Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

poruka: 81
|
čitano: 14.278
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka".
11 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Koliko se ja sijecam BUG je vec o ovome pisao prosle godine i tada je Rimcev auto prvi puta tamo vozan i dosao je drugi...

Zasto u ovoj vijesti to niste naveli? :D

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

A sad o porijeklu Rimcevog kapitala za .....3....2.....1.....

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
30 1 hvala 0
15 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Čujem da ga pogoni Intel procesor sa 8 jezgri, valjda je zato ova vijest toliko bitna. Kad već toliko pričate o Rimcu, spomenite tu i tamo ćaću Sanadera.

Bnet: Gaap#2615 - Origin: MRSmith1_Cro - Steam: MRSmith
Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

...0... Čale mu mrkno lovuod države a preko njega ju sad pere

pero_HR
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

ovu utrku odlučuje srce i čelični živci vozača koji hvataju zavoje, a nakon puno godina prvi as je 2013 skinuo 9 minuta rekord ( nekih 8min 14 sec ak se sjećam dobro )

kakva čuda motor u autu je bio osnovna verzija stara 30ak godina nabrijana u nebesa od strane PSA koncerna.

ko želi ima ih u slobodnoj prodaji snage 400KS na više još uvijek.

benzin caruje, a Loeb je rekao da se vraća kada mu skinu rekord koji je postavio u prvom i jedinom nastupu.

njega bi po meni jedino mogao pokojni McRae da uhvati srcem i hrabrosti kako se vozi na rubu, sve ostali su hvalisavci koji se love po poznatim pistama gdje je rizik od izljetanja i pogibije mali.

kako je Colin rekao: Ravne ceste su za brze aute, zavoji za brze vozače.

nek Rimac nažica Loeba da vozi za njega i ima pobjedu sa 1000ks bolidom, sve ostalo su snovi nažalost.

Noob na profilu... opasnost...
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
LudaRajcica kaže...

Koliko se ja sijecam BUG je vec o ovome pisao prosle godine i tada je Rimcev auto prvi puta tamo vozan i dosao je drugi...

Zasto u ovoj vijesti to niste naveli? :D

 Od dvoje koji su sudjelovali je dosao drugi. Ludnica!

Kasnil je samo 25 sekundi lol

16 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Drago, start nije na 1.440 metara, već na 2.860 metara. Visinska razlika između starta i cilja je 1.440 metara.

 

Inače, prije nego je Loeb oborio rekord, u Peugeotu su napravili računalnu simulaciju i zaključili da teoretski savršenom vožnjom bi trebalo 8 minuta i 15 sekundi do cilja. Loeb je došao do cilja 2 sekunde brže od savršenog. 

 

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
Moj PC  
16 1 hvala 6
15 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

ok, sad smo saznali što mali Rimac radi: igra se. i ja bih tako da me netko izdašno financira (i ne bih postavljao previše pitanja - jebga, nisu svi moralne vertikale a neki i to i priznaju nadajući se ubosti 50% popusta )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
scaramush kaže...

ovu utrku odlučuje srce i čelični živci vozača koji hvataju zavoje, a nakon puno godina prvi as je 2013 skinuo 9 minuta rekord ( nekih 8min 14 sec ak se sjećam dobro )

kakva čuda motor u autu je bio osnovna verzija stara 30ak godina nabrijana u nebesa od strane PSA koncerna.

ko želi ima ih u slobodnoj prodaji snage 400KS na više još uvijek.

benzin caruje, a Loeb je rekao da se vraća kada mu skinu rekord koji je postavio u prvom i jedinom nastupu.

njega bi po meni jedino mogao pokojni McRae da uhvati srcem i hrabrosti kako se vozi na rubu, sve ostali su hvalisavci koji se love po poznatim pistama gdje je rizik od izljetanja i pogibije mali.

kako je Colin rekao: Ravne ceste su za brze aute, zavoji za brze vozače.

nek Rimac nažica Loeba da vozi za njega i ima pobjedu sa 1000ks bolidom, sve ostalo su snovi nažalost.

 

Tajima je pobjedio 8 puta na Pikes Peaku, tak da ak netko pozna stazu u dušu to je on. ;)

NEW_MAN kaže...
LudaRajcica kaže...

Koliko se ja sijecam BUG je vec o ovome pisao prosle godine i tada je Rimcev auto prvi puta tamo vozan i dosao je drugi...

Zasto u ovoj vijesti to niste naveli? :D

 Od dvoje koji su sudjelovali je dosao drugi. Ludnica!

Kasnil je samo 25 sekundi lol

 

Došao je drugi ukupno, kočnice su mu na polovici otkazale tak da je kočio samo uz pomoć regenerativnog kočenja. Prilično neloš rezultat jelda, obzirom da su gornji dio same serpentine ;)

15 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Neznam dal je na pol puta, jer mislim da je vise pred sam kraj. Ipak... Ima jedno predavanje gdje je Rimac pokazao kako je TW spasio Tajimi zivot kad je odmah ispravio auto. 

Millen je vozio auto, ako se ne varam, Latvijskog porijekla i koji je bio jedno 300kg laksi. Upravo tih 300kg me fascinira vise, jer je njegov bolid bio ispod 1200kg. A imao je i 7kWh manje baterija.

Svejedno, uz pivicu budemo navijali za Rimca! Mozda vidimo jedan dan i Rimca na 24h Le Mansa. 

In vino veritas
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

'oće l' više flejm?

Flejm on! Flejm on!
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 19:42 (Djuro von Prekoplotovich).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Djuro von Prekoplotovich kaže...

'oće l' više flejm?

 

 +1.

Očito su svi tmurni ko današnje vrijeme.....

15 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
"Lako njemu, i ja bi tako da me netko financira" - jadne izjave bijednih hrvata. Moj covik, priznaj sebi da ti ne bi svi novci svita pomogli.

Ovakve hrvatine su razlog zasto svi radimo vanka, a doma ljetujemo.

Podrijetlo novca - da su svi tajkuni sta su opeljusili drzavu ovako investirali ne bi nam danas bilo ovako.

Na svakoj temi o Rimcu se nadje ovakav komentar, nekog hrvatine koji sidi isprid tipkovnice, a Rimac je momak mladji od 90% klosara koji ga komentiraju - u njegovim godinama prosjecan hrvat uspije nac nezaposleni zenu, napravit par komada dicurlije i zivit na grbaci rodbine dok mu porezni obveznici financiraju dicu... i komentirat po internetu ljude koji su uspili napravit nesto vridno spomena.

Nije istina da nije auto dobia ni jedan HR novinar. To sto ne pratis medije koji pokrivaju takve vijesti je druga stvar. Svako malo se ConceptOne pojavi na raznim priredbama, evo neki dan je bia u Zadru, voznja po magistrali, hrpa elektricnih auta, medju njima i Tesla.
Taj dan je na svim portalima bila vijest o nekih dvoje sta su izasli iz big brothera i "ponosnim roditeljima". Vijest sam procita priko linka od britanskog novinara koji zivi u HR - da je iti jedan novinar tia snimit hrpu Tesli i Concept one moga je to napravit, ali hrvatima su zanimljiviji Karamarko i dvi spodobe sta se karaju isprid kamera pa su novinari to i popratili.

Nema dana da ne vidim na LinkedInu njihove evente koje organiziraju i oglase za visoko obrazovane inzinjerske poslove koje nude - ne traze konobara kojeg ce izrabljivat 3 miseca za minimalac, pa ce mi se taj konobar poslije sezone okacit na primanja zavoda za zaposljavanje.
Ali jebiga, nije stavia video macke na fejs pa nije to nitko vidia.

Neki dan pricam s kolegama, pola ih naravno ne zna za hrvatsku, neki znaju za jugoslaviju (rusi i kinezi), a jedan od njih spomene kako je cita da su "hrvati napravili najbrži elektricni auto" - ispravia sam ga i reka da nisu hrvati nego privatni poduzetnik iz hrvatske.
Jednom u zivotu da i ja, hrvat koji radi u inozemstvu, moze bit ponosan sto je hrvat... To se ne dogadja bas cesto i puno mi je draze sta je ovaj spomenia Rimcev auto nego sta inace kazu "croatia, davor suker". Puno su nam pomogli suker, mamic i njima slicni...

Ljudi ne trazite izgovore nego nacin da i sami uspijete. Lazete sami sebe, nitko drugi ne pusi vase price kako je zivot bia nepravedan prema vama.
 
13 25 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Da, autor članka se malo pogubio. Ovaj auto je već nastupao prošle godine. Došao drugi, uz kvar na kočnicama. I ovaj je prvi imao neki manji kvar. Ali eto, dva električna, uz kvarove pobijedili sve ostale... Ovaj prvi iako malo slabiji, ima dosta lakši bolid. Jbg, Rimac nije imao puno vremena za pripremu. I samo je ubacio svoje motore i bateriju u bolid koji je neko drugi radio. A prostim okom se primjeti koliko je ovaj prvi bolid kompaktniji i manji u odnosu na Tajimin. Odlična je vijest da će opet nastupati. Nadam se da će ovaj put biti puno bolji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mateo kaže...
"Lako njemu, i ja bi tako da me netko financira" - jadne izjave bijednih hrvata. Moj covik, priznaj sebi da ti ne bi svi novci svita pomogli.

Ovakve hrvatine su razlog zasto svi radimo vanka, a doma ljetujemo.

Podrijetlo novca - da su svi tajkuni sta su opeljusili drzavu ovako investirali ne bi nam danas bilo ovako.

Na svakoj temi o Rimcu se nadje ovakav komentar, nekog hrvatine koji sidi isprid tipkovnice, a Rimac je momak mladji od 90% klosara koji ga komentiraju - u njegovim godinama prosjecan hrvat uspije nac nezaposleni zenu, napravit par komada dicurlije i zivit na grbaci rodbine dok mu porezni obveznici financiraju dicu... i komentirat po internetu ljude koji su uspili napravit nesto vridno spomena.

Nije istina da nije auto dobia ni jedan HR novinar. To sto ne pratis medije koji pokrivaju takve vijesti je druga stvar. Svako malo se ConceptOne pojavi na raznim priredbama, evo neki dan je bia u Zadru, voznja po magistrali, hrpa elektricnih auta, medju njima i Tesla.
Taj dan je na svim portalima bila vijest o nekih dvoje sta su izasli iz big brothera i "ponosnim roditeljima". Vijest sam procita priko linka od britanskog novinara koji zivi u HR - da je iti jedan novinar tia snimit hrpu Tesli i Concept one moga je to napravit, ali hrvatima su zanimljiviji Karamarko i dvi spodobe sta se karaju isprid kamera pa su novinari to i popratili.

Nema dana da ne vidim na LinkedInu njihove evente koje organiziraju i oglase za visoko obrazovane inzinjerske poslove koje nude - ne traze konobara kojeg ce izrabljivat 3 miseca za minimalac, pa ce mi se taj konobar poslije sezone okacit na primanja zavoda za zaposljavanje.
Ali jebiga, nije stavia video macke na fejs pa nije to nitko vidia.

Neki dan pricam s kolegama, pola ih naravno ne zna za hrvatsku, neki znaju za jugoslaviju (rusi i kinezi), a jedan od njih spomene kako je cita da su "hrvati napravili najbrži elektricni auto" - ispravia sam ga i reka da nisu hrvati nego privatni poduzetnik iz hrvatske.
Jednom u zivotu da i ja, hrvat koji radi u inozemstvu, moze bit ponosan sto je hrvat... To se ne dogadja bas cesto i puno mi je draze sta je ovaj spomenia Rimcev auto nego sta inace kazu "croatia, davor suker". Puno su nam pomogli suker, mamic i njima slicni...

Ljudi ne trazite izgovore nego nacin da i sami uspijete. Lazete sami sebe, nitko drugi ne pusi vase price kako je zivot bia nepravedan prema vama.

Lik je kriminalac i pere novac od lopova koji mu je otac. To kaj oni rade su kriminalne radnje ali posto su povezani sa hobotnicom koju vode hrvatine i ostali smradovi koji se busaju u domoljublje taj lik slobodno moze radit kao inovator sa tudim ukradenim novcem.

Da su svi tajkuni koji su opeljesili drzavu zavrsili u zatvoru na pedesetak godina i da nisu unistili tvornice danas bi mozda imali nesto. 

 

Ljudi ne traze izgovore nego iznose cinjenice a cinjenica je da pocetni kapital dolazi iz pljacke vlastitoga naroda ali ocito je to ok ako reinvestiras u hr. Ono ok je da mi uzmes bubreg ako ga unovcis u Hrvatskoj.

Mene ne smeta njegov uspjeh i rado bi da mu firma raste, da bude prvak u utrkama i da svima bude super bajno i krasno, ali lova je ukradena, partneri imaju firme po Kajmanskim otocima i tako to.

Hrvatska nije pravna drzava i nikad ne bude a tak dugo dok vladaju hrvatine mozete racunat na bankrot lijepe nase.

 

Rimac drzim fige a vi naivci pamet u glavu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 7:34 (NEW_MAN).
14 godina
neaktivan
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Zašto nigdje nije spomenuto da je Tajima isti auto vozio 2012. i 2013.? Taj auto nije originalno razvijao Rimac nego Tajima Motor Corporation, a, naravno, nigdje ne postoje informacije što je točno Rimčeva ekipa 2015. radila na njemu. Btw, 2013. je bio samo 13 sekundi sporiji nego prošle godine. Na ukupno vrijeme od skoro 10 minuta nije baš neki napredak, ako se mene pita :P

http://insideevs.com/nobuhiro-monster-tajimas-e-runner-wins-in-electric-class-at-2013-pikes-peak-international-hill-climb-places-5th-overall-wvideos/

 

Edit: my mistake, i 2014. ga je vozio očito. Uspio sam naći podatak da je 2013. imao 670 HP. S više od duplo više snage 13 sekundi iliti cca 1.5 % brže... I'm not impressed at all :D

Tajima 2013. Tajima 2013.
Tajima 2015. Tajima 2015.
 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 11:20 (Mirko935).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mateo kaže...

Neki dan pricam s kolegama, pola ih naravno ne zna za hrvatsku, neki znaju za jugoslaviju (rusi i kinezi), a jedan od njih spomene kako je cita da su "hrvati napravili najbrži elektricni auto" - ispravia sam ga i reka da nisu hrvati nego privatni poduzetnik iz hrvatske.
Jednom u zivotu da i ja, hrvat koji radi u inozemstvu, moze bit ponosan sto je hrvat... To se ne dogadja bas cesto i puno mi je draze sta je ovaj spomenia Rimcev auto nego sta inace kazu "croatia, davor suker". Puno su nam pomogli suker, mamic i njima slicni...

 

 

 

Moze neki video o "najbrzem elektricnom automobilu na svijetu",gdje postize te brzine i obara rekord?ili je jednostavno najbrzi jer tako kaze Rimac?

 

I ako vec ispravljas tog stranca da nisu hrvati napravili takozvani najbrzi el.auto na svijetu nego  privatni poduzetnik,cemu onda ponos sto si hrvat?Vjerujem da se ponosis i Todoricem onda,i kod njega je nebitan sumnjiv izvor kapitala a zaposljava i vise ljudi nego Rimac.

8 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
NEW_MAN 

Lik je kriminalac i pere novac od lopova koji mu je otac. To kaj oni rade su kriminalne radnje ali posto su povezani sa hobotnicom koju vode hrvatine i ostali smradovi koji se busaju u domoljublje taj lik slobodno moze radit kao inovator sa tudim ukradenim novcem.

Da su svi tajkuni koji su opeljesili drzavu zavrsili u zatvoru na pedesetak godina i da nisu unistili tvornice danas bi mozda imali nesto. 

 

Ljudi ne traze izgovore nego iznose cinjenice a cinjenica je da pocetni kapital dolazi iz pljacke vlastitoga naroda ali ocito je to ok ako reinvestiras u hr. Ono ok je da mi uzmes bubreg ako ga unovcis u Hrvatskoj.

Mene ne smeta njegov uspjeh i rado bi da mu firma raste, da bude prvak u utrkama i da svima bude super bajno i krasno, ali lova je ukradena, partneri imaju firme po Kajmanskim otocima i tako to.

Hrvatska nije pravna drzava i nikad ne bude a tak dugo dok vladaju hrvatine mozete racunat na bankrot lijepe nase.

 

Rimac drzim fige a vi naivci pamet u glavu.

 

čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

druga stvar, taj rimac je nešto najpozitivnije što se dogodilo u HR u tehnološko/industrijskom smislu u zadnjih 25 godina i onda opet ljubomorne duše ovako komentiraju, tebi Gandi nebi bio dobar samo da je nekim slučajem bio Hrvat. I onda se čudimo što ekipa bježi vani, pa naravno da bježi pored ovakvih hijena i tipkovnica ratnika koji žive kod mame i tate i svi su im krivi jer im je život u k... a ništa poduzeli nisu da to promijene

8 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

o bože koliko ljubomore... šta je to pokvareno u našim glavama?

 

mislim da je najbolje ne čitati forum kad su članci o našim firmama jer ovo jednostavno nije normalno

 
5 8 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
just_dont kaže...

o bože koliko ljubomore... šta je to pokvareno u našim glavama?

 

mislim da je najbolje ne čitati forum kad su članci o našim firmama jer ovo jednostavno nije normalno

 

Evo pitam i tebe,moze link za potvrdu najbrzeg el.auta na svijetu,gdje taj auto i postize te brzine?.Vjerujem da bi svima ovdje bilo drago da se auto sa takvim specifikacijama i proizvodi kod nas,ali zar bi trebali vjerovati na rijec Rimcu bez apsolutni ikakvog dokaza o max brzini,dometu i ostalim specifikacijama.Sve sto imamo su kratki klipovi od 20 sekundi.

 

Sjecas se mozda Marka Pinjuha,"inovatora" iz Osijeka koji je navodno izumio spravu nazvanu Jedac plamena,za koju se prema njegovim tvrdnjama zainteresirala i NASA.Svi mediji su bez ikakve provjere prenijeli njegove tvrdnje i stvorili hype bez ikakve podloge.

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nasa-zeli-bas-njegovu-inovaciju-mladi-osjecanin-dobio-ponudu-iz-snova-mislio-sam-da-se-sale/576100/

http://www.24sata.hr/tech/bravo-nas-student-marko-pinjuh-odlazi-raditi-u-nasa-u-402423

http://www.vecernji.hr/znanost/za-jedac-plamena-hrvatskog-inovatora-zanima-se-i-nasa-971691

 

I naravno,ispostavilo se da je to  u biti najobicnija igracka koju je ranije  izmislio Phillipsov inzenjer Jan Ridders.

 

Novinarstvo danas je u biti najobicnija PR sluzba,a vidim da ni prosjecni  citatelji nisu nista bolji jer bez imalo kritike gutaju sve sto im se servira.

14 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
ludizao kaže...
just_dont kaže...
čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

Jesi ti svjestan kakve gluposti pišeš? Ako kažeš da je stari maznuo lovu, onda dečko nije uzeo početni kapital nego prljav novac. To što nam država i njene službe ne funkcioniraju ne opravdava kriminal, ili tebi opravdava? O, i drugi su ukrali pa sam i ja ukrao, ali ja sam svoj "početni kapital" uložio u studij, a oni u kurve je upravo vrsta logike koja nam je dovela društvo u stanje u kojem je danas.

 jel on odgovoran za to što mu je radio stari?

nemam za potpis
 
2 10 hvala 0
16 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

 

Testiraju ga na veliko, kazu. Cuje se kao borbeni avion. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 12:17 (ukay1000).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
tenac kaže...
ludizao kaže...
just_dont kaže...
čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

Jesi ti svjestan kakve gluposti pišeš? Ako kažeš da je stari maznuo lovu, onda dečko nije uzeo početni kapital nego prljav novac. To što nam država i njene službe ne funkcioniraju ne opravdava kriminal, ili tebi opravdava? O, i drugi su ukrali pa sam i ja ukrao, ali ja sam svoj "početni kapital" uložio u studij, a oni u kurve je upravo vrsta logike koja nam je dovela društvo u stanje u kojem je danas.

 jel on odgovoran za to što mu je radio stari?

 

A sta mislis odakle mu pocetni kapital?

 

A o ovima koji trube da je Rimac Autombili najbolje sto se dogodilo u Hrvatskoj u industrijsko/tehnoloskom smislu u zadnjih 25 godina,ocito nikad nisu recimo culi za HS produkt,sto me ne cudi jer firma ne iskace iz pastete.

16 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
just_dont kaže...
NEW_MAN 

Lik je kriminalac i pere novac od lopova koji mu je otac. To kaj oni rade su kriminalne radnje ali posto su povezani sa hobotnicom koju vode hrvatine i ostali smradovi koji se busaju u domoljublje taj lik slobodno moze radit kao inovator sa tudim ukradenim novcem.

Da su svi tajkuni koji su opeljesili drzavu zavrsili u zatvoru na pedesetak godina i da nisu unistili tvornice danas bi mozda imali nesto. 

 

Ljudi ne traze izgovore nego iznose cinjenice a cinjenica je da pocetni kapital dolazi iz pljacke vlastitoga naroda ali ocito je to ok ako reinvestiras u hr. Ono ok je da mi uzmes bubreg ako ga unovcis u Hrvatskoj.

Mene ne smeta njegov uspjeh i rado bi da mu firma raste, da bude prvak u utrkama i da svima bude super bajno i krasno, ali lova je ukradena, partneri imaju firme po Kajmanskim otocima i tako to.

Hrvatska nije pravna drzava i nikad ne bude a tak dugo dok vladaju hrvatine mozete racunat na bankrot lijepe nase.

 

Rimac drzim fige a vi naivci pamet u glavu.

 

čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

druga stvar, taj rimac je nešto najpozitivnije što se dogodilo u HR u tehnološko/industrijskom smislu u zadnjih 25 godina i onda opet ljubomorne duše ovako komentiraju, tebi Gandi nebi bio dobar samo da je nekim slučajem bio Hrvat. I onda se čudimo što ekipa bježi vani, pa naravno da bježi pored ovakvih hijena i tipkovnica ratnika koji žive kod mame i tate i svi su im krivi jer im je život u k... a ništa poduzeli nisu da to promijene

 Ne znam kaj bi ti na ovakvu glupost odgovoril, ono ostal sam bez teksta. Najbolje da te stavim na ignore jer vidim da si fan lika i djela malog Rimca koji je porezom vratio ukradeni novac LOL

Btw zivim i radim u Austriji petu godinu a od doma sam iselio s dvadesetak godina tak skoro dvadesetak godina ne zivim s roditeljima. Nitko mi nije za nista kriv i promijenio sam drzavu a moral budem i drzavljanstvo jer me sram kolko glupih ljudi ima u HR. 

Molim te nemoj se trudit zagovarat lopovluk jer si na ignore i ne vidim kaj pises.

16 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
tenac kaže...
ludizao kaže...
just_dont kaže...
čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

Jesi ti svjestan kakve gluposti pišeš? Ako kažeš da je stari maznuo lovu, onda dečko nije uzeo početni kapital nego prljav novac. To što nam država i njene službe ne funkcioniraju ne opravdava kriminal, ili tebi opravdava? O, i drugi su ukrali pa sam i ja ukrao, ali ja sam svoj "početni kapital" uložio u studij, a oni u kurve je upravo vrsta logike koja nam je dovela društvo u stanje u kojem je danas.

 jel on odgovoran za to što mu je radio stari?

 Tebi jasan koncept pranja novca? Retard friendly objasnjenje je da ja ukradem lovu, dam tebi da pokrenes biznis i od jednom postanes uspjesni poslovnjak a lova cista. Tvoje ne znanje te ne oslobada od odgovornosti i kao takvo ne prolazi na sudu, ali sudstvo je u hr fakin joke a majmuni na vlasti jos dodatno subvencioniraju Rimca sa stotinama tisuca kuna.

Travesty

7 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

I RIZ je takoder bio tehnološko čudo Hrvatske,pa vidimo kaj im se dogodilo....

Hrvatistan....

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Zanimljivo koliko ljudi voli kenjat po Rimcu, a onda svi na izbire glasaju izmedju onih koji su neki dan prodali Koncar i onih sta su tili prodat sve sta ima u drzavi.

Naravno, slazem se sa time da nije u redu prati novac, krasti i sl. ali za tog "cacu rimca" nisam cua jer slabo pratim politiku... A i ne mislim da je rimac junior kriv za neku pljacku sta je njegov stari napravia.
Stari je lopina, ok, ali cemu kenjat po rimcu mladjem?
Pranje novca, cisto sumnjam, ali ako je istina slazem se da je ukircu...

Kako god bilo, nadam se da je ok taj rimac junior, jer je trenutno jedina pozitiva o kojoj se cita u novinama u nasim krajevima.
 
1 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mateo kaže...
Podrijetlo novca - da su svi tajkuni sta su opeljusili drzavu ovako investirali ne bi nam danas bilo ovako.  1

Nije istina da nije auto dobia ni jedan HR novinar. To sto ne pratis medije koji pokrivaju takve vijesti je druga stvar. Svako malo se ConceptOne pojavi na raznim priredbama, evo neki dan je bia u Zadru, voznja po magistrali, hrpa elektricnih auta, medju njima i Tesla.
Taj dan je na svim portalima bila vijest o nekih dvoje sta su izasli iz big brothera i "ponosnim roditeljima". Vijest sam procita priko linka od britanskog novinara koji zivi u HR - da je iti jedan novinar tia snimit hrpu Tesli i Concept one moga je to napravit, ali hrvatima su zanimljiviji Karamarko i dvi spodobe sta se karaju isprid kamera pa su novinari to i popratili. 2

Nema dana da ne vidim na LinkedInu njihove evente koje organiziraju i oglase za visoko obrazovane inzinjerske poslove koje nude - ne traze konobara kojeg ce izrabljivat 3 miseca za minimalac, pa ce mi se taj konobar poslije sezone okacit na primanja zavoda za zaposljavanje.
Ali jebiga, nije stavia video macke na fejs pa nije to nitko vidia.  3

Neki dan pricam s kolegama, pola ih naravno ne zna za hrvatsku, neki znaju za jugoslaviju (rusi i kinezi), a jedan od njih spomene kako je cita da su "hrvati napravili najbrži elektricni auto" - ispravia sam ga i reka da nisu hrvati nego privatni poduzetnik iz hrvatske.
Jednom u zivotu da i ja, hrvat koji radi u inozemstvu, moze bit ponosan sto je hrvat... To se ne dogadja bas cesto i puno mi je draze sta je ovaj spomenia Rimcev auto nego sta inace kazu "croatia, davor suker". Puno su nam pomogli suker, mamic i njima slicni... 4

Alaj si ga nakenjao.  

Broj 1. Zašto postavljaš tezu da su svi oni koji su pokrali novac investirali bilo bi to to to ? Zašto ne postavljaš, što bi se očekivalo, pitanje, "Kako bi nam bilo da svi ti tajkuni nisu uopće opelješili lovu?" Meni bi bilo logičnije se to pitat, nego branit jednog lopova izjavom da su drugi lopovi potrošili lovu za sebe. No to je opet pitanje pojedinca.

 

Broj 2. Super da se pojavljuje na eventima. Kakvim eventima? Nekakvim sajmovima, izložbama uglavnom. To nikog ne zanima. Na svim tim eventovima nema ničeg konkretnog, samo njegove priče, nekakvi papiri i gledaj s 10 metara auto kak se vrti na pozornici. Vožnja po magistrali? Jel se referenciraš na onaj Tesla EV rally ili kako već? Vidjelo se hrpu Tesli, vidjelo se i Dok-ingov mali autić, vidjelo se i home preradu Puntića u EV, bio je i ovaj C_1 tamo. Odlična prilika zakačiti GoPro na šajbu i složit livestream na youtube kak prolazi dionice rallyja. U gorem slučaju, ako već nije mogao livestreamat iz ovog ili onog razloga, mogao je lijepo to snimiti i na kraju dana upload na youtube. Di ćeš bolje promocije nego da pokažeš auto tam gdje treba biti, cesti/stazi. Mi njegov auto 99% vremena vidimo na pozornici. Nema smisla.

Što se tiče toga da je novinarima zanimljiviji Karamarko. Jest, naravno da je zanimljiviji, ipak budućnost Hrvatske leži u Vladi i političarima koji su trenutno njen dio. Daleko je bitnije što će i kako se razriješiti problem te krize, nego jel tamo neki Mate pokazao svoj auto. Teoretski, ako je baš sad odlučio pokazat i dokazat mogućnosti svojeg proizvoda, onda mu neće biti problem to isto napraviti za tjedan-dva-mjesec opet. S druge strane, veoma je bitno riješiti ovu političku situaciju što prije, i važno je da narod shvati koje su moguće posljedice.

 

Broj 3. Visokoinženjerske poslove? Visokoinženjerske poslove u visokotehnološkoj firmi gdje prosječna plaća 5,5k kn? Kakav je to u k*rac visoko inženjerski posao? Ej, blagajnica u DMu ima 7k kn. Većina konobara na koje si se osvrnuo i popljuvao, imaju veoma sličnu plaću pogotovo sad preko ljetnih mjeseci. Čak tu u kopnenim mjestima ima par lokala koji redovno konobarima daju 4-4.5k kn. Kad smo već kod visokoinženjerskih poslova i oglase za iste. Jel u to spada i kad domari sklapaju aute od milju eura?

 

Broj 4. Znači ispraviš lika da nisu hrvati nego privatni poduzetnik, ali si opet ponosan što si hrvat? Na stranu to, to me ne zanima. Mene zanima ovo najbrži električni auto. Po kojem kriteriju? Ko je napravio test i gdje su rezultati? Ili ćemo uzeti zdravo za gotovo kad Mate kaže da je C_1 najbrži? Kad smo već kod najbržeg, obično se tu u priču onda uključi Ring pa se gledaju vremena na Ringu kao jedne od kompliciranijih i najzahtjevnijih staza. Koje je ono vrijeme C_1 postavio tamo? Aha, nije. Mislim kad netko tvrdi da ima najbrži auto, brže bolje ode na Ring i ruši rekorde. Sjeti se GT-Ra. Naprave auto, prvo ga vode na Ring ne bi li srušili rekord Porschea 911. Porsche napravi 918, idu rušit rekord na Ring. Lambo predstavi Aventadora SV, vode ga na test na Ring(usput dobe zabranu daljnjeg testiranja s vrha VAGa da ne bi slučajno ugrozili vrijeme 918ice).

 

Bilal kaže...

Da, autor članka se malo pogubio. Ovaj auto je već nastupao prošle godine. Došao drugi, uz kvar na kočnicama. I ovaj je prvi imao neki manji kvar. Ali eto, dva električna, uz kvarove pobijedili sve ostale... Ovaj prvi iako malo slabiji, ima dosta lakši bolid. Jbg, Rimac nije imao puno vremena za pripremu. I samo je ubacio svoje motore i bateriju u bolid koji je neko drugi radio. A prostim okom se primjeti koliko je ovaj prvi bolid kompaktniji i manji u odnosu na Tajimin. Odlična je vijest da će opet nastupati. Nadam se da će ovaj put biti puno bolji. 

Koliko znam, ovome prvome su otkazala 2 od 6 elektromotora. Ne baš tako mali kvar. Što se tiče mase i snage, tako je kako je. Očito nije potrebno imati 5000ks ako te masa totalno uništi. Tu dolazi u pitanje sam dizajn pogonskog sustava i pronalazak što boljeg rješenja. Očito krcanje snage nema željeni efekt.

Doduše, ti električni moraju jest puno žganaca, kao i vozači, ne bili dotakli Loebovo vrijeme. Ove godine i jedan i drugi nastupaju u istim bolidima ko i prošle godine, bez ikakvih velikih promjena. 

 

just_dont kaže...

čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

druga stvar, taj rimac je nešto najpozitivnije što se dogodilo u HR u tehnološko/industrijskom smislu u zadnjih 25 godina i onda opet ljubomorne duše ovako komentiraju, tebi Gandi nebi bio dobar samo da je nekim slučajem bio Hrvat. I onda se čudimo što ekipa bježi vani, pa naravno da bježi pored ovakvih hijena i tipkovnica ratnika koji žive kod mame i tate i svi su im krivi jer im je život u k... a ništa poduzeli nisu da to promijene

 Opet ista priča. "Što sad ako mu je stari uzeo lovu, ovaj ju je barem uložio u nešto za razliku od drugih." Umjesto da se pita i govori, "Zašto su uopće svi oni uzeli lovu, i zašto ta lova nije uzeta natrag i svi redom procesuirani?". 

Rimac je samo veliki hype. Puno priče, malo djela. Oćeš pozitivnu priču? Pogledaj HS Produkt. Pogledaj Končar. Pogledaj Ericsson Nikola Tesla. Pogledaj Munju. Ima hrpa malih i srednjih firmi koje rade dijelove za velik broj proizvođača automobila. Nema ih po medijima nigdje. Rade i šute. 

just_dont kaže...

o bože koliko ljubomore... šta je to pokvareno u našim glavama?

 

mislim da je najbolje ne čitati forum kad su članci o našim firmama jer ovo jednostavno nije normalno

Pa problem je što velika većina ne razmišlja svojom glavom. Mediji objave par plaćenih članaka, ekipa masovno popuši priču, a kad netko postavi pitanje zašto je to tako a nije recimo onako onda ga se proglasi jalnim hrvatom debilom. 

11 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
tenac kaže...
ludizao kaže...
just_dont kaže...
čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

Jesi ti svjestan kakve gluposti pišeš? Ako kažeš da je stari maznuo lovu, onda dečko nije uzeo početni kapital nego prljav novac. To što nam država i njene službe ne funkcioniraju ne opravdava kriminal, ili tebi opravdava? O, i drugi su ukrali pa sam i ja ukrao, ali ja sam svoj "početni kapital" uložio u studij, a oni u kurve je upravo vrsta logike koja nam je dovela društvo u stanje u kojem je danas.

 jel on odgovoran za to što mu je radio stari?

 naravno da jeste....

zakon je tu nebitan, radi se o moralu i moralnoj odgovornosti...

 

 

ako si biznisman a stari ti je kriminalac, osuditi ces ga, udlajiti od obitelji, popljuvati gamad lopovsku i izdici svoje ime na novu razinu! 

ako si uz lopova, lopov si

 

 

al jedno stoji, dok drugi tajkuni trose samo na kurve,,,,, ovome se nesto i radi...

13 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
geronimo4661 kaže...
just_dont kaže...

o bože koliko ljubomore... šta je to pokvareno u našim glavama?

 

mislim da je najbolje ne čitati forum kad su članci o našim firmama jer ovo jednostavno nije normalno

 

Evo pitam i tebe,moze link za potvrdu najbrzeg el.auta na svijetu,gdje taj auto i postize te brzine?.Vjerujem da bi svima ovdje bilo drago da se auto sa takvim specifikacijama i proizvodi kod nas,ali zar bi trebali vjerovati na rijec Rimcu bez apsolutni ikakvog dokaza o max brzini,dometu i ostalim specifikacijama.Sve sto imamo su kratki klipovi od 20 sekundi.

 

Sjecas se mozda Marka Pinjuha,"inovatora" iz Osijeka koji je navodno izumio spravu nazvanu Jedac plamena,za koju se prema njegovim tvrdnjama zainteresirala i NASA.Svi mediji su bez ikakve provjere prenijeli njegove tvrdnje i stvorili hype bez ikakve podloge.

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nasa-zeli-bas-njegovu-inovaciju-mladi-osjecanin-dobio-ponudu-iz-snova-mislio-sam-da-se-sale/576100/

http://www.24sata.hr/tech/bravo-nas-student-marko-pinjuh-odlazi-raditi-u-nasa-u-402423

http://www.vecernji.hr/znanost/za-jedac-plamena-hrvatskog-inovatora-zanima-se-i-nasa-971691

 

I naravno,ispostavilo se da je to  u biti najobicnija igracka koju je ranije  izmislio Phillipsov inzenjer Jan Ridders.

 

Novinarstvo danas je u biti najobicnija PR sluzba,a vidim da ni prosjecni  citatelji nisu nista bolji jer bez imalo kritike gutaju sve sto im se servira.

 

Kakve to veze ima s ovom temom? Rimac je svoju tehnologiju prodao nekim od najvećih faca u businessu. Koenigsegg i Tajima vjerojatno isto ne znaju ništa o ničemu pa im je prodao rabljene akumulatore? Na directors car Formulu E se isto progurao vjerojatno kradući i muljajući?

 

Ali ajme meni kolko trabunjanja, zavisti i zlobe kad god se spomene Rimac...Podsjeća me kad je bio hype oko Dokinga pa su ljudi komentirali kak je ružan,ko će kupiti takav auto, bolje da ga prodaju kinezima itd.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice