U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

poruka: 64
|
čitano: 18.173
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U nas sve češće hakerske krađe novca s računa".
16 godina
neaktivan
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Vjerovatno bih i ja dva puta unio kad bi me pitalo. Iako uvijek gledam da je gore https i da je url koji trebam. Inače imao sam nedavno priliku kupovanja EvoTV preko weba gdje traže broj osobne, OIB itd a nema enkripcije :)

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Kako i ne bi bilo kad u svakoj prodavnici možeš vidjeti sve podatke sa kreditnih kartica potrošača koji čekaju u redu na kasi. Više nego dovoljno

Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
Kod mene nek kradu.Kad vide minus na računu još če i dodat.
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
15 godina
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

ja sve račune (= komunalije) plaćam prek neta. i to je sve. nikakva kupovanja osim toga. dakle, ne samo da me varaju nego ja i pristajem na to u strahu od ovrhe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
hrvooje kaže...

Vjerovatno bih i ja dva puta unio kad bi me pitalo. Iako uvijek gledam da je gore https i da je url koji trebam...

- nigdje ne spominju način kao MinM, par godina već traje interni sigurnosni problem tako da ... 'što ako je bio na pravoj stranici https-u banke?' Pošto nemamo te info u članku, nagađanja.. i btw, traže više puta, najsmješnije je 2x za redom.. a npr danas su problematične pojedine banke, a danas 'koincidencija' puštaju android u rad. ŠBBKBB je uvjek legitimno pitanje, koje uvjek nedostaje u ovakvim člancima. Nikad, baš nikad banka ne propusti 'upozoriti' građane i napomenuti da su građani odgovorni.. a banke?

 

Kad će netko povući dužu-ozbiljniju temu o tome? Ne jedan članak, nego tema koja će trajati do nekih odgovora.. banke neće, neće ni policija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Mislim da bi ovakvi clanci trebali biti bolje napisani. Sto se konretno desava i po cemu se moze zakljuciti da se radi o prevari. Ja se trudim koristiti internet bankarstvo sa iPhonea koliko mogu, ali kad sam za kompom onda mi je ugodnije to sa kompa raditi. 

 

I kako je moguce da se te pare samo tako kradu? Pa ti sa internet bankarstva mozes pare prebaciti samo i iskljucivo na necji racun. Racun netko negdje mora otvoriti. Dakle nema sanse da banka ne zna tko krade. A ako se slucajno i moze otvoriti racun bez da se evidentiras kao osoba onda se uplate na takve racune trebaju dodatno provjeravati sa osobom cije su pare. Moze se stati tome na kraj ali banke nisu motivirane.

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
JosephBullet kaže...

I kako je moguce da se te pare samo tako kradu? Pa ti sa internet bankarstva mozes pare prebaciti samo i iskljucivo na necji racun. Racun netko negdje mora otvoriti. Dakle nema sanse da banka ne zna tko krade. A ako se slucajno i moze otvoriti racun bez da se evidentiras kao osoba onda se uplate na takve racune trebaju dodatno provjeravati sa osobom cije su pare. Moze se stati tome na kraj ali banke nisu motivirane.

Da to mi isto nije jasno kako novci mogu nestati s računa (dok slušam na TVu svakodnevno vijesti iz sabora [ovaj ukrao ovoliko, onaj onoliko, novci nestali, nitko ne zna gdje su]). Ne znam tko puši te fore danas ? U današnje doba da ne znaš na čiji su račun otišle pare ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 16:28 (ContoNick).
12 godina
neaktivan
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Meni je fantastično kod ovih svih članaka što nitko do sad nije napisao da li na računalu postoji virus ili ne....Ne može se samo tako hakirati komp - za to moraš imat neku viruščinu da u istom trenutku kad ti nešto plaćaš ti skine s računa (jer je potrebna identifikacija da se skine s računa)....Tako da uopće nemam sažaljenja za sve te osobe koje SIGURNO nemaju apdejtan AV i usto klikću na sve reklame u mejlovima gdje piše neki popust .......

Ovo nema veze s bankom ili sigurnosti internet bankarstva nego sa informatičkim obrazovanjem osobe koja ga koristi....

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 16:53 (denied1977).
 
0 6 hvala 0
15 godina
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Slažem se da je krajnje vrijeme da netko stručan obradi temu opširnije, previše je nepoznanica u ovome.. Banke forsiraju upotrebu mobilnog/internet bankarstva (Izbjegavanje redova, manje naknade po transakciji..) a ograđuju se kad se dešavaju ovakve stvari i odgovornost prebacuju na svoje korisnike!? Pa čiju tehnologiju ti korisnici koriste? Kako uopće smije biti u upotrebi ako ima takve propuste? Naravno da ima neukih i zaraženih korisnika, što se ne prilagode situaciji i nekako onemoguće rad sa takvih računala? I zašto se ne piše o ovome ako je toliko uzelo maha?   

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Đubrad (banke) imaju pinku na svakoj transakciji i ne bi se čudio da im ni nije u cilju štititi svoje korisnike od ovakvih pizdarija. Suludo mi je ovo sve, često plaćam sve i svašta preko neta, pazim na sve moguće ali da mi se desi tako nešto i da banka ne želi preuzeti odgovornost, ne znam što bih.. Zašto im dajemo svoje novce da ČUVAJU kod sebe i plaćamo za to (i još štošta drugo, usput) ukoliko nisu u stanjuspriječit ovakve stvari?

Ne znam, trebaju oštećeni osnovati udrugu TOKEN i kao onaj FRANAK tužit židove i oderat im kožu. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Pridružujem se pljuckanju - valjda je važno o kojem se virusu, malwareu ili čemu već radi, kako ga detektirati, ukloniti, itd? Nikome ništa ne znači koliko gospodin ima godina, iz kojeg je grada, u koliko sati je napravio ovo, a u koliko sati je uočio ono.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
DigiMagic kaže...

Pridružujem se pljuckanju - valjda je važno o kojem se virusu, malwareu ili čemu već radi, kako ga detektirati, ukloniti, itd? Nikome ništa ne znači koliko gospodin ima godina, iz kojeg je grada, u koliko sati je napravio ovo, a u koliko sati je uočio ono.

 

-da, kao što primjećuješ, objavljeni podaci su najnevažniji što mogu biti.. da je iz zanzibara 24god u pola noći, bilo bi jednako/nevažno.

-ono što je bitno, banke su odgovorne za novac koji je kod njih deponiran. U slučaju pljačke.. a u ovim slučajevima otklanjaju tu odgovornost i blebeću o virusima i skrivanju pina.

-spomenuto je i ako neka tehnologija nije dovoljno sigurna, zašto je ne uklone.. pa usporedba npr ZET i sms za kartu. Dakle, kad je njihov interes, tad tako rade. Interes banke je elektroničko poslovanje, prihvaćaju rizik za koji znaju jer im je uz to isplativo.. jedino što odgovornost prebacuju na korisnika. Novac je u banci, banka je odgovorna. Kad će neki članak i pogotvo policija/državnik tako nešto reči? Ako pin nije siguran, ukoniti. Preduvijet svih takvih poslova je sigurnost (atesti, sefovi itd..) kao za let aviona i sl. Ne može se garantirati sigurnost? Tad nije za upotrebu.

-najveći poslovi u posljednjih par godina, najveće pljačke banaka od kad banke postoje.. upravo zbog njihove interne ranjivosti sistema, certifikati, java, OS... najmanje s tim ima veze juzer i pin. Ali o tome nema teme...

Što sad/sutra kad razni mobiteli s androidom počnu koristiti te usluge, kad se malware počne pojavljivati (ne samo win)... a danas zaba pušta android. Tko će biti odgovoran?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 17:29 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
ja sam jucer stavio oglas oglasnik.hr i odabrao sam placanje preko visa kartice i prebacio me na drugu stranicu di se pojavila slika zabe i kucica za upis koda sa tokena. na tome sam odustao. i odlucio rađe popunit uplatnicu sam nego daupisujem drugdje kod iz tokena. bilo me strah da nebi bila lažna stranica. inace mozda bi trebao koristiti poseban web preglednik za zabu ali samo za nju.
15 godina
odjavljen
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

A naslov vijesti "U nas..." je prvorazredni.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 20:24 (Edge).
 
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Preglednik je glup komad softvera - izrenderira sto mu uvalis i salje tamo gdje ti hoces. Da, postoji https i certifikati ali opet... Tko to gleda? Jel itko razmislja sta radi dok upisuje pin/username/stavec preko otvorenog wifi-ja? I cudno da nema komentara pingvincica da windowsi smrde...

 

 

 

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Znate sto mi je palo na pamet, mozda čudna zamisao ali baš me zanima dali je moguča.

 

Recimo da se u tokenu može provjeriti dali je stranica lažna ili prava.

 

Znači kada treba platiti dakle tamo di je  appl 2 da tamo piše kod  koji mora odgovarati savršeno na tokenu. Naprimjer upišem u token iznos za uplatu i on nekako izgenerira poseban kod u konbinaciji sa datumom i vremenom koji mora odgovarati onom koji piše na webstranici. Znači ako je isti kod na tokenu kao i na webstranici onda tek mogu provesti appl2 koji smo do sada upisivali. 

Nemojte me sada raketirati zbog te zamisli ali ja mislim da bi trebal apostojati mogučnost da se u tokenu moze provjeriti dali je stranica lažna ili prava. 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
Sum_of_all_fears kaže...

Preglednik je glup komad softvera - izrenderira sto mu uvalis i salje tamo gdje ti hoces. Da, postoji https i certifikati ali opet... Tko to gleda? Jel itko razmislja sta radi dok upisuje pin/username/stavec preko otvorenog wifi-ja? I cudno da nema komentara pingvincica da windowsi smrde...

Windowsi smrde.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
Sum_of_all_fears kaže...

Preglednik je glup komad softvera - izrenderira sto mu uvalis i salje tamo gdje ti hoces. Da, postoji https i certifikati ali opet... Tko to gleda? Jel itko razmislja sta radi dok upisuje pin/username/stavec preko otvorenog wifi-ja? I cudno da nema komentara pingvincica da windowsi smrde...

 

 

 

 I kad nema takvih komentara postoje oni koji ih prizivaju, jer misle da nije moguće konstruktivno komentirati.

 

Što se tiče banaka, narodu je najdraže kad su banke crni pedro. Većina kredita u švicarcima je za drugu nekretninu. Postoji nešto što se zove zdrav razum. Da li je tebe banka natjerala pištoljem da koristiš token, da uzmeš kredit? Jesi pričitao i potisao EULA-u? U Vinkovcima postoji jedna banka u centru grada koja je od ujutro do navečer puna. Zapravo nikad nema mjesta unutra za čekati pa ljudi uzmu broj i čekaju po okolnim kafićima. Red seže često i van kroz vrata u ulicu. Čovjek bi pomislio da se dijeli brašno i riža. Ako toliko ne volimo te banke zašto broj klijenata ne opada. Ista stvar i s telekomima. Samo kuknjave, a najviše Iphonea u regiji. Kad se najavi obvezno smanjenje minusa bankama, začudo, prvi se pobune građani?! 

 

Naravno da neće na bug.hr-u pisat detalji istrage, možda će i banka nadoknaditi štetu, puno toga ne znamo. Nadam se da oni kibernešto više znaju i da umjesto slanja flajera za 5000 firmi prate transakcije na Kajmansko otočje. Pisanje da neznanje oslobađa krivnje je gore nego korištenje IE6 na netom instaliranom XP SP1 na unukovom pr0n računalu. 

There is no job like cron job!
13 godina
neaktivan
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Evo ukratko o čemu se radi...

Riječ je o zlonamjernom softwareu za tzv. phishing. Znači, naivnog korisnika software kojim se zarazio usmjerava umjesto na stranicu banke na neki udaljeni server gdje stoji stranica jako slična bančinoj.

Autori tih phishing stranica su u većini slučajeva amateri jer primjerice, jedna hrvatska banka ima background npr. #f0f0f0, a na kopiji stranice je podloga vidljivo tamnija npr. #e1e1e1 ?! Isto tako, često ni font nije identičan originalnoj stranici... sve te razlike uvježbano oko primjeti iz aviona, ali...
Zaraza obično dolazi otvaranjem zlonamjernih privitaka tipa "vidimojesise.zip", a kako je ljudska znatiželja/glupost prevelika... rezultat je dosta zaraženih korisnika.

Na krivotvorenoj stranici se uvijek login podaci (username i tzv.token broj) traže DVA puta, i nakon toga stranica tobože odbije korisnika zbog krivih podataka. Zašto ta famozna dva puta? Zlonamjernicima trebaju bar dva token/tan izgenerirana broja, jer jedan služi za logiranje, a drugi da bi potvrdio zlonamjernu transakciju.

Nekoliko banaka u hrvatskoj je pogođeno ovim problemom i u pravilu se novac vraća oštećenom korisniku, jer se po IP adresi vidjelo da logiranje i transakcija nisu došli od hrvatskih internet providera.
Savjet je, uz uobičajene antivirusne programe,  preoprati disk sa npr."IBM Security Trusteer Rapport" .

Inače, važno je i napomenuti da ovaj sustav "hakiranja" ne prolazi kod banaka koje koriste neki od USB cardreader/stick certifikata.

Više od ovoga ne smijem napisati, ali mislim da sam dovoljno pojasnio problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 23:36 (Luciano).
 
2 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
hrvooje kaže...

 

 

 

 I kad nema takvih komentara postoje oni koji ih prizivaju, jer misle da nije moguće konstruktivno komentirati.

 

Što se tiče banaka, narodu je najdraže kad su banke crni pedro. Većina kredita u švicarcima je za drugu nekretninu. Postoji nešto što se zove zdrav razum. Da li je tebe banka natjerala pištoljem da koristiš token, da uzmeš kredit? Jesi pričitao i potisao EULA-u? U Vinkovcima postoji jedna banka u centru grada koja je od ujutro do navečer puna. Zapravo nikad nema mjesta unutra za čekati pa ljudi uzmu broj i čekaju po okolnim kafićima. Red seže često i van kroz vrata u ulicu. Čovjek bi pomislio da se dijeli brašno i riža. Ako toliko ne volimo te banke zašto broj klijenata ne opada. Ista stvar i s telekomima. Samo kuknjave, a najviše Iphonea u regiji. Kad se najavi obvezno smanjenje minusa bankama, začudo, prvi se pobune građani?! 

 

Naravno da neće na bug.hr-u pisat detalji istrage, možda će i banka nadoknaditi štetu, puno toga ne znamo. Nadam se da oni kibernešto više znaju i da umjesto slanja flajera za 5000 firmi prate transakcije na Kajmansko otočje. Pisanje da neznanje oslobađa krivnje je gore nego korištenje IE6 na netom instaliranom XP SP1 na unukovom pr0n računalu. 

Čekaj malo! Da li si se kad zapitao tko je natjerao banke da nakon par mjeseci nakon što digneš kredit podignu kamate? Ili, zašto su mom kolegi podigli kamate sa obrazloženjem, pazi:"ne koristi njihove dodatne usluge kao kreditne kartice, limit...itd."  Zašto banke uslovljavaju žene koje prime na posao da ne mogu imati djecu? Postoje mnogi drugi slučajevi u kojem banke zloupotrebljavaju svoj položaj kako bi ostvarile visoki profit.

Problem je u tome što je država za kurac pa niti hoće a niti može ići protiv bankarskog lobija. Nije problem u ljudima koji koriste bankarske usluge. Problem je u domaćim bankama koje žele da su kurče pred svojim stranim gazdama kako su ostvarili profit veći od projiciranog pa u ugovorima podmeću štošta.

Zanima me samo kakva bi bila reakcija banke da je kojim slučajem CHF pao? Ovako, njima je normalno da nečiji čukununuk otplaćuje kredit za stan. Gdje je tu srazmjer vrijednosti?

Nitko mene nije natjerao da uzmem kredit ali ovo što nakon toga banke rade je nedopustivo.

16 godina
neaktivan
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Njihova igra, njihova pravila. Da je moja firma ja bih određivao tko će u njoj raditi i pod kojim uvjetima. Pošto je njihova oni određuju. Da li je netko nekog prisilio da radi tamo gdje radi? Pa svakako je ljepše u banci nego na proizvodnoj traci za minimalac. 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
hrvooje kaže...

Njihova igra, njihova pravila. Da je moja firma ja bih određivao tko će u njoj raditi i pod kojim uvjetima. Pošto je njihova oni određuju. Da li je netko nekog prisilio da radi tamo gdje radi? Pa svakako je ljepše u banci nego na proizvodnoj traci za minimalac. 

Da, ali banka ne smije biti kao bilo koja druga firma jer ono cime se bavi nije nesto cime se bavi bilo koja druga firma. Odredene regulacije koji se mora drzati moraju postojati. No, kako to obicno biva u ovoj zemlji, tako nesto je SF.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
1domagoj1 kaže...
hrvooje kaže...

Njihova igra, njihova pravila. Da je moja firma ja bih određivao tko će u njoj raditi i pod kojim uvjetima. Pošto je njihova oni određuju. Da li je netko nekog prisilio da radi tamo gdje radi? Pa svakako je ljepše u banci nego na proizvodnoj traci za minimalac. 

Da, ali banka ne smije biti kao bilo koja druga firma jer ono cime se bavi nije nesto cime se bavi bilo koja druga firma. Odredene regulacije koji se mora drzati moraju postojati. No, kako to obicno biva u ovoj zemlji, tako nesto je SF.

 Pa regulacije postoje. Treba mijenjati zakone, a ne banke. Banke i sve druge firme samo rade ono što im države i zakoni dopuštaju. Da država dopusti Todoriću da blagajnice imaju 1000 kuna plaću, one bi to imale, da dopusti da kamate budu 50% one bi bile tolike. Ti kad ulaziš u banku, dolaziš tamo, jer ti treba nešto što oni prodaju, a oni s tobom posluju, jer žele zaraditi. To je tvrtka koja želi zaraditi, a ne tebi pomoći. 

There is no job like cron job!
16 godina
neaktivan
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
hrvooje kaže...

Pa regulacije postoje. Treba mijenjati zakone, a ne banke. Banke i sve druge firme samo rade ono što im države i zakoni dopuštaju. Da država dopusti Todoriću da blagajnice imaju 1000 kuna plaću, one bi to imale, da dopusti da kamate budu 50% one bi bile tolike. Ti kad ulaziš u banku, dolaziš tamo, jer ti treba nešto što oni prodaju, a oni s tobom posluju, jer žele zaraditi. To je tvrtka koja želi zaraditi, a ne tebi pomoći. 

Onda ocito nisu dobre. Dakle, treba ih mijenjati. Ako zele zaraditi, ok, ali uz posebne uvjete. U suprotnom, neka budu kao i svaka druga firma: za pocetak, ako propadaju neka ih se ne izvlaci novcem poreznih obveznika kao sto se ne izvlaci niti jednu drugu firmu koja propada.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
Cisto da nikome ovdje vise ne padne na pamet generalizirati ovako, odmahnuti rukom i reci to su sve za drugu nekretninu malo cu pojasniti svoju situaciju. 2006 je godina, imam dobar posao i redovitu placu jedno 6k kuna. placam podstanarstvo oko 3.8k kuna i kaze vlada da mladima koji kupuju prvu nekretninu nece naplatiti porez. Ja tada donosim odluku koja me zabetonirala do dana danasnjeg. Odem u banku i trazim kredit u kunama, kazu ne dajemo to, trazim eure ali kaze ne moze to, jer vam je jamac prestar. Ali kaze teta imamo specijalnu akciju u chf, jos vam je i rata nesto manja. Meni iskreno nista jasno, ali ajde dobro rekoh. Rata je 3.5k kuna pa i da naraste nesto opet je tu negdje kao i podstanarstvo i kupim ja tako 45m2 stan, cijeli ponosan. Prvo se promjenila vlast i sad su ovi neki odlucili ipak oporezovati taj stan iako je prvi, ne jednom vec dvaput u pet godina?! Ajde dobro kazem ja, porez je porez. Opet uredno sve placam i nervozno gledam kako rata raste, polagano, ali sigurno.

Sljedeci moment je dolazak Todoriceve rodjakinje s nekakvim investicijskim fondom koji otkupljujei firmu od tadasnjih vlasnika. Dize cijene svim korisnicima usluga osim konzumu koji dobija suludi popust. Naravno u dvije godine poslovanja odose svi klijenti osim big f.ng K. Firma koja je imala racunovodstveni odjel, projektante, programere, dizajnere, marketing i sve ostalo sto treba jednoj uspjesnoj firmi ostaje bez svega toga, svi u otkaz. Ostaju strojevi, par operatera koji odradjuju K i cistacice. E sad, sve je to zivot u Hrvatskoj. Rata je sada 6.9k kuna mjesecno a posla nema. Unatoc svemu ja evo vec devet godina u totalu servisiram uredno taj prokleti kredit, nema kasnjenja, dugova, zavlacenja.

Sve je to do tu ruzno ali ajde, pregrmiti cemo mi to nekako, ali jednu stvar ne mogu!

BANKA (famozni HYPO) tvrdi da nakon 9 god urednog placanja lihvarske rate ja dugujem vise nego sam dugovao na pocetku?! KAKO? Koja logika?

Koje mesetarenje, ovdje govorimo o borbi za goli zivot!
Ovo je situacija u kojoj se naslo nemali broj vasih sugradjana stoga molim vas nemojte banalizirati ovako ozbiljne stvari.

p.s. isprike na poduzem postu ali eto pogodilo me u zicu, jos jednu stvar da kazem sto me muci pa odoh. UDRUGA FRANAK prima nove clanove 2h (slovima dva sata) tjedno?! za pokret, udrugu kojoj je cilj ispravljanje ovakvih kretenizama u chf putem omasovljavanja jako sumljivo ponasanje.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Ja ne kažem da je to uredu niti volim što je netko u situaciji poput tvoje, ali problem nije u banci opet tvrdim. Tvoj problem je na Markovom trgu. Zakoni su im dopustili to što su tebi napravili. Slično su prošli poljoprivrednici. Država je reklamirala projekte, kupujte krave, kupujte strojeve, radite štale od milijun kuna projektom ključ u ruke. I onda za 5 godina srušili otkupnu cijenu mlijeka za 50%. Koliko samo vidim seljaka s rukama u džepovima na ulici, dvorišta prazna, traktora, zemlje i stoke odavno nema. 

 

Nitko ne može biti vidoviti Milan i znati što će biti za 5 godina, ali odluku o kupovanju stana si donio samo ti. 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 0:51 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
hrvooje kaže...

 Pa regulacije postoje. Treba mijenjati zakone, a ne banke. Banke i sve druge firme samo rade ono što im države i zakoni dopuštaju. Da država dopusti Todoriću da blagajnice imaju 1000 kuna plaću, one bi to imale, da dopusti da kamate budu 50% one bi bile tolike. Ti kad ulaziš u banku, dolaziš tamo, jer ti treba nešto što oni prodaju, a oni s tobom posluju, jer žele zaraditi. To je tvrtka koja želi zaraditi, a ne tebi pomoći. 

Da, ali ne dolazim da mi se krvi napiju. Zašto, u pravilu redovno jednostrano i najčešće neopravdano (prema sudskim presudama), mijenjaju ugovore i tako klijente dovode u teži položaj? Da li im je cilj naplatiti kredit ili iscjediti klijenta kao trulex za jednokratnu upotrebu?

Što se tiče CHF-a, da li je neka pametna glava što je plasirala te kredite razmišljala o tome što će se desiti ako klijent po zakonu ne smije vraćati više novca već što banka potražuje? Teoretski klijenti korisnici CHF kredita su većinom dovedeni u taj položaj. Kada klijent diže kredit on razmišlja kolika mu je rata i kamata i na koliko period. Klijent ne razmišlja o riziku banke. To nije njegov posao. Da li u toj tvojoj firmi, u kojoj zapošljavaš koga hoćeš, radnici razmišljaju o potpisivanju npr. dugoročnih ugovora o recimo isporuci jeftinije struje? Razmišljaju, al u kurcu!

Primjera radi u Bosni i Hercegovini CHF krediti nisu niti smjeli biti plasirani jer su zbog "currency board" sustava direktno potkopavali monetarni sustav BIH. hypo banka nikada nije dokazala da je kupila CHF niti da ga kupuje povodom CHF kredita i pravdaju se da su u pravu.

Mi nismo robovi banaka i banke rade u našoj zemlji i tako treba da se postavimo prema njima. Ukoliko im se ne sviđa neka idu. Najradije bih organizirao klijente jedne takve banke da se dogovore da u jednom danu dignu sav depozit sa računa pa nek se banke jebu sa svojim "stranim investitorima"!!!!

9 godina
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Odošte vi u politiku i problem dužničkog ropstva, a tema bankarske on-line transakcije :)

 

Evo moj način korištenja internet bankarstva, jedna sigurnosna firma je na seminaru to predložila kao dobar način pa ga se od tad i držim :)

Oracle virtual box, virtualna mašina gore koja služi samo za plaćanja, pali se za 20-30 sec, poplaćam što trebam i gasim sve do slijedećeg korištenja. Gore je samo browser i antivirus, ne koristim ju za ništa više. Oduzima malo više vremena nego klik u browser koji trenutno koristite, ali za sigurnost sve :)

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: U nas sve češće hakerske krađe novca s računa
Luciano kaže...

Zašto ta famozna dva puta? Zlonamjernicima trebaju bar dva token/tan izgenerirana broja, jer jedan služi za logiranje, a drugi da bi potvrdio zlonamjernu transakciju.

Broj koji služi za logiranje nije isti kao i za potvrdu transakcije. Ta dva broja se generiraju tokenom na različite načine. Mislim da je problem da ljudi na lažnoj stranici daju oba broja. Ako dva puta kucaš broj za logiranje, ne vidim kako bi to netko mogao iskoristiti za krađu. Broj za potvrdu transakcije se smije kucati tek kad ti si logiran i vidiš stranicu na kojoj su vidljiva stanja tvog računa.

13 godina
offline
U nas sve češće hakerske krađe novca s računa

Luciano mislim da su ti hakeri ipak malo pametniji no što ti misliš. Namjerno takve razlike prave jer ljudi koji ne vide da je to prevara vjerojatno nisu dovoljno pametni da poduzmu nešto protiv hakera

Ista je stvar s nigerijskim prinčevima, priča je glupa i samo glupan u nju može povjerovati(a na takve se cilja)

You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice