Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?

poruka: 10
|
čitano: 2.147
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?".
12 godina
neaktivan
offline
Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?

Ocekujem slicnu inicijativu i kod nas u nasim skolama, recimo...2089.....

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?

Lijepo složena vijest koja sagledava stvari.

 

"Ograničenja se odnose na to da se digitalne knjige za razliku od papirnatih ne mogu prodati kad ih učenik više ne treba, a i teško je učiti iz više različitih e-knjiga u isto vrijeme." Ono prvo se riješi konsenzusom, ovo drugo s malo programiranja.

 

Ništa bitno ne stoji na putu da "učenici ne moraju sa sobom nositi hrpu teških knjiga, nego samo jedan malen uređaj" i vjerujem da će pametne odluke prevladati, te ćemo stvarno doživjeti smjenu medija u materijalu za obrazovanje. Da, "hrvacka"... "jednog lijepog dana"...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?

Neznam bas dal ce ovo ikad zavladat u HR posto cisto sumnjam da ce roditelji htjet odjedamput pljunut par tisuca za iPad (da iPad, jer Amazon nece doc do nas) jer ga sigurno nece dobit dzabe od drzave ili ministarstva. Iako bi po meni bilo odlicno kada bi omogucili barem onima koji zele (i mogu) da imaju e-knjige za skolu na nekom tabletu. Da se to moze ja bih prvi to imao, mada sam siguran da se to nece ostvarit do kraja mog skolovanja.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?

U regiji je to već zaživilo (Makedonija mislim) i platila je EU, kod nas su se prije par godina na samu najavu javile prijetnje od strane tiskarskog lobija... Ali navodno je ova tema opet aktualna, a i lobiji su oslabili....

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?

Ma super je to ali kaj ako moraš na wc a nemaš papira, samo kindl. Ili ako želiš napravit papirnati avion(od knjige koja više ne treba npr. školske neke) a imaš samo kindl. Ne vjerujem da kindl tak dobro leti. {#} {#} {#} {#} {#}

http://d-u-d.deviantart.com
 
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?
Sigill kaže...

Lijepo složena vijest koja sagledava stvari.

 

"Ograničenja se odnose na to da se digitalne knjige za razliku od papirnatih ne mogu prodati kad ih učenik više ne treba, a i teško je učiti iz više različitih e-knjiga u isto vrijeme." Ono prvo se riješi konsenzusom, ovo drugo s malo programiranja.

 

Ništa bitno ne stoji na putu da "učenici ne moraju sa sobom nositi hrpu teških knjiga, nego samo jedan malen uređaj" i vjerujem da će pametne odluke prevladati, te ćemo stvarno doživjeti smjenu medija u materijalu za obrazovanje. Da, "hrvacka"... "jednog lijepog dana"...

 

Kako ces isprogramirati da na ekranu 7-10" vidis vise knjiga? Cvjek je dobro rekao, o tome nisam uopce razmisljao. Mozda bi svaki ucenik trebao dobiti 2-3 uredjaja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?
zoki.zlikowski kaže...
Kako ces isprogramirati da na ekranu 7-10" vidis vise knjiga?

 

Ima više od desetljeća da je "prokleti" MS u svoje Office aplikacije uveo "split screen" (imaš gore desno odmah ispod 'View Ruler') što pomaže mnogo u nekim situacijama, a zašto ne bi uz malo dodatnog programiranja u svakom tom ekranu pozivali drugi dokument, te tako omogućili pregled više udžbenika istovremeno?! LMAO... ali to je već stvar koju jasnije vide samo developeri i znamo da nije teško...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?
Mene više plaši Kindle nego hrpa debelih knjiga. Dosta puta sam pokušao čitati preko računala i smartphonea ali nije to to kad ne osjetiš papir pod prstima :)
Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
13 godina
neaktivan
offline
Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?

Prije par mejseci sam kupio prvu i za sada jedinu kindle knjigu (Eclipse 4). 

 

Koristim cloud reader, nemam kindle i nisam htio 'poslati' knjigu na iPad (u kindle app) da ga ne mroam furati sa sobom kad terbam nesto procitati. 

Cloud reader je super, sto se tice samog citanja u browseru je OK, ali ono sto me najvise smeta je sto sa tom knjigom ne mogu nista napravit. 

 

Ne mogu je posuditi prijatelju (mogu tako da mu dam moj user/pass a to se nece dogoditi), ne mogu je prodati kad mi vise ne terba. 

Prosli tjedan sam ponovno kupio dvije knjige, samo ovaj put u papiru. Mislim da kindle vise necu kupovati. 

 

Prije smo kupili knjigu i bili vlasnici te knjige, pa smo je mogli i dalje prodati, posuditi, zapaliti ili nesto trece (brisati guzu). Danas smo vlasnici licence za citanje sa kojom zapravo ne mozemo nista osim knjigu citati. 

To povlaci jos jedan problem, npr. kad umrem moju kucnu biblioteku knjiga ce nasljediti moja djeca. No sa digitalnom arhivom stvar je upitna, jer ja zapravo nisam njihov vlasnik. 

 

Na iPadu volim citati knjige ili casopise, ali samo u pdf ili epub formatu, bez DRM-a, koje mogu slobodno kopirati, brisati, bekapirati i sl. Ali niti jednu knjigu koja ima DRM necu kupit. 

 

Amazon (i Apple) furaju taj novi model i posao im je super, jer npr. kupis jednu knjigu i sheras je izmedju vise ljudi. Ovako svaka osoba mora kupit digitalnu knjigu za sebe (ili svoj uredjaj). Izuzetno dobar posao. A troskovi tiskanja jednaki nuli, distribucija skoro pa nula..  

 

Koliko god sam entuzijasta po pitanju tehnike, toliko nisam entuzijasta po pitanju busines modela koji amazon fura. 

 

Nadam se da ce sudovi na kraju ipak donjeti neku suvislu odluku da zastite nas male potrosace, tj. nasu investiciju...  

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 10:10 (MMX).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kindleovi umjesto papirnatih knjiga?
Sigill kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Kako ces isprogramirati da na ekranu 7-10" vidis vise knjiga?

 

Ima više od desetljeća da je "prokleti" MS u svoje Office aplikacije uveo "split screen" (imaš gore desno odmah ispod 'View Ruler') što pomaže mnogo u nekim situacijama, a zašto ne bi uz malo dodatnog programiranja u svakom tom ekranu pozivali drugi dokument, te tako omogućili pregled više udžbenika istovremeno?! LMAO... ali to je već stvar koju jasnije vide samo developeri i znamo da nije teško...

 

Premali ekran.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice