Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit zaključana tema

poruka: 357
|
čitano: 29.962
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit".
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
that boi kaže...
Drago kaže...

 

S obzirom da tip nije dokazao (kao niti jedno znanstveno istraživanje do sada, a mnoga su dokazala suprotno) da su žene BIOLOŠKI predodređene za određeni tip intelektualnih poslova, a muškarci za drugi (s obzirom da ih je u Rusiji otprilike polovica u STEM-u, kao i u Iranu, a u VB, recimo, ispod 14%) da se zaključiti da se uopće ne radi o BIOLOŠKIM, već SOCIOLOŠKIM posljedicama, dakle, društvo nas programira za poslove koje onda kao društvena bića kroz proces socijalizacije usvajamo kao nama "prirodna", ovisno o spolu, čitavo njegovo laprdanje je to - laprdanje protiv inkluzije žena u firmu.

 

Zar ti postoci ne idu i prilog tome da postoje biološke razlike? Rusija i Iran su siromašnije od VB, žene su tamo manje emancipirane i ona idu za lovom, u VB nisu pod tolikim pritiskom i idu za onim što im se više sviđa. 

 

Mislim da to i jest točno (što, naravno, nije, jer imaš beskonačno siromašnijih država - mi smo, primjerice, siromašniji od Rusije po BDP-u po glavi, al' nema veze), to opet samo govori da se radi o DRUŠTVENOM (sociološkom), a ne BIOLOŠKOM problemu, ako po potrebi žene mogu raditi ono što su "muški poslovi". 

 

Tako da ti post ne da je besmislen, nego je sam sebi kontradiktoran već u prve dvije rečenice. 

 

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Crank1d kaže...

 

Diskutiramo ovdje o tome da je krivo da se nekoga zapošljava na temelju njegove boje kože, religije, spolnog organa i šta radi sa istim i da zbog navedenih, za posao nepotrebnih stvari, ima prednost pred nekim drugim kandidatima za posao - a ne na temelju njegovih kvalifikacija i sposobnosti. Ako misliš da je to u redu, onda vjerojatno podržavaš i nepotizam pri zapošljavanju na balkanu. Ali ne možeš mi reći da sam neotesan, nekulturan i primitivan ako kritiziram nešto što graniči sa zdravim razumom i poslovnom etikom.

 Komentirao sam tvoju sliku gdje imaš jednog radnika, a oko njega su svi diversity nešto pa sam u tom tonu nastavio i jedan facebook post gdje se proziva googleove zaposlenike koji su po nečemu drugačiji. Nadalje je sve bilo dosta generičko i nisam za tebe direktno rekao da si neotesan, nekulturan i primitivan. Sorry što si se automatski pronašao u tome.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 To je definicija affirmativne akcije, nemoj gledat za indiju gledaju samo dio vazan za SAD. Nadam se da si toliko sposoban ignorirati ostali dio recenice. 

 

Čitaš li ti uopće ovo raspravu? 

 

""In such countries, the focus tends to be on ensuring equal opportunity and, for example, targeted advertising campaigns to encourage ethnic minority candidates to join the police force. "(https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action)" - a "such countries" su one gdje je zakonski zabranjeno (Evropa, SAD) uvođenje kvota.

 

Ukratko, VERZALOM: GDJE PIŠE DA GOOGLE DAJE PREDNOST ŽENAMA PRI ZAPOŠLJAVANJU? U KOJEM NJIHOVOM DOKUMENTU? 

 

Nemoj me zamarati ovim pričama kako ti znaš, "ali ne smiš kazat", kao onaj lik iz Velog Mista. Ili možeš proizvesti link na taj dokument, na tvrtkinom serveru ili leakan negdje, bilo gdje, ili se ne moraš truditi. 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Samo još jedan post pa neću više: 

 

U Googleu je trenutno više nego dvostruko više muškaraca nego žena (69:31%) https://www.google.com/diversity/, a više od  polovice američkog, europskog i svjetskog stanovništva čine žene. Žene su također, to valjda svi priznajemo, dio ljudske vrste, sa svim pravima, dužnostima i sposobnostima kao i muški dio. 

 

Dakle, ne da nisu adekvatno zastupljene, nego su debelo podzastupljene. I netko sada, tko priznaje ženama jedanakovrijednost pokušava stvoriti takvu radnu okolinu gdje se (za razliku od Ubera o kojemu ste vjerojatno čitali kako brižno njeguje maltretiranje zaposlenica) nitko neće osjećati izdvojeno i nesigurno i gdje će se taj ogroman razmak među spolovima (ali i manjinama) smanjiti i nestati, negdje u budućnosti. 

 

Da mi je netko prije nego sam pročitao ove komentare napisao da će netko termine "equal oportuntiy employer" i "affirmative action" i to u kontekstku zapošljavanja ŽENA (sve su nas rodile majke, sumnjam da je netko ispao rodi iz pinkleca) tumačiti kao "represiju" i "nasilje" - rekao bih mu da fantazira. 

 

Najgore je šta ja mislim da vi niste stvarno zli i mizogini, jer skoro svi ili većina vas u komentarima popizdi kad pročita šta neki šupak šef u nekom dućanu radi svojim blagajnicama i drugim radnicama. 

 

ALI - u kontekstu vaše vlastite struke, odlučili ste ujednačavanje te ogromne razlike među spolovima protumačiti kao "nasilje" i "favoriziranje" glupih i nesposobnih (žena) na računa pametnih i sposobnih (muškaraca) i to BEZ IJEDNOG DOKAZA I PRIMJERA DA SE TO UOPĆE DOGAĐA. 

 

Razmišljate li vi dalje od svoje neposredne koristi i to ne za 20 godina, nego za dva sata unaprijed?

 

This space for rent!
 
6 11 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Mislim da to i jest točno (što, naravno, nije, jer imaš beskonačno siromašnijih država - mi smo, primjerice, siromašniji od Rusije po BDP-u po glavi, al' nema veze), to opet samo govori da se radi o DRUŠTVENOM (sociološkom), a ne BIOLOŠKOM problemu, ako po potrebi žene mogu raditi ono što su "muški poslovi". 

 

Tako da ti post ne da je besmislen, nego je sam sebi kontradiktoran već u prve dvije rečenice. 

 

 

 

 Ja ne smatram to "problemom", ako svi imaju jednaku priliku odabrati što žele i radna mjesta su popunjena po meritumu, umjesto po kvotama. Ista stvar je i sa Norveškom, i kod njih je udio žena manji u STEM-u jer genetske razlike više dolaze do izražaja. Imaš i studije koje su rađene s bebama starim jedan dan i ženske bebe više gledaju u lica, dok muške bebe više gledaju u mehaničke objekte. Dječaci proizvode više testosterona npr. i to je samo biologija i stanje stvari a ne "problem" koji se treba "rješavati".

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
that boi kaže...

 

 

 Ja ne smatram to "problemom", ako svi imaju jednaku priliku odabrati što žele i radna mjesta su popunjena po meritumu, umjesto po kvotama. Ista stvar je i sa Norveškom, i kod njih je udio žena manji u STEM-u jer genetske razlike više dolaze do izražaja. Imaš i studije koje su rađene s bebama starim jedan dan i ženske bebe više gledaju u lica, dok muške bebe više gledaju u mehaničke objekte. Dječaci proizvode više testosterona npr. i to je samo biologija i stanje stvari a ne "problem" koji se treba "rješavati".

 

 

OMG!

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

U Googleu je trenutno više nego dvostruko više muškaraca nego žena (69:31%) https://www.google.com/diversity/, a više od  polovice američkog, europskog i svjetskog stanovništva čine žene. Žene su također, to valjda svi priznajemo, dio ljudske vrste, sa svim pravima, dužnostima i sposobnostima kao i muški dio. 

 

Dakle, ne da nisu adekvatno zastupljene, nego su debelo podzastupljene. I netko sada, tko priznaje ženama jedanakovrijednost pokušava stvoriti takvu radnu okolinu gdje se (za razliku od Ubera o kojemu ste vjerojatno čitali kako brižno njeguje maltretiranje zaposlenica) nitko neće osjećati izdvojeno i nesigurno i gdje će se taj ogroman razmak među spolovima (ali i manjinama) smanjiti i nestati, negdje u budućnosti. 

 Šta sada, imaš i dosta zanimanja gdje su žene pozastupljene, npr. rudari (i "pravi" o oni rudari kriptovaluta :D ). Štaćmosada? Jednakovrijednost se ne gleda prema zaposlenju nego kako ga tretira zakon, imaš jednaku priliku ali nitko ti ne može garantirati ishod - hoćeš li dobiti posao ili ne. Ako kapitalisti idu za profitom zar se ne bi pojavio neki pametni kapitalist i zaposlio sve te zanemarene progamerke do sada? Još ako su plaćene, 30% manje, a nisu - wage gap je mit, di ćeš bolje?

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
that boi kaže...

 Šta sada, imaš i dosta zanimanja gdje su žene pozastupljene, npr. rudari (i "pravi" o oni rudari kriptovaluta :D ). Štaćmosada? Jednakovrijednost se ne gleda prema zaposlenju nego kako ga tretira zakon, imaš jednaku priliku ali nitko ti ne može garantirati ishod - hoćeš li dobiti posao ili ne. Ako kapitalisti idu za profitom zar se ne bi pojavio neki pametni kapitalist i zaposlio sve te zanemarene progamerke do sada? Još ako su plaćene, 30% manje, a nisu - wage gap je mit, di ćeš bolje?

 

Jel ti pročitaš svoj post prije nego ga odapneš? 

 

Da počnemo od kraja - pojavio se pametni kapitalist, Google, i zapošljava žene kao i mušakrce, i to vam smeta. Štaćmosad?

 

Da se vratimo na početak - štaćmosad s time što nema (po tebi) dovoljno žena rudara? Treba ih na silu tjerati u rudnike? Štaćmosad? Uvesti žene-robove koje će raditi u rudniku? Štaćmosad?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

I još nešto, vidim dosta vas naziva ovakve regresivne stavove "liberalnim" - što to nisu. Liberalizam je skroz nešto drugo, ovakvo krivo korištenje riječi "liberalan" ili "liberalizam" se javio u SAD-u i to su kod nas, ili u Europi - ljevičari, ne liberali. Liberali u Europi su nešto sasvim drugo.

Ovakav američki "liberalizam" ima dosta elemenata religije, ali je čak i na neki način ispod toga jer religija dolazi i sa nekim obvezama. Američki liberalizam je neka vrsta kulta koji je neprijateljski nastrojen prema bilo kakvim drugačijim idejama, uglavnom se te ideje koriste za virtue signaling jer se ne mogu koristiti nigdje drugdje, nemaju uporište u razumu - idu kontra razuma.

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Napravih account samo kako bih postao ovo:

 

 

Video je kratak, i poprilicno edukativan po pitanju teme u kojoj ovdje raspravljate. Taj famozni 'affirmative action' i sl. liberalne gluposti su bas to - gluposti.

I kao otac dviju malih i prekrasnih curica, mogu reci samo jedno:

 

Volio bih vidjeti sve doktore poput ovoga gore, ali i doktorice, koji su upisali svoj medicinski studij radi tzv. 'affirmative actiona', da lijece vas i vasu djecu. Kao otac dviju malih curica, ne bih volio takvog doktora/icu blizu mene, a kamo li mojih curica. I briga me koje je rase i/ili spola taj doktor/ica.

 

I ovakve stvari postaju sve 'normalnije', a uskoro su i kod nas. Advokate istih stvari vidimo i ovdje :(

 
8 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Jel ti pročitaš svoj post prije nego ga odapneš? 

 

Da počnemo od kraja - pojavio se pametni kapitalist, Google, i zapošljava žene kao i mušakrce, i to vam smeta. Štaćmosad?

 

Da se vratimo na početak - štaćmosad s time što nema (po tebi) dovoljno žena rudara? Treba ih na silu tjerati u rudnike? Štaćmosad? Uvesti žene-robove koje će raditi u rudniku? Štaćmosad?

 

 

 Pa ne smeta mi, neka zapošljavaju koga hoće, njihov kapital njihova pravila.

Ne treba, neka rudari ko hoće, neka programira ko hoće, ne želim ispravljat krive Drine.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...


Upravo je ovakav tip "doubletalka" sam po sebi odvratan jer se pokušava sjediti na obje stolice. U Googleu rade većinom muškarci, što s pozicije vlasnika i šefova firme nije dobro - imaš, dakle, golemi dio "tržišta rada" (žene) koji ti sjedi "neiskorišten" za tvoje potrebe. Dakle, Mayovo bulažnjenje u alexjonesovskom stilu o "kriptokomunistima" (LOL, da, u Googleu :-D) ne može biti besmislenije nego jest. Radi se oo otvorenim kapitalistima i racionalnim pristupom tržištu, u ovom slučaju, tržištu rada. 

 

S obzirom da tip nije dokazao (kao niti jedno znanstveno istraživanje do sada, a mnoga su dokazala suprotno) da su žene BIOLOŠKI predodređene za određeni tip intelektualnih poslova, a muškarci za drugi (s obzirom da ih je u Rusiji otprilike polovica u STEM-u, kao i u Iranu, a u VB, recimo, ispod 14%) da se zaključiti da se uopće ne radi o BIOLOŠKIM, već SOCIOLOŠKIM posljedicama, dakle, društvo nas programira za poslove koje onda kao društvena bića kroz proces socijalizacije usvajamo kao nama "prirodna", ovisno o spolu, čitavo njegovo laprdanje je to - laprdanje protiv inkluzije žena u firmu.

 

LOL. Bioloske razlike izmedu zena i muskaraca su opcenito poznate svima koji nisu popili tonu ljevicarskog kool aida. (proguglas si Simon Baron Cohen).

 A Googleu ne stoje zene neiskoristena na trzistu rada jer te zene ne postoje. Dapace da si procitao originalni rad autora vidio bi da se zene i youth primaju u Google po snizenim kriterijima.

I da si libertarijanac znao bi da ne postoji privatna firma u US. Svaka velika firma je pod ogromnim pritiskom drzave da se ponasa onako kako ljevicari hoce da se firme ponasaju. I zato istina nije bitna(lik je 100% u pravu), Googleu je kratkorocno profitabilnije da ga otpuste i ne gnjave se sa drzavom i tonom SJW u firmi, iako im je dugorocno to glup potez jer su SJW sekta koja nema granica i ako im das da rade sto hoce upropastit ce firmu.

 

Inace bas mi je zanimljivo da veliki ljevicari koji se vole isprdavati iz rednecka koji ne vjeruju u  evoluciju vjeruju da evolucija ne djeluje na ljudski mozak(osim u slucajevima kada su muskarci losiji od zena). Takoder evolucija ne djeluje na mozak razlicitih ljudskih glupa, pa su domorodci u Australiji koji nikad nisu otkrili vatru bili izlozeni jednakoj selekciji kao Europljani i Kinezi koji su imali pismo par tisuca godina i zidovi koji su se u srednjem vijeku bavili bankarstvom...

 

 

P.S. prije nego me nazoves Hrvatskim cobanom imam 100x vise doticaja i iskustva sa Sillicon Valley od tebe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 0:26 (Zoidberg).
16 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Oh da za svakog tko ne razumije statistiku evo primjera zasto je to da zene i muskarci imaju isti IQ(cak i kada uzmemo u obzir da su znanstvenici vjerojatno namjestili IQ testove da ne budu seksisti)

 

Muskarci imaju veci varijaciju IQa, sto znaci da ako je prosjecni IQ 100 kod muskaraca i zena zenska distribucija je grupirana oko 100 vise nego muska, sto znaci da je vjerojatnije da ce muskarac imati IQ manji od 80 nego sto je vjerojatno da ce zena imati IQ manji od 80.

Isto tako je vjerojatnije da ce muskarac imati IQ veci od 120 nego da ce zena imati IQ veci od 120.

 

Buduci da je Google prilicno zahtjevna firma ovo je objasnjenje razlika u zastupljenosti spolova...

Slicno je, samo izrazenije u top znanosti. Samo 2 zene dobile Nobela iz Fizike(sa tim da je Curie mozda dobila zbog muzevog rada), a Fields Medal je dobila samo 1 zena(i opet pitanje da li je to zbog zasluga ili je zbog toga sto su se matematicari usrali pod pristiskom SJW).

 
3 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Zoidberg kaže...
Drag

LOL. Bioloske razlike izmedu zena i muskaraca su opcenito poznate svima koji nisu popili tonu ljevicarskog kool aida. (proguglas si Simon Baron Cohen).

 

Na žalost, jako si prizeman, a ton ti je osoran, pa si mi naporan za diskusiju, a posebno nakon prve rečenice koja je debilna do bola.

 

Nitko ne spori da između muškaraca i žena postoje biološke razlike, ali ti trebaš dokazati da postoje razlike u intelektualnom kapacitetu, točnije intelektualnom kapacitetu za obavljanje informatičarskih poslova, a posebno da je to toliko izraženo da privatna kapitalistička firma kao što je Google čini sebi štetu (što očito svi mislite) zbog toga što zapošljava i žene. S jedne strane si "libertarijanac", a prdekaš o politici privatne firme. 

 

Blagi mozgovni kurcšlus?

 

Tvoje znanje o Silicijskoj dolini je nesumnjivo ogromno, kao i jebačka iskustva, sportski podvizi i općenito sve ostalo što je karakteristično izvanredno za sve anonimce na forumu koji imaju problema s namještanjem dijakritika na tipkovnici i pridjeve pišu velikim slovom. 

 

 

This space for rent!
13 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Zar nije jednostavnije dati posao najboljem kandidatu? Po kriterijima struke.
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
lovacmaki kaže...
Zar nije jednostavnije dati posao najboljem kandidatu? Po kriterijima struke.

 

Odakle ti da se ne daje posao najboljem kandidatu? Naime to čak ne tvrdi ni ovaj tip koji je dobio pedalu u Googleu, a kojega tobože komentiraju, a zapravo im je poslužio kao šlagovrt za ventiliranje svojih frustracija i najglupljih mogućih predrasuda s kojima se ne žele uopće suočiti. 

 

 PS: Ispričavam se - zaboravio sam na pravilo da najžešći komentatori uglavnom ne čitaju dalje od podnaslova. Tko se potrudio pročitati debilčekov manifest (https://assets.documentcloud.org/documents/3914586/Googles-Ideological-Echo-Chamber.pdf), tip se buni što se ne može otvorenije biti seksist jer te onda svi zaobilaze, iako, "nije on seksist već samo misli da žene nisu ravne muškarcima". 

 

O tome da ne dobije posao najbolji kandidat on uopće ne govori.

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 0:52 (Drago).
13 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Affirmative action je po definiciji pozitivna diskriminacija, što znači da im kriteriji struke nisu jedini po kojima zapošljavaju, odnosno najbolji kandidat (po struci) nije nužno i najbolji kandidat.
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
lovacmaki kaže...
Affirmative action je po definiciji pozitivna diskriminacija, što znači da im kriteriji struke nisu jedini po kojima zapošljavaju, odnosno najbolji kandidat (po struci) nije nužno i najbolji kandidat.

 

Nije, lueptaš, nisi pročitao prethodnih dvije stranice diskusije gdje se govori upravo u AA u Evropi i SAD i što zapravo znači. Lupetaš. 

This space for rent!
13 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
I kakve su ovo gluposti da su žene ravne muškarcima. One to neće biti. Barem dok fizički dio ne postane jednak. Dakle, žene su jednako sposobne u svemu osim u snazi. Neka područja biraju rjeđe kao i muškarci (odgojno obrazovna zanimanja) i po toj logici za sva zanimanja koja su manje zastupljena od strane nekih skupina ljudi bi trebala biti poticana diskriminacijom da se to izjednači.
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
In the United States, affirmative action tends to emphasize not specific quotas but rather "targeted goals" to address past discrimination in a particular institution or in broader society through "good-faith efforts ... to identify, select, and train potentially qualified minorities and women."
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
lovacmaki kaže...
I kakve su ovo gluposti da su žene ravne muškarcima. One to neće biti. Barem dok fizički dio ne postane jednak. Dakle, žene su jednako sposobne u svemu osim u snazi. Neka područja biraju rjeđe kao i muškarci (odgojno obrazovna zanimanja) i po toj logici za sva zanimanja koja su manje zastupljena od strane nekih skupina ljudi bi trebala biti poticana diskriminacijom da se to izjednači.

Koliko primitivizma i gluposti - to je strašno. 

 

Odakle ti da su muškarci ravni jedan drugome? Ronnie Coleman je sigurno jači od tebe, a Hafthor Bjornsson i od tebe i od njega zajedno, a bager je jači od vas 100 na okupu. 

 

Tvoje rezoniranje ima smisla ako ti je 13 godina, maksimalno, pa ti nije jasna jednakopravnost pred zakonom i ljudska prava. Ako ako gledaš tko je JAČI od koga kao osnovu jednakosti među ljudima, onda se spremi na to da budeš nečija kučkica i pereš mu čarape. 

 

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

 

 PS: Ispričavam se - zaboravio sam na pravilo da najžešći komentatori uglavnom ne čitaju dalje od podnaslova. Tko se potrudio pročitati debilčekov manifest (https://assets.documentcloud.org/documents/3914586/Googles-Ideological-Echo-Chamber.pdf), tip se buni što se ne može otvorenije biti seksist jer te onda svi zaobilaze, iako, "nije on seksist već samo misli da žene nisu ravne muškarcima". 

 

 Što znači biti seksist? Ako tvrdiš da su muškarci i žene različiti? Ako je ovaj tip seksist i ja sam. 

13 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Dakle, kada se uvedu bilo kakvi kriteriji osim sposobnosti a da ide u prilog ženama je ok, a kada se isto upotrijebi za muškarce, e onda nije ok. Dok nema jasnih kriterija kojima nije bitan spol, rasa i bilo što slično dotle nema napretka. Kada muškarci budu dobivali djecu na sudu u omjeru 50-50 i kada žene budu trebale na služenje vojnog roka poput muškaraca, e onda možemo pričati o jednakosti.
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Ne, tko tvrdi da su muškarci i žene različiti nije seksist. Tko tvrdi da su muškarci intelektualno sposobniji i to bez ikakvog dokaza, odnosno suprotno dokazima, jest seksist.

A ti jesi seksist, naravno, s tim da to nije neki posebni podvig biti u zatucanoj i zapuštenoj zemlji loših škola, netolerantnoj po svim različitostima s očajnim sudstvom, političarima i manje više svim aspektima javnog života. 

 

To je samo going with the flow. 

 

 

This space for rent!
7 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
lovacmaki kaže...
Affirmative action je po definiciji pozitivna diskriminacija, što znači da im kriteriji struke nisu jedini po kojima zapošljavaju, odnosno najbolji kandidat (po struci) nije nužno i najbolji kandidat.

 

Nije, lueptaš, nisi pročitao prethodnih dvije stranice diskusije gdje se govori upravo u AA u Evropi i SAD i što zapravo znači. Lupetaš. 

 Da ti samo ponovim link:

 

Jesi ti uopce ikad bio u SAD-u, da ne spominjem radio tamo?

 

Ustvari, ne moras nista ni odgovarati (meni direktno). Ja se povlacim iz ove 'rasprave', jer vidjeh istu 1000 puta, i znam vec gdje vodi.

Ekipa koju ovo mozda i zanima lako sami pronadju odgovore. Internet je krcat istima.

 

P.S.

Lik iz googlea je se samo referirao na cinjenicu da je liberalni 'affirmitive action' uzasan. Jer je. Nije govorio da su zene gluplje (jer ni nisu), niti nesto manje vrijednije. Tvrdio je da postoji razlika izmedju muskaraca i zena. Muskarci su generalno ambicioniziji od zena (pricam o prosjeku, a ne o apsolutnom pravilu), a postoji razlika i kod odabira poslova. Zato vidimo dosta zena recimo u edukacijskim ustanovama, i jako malen broj muskaraca. Jednako tako na 10 developera u svojoj profesiji upoznam i jednu developericu. Da li je to zato sto su zene gluplje? Ne. 

 

Muskarci i zene se ne razlikuju samo po biologiji, vec i po stvarima za koje se zanimaju. I to je normalno i prirodno.

Ono sto je neprirodno su lametanja razno raznih liberala.

 

A affirmative action nije samo za zene, vec i za druge rase. Mene osobno briga jesi zena, crn, zelen, plav ili ljubicast. Neka najbolji dobije posao koji zasluzuje.

 

Inace, azijati se u SAD-u bune protiv diskriminacije. Jer eto, radi affirmative actiona ne mogu upisati fakultet u brojevima u kojima bi ih inace upisali. Azijati cine najveci postotak upisanih u najprestiznije fakultete, s obzirom na to koliko cine u populaciji. A sad ih tu diskriminiraju radi affirmative actiona.

 

Tako da, objasni nam onda sta je AA? Ili nastavi lupetati kako volis drugima vec napisati.

Uzivaj, eod sa moje strane. I zanimljivo je da se na video nisi uopce obazirao. Prikladno ;)

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
lovacmaki kaže...
Dakle, kada se uvedu bilo kakvi kriteriji osim sposobnosti a da ide u prilog ženama je ok, a kada se isto upotrijebi za muškarce, e onda nije ok. Dok nema jasnih kriterija kojima nije bitan spol, rasa i bilo što slično dotle nema napretka. Kada muškarci budu dobivali djecu na sudu u omjeru 50-50 i kada žene budu trebale na služenje vojnog roka poput muškaraca, e onda možemo pričati o jednakosti.

 

U Hrvatskoj žene, kao i muškarci, mogu služiti vojsku. 

 

Međutim, žene u Hrvatskoj daleko više ubijaju muškarci, nego je slučaj obrnut. 

 

Inače, komentiramo Googleovu politiku, za koju čak ni tip kojega tobože komentiraš, a zapravo kenjaš nešto svoje, ne tvrdi da kao kriterij ne uzima sposobnost. 

 

On samo tvrdi da je u redu reći da su žene biološki nesposobnije za posao u Googleu od muškaraca. 

 

Ali, znam, tko će čitati tekst koji bi komentirao...

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mustrashh kaže...

 Da ti samo ponovim link:

 

Jesi ti uopce ikad bio u SAD-u, da ne spominjem radio tamo?

 

Ustvari, ne moras nista ni odgovarati (meni direktno). Ja se povlacim iz ove 'rasprave', jer vidjeh istu 1000 puta, i znam vec gdje vodi.

Ekipa koju ovo mozda i zanima lako sami pronadju odgovore. Internet je krcat istima.

 

P.S.

Lik iz googlea je se samo referirao na cinjenicu da je liberalni 'affirmitive action' uzasan. Jer je. Nije govorio da su zene gluplje (jer ni nisu), niti nesto manje vrijednije. Tvrdio je da postoji razlika izmedju muskaraca i zena. Muskarci su generalno ambicioniziji od zena (pricam o prosjeku, a ne o apsolutnom pravilu), a postoji razlika i kod odabira poslova. Zato vidimo dosta zena recimo u edukacijskim ustanovama, i jako malen broj muskaraca. Jednako tako na 10 developera u svojoj profesiji upoznam i jednu developericu. Da li je to zato sto su zene gluplje? Ne. 

 

Muskarci i zene se ne razlikuju samo po biologiji, vec i po stvarima za koje se zanimaju. I to je normalno i prirodno.

Ono sto je neprirodno su lametanja razno raznih liberala.

 

A affirmative action nije samo za zene, vec i za druge rase. Mene osobno briga jesi zena, crn, zelen, plav ili ljubicast. Neka najbolji dobije posao koji zasluzuje.

 

Inace, azijati se u SAD-u bune protiv diskriminacije. Jer eto, radi affirmative actiona ne mogu upisati fakultet u brojevima u kojima bi ih inace upisali. Azijati cine najveci postotak upisanih u najprestiznije fakultete, s obzirom na to koliko cine u populaciji. A sad ih tu diskriminiraju radi affirmative actiona.

 

Tako da, objasni nam onda sta je AA? Ili nastavi lupetati kako volis drugima vec napisati.

Uzivaj, eod sa moje strane. I zanimljivo je da se na video nisi uopce obazirao. Prikladno ;)

 

A) Bio sam u SAD-u, na račun Microsofta, desetak dana u Redmondu i Seatleu. Kakve to ima veze s načelnim stavom o pravima žena i Googleovim inženjerom?

 

B) Lik se nije referirao na činjenicu da je liberalni "affirmative action" užasan, već je tražio pravo da se slobodnije iznose seksistički (konzervativni) stavovi, koje je onda i on sam iznio usput izmislivši da su žene manje sposobne za posao u njegovoj firmi i općenito nisu za "muške poslove" (što je seksizam), ali se onda odmah (dosta ljigavo, ali i glupo) išao izvući tvrdeći da nije seksist. 

 

Inače se s ostatkom tvog posta uglavnom slažem - aa je za sve manjine, svi trebaju imati ista prava, tko je bolji po istim kriterijima neka napreduje i to je ono što Google i radi. 

 

Dakle, ne razumijem šta si se ti nafurio? 

 

Tvrdiš da Google zapošljava žene nauštrb pametnijih muškaraca? To ni ovaj tip ne tvrdi. Tvrdiš li to ili nešto deseto? 

 

Što je uopće tvoj problem?

 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
lovacmaki kaže...
Zašto bi kriterij mog komentiranja morala nužno biti originalna priča. Retorika.

 

Jesi ti čuo za pojam off i on topic? Je li kužiš da se u jednoj dretvi komentira tema te dretve, a ne šta kome padne na pamet?

 

This space for rent!
 
0 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

Ne, tko tvrdi da su muškarci i žene različiti nije seksist. Tko tvrdi da su muškarci intelektualno sposobniji i to bez ikakvog dokaza, odnosno suprotno dokazima, jest seksist.

A ti jesi seksist, naravno, s tim da to nije neki posebni podvig biti u zatucanoj i zapuštenoj zemlji loših škola, netolerantnoj po svim različitostima s očajnim sudstvom, političarima i manje više svim aspektima javnog života. 

 

To je samo going with the flow. 

 

 

 Pa već sam objasnio, ako imaš 100 ljudi čiji je iq 140 puno je veća šansa da su oni u velikoj većini muškarci i sto vrijedi i za drugu krajnost, iq 75 npr, žene su u sredini i to ti je to. Jel to seksizam? Ako je - jebiga, ja sam seksist. Postoji još hrpa stvari koje su evolucijski uvjetovane kod muškaraca i žena i očite su jer nas je evolucija "opremila" sa različitim stvarima koje su najčešće komplementarne inače ne bi bilo smilsla u različitim spolovima i ulogama kod odgoja djece.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Odakle ti ti podaci? Daj mi molim te link na tu statistiku koju si izvukao iz dupeta. 

 

 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice