Opencube Scoovo C170

poruka: 5
|
čitano: 1.956
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opencube Scoovo C170".
15 godina
neaktivan
offline
Opencube Scoovo C170

a kolko kosta kg materijala za printanje?
mislim da ce pravi procvat tih printera biti tek kada ce moci printati predmete izradene od metala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Opencube Scoovo C170

Printanje od metala postoji, ali takvi uređaji su 50 i više puta skuplji od ovoga. Kilogram materijala ove plastike je oko 40 USD (što je zapravo dosta velika količina jer je gustoća niska). No i dalje su ti 3d printeri skoro sasvim beskorisne igračke. Za 5000 € dobiješ CNC glodalicu s PC interfaceom koja izravno iz CAD nacrta može izrađivati predmete od npr. aluminija većih dimenzija i većom brzinom te nisi ovisan od dobavljača materijala koji je kompatibilan s tvojim 3d printerom. Istina alati (glodala) isto koštaju, ali je i dalje povoljnije a upotrebljivo. 

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Opencube Scoovo C170

Jesu li ovi printeri teški za održavanje? Mislim što se dogodi ako "mlaznice" za ispis zapeknu i začepe se?

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Opencube Scoovo C170
uss kaže...

Jesu li ovi printeri teški za održavanje? Mislim što se dogodi ako "mlaznice" za ispis zapeknu i začepe se?

 

Pa i začepe se svaki puta kada se ohlade. Ali to nije problem jer se prije idućeg printanja opet zagriju....

Inače, kolega je u pravu za CNC glodalice, međutim ovo (tehnologija a ne ova igračka) je ipak zanimljiva kod postupaka izrade složenih oblika kalupa, tj tamo gdje se isti inače rade postupkom elektro-erozije.... Ali takvi printeri (i materijali) su sasvim nešto drugo od ovoga...

 

16 godina
neaktivan
offline
Opencube Scoovo C170

Bit će zanimljivo kad padnu cijene i dok ljudi počnu sami štancati kockice identičnih dimenzija LEGO kockama.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice