Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

poruka: 95
|
čitano: 12.108
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Adobeovo zbogom mobilnom Flashu".
14 godina
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
A ja skoro bacio ajfon u smece jer su forumski znalci godinama tvrdili da ajfon ne valja jer ne podrzava flash.
Moj PC  
25 3 hvala 0
14 godina
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Ajde da vidimo koji će biti prvi genijalac koji će napisati kako je Apple potplatio Adobe za ovaj potez.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
8 3 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Nist cudno nemogu napravit posten player za komp a kamoli da idu radit jos za mob

http://www.soundstream.com/
 
14 1 hvala 0
16 godina
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Odista je ocigledno da je Apple podmazao Adobe...

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Gledajte Android je dao ljudima izbor, ostali nisu. I nema se tu sta dalje pričat. Sta njih briga ako je sporo ili baterija kratko traje, a to meni npr. ne smeta. Treba dat ljudima izbor.

16 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
Sada možemo održat party za smrt flasha.Android loveri se slažete?Ili je i dalje flash obavezan?
 
3 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Svejedno,tak i tak mi je on demand uvijek.:)

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Sad je pitanje samo kada ce se ista stvar desit i Flashu za racunala?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Nikad html5 neće zamjenit Flash.

A Flash će uvjek biti proždrljiva stoka resursa.

Upalite laptop sa novom baterijom. Pogledajte s mišem koliko je baterije ostalo 2:45 min. Upalite full flash site. Dođite s mišem iznad baterije u trayu, 1:15 min.

Testirao jućer usput kad sam bio na sastanku.

Zamislite sad šta ta životinja radi maloj baterijici na mobitelu.

SJ je normalan čovik. Samo bi luđak upalia flash na mobu.

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=YLHpvjrFpe0&ob=av2e
 
9 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
jpelko2 kaže...
Sada možemo održat party za smrt flasha.Android loveri se slažete?Ili je i dalje flash obavezan?

 

Ja ga i dalje imam na mobu i imat ću ga dokle god će se koristiti. Šta bi svi sada trebali uninstalirati flash s mobitela? Gluposti pričate. Android loveri barem mogu na mobitelu otvoriti flash stranicu ili što god ako im zatreba. :p

14 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

11.3 na Androidu radi sasvim solidno, kad zatreba. Ne moraju ga više ni razvijati :D.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Hmm.. Ipak je stvarno Stevo bio u pravu {#}

Sad me samo zanima što ce prodavaci Android mobitela/tableta isticati kao prednost nad iUređajima.

Do sad je podršaka za Flash u njih i hejtera iUređaja uvijek isticana kao valjda jedna od najvažnijih mogucnosti mobitela (tzv.puna podrška za internet, makar i nije potpuno puna)

No u svakom slucaju dobro od Adobea da je bio fer i priznao da nisu baš najsposobniji za optimizirat Flash na mobitelima (ali i racunalima) kako spada i da ipak i HTML može dosta toga.

Mogli su to još prije godinu dana, ali bolje ikad nego nikad.

 

Inace vec se sad osjeti da je vecina stranica prilagođena uvijetima bez Flasha ( neznam kad sam zadnji put naletio na stranicu u potpunosti u Flashu da bi mi falio ), a nakon ove objave ce takvih stranica biti sve više.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
10 8 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
N3N0 kaže...

11.3 na Androidu radi sasvim solidno, kad zatreba. Ne moraju ga više ni razvijati :D.

 

Upravo tako, na već prilično starom Desireu radi solidno, na novijim zvijerima vjerojatno i bolje.

14 godina
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
mislav_01 kaže...

Gledajte Android je dao ljudima izbor, ostali nisu. I nema se tu sta dalje pričat. Sta njih briga ako je sporo ili baterija kratko traje, a to meni npr. ne smeta. Treba dat ljudima izbor.

Dao je i Apple izbor. Ako hoćeš flash, kupi Android, ako ne želiš, možeš uzet Apple. Uostalom preko jailbrakea se bez problema omogući flash.

 

Glavno je bilo da se Apple, odnosno Jobs toliko popljuvao jer je govorio razumne stvari, i nabrojao logične razloge zbog kojih flash nije dostupan na iOS.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
trap kaže...
jpelko2 kaže...
Sada možemo održat party za smrt flasha.Android loveri se slažete?Ili je i dalje flash obavezan?

 

Ja ga i dalje imam na mobu i imat ću ga dokle god će se koristiti. Šta bi svi sada trebali uninstalirati flash s mobitela? Gluposti pričate. Android loveri barem mogu na mobitelu otvoriti flash stranicu ili što god ako im zatreba. :p

 

mogu i ja na iosu, i to ne mjenja cinjenicu da je katastrofa na mobilnim uredjajima.

@sirka skyfire podrzava flash vec dugo i netreba nikakav jailbreak. informirajte se.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 19:00 (bistri).
14 godina
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
sirka666 kaže...
mislav_01 kaže...

Gledajte Android je dao ljudima izbor, ostali nisu. I nema se tu sta dalje pričat. Sta njih briga ako je sporo ili baterija kratko traje, a to meni npr. ne smeta. Treba dat ljudima izbor.

Dao je i Apple izbor. Ako hoćeš flash, kupi Android, ako ne želiš, možeš uzet Apple. Uostalom preko jailbrakea se bez problema omogući flash.

 

Glavno je bilo da se Apple, odnosno Jobs toliko popljuvao jer je govorio razumne stvari, i nabrojao logične razloge zbog kojih flash nije dostupan na iOS.

 

off topic, kako se omogući?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
keyser_soze kaže...
sirka666 kaže...
mislav_01 kaže...

Gledajte Android je dao ljudima izbor, ostali nisu. I nema se tu sta dalje pričat. Sta njih briga ako je sporo ili baterija kratko traje, a to meni npr. ne smeta. Treba dat ljudima izbor.

Dao je i Apple izbor. Ako hoćeš flash, kupi Android, ako ne želiš, možeš uzet Apple. Uostalom preko jailbrakea se bez problema omogući flash.

 

Glavno je bilo da se Apple, odnosno Jobs toliko popljuvao jer je govorio razumne stvari, i nabrojao logične razloge zbog kojih flash nije dostupan na iOS.

 

off topic, kako se omogući?

  http://itunes.apple.com/us/app/skyfire-web-browser/id384941497?mt=8

 

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
13 godina
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
alen-c kaže...

Hmm.. Ipak je stvarno Stevo bio u pravu {#}

Sad me samo zanima što ce prodavaci Android mobitela/tableta isticati kao prednost nad iUređajima.

Do sad je podršaka za Flash u njih i hejtera iUređaja uvijek isticana kao valjda jedna od najvažnijih mogucnosti mobitela (tzv.puna podrška za internet, makar i nije potpuno puna)

No u svakom slucaju dobro od Adobea da je bio fer i priznao da nisu baš najsposobniji za optimizirat Flash na mobitelima (ali i racunalima) kako spada i da ipak i HTML može dosta toga.

Mogli su to još prije godinu dana, ali bolje ikad nego nikad.

 

Inace vec se sad osjeti da je vecina stranica prilagođena uvijetima bez Flasha ( neznam kad sam zadnji put naletio na stranicu u potpunosti u Flashu da bi mi falio ), a nakon ove objave ce takvih stranica biti sve više.

Imat ce oni flash, samo nece vise biti podrske.

www.e-sport.hr - Gaming portal sa dnevno sviježim vijestima. Organizator LAN turnira po Hrvatskoj, potiče hrvatsku gaming scenu na razvijanje. CS 1.6, COD4, COD2 serveri
14 godina
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
keyser_soze kaže... 

off topic, kako se omogući?

 

  Može preko upotrebe skyfirea kako je kolega napisa, ili ako već imaš jailbreakan mobitel, instaliraj iz cydie frash.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
14 godina
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
bistri kaže...

mogu i ja na iosu, i to ne mjenja cinjenicu da je katastrofa na mobilnim uredjajima.

@sirka skyfire podrzava flash vec dugo i netreba nikakav jailbreak. informirajte se.

Ne, skyfire ne podržava flash. Ono što on podržava je konvertiranje flash videa u iPhone-playable video on-the-fly.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
online
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Na stranu to što flashu ukidaju razvoj za mobilni internet, ali

oduvijek mrzim flash stranice. Pogotovo one sa introima i menuima

koje moram kljuvit gdje su i koji su i lovit po ekranu uz iritantnu muziku u loopu.

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
Vapor kaže...

Imat ce oni flash, samo nece vise biti podrske.

Znam, ali cim Adobe odustaje od toga, to daje prilican utjecaj na autore i vlasnike web stranica.

Ja osobno nebi dao da mi netko napravi stranicu u tehnologiji koja nece biti podržana na vecini mobitela/tableta.

To mi je automatski velik broj potencijalnih mušterija/partnera/posjetitelja.

A sumnjam da ce i proizvođaci Androida i dalje isticat Flash. Nije baš pohvalno koristit program koji se ne razvija,

i kojem ce zadnja verzija kasnije biti stara možda godinu i više.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 19:10 (alen-c).
14 godina
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Flash nakon ukidanja podrške definitivno neće biti sigurno koristiti. I ovako, s konstantnim update-ovima imaju problema sa sigurnosnim propustima.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
DamageHigh kaže...
bistri kaže...

mogu i ja na iosu, i to ne mjenja cinjenicu da je katastrofa na mobilnim uredjajima.

@sirka skyfire podrzava flash vec dugo i netreba nikakav jailbreak. informirajte se.

Ne, skyfire ne podržava flash. Ono što on podržava je konvertiranje flash videa u iPhone-playable video on-the-fly.

 

jeste, no flash igrice sigurno necu igrat iz browsera na smartphoneu, eventualno neki video koji je iskljucivo flash, mnogi pricaju o kojekakvim flash web appovima no iskreno nikad jos prilikom surfanja nisam naletio na nesto takvo i da sam reko, e bemti da bar imam flash sad.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
16 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
Zivce su mi neki jeli sa tupljenjem da imam poluproizvod jer ne mogu vrtiti flash igrice na mobitelu... :) no dobro, srecom gotovo je sa mobilnim flashom! Mislim da je vijest najvise obradovala ekipu iza androida jer nisu morali biti hrabri i reci nekoj tehnologiji NE! :) ali istovremeno su propustili priliku da nauce kako ponekad ipak treba biti hrabar i rec NE!
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
kinsif kaže...
Zivce su mi neki jeli sa tupljenjem da imam poluproizvod jer ne mogu vrtiti flash igrice na mobitelu... :)

 To mora da su odrasli, profesionalno upućeni ozbiljni ljudi, jer kome drugom bi IGRICE u flashu bile presudne u procjeni

dali je mobilni TELEFON poluproizvod ili ne.

16 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu
:) a sto reci... pa ovaj forum je bio pun takvih! Unazad 5 godina brdo recenzija nalazi ozbiljan problem mobitela bez Flasha u nedostatku "punokrvnog weba", a sa desktop kompa kad naletim na flash banner zarulja na stropu zatitra ko da sam bojler upalio! Takvu punokrvnost ne trebam! :) cisto mi je neki dobar trip sada kad je i adobe to sluzbeno priznao!
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

pokusavao sam sa frashom barem pet puta (čitaj nanovo instalirao ios zbog njega), baš i ne radi kako bi trebal, kao žmigavac.

 

skyfire je žešće smeće, imho.

 

a možete pljuvat po flešu sto godina, ali činjenica je da bez njega ne bih mogao pratit ovu sezonu motogp-a...

 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

"TOLD YOU SO!"  :):):):)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Adobeovo zbogom mobilnom Flashu

Od Adobe-a očekujem barem da mobilni Flash Player sada puste u open-source.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice