Firefox 22

poruka: 66
|
čitano: 12.469
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox 22".
11 godina
protjeran
offline
Firefox 22

Nema druge, mora se preći na novu verziju Vatrene Lisice.

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 19:41 (Cold Steel).
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22

Bug ,po običaju kasni. Ali ,dobro ,ovaj put samo dva dana. {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Firefox 22

FF evo vec na 22 verziji,a 64 bitna verzija istog na 18.0.1...sta se desava,jel to obustavljen razvoj Waterfox-a?Zna ko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
error_666 kaže...

FF evo vec na 22 verziji,a 64 bitna verzija istog na 18.0.1...sta se desava,jel to obustavljen razvoj Waterfox-a?Zna ko?

 

Na Waterfox-u ne radi Mozilla.
http://www.waterfoxproject.org/development.php?fn_mode=fullnews&fn_id=57

 

Meni 32-bitni Firefox radi bez problema na 64-bitnom Windows-u.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
error_666 kaže...

FF evo vec na 22 verziji,a 64 bitna verzija istog na 18.0.1...sta se desava,jel to obustavljen razvoj Waterfox-a?Zna ko?

Waterfox nije Mozillin projekt.

 

A inače ,evo ti 24 verzija ,nightly build ,ako hoćeš ,naravno.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Firefox 22

 Znam da Mozilla ne radi na razvoju Waterfoxa i da FF radi na 64 bitnom Windowsu. Sve do prije par mjeseci,cim izadje nova verzija FF-a za par dana izadje i Waterfox,a evo od 1. mjeseca nije izasla nova verzija(oficijelna), pa sam zato pitao....a Waterfox koristim vec duze vrijeme iz razloga sto na njemu You Tube i Flash playeri bolje rade,brze je ucitavanje stranica i generalno je brzi rad browsera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 19:21 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Firefox 22
error_666 kaže...

 Znam da Mozilla ne radi na razvoju Waterfoxa i da FF radi na 64 bitnom Windowsu. Sve do prije par mjeseci,cim izadje nova verzija FF-a za par dana izadje i Waterfox,a evo od 1. mjeseca nije izasla nova verzija(oficijelna), pa sam zato pitao....a Waterfox koristim vec duze vrijeme iz razloga sto na njemu You Tube i Flash playeri bolje rade,brze je ucitavanje stranica i generalno je brzi rad browsera.

 

A da jednostavno upitas ovdje: http://www.waterfoxproject.org/support.php ?

16 godina
neaktivan
offline
Firefox 22

ili probašPaleMoon ili možda Cyberfox ako još nema Waterfoxa.

Don't believe what you're told. Double check.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 22

nadam se da su barem rijesili problem s artefaktima oko Back botuna koji su bili prisutni na v.21.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 22

Neka je izašla. Više je nekoristim. Jer se zna dosta puta bezrazložno smrznuti.

 
7 9 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
wifi kaže...

nadam se da su barem rijesili problem s artefaktima oko Back botuna koji su bili prisutni na v.21.

Ima jos puno artifacta, slabo su ista rijesili.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
error_666 kaže...

a Waterfox koristim vec duze vrijeme iz razloga sto na njemu You Tube i Flash playeri bolje rade,brze je ucitavanje stranica i generalno je brzi rad browsera.

Placebo efekt?

 

Niti html5 video, niti Flash video ne mogu brže raditi iz razloga što je:

1. html5 video za dekodiranje bazu koda iz ffmpeg kodeka koji je toliko assembly optimiziran da nikakvo bijesno kompajliranje na njega nema nikakav utjecaj

 

2. flash video se dekodira kroz vanjski plugin (flash player) i kompajliranje firefoxa sa različitim postavkama baš nikako ne utječe na perfomanse flasha.

 

Isto tako ti se niti stranica ne može učitavati brže, jer je to prvenstveno ograničeno brzinom tvoje veze i brzinom odziva web servera a ne brzinom tvog procesora (osim ako nemaš procesor stariji od 5 godina). Javascript se kompajlira u 32 bitni kod, a bilo kakva poboljšanja koja osjetiš od dodatnih registara long moda ti poždere veći cache pressure zbog većih osnovnih struktura podataka (pointeri recimo).

 

Razlog zašto je waterfox nešto brži od službenog builda nije nikakva magija (i sigurno ne zato što je 64 bitni executable). Jednostavno je riječ o buildu kompajliranom na višim optimizacijskim postavkama, dok je mozillin službeni build na manje agresivnim postavkama zbog praktičnosti i sigurnosti. To nije ništa što i sam uz malo truda ne možeš napraviti, nema tu nikakvog razvoja. Samo skineš source i kompajliraš (naravno, nekome tko ni 'p' od programiranja nije vidio to je vjerojatno jako komplicirano, ali što se može...)

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2013 1:52 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Firefox 22

Najbolje od svih novosti mi je WebRTC (web standard koji je odobrio W3C)! Razvija ga Google a trenutno ga podržavaju Chrome i Firefox. Živimo u 21. stoljeću a do sada nismo imali mogućnost jednostavnog video poziva putem interneta bez instaliranja dodatnih pluginova ili programa na koje se još treba i registrirati. Cilj je je da svatko može komunicirati sa svakim na stolnom računalu, laptopu, tabletu ili mobitelu neovisno o platformi ili OSu.

WebRTC možete isprobati ovdje: video pozivdirektna razmjena datoteka

Sav promet putem WebRTCa je kriptiran {#}

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Firefox 22

@ rustweaver

Ne znam,moguce,ali znam da sam prije dok sam koristio FF imao probleme s ucitavanjem yt i flash videa,sporom prebacivanju izmedju tabova,nekoristenje dostupne brzine neta (imao sam 8 Mbita DL,a yt povuce 2.5-3 Mbita,trzanja slke, beskonacna loadanja itd.)Otkad koristim Waterfox s instaliranim 64 bitnim plugin-ovima (Java i Adobe Flash) sve radi kao podmazano.Da ne govorim o `` shockwave flash not responding``i na Chromeu i na FF-u. Ne lupam napamet, jer imam instaliran  Chrome i FF i Waterfox   na istom PC-u i istom OS-u.A na Waterfox,vise od dvije godine kako ga koristim, ne sjecam se da se  to i jednom dogodilo.Nemam namjeru da ti proturjecim,vidim da raspolazes znanjem i poznajes problematiku. Iznio sam svoja zapazanja ,mozete vjerovati ili ne vjerovati,lupati td-ove, ali odokativnom metodom primjecujem ugladjeniji i stabilniji rad browsera i brze loadanje .Eto toliko,bez uvrede molim{#} LP

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2013 4:53 (error_666).
16 godina
offline
Firefox 22

Najjače mi je korištenje DPI zooma za nas slijepce koji koristimo dpi na 120 posto. Sve je zumirano bez da ja moram svaku stranicu sa ctrl i +.

 

Dodatak: Proporcionalno je zumirano cijelo sučenje. Da se neki ne bi iznenadili.

magistar prava
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2013 7:34 (Korny1603987).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Firefox 22

ima tendeciju pada

13 godina
offline
Firefox 22

Update {#}

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 22

Zašto je kod mene sve povečano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
draž kaže...

Zašto je kod mene sve povečano.

Probaj stisnut ctrl + 0 (nula).

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22

Hvala riješeno.

14 godina
offline
Firefox 22

Koliko god rama stavim uvijek sporo pali dok je 'ladna. {#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox 22

Danas sam primijetio da mi nema Real Player Downloadera ( ikonice) npr kada gledam neki klip pa se ona pojavi u gornjem desnom kutu, kako bi mogao "download" klip {#} dok je u Ekstenzijama normalno uključena ( privitak )
Sve je normalno radilo na  prijašnjem Firefoxu 21 {#}

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
Fake_Alert kaže...

Koliko god rama stavim uvijek sporo pali dok je 'ladna. {#}

Koliko ti sekundi treba da se pokrene?

about:healthreport

14 godina
offline
Re: Firefox 22
icecold kaže...
Fake_Alert kaže...

Koliko god rama stavim uvijek sporo pali dok je 'ladna. {#}

Koliko ti sekundi treba da se pokrene?

about:healthreport

Kad se PC upali zna nekad i po 30 sekundi.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
Fake_Alert kaže...

Kad se PC upali zna nekad i po 30 sekundi.

Definitivno imaš neki problem ,ali on nema veze s Firefoxom.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Firefox 22

Ne znam koji problem? Virus free. Jedini problem koji bi ja rekao je to sto imam 9 startup programa upaljenih.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
Fake_Alert kaže...

Ne znam koji problem? Virus free. Jedini problem koji bi ja rekao je to sto imam 9 startup programa upaljenih.

I ja isto tu negdje. Vrti se 65 procesa u Task manageru ,i imam 30 add-ona instaliranih u Firefoxu. Kod cold boota Firefox se diže za manje od 3 sekunde.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Firefox 22
kizo2703 kaže...
Fake_Alert kaže...

Ne znam koji problem? Virus free. Jedini problem koji bi ja rekao je to sto imam 9 startup programa upaljenih.

I ja isto tu negdje. Vrti se 65 procesa u Task manageru ,i imam 30 add-ona instaliranih u Firefoxu. Kod cold boota Firefox se diže za manje od 3 sekunde.

Ne znam iskreno, defrag uredno radim, virus free, cistim ga sa ccom i glaryem, tu i tamo sa registry first aid. Jedino mi pada na pamet to sto sam radio image sustava s jednog ( sporijeg ) diska na ovaj novi, ali mislim da to nema veze.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22
Fake_Alert kaže...

Ne znam iskreno, defrag uredno radim, virus free, cistim ga sa ccom i glaryem, tu i tamo sa registry first aid. Jedino mi pada na pamet to sto sam radio image sustava s jednog ( sporijeg ) diska na ovaj novi, ali mislim da to nema veze.

Postoji puno više potencijalnih problema od ovoga što si ti nabrojao. Čišćenje i defrag ti tu čine jako malu ili nikakvu razliku...

What Andy giveth, Bill taketh away.
11 godina
protjeran
offline
Firefox 22

Evo ovako..donedavno mi je Firefox usporio dizanje,do bola..20-30 sekundi,no evo maločas sam išao na Windows update i instalirao nužne apdejtove,među njima i sve za Frameworke,nakon restarta,Fajerfox sam pokrenuo i za "ciglih" 4-5 sekundi se uredno digao..Svakako treba povremeno apdejtati frejmvorke preko WA..

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice