O Javi u studentskoj grupi

poruka: 26
|
čitano: 5.036
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "O Javi u studentskoj grupi".
12 godina
odjavljen
offline
O Javi u studentskoj grupi

TVZ, TVZ , TVZ. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
O Javi u studentskoj grupi

To vjerojatno neće biti ništa naspram Čupićeve Jave na FERu :D

 
0 7 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
O Javi u studentskoj grupi

Impresivan je broj meetupova i događanja koji se organiziraju u zadnje vrijeme. Bit će nešto.

http://startupcroatia.com/calendar/host/252/tvz-student-java-user-group

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
O Javi u studentskoj grupi

Pa dobro jel se može nekako spasit ta java? :D

 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
osta_os kaže...

To vjerojatno neće biti ništa naspram Čupićeve Jave na FERu :D

Ovo je korisnicka grupa, udruga korisnika necega, tj. Jave.

Cupkova Java nije korisnicka grupa. Ne vidim kakve veze ima jedno s drugim, osim sto je rijec o istoj tehnologiji, ali dobro.

W1ck3d8u2z kaže...

Pa dobro jel se može nekako spasit ta java? :D

?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
W1ck3d8u2z kaže...

Pa dobro jel se može nekako spasit ta java? :D

Java je trunutno šta se popularnosti tiče u zlatnom dobu,zbog androida

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
g12356 kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

Pa dobro jel se može nekako spasit ta java? :D

Java je trunutno šta se popularnosti tiče u zlatnom dobu,zbog androida

 

Java je zaklala apsolutno svaki komadić hardware na kojem se zavrtila. Ne znam koji mozak i dalje forsira takav cirkus.

16 godina
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
W1ck3d8u2z kaže...
g12356 kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

Pa dobro jel se može nekako spasit ta java? :D

Java je trunutno šta se popularnosti tiče u zlatnom dobu,zbog androida

 

Java je zaklala apsolutno svaki komadić hardware na kojem se zavrtila. Ne znam koji mozak i dalje forsira takav cirkus.

A?!?!?!?

 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
15 godina
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
W1ck3d8u2z kaže...

 

Java je zaklala apsolutno svaki komadić hardware na kojem se zavrtila. Ne znam koji mozak i dalje forsira takav cirkus.

Haha{#}{#}, Hrvatska traži zvjezdu kandidati ove godine ranije kreću sa treningom. Ti se sigurno spremaš za kategoriju standup-a ?

 

EDIT: Evo da ne izgleda da trabunjam gluposti, baš sam išao na server pogledati neke Java aplikacije. Budući da se server tu i tamo restarta, appovi ne mogu stalno biti gore, ali evo jednog kandidata. Pokrenut je sa parametrima(to ti je direktno iz ps-a) :

.... Sep 23      - 236:09 /usr/java5/bin/java -Xmx32m -classpath...... (znači maksimalni heap size je 32m, app nije pokrenut sa serverskom verzijom jave, koja bi trebala biti još brža (u nekim slučajevima, tj baš u ovom, kad imamo serversku aplikaciju sa mnogo transakcija) i najgore od svega pokrenut je sa verzijom jave 5 starom već nekih 6 godina(još nije migrirana na noviji server sa novijom javom))

 

Znači app je gore od 9 mjeseca prošle godine, to je znači skoro 7 mjeseci, a dnevno kroz nju prolazi oko milja transakcija (socket komunikacijom). Trenutno troši 4mb od tih 32mb heap-a. App je brzi u obradi podataka ko i bilo koja druga C aplikacija koju imamo.

Evo toliko o tome da Java ubija HW

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 15:08 (dado2202).
14 godina
offline
O Javi u studentskoj grupi

Prema TIOBE indexu Java je i dalje jedan od najkorištenijih jezika:

http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

 

(očito ljudi nisu konzultirali čuvene bug.hr forum stručnjake kad su birali programski jezik??)

> /dev/null
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
osta_os kaže...

To vjerojatno neće biti ništa naspram Čupićeve Jave na FERu :D

  To je samo za FER-ovce...

 

Ovo je za sve studente,uključujući i FER-ovce,stoga ste pozvani,rado bih upoznao neku kolegicu sa FER-a :D

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
neaktivan
offline
O Javi u studentskoj grupi

Meni moja rootana xperia x8(prva generacija)  radi k'o urica.Problem je dok se ima stariji android.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
W1ck3d8u2z kaže...
Izvrsno, a sad priznaj koliko desetaka tisuća kuna imaš u hardwareu, točnije koliko košta samo taj procesor i memorija, i nakon toga pojasni kako to da danas mobilni uređaji sa gigahercnim procesorom jedva da mogu uspostaviti poziv bez prekida kada je gore najnoviji OS koji u pravilu šteka ko majka.

Cekaj, ti to ozbiljno? Ocjenjujes cijeli programski jezik na temelju jednog (consumer, a ne enterprise) OS-a koji ima fundamentalnih gresaka u dizajnu? Svaka cast. /clap

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
W1ck3d8u2z kaže...

 

Izvrsno, a sad priznaj koliko desetaka tisuća kuna imaš u hardwareu, točnije koliko košta samo taj procesor i memorija, i nakon toga pojasni kako to da danas mobilni uređaji sa gigahercnim procesorom jedva da mogu uspostaviti poziv bez prekida kada je gore najnoviji OS koji u pravilu šteka ko majka.

Priznajem da je enterprise okolina i da je mašina mrcinska, ali ako bar malo poznaš Javu (a pretpostavljam da poznaš, pa zato toliko kenjaš po njoj), onda bi shvatio zašto sam ti uključio cijelu komandnu liniju. Da vidiš da je pokrenuta (cijela aplikacija) sa 32mb rama maksimalno, znači ona unutar toga heap-a radi 7 mjeseci, niti jednom OutOfMemory exception i maksimalno dostiže nekih 15-tak mb u full load-u. Većinom se drži oko 4mb. Unutar heap-a naravno, jer JVM pojede cijelih 32mb odmah (neda mi se sad objašnjavati kako radi JVM. što je heap itd...)

1domagoj1 kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

Cekaj, ti to ozbiljno? Ocjenjujes cijeli programski jezik na temelju jednog (consumer, a ne enterprise) OS-a koji ima fundamentalnih gresaka u dizajnu? Svaka cast. /clap

Ma nije Android tako loš, vrijede stvari isto kao i kod desktop/enteprise java aplikacija. Potrebno je app optimizirati(moj ovaj gore app, na njemu sam provodio mjesec dana regresijske i performansne testove). Android ima problema sa aplikacijama (tj. programerima istih), a ne sa Javom. Znam bar jedno 5 "Android programera" koji ne programiraju Android aplikacije nego ih rade preko onih WEB generatora aplikacija(crtanjem kućica). Mislim da su problemi u takvim aplikacijama.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 8:25 (dado2202).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
O Javi u studentskoj grupi

Bilo bi super kada bi to sve snimali kao što radi DUMP.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
dado2202 kaže...

Ma nije Android tako loš, vrijede stvari isto kao i kod desktop/enteprise java aplikacija. Potrebno je app optimizirati(moj ovaj gore app, na njemu sam provodio mjesec dana regresijske i performansne testove), znati kako što napraviti najbolje, a ne najlakše itd. Android ima problema sa aplikacijama (tj. programerima istih), a ne sa Javom. Znam bar jedno 5 "Android programera" koji ne programiraju Android aplikacije nego ih rade preko onih WEB generatora aplikacija(crtanjem kućica). Mislim da su problemi u takvim aplikacijama.

Apsolutno se slažem: najveći problem jave i androida su "programeri".

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
16 godina
offline
O Javi u studentskoj grupi

Meni je zanimljivo što onaj tamo gore još uvijek dobija pluseve za shit of the year!!!!

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
royalhero kaže...

Bilo bi super kada bi to sve snimali kao što radi DUMP.

Ako budem tamo,budem im predložio...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
11 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
Evo da se javi i netko od osnivaca grupe :D Necu komentirati brzinu jave, ali reci cu par rijeci o grupi :) Snimanje predavanja je planirano, ali samo dio prvog predavanja ce biti snimljeno. Naime, u buducnosti planiramo na svakom sastanku grupe odrzati predavanje na kojem ce studenti moci nauciti nesto novo i sudjelovati u prddavanju. Ta predavanja ce biti u potpunosti snimljena. Uskoro krece portal znanja edutube koji su osmislili studenti TVZ-a i na njemu ce biti sva predavanja. Nadam se da cete doci u petak jer dolaze neki zanimljivi predavaci. I za kraj, ova grupa nije ogranicena na studente TVZ-a vec su pozvani svi koga zanima Java (bili oni studenti ili ne) :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
Evo da se javi i netko od osnivaca grupe :D Necu komentirati brzinu jave, ali reci cu par rijeci o grupi :) Snimanje predavanja je planirano, ali samo dio prvog predavanja ce biti snimljeno. Naime, u buducnosti planiramo na svakom sastanku grupe odrzati predavanje na kojem ce studenti moci nauciti nesto novo i sudjelovati u prddavanju. Ta predavanja ce biti u potpunosti snimljena. Uskoro krece portal znanja edutube koji su osmislili studenti TVZ-a i na njemu ce biti sva predavanja. Nadam se da cete doci u petak jer dolaze neki zanimljivi predavaci. I za kraj, ova grupa nije ogranicena na studente TVZ-a vec su pozvani svi koga zanima Java (bili oni studenti ili ne) :)
13 godina
neaktivan
offline
O Javi u studentskoj grupi

Bio sam prisutan,i bilo je zabavno...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
g12356 kaže...

Bio sam prisutan,i bilo je zabavno...

Jesi li rekao šta im je royalhero predložio? :)

Slika, materijala, bilo čega?

13 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
royalhero kaže...
g12356 kaže...

Bio sam prisutan,i bilo je zabavno...

Jesi li rekao šta im je royalhero predložio? :)

Slika, materijala, bilo čega?

  Bilo je snimano samo po sebi pa nije bilo potrebe.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
odjavljen
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
dado2202 kaže...
...

.... Sep 23          - 236:09 /usr/java5/bin/java -Xmx32m -classpath...... (znači maksimalni heap size je 32m, app nije pokrenut sa serverskom verzijom jave, koja bi trebala biti još brža (u nekim slučajevima, tj baš u ovom, kad imamo serversku aplikaciju sa mnogo transakcija) i najgore od svega pokrenut je sa verzijom jave 5 starom već nekih 6 godina(još nije migrirana na noviji server sa novijom javom))

 

..Trenutno troši 4mb od tih 32mb heap-a...

  Moram reć da sam impresioniran. Uvijek se o Javi pričalo sve najgore što se tiče performansi i razbacivanju resursa ali ovo je primjer da to nije ni do jezika ni aplikacije već do programera i "programera". Kako god se u čistom C može nakucati aplikacija koja zakolje proc iako bi trebala biti "neprimjetna", tako se očito u Javi može bez problema nakucati kod koji radi brzo i efikasno...

 

Činjenica je da jezici koji se vrte u nekom VMu imaju veći overhead od nativnih ali to je danas mizerna razlika kada imamo 4GB i dual core na nekoj low end mašini. Prošla su vremena kad se morao "šparati" svaki kB RAMa. Naravno, to ne znači da se može alocirati cijeli string ili takvo nešto za varijablu koja stane u bit (bool).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi
Sum_of_all_fears kaže...

Moram reć da sam impresioniran. Uvijek se o Javi pričalo sve najgore što se tiče performansi i razbacivanju resursa ali ovo je primjer da to nije ni do jezika ni aplikacije već do programera i "programera". Kako god se u čistom C može nakucati aplikacija koja zakolje proc iako bi trebala biti "neprimjetna", tako se očito u Javi može bez problema nakucati kod koji radi brzo i efikasno...

 

Činjenica je da jezici koji se vrte u nekom VMu imaju veći overhead od nativnih ali to je danas mizerna razlika kada imamo 4GB i dual core na nekoj low end mašini. Prošla su vremena kad se morao "šparati" svaki kB RAMa. Naravno, to ne znači da se može alocirati cijeli string ili takvo nešto za varijablu koja stane u bit (bool).

Upravo to. Dizajn, dizajn, dizajn, da malo Ballmera oponasam :D. Na koji se nazalost, cesto potrosi premalo vremena pa to ispadne tako kako ispadne.

 

Najjace mi je kad vidim da netko ide raditi CPU zahtjevne stvari u main UI threadu (na Androidu), pa je onda Android grozan i smece. Iako mi se osobno bas i ne svida zbog nekih drugih stvari, cinjenica je da velik dio toga zase*u i programeri. I jos jedna stvar glede Androida (kad je on vec konkretno bio spomenut), a koju ljudi jednostavno ne shvacaju ili ignoriraju: za napraviti jako dobar VM s vrhunskim garbage collectorima i optimizatorima trebaju godine i godine - 10-ak godina +/-. MS i Sun (Oracle) su to odradili, Google (s Dalvikom) se tek sad priblizava, a ako jos uzmemo u obzir da im Android nije primarna briga unutar kompanije, mozda se taj period i produzi malo.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 13:51 (1domagoj1).
15 godina
odjavljen
offline
Re: O Javi u studentskoj grupi

Bar danas imamo jednostavno izveden multithreading i sve te zahtjevne zadaće se mogu preseliti u neki background thread (i ugasiti ga kad završi).

 

Prepravljao sam podosta C# aplikacije i najviše volim vidjeti alociranje ogromnog DataSeta sa 100+ tablica. Još onda krene sa foreachom kroz taj set u glavnom threadu i Sleepom ubije ostatak aplikacije. Dispose() i Clear() vidim jednom u 500 redaka i to vjerojatno jer je kopirao to sa StackOverflowa. U background ne stavljaju ništa (a tamo je BackgroundWorker vrlo jednostavan za korištenje).

 

UI freezan, petlja šeće kroz desetke tisuće redaka, sakuplja vrijednosti provjerom u IFu i trpa ih u XML. To je izgledalo stravično - kreiraj DataSet i DataTable, pročitaj postavke, spoji se na bazu, popuni DT, analiziraj rezultate, zapiši XML. Ponovi proceduru. Cpu na 100%, UI neupotrebljiv... Umjesto da napravi novi thread, alocira DS i DTove, popuni, analizira i spremi u tmp tablicu pa tek onda kreira XMLove, aplikacija je skakala po klasama, radila stotine I/O zahtjeva, slala par requestova u bazu svakih nekoliko sekundi i ugl, mučila i clienta i server.

 

Kad sam taj dio posla preselio u drugi thread, autor nije vjerovao da je to ista aplikacija. Jedino što je trebalo je malo presložiti kod i malo logiku doraditi. On je držao sve tablice u memoriji sve do kraja foreacha i tek je onda na kraju sa Disposeom čistio taj DS...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice