Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

poruka: 184
|
čitano: 32.894
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper".
10 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Ovo je očito najhladnije ljeto u odnosu na sva koja - slijede, zato je priglupo zamarati se nekim prošlim max. temperaturama kad je priroda bila zdravija nego danas i kad su postojala prava godišnja doba koja će vremenom također skroz nestati a mi ćemo uštedjeti na odjeći i obući kao da živimo u tropima .. :(

 
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

ako na ruđeru nisu izveli kakav merifetluk, vjerojatno je najviša temperatura (još uvijek) u peći za staklo, u humu na sutli: približno 1600 °C. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Ja živim u državi gdje je kolaps u prometu kad padne 10 cm snijega, i gdje gradonačelnik mora moliti građane da očiste tih 10 cm pred ulazom u zgradu. Tako da nemojte cviliti, sami ste navukli božji bijes na sebe. I njemu je dosta vaših pizdarija.

 
3 1 hvala 0
9 godina
online
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Jelash13 kaže...

Ja živim u državi gdje je kolaps u prometu kad padne 10 cm snijega, i gdje gradonačelnik mora moliti građane da očiste tih 10 cm pred ulazom u zgradu. Tako da nemojte cviliti, sami ste navukli božji bijes na sebe. I njemu je dosta vaših pizdarija.

 

Jašta, sigurno smo mi danas gori nego ekipa u 17. stoljeću, kad je bilo normalno prije ručka popaliti i silovati obližnje selo i zapaliti jedno 3 vještice na lomači. Ali dobro to je bilo u skladu sa božjim naukom pa sve štima.

2 godine
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Vrijeme je da nas krizni stožer zaključa u domove, spremni smo za klimatski lockdown. Zapamtite, iduća 2 tjedna su ključna

 
10 3 hvala 0
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
šime e kaže...

Vrijeme je da nas krizni stožer zaključa u domove, spremni smo za klimatski lockdown. Zapamtite, iduća 2 tjedna su ključna

 

Ove sa ovakvim komentarima treba zaključati u kaveze i pokazivati kao kulturološke fenomene.

2 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

zao mi je ako sam te uzrujao. bez brige nece se zvati klimatski lockdown vec 15 min city

12 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Kako nastaje oluja evo odgovor chat gpt-a, nije kriv ni hdz ni božja kazna kako pišu debili neki,  jednostavno prirodan proces

Oluja nastaje kada se atmosferski uvjeti kombiniraju kako bi stvorili snažne vjetrove, obilne oborine i druge intenzivne vremenske fenomene. Glavni čimbenici koji doprinose stvaranju oluje su toplina, vlaga, niska tlaka zraka i vjetar.

Oluje se obično formiraju u tri faze:

  1. Prikupljanje energije: Toplina iz Sunca zagrijava površinu Zemlje, što uzrokuje zagrijavanje zraka nad kopnom i morima. Topli zrak postaje lakši i uzdiže se prema atmosferi, stvarajući niskotlačna područja ili depresije. Ovo je početna faza formiranja oluje.

  2. Razvoj oblaka: Kada topli i vlažni zrak uzlazi, dolazi u kontakt s hladnijim slojevima atmosfere. Hladniji zrak ne može zadržati toliko vlage kao topli zrak, pa se vodena para kondenzira i formiraju se oblaci. Ovisno o uvjetima, ovi oblaci mogu biti kumulusni (stabilni) ili kumulonimbusni (ne stabilni) koji se razvijaju u snažne grmljavinske oluje.

  3. Intenziviranje oluje: U slučaju grmljavinskih oluja, intenziviranje se događa kada topli i vlažni zrak brzo raste prema gore, a hladni zrak brzo silazi prema dolje. Ovaj ciklus stvaranja konvekcije uzrokuje snažne vjetrove, munje i obilne oborine. Olujni sustav može se kretati tisućama kilometara, donoseći obilne oborine, vjetrove i grmljavinske oluje.

Važno je napomenuti da postoji više tipova oluja, uključujući tropske oluje (uragani, tajfuni i cikloni), grmljavinske oluje, snježne oluje i slično. Svi ovi tipovi oluja imaju različite mehanizme formiranja, ali osnova ostaje slična - kombinacija topline, vlage, niskog tlaka i vjetra u atmosferi.

 
1 1 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Cansee kaže...
Jelash13 kaže...

Ja živim u državi gdje je kolaps u prometu kad padne 10 cm snijega, i gdje gradonačelnik mora moliti građane da očiste tih 10 cm pred ulazom u zgradu. Tako da nemojte cviliti, sami ste navukli božji bijes na sebe. I njemu je dosta vaših pizdarija.

 

Jašta, sigurno smo mi danas gori nego ekipa u 17. stoljeću, kad je bilo normalno prije ručka popaliti i silovati obližnje selo i zapaliti jedno 3 vještice na lomači. Ali dobro to je bilo u skladu sa božjim naukom pa sve štima.

 Lajk, jer si u pravu.

Gori smo.

13 mjeseci
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
šime e kaže...

zao mi je ako sam te uzrujao. bez brige nece se zvati klimatski lockdown vec 15 min city

 Ono kad lokalni seljober gleda fox news, pa ide solit pamet sa limitiranim znanjem. Hajde nam objasni genije sto je to 15 min city i sto je tu lose.

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
šime e kaže...

zao mi je ako sam te uzrujao. bez brige nece se zvati klimatski lockdown vec 15 min city

 

Nisi me uzrujao, samo se čudim kako, pretpostavljam, odrasla osoba može pokušavati "humor" koji je više i djeci u osnovnoj školi glup.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Bob Boss kaže...
šime e kaže...

zao mi je ako sam te uzrujao. bez brige nece se zvati klimatski lockdown vec 15 min city

 Ono kad lokalni seljober gleda fox news, pa ide solit pamet sa limitiranim znanjem. Hajde nam objasni genije sto je to 15 min city i sto je tu lose.

U teoriji ideja nija loša. U bivšoj državi bili smo blizu ostvarenja te ideje jer se štošta moglo pronaći na 15 minuta hoda ili vožnje biciklom (kako kaže Wikipedija) od doma - hranu, razne potrepštine, zabavu, zdravlje, školu, a netko čak i posao.

 

Problem je u tome da se u toj definiciji spominje urbano planiranje. Čega u Zagrebu ima u tragovima.

2 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Bob Boss kaže...
šime e kaže...

zao mi je ako sam te uzrujao. bez brige nece se zvati klimatski lockdown vec 15 min city

 Ono kad lokalni seljober gleda fox news, pa ide solit pamet sa limitiranim znanjem. Hajde nam objasni genije sto je to 15 min city i sto je tu lose.

 a ti si popio znanje na cnn-u. lose je to sto ce ti se ograniciti mogucnost kretanja, ali izgleda da to nekima ne smeta, valjda vole da im na TV-u govore kamo, kako, kada i gdje smiju ići. budeš preko e-građana trazio propusnicu za izlazak iz kvarta.

15 mjeseci
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Bome je temperatura i ovdje medju komentarima poprilicno visoka 

 
1 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Neka me netko ispravi ako griješim, ali naši internet-telefonsko-televizijski operateri nude razne pakete te je u svima CNN, ali ne Fox News već Fox Crime i drugi serijski/filmski kanali, stoga je vrlo moguće da forumaši gledaju CNN dok za Fox saznaju samo kad ih CNN pokuša ocrniti.

 

To bi objasnilo zašto je bug.hr ljevičaraki orijentiran forum. I zašto gledaju The View na internetu.

 
5 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Jelash13 kaže...

Neka me netko ispravi ako griješim, ali naši internet-telefonsko-televizijski operateri nude razne pakete te je u svima CNN, ali ne Fox News već Fox Crime i drugi serijski/filmski kanali, stoga je vrlo moguće da forumaši gledaju CNN dok za Fox saznaju samo kad ih CNN pokuša ocrniti.

 

To bi objasnilo zašto je bug.hr ljevičaraki orijentiran forum. I zašto gledaju The View na internetu.

 

ili ljudi jednostavno prepoznaju bullshit...

15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Cansee kaže...
Jelash13 kaže...

Ja živim u državi gdje je kolaps u prometu kad padne 10 cm snijega, i gdje gradonačelnik mora moliti građane da očiste tih 10 cm pred ulazom u zgradu. Tako da nemojte cviliti, sami ste navukli božji bijes na sebe. I njemu je dosta vaših pizdarija.

 

Jašta, sigurno smo mi danas gori nego ekipa u 17. stoljeću, kad je bilo normalno prije ručka popaliti i silovati obližnje selo i zapaliti jedno 3 vještice na lomači. Ali dobro to je bilo u skladu sa božjim naukom pa sve štima.

 Ne trkeljaj gluposti. U Bibliji to sigurno nije tako navedeno da se radi. Problem je kao i uvijek u čovjeku i ljudskom tumačenju apsolutno svega. Sve čovjek prilagođava sebi i svojim potrebama i manipulira kada postoji razlog za to (kakav god bio). Ti i mase drugih ljudi ste zavarani mišljenjem da je sada nešto sjajno. Sjajno je možda tebi, meni i većini modernog svijeta jer živimo u izobilju i imamo pristup skoro svemu. Od hrane, pitke vode, odjeće, liječničke skrbi, moderne tehnologije, zabave itd. U globalu je čovječanstvo razvijeno. Tehnološki, a što je sa empatijom, kulturom pomaganja i stavljanja drugog prije sebe? To ti neće dati tehnologija niti znanost. Baš suprotno, komoditet koji ti to dvoje daje će te uljuljati u osjećaj sigurnosti i svoj svijet, a za druge bi te moglo postati briga (u stilu, tko ih šiša) jer tada siromaštvo baš i ne primjećuješ. E, pa tu će te prije preobratiti vjera, nego znanost. E onda ćeš tu istu znanost masovno početi koristiti da bi ljude podigao i izvukao iz raznih nevolja. A pitanje je - tko to radi? Tko se tako ponaša? Nema prave osjećajnosti za ljudsko biće na masovnoj razini... Ali tko nastoji potaknuti mase na to? Crkva, svidjelo se to tebi ili ne.

10 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper


Previše se važnosti daje ZG-puhanju vjetra.
Kaj je sa ostalim dijelovima zemlje?

 

Pratite prognozu, slušajte prognostičare, pridržavajte se savjeta ponašanja pri olujnim vremenima.

Onaj lik snima kroz prozor oluju, pa mu doleti prozor i razbije šajbu. Kaj se ne sakriješ?
Nije ti ovo GTA.

 

Čovjek sjedne u auto, puše vjetar, olujno nevrijem, polomi drvo, drvo padne na vozilo, lik pogine.
Kuda ideš pri takvom vremenu?

 

Previše se pozornosti daje kroz medije, toj "oluji". Pa, vidite da je i prije znalo biti vruće.

Japanci naprave kuću koja izdrži cunami. Znači, nije do vremena nego do načina gradnje.


Kakve su to zgrade sa kojih lete krovovi? Sigurno novogradnja.

Ljudi čuvajte se, te paziti na gradnju stambenih i inih objekta.


Ne samo protupotresna gradnja, nego i protuolujna.

Ne postoji prirodna katastrofa, nego samo loša priprema za nju.

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Ne možeš se pripremiti na svaku prirodnu katastrofu. Tj. nepogodu. Najčešće upravo nakon takvih nemilih događaja slijede promjene. Kada netko strada...

 

E sada, u Hrvatskoj baš i nismo toliko žurni i ažurni. Daleko smo od Japana po pitanju učinkovitosti i discipline.

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Pa crkva i vjera sputavaju napredak ljudi. Ili misliš da su se ljudi u Afganistanu, ili sličnim zemljama koje spominješ, baš unaprijedili zbog vjere?
8 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Izzy kaže...

Ne možeš se pripremiti na svaku prirodnu katastrofu. Tj. nepogodu. Najčešće upravo nakon takvih nemilih događaja slijede promjene. Kada netko strada...

 

E sada, u Hrvatskoj baš i nismo toliko žurni i ažurni. Daleko smo od Japana po pitanju učinkovitosti i discipline.

 Krovovi u Španskom su odletjeli zbog greške u izvedbi, uopćena nemam dileme.

 

Stabla su nešto drugo, to neću komentirati

Ja rekoh
10 mjeseci
protjeran
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Eto, sad sam pročitao članak o tome zašto nije izdano upozorenje. "Poruke ne bi stigle građanima na vrijeme." I kad dronovi lete nad Hrvatskom i padnu (na sreću, nije bilo ozlijeđenih) isto nitko nije nikoga obavijestio. 

Što manje znaš, to bolje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Pa nije svaka vjera ista. Sve se to može pomiriti sa današnjim vremenom, ali je mukotrpno i traži uklanjanje i mijenjanje nekih stavova Crkve.

 

U konačnici, Bog, tj. postojanje Boga ne umanjuje važnost znanosti i ne znači da bi trebalo stati sa istraživanjima. Što ponovno stavlja naglasak na čovjeka i čovjekovu želju i glad za znanjem i upoznavanjem svijeta oko sebe. To neće nikad (pre)stati, kao i čovjekova duhovnost.

8 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Izzy kaže...
Cansee kaže...
Jelash13 kaže...

Ja živim u državi gdje je kolaps u prometu kad padne 10 cm snijega, i gdje gradonačelnik mora moliti građane da očiste tih 10 cm pred ulazom u zgradu. Tako da nemojte cviliti, sami ste navukli božji bijes na sebe. I njemu je dosta vaših pizdarija.

 

Jašta, sigurno smo mi danas gori nego ekipa u 17. stoljeću, kad je bilo normalno prije ručka popaliti i silovati obližnje selo i zapaliti jedno 3 vještice na lomači. Ali dobro to je bilo u skladu sa božjim naukom pa sve štima.

 Ne trkeljaj gluposti. U Bibliji to sigurno nije tako navedeno da se radi. Problem je kao i uvijek u čovjeku i ljudskom tumačenju apsolutno svega. Sve čovjek prilagođava sebi i svojim potrebama i manipulira kada postoji razlog za to (kakav god bio). Ti i mase drugih ljudi ste zavarani mišljenjem da je sada nešto sjajno. Sjajno je možda tebi, meni i većini modernog svijeta jer živimo u izobilju i imamo pristup skoro svemu. Od hrane, pitke vode, odjeće, liječničke skrbi, moderne tehnologije, zabave itd. U globalu je čovječanstvo razvijeno. Tehnološki, a što je sa empatijom, kulturom pomaganja i stavljanja drugog prije sebe? To ti neće dati tehnologija niti znanost. Baš suprotno, komoditet koji ti to dvoje daje će te uljuljati u osjećaj sigurnosti i svoj svijet, a za druge bi te moglo postati briga (u stilu, tko ih šiša) jer tada siromaštvo baš i ne primjećuješ. E, pa tu će te prije preobratiti vjera, nego znanost. E onda ćeš tu istu znanost masovno početi koristiti da bi ljude podigao i izvukao iz raznih nevolja. A pitanje je - tko to radi? Tko se tako ponaša? Nema prave osjećajnosti za ljudsko biće na masovnoj razini... Ali tko nastoji potaknuti mase na to? Crkva, svidjelo se to tebi ili ne.

 Dakle, ako imam, onda neću pomoći drugima. Ako nemam, hoću? Sad mi samo objasni kako da pomognem drugom kad nemam ni ja? 

 

Kaj se tiče crkvene poticajnosti, za vrijeme rata kod nas, obje podvarijante su posvećivale topove, a i danas su najveća prepreka pomirenju. Ili hoćeš primjer Ukrajine?

 

Američka pohlepa je izgradila Kinu i u 20-30 godina iz siromaštva izvukla par stotina milijuna ljudi. Tvoje molitve, koliko god dobronamjerne, nisu pomaknule niti jednu vlat trave. 

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Pomoć nije samo u materijalnom obliku.

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Misliš nepostojanje boga? Jer dokaz ne postoji...
12 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

bog postoji. samo za to što nešo ne vidiš ne znači da ne postoji. ne vidiš ni plin ni zrak pa ipak ih osjetiš. kad sam bio depresivan i ocajan ne mogu ti tablete pomoć kolko mala molitva, osjetiš neku mirnoću koja se neda opisat. a iako ništa ne vjeruješ ništa nema smisla, bez vjere u život nema života, makar bio to svemir, buda, nešto postoji bezbroj puta sam se uvjerio u to.

 
4 5 hvala 0
7 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
goran022 kaže...

bog postoji. samo za to što nešo ne vidiš ne znači da ne postoji. ne vidiš ni plin ni zrak pa ipak ih osjetiš. kad sam bio depresivan i ocajan ne mogu ti tablete pomoć kolko mala molitva, osjetiš neku mirnoću koja se neda opisat. a iako ništa ne vjeruješ ništa nema smisla, bez vjere u život nema života, makar bio to svemir, buda, nešto postoji bezbroj puta sam se uvjerio u to.

I vidiš, idealno si to opisao.

Bog postoji, za tebe, kao mentalni konstrukt, a za nekoga drugoga ne.

Ali jedino i može postojati kao mentalni konstrukt, i zato je potpuno krivo nametati nekome to, i zamjerati nekome kaj ne dijeli isto mišljenje.

Znači: vjera je ok. bog postoji za tebe i to je to.

Ali ako nekog ideš uvjeravati u to - to je pogrešno.

Inače, imam i ja jedan takav mentalni konstrukt u kojega vjerujem (car vrganja, Boletus Empireus ) samo kaj mi nitko drugi ne vjeruje da postoji, ali neka ih...

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 19:34 (fer-de-lance).
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
fer-de-lance kaže...

Znači: vjera je ok. bog postoji za tebe i to je to.

Ali ako nekog ideš uvjeravati u to - to je pogrešno.

 

 Tu se ja i ti slažemo. 

Daleko od toga da sam vjernik, ali ne volim da me se naziva ateistom jer mi oni (ne svi, ali velika većina) djeluju i ponašaju se k'o vegani. Pogotovo oni koji su pogledali 2 videa sa Richardom Dawkinsom, pa misle da su pokupili svu pamet. Njima je u cilju uvjeriti svakog da Bog ne postoji i da je svatko tko vjeruje u ''uzvišeno biće'' idiot.

 

E pa stari moj, lako je laprdati kad te ide u životu, ali kad krene na gore i kad ti je život u opasnosti i takvi se počnu moliti.

...ili kad upadnu u financijsku krizu.

10 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

 

 

Joj, joj,...tema je jedna, a vi o drugome. 

Ovo je komentar članka o izmjernim temperaturama. Zato prestanite trollati.

 

dzg
Moj PC  
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice