Microsoftov novi datacentar u Irskoj

poruka: 32
|
čitano: 4.212
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftov novi datacentar u Irskoj".
16 godina
offline
Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Ja već godinama trubim da kod nas nema sluha niti mozga jer smo takoreći centar EU i da smo uložili i složili jedan (ni slučajno više nih) sličan datacentar danas bi imali višestruke koristi. Zaposlili ljude, konkurirali tržištu, no kod nas narod samo sluša jel crveno ili plavo i veseli se skidanju plaća prosvjeti jer ionako ništa ne rade.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
14 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Pa ovi datacentri kakve gradi MS i Amazon bas i ne zaposljavaju puno ljudi, uglavnom su svi skroz automatizirani, imaju par tehnicara a svi inzinjeri su u SAD. Nikome se bas ne grade datacentri u relativno riskantnom i ne bas stabilnoom podrucju kakvo je Hrvatska - politicki (jel treba objasnjavati, zemlja je na rubu puca), korupcija, birokracija - toliko o onome kaj bi se i dalo promijeniti; relativno seizmicki aktivno podrucje, skupa energija, vruca ljeta i hladne zime itd od onoga kaj ne mozemo promijeniti. Ja ne gradio neki ovakav datacentar u HR, ima boljih lokacija. Osim toga, ovakvi datacentri niti zaposljavaju puno ljudi direktno (tehnicari, kratkotrajan posao za neku gradjevinsku firmu), niti indirektno. MS u Irskoj nije zato jer je zgodna lokacija za datacentar.

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
zbuzanic kaže...

Ja već godinama trubim da kod nas nema sluha niti mozga jer smo takoreći centar EU i da smo uložili i složili jedan (ni slučajno više nih) sličan datacentar danas bi imali višestruke koristi. Zaposlili ljude, konkurirali tržištu, no kod nas narod samo sluša jel crveno ili plavo i veseli se skidanju plaća prosvjeti jer ionako ništa ne rade.

Prvo, ima ih, drugo, nije baš da ćeš zaposliti "nešto" ljudi, treće ROI je jako dugačak.

Inače takve investicije "plivaju" na razini rentabilnosti i zato "veliki" i mogu ići s takvim stvarima jer mogu potrošiti brdo para bez da ih netko previše pita, dižu kredite i slično.

14 godina
protjeran
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Igor101 kaže...

Pa ovi datacentri kakve gradi MS i Amazon bas i ne zaposljavaju puno ljudi, uglavnom su svi skroz automatizirani, imaju par tehnicara a svi inzinjeri su u SAD.

Bila bi to odlična reklama za nas, kad bi se takvi podatkovni centri gradili kod nas.

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
propuhmajstor kaže...
Igor101 kaže...

Pa ovi datacentri kakve gradi MS i Amazon bas i ne zaposljavaju puno ljudi, uglavnom su svi skroz automatizirani, imaju par tehnicara a svi inzinjeri su u SAD.

Bila bi to odlična reklama za nas, kad bi se takvi podatkovni centri gradili kod nas.

Premala reklama za preveliku investiciju...

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Old Iggy kaže...
propuhmajstor kaže...
Igor101 kaže...

Pa ovi datacentri kakve gradi MS i Amazon bas i ne zaposljavaju puno ljudi, uglavnom su svi skroz automatizirani, imaju par tehnicara a svi inzinjeri su u SAD.

Bila bi to odlična reklama za nas, kad bi se takvi podatkovni centri gradili kod nas.

Premala reklama za preveliku investiciju...

 

Osim toga mislim da lokacija data centra nije bitna za IT posao. Napravili su i Google i Amazon data centre usred nicega ali blizu hidrocentrala u "poludivljim" dijelovima Amerike pa nitko nije otisao tamo otvoriti poslovni ili razvojni centar zbog toga.

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Igor101 kaže...

Osim toga mislim da lokacija data centra nije bitna za IT posao. Napravili su i Google i Amazon data centre usred nicega ali blizu hidrocentrala u "poludivljim" dijelovima Amerike pa nitko nije otisao tamo otvoriti poslovni ili razvojni centar zbog toga.

Naravno. Bitno da je struja blizu, tektonika dobra, ili da je vani hladno...

Nema tu veze s poslovnim centrima ili velikom zaposlenošću.

14 godina
protjeran
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Old Iggy kaže...

Premala reklama za preveliku investiciju...

Sve sami optimisti... Najbolje je ništa ne raditi i diviti se strancu.

 

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
propuhmajstor kaže...
Old Iggy kaže...

Premala reklama za preveliku investiciju...

Sve sami optimisti... Najbolje je ništa ne raditi i diviti se strancu.

 

Dobrih datacentara imaš i u RH. Nema tu nekih "divljenja", to je običan posao koji je kod određenih tierova datacentara potpuno automatiziran, a ako izvedeš plaćanje usluga preko "posebnih država" potpuno neisplativ posao lokalnoj zajednici. Ne daje poslove, samo radi glavobolju.

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
propuhmajstor kaže...
Old Iggy kaže...

Premala reklama za preveliku investiciju...

Sve sami optimisti... Najbolje je ništa ne raditi i diviti se strancu.

 

Ah, vjecito lokalno pitanje "stranca" u Hr. Pa svi smo mi stranci negdje, ko da je to bitno. Sve i da odlucujem u nekoj velikoj globalnoj kompaniji kojoj trebaju data centri takve velicine, pa i da firma ima sjediste u HR opet ne takav datacentar u HR gradio zbog strucnih razloga (vidi gore), a ne zbog toga jel domaca firma ili ne. Kad se jednom maknu granice iz glava ljudi i prestane se obracati paznja jel stranac jel domaci, nego jel zna i jel moze, onda ce i stvari poceti ici na bolje.

15 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
zbuzanic kaže...

Ja već godinama trubim da kod nas nema sluha niti mozga jer smo takoreći centar EU i da smo uložili i složili jedan (ni slučajno više nih) sličan datacentar danas bi imali višestruke koristi. Zaposlili ljude, konkurirali tržištu, no kod nas narod samo sluša jel crveno ili plavo i veseli se skidanju plaća prosvjeti jer ionako ništa ne rade.

Ti shvaćaš da je kod datacentra najvažnija okolna klima, a ona je kod nas očajna za tako nešto.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Bukva kaže...
zbuzanic kaže...

Ja već godinama trubim da kod nas nema sluha niti mozga jer smo takoreći centar EU i da smo uložili i složili jedan (ni slučajno više nih) sličan datacentar danas bi imali višestruke koristi. Zaposlili ljude, konkurirali tržištu, no kod nas narod samo sluša jel crveno ili plavo i veseli se skidanju plaća prosvjeti jer ionako ništa ne rade.

Ti shvaćaš da je kod datacentra najvažnija okolna klima, a ona je kod nas očajna za tako nešto.

U biti, nije toliko pretjerano bitna jer je kod nas cijena struje niska, bar za sada. S druge strane, gradnja i radovi su dosta jeftiniji nego na sjeveru.

Problem su i linkovi i dosta toga još, na stranu što se polako pojavljuje interes i za "trpanje" naših centara.

15 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Nije bez razloga što su svi veći datacentri na sjeveru.

Čak je jedno vrijeme bilo jako razvikana ideja da se "aktivni" dijelovi centara prebace na Antartiku, baš zbog problema termalne disperzije.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Molim sve one koji nemaju vlastite firme da ne pisu nista na temu poslovanja u HR jer nemaju pojma!

Samo idiot i kriminalac moze ulozut u HR. Uzmite ZAIC, novi Zagrebacki aerodrom. Investicija nekih 250 MILIJONA Eur, a ovi na racunu imaju 100 Eur!!!!!?????
14 godina
protjeran
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Igor101 kaže...

Ah, vjecito lokalno pitanje "stranca" u Hr. Pa svi smo mi stranci negdje, ko da je to bitno. Sve i da odlucujem u nekoj velikoj globalnoj kompaniji kojoj trebaju data centri takve velicine, pa i da firma ima sjediste u HR opet ne takav datacentar u HR gradio zbog strucnih razloga (vidi gore), a ne zbog toga jel domaca firma ili ne. Kad se jednom maknu granice iz glava ljudi i prestane se obracati paznja jel stranac jel domaci, nego jel zna i jel moze, onda ce i stvari poceti ici na bolje.

 

Bitno je. Iz više razloga. Razmisli malo.

16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov novi datacentar u Irskoj

"Ako koristite barem jednu od nabrojanih usluga, i vaši podaci putuju kroz noć hladnim predgrađima jugozapadnog Dublina...."

 

Do sada sam pi*zdio kad me u Battlefieldu ubiju zbog laga. Sada zamišljam svoje zakašnjele podatkovne pakete na nekom zaboravljenom peronu, u kišnom ogrtaču, kako im vjetar mrsi kosu dok pod miškom grčevito stišću jučerašnje novine. Obuzme me neka sjeta, pa gledam kroz prozor.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Da, ima hrvatskih datacentara. Mizerno malih i jadnih. A kad vidiš koje cijene nude onda shvatiš zašto su mizerno mali i poluprazni. Da ne pričam o brzinama koje nude. A pokušaj tek zakupit 1U.... Zato kad kupujem kupujem u njemačkoj. Ima i kod nas lokacija gdje je hladno većinu godine. Hrvatska je relativno dobro povezana, trebalo bi eventualno povući do samog centra. Zaposliš ljude na izgradnji, na odžavanju, admine, čistačice, a k tome još i prodaješ, naravno da nije full isplativo, ali najbolje je reći ma to se ne isplati. Isto kao što nitko ne želi u Rimac uložiti, a gle Tesla motors...da ne pričam da je država gluha za takve stvari, njima je bolje podijeliti milijune/milijarde poticaja i onda Agrokoru omogući uvoz tona te robe na koju je dao poticaje. U konačnici, kad pogledam da se OIB uvodi već x godina i da je potrošeno milijarde na tako jednostavan posao, imaš pravo. Bježite iz hrvatske.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
Drazen kaže...
Molim sve one koji nemaju vlastite firme da ne pisu nista na temu poslovanja u HR jer nemaju pojma!

Samo idiot i kriminalac moze ulozut u HR. Uzmite ZAIC, novi Zagrebacki aerodrom. Investicija nekih 250 MILIJONA Eur, a ovi na racunu imaju 100 Eur!!!!!?????

Neki od nas i imaju firme.

Što se ulaganja tiče, takvih ima u RH. A i ta ulaganja se ne vrše sa žiro računa firme.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Rekao bih da je ovdje na otoku to dobro osmisljeno i jedna djelatnost gura drugu tj medjusobno si generiraju posal. Nije da Irci prodaju samo hladan zrak pa dodju ljudi samo stedit na struji :)   Ovdje imas i proizvodnju svega pocevsi od ormara do storidza svi vendori su tu, privuceni stimulativnom poreznom politikom i imaju dio proizvodnje ovdje. Znaci opremas te datacentre opremom direktno sa trake i u tome treba gledat stanoviti znacaj lokacije. Gdje se onda kapaciteti tih datacentara koriste i za istrazivanje te razvoj od vendora (postoji i dio koji nije u Kini, Indiji ili Americi, razvojasi se ovdje uzimaju lopatama:). Na to ti se nadovezuje sva sila supporta koji opet svi ti silni vendori, igraca industrija i ostali drze ovdje. Lokacijom opet vezan centar avio low cost-a ti je tu di za 50 eura letis u bilo koji grad u Europi sto ti cini pristupacnom svu tu potrebnu internacionalnu radnu snagu. I mos tak do sutra nabrajat i na koncu imas super sustav gdje jedno gura drugo, sve vrijeme recesije sav taj IT ovdje pretezno biljezi rast. 

E al nemere tak sta kod nas sazivit, niti bude kad je kod nas jos glavno di je ko bil 41. i dobro je dok susedu krepa krava vise... :)

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Evo i jedan projekt takve vrste nedavno iniciran od strane fakulteta  http://thecorknews.ie/articles/insight-data-centre-create-300-jobs-13155

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
nenadjebiv kaže...

Evo i jedan projekt takve vrste nedavno iniciran od strane fakulteta  http://thecorknews.ie/articles/insight-data-centre-create-300-jobs-13155

Nije baš slično, ipak je to razvojno, ne produkcijsko.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

I zapita se covjek sta ce "sumarima" velike analitike, kad evo cim se "sumarija" bavi :)

 

http://www.businessandleadership.com/small-business/item/39211-treematics-wins-800-000-es 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 10:41 (nenadjebiv).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

ali princip je isti, razvoj datacentra uzrocno posljedicno generira posal u spektru djelatnosti od kamiondzija do sumarije :)

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
nenadjebiv kaže...

ali princip je isti, razvoj datacentra uzrocno posljedicno generira posal u spektru djelatnosti od kamiondzija do sumarije :)

Ma generira vraga. {#}

To je usko specijaliziran posao s malo zaposlenih, ovakav razvojni primjer je stvar Irske, nimalo posla.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

:) ovo stivo upravo govori drugacije :) http://www.idaireland.com/news-media/publications/library-publications/external-publications/Cloud%20Computing.pdf

 

Ali u konacnici si u pravu, da stvar je u mentalitetu i dijametralno suprotnoj perspektivi gledanja na stvari u cjelini:) (sta ovo uceno zvuci :))

 

Kod nas dole nista ne treba i dobro je dok imas susjeda kojeg mos zajebat i/ili tuzit i dok  imamo sunca, masline, kamena i draca :)

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
nenadjebiv kaže...

:) ovo stivo upravo govori drugacije :) http://www.idaireland.com/news-media/publications/library-publications/external-publications/Cloud%20Computing.pdf

 

Ali u konacnici si u pravu, da stvar je u mentalitetu i dijametralno suprotnoj perspektivi gledanja na stvari u cjelini:) (sta ovo uceno zvuci :))

 

Kod nas dole nista ne treba i dobro je dok imas susjeda kojeg mos zajebat i/ili tuzit i dok  imamo sunca, masline, kamena i draca :)

A pjesnik je htio reći - što?

Malo datacentri, malo cloud computing, malo razvoj? Tri nepovezane cjeline, od kojih prve dvije imaš u RH, a treća nije u domeni realnog sektora?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Upravo to :) treba stvorit ono cega nema i mozda stvari krenu na bolje :)

 

Ovdje ljudi ne gledaju na ogranicenja radi pronalazenja izgovora zasto nesto ne treba/ne moze nego upravo suprotno gledaju u tome priliku ajmo mi vidit sta se tu moze napravit

 

Eto ti nidze veze al mala "sumarska" IT firma sklopila milijunski dil sa svemirskom agencijom :) 

 

Kod nas bi te na sam spomen tak ceg ili poslali u Vrapce ili sa malom sikiricom na turneju bespucima Hrvatskih suma u potragu za Cudnovatim kljunasem.

 

16 godina
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj
nenadjebiv kaže...

Upravo to :) treba stvorit ono cega nema i mozda stvari krenu na bolje :)

 

Ovdje ljudi ne gledaju na ogranicenja radi pronalazenja izgovora zasto nesto ne treba/ne moze nego upravo suprotno gledaju u tome priliku ajmo mi vidit sta se tu moze napravit

 

Eto ti nidze veze al mala "sumarska" IT firma sklopila milijunski dil sa svemirskom agencijom :) 

 

Kod nas bi te na sam spomen tak ceg ili poslali u Vrapce ili sa malom sikiricom na turneju bespucima Hrvatskih suma u potragu za Cudnovatim kljunasem.

 

Čega to "nema"?

Prostora u ozbiljnim datacentrima u RH imaš brdo. Trenutno se mnogi pokušavaju ubaciti na EU tržište (što uspješno, što neuspješno). Lokalni "market" je sve slabiji.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Jel to trik pitanje? :)  Evo ak se ocemo samarat :)

 

No u konacnici nemas jedan ovakav sustav/politiku/nacin razmisljanja http://www.idaireland.com/business-in-ireland/ u svim segmentima drustva/gospodarstva/sustava ko takvog

 

Bez cega je opet sva ova prica uzaludna tim vise ovak prek zice bez da je uz pivo i u cijelosti posluzeni meni kod Koste :) 

 

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov novi datacentar u Irskoj

Jel to trik pitanje? :)  Evo ak se ocemo samarat :)

 

No u konacnici nemas jedan ovakav sustav/politiku/nacin razmisljanja http://www.idaireland.com/business-in-ireland/ u svim segmentima drustva/gospodarstva/sustava ko takvog

 

Bez cega je opet sva ova prica uzaludna tim vise ovak prek zice bez da je uz pivo i u cijelosti posluzeni meni kod Koste :) 

 

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice