Minhen opet na Windowsima

poruka: 338
|
čitano: 37.899
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Minhen opet na Windowsima".
9 godina
protjeran
offline
Minhen opet na Windowsima

Osim toga,ima vise opcija Elitbook-a,standardni,Workstation,i Corporate..Ovisno o grupi,ide od 5400,preko 7200,pa do ssd-a 250GB,a moguce je i uglavljivanje Enterprise SSD-a,no to kosta kao kajgana od poslovicnih jaja...

Treba znati i kupiti.. {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

Koristimo 10ak hp probook 6470b, odličan 14" sa i5 i Hitachi na 7200. Odlična kvaliteta ekrana tipkovnice izrade, samo riječi hvale. Koštao 6-7 

Life is too short to remove USB safely
 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
hrvooje kaže...

Koristimo 10ak hp probook 6470b, odličan 14" sa i5 i Hitachi na 7200. Odlična kvaliteta ekrana tipkovnice izrade, samo riječi hvale. Koštao 6-7 

Slicna stvar..Najbolje sto HP moze proizvesti,a prakse itekako kao i znanja imaju,tako da ne prihvacam kritike koje namaju temelja..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
hrvooje kaže...

Koristimo 10ak hp probook 6470b, odličan 14" sa i5 i Hitachi na 7200. Odlična kvaliteta ekrana tipkovnice izrade, samo riječi hvale. Koštao 6-7 

HP = Horse Poop, Horrible Products... {#}

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
ihush kaže...

 

-ma ne.. {#} (nisi iz tog filma) to je mala zvjerčica, s minijaturnim diskom, 1,8" OK, btw na 4.200rpm..

Sad sam toliko zbunjen da si idem pojesti jedan Bananko...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Tonči kaže...
hrvooje kaže...

Koristimo 10ak hp probook 6470b, odličan 14" sa i5 i Hitachi na 7200. Odlična kvaliteta ekrana tipkovnice izrade, samo riječi hvale. Koštao 6-7 

HP = Horse Poop, Horrible Products... {#}

ako komentari tako kažu onda je valjda tako. suprotno mom iskustvu, 10-ak laptopa koji rade svoj posao nekoliko godina bez ikakvih problema. sve je to smeće, u pravu ste. i sljedećih deset kupujemo takvih ;)

 

*i kući 4520s, već pet godina. padao sa stola nekoliko puta, zaliven sokom nekoliko puta, kupljen sa opensuseom, sretno izbjegava windows odonda uz pomoć minta. djeca i žena ne znaju šta je windows. uskratio sam im kompatibilnost sa svijetom. valjda neće patit u školi radi toga kad kažu učiteljici da ne znaju šta je word, outlook ili windows

 

**kakav gol olića !! da, i bundesliga radi na linuxu ...

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 21:50 (hrvooje).
9 godina
protjeran
offline
Minhen opet na Windowsima

Nista Hrvoje,eksperti forumski kazu da je HP smece,i moramo promptno pokupiti sve sto imamo i u kantu s njima..Eto,jadni HP nema pojma napraviti dobar laptop,a vidi ih samo,uzeli bi nam pare...Nis,pitat cemo mi na Forumu,da nas se nadju eksperti,koji ce nam sklopiti laptope bolje od Elitbukova,a duplo jeftinije,i jos nam buju dali garanciju od 5 godina..Smatram da smo sretni,sto su nas prosvijetlili,svojom mudroscu i svojim znanjem..{#}

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima

HP je, IMHO, definitivno na vrhu, samo, isto tako IMHO, Lenovo je pola koplja ispred njega.

 

Jedino što smeta kod elitebookova je što na docking ne možeš više od jednog monitora uštekati (a da i dalje imaš funkcionalan display na samom laptopu).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
duhonja kaže...

Nista Hrvoje,eksperti forumski kazu da je HP smece,i..

- da. Problem što su većinom uvjereni u svoje argumente (ili za bilo kojij drugi brand kojeg pljuckaju, npr Dell-tema).

.. jer, HP je držao preko 50% tržišta u regiji. Tad znalac (stručnjak-expert) koji zaviri u neki servis, vidi polovicu HPa u hrpi notebooka i zaključi HP=smeće... a sve je u čudesima statistike. Osim, serija od prije par godina, jači modeli (jače VGA) koje jednostavno nisu bile dovoljno trajne, hlađenje-fizika-dimenzije.. i dosta ih je crkavalo nakon cca 2g. Ta vremena su prošla i krivnja je više na VGA (nvidia-ati).. opet, tu nije sam HP ali npr Lenovo je to odradio kvalitetnije (ili je samo ugrađivao slabije VGA..).

 

-sva računala se kvare, jer sve se kvari. Razlika je što nekim 'expertima' ništa ne radi duže od tjedna, godine.. drugima radi desetljeće. Rekao bi da je često juzer dio formule trajnosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 22:37 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

intel 4000 je na ploči, nema ekstra grijanja, baterija preko 3 sata. naravno, nema ni igranja.

Life is too short to remove USB safely
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
hrvooje kaže...

HP = Horse Poop, Horrible Products... {#}

ako komentari tako kažu onda je valjda tako. suprotno mom iskustvu, 10-ak laptopa koji rade svoj posao nekoliko godina bez ikakvih problema. sve je to smeće, u pravu ste. i sljedećih deset kupujemo takvih ;)

Imao sam 4-5 HP-a ovih godina i niti jedan nije bio ni blizu ThinkPadu i MacBooku. Smeće.  Zadnji HP koji je valjao imao sam negdje 2003. Iza toga nizbrdo... Ako su s nečim govno, onda je to ekran primjerice.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Tonči kaže...

Imao sam 4-5 HP-a ovih godina i niti jedan nije bio ni blizu ThinkPadu i MacBooku. Smeće.  Zadnji HP koji je valjao imao sam negdje 2003. Iza toga nizbrdo... Ako su s nečim govno, onda je to ekran primjerice.

 

Ja sam imao samo jedan i to mi je bila zamjena dok mi je thinkpad bio na servisu (disk je nešto jeo govna). Dobio sam gangrenu na očima od te slike...

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

Da ne bude da samo pljujemo po HP-ovima (vidim da su se neki počeli vrijeđati).
Kad sam radio u servisu istina je da smo dobivali najviše HP-ovih laptopa,no rijetko koji od njih je imao neki hardverski problem (najviše su ih mučili oni problemi s driverima i slično), za razliku od acera za kojeg je svaki 3. koji je došao ili otišla matična ili RAM-ovi.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
mbaksa kaže...

Operacijski sustav je u svemu ovome trebao biti irelevantan - OS bi trebao biti samo ljuska za pokretanje/izvršavanje aplikacija. Zakazao je razvoj softvera pod Linuxom, vjerojatno teška prilagodba ljudi na OpenOffice ili derivate te nekompatibilnost ili izostanak funkcija OpenOfficea u odnosu na MS Office.

Ovo, sve ostalo su naklapanja.

 

rustweaver - To nije udarac za linux kao linux, nego samo pokazatelj koliko se teško stvari mijenjaju. Čak je i jednom Munchenu teško plivati protiv bujice monokulture.

 

Ovo ne govori o (ne)kvaliteti GNU/Linuxa kao takvog nego o tome da FLOSS software ne znači nužno uštedu u nekim slučajevima. FLOSS je odličan prvenstveno zbog izbjegavanja "vendor lock-in-a" i mogućnosti prilagođavanja koda svojim potrebama ali to ništa ne znači krajnjim korisnicima, oni žele softer koji radi ono što njima treba i ako negdje "šteka" onda ako treba radije će platiti za softver koji radi nego se zadovoljiti polovičnim rješenjem makar bilo "besplatno" jer ta "besplatnost" na kraju može ispasti skuplja od komercijalnog rješenja.

Ako ništa drugo, ovo je dobar "reality check" i "case study" za sve promotore FLOSS-a.

 

rustweaver - Čak je i jednom Munchenu teško plivati protiv bujice monokulture

 

Usprkos "besplatnosti" nedostaje dovoljno programera koji bi prilagodili FLOSS softver birokratskim potrebama Munchena.

Ne vjerujem da je jedan od uzroka nesnalaženje u sučelju jer vizualno sučelje može izgledati i ponašati se na GNU/Linuxu poput Windowsa 2000 do Windowsa 7.

9 godina
protjeran
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
ihush kaže...
duhonja kaže...

Nista Hrvoje,eksperti forumski kazu da je HP smece,i..

- da. Problem što su većinom uvjereni u svoje argumente (ili za bilo kojij drugi brand kojeg pljuckaju, npr Dell-tema).

.. jer, HP je držao preko 50% tržišta u regiji. Tad znalac (stručnjak-expert) koji zaviri u neki servis, vidi polovicu HPa u hrpi notebooka i zaključi HP=smeće... a sve je u čudesima statistike. Osim, serija od prije par godina, jači modeli (jače VGA) koje jednostavno nisu bile dovoljno trajne, hlađenje-fizika-dimenzije.. i dosta ih je crkavalo nakon cca 2g. Ta vremena su prošla i krivnja je više na VGA (nvidia-ati).. opet, tu nije sam HP ali npr Lenovo je to odradio kvalitetnije (ili je samo ugrađivao slabije VGA..).

 

-sva računala se kvare, jer sve se kvari. Razlika je što nekim 'expertima' ništa ne radi duže od tjedna, godine.. drugima radi desetljeće. Rekao bi da je često juzer dio formule trajnosti.

Ma jasno..naj su mi oni,koji su imali 2-3 komada,tko zna sto radili sa njima,i onda danas gundjaju...Na kolicinu koje HP proizvede,u postoku,jos se manje kvare,nego drugi brandovi..

16 godina
odjavljen
offline
Minhen opet na Windowsima

Molim moderatore da podjele kartone linuksašima i HP fanboyima. Očito nam kvare "demokraciju" {#}

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Tonči kaže...

Imao sam 4-5 HP-a ovih godina

Imao sam od 1996. nekih 30ak komada....nekoliko ih se pokvarilo jer su bili 24/7...Vecina njih ispravan rad,bez kvarova,proslavlja ove godine 10 godina rada..

 

Moje isprike na duplom postu..{#}

 

Eto Friday,imas thumb ap od mene..{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 11:37 (duhonja).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
duhonja kaže...
Tonči kaže...

Imao sam 4-5 HP-a ovih godina

Imao sam od 1996. nekih 30ak komada....nekoliko ih se pokvarilo jer su bili 24/7...Vecina njih ispravan rad,bez kvarova,proslavlja ove godine 10 godina rada..

 

Moje isprike na duplom postu..{#}

 

Eto Friday,imas thumb ap od mene..{#}

Zapita se čovjek zašto si mijenjao laptop skoro svakih 6 mjeseci. Možda jer su HP? (Horseshit Products)? {#}

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
9 godina
protjeran
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Tonči kaže...
duhonja kaže...
Tonči kaže...

Imao sam 4-5 HP-a ovih godina

Imao sam od 1996. nekih 30ak komada....nekoliko ih se pokvarilo jer su bili 24/7...Vecina njih ispravan rad,bez kvarova,proslavlja ove godine 10 godina rada..

 

Moje isprike na duplom postu..{#}

 

Eto Friday,imas thumb ap od mene..{#}

Zapita se čovjek zašto si mijenjao laptop skoro svakih 6 mjeseci. Možda jer su HP? (Horseshit Products)? {#}

Tko kazue mijenjao?? I danas vecina radi... Trebalo ti je vremena za tu nebulozu...{#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Nisi baš tako zahtjevan, ne tepaj si. Radije kupi još 3-4 HP-a da uhvatiš prosjek dogodine. :)
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
offline
Minhen opet na Windowsima

duhonja, nemam pojma čime se baviš, no kad bubneš da si od '96 izmijenjao 30 laptopa to doista zvuči u najmanju ruku čudno

još čudnije je objašnjenje da ih većina i dalje radi - jel imaš neku firmu ili ih samo držiš u dnevnom boravku ko jay leno ferarije

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
picajzla0707 kaže...

duhonja, nemam pojma čime se baviš, no kad bubneš da si od '96 izmijenjao 30 laptopa to doista zvuči u najmanju ruku čudno

još čudnije je objašnjenje da ih većina i dalje radi - jel imaš neku firmu ili ih samo držiš u dnevnom boravku ko jay leno ferarije

Nisam izmjenjao...To ovaj Mujo kaze,vecina od tada do danas ima svoju funkciju..minoran broj je krepao...Mnogo toga,ovdje ljudima na Balkanu cudno zvuci,a kakva je ovdje situacija,ne mozemo to uzimati kao mjerodavno..{#}

 

@ Tonci...cekamo jos jedan tvoj "suvisao" clanak na Bug.hr-u {#}

15 godina
odjavljen
offline
Minhen opet na Windowsima

Možda je ovaj duhonja neki HP dealer pa sada tu izvodi... Smijeh

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Duhonja, umjesto da čekaš članke, mogao si kupiti još 7-8 HP laptopa... bezveze gubiš vrijeme.
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Sum_of_all_fears kaže...

Možda je ovaj duhonja neki HP dealer pa sada tu izvodi... Smijeh

Neki banirani lik s novim accom, stara garda trolova. :) Povijest komentara mu se svodi na HP, možda distributer. {#}

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

Znam da ne smijete kontra Microsofta, jer je ipak sponzor, a i RobertS sve prati, al mi čudno kako pljujete HP, a časopis pun reklama HP proizvoda. 

 

I bezveze mi usporedba laptopa nižeg cjenovnog razreda sa thinkpadom ili macbookom. Tu uopće nije teško biti pametan. 

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 15:32 (hrvooje).
 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
user2013 kaže...
Ovo ne govori o (ne)kvaliteti GNU/Linuxa kao takvog nego o tome da FLOSS software ne znači nužno uštedu u nekim slučajevima. FLOSS je odličan prvenstveno zbog izbjegavanja "vendor lock-in-a" i mogućnosti prilagođavanja koda svojim potrebama ali to ništa ne znači krajnjim korisnicima, oni žele softer koji radi ono što njima treba

Pa cijela poanta je bila ušteda i izbjegavanje vendor lock-ina, da bi se na kraju koplja lomila prvenstveno oko slabije podrške za vlasničke formate, a potom i oko novog softvera koji nije potpuna kopija MS-ovih alata pa i to treba ovladati. Ostale kritike su politiziranja.

 

user2013 kaže...
Usprkos "besplatnosti" nedostaje dovoljno programera koji bi prilagodili FLOSS softver birokratskim potrebama Munchena.

Svakako ih ne nedostaje. Osim toga, Mythical man month ;)

 

Kao i svugdje gdje se ide probijati led, trebalo je očekivati probleme. Ne možeš raditi nešto po prvi puta i unaprijed predvidjeti sve poteškoće koje će izroniti. Da to rade ponovno, poučeni dosadašnjim iskustvom vjerojatno bi išlo puno glađe (što vjerojatno nije neka utjeha). U svakom slučaju njihova iskustva će biti dragocjena svima koji nakon njih budu pokušali takvo nešto. Ako to doista nisu imali na umu onda su se jako naivno bacili u tu rabotu.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 16:40 (rustweaver).
13 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
hrvooje kaže...

Znam da ne smijete kontra Microsofta, jer je ipak sponzor, a i RobertS sve prati, al mi čudno kako pljujete HP, a časopis pun reklama HP proizvoda. 

 

I bezveze mi usporedba laptopa nižeg cjenovnog razreda sa thinkpadom ili macbookom. Tu uopće nije teško biti pametan. 

Elitebook nije laptop nize klase nego direktna konkurencija Thinkpadu i Macbooku. Takodjer sam u zivotu imao desetke a kroz ruke mi je proslo stotine laptopa i kad bi sutra isao kupiti novi mislim da bi mi HP bio predzadnja opcija.

15 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

HP sam kupio jer je prejeftin ali sam se pokajao ubrzo. Baterija mu je umrla nakon godinu dana a i poceli su klasicni problemi sa zagrijavanjem ako se igraju igre. Shvacam da za male pare ne mozes dobiti bog zna sta ali zar nismo problem sa zagrijavanjem i ventilacijom rijesili prije 5 godina? Stvarno me iznenadjuje da novi laptopi pate od ovakvih djecijih problema.

 

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

Ma dajte,ovaj članak je budalaština.Vjerojatno je i neowin uzet kao izvor.

 

NIje bilo ušteda kao?A šta je sa onim izvješćem od prošle godine koje kaže o 11 mijuna eura uštede?

 

Osim toga,većina gradskog vijeća osim jednog dogradonačelnika podupiru upravo LiMux.

 

Pročitajte ovo:
http://techrights.org/2014/08/19/munich-astroturf/ 

 

http://www.heise.de/open/meldung/Linux-in-Muenchen-Stadtrat-verteidigt-LiMux-gegen-Buergermeister-2262506.html

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Fear,_uncertainty_and_doubt#Contemporary_examples

 

https://www.youtube.com/watch?v=yVpbFMhOAwE

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 19:08 (g12356).
Moj PC  
5 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice