš u kešu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2015 11:54 (zoki.zlikowski).
14 godina
neaktivan
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

Nitko od proizvođača se ne usudi razvijati ekrane s većim refresh rate-om i color depth-om. Kao to je nepotrebno na mobitelima. Eto 11k rezolucija je baš potrebna

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

A di im je baterija za to?

Kaj bumo upalili mob na 5 sekundi vidli Samsung logo i to je to?

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
zoki.zlikowski kaže...
lllnuclearlll kaže...

Pitanje za 1 000 000$

 

Čemu to?

 Za Virtual Relity. http://www.samsung.com/global/microsite/gearvr/gearvr_design.html

 

Edit: Da ti pošaljem broj tekućeg da uplatiš tu milju ili ćeš u kešu?

 Ma mislio sam da mi 1 000 000$ da onaj tko odgovori... 

8 godina
protjeran
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za

Ja neznam što će im te gluposti i tko je lud (a ima ih jako puno) što kupuju takve smartphonove. Zašto ne naprave smartphone koji je odličan za sadašnje vrijeme?

 

Po mojoj procjeni to bi bio normalan zaslon, dobar procesor koji može držati jako kvalitetnu kameru,sd karticu i dobru bateriju i to je to, a ne sada 2k,4k zasloni, dobra kamera (a može biti 2+ puta bolja), neki dizajn čisto da se naglasi na flagship, 2 sim kartice itd.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
Kresimir4 kaže... 

Po mojoj procjeni to bi bio normalan zaslon, dobar procesor koji može držati jako kvalitetnu kameru,sd karticu i dobru bateriju i to je to, a ne sada 2k,4k zasloni, dobra kamera (a može biti 2+ puta bolja), neki dizajn čisto da se naglasi na flagship, 2 sim kartice itd.

 Samsung A3?

 

Moj mami 10 dana traje baterija, aluminijski unibody design, ok 8MP kamera.

 

Stvarno izvrstan telefon.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
11 godina
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
lllnuclearlll kaže...

Pitanje za 1 000 000$

 

Čemu to?

Meni se ovo full svidja, siguran sam da ce sada crne linije na bijeloj podlozi izgledati natural i bez uocavanja odvratne pixelizacije a u igrama ce se napokon moci iskljuciti antialiasing i kartice ce se maximalno koristiti za rezultat a ne glumu istoga! :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
LudaRajcica kaže...
lllnuclearlll kaže...

Pitanje za 1 000 000$

 

Čemu to?

Meni se ovo full svidja, siguran sam da ce sada crne linije na bijeloj podlozi izgledati natural i bez uocavanja odvratne pixelizacije a u igrama ce se napokon moci iskljuciti antialiasing i kartice ce se maximalno koristiti za rezultat a ne glumu istoga! :D

 4k je ionako jako puno za mobitel, 27" monitori koriste 4k i imaju jako oštru sliku. 11k je stvarno previše, na ekranu od 5-6" i više ne budeš primjetio razliku između 4k i 11k. Možda čak niti u VR. A da ne govorimo o bateriji.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za

Procitaj pricu o Koreji iza korejskog rata... Radi se o utrci. Tehnoloskoj. Koreja je trenutno tu na vrhu i nemaju se zasto usporavati niti gledati na proslost. 11K je buducnost. Vjerojatno ce 2018 biti 20K u igri. Meni je nevjerojatno da toliko grabe naprijed. Ovo mi se cini kao da je u pravom duhu sporta. Brze, vishe, jace.... Svaka im cast!

vicious
15 godina
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

može ak bu na satovima zaslon od 25K (ne kelvina). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
viciousone kaže...

Procitaj pricu o Koreji iza korejskog rata... Radi se o utrci. Tehnoloskoj. Koreja je trenutno tu na vrhu i nemaju se zasto usporavati niti gledati na proslost. 11K je buducnost. Vjerojatno ce 2018 biti 20K u igri. Meni je nevjerojatno da toliko grabe naprijed. Ovo mi se cini kao da je u pravom duhu sporta. Brze, vishe, jace.... Svaka im cast!

Koliko sam ja upoznat sa stanjem stvari, ovakvi ekrani neće do 2019 u službenu uporabu! 

A kada samo pomislim, koliko sam ja bio na nekim forumima popljuvan kada sam spomenuo da očekujem na iPhone 7 najranije 4K rezolucije!!!! 

Ovako, htio to meni priznati ili ne, moje "prozivanje" je ostavilo nekakvog traga, a sad koliko to ima smisla je drugi par opanaka!!!!

ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
viciousone kaže...

Procitaj pricu o Koreji iza korejskog rata... Radi se o utrci. Tehnoloskoj. Koreja je trenutno tu na vrhu i nemaju se zasto usporavati niti gledati na proslost. 11K je buducnost. Vjerojatno ce 2018 biti 20K u igri. Meni je nevjerojatno da toliko grabe naprijed. Ovo mi se cini kao da je u pravom duhu sporta. Brze, vishe, jace.... Svaka im cast!

 Znam da je 11k budučnost, ali isto tako je i bzv na mobitelu takva rezolucija. Da pričamo o televiziji rekao bi ok.

Zašto se ne utrkuju s baterijama? Zašto se ne hvale komponentama koje troše duplo manje struje. Zamisli ekran od 4k koj troši duplo manje struje nego sadašnji4k. Da meni daš mobitel s 11k rezolucijom i da baterija može podržati tih 11k s jedno 10 sati upaljenim ekranom ja bi rekao uredu. 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
77ari kaže...

 Znam da je 11k budučnost, ali isto tako je i bzv na mobitelu takva rezolucija. Da pričamo o televiziji rekao bi ok.

Zašto se ne utrkuju s baterijama? Zašto se ne hvale komponentama koje troše duplo manje struje. Zamisli ekran od 4k koj troši duplo manje struje nego sadašnji4k. Da meni daš mobitel s 11k rezolucijom i da baterija može podržati tih 11k s jedno 10 sati upaljenim ekranom ja bi rekao uredu. 

 Zato što su utičnice svuda, doslovno svuda. Potrebno je oko 30 minuta da se baterija napuni na 50%.

 

Ne znam jesi li primjetio, ali razvoj baterija ide prema ultra brzom punjenu, a ne ultra jakim baterijama. Isto kao što nemaš obiteljski auto s rezervoarom od 500 000 litara.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
14 godina
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

kupiš si power bank i puniš mob di te volja, s jednom takvom baterijom napuniš mob 10 puta

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

yebote pa i g3 drzim na fhd rezoluciji da ne rasipa resurse bez ikakve veze jer jos nisam upoznao nekoga tko je mogao primijetiti neku razliku u odnosu na 2k

govorim o normalnom koristenju sa normalne udaljenosti prostim okom..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
Gremlin144 kaže...

kupiš si power bank i puniš mob di te volja, s jednom takvom baterijom napuniš mob 10 puta

 Ti si kao moj stari, kupio power bank, a puni mobitel u kuči i u autu... da ideš negdje, a nemaš napuniti mob najmanje 24-36 sati pa ajde i to ako se stalno tako putuje bez mogučnosti punjenja, a ne puni mob svako 2-3-4-5 sati i onda kupi power bank

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
Kresimir4 kaže...
Gremlin144 kaže...

kupiš si power bank i puniš mob di te volja, s jednom takvom baterijom napuniš mob 10 puta

 Ti si kao moj stari, kupio power bank, a puni mobitel u kuči i u autu... da ideš negdje, a nemaš napuniti mob najmanje 24-36 sati pa ajde i to ako se stalno tako putuje bez mogučnosti punjenja, a ne puni mob svako 2-3-4-5 sati i onda kupi power bank

 Power bank se isplati ako nemaš pristup punjaču na duže vrijeme. Ali svejedno želim da mi mobitel izdrži od jutra do navečer bez punjenja. 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

Formula E, električna auta, i sve zahtjevniji mobiteli. Ako to ne pogura napredak baterija, onda neće ništa. Podržavam. Samo nek gone naprijed. Nije ni važno koliko će biti koristi od toga.

I koliko sam ja pročitao, ovo se tek očekuje 2017, 2018. godine, a do tada ćemo valjda vidjeti i neki veći skok u napretku baterija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
Onjegin kaže...

 Zato što su utičnice svuda, doslovno svuda. Potrebno je oko 30 minuta da se baterija napuni na 50%.

 

Ne znam jesi li primjetio, ali razvoj baterija ide prema ultra brzom punjenu, a ne ultra jakim baterijama. Isto kao što nemaš obiteljski auto s rezervoarom od 500 000 litara.

 I što onda da utičnica ima posvuda? Zar bih ja u toku dana morao trčat negdje napunit mobitel? Ili još gore vuć sa sobom punjač? Ma how yes no, toliko debilan nisam.

 

2 dana bi trebao izdržat svaki mobitel, naravno, ne da ga cjediš cijeli dan s igrama, ali za sat-dva interneta i poziva, malo fotkanja, snimanja i ostalih sitnica.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
explorer 4 kaže...
Onjegin kaže...

 Zato što su utičnice svuda, doslovno svuda. Potrebno je oko 30 minuta da se baterija napuni na 50%.

 

Ne znam jesi li primjetio, ali razvoj baterija ide prema ultra brzom punjenu, a ne ultra jakim baterijama. Isto kao što nemaš obiteljski auto s rezervoarom od 500 000 litara.

 I što onda da utičnica ima posvuda? Zar bih ja u toku dana morao trčat negdje napunit mobitel? Ili još gore vuć sa sobom punjač? Ma how yes no, toliko debilan nisam.

 

2 dana bi trebao izdržat svaki mobitel, naravno, ne da ga cjediš cijeli dan s igrama, ali za sat-dva interneta i poziva, malo fotkanja, snimanja i ostalih sitnica.

 Jedeš 3 sata, spavaš 8, voziš se... Ako ti je toliko prijeko potreban onda možeš i da ga puniš iako mislim da nema mobitela koji ne može izdržati 2 dana uz normalno korištenje. 

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
12 godina
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
Ako mogu napraviti takav zaslon neka ga naprave,a ako ga budu ugrađivali u mobitele znači da su našli način kako ga uskladiti sa ostalim hardwerom.
Za 3-4 godine budemo imali lowentry mob za 50$ sa full hd ekranom.
...biće bolje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
Onjegin kaže...
explorer 4 kaže...

 I što onda da utičnica ima posvuda? Zar bih ja u toku dana morao trčat negdje napunit mobitel? Ili još gore vuć sa sobom punjač? Ma how yes no, toliko debilan nisam.

 

2 dana bi trebao izdržat svaki mobitel, naravno, ne da ga cjediš cijeli dan s igrama, ali za sat-dva interneta i poziva, malo fotkanja, snimanja i ostalih sitnica.

 Jedeš 3 sata, spavaš 8, voziš se... Ako ti je toliko prijeko potreban onda možeš i da ga puniš iako mislim da nema mobitela koji ne može izdržati 2 dana uz normalno korištenje. 

 Bravo! Zbilja nisam znao.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
neaktivan
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

Do sada sam kupovao jeftine mobitele jer su mi bili dobri za moje potrebe.

Otkako sam isprobao Google Cardboard, već sanjam o kupnji sljedećeg mobitela koji mora imati rezoluciju 4k ili više.

 

VR doživljavam kao novu epohu u industriji zabave.

Jednom kad probaš VR, ne možeš ga ignorirati.

Istina je da su mobiteli preslabi za igranje u velikim rezolucijama ali nisu preslabi za virtualno kino ili 3D video sadržaj visoke rezolucije u 360 stupnjeva koji će uskoro preplaviti YouTube.

FullHD mi je dovoljno za TV i monitor ali za mobitel nije dovoljno ni 8k po oku ako želimo savršeno VR iskustvo koje je teško razlikovati od stvarnosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2015 3:24 (DragonShit).
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K zaslon

prodajem piksele povoljno i ja placam postarinu molim zainteresirane da mi se jave u inbox

IMA JOŠ KRVI U STAROM JARCU
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
DragonShit kaže...

Do sada sam kupovao jeftine mobitele jer su mi bili dobri za moje potrebe.

Otkako sam isprobao Google Cardboard, već sanjam o kupnji sljedećeg mobitela koji mora imati rezoluciju 4k ili više.

 

VR doživljavam kao novu epohu u industriji zabave.

Jednom kad probaš VR, ne možeš ga ignorirati.

Istina je da su mobiteli preslabi za igranje u velikim rezolucijama ali nisu preslabi za virtualno kino ili 3D video sadržaj visoke rezolucije u 360 stupnjeva koji će uskoro preplaviti YouTube.

FullHD mi je dovoljno za TV i monitor ali za mobitel nije dovoljno ni 8k po oku ako želimo savršeno VR iskustvo koje je teško razlikovati od stvarnosti.

 

 Opet ne vjerujem da ima potrebe za 11k, ja imam lumiu 520 ima ekran 4" i rezoluciju 480x800 i kada stavim 10 cm mov od oci vidim piksele ali nije tako kritično. A ako stavim mob bliže malo sve mi je mutno jer mi je mob pre blizu. 

4k je ok za VR, ali 11k je previše stvarno previše. Ne možeš golim okom vidjeti razliku na 5-6". 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungu nikad dosta piksela, razvijaju 11K za
77ari kaže...

 Opet ne vjerujem da ima potrebe za 11k, ja imam lumiu 520 ima ekran 4" i rezoluciju 480x800 i kada stavim 10 cm mov od oci vidim piksele ali nije tako kritično. A ako stavim mob bliže malo sve mi je mutno jer mi je mob pre blizu. 

4k je ok za VR, ali 11k je previše stvarno previše. Ne možeš golim okom vidjeti razliku na 5-6". 

Palmer Luckey (tvorac Oculus Rifta) objašnjava zašto ni 8k po oku nije dovoljno sa savršeni VR.

Treba uzeti u obzir da Oculus Rift ima FOV (field of view) oko 110°.

Wearality Sky ima FOV 150° pa bi trebalo još više piksela nego za Oculus!

 

Vidim da samo nagađaš i da ne shvaćaš kako VR funkcionira. Slika je izobličena za leće i podijeljena na 2 dijela (za svako oko), dio piksela je u perifernoj viziji a dio piksela se ni ne vidi (rubni dio ekrana). Ekran u virtualnom kinu zauzima možda 1/8 ukupne rezolucije ekrana mobitela a želiš da taj mali dio ekrana bude barem FullHD (pogledaj sliku ako ti nije jasno, označio sam zelenom bojom). Piksela nikada nije dovoljno za VR! Pikseli se prestanu primjećivati nakon određene rezolucije ali što je više piksela to je slika jasnija, to će potvrditi svatko tko je isprobao VR.

4k je možda OK za VR ali zašto stati na OK ako može biti još bolje?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 0:04 (DragonShit).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice