Prijetnje smrću zbog LHC-a

poruka: 183
|
čitano: 19.127
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prijetnje smrću zbog LHC-a".
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Asti šta se sve može pročitat na ovom forumu... Uglavnom, svaka čast Vortac-u i ibazulic-u na odličnim postovima. Ostalima tko je imalo zainteresiran za temu preporučam da pogledate TTC - Particle Physics for Non-Physicists - A Tour of the Microcosmos. Serija od 24 lekcije po 30 minuta u kojoj je sve objašnjeno tako da svak ko je iša u osnovnu školu može razumit. Detaljnije na slijedećem linku... http://www.teach12.com/ttcx/CourseDescLong2.aspx?cid=1247&pc=Science%20and%20Mathematics

A kome je skupo može skinit sa popularnijih torrent stranica...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 2:26 (9500).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
ibazulic kaže...
Psiho246 kaže...
mislav_01 kaže...

Znaci ti ....

 
hawkingova radijacija je dokazana...kako? mjerenjem entropije crne rupe i dolazeci do cinjenice da je crna rupa toplija od svoje okoline. nemoguce je da nam te mikro crne rupe naskode. u prvoj liniji zato sto imaju premalu masu da naprave bilosto. da ne duljim, citirat cu samog sebe sa jednog drugog foruma:

samo da opovrgnem neke stvari koje su tzv. novinari napuhnuli do neba (a i da opovrgnem neke idiote iz amerike koji su tuzili CERN upravo zbog eksperimenta): prvo, da biste napravili mik.....
 

Sve je to OK, ali opet sve je to teorija. Niko nije imao crnu rupu u laboratoriji pa da ju je duboko istrazio i da zna kako se ona ponasa 100%. Uvijek postoji mogucnost da nesto "iskrsne", nesto za sto se nije znalo prije.
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
darling kaže...
 Sve je to OK, ali opet sve je to teorija. Niko nije imao crnu rupu u laboratoriji pa da ju je duboko istrazio i da zna kako se ona ponasa 100%. Uvijek postoji mogucnost da nesto "iskrsne", nesto za sto se nije znalo prije.
Ali to je totalno uvrnuti stav koji ne vodi nikamo. Ako sve teorije, činjenice i dokazi upućuju na to da je eksperiment bezopasan i koristan, onda ga treba i napraviti. Ukoliko ćemo biti u strahu od "neočekivanog" onda se možemo puno realnije bojati npr. nekog do sada neopaženog asteroida koji će sutra ili prekosutra udariti u Zemlju i zbrisati pola planeta. Međutim, usprkos toj sasvim realnoj opasnosti i dalje živimo, učimo i radimo. Sve drugo je suprotno ne samo duhu znanosti, nego i civilizacije.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
darling kaže...
ibazulic kaže...
Psiho246 kaže...
mislav_01 kaže...

Znaci ti ....

 
hawkingova radijacija je dokazana...kako? mjerenjem entropije crne rupe i dolazeci do cinjenice da je crna rupa toplija od svoje okoline. nemoguce je da nam te mikro crne rupe naskode. u prvoj liniji zato sto imaju premalu masu da naprave bilosto. da ne duljim, citirat cu samog sebe sa jednog drugog foruma:

samo da opovrgnem neke stvari koje su tzv. novinari napuhnuli do neba (a i da opovrgnem neke idiote iz amerike koji su tuzili CERN upravo zbog eksperimenta): prvo, da biste napravili mik.....
 

Sve je to OK, ali opet sve je to teorija. Niko nije imao crnu rupu u laboratoriji pa da ju je duboko istrazio i da zna kako se ona ponasa 100%. Uvijek postoji mogucnost da nesto "iskrsne", nesto za sto se nije znalo prije.
 
nemoguce je da nesto iskrsne jer je teorijski predvidjeno bas ovakvo ponasanje. druga stvar bi bila da se sad ide radit nesto sto nema apsolutno nikakve teorijske podloge, pa eto mozemo reci da "ulazimo u nepoznato". medjutim, ovo nije nepoznato, ovo je samo pokusaj da se dokazu teorije koje su validne i koje objasnjavaju pojedine fenomene. hoce li se one dokazat ili ne, to je sasvim drugi par cipela. i slazem se sa komentarom iznad svoga: napredak u znanosti cesto je obavijen velom tajne..no, pokusaj zamislit svijet bez znanosti, bez svih onih pogodnosti koje imas danas a koje su otkrivene. da svi razmisljaju kao ti, ne bi dosli ni do kotaca jel "eto, nismo se sjetili da kotac moze nekoga ubit ako ga pregazi, jebiga, stvar je zla i necemo je koristit". takvo je vase rezoniranje...potpuno pogresno i bez smisla.
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ovdje postam istu poruku koju sam postao na Dnevnik.hr, gdje je još veći broj puno manje pismenih ljudi krcalo puno veće gluposti  o nečemu što ni približno ne razumiju.

Kao prvo - akceleratori postoje već 80ak godina i nikad se ništa katastrofalno nije desilo. Imamo jednog malog i u Zagrebu, ako niste znali. Netko je već spomenuo, da - ali nisu iste snage. Istina! Nisu. Ali Zemlju svakodnevno bombardiraju tzv. kozmičke zrake koje imaju daleko veću energiju (veću od 10^20 eV) - LHC (uređaj koji se spominje) može ubrzati čestice do energetske razine od 14TeV što je 1,4*10^13 - a to je 7 redova veličine manje od kozmičkog zračenja. To znaći da bi svakodnevno trebali imati brdo crnih rupa u našoj atmosferi da je to na taj način moguće!


Kao drugo - stojimo na pragu otkrića nečega što do sada nismo vidjeli - to samo po sebi ulijeva strah. Nekad su mislili da je Zemlja ravna ploča, pa zatim da je u centru svega, i spaljivali sve koji su mislili drugačije. Zatim su mislili da će sigurno umrijeti svatko tko se pokuša kretati brzinom većom od 40ak km/h. Mislili su da će se Zemlja raspoloviti ako aktiviraju nuklearnu bombu - pa su je ipak aktivirali (ne jednu... Za hirošimu nije (direktno) kriva znanost već idiotski ameri koji su na najjadniji način isprobali novo oružje.) i tako dalje i tako bliže.


Kao treće - Otto Rössler - čovjek koji je najveći protivnik pokusima je biokemičar - doktor imunologije koji je razmišljao o tome da postane svećenik - ne fizičar.


Kao četvrto - Crne rupe su poremečaji u prostor-vremenu. Nazvane su 'crne' jer točki beskonačne gravitacije u sredini njih, koja je nazvana singularnost, ne može umaći niti svjetlost. Po nekim teorijama nešto što upadne u crnu rupu ostaje zamrznuto u vremenu, tj. postane vječno ili da biva preneseno u neki paralelni svemir (Hawkingova teorija o očuvanju informacje).

Da je svijet i znanost napredovala po principu "Onih sa Dnevnik.hr portala i ovih koji se prijavljuju samo da bi širili strah i/ili neke vjerske propagande", još bi trčali s toljagama za gazelama i čekali grmljavinu da zapali vatru. Ljudi su povodljivi i 95% njih progutat će sve mamce koje im senzacionalistička televizija današnjice servira.

 

Ovo me podsjeća na Wellsa i Rat Svjetova.

LLAP Belji se

...And then You will die, when Your ideals You deny...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Pre svega mislave_01 - niti sam niti cu biti protiv znanosti. Niti sam religiozan - vec suprotno... ali to je druga prica.

Vidim da ti je vazno da imas kvotu poslatih poruka i ti a i nekoi drugi ovde jer ovaj forum pratim jos od pocetka iako sam se sada registrirao.

Kvota mislave_01 nije bitna - vec je bitno ono sto imas reci... a ti i neki drugi ovde mislim da i nemate sto pametno reci.

 

Teorije zavere, kako kazes, izgleda da su puno puta dokazane kao istinite ali ni to nije poenta ovde - vec je poenta u tome da si ti ljude nazvao neobrazovanima a gotovo sam siguran da nemas poima o ovome sta pricas vec si ociglkedno malo "guglao". BTW, koje obrazovanje imas ti da te ljude nazivas neobrazovanima, a zajedno time i sve nas ostale koji ne mislimo kao ti???

 

Ako je neko zabrinut i ako je doslo do toga da cak neko nekome preti smrcu onda moze biti i da ima razloga?! Sta ti mislis? Jel ti ovo nekada palo na pamet prije nego popunis kvotu?!

 

Nije mi namera da nekome objasnjavam o ovome ili bilo cega drugog jer forum nije mesto za to - vec mi je namera da kazem tebi a i ostalima koji popunjavaju kvote: "oladite" malo pre no sto komentirate o sve i svemu i o tome ako neko ne misli kao sto vi mislite.

 

Nauka je jedna stvar a ici grlom u jagode je druga. I prije se teoretiziralo o nuklearnoj energiji ali nisu imali pojma koliki su razmeri i koja je steta dok ti isti "znanstvenici" se nisu slozili da bace bombe na Hirosimu i Nagasaki... u znanstvene svrhe, naravno.

 

P.S.

"Guglaj" malo o Manhattan Project cim volis google.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 5:33 (Solo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Tacno darling, u tome je stvar. Naime, uveravali su nas da je nuklearna elektrana jako sigurna stvar, pa se desio Cernobil... ili je i to teorija zavere po maslav_01

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 5:32 (Solo).
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Drago je napisao dobru vijest, ali je zaboravio napomenuti jednu stvar. CERN je za istraživanja oformio jednu skupinu znanstvenika koji su proučavali sve moguće situacije pa i one najgore. Šanse za nastanak crnih rupa su užasno male, a šanse da ta rupa podivlja su jednake tome da majmun počne pričati na latinskom jeziku...

 

Tako da stvarno nema razloga za zabrinutost.

Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
masterripper kaže...

Matematičke formulacije su tu. Postoji teorija da Higgsov bozon postoji. To ćemo saznati uskoro, kad budu sudarali subatomske čestice. Ali nije bit niti Higgsov bozon i polje niti teorija supersimetrije. Nego je bitna tehnologija koja se koristi u eksperimetnu: grid computing, osjetljivi senzori, snažni magneti, supravodiči, nove slitine, najnoviji akcelerator... tu se stvaraju novi uređaji, materijali i tehnologije. Oću znanstveni i tehnološki napredak, jer da se ljudi ne bave s time, crkva bi još palila knjige i ljude pod isprikom da ako su dane od boga neće izgorit. Zato ljudi koji koriste računala, veš mašine, televizore, gps, mobitele i druge čari modernog doba neka pregrizu jezik ako namjeravaju išta govoriti protiv napretka u znanosti. Dakako, bilo je i loših izuma(tipa atomska bomba, nekonvencionalno naoružanje, ogromne razlike u razvoju pojedinih zemalja, itd), ali to nije zbog znatiželje nego zbog pokvarenosti ljudskog roda i pohlepe moćnih pojedinaca. Jeste li vi te "loše izume" osjetili? Ako jeste, imate pravo govoriti. Inače STFU.

 

Svaka čast za objavljivanje teme na bug.hr. Izađimo iz magle u kojoj živimo.

Strašnog li napretka. Jesi čuo za Vedsku matematiku? Pogledaj sve one silne građevine od piramida, katedrala, Taj Mahal koje su napravljene bez Autocada, Archicada i kompjutera. Toliko smo se zaljepili za strojeve da sve manje upotrebljavamo mozak. A sva ova silna tehnološka sranja zagađuju okoliš pa za tu cijenu napretka trebam jesti GMO hranu i piti vodu iz boce. Naravno da sa ovakvim stilom života, gdje se mora ići raditi 8-12 sati, čovjek ne može iči na potok prati odjeću i slično. Što bi se to trebalo osjetiti? Ni braćni par Curie nije "osjetio" raspad stanica uslijed zračenja radija.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...

Tacno darling, u tome je stvar. Naime, uveravali su nas da je nuklearna elektrana jako sigurna stvar, pa se desio Cernobil... ili je i to teorija zavere po maslav_01

 Nuklearna elektrana i je jako sigurna stvar, a Cernobil se desio zbog greske na tom tipu nuklearnog reaktora i zbog idiota koji su tamo radili. Koja je jos takva nesreca slicna bila? Nacelno nuklearne elektrane jesu sigurna stvar ako se odrzavaju i ako rade unutar propisa i pravila sto s Cernobilom nije bio slucaj, da to znas ne bi ni spominjo...Svi znamo gdje je bio Cernobil i tko je upravljao njime i kakav je mentalitet i ideologija vladala u toj drzavi. Inace nesreca s nuklearnim elektranama bilo je svega nekoliko. Matematicki sto je vise elektrana to je veca sansa da ce se i desit neka nesreca, a nesta ozbiljno i na tolikom scaleu se nije dogodilo osim u chernobilu...

Ne radi se o tome koliko je moje obrazovanje, moj komentar se odnosio na ponasanje mase koje se povodi za svacime sto ce im se servirat od strane senzacionalistickih medija a u tome index.yu i nova tv develo prednjace. Isto tako radi se o tome da 99% tih ljudi koji smatraju da je LHC nesta jako opasno nije niti culo, niti citalo ista o tome dok nisu ovih dana culi o tome. Ja osobno pratim sta se dogadja u CERNu i u kojoj je fazi projekt vec par godina. I danas ti dolaze mediji dizu paniku i vataju se za neke glupe znanstvenike koji inace imaju hobi pljuvat po svemu (svi znamo kolko se cesto desi da uvijek izroni neki znanstvenik u ovakim trenutcima) samo radi vlastite promocije ja bi reko. I to mene iritira jer je uvijek najlakse napisat nesta senzacionalisticko i zuto kako bi se masa privukla da cita vas portal, novine ili sto vec. I u tom kontekstu sam mislio da su ljudi neobrazovani jer ce popusit take informacije bez da su pogledali ista drugu, ili procitali nesta te pokusali shvatit, a ti si samo isao izvlacit moje rijeci i tu moralizirat bezveze.

A moja kvota postova je totalno nepotreban argument i nevidim ubiti sta si htio s time rec, pa mi molim te pojasni.
Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

S tim razumnim objašnjenjima samo uništavate stanje panike i opće histerije koju mediji uspješno stvaraju. Niste fer!

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...

 

Kada su oni sve to probali vec i znaju sve da ce se tako i desiti?

Kako je moguce da unapred mogu da predvide da ce crne rupe "nestati"???

Kako kad ne mogu ni glupi zemljotres jos uvek da "predvide"????

 

 
Budite fer i pomozite, upravo pijem neku drogu za smirenje...

Nisam htio popljuvati ovoga lika, već samo izdvajam primjer neukosti naroda.

Dakle, odgovorite čovjeku KAKO matematičar, fizičar i astronom dolaze do svojih teorija, a da ne mora prije sve isprobati.

I objasnite mu zašto je lakše fizičaru izračunati udaljavanje galaksija, premda nije išao mjeriti na licu mjesta, nego geologu predvidjeti potres na zemlji na kojoj stoji.

Hvala za pomoć, ja nemam živaca, a i mogao bih nekog ubiti. Budući to ne može biti sudionik foruma, vjerojatno bi bio moj kolega na poslu, ni kriv ni dužan.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 8:26 (Faerdhur).
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

U svim ovim materijalima koji su pokazani na google ili na wiki su opisane stvari koje razumijemo, ali se spominju i stvari koje ne razumijemo niti neznamo kako one utječu. Mene više brinu te nepredviđene stvari. Čovjek kad je prvi put vidio vatru sigurno ju je htio primiti pa se fino opekao. Znao je što je drvo pa je primio užareno drvo. Što ako je naš eksperiment jedna velika vatra koju mi ne razumijemo. Ko zna što će se razbijanjem te materije još stvoriti osim mikro crnih rupa i to nešto nas može sve pokokati malo po malo. Kad su prvi put razbijali atom znali su da će dobiti veliku energiju, ali nisu znali da ta energija ubija. Pa su tek tada to otkrili ti znanstvenici na svojoj koži.

Mene isto vesele odgovori na ta velika pitanja koje ćemo "možda" dobiti. Samo u ovom pokusu ima puno tih nepoznanica. Mi znamo kako ćemo reagirati ako nastanu mikro crne rupe, al kako ćemo reagirati kad nastane nešto što ne razumijemo i to nas možda počne kokati jednog po jednog bez objašnjenja.

Pa evo recimo da nas ne ubije sve odmah nego kroz 10 godina, zar nam to treba? Što imamo od toga ako otkrijemo neke najveće tajne ako nas više nema? Možemo svi biti jedno veliko ništa i ponosni?

 

Isto tako ako i saznamo te neke odgovore u čemu će to pomoći našoj evoluciji? Eto znamo neke odgovore kako je nastao svemir i ? Planeta nam umire, mi se svi ponašamo kao da nas baš briga i ne radimo na tome da što više preživimo, al zato ćemo mi saznati kako je nastao svemir, eeeeej, koje smo mi face.

 

Trebali bi se prvo pozabavit sa time kako preživjeti što bolje a onda kad je sve idealno se baviti nekim pitanjima koje nas kopkaju, a kad bi taj dan došao onda nebi više bilo puno tih nepoznanica.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Faerdur... ovako, vidim da si zivcan tip i bolje bi ti bilo da se manes poruka na forumu, jer eto i ti pretis smrcu kao i sama vest a tek sam par reci rekao. Sta bi bilo da sam rekao nesto vise o tome sto se ti ne slazes i sto se tebi nedopada. Ovo pretpostavljam je reakcija na citav forum procitan za ovu vest.

Pitanja su, recimo, "retoricka" za onog ko brzo kapira... za ostale - ko zna mozda su bolna, nervozna i, eto, nagone na ubistva. Inace su potuknuta od mislav_01 komentara da je to "prost narod"... (veoma lakonski komentar na kompleksnu situaciju)

Kapiram da si to ukapirao

 

O, TVOJIM "kako" pitanjima ne znam dali treba da komentarisem jer pretpostavljam da si to pitao na isti nacin kao sto sam ja pitao ali eto omaklo ti se pa me nisi razumeo ali sebe jesi

ROFL

 

mislav_01 - no coment, rekao sam ti... odgovorio,a o kvotama sam dajes potvrde.

 

naxeem mozda hoce biti duhovit, ne znam. Vidim promenio je i sliku vise nije lik iz wow-a pa ko zna, mozda sam ja glup da razumem taj humor.

 

Jedno pitanje do ovog ubice i ostale "brzopotezne" likove koje vas pratim uvek sa laganim smeskom dok citam vase komentare: Dali gospodo vi citate vase komentare i ono sta ste napisali?

I jedno podpitanje: Dali raszmisljate pre no sto komentirate, kao recimo sada kada mi budete odgovarali na ovaj komentar?

 

Svaka cast pojedincima i ljudima koji stvarno nesto govore kroz svoje komentare, ali takvih kao i uvek na zalost je malo. Eto darling na primer je isto hteo biti razuman ali ni njemu ne dajete za pravo da to bude

 

Posto ne zelim vise da odgovaram na bilo kakve provokacije i bilo kakva pitanja, jedan mali "tip" - pustite da prvo kaze pre vas neko sta ima pametnije da kaze. I citajte prvo. Ako je moguce i izmegju redova...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
dugi.hr kaže...

 

Isto tako ako i saznamo te neke odgovore u čemu će to pomoći našoj evoluciji?

 

 
Obdareni smo intelektom koji istražuje i tehnikom koja pomaže u tome. Svaka živa vrsta na Zemlji istražuje u svojoj domeni. To je jedna od temeljnih osobina živog bića. Mi samo imamo mogućnost istraživati dalje i dublje. Imamo sredstva za to.

Nije stvar u tome hoćemo li biti face ili nećemo kad nešto otkrijemo. Stvar je u istraživanju i njegovom procesu. Mnoga važna otkrića su vidjela svjetlo dana zahvaljujući istraživanjima koja su išla prema nekom drugom cilju. U traženju odgovora na pitanja o tkanju svemira, energijama, silama, tvari, nailazi se na bitna otkrića.

Nemoj zaboraviti da je od procvata znanstvene metode u zadnjih 200 godina očekivani ljudski vijek udvostručen, najgore bolesti uglavnom zatučene do nepostojanja, a postojeće bolesti neće još jako dugo biti bez lijeka. "Količina znanja" se umnogostručila, komunikacija raširila. Sad samo mi, još uvijek barbarski narodi trebamo naučiti živjeti u miru i dogovoru jedni s drugima i s prirodom. Naši znanstvenici trebaju istraživati svijet, političari odnose i moglo bi biti bolje.

A do tada, takvi kakvi jesmo, mogli bismo se više puta potući i poubijati, sve je to cijena razvoja.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Svaka teorija se temelji na PRETPOSTAVKAMA. Pretpostavka označava  NEIZVJESNOST. Neizvjesno je ono što nije sigurno da će se dogoditi. Svo naše znanje, danas skuplje nego ikada, počevši od povijesnih bajki do modernih kvazi znanstvenih teorija, treba kritički promatrati iz perspektive stvoritelja TEORIJE i pragmatičnih razloga onih koji tu teoriju podržavaju. Sažeto, use - nase - podase drugovi znanstvenici, koliko god se vi izgovarali na više znanstvene ciljeve.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...

Faerdur... ovako, vidim da si zivcan tip i bolje bi ti bilo da se manes poruka na forumu, jer eto i ti pretis smrcu kao i sama vest a tek sam par reci rekao. Sta bi bilo da sam rekao nesto vise o tome sto se ti ne slazes i sto se tebi nedopada. Ovo pretpostavljam je reakcija na citav forum procitan za ovu vest.

Pitanja su, recimo, "retoricka" za onog ko brzo kapira... za ostale - ko zna mozda su bolna, nervozna i, eto, nagone na ubistva. Inace su potuknuta od mislav_01 komentara da je to "prost narod"... (veoma lakonski komentar na kompleksnu situaciju)

Kapiram da si to ukapirao

 

O, TVOJIM "kako" pitanjima ne znam dali treba da komentarisem jer pretpostavljam da si to pitao na isti nacin kao sto sam ja pitao ali eto omaklo ti se pa me nisi razumeo ali sebe jesi

ROFL

 

 
Evo, smirio sam se...

Onda, prijatelju, ubuduće koristi citate. Nisam gledao na koga si se referencirao, ali bez toga ona pitanja "KAKO" zvuče priprosto i neuko.

A što se tiče ubojstva ja sam samo htio biti duhovit s malom dozom pozivanja na razmišljanje, odnosno karikirati živciranje.


A za ostale, ovako na brzinu, bez Wikipedie i knjiga, raspitajte se što je teorija, a što hipoteza. Evo par koraka znanstvene metode, napamet:

1) promatranje - 2) pitanja, - 3) hipoteza, - 4) pokus, - 5) obrada podataka, - 6) teorija, pa sve ispočetka, jer najljepša osobina znanosti je samokritičnost i sposobnost ispravljanja pod kritikom, i samo tako se može dalje i znamo sve više. Naravno to je idealno, a ima tu svega zbog ljudske naravi.

LHC onako velik i skup je plod davno utvrđenih teorija i dokazanih zakonitosti, a ovaj novi pokus je samo jedan u nizu za istraživanje hipoteza dobivenih matematičkim formulama koje su se do sada pokazale točnima. Da postoji mogućnost neke greške u izvođenju pokusa, to je istina, ali izjaviti da ne znaju što rade, e to je već glupost.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ljudi drzite se vi sklapanja konfiguracija a ne raspravljat o velikom prasku i crnim rupama.Osobno posjedujem ovecu crnu rupu u hlacama a pare skrivam u carapi.Valjda nece taj eksperiment stvorit rupu bas na mojoj carapi.Bolje vi meni dajte komentar na konfiguraciju prije nego je narucim pa ako ostane koja kuna viska mozemo popit stogod u ime svih crnih rupa.

Svi smo mi dr.Šimić!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Faerdhur kaže...
Obdareni smo intelektom koji istražuje i tehnikom koja pomaže u tome. Svaka živa vrsta na Zemlji istražuje u svojoj domeni. To je jedna od temeljnih osobina živog bića. Mi samo imamo mogućnost istraživati dalje i dublje. Imamo sredstva za to.
.
.
.
A do tada, takvi kakvi jesmo, mogli bismo se više puta potući i poubijati, sve je to cijena razvoja.

 
Eto to je ono što je krivo. Svako lupa po svom i ne zanimaju ga posljedice nego ga zanima cilj. Ja sam sebi zamislio što ja želim i ako uspije super za mene a valjda i ostali svijet, a ako ne uspije, a što sad barbarski smo narod. Stalno se krijemo iza tog barbarstva, a svjesni smo onoga što radimo i znamo razaznati dobro i krivo. Ne možemo gledati samo pozitivne aspekte, a negativne odbaciti i nadati se dobrome.
Mengele je istraživao u svojoj domeni i to dosta duboko. Zar ga to onda čini jednim dobrim znanstvenikom ili barbarom?
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 10:00 (dugi.hr).
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Uopce me ne sekira ovaj projekt, zivim u BIH, nas nece ni crna rupa...

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

I ja imam ponekad crne rupe zbog nekih drugih razloga koji su znanstvenicima neprepoznatljivi.

Kao što vidite-još sam živ iako su mi neke situacije otišle bez "pamćenja"!

 

Previše prašine zbog crnih rupa izaziva negativne posljedice za vozače-ne vide cestu Cool

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Evo registrira sam se zbog ovog......

Sad ste svi dali poprilicno uvjerljive teorije što se događa i kad se događa.

Ja nažalost nisam uvjeren.

Za sve od vas koji niste u toku....

Oni će  u tom pokusu ponoviti veliki prasak samo u minijaturi...znaći iz "energije" (energija je inžinjerski pojam) dobit materiju......

Prema teoriji ako dobiješ materiju moraš dobiti i antimateriju a naravno dolaženje u kontakt materije i antimaterije dobiva se eksplozija snage 7 milijardi puta veće od obične nuklarne bombe....no naravno one nece doc u kontakt (valjda!!!!!!) nego ce se stvorit mikro crne rupe. Sad ta jedna mikro crna rupa nece nista napravit do je doslovno igračka za djecu nego stvorit ce se vise njih.....e to je problem...

što ako jedna proguta drugu.....ili se sve spoje u jednu......mi o tome apsolutno ne znamo ništa osim što imamo teorije (teorije ništa dokazano) znaći postoji relativno velika mogučnost (5%) da se tako nešto dogodi i papa Švicarska i papa Hrvatska i papa svijet i to ce trajat to sisanje ukupno 4ms?

5% je previše za mene!!!

 

Tikviči vladaju svijetom!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
dugi.hr kaže...
Ne možemo gledati samo pozitivne aspekte, a negativne odbaciti i nadati se dobrome.
Mengele je istraživao u svojoj domeni i to dosta duboko. Zar ga to onda čini jednim dobrim znanstvenikom ili barbarom?
 
Slažem se s tobom. To je vječno pitanje i vječna problematika.

Imamo kapacitet za dobro i kapacitet za zlo. Naš najbliži genetski srodnik, čimpanza, za alat koristi granu, a mi CNC strojeve. Kad čimpanze ratuju uglavnom ne mogu odmah zatući do smrti protivnika, već on ugine od povreda poslije. Mi svojim sredstvima možemo uništiti sve živo na Zemlji. Ali ako čisto prirodnjački gledamo na taj (ne)balans dobra i zla u nama, uvijek ćemo biti bez odgovora na gornji problem.

Zato nastojim biti pozitivan, da bar pozitivnim razmišljanjem nastojimo stvoriti ozračje da budemo bolji ili napredujemo ka dobru. Dosta nas lažne statistike truju lažima i strahovima i drže pod kontrolom, a ne da još mi koji imalo mislimo podlegnemo tome.

Think positive! Osmijeh


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

ovo sigurno nije bezopasno .. cak i ekipa koja ga izvodi kaze da su sranja highly unlikely .. ali je sranje ipak moguce .. a znamo sta se dogadja ako nesto moze krenuti krivo .. krene krivo !! :)

 

moj stav je da nije bezopasno i tko zna koji ce *urac biti .. a kao u filmovima .. nece ispasti ono cega se svi "bojimo" nego neki 33. efekt koji nitko nikad nije mogao predvidjeti .. a to je neka portal rupetina kroz koju ce u nasu dimenziju uci neka ZLA bica i sve nas "esrejpat" iduca 2 milenija !

 

'ebote poslali su sondu na mars a s'jebali se u metric izracunu .. zasto ovdje ne bi previdjeli nesto ocito ..

 

mislim da postoji razlog za zabrinutost .. jer priroda je zahebata .. i "always finds the way"..

 

tko zna ..

 

.ez.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
mr.ezrider kaže...

 a to je neka portal rupetina kroz koju ce u nasu dimenziju uci neka ZLA bica i sve nas "esrejpat" iduca 2 milenija !

 

 
Ma, do qurtza sve! Da bar nastane neki novi Fallout pa da izađemo vani s Bozarom i deremo po svemu, od mutanata do političara, *ebemo mafijaške priležnice i nadrogirani tučemo zločeste dečke kao igračke! Smijeh


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ja odustajem od ove teme, kao što je netko reko, držati ću se kompova.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Faerdhur kaže...

Think positive! Osmijeh

Nebi baš rekao. Ovaj projekt je prikazan svima u jako pozitivnom ozračju, a vidiš reakcije. Te reakcije nisu bezveze nastale. Znamo sve kako stvari jesu i kako se prikazuju. Ja se kladim da ti znanstvenici na tom projektu neznaju puno toga. Oni znaju sagradit i znaju pokrenut, a poslje se nadaju čudu. Kao u hodu ćemo se snaći.
Na kraju krajeva to nema veze što mi tu mislimo, taj projekt će biti pokrenut i jedino što nam ostaje je da se nadamo da će sve biti ok. Danas se možemo prepucavati oko toga a prekosutra kad mi sjedne plaća je možda neću moći ni potrošiti.
Evo ti nešto pozitivno. Ako umreš taj dan nećeš umrijet samo ti.
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Iskreno jedva cekam da aktiviraju i podese kompletnu napravu.

Nadam se da cete pratiti THE FIRST BEAM i sva ostala desavanja u srijedu 10.09 u 9:00 do 18h na:

http://webcast.cern.ch/live.py?channel=Channel+1

Prenosit ce i BBC i CNN cijeli dan Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 10:59 (EDstyler).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
mr.ezrider kaže...

ovo sigurno nije bezopasno .. cak i ekipa koja ga izvodi kaze da su sranja highly unlikely .. ali je sranje ipak moguce .. a znamo sta se dogadja ako nesto moze krenuti krivo .. krene krivo !! :)

 

moj stav je da nije bezopasno i tko zna koji ce *urac biti .. a kao u filmovima .. nece ispasti ono cega se svi "bojimo" nego neki 33. efekt koji nitko nikad nije mogao predvidjeti .. a to je neka portal rupetina kroz koju ce u nasu dimenziju uci neka ZLA bica i sve nas "esrejpat" iduca 2 milenija !

 

'ebote poslali su sondu na mars a s'jebali se u metric izracunu .. zasto ovdje ne bi previdjeli nesto ocito ..

 

mislim da postoji razlog za zabrinutost .. jer priroda je zahebata .. i "always finds the way"..

 

tko zna ..

 

.ez.

 

 

 

 Problem jeste u tome što u ovome pokusu baš ništa nije očito, nepoznanica je ovdje beskonačno velika. Isto tako su mogući pozitivan ili negativan ishod ovog pokusa također izuzetni ekstremi.
Dakle ako sve krene u pozitivnom smjeru imat ćemo extremno nove spoznaje i saznanja. Ako pokus krene u negativnom smjeru imat čemo ekstremnu katastrofu.
Dakle, znanstvenici se ovaj puta kockaju, idu na sve ili ništa.
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Previše se ljudi igrate, previše FPS-a, portala, bića iz drugih dimenzija, previše crnih rupa, previše vam je mozak ispran kojekakvim teorijama urote, previše paranoje a jako malo zdravog razuma i znanja.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice