Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

poruka: 37
|
čitano: 9.999
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!".
15 godina
odjavljen
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Kad sam pročitao naslov, prvo sam pomislio da Jack Thompson opet hara. Guess not.

 

Rečeno je već x puta - igra je 18+, tko je zabrinut za djecu nek im ne kupuje takve igre ili nek ih nadzire dok igraju. Dijete ako ima predispozicije da postane nasilnik svoju agresiju može izvući i iz filmova, serija, knjiga, nasilnog ćaće doma, Dnevnika i ostalih izvora. GTA je popularan (kao i CoD, BF...) jer eto privlači klikove i lovu. Move along, nothing to see here.

 

Između ostalog, po tim kriterijima je i Minecraft opasan. U Survivalu moraš ubijati da bi preživio. Druga paralela - kako FIFA ne daje vrhunske nogometaše od djece koja ih igraju niti NFS vrhunske vozače, tako neće ni jedan GTA obično Pericu pretvoriti u mahnitog ubojicu. Netko ima veće predispozicije da postane nogometaš, vozač ili nasilnik. Pericu nogometaša može Liga Prvaka potaknuti da se aktivnije bavi nogometom ili ako je na krivu stranu, izvještaj u Dnevniku o pohodu nekog ubojice bi mu moglo dati ideje.

 

Prežvakana tema ugl. I nitko ne piše o tome da su igrači malo sposobniji od običnih "smrtnika" - bolji refleksi, bolje raspoznavanje nijansi, sklonost taktiziranju i timskom radu, bolje sposobnosti rješavanja logičkih problema i sl.

 

P.S. Remember, no Russian.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 14:45 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
picajzla0707 kaže...

 

činjenica jest da je nasilje među djecom značajno poraslo od "naših" generacija (još si malo premlada da se svrstaš "generacijama" daleko od 15,16 ili 17-godišnjih klinaca koji sline na gta5 a ne bi smjeli prismrdit mu)...

koliko je tu problem nasilje koje nas okružuje u filmovima, igricama i slično, a koliko promjena u cjelokupnom društvu uključujući (ne)odgoj, stvar je još uvijek brojnih rasprava i obrazovanijih i stručnijih osoba od nas dvoje, dakle samo kažem da ne treba baš odmahnuti rukom i reći - gluposti, jer vjerujem da se slažeš i sa pričom kako su žene (a navela si ženski spol) sjebane zbog neprestanog bombardiranja umjetno i nerealno iskrojenih ženskih tijela na tv-u, novinama, cosmu itd., zbog kojih sve više cura/žena osjeća depresiju i manjak samopouzdanja...jel, tu vjerojatno nećeš reći - gluposti

e sad usporedba sa dnevnikom, crnom kronikom i novinama je izuzetno blentava, jer djeca to ne prate i ako bace oko, nije ista stvar bljesak nasilja u vijestima kao neprestano i višesatno vlastoručno klanje i ubijanje, plus mučenje, gaženje prolaznika i sve divote koje u satima zabave nudi gta serijal i slične igre

u jednom se slažem, u nedostatku ideje kako se prilagoditi sve bržem i nerazumljivijem svijetu, punom govnastih sadržaja stručno razvijenih da zalijepe oči za ekran(e) i isključe više moždane funkcije poput razmišljanja, nevoljkosti roditelja da se bave vlastitom djecom, iskrivljenim vrijednostima, sve jačem trendu egoizma, manjku empatije i svemu ostalom što nas pegla, od djece se radi debile raznim pokušajima da se doskoči "modernom" društvu, a kako to pokreću uglavnom stariji koji baš i ne kuže sasvim "moderne" trendove (kao i ja sam uostalom), dolazi do glupih situacija i zaglupljivanja djece, trpanja u ladice, zabrana i slično

 

hoću reći još jednom, puno je načina na koje nasilne igre mogu (ali ne moraju) utjecati na dio djece i ne treba baš odmahnuti rukom i reći - glupost.....ali zato gta5 i ima oznaku 18+

Nije toliko poraslo, samo se više piše/govori o nasilju. Sama pravobraniteljica je rekla da je postotak nasilja isti godinama. I prije 20-tak godina su se dečki/cure ispred škole mlatili samo što onda nisi imao mulca koji je sve snimao mobitelom i novinara koji je odtrčao tamo i napravio srcedrapajući intervju s cijelom familijom {#}

Iznenadio bi se koliko djece gleda informativne emisije jer se u obitelji gledaju. To u današnje vrijeme postaje "zajedničko vrijeme" svi sjede za TV-om i gledaju kako se Sirijci mlate.

I spomenuo si upravo ono u čemu je problem NEODGOJ i ako se može nadovezat loši zakoni/odredbe. Pokušava se djecu zaštititi od toliko stvari da ih se na kraju štiti i od samog odgoja i dobivaš ono što si i sam napisao egoista kojem je empatija poznata koliko i proces galvanizacije.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
11 godina
online
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

...kako bilo, zato će kad stigne gta5 za pc moji klinci sjašit sa brave i ducktalesa, a sjest će tajo bloody picajzla {#}

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Šta mislite da sad izađe neki američki senator i kaže da treba zabranit GTA V u sad , kao što to obično biva.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

o cemu vi pricate noobovi ! recimo jedan postal i carmagedon su 134709120342937 puta gori od GT5 totalno nepotrebna rasprava

ocito je ova nova generacija(15,16 godina) odgojena totlano peechkasto  pa se boje da neko nebi postao od tommy i jerrya serijskom ubojicom {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 18:39 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Danas kad klinci mogu otvoriti youtube/google i bez ikakvog problema pronaci video kako se u Siriji i ostalim bojistima ljudi medusobno ubijaju, kolju, vrse dekapitacije,  vrse egzekucije vatrenim oruzjem, muce na razne nacine, zivi spaljuju, odsjecaju udove jedni drugima i sto sve ne, netko radi paniku zbog virtualnog vadenja zuba?

 

Oh... Bitch please...{#}

 
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Svima mora biti jasno kao prvo da je važno koliko je psihicki stabilna osoba koja igra takve igrice.

Ako netko ko voli izazivati probleme igra ovakve igrice to ga potiće na nešto još gore, a kao normalna osoba igra takve igrice neče napraviti za pravi niti slićno nešto kao  u igricama. Npr ja igram takve igrice godinama i nikada ništa nasilno nisam napravio. Igram igre gdje ima ubojstva obićnom vezicom npr Hitman, a za čudo nikoga nisam zadavio vaezicom od tenesice. Nikoga nisam pogodio ciglom i sl a sve sam to u igricama radio.

 

EDIT: mislite da su igrice problem ? https://www.youtube.com/results?search_query=Killing+people+in+syria

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 21:53 (77ari).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice