Kraj za plazme iz Panasonica?

poruka: 126
|
čitano: 16.326
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za plazme iz Panasonica?".
12 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Friday kaže...
Perpetum kaže...

Kupio sam uređaj za potrošnju struje i vidio da moja viera hd troši svega 135w ako je to kome puno onda neka si iskopa jamu i ne živi .

 

Svega 135w baš i nije svega ako uzmeš u obzir da je to uređaj koji radi praktički cijeli dan. To ti je mjesečno preko 70 kn struje samo na to. Ne mislim da je 70 kn puno gledano u apsolutnom iznosu ali u ovom kontekstu je definitivno previše za faking TV...

bas da cijeli dan radi, pa tolko nikome tv ne radi ...

 

meni osobno tv radi 2-4h dnevno. 10 sati dnevno radim,nešto provedem na PC-u. ja u cijeni struje ni ne osjetim plazmu. mene je st 50 kostao 5600kn za keš,sa 5 god jamstva. alternativa je bila samsung led za 6700kn uz 2 god jamstva,i vidljivo losijom slikom. mana na plazme je bila samo potrosnja(ne osjeti se) i nesto losija kvaliteta slike u jako osvijetljenim prostorijama,sto meni nije bio problem. nakon istrazivanja i guglanja odmah sam odustao od leda i uzeo st50.

 

svatko tko ima plazmu zna o čem pričam,kad kazem na 1080p doslovno vidim frajeru rupicu u koži(cijela tekstura) a kontrast je takav da imam dojam da sam na setu uzivo... Oled je budućnost,al dotle plazme rulaju.

Fanboyizam + Egoyzam = Everyday Reality
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 14:19 (GrimReaperKC).
16 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Konkretno ne znam kome TV radi 18h dnevno. Ak radiš 8h, put do posla ti traje 1h tam i nazad, spavaš 7h. To ti ostavlja 8h slobodnog vremena, valjda ne gledaš TV cijelo to vrijeme.

 

Kod mene doma konkretno TV radi oko 4-5h dnevno. Razliku između potrošnje plazme i LCDa bi mjerio jednoznamenkastom brojkom.

 

A radi se i o tome da nekima novac ne predstavlja problem, pa makar da kuri i 500W. Svaka roba ima svog kupca...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Kakvi su to primjeri? Tko gleda TV 18 sati dnevno ima većih problema u životu od cijene struje.
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
RobertS kaže...
zuper kaže...

plazma troši više od lcd-a, al ne previše. kod kupnje tv-a ne treba prvo gledat potrošnju, nego kvalitetu slike, a plazme su tu najbolje. potrošnju treba gledati kad se kupuje perilice suđa, rublja, klime itd. ti aparati mogu utjecat na visinu računa za struju, a ne tv

Kako da ne, jesi li ti ikad pogledao u upute ili na straznjoj strani televizora koliko trosi?

Jesi ikad proučio koliko stvarno troši?

O ostalom ne bih... Predugačko.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Visak kaže...
Kakvi su to primjeri? Tko gleda TV 18 sati dnevno ima većih problema u životu od cijene struje.

 

Jel vi svi živite sami kod kuće pa TV radi samo kad se vratite s posla??? Ja imam troje djece! Počnu se buditi iza 6, trči se gledati Dora, Spužva Bob i koješta... Navečer kad su djeca u krevetu žena i ja gledamo TV, nekada do 2 u noći. Jel sad malo jasnije svima koji se snebivaju oko tih 18 sati dnevno?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Friday kaže...
Visak kaže...
Kakvi su to primjeri? Tko gleda TV 18 sati dnevno ima većih problema u životu od cijene struje.

 

Jel vi svi živite sami kod kuće pa TV radi samo kad se vratite s posla??? Ja imam troje djece! Počnu se buditi iza 6, trči se gledati Dora, Spužva Bob i koješta... Navečer kad su djeca u krevetu žena i ja gledamo TV, nekada do 2 u noći. Jel sad malo jasnije svima koji se snebivaju oko tih 18 sati dnevno?

Ja dvoje, ali mi ne pada na pamet dati im da sami odlučuju kad će i kako gledati TV i vise pred njim, a još manje da je upaljen više od 8 sati dnevno (i to u prosjeku).

Paliti ga u 6 ujutro?!? Sve živo gledaju na ekranu?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...
RobertS kaže...
zuper kaže...

plazma troši više od lcd-a, al ne previše. kod kupnje tv-a ne treba prvo gledat potrošnju, nego kvalitetu slike, a plazme su tu najbolje. potrošnju treba gledati kad se kupuje perilice suđa, rublja, klime itd. ti aparati mogu utjecat na visinu računa za struju, a ne tv

Kako da ne, jesi li ti ikad pogledao u upute ili na straznjoj strani televizora koliko trosi?

Jesi ikad proučio koliko stvarno troši?

O ostalom ne bih... Predugačko.

Brojke koje sam ja naveo su direktno sa Panasonicovog site-a i dobivene su standardnim mjerenjima koja se koriste za dobivanje EU plakete (standardizirana slika sa srednjom osvjetljenosti) i koju koriste svi proizvodjaci. Imas li neka pouzdanija mjerenja koja pokazuju dramaticno drukcije rezultate? Ako da, posalji ih Panasonicu, oni ce ti sigurno biti zahvalni sto si dokazao da im uredjaji trose manje nego sto i oni sami znaju.

16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
RobertS kaže...
Old Iggy kaže...

Jesi ikad proučio koliko stvarno troši?

O ostalom ne bih... Predugačko.

Brojke koje sam ja naveo su direktno sa Panasonicovog site-a i dobivene su standardnim mjerenjima koja se koriste za dobivanje EU plakete (standardizirana slika sa srednjom osvjetljenosti) i koju koriste svi proizvodjaci. Imas li neka pouzdanija mjerenja koja pokazuju dramaticno drukcije rezultate? Ako da, posalji ih Panasonicu, oni ce ti sigurno biti zahvalni sto si dokazao da im uredjaji trose manje nego sto i oni sami znaju.

Znači, ne znaš koliko troši. Je li ti računalo troši koliko ti piše na napajanju?

Da, imam mjerenja, ima ih svuda javno, imam mjerenja svoje plazme... Ali vidim da ti valjaš bez veze.

A za početak vidi zašto proizvođači deklariraju takvu potrošnju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Znači djeca gledaju 12h, a vi 8? I ti ne misliš da je to problem?
Poludim kad dođem u goste nekome tko cijelo vrijeme ima upaljen TV.
Plazma definitivno nije za svakoga, ali 6% je ipak premali tržišni udio.
14 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Visak kaže...
Znači djeca gledaju 12h, a vi 8? I ti ne misliš da je to problem?
Poludim kad dođem u goste nekome tko cijelo vrijeme ima upaljen TV.
Plazma definitivno nije za svakoga, ali 6% je ipak premali tržišni udio.

 

Razmišljao sam da napišem sličan komentar ali mi se nije dalo pokretat prepucavanje po internetu. Sad kad si ti to napisao uskačem u vagon :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...
RobertS kaže...
Old Iggy kaže...

Jesi ikad proučio koliko stvarno troši?

O ostalom ne bih... Predugačko.

Brojke koje sam ja naveo su direktno sa Panasonicovog site-a i dobivene su standardnim mjerenjima koja se koriste za dobivanje EU plakete (standardizirana slika sa srednjom osvjetljenosti) i koju koriste svi proizvodjaci. Imas li neka pouzdanija mjerenja koja pokazuju dramaticno drukcije rezultate? Ako da, posalji ih Panasonicu, oni ce ti sigurno biti zahvalni sto si dokazao da im uredjaji trose manje nego sto i oni sami znaju.

Znači, ne znaš koliko troši. Je li ti računalo troši koliko ti piše na napajanju?

Da, imam mjerenja, ima ih svuda javno, imam mjerenja svoje plazme... Ali vidim da ti valjaš bez veze.

A za početak vidi zašto proizvođači deklariraju takvu potrošnju.

Za pocetak: ja ne posjedujem nikakav televizor i ne gledam televizijski program, tako da i hocu, ne mogu pisati o vlastitim iskustvima, ali se mogu pozvati na sluzbena mjerenja proizvodjaca koja su objavljena na njegovim web stranicama.

 

Naravno da na napajanju pise nazivna snaga i ja sam vrlo jasno naveo i nazivnu i prosjecnu potrosnju dobivenu sluzbenim mjerenjima u laboratorijima koja su propisana za sve proizvodjace televizora koji iste prodaju u EU. Moj proracun se temeljio na tako izmjerenoj prosjecnoj, a ne nazivnoj potrosnji, sto sam isto tako nedvosmisleno napisao. Naravno da potrosnja varira ovisno o osvjetljenosti slike i glasnoci i upravo zato postoje standardi za mjerenja kako ne bi svaki "OldIggy" mjerio svoje.

 

Svakom drugom, osim tebi je to ocito bilo jasno i da si s razumijevanjem procitao moj post, mozda bi i ti to i shvatio. Kao sto bi i shvatio da je proizvodjacima plazmi u interesu da im sluzbeno izmjerena potrosnja bude *sto manja*, a ne sto veca, tako da postoji bilo kakvo mjerenje ili metoda po kojoj bi potrosnja bila makar i 1W manja, oni bi se krvlju borili da se ista koristi. Kao i kod automobila, realna potrosnja moze biti samo veca od one koju je naveo proizvodjac, nisam jos nikad cuo da netko realno trosi *manje* od sluzbenih podataka (osim ako se ne vozi u leru nizbrdo cijelo vrijeme).

 

Nego konkretno - koliko, dakle, trosi tvoj Panasonicov 55'' plazma televizor tocno i kakvim si tocno mjerenjima (metoda, kakva slika itd.) dosao do tih brojeva? Molim te za *konkretne* brojeve umjesto preseravanja sto drugi znaju ili ne znaju i kako si ti jako pametan, to si vec napisao dva puta i nema potrebe da vise ponavljas.

 

Nakon sto si izmjerio, javi nam ovdje tocan opis metode mjerenja i rezultate pa da usporedimo sa sluzbenim brojevima koje navodi proizvodjac na www.panasonic.com.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 15:17 (RobertS).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
FLes kaže...
Visak kaže...
Znači djeca gledaju 12h, a vi 8? I ti ne misliš da je to problem?
Poludim kad dođem u goste nekome tko cijelo vrijeme ima upaljen TV.
Plazma definitivno nije za svakoga, ali 6% je ipak premali tržišni udio.

 

Razmišljao sam da napišem sličan komentar ali mi se nije dalo pokretat prepucavanje po internetu. Sad kad si ti to napisao uskačem u vagon :)

 

O Gospode... to što je TV upaljen ne znači da ga netko gleda skroz (a pogotovo ne djeca 12 sati - ne znam odakle taj idiotski zaključak). Upaljen je iz navike. Kao što nekima radi radio tako nama radi TV. Svira CMC, VH1, što god...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
RobertS kaže...

 

Nakon sto si izmjerio, javi nam ovdje tocan opis metode mjerenja i rezultate pa da usporedimo sa sluzbenim brojevima koje navodi proizvodjac na www.panasonic.com.

Da te citiram: "Kako da ne, jesi li ti ikad pogledao u upute ili na straznjoj strani televizora koliko trosi?" {#}

Friday kaže...

 

O Gospode... to što je TV upaljen ne znači da ga netko gleda skroz (a pogotovo ne djeca 12 sati - ne znam odakle taj idiotski zaključak). Upaljen je iz navike. Kao što nekima radi radio tako nama radi TV. Svira CMC, VH1, što god...

Katastrofa.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...
Friday kaže...

 

O Gospode... to što je TV upaljen ne znači da ga netko gleda skroz (a pogotovo ne djeca 12 sati - ne znam odakle taj idiotski zaključak). Upaljen je iz navike. Kao što nekima radi radio tako nama radi TV. Svira CMC, VH1, što god...

Katastrofa.

 

Katastrofa? Ti živiš u župnom uredu?

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...
RobertS kaže...

 

Nakon sto si izmjerio, javi nam ovdje tocan opis metode mjerenja i rezultate pa da usporedimo sa sluzbenim brojevima koje navodi proizvodjac na www.panasonic.com.

Da te citiram: "Kako da ne, jesi li ti ikad pogledao u upute ili na straznjoj strani televizora koliko trosi?" {#}

Ok, dakle nemas blage veze, kao sto sam i mislio. Zbogom.

16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Katastrofa.

 

Katastrofa? Ti živiš u župnom uredu?

Imati 18 sati upaljen TV, buniti se na potrošnju, objašnjavati kako je upaljen kao "pozadina" i slično ti je prihvatljivo?

Meni je smiješno.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...

Imati 18 sati upaljen TV, buniti se na potrošnju, objašnjavati kako je upaljen kao "pozadina" i slično ti je prihvatljivo?

Meni je smiješno.

 

Sorry ali ja se ne bunim na potrošnju jer imam TV koji troši izuzetno malo energije. Možda bi bilo bolje da koristim računalo za puštanje glazbe?

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...
Imati 18 sati upaljen TV, buniti se na potrošnju, objašnjavati kako je upaljen kao "pozadina" i slično ti je prihvatljivo?

Meni je smiješno.

Meni je glupo kad se netko petlja u tuđi život i tuđe navike, te ih komentira.

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Onda nije problem koliko plazma troši, nego što si lijen i neodgovoran. Pretpostavljam da prozore držiš na kip cijelu ogrjevnu sezonu, a auto u leru cijelu noć.
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Budokai kaže...
Old Iggy kaže...
Imati 18 sati upaljen TV, buniti se na potrošnju, objašnjavati kako je upaljen kao "pozadina" i slično ti je prihvatljivo?

Meni je smiješno.

Meni je glupo kad se netko petlja u tuđi život i tuđe navike, te ih komentira.

Meni je glupo kad netko pokušava objašnjavati potrebu štednje prikazivanjem prevelike rastrošnosti i neumjerenosti te nekontrole.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...

Meni je glupo kad netko pokušava objašnjavati potrebu štednje prikazivanjem prevelike rastrošnosti i neumjerenosti te nekontrole.

 

Vidi, u kući su mi sve štedne žarulje, TV je maksimalno štedljiv, kupio sam A+ hladnjak. Napravio sam što sam mogao da bi moj stil života koštao što manje u smislu potrošnje električne energije. Jel to rastrošnost? Jel ti sad malo jasnije?

To je isto kao da tvrdiš da bi bilo idealno da se djeca igraju u dnevnoj jer tamo svijetlo svakako radi. Zašto bi upalili svijetlo u svojoj sobi i bili "rastrošni", jel?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Meni je glupo kad netko pokušava objašnjavati potrebu štednje prikazivanjem prevelike rastrošnosti i neumjerenosti te nekontrole.

 

Vidi, u kući su mi sve štedne žarulje, TV je maksimalno štedljiv, kupio sam A+ hladnjak. Napravio sam što sam mogao da bi moj stil života koštao što manje u smislu potrošnje električne energije. Jel to rastrošnost? Jel ti sad malo jasnije?

To je isto kao da tvrdiš da bi bilo idealno da se djeca igraju u dnevnoj jer tamo svijetlo svakako radi. Zašto bi upalili svijetlo u svojoj sobi i bili "rastrošni", jel?

Citiram: "Napravio sam što sam mogao da bi moj stil života koštao što manje".

Tvoj stil života. Meni je stil života imati bolju sliku za manje para, što niti jedan LCD još ne može. Shvaćaš?

I ja ima sve što si naveo, ali ipak kvalitetu slike stavljam ispred potrošnje, kao što neću kupiti A++ no-name perilicu ispred samo A+ branded perilice / sušilice.

A objašnjavati prednost potrošnje objašnjavajući kako te štednja u tom elementu nimalo ne zanima ili objašnjavati kako plazme troše W onoliko koliko piše na kućišti ide negdje između gluposti i neznanja.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Friday kaže...

A kakva je potrošnja struje kod plazmi? Ja sam tražio TV koji troši najmanje moguće jer mi TV radi oko 18 sati dnevno pa mi je to baš bitno...

troši neusporedivo manje od pećnice kojoj se ti veseliš dok ti peče slasni komad odojka! 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Meni je glupo kad netko pokušava objašnjavati potrebu štednje prikazivanjem prevelike rastrošnosti i neumjerenosti te nekontrole.

 

Vidi, u kući su mi sve štedne žarulje, TV je maksimalno štedljiv, kupio sam A+ hladnjak. Napravio sam što sam mogao da bi moj stil života koštao što manje u smislu potrošnje električne energije. Jel to rastrošnost? Jel ti sad malo jasnije?

To je isto kao da tvrdiš da bi bilo idealno da se djeca igraju u dnevnoj jer tamo svijetlo svakako radi. Zašto bi upalili svijetlo u svojoj sobi i bili "rastrošni", jel?

Citiram: "Napravio sam što sam mogao da bi moj stil života koštao što manje".

Tvoj stil života. Meni je stil života imati bolju sliku za manje para, što niti jedan LCD još ne može. Shvaćaš?

I ja ima sve što si naveo, ali ipak kvalitetu slike stavljam ispred potrošnje, kao što neću kupiti A++ no-name perilicu ispred samo A+ branded perilice / sušilice.

A objašnjavati prednost potrošnje objašnjavajući kako te štednja u tom elementu nimalo ne zanima ili objašnjavati kako plazme troše W onoliko koliko piše na kućišti ide negdje između gluposti i neznanja.

 

Pa ti se sada postavljaš kao da sam kupio neko vivax smeće jebote...

A ova zadnja rečenica ti je lobotomija!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Citiram: "Napravio sam što sam mogao da bi moj stil života koštao što manje".

Tvoj stil života. Meni je stil života imati bolju sliku za manje para, što niti jedan LCD još ne može. Shvaćaš?

I ja ima sve što si naveo, ali ipak kvalitetu slike stavljam ispred potrošnje, kao što neću kupiti A++ no-name perilicu ispred samo A+ branded perilice / sušilice.

A objašnjavati prednost potrošnje objašnjavajući kako te štednja u tom elementu nimalo ne zanima ili objašnjavati kako plazme troše W onoliko koliko piše na kućišti ide negdje između gluposti i neznanja.

 

Pa ti se sada postavljaš kao da sam kupio neko vivax smeće jebote...

A ova zadnja rečenica ti je lobotomija!

Ne znam uopće što imaš, komentar je bio na količinu rada TV-a. A za istu cijenu i veličinu plazma daje bolju sliku u 99% slučajeva.

A ne vidim što je krivo u zadnjoj rečenici.

15 godina
neaktivan
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Ovdje nije bito šta kome odgovara već to da plazme već sad ne udovoljavaju a sigurno neće za par godina europskim standardima o potrošnji električne energije. Svake dvije godine dolaze dvije nove razine efikasnosti a proizvodi koji spadaju u dvije najniže se povlače iz prodaje. To znaci da vasa XYZ plazma za godinu dana neće imat šta radit u njemačkim trgovinama npr.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
zeroname kaže...

Ovdje nije bito šta kome odgovara već to da plazme već sad ne udovoljavaju a sigurno neće za par godina europskim standardima o potrošnji električne energije. Svake dvije godine dolaze dvije nove razine efikasnosti a proizvodi koji spadaju u dvije najniže se povlače iz prodaje. To znaci da vasa XYZ plazma za godinu dana neće imat šta radit u njemačkim trgovinama npr.

Ti standardi nisu ni približno tako striktni.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Old Iggy kaže...
zeroname kaže...

Ovdje nije bito šta kome odgovara već to da plazme već sad ne udovoljavaju a sigurno neće za par godina europskim standardima o potrošnji električne energije. Svake dvije godine dolaze dvije nove razine efikasnosti a proizvodi koji spadaju u dvije najniže se povlače iz prodaje. To znaci da vasa XYZ plazma za godinu dana neće imat šta radit u njemačkim trgovinama npr.

Ti standardi nisu ni približno tako striktni.

Objasnim mi onda koji ce grade dobit jedna prosjecna plazma ako je do sada imala C ili D jer ce C i D nestat. Plan je svake dvije godine najgore dvije ocjene izbace a dodaju dvije nove i sta ce onda bit. Neka panasonicova plazma neće imat energy label i tko ce je molim te plasirat na tržiše EU a kamoli kupit.

 

EDIT: Čak sam i premalo rekao aktualne plazme troše više od 100 W i imaju najniži mogući grade a to je F I G.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 16:23 (zeroname).
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
zeroname kaže...

Objasnim mi onda koji ce grade dobit jedna prosjecna plazma ako je do sada imala C ili D jer ce C i D nestat. Plan je svake dvije godine najgore dvije ocjene izbace a dodaju dvije nove i sta ce onda bit. Neka panasonicova plazma neće imat energy label i tko ce je molim te plasirat na tržiše EU a kamoli kupit.

 

EDIT: Čak sam i premalo rekao aktualne plazme troše više od 100 W i imaju najniži mogući grade a to je F I G.

Je, k'o i legenda sa žaruljama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Kašu je zapravo zakuhao Roberts, koji je uzeo Fridayevo ekstremno radno vrijeme, pomnožio ga s 55" plazmom ekstremne potrošnje i zaključio da je eto za prosječnog korisnika to preskupo (pri tome računajući da LCD troši 0 kn struje).
Jest skupo, ali nije reprezentativno.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice