Nadogradnja BugOnline Foruma

poruka: 680
|
čitano: 59.948
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadogradnja BugOnline Foruma".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
Budokai kaže...
Davor kaže...

 Sa svim tim na umu, zar smo zbilja gamad zbog toga što želimo malo dodatno potaknuti ljude da nam postanu pretplatnici?

A što s nama koji svaki mjesec kupujemo na kiosku Bug-časopis ?!

Možemo li priložiti svakog mjeseca račun iz npr. Tiska pa da i mi dobijemo "premium paket" ?

 

Ja se neću pretplatiti jer ćete spiskati lovu unaprijed pa će vaša izdanja postati nekvalitetnija.

 A slušaj oni vjerovatni dobivaju neki dodatni profit ako si ti na pretplati, negdje je tu caka...

CoolerMaster Support
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
Arnold Layne kaže...
Budokai kaže...
Davor kaže...

 Sa svim tim na umu, zar smo zbilja gamad zbog toga što želimo malo dodatno potaknuti ljude da nam postanu pretplatnici?

A što s nama koji svaki mjesec kupujemo na kiosku Bug-časopis ?!

Možemo li priložiti svakog mjeseca račun iz npr. Tiska pa da i mi dobijemo "premium paket" ?

 

Ja se neću pretplatiti jer ćete spiskati lovu unaprijed pa će vaša izdanja postati nekvalitetnija.

 kaj ti na kiosku procitas bug pa ga kupis ak valja ? :P

 Svi Bug časopisis su omotani folijom tako da ako otvoriš foliju moraš platit :P

CoolerMaster Support
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
hrvooje kaže...

 

*davor je lijepo rekao. svakom od čitatelja bi bilo u interesu što veći broj pretplatnika, pa time i sigurnija budućnost buga i bolji časopis, a time i web i forum ... win - win situacija

Kako da ne. A novac raste na drvu i samo čeka da ga netko ubere.

 

13 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
dejson kaže...

Kupujem BUG dugi niz godina, lakse mi je, ne zelim pretplatu i sada nisam ravnopravni clan foruma kao neko ko je postao prije 17 dana pretplatnik i sada je neki premium korisnik, i iskreno ne interesuje me ko je pretplatnik, a ko ne.

 

OD DANAS CU TU I TAMO NALETITI NA PORTAL ALI FORUM ME MOZE ZABORAVITI. NIJE DA SE NISAM ODVAJAO OD NJEGA ALI SAM ZNAO TU I TAMO LUPITI NEKU GLUPOST ILI NEKU PAMETNU ODVALITI OVISNO O RASPOLOZENJU.

 

PA PA

Izvoli, Premium+++++++++ status. Sada i ti možeš biti sretan jer si jedini takav na forumu.*

 

*Za aktivaciju statusa potrebno je postaviti sliku iz ovog posta za sliku profila.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 13:30 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Ovaj forum se do sada pokazao na tehničkoj i raspravno-tematskoj platformi kao Solid Rock, a za to možemo stisnuti jedno veliko hvala moderatorima i tehničkom vodstvu samog portala. Tako da ne sumnjam da će i u buduće biti na visokoj razini kvalitete rasprave i sadržaja (kao što je bio i do sada).

Ova poboljšanja i novine pozdravljam. 

 

Live Long and Prosper Live Long and Prosper
 

 

 

http://www.norgems.com
 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
BudalastoStvorenje kaže...
hrvooje kaže...

 

*davor je lijepo rekao. svakom od čitatelja bi bilo u interesu što veći broj pretplatnika, pa time i sigurnija budućnost buga i bolji časopis, a time i web i forum ... win - win situacija

Kako da ne. A novac raste na drvu i samo čeka da ga netko ubere.

 

 kukaš o novcu, a imaš smartphone/računalo i spojen si na internet. 

*telekomu daš godišnje, koliko, preko 1000 kn, a godišnja pretplata na bug petinu toga

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 15:34 (hrvooje).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
vrinho kaže...

 Na prošloj stranici kolega je napisao kako to riješiti na FF-u. Meni je pomoglo te mu se ovim putem još jednom zahvaljujem.

 

E odlično, radi, puno hvala! Ali svejedno bi trebalo to riješiti na razini foruma, da se ne mora ručno.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
protjeran
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Postoji još nešto što me je zasmetalo. Kada stisneš Hvala/TU/TD više se autmatski ne prikažu svi korisnici koji su to već učinili nego je potreban dodatni klik na broj. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
Stjepanj kaže...
Hrpa td trollera(99,9% njih je trajno uklonjeno), no najvise me iznenadila cinjenica da neki stariji forumasi djele td na svaki post di se ne spominje njegov tabor bio netko u pravu ili ne...jadno! Prava slika fanoljubaca se tek sad vidi! Inace veliki Tu" za promjene! Forum je postao jos bolji!Lp

 

Ti si zadnja osoba na ovome forumu koja bi trebala komentirati takve stvari.

 

Pogledaj samo kakve ti komplekse i probleme imaš u svojoj glavi kada TD-aš gotovo svaki moj post.

 

http://postimg.org/image/s1g2672fj/

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 13:39 (amd freak).
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

nemogu vjerovat frajer ti daje td na postavljena pitanja pa i odgovore wtf 

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Ja bi stavio sve svoje podatke no imam velike planove

Neki od kojih su:server fault na anonimusevim,lizard squad,cia i nsa serverima,otkrivanje svih osobnih podataka svih registriranih korisnika na planeti Zemlja,gašenje svih satelita i cvikanje prekomorskog internet kabela,selektivno detoniranje emp bombi strateški raspoređeni po cijeloj planeti da se svijet vrati u kameno doba i najvažnije monetarna reforma gdje ću rušenjem nasdaq srušiti svaku novčanu vrijednost.

 

Za sada dobro napredujem evo baš jučer svladao Hello world u phytonu

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma

Ja sad gledam po forumu neki trolleri onom Marku stalno TD stavljaju, oj sramote, pa di su moderatori!

CoolerMaster Support
13 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
ivanoman kaže...

Ja sad gledam po forumu neki trolleri onom Marku stalno TD stavljaju, oj sramote, pa di su moderatori!

Spavaju...

16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

E a da vas 7 kojima je stalo do TU/TD napravite svoju temu i lovite ove šta to lupaju pa tamo laprdajte? Još bolje nek otvori neko sa premium pa imajte svoj forum unutar foruma.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
21 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
ivanoman kaže...

PRemašili 200 postova Jej 

 pa kad je 100 komada samo od tebe 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
markymark099 kaže...
ivanoman kaže...

PRemašili 200 postova Jej 

 pa kad je 100 komada samo od tebe 

 Jbg :D Spamer sam :P samo drugima odgovaram na pitanja 

CoolerMaster Support
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
woodgamesfx kaže...

Ovaj forum se do sada pokazao na tehničkoj i raspravno-tematskoj platformi kao Solid Rock, a za to možemo stisnuti jedno veliko hvala moderatorima i tehničkom vodstvu samog portala. Tako da ne sumnjam da će i u buduće biti na visokoj razini kvalitete rasprave i sadržaja (kao što je bio i do sada).

Ova poboljšanja i novine pozdravljam.

 

 

 

Forum je tehnički zanimljiv jer koristi programska rješenja koja drugi forumi nemaju.

 

Moderatori? Uglavnom su nepostojeći kad god to situacija zahtijeva, a naknadno reagiraju selektivnim brisanjem poruka, kartonima i baniranjem onog pojedinca koji im se najmanje svidi. Jedan moderator mi je prije par godina osobito zapeo za oko kočijaškim rječnikom i ponašanjem. Nerealno je očekivati da će netko besplatno čitati stotine poruka dnevno i to cijeli cjelcati dan i reagirati.

 

Moja novogodišnja odluka je da također smanjim na minimum piskaranje na internetu jer se od toga jednostavno ne živi. Ovo piskaranje je isključivo moja dobra volja.

 

Visoka razina rasprave? Ti se šališ. Pamtim jednu dugovječnu raspravu o uvođenju linuxa u upravu jednog njemačkog grada u kojoj su pojedinci stvarno pali na samo dno svojim ponašanjem i neznanjem. U međuvremenu se to uvođenje linuxa pokazalo potpuno promašenim potezom ali se oni koji su huškački i prostački pisali u toj temi na ovom forumu nisu sjetili ispričati za svoj kolosalni promašaj u procjeni tog informatičko-političkog poteza i za svoje ponašanje. Čini ti se da pretjerujem? Da pratiš (čitaš) ovaj forum koliko i ja, bilo bi ti jasno o čemu pišem. A primjera ima još.

 

Forum je dobar onoliko koliko su dobri sudionici.

 

hrvooje kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
hrvooje kaže...

 

*davor je lijepo rekao. svakom od čitatelja bi bilo u interesu što veći broj pretplatnika, pa time i sigurnija budućnost buga i bolji časopis, a time i web i forum ... win - win situacija

Kako da ne. A novac raste na drvu i samo čeka da ga netko ubere.

 

 kukaš o novcu, a imaš smartphone/računalo i spojen si na internet. 

Sam odlučujem kome ću dati svoj novac. Već duže vrijeme BUG kupujem samo kad me zanima neka tema, a ne svaki mjesec.Razloga su dva: financijska kriza i pad kvalitete BUG-a.

 

Financirao sam ih kupovinom na kiosku od prvoga broja i jedno kraće razdoblje sam bio i pretplatnik i samim time sam im tijekom godina dao ogroman novac, što mnogi od vas nisu. Tako da mi nemaš pravo prigovoriti o bilo čemu vezanom uz moju podršku BUG-u. Shvatio?

 

 

16 godina
moderator
online
Nadogradnja BugOnline Foruma

Vidim da su se neki u temi i dalje žalili na citiranje - ovako sam jednom kolegi objasnio kako ispravno citirati, a i snimio sam kratki video, koji demonstrira da se može uredno citirati ako se naprave neke radnje.

 

------------------------------------------

 

Visak kaže...
Koristim Firefox i molim te objasni mi još kako kako ubaciti svoje komentare unutar posta koji se citira a da se vidi što je čije.

Kao što će se vidjeti u videu kojeg upravo snimam, prvo iza citata napišeš koje slovo, da ti se "rezervira" taj redak za tvoj tekst. Onda označiš višak iz citiranog, poništiš oblikovanje i to obrišeš. Onda označiš cijelu poruku (najlakše s Ctrl+A), znači i citirano i onih par tvojih slova u novom redu i kopi-pejstaš više puta - onoliko puta za koliko misliš da će ti trebati, odnosno na koliko dijelova misliš rascjepkati citat. I onda pišeš, s tim da iz citiranog brišeš višak kako pišeš.

 

 

 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
BudalastoStvorenje kaže...
Sam odlučujem kome ću dati svoj novac. Već duže vrijeme BUG kupujem samo kad me zanima neka tema, a ne svaki mjesec.Razloga su dva: financijska kriza i pad kvalitete BUG-a.

 

Financirao sam ih kupovinom na kiosku od prvoga broja i jedno kraće razdoblje sam bio i pretplatnik i samim time sam im tijekom godina dao ogroman novac, što mnogi od vas nisu. Tako da mi nemaš pravo prigovoriti o bilo čemu vezanom uz moju podršku BUG-u. Shvatio?

 

 

 s padom kvalitete se ne bih složio, a što se tiče financijske krize, ok, to je opravdano, ako se ne radi ili slično. 

ogroman novac je opet relativna stvar. ako si recimo kupovao bug 10 godina po 35 kn, to je 4200 kn. može li se to nazvati ogromnim novcem, ovisi od osobe do osobe. 

tehnički, ja tebi nisam prigovarao o bilo čemu vezanom uz tvoju podršku bugu, nego o tome što kukaš o novcu, a telekomima bogato plaćaš internet. nema smisla. 

Life is too short to remove USB safely
14 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
BudalastoStvorenje kaže...

 Moderatori? Uglavnom su nepostojeći kad god to situacija zahtijeva, a naknadno reagiraju selektivnim brisanjem poruka, kartonima i baniranjem onog pojedinca koji im se najmanje svidi. Jedan moderator mi je prije par godina osobito zapeo za oko kočijaškim rječnikom i ponašanjem. Nerealno je očekivati da će netko besplatno čitati stotine poruka dnevno i to cijeli cjelcati dan i reagirati.

Kako bi trebali reagirati nego naknadno? Možda ranije nego što je netko neki post i napisao? Ili za ono vrijeme dok stisne "Pošalji" i post osvane u temi, tu trebaju moderatori uskočiti? Sankcije se dodjeljuju po zasluzi i tako je bilo uvijek u mojih 5 godina staža ovdje. Isto tako, nikada nisam primjetio nedolično ponašanje nekog od moderatora. Ne govorim da toga nije bilo, samo kažem da ja to nisam nikada zamjetio u 5 godina koliko sam ovdje, a s obzirom na taj podugački staž, očigledno je da su takve situacije više izolirana iznimka nego što su pravilo. Ovom forumu se imaju neke stvari za prigovoriti, ali moderatori nisu jedna od njih.

Eventualno da ih fali u zadnje vrijeme, to je istina. Barem ja imam takav dojam.

BudalastoStvorenje kaže...

Moja novogodišnja odluka je da također smanjim na minimum piskaranje na internetu jer se od toga jednostavno ne živi. Ovo piskaranje je isključivo moja dobra volja.

Ako si ti tek sada shvatio da nitko ovdje nije radi financijske koristi, već druženja, upoznavanja, pomaganja i sl., onda ja ne znam što da ti kažem. Ne znam zašto je potrebno da napominješ da je tvoje piskaranje dobra volja, kad je piskaranje svih nas dobra volja. Ako su ti svi postovi na razini ovoga, onda pozdravljam tvoju novogodišnju odluku.

BudalastoStvorenje kaže...

Visoka razina rasprave? Ti se šališ. Pamtim jednu dugovječnu raspravu o uvođenju linuxa u upravu jednog njemačkog grada u kojoj su pojedinci stvarno pali na samo dno svojim ponašanjem i neznanjem. U međuvremenu se to uvođenje linuxa pokazalo potpuno promašenim potezom ali se oni koji su huškački i prostački pisali u toj temi na ovom forumu nisu sjetili ispričati za svoj kolosalni promašaj u procjeni tog informatičko-političkog poteza i za svoje ponašanje. Čini ti se da pretjerujem? Da pratiš (čitaš) ovaj forum koliko i ja, bilo bi ti jasno o čemu pišem. A primjera ima još.

Pamtim ja kojekakve izuzetno konstruktivne rasprave, korisne postove itd. I što ćemo sad? Suditi na osnovu jedne teme? Naravno da ima gomila trolova i spamera, kao između ostalog i na svakom forumu, ali ima, a bilo ih je i više, izuzetno stručnih i pametnih ljudi sposobnih za kvalitetnu raspravu. Osobno držim da je ukidanje liste palčeva znatno smanjilo kvalitetu foruma, ali sada kada su natrag, možda opet stvari krenu na bolje.

BudalastoStvorenje kaže...

Sam odlučujem kome ću dati svoj novac. Već duže vrijeme BUG kupujem samo kad me zanima neka tema, a ne svaki mjesec.Razloga su dva: financijska kriza i pad kvalitete BUG-a.

Možeš obrazložiti ovaj pad kvalitete časopisa, jer ga nisam primjetio? Štoviše, u zadnje vrijeme sve je više reportaža sa raznih krajeva svijeta, potiču se edukativne teme iz područja znanosti itd. Po meni je to, ako išta, rast kvalitete časopisa.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
hrvooje kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
Sam odlučujem kome ću dati svoj novac. Već duže vrijeme BUG kupujem samo kad me zanima neka tema, a ne svaki mjesec.Razloga su dva: financijska kriza i pad kvalitete BUG-a.

 

Financirao sam ih kupovinom na kiosku od prvoga broja i jedno kraće razdoblje sam bio i pretplatnik i samim time sam im tijekom godina dao ogroman novac, što mnogi od vas nisu. Tako da mi nemaš pravo prigovoriti o bilo čemu vezanom uz moju podršku BUG-u. Shvatio?

 

 

 s padom kvalitete se ne bih složio, a što se tiče financijske krize, ok, to je opravdano, ako se ne radi ili slično. 

ogroman novac je opet relativna stvar. ako si recimo kupovao bug 10 godina po 35 kn, to je 4200 kn. može li se to nazvati ogromnim novcem, ovisi od osobe do osobe. 

tehnički, ja tebi nisam prigovarao o bilo čemu vezanom uz tvoju podršku bugu, nego o tome što kukaš o novcu, a telekomima bogato plaćaš internet. nema smisla. 

Kvaliteta je dobra onome koga još uvijek zanima borbeni komplet, kako nastaju igre, test hard diskova i sl. Svijet drma vijest kako su njemačkoj ministrici obrane uspjeli imitirati otisak prsta koristeći pritom fotku njene šake u visokoj rezoluciji i stručnjaci se pitaju koliko je biometrija sigurna i koliko će uopće privatnost biti siguran u sljedećih 10 godina. Pitaju se i koliko će ovi gadgeti poput "pametnih" narukvica / satova utjecati na razvoj hardvera, koliko su tableti doista propali, kamo ide beskontaktno plaćanje, razvoj medija itd. To su teme koje su meni zanimljive. To ti je ujedno i odgovor zašto radije plaćam pristup internetu nego pretplatu na BUG. U familiji smo nekada imali pretplate na 2 inozemna informatička časopisa i kasnije sam ja imao pretplatu na BUG. Bilo pa prošlo. Sad su neka druga vremena.

 

Tehnički, bio si bezobrazan i još uvijek si bezobrazan jer BUG postoji duže od 10 godina, a kupovao sam ga na kiosku od prvoga broja, pa sve do nedavno. Pa sad izračunaj koliko sam platio tijekom svih tih godina. Zašto ga više ne kupujem, napisao sam maloprije.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
BudalastoStvorenje kaže...

Kvaliteta je dobra onome koga još uvijek zanima borbeni komplet, kako nastaju igre, test hard diskova i sl. Svijet drma vijest kako su njemačkoj ministrici obrane uspjeli imitirati otisak prsta koristeći pritom fotku njene šake u visokoj rezoluciji i stručnjaci se pitaju koliko je biometrija sigurna i koliko će uopće privatnost biti siguran u sljedećih 10 godina. Pitaju se i koliko će ovi gadgeti poput "pametnih" narukvica / satova utjecati na razvoj hardvera, koliko su tableti doista propali, kamo ide beskontaktno plaćanje, razvoj medija itd. To su teme koje su meni zanimljive. To ti je ujedno i odgovor zašto radije plaćam pristup internetu nego pretplatu na BUG. U familiji smo nekada imali pretplate na 2 inozemna informatička časopisa i kasnije sam ja imao pretplatu na BUG. Bilo pa prošlo. Sad su neka druga vremena.

 

Pajdo, po svemu ovome što si napisao, ti si zreo za prelazak na Mrežu 

Selling doors, door to door.
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

cek nis fer oces recda mi bugovci smo niza intelegentnija bica od mrezovaca

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
4mal kaže...

cek nis fer oces recda mi bugovci smo niza intelegentnija bica od mrezovaca

 HAhahha izgleda, salim se  hahhaha

CoolerMaster Support
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Meni je zapravo ideja nekakvih "premium" prava totalno smiješna. Da netko ima neke ovlasti samo zato jer je platio. Dali tako birate i moderatore, među dugogodišnjim pretplatnicima?  

 

Druga stvar, bug.hr ima reklame a od reklama BUG zarađuje,  pogotovo od onih mamilica na klikove tipa xCLAIM.  

 

Dakle zarada ovisi od broju posjetitelja pa nitko ne može reći da i  mi ne financiramo sajt.

pero_HR
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
DamageHigh kaže...

Kako bi trebali reagirati nego naknadno? Možda ranije nego što je netko neki post i napisao? Ili za ono vrijeme dok stisne "Pošalji" i post osvane u temi, tu trebaju moderatori uskočiti? Sankcije se dodjeljuju po zasluzi i tako je bilo uvijek u mojih 5 godina staža ovdje. Isto tako, nikada nisam primjetio nedolično ponašanje nekog od moderatora. Ne govorim da toga nije bilo, samo kažem da ja to nisam nikada zamjetio u 5 godina koliko sam ovdje, a s obzirom na taj podugački staž, očigledno je da su takve situacije više izolirana iznimka nego što su pravilo. Ovom forumu se imaju neke stvari za prigovoriti, ali moderatori nisu jedna od njih.

-----------------

BudalastoStvorenje kaže...

Javljaju se prekasno, kad rasprava već ode u krivo, kad pljušte uvrede, bezvezne poruke i sl. Ako si moderator, onda moderiraj. Sada, a ne za tjedan dana kad frka prođe. Sankcije se NIKADA nisu dodjeljivale po zasluzi, nemoj biti naivan. Od loših moderatora, za oko su mi zapeli F1-Ivo i Maštruko. Prvi si je dozvolio psovanje u jednoj temi koju je trebao moderirati, pa se poslije toga pravio lud, a Maštruko voli isprovocirati, a onda brisati poruke kad vidi što je izazvao.

_____________
DamageHigh kaže...

Ako si ti tek sada shvatio da nitko ovdje nije radi financijske koristi, već druženja, upoznavanja, pomaganja i sl., onda ja ne znam što da ti kažem. Ne znam zašto je potrebno da napominješ da je tvoje piskaranje dobra volja, kad je piskaranje svih nas dobra volja. Ako su ti svi postovi na razini ovoga, onda pozdravljam tvoju novogodišnju odluku.

 

___________

 

BudalastoStvorenje kaže...

 

Nitko ovdje nije radi financijske koristi? Ni BUG-ovci i njihovi suradnici? Umjesto pomaganja ovdje ima previše pojedinaca kojima je dosadno u životu i osjećaju potrebu javljati se u brojnim temama i kada nemaju napisati ništa vezanog uz temu. To je ovdje pošast.

 

Moji postovi nisu na razini ovoga, a da sam moderator, za ovo bih ti dao žuti karton.

 

___________________________

BudalastoStvorenje kaže...

Visoka razina rasprave? Ti se šališ. Pamtim jednu dugovječnu raspravu o uvođenju linuxa u upravu jednog njemačkog grada u kojoj su pojedinci stvarno pali na samo dno svojim ponašanjem i neznanjem. U međuvremenu se to uvođenje linuxa pokazalo potpuno promašenim potezom ali se oni koji su huškački i prostački pisali u toj temi na ovom forumu nisu sjetili ispričati za svoj kolosalni promašaj u procjeni tog informatičko-političkog poteza i za svoje ponašanje. Čini ti se da pretjerujem? Da pratiš (čitaš) ovaj forum koliko i ja, bilo bi ti jasno o čemu pišem. A primjera ima još.

_______________________

 

DamageHigh kaže...

 

Pamtim ja kojekakve izuzetno konstruktivne rasprave, korisne postove itd. I što ćemo sad? Suditi na osnovu jedne teme? Naravno da ima gomila trolova i spamera, kao između ostalog i na svakom forumu, ali ima, a bilo ih je i više, izuzetno stručnih i pametnih ljudi sposobnih za kvalitetnu raspravu. Osobno držim

da je ukidanje liste palčeva znatno smanjilo kvalitetu foruma, ali sada kada su natrag, možda opet stvari krenu na bolje.

 

BudalastoStvorenje kaže...

 

Daj mi primjere stručne rasprave na ovom forumu. Želim pročitati nešto stručno utemeljeno.

 

________________________________

 

DamageHigh kaže...

Možeš obrazložiti ovaj pad kvalitete časopisa, jer ga nisam primjetio? Štoviše, u zadnje vrijeme sve je više reportaža sa raznih krajeva svijeta, potiču se edukativne teme iz područja znanosti itd. Po meni je to, ako išta, rast kvalitete časopisa.

 

BudalastoStvorenje kaže...

 

Sve me to ne zanima u jednom informatičkom časopisu.

BUG je nekada bio informatički časopis. A što je sada? Popularno znanstveni časopis? Školski časopis (jer su Enter ugasili)? Uzmi u ruku jedan BUG iz 1990ih i sadašnji BUG, pa ih usporedi.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 17:01 (BudalastoStvorenje).
16 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
ivanoman kaže...
4mal kaže...

cek nis fer oces recda mi bugovci smo niza intelegentnija bica od mrezovaca

 HAhahha izgleda, salim se  hahhaha

 ne davoru sam to napisal 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
4mal kaže...
ivanoman kaže...
4mal kaže...

cek nis fer oces recda mi bugovci smo niza intelegentnija bica od mrezovaca

 HAhahha izgleda, salim se  hahhaha

 ne davoru sam to napisal 

 Ma znam al sam se salio da on to ozb misli :D

CoolerMaster Support
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
Davor kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Kvaliteta je dobra onome koga još uvijek zanima borbeni komplet, kako nastaju igre, test hard diskova i sl. Svijet drma vijest kako su njemačkoj ministrici obrane uspjeli imitirati otisak prsta koristeći pritom fotku njene šake u visokoj rezoluciji i stručnjaci se pitaju koliko je biometrija sigurna i koliko će uopće privatnost biti siguran u sljedećih 10 godina. Pitaju se i koliko će ovi gadgeti poput "pametnih" narukvica / satova utjecati na razvoj hardvera, koliko su tableti doista propali, kamo ide beskontaktno plaćanje, razvoj medija itd. To su teme koje su meni zanimljive. To ti je ujedno i odgovor zašto radije plaćam pristup internetu nego pretplatu na BUG. U familiji smo nekada imali pretplate na 2 inozemna informatička časopisa i kasnije sam ja imao pretplatu na BUG. Bilo pa prošlo. Sad su neka druga vremena.

 

Pajdo, po svemu ovome što si napisao, ti si zreo za prelazak na Mrežu 

Mrežu sam čitao dok je još bila prilog u BUG-u. Mreža je sve više usmjerena prema firmama, a pojedinci će u njoj pronaći sasvim mali broj tema za sebe. Na primjer: "Svaki knjigovođa u proteklim se godinama susreo s nelegalnim oblicima računa. Riječ je najčešće o word, excel ili PDF dokumentima koje tvrtke šalju e-mailom, uvjeravajući potom svoje primatelje kako je riječ o eRačunu..." (http://www.bug.hr/mreza/). Sorry, ali ja nisam knjigovođa. :-) Ima takvih primjera još.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
BudalastoStvorenje kaže...
Kvaliteta je dobra onome koga još uvijek zanima borbeni komplet, kako nastaju igre, test hard diskova i sl. Svijet drma vijest kako su njemačkoj ministrici obrane uspjeli imitirati otisak prsta koristeći pritom fotku njene šake u visokoj rezoluciji i stručnjaci se pitaju koliko je biometrija sigurna i koliko će uopće privatnost biti siguran u sljedećih 10 godina. Pitaju se i koliko će ovi gadgeti poput "pametnih" narukvica / satova utjecati na razvoj hardvera, koliko su tableti doista propali, kamo ide beskontaktno plaćanje, razvoj medija itd. To su teme koje su meni zanimljive. To ti je ujedno i odgovor zašto radije plaćam pristup internetu nego pretplatu na BUG. U familiji smo nekada imali pretplate na 2 inozemna informatička časopisa i kasnije sam ja imao pretplatu na BUG. Bilo pa prošlo. Sad su neka druga vremena.

 

Tehnički, bio si bezobrazan i još uvijek si bezobrazan jer BUG postoji duže od 10 godina, a kupovao sam ga na kiosku od prvoga broja, pa sve do nedavno. Pa sad izračunaj koliko sam platio tijekom svih tih godina. Zašto ga više ne kupujem, napisao sam maloprije.

 

 ako tebe neke teme zanimaju, a nekoga neke druge to ne znači da je pala kvaliteta. pad kvalitete bi se nazvao ako bi se npr. pristupilo površno nekoj od tema, a ne njen odabir/neodabir.

 

što se tiče argumenta da bug izlazi puno više od 10 godina, nek je cifra dupla za 20 godina, 8400 kn, opet je upitno i potpuno subjektivno što je 'ogroman novac'. osobno bih 'ogroman' novac nazvao nešto za što mi treba nekoliko godina rada/plaća npr. novac potreban za izgradnju kuće, kupnju auta itd. 

Life is too short to remove USB safely
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice