Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

poruka: 50
|
čitano: 4.526
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika".
14 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
McD kaže...

diskusije radi, šta je to apple inovirao?

Možda nije dosta tog inovirao ali zato je vrhunski popularizirao.

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

 

 

jesi siguran?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
sirka666 kaže...
McD kaže...

diskusije radi, šta je to apple inovirao?

Možda nije dosta tog inovirao ali zato je vrhunski popularizirao.

Zapravo vrlo malo je inovirao, a popularizirati vjerovatno znači kopirati od drugih

13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
McD kaže...
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

 

 

jesi siguran?

Opet ti sa Dieterom Ramsom i Braunom ... nevjerojatno. Da rekao sam inovirao, a to nije isto što i izumio. Dakle prvi uvodio, gurao, popularizirao, razmišlajo, dizajnirao, napravio kako spada, progurao na tržište etc ... od prvog modernog laptopa do sijaseta svega što danas smatramo elementima modernog laptopa ili AIO računala ili smartphonea ili čega god hoćeš u onom domenama kojima se bave. 


Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 10:40 (grzzi).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...
McD kaže...
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

 

 

jesi siguran?

Opet ti sa Dieterom Ramsom i Braunom ... nevjerojatno. Da rekao sam inovirao, a to nije isto što i izumio. Dakle prvi uvodio, gurao, popularizirao, razmišlajo, dizajnirao, napravio kako spada, progurao na tržište etc ... od prvog modernog laptopa do sijaseta svega što danas smatramo elementima modernog laptopa ili AIO računala ili smartphonea ili čega god hoćeš u onom domenama kojima se bave. 


Daj ga pusti, vidiš da trolla. Imaš crveni križić na njegovom imenu, lijepo klikni i više ga ne moraš gledati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 11:51 (zoki.zlikowski).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

Opet ti sa Dieterom Ramsom i Braunom ... nevjerojatno. Da rekao sam inovirao, a to nije isto što i izumio. Dakle prvi uvodio, gurao, popularizirao, razmišlajo, dizajnirao, napravio kako spada, progurao na tržište etc ... od prvog modernog laptopa do sijaseta svega što danas smatramo elementima modernog laptopa ili AIO računala ili smartphonea ili čega god hoćeš u onom domenama kojima se bave. 


i kao što vidimo u onome gdje se naviše busaju u prsa, dizajnu, očito je da su većinu pokupili od nekog drugog

13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
McD kaže...
grzzi kaže...

Opet ti sa Dieterom Ramsom i Braunom ... nevjerojatno. Da rekao sam inovirao, a to nije isto što i izumio. Dakle prvi uvodio, gurao, popularizirao, razmišlajo, dizajnirao, napravio kako spada, progurao na tržište etc ... od prvog modernog laptopa do sijaseta svega što danas smatramo elementima modernog laptopa ili AIO računala ili smartphonea ili čega god hoćeš u onom domenama kojima se bave. 


i kao što vidimo u onome gdje se naviše busaju u prsa, dizajnu, očito je da su većinu pokupili od nekog drugog

Da, uvijek od najboljih. Sam Dieter je jako zadovoljan Appleovim industrijskim dizajnom, a Ive se drži njegovih 10 načela dobrog dizajna. Estetika je samo jedan od njih, a kad oblik pokušava pratiti funkciju ali ne biti i podređen ili neintuitivan onda i uradci imaju sličan vizualni jezik. Nadam se da će neka od tih načela primjeniti i na software i OS.

11 godina
protjeran
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
McD kaže...
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

 

 

jesi siguran?

hehehehe,dobar..Mora da je Stevica Pok. maznuo ideju od Waltera Bischopa(onaj iz Fringea..) o putovanju u prošlost i krađi tuđih ideja..{#}

Šalu na stranu,drago mi je da je jedan Jabučar priznao da je Apple populistička firma,što je vrlo daleko od istinskog IT-a

13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
redneck kaže...
McD kaže...
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

 

 

jesi siguran?

hehehehe,dobar..Mora da je Stevica Pok. maznuo ideju od Waltera Bischopa(onaj iz Fringea..) o putovanju u prošlost i krađi tuđih ideja..{#}

Šalu na stranu,drago mi je da je jedan Jabučar priznao da je Apple populistička firma,što je vrlo daleko od istinskog IT-a

možeš to shvatiti kako ti drago. U svakom slučaju izuzetno bitna firma kako god okreneš, netko mora popularizirati, približiti i napraviti praktične predmete, alate ( hw i sw ) kako spada. Pa upravo je famozni xerox sa svojim "pravim it-jem" pokazao koliko je nedostajala osoba poput Jobsa i firma poput applea. 

btw, ako te zanima konkretno na što sam mislio ne radi se o "konceptu" računala nego više o zbroju konkretnih elemenata dizajna i funkcija koje je apple uvodio i popularizirao te na taj način praktički stvarao sliku i prototip modernih računala u svim kategorijama. Od prvih modernih laptopa, uvođenja rasporeda elemenata, touchpada, izgleda i tipa tipkovnice etc pa preko smartphonea i tableta te softwarea i usluga ... 

 

Danas su u IT ju svi znanstvenici upregnuti isključivo u službu profita. Apple nikad nije pokušavao biti IBM ili intel u tom smislu, davno su zatvorili svoje tvornice, premda se u zadnje vrijeme opet sve više bave i dizajniranjem hardwarea i na razini procesora i memorija i u to uglavnom i ulažu u zadnje vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 22:30 (grzzi).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

Da, to je najbitnije.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
1domagoj1 kaže...
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

Da, to je najbitnije.

za krajnje korisnike možda najbitnije.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...
1domagoj1 kaže...
grzzi kaže...

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

Da, to je najbitnije.

za krajnje korisnike možda najbitnije.

 

 

onda taj krajnji korisnik nije baš najpametniji čim mu je na prvom mjestu "look and feel", računala se izgleda pretvaraju u modne dodatke a ne alate

14 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
McD kaže...

onda taj krajnji korisnik nije baš najpametniji

Dobrodošao u stvarnost.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Najbitnije mi je da mi software tj alati rade, da je računalo razumno brzo, lijepo, lagano i kvalitetno i da su detalji ispeglani te da pri korištenju osjećam zadovoljstvo što je netko mislio na sve ... što bi mi dovraga trebalo biti najbitnije? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 12:27 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

Najbitnije mi je da mi software tj alati rade, da je računalo razumno brzo, lijepo, lagano i kvalitetno i da su detalji ispeglani te da pri korištenju osjećam zadovoljstvo što je netko mislio na sve ... što bi mi dovraga trebalo biti najbitnije? 

To je sasvim ok.Bitno je da radi bez problema..Bed je što vi Jabučari mislite da PC to nije sposoban obaviti,dočim je i sam Apple proizvod sastavljen od komponenti PC-a.Razlika je u OS-u koji je podešen i ispoliran za nekoliko različitih konfiguracija,dok je Windows namjenjen e doslovno svemu i svačemu,a na takvim strojevima i radi,ako govorim o 7mici,vrlo kvalitetno..

Zamislimo W7 ispoliran za 10 konfiguracija.iOs bi se tada trebao sakriti od stida..Druga stvar je što se može kombinirati PCF sa Linux OS-,kojim dobivamo nešto jako stabilno i kvalitetno,učinkovito,što do krajnjih granica koristi sve resurse..E sad izgled..O ukusima se ne raspravlja,no meni su Apple proizvodi nekako sterilno-bljedunjavi,naspram živopisnih kombinacija PC kanti..Ponosni sam vlasnik odnedavno ovoga,a u usporedbi sa njim,sve Appleovo mi liči samo na medicinski instrument...no fancy..{#}

 

 

15 godina
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Ahh i meni je dugo trebalo da naučim da se o vjeri ne raspravlja na forumu/internetu. Valjda će i drugi naučiti. Jednostavno ignoriraš i pustiš ih da se dižu u zrak (tj. kupuju "X" proizvode).

Svaka diskusija sa nekom ovcom (Apple, Android, MS....)  je uvijek na isti mlin(može se vidjeti točno kroz ovaj i stotinu drugih istih diskusija na ovom forumu):

XOvca : Moj XProizvod je najbolji proizvod na cijelom svijetu, tako je dobar, uff

NeXOvca : NeXProizvod je bolji u ovome, ovome, ovome, link na argumentirane podatke

XOvca : Da nije bilo XProizvoda to nikad tvoj NeXProizvod ne bi imao, moje je bolje

NeXOvca : XProizvod je to kopirao od ovog i ovog NeXProizvoda, link na argumentirane podatke

XOvca : Na mojem XProizvodu možeš ovo, ovo, ovo, to ne možeš na NeXProizvodu, moje je bolje

NeXOvca : Možeš to i na mojem NeXProizvodu, link na argumentirane podatke

XOvca : Moj XProizvod je puno lijepši od tvojega NeXProizvoda, moje je bolje

NeXOvca : To je kopirano od ovog, ovog i ovog proizvoda, link na argumentirane podatke

XOvca : Ma što ti znaš, ti si siromašan, neinteligentan, valjda mi svi ostali znamo bolje, moje je bolje, ti si glup.

itd. itd.

 

Jednostavno staviš na ignore i pustiš ih neka žive u svojem X životu. Btw. Ova tema ima puno apple ovčica(standardnih, koje već svi znamo i volimo).

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Ne radi se o vjeri nego o dizajnu i upotrebljivosti ... problem je što neke ovčice nikako da shvate da dizajn nije estetika ili dekoracija nego jedan jako kompleksan skup pojmova i svojstava ili odlika. Da dobar dizajn rješava problem interakcije čovjeka i stroja na nekoliko razina. i da sad ne filozofiram ... nema potrebe, al da, smatram da je u mnogočemu apple perjanica industrijskog i UIX dizajna u proteklih 30 godina i danas i da važnost toga nije manja od rješavanja problema sa smanjivanjem tranzistorskih vrata što očigledno neki smatraju jedinim pravim IT jem ... 

 

 

 

btw, ružan mi je taj pc ... ali ako je tebi dobar to je u redu.

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Bitno je samo da radi ono sto se od njega zahtjeva. A kako izgleda ili ne izgleda, to ne da je u drugom planu nego je totalno nebitno. Kako se ono kaze, odijelo ne cini covjeka, ali izgleda da to ne samo da ne vazi kod ljudi, nego pocinje nevaziti i kod racunala, bitno je da je "omg, shajni", a onaj pravi horsepower, tko ga sljivi... Tuzno mi je to...

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 15:07 (1domagoj1).
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
1domagoj1 kaže...

Bitno je samo da radi ono sto se od njega zahtjeva. A kako izgleda ili ne izgleda, to ne da je u drugom planu nego je totalno nebitno. Kako se ono kaze, odijelo ne cini covjeka, ali izgleda da to ne samo da ne vazi kod ljudi, nego pocinje nevaziti i kod racunala, bitno je da je "omg, shajni", a onaj pravi horsepower, tko ga sljivi... Tuzno mi je to...

ne zaboravi da to nešto može raditi bolje i lošije ... da interakcija uvijek može biti logičnija i intuitivnija i samim tim rad brži i efikasniji. Isto tako ostale značajke dizajna, ergonomija, autonomija, povezivost ... pa sustav usluga i podrške te na kraju i sama estetika ... sve je to jako bitno. Horsepower tj sirova snaga odavno nije odlučujući faktor u odabiru računala bilo koje vrste, ali svakako je poželjna te se danas podrazumijeva.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

ne zaboravi da to nešto može raditi bolje i lošije ... da interakcija uvijek može biti logičnija i intuitivnija i samim tim rad brži i efikasniji. Isto tako ostale značajke dizajna, ergonomija, autonomija, povezivost ... pa sustav usluga i podrške te na kraju i sama estetika ... sve je to jako bitno. Horsepower tj sirova snaga odavno nije odlučujući faktor u odabiru računala bilo koje vrste, ali svakako je poželjna te se danas podrazumijeva.

Ne mislim pritom na intuitivnost koristenja i samu interakciju to se podrazumijeva, nego na cisti eye-candy koji je svrha sam sebi. Da li cu imati monitor s blago zaobljenim rubovima ili strogo kockasti, nebitno mi je, dok god je slika koju on daje, jasna, ostra, dobrih boja... Ako me kuzis, jel. Govorimo o alatu, ne govorimo o odjeci ili frizuri pa da je bitno jel kombinacija boja pase ili jel mi pase frizura i sto ti ja znam... Ako nekome to sluzi da se s tim kiti i pokaziva, u redu, nemam nista protiv - ali mislim da bi u tom slucaju bolje prosao da si je kupio neki nakit ili Rolexa.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice