Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos zaključana tema

poruka: 537
|
čitano: 96.659
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos".
2 godine
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

samo ce se ovce cijepiti. sad ste dosli do booster edition lmao 

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...
Ajde prestanite s fašizmima i nacizmima jer vrijeđate svaku osobu koja je bila progonjena, mučena i ubijena od tih sustava.
Da nekom tko je preživio te sustave kažete da je nošenje maske na licu na 5 minuta u dućanu i besplatno cijepljenje protiv bolesti fašizam ili nacizam vjerovatno bi našamarao vašu ja ja i samo ja snowflake gubicu.

 pogledaj sranja u Australiji samo... koliko im narod dozvoli, toliko daleko idu... dok stvari odu predaleko, kasno je za žaliti se

3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...
Ajde prestanite s fašizmima i nacizmima jer vrijeđate svaku osobu koja je bila progonjena, mučena i ubijena od tih sustava.
Da nekom tko je preživio te sustave kažete da je nošenje maske na licu na 5 minuta u dućanu i besplatno cijepljenje protiv bolesti fašizam ili nacizam vjerovatno bi našamarao vašu ja ja i samo ja snowflake gubicu.

 Nacizam je došao legalno na vlast, te uveo apsolutnu diktaturu uz suglasnost demokratski izabranog parlamenta. Ni Holokaust nije započeo konc-logorima, već postupnim oduzimanjem građanskih prava i sloboda oko kojih se u početku nitko nije pretjerano zabrinjavao. Kad su počele deportacije, pravna država je već bila kompletno razmontirana, te se čak i pasivan otpor režimu kažnjavao smrću. Pouka: na nacizam je bolje puhati na hladno.

16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...
Ajde prestanite s fašizmima i nacizmima jer vrijeđate svaku osobu koja je bila progonjena, mučena i ubijena od tih sustava.
Da nekom tko je preživio te sustave kažete da je nošenje maske na licu na 5 minuta u dućanu i besplatno cijepljenje protiv bolesti fašizam ili nacizam vjerovatno bi našamarao vašu ja ja i samo ja snowflake gubicu.

 ne radi se više o cijepljen/necijepljen, nosi masku/ne nosi. Radi se o o ideologiji bespogovorne vjere u "znanosti" i "struku". Pazi riječ: "vjere". Svatko tko se usudi uopće testirati tu vjeru, osuđen je k'o heretik. Podjele i mržnja rastu, pitanje je momenta kad će to sve eskalirati, ovaj put vjerojatno na globalnoj razini. Neće se to u povijesti ni prvi ni zadnji put dogoditi. 

15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...
..

 

Ali on stalno naglašava da se cijepio i da preporuča cijepljenje. To je ključni dio, ostalo su tehnikalije. Znči ne vidim kako Lauc može biti poanta protivnicima i antivakserima. Čovjek je vakser.

 

 -ne, ali to ti kao pripadnik 'za-protiv', mi-oni, ne vidiš, .. nije on ni pro ni anti vax, nije antivaxić jer se cijepio i zagovara cijepljenje ali je protiv besmislenog cijepljenja pa ga se etiketira.. odnosno, kao što ti kažeš da je vaxer jednako etiketiranje kaže da je antivaxer.. pogrešno. Možeš reći da je npr kritičar nekih mjera, načina, ali ne za/protiv cjepljenja generalno ili preciznije covid19..

 

Entry Point kaže...
Ajde prestanite s fašizmima i nacizmima jer vrijeđate svaku osobu koja je bila progonjena, mučena i ubijena od tih sustava.
Da nekom tko je preživio te sustave kažete da je nošenje maske na licu na 5 minuta u dućanu i besplatno cijepljenje protiv bolesti fašizam ili nacizam vjerovatno bi našamarao vašu ja ja i samo ja snowflake gubicu.

 -nije fašizam i nacizam nošenje maskice ili snowflake (gubica) nego tvoj-takav stav koji iskazuješ upravo riječi gubica, odnosno ostali mali fireri koji bi kažnjavali, šamarali itd.. gubica, našamarati, konačno riješenje, kratki postupak.. to je ono opasno, kao i postovi koje (recimo pojedini forumaši) u temi vidimo, kao što ih i modovi vide.. i ne reagriaju, morali bi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ihush kaže...
-ne, ali to ti kao pripadnik 'za-protiv', mi-oni, ne vidiš, .. nije on ni pro ni anti vax, nije antivaxić jer se cijepio i zagovara cijepljenje ali je protiv besmislenog cijepljenja pa ga se etiketira.. odnosno, kao što ti kažeš da je vaxer jednako etiketiranje kaže da je antivaxer.. pogrešno. Možeš reći da je npr kritičar nekih mjera, načina, ali ne za/protiv cjepljenja generalno ili preciznije covid19..

 

Istina ali treba to naglasiti antivakserima jer ga stalno koriste kao argument. Pokušaj koji puta...ne trebaš meni objašnjavati ja nisam nikome problem, prebolio i cijepio se dva puta, nosim masku gdje treba. Trebam li napraviti još nešto? Ak me liječnica pozove na treću dozu, nema problema.

 

15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...
ihush kaže...
-ne, ali to ti kao pripadnik 'za-protiv', mi-oni, ne vidiš, .. nije on ni pro ni anti vax, nije antivaxić jer se cijepio i zagovara cijepljenje ali je protiv besmislenog cijepljenja pa ga se etiketira.. odnosno, kao što ti kažeš da je vaxer jednako etiketiranje kaže da je antivaxer.. pogrešno. Možeš reći da je npr kritičar nekih mjera, načina, ali ne za/protiv cjepljenja generalno ili preciznije covid19..

 

Istina ali treba to naglasiti antivakserima jer ga stalno koriste kao argument. Pokušaj koji puta...ne trebaš meni objašnjavati ja nisam nikome problem, prebolio i cijepio se dva puta, nosim masku gdje treba. Trebam li napraviti još nešto? Ak me liječnica pozove na treću dozu, nema problema.

 

 -ti jesi problem.. jer upravo si ti u postu prije istu osobu etiketirao kao vaxera.. tj prigovaraš drugoj strani ono što sam radiš. .. pri čemu oboje griješite, jer on nije ni za-protiv nego nešto treće, dok razlog zašto griješite što svi žele za sebe argumetn ili osporiti tuđi neovisno što argument ne postoji, činjenice itd.. tj tumačiš kako želiš, kako ti odgovara.. to je problem, ne što je lauc.

 

-objektivno? znanost? .. da je to jednostavno-lako, bilo bi lako.. da možemo vjerovati politici, interesima, lobijima.. bilo bi lako, no to bi bilo i naivno.

-kad god se nešto propitkuje-kritizira.. problem, tj etiketiranje, umjesto pozitivnog pristupa tj svaka kritika je ok po znanstvenim kriterijima jer ćeš je činjenicama odbaciti-dokazati, potvrditi ako imaš pravo.. i važnije, ako nemaš tad će kritika-pitanja-sumnja to otkriti.. a to se s pandemijom radi, kao face-fakčeking koji nema veze s faktovima nego recimo trumpek dok je bio the šef.. i kad više to nije. Činjenice-fakti? .. smiješno, interesi.. tj ako želiš znanstveno-logičan pristup, tad moraš prihvatiti kritiku, propitkivanje.. ne proglašavati -etiketirati ili banati takve kritike, čak i kad su iz recimo antivaxer tabora (namjerne-zle..) tj znanost i kriterij može isključivo biti jednak, ne možeš koristiti sredstva-načine koje koristi druga strana jer tad gubiš legitimitet odnosno daješ jednak toj drugoj strani.. tj čistokrvni vaxer radi više štete takvom fanatičnom borbom nego svi antivaxeri zajedno.. jer nisi u pravu time što si recimo vaxer, nego isključivo ako imaš činjenice, ako možeš dati odgovor, ne etiketu itd.. .. dok druga strana uvijek ima pravo postaviti pitanje, to je pravilo, znanost, to je kriterij + kritika ili pitanje dokaza, to uvjek mora imati 'prava strana' ne ona druga koja može biti 'lažna'.. no ona to može, kao što opozicija može kritizirati vlast .. no eto, sad u zg imaju vlast ali imaju i puknute cijevi, poništene natječaje itd.. sad su vlast, sad nešto moraju smisliti.. a sutra će ih netko prozvati-optužiti jednako kao što su to do jučer radili sami protiv vječnog bandića..

.. tj kraće, nije važno jesi li lijevo ili desno, ako si extremist, dogmatik, fanatik.. tad je to 'isto' tj samo promjena predznaka plus-minus, ostalo je isto.. ako želiš biti apsolutno dobar-pozitivan po recimo znanstvenim kriterijima tad nije kriterij mi-oni nego činjenice + moraš tad zastupati kritiku kao potrebnu, nužnu.. jer tako se otkriju nove stvar, kao što se nekom revizijom otkrije prevara ili mito-korupcija itd a biti protiv provjere-testa imaš razlog samo ako nešto skrivaš tj ako nemaš dobre argumente što će reći tad ih nemaš ili su loši..

 

-zato, vaxer fanatik je veće zlo nego antivaxer.. i posljedice vidimo u (ne)procjepljenosti, dok svatko mora barem zbog 'pravila' recimo tražiti provjeru-potvrdu, test.. ne znači da si protiv ali ako nešto ne možeš testirati i dokazati kao pitagorin poučak tad to nije nešto što je činjenica nego više 'vjera'.. tj možemo vjerovati struci, doktorima.. političarima, no moramo i provjeravati što rade, jer moguće je da rade pogrešno čak u dobrim namjerama, kao i to da takve provjere nema recimo rutinske tad bi bilo još više zloupotreba-prevara itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

v2.0

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...
ihush kaže...
-ne, ali to ti kao pripadnik 'za-protiv', mi-oni, ne vidiš, .. nije on ni pro ni anti vax, nije antivaxić jer se cijepio i zagovara cijepljenje ali je protiv besmislenog cijepljenja pa ga se etiketira.. odnosno, kao što ti kažeš da je vaxer jednako etiketiranje kaže da je antivaxer.. pogrešno. Možeš reći da je npr kritičar nekih mjera, načina, ali ne za/protiv cjepljenja generalno ili preciznije covid19..

 

Istina ali treba to naglasiti antivakserima jer ga stalno koriste kao argument. Pokušaj koji puta...ne trebaš meni objašnjavati ja nisam nikome problem, prebolio i cijepio se dva puta, nosim masku gdje treba. Trebam li napraviti još nešto? Ak me liječnica pozove na treću dozu, nema problema.

 

ne zelim se svadjati, no stvarno mi neki ljudi i stavovi nisu jasni.

 

ne razumijem potrebu slijepog pracenja direktiva sa dalekovidnice.

prebolio si? cijepio si se, jednom, dvaput, treci put...pa dobro gdje je kraj? koje je obrazlozenje tvog entuzijazma vezanog uz cijepljenje? oprosti ako se istrcavam, te imas stvarno medicinsko opravdanje za trecu i svaku sljedecu dozu...ako je tome tako, onda razumijem i podrzavam...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 15:33 (flash6).
10 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
PzKpfw kaže...

 

 

Nemojte ljudi još jedu temu pokušati pretvoriti u svađe oko C-19. Treba nam jedinstvo. Trebamo se što više nas cijepiti, te oni koji to ne žele finim metodama natjerati da to naprave.

Nema u javni prijevoz, javne instituacije, na posao, javna događanja, itd. Bez potvde o cijepljenju ili pak u testiranju kojim se dokazuje da niste zaraženi.

 

Tko se ne cijepi je biološko oružje kontra ljudi.

 

Al' ponata ljudi da sami uvidite svoje zablude. morate više čitati, više vjerovati ljudima od struke, morate razmišljati logički, racionalno. Što manje kroz emocije. 

Emocije su zlo, ako preuzmu vaše biće.

 

Zdrav život, fizička aktivnost, pozitivni mindset, zdrava hrana i dugoročno ste na konju. 

O moj bože! Pa kako sam samo pogodio!? Pro-komunizam si! 
Svi lijepo na goli otok tucat kamenje pa si budi pametan jel?
Svima jednako, svi su jednaki, svi jednako siromasni i jednako zgaženi!

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Prebolio isto imam "propusnicu". Cijepljen jednom,dva,tri puta isto imam "proousnicu". Nisam prebolio,cijepljen nemam propusnicu iako sam zdrav no tad mi treba test. 

Privatne firme same postavljaju svoja pravila no tu se i drzava ubacuje zeli se petljati. 

Vise se ljudi ubilo ove dvije godine nego od COVID! Znate kako je tesko dobiti pomoc? Ne. 

Tona primjera kako ne funkcionira sistem i opet neki upiru prstom.

 
8 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Aldo kaže...
Entry Point kaže...
Ajde prestanite s fašizmima i nacizmima jer vrijeđate svaku osobu koja je bila progonjena, mučena i ubijena od tih sustava.
Da nekom tko je preživio te sustave kažete da je nošenje maske na licu na 5 minuta u dućanu i besplatno cijepljenje protiv bolesti fašizam ili nacizam vjerovatno bi našamarao vašu ja ja i samo ja snowflake gubicu.

 ne radi se više o cijepljen/necijepljen, nosi masku/ne nosi. Radi se o o ideologiji bespogovorne vjere u "znanosti" i "struku". Pazi riječ: "vjere". Svatko tko se usudi uopće testirati tu vjeru, osuđen je k'o heretik. Podjele i mržnja rastu, pitanje je momenta kad će to sve eskalirati, ovaj put vjerojatno na globalnoj razini. Neće se to u povijesti ni prvi ni zadnji put dogoditi. 

 A sutra ispiši djecu iz škole jer šta njih tamo  netko kome ne vjeruješ ima prati mozak.

 

Ni po cesti nemoj vozit auto, ni zubarici nemoj vjerovat, ni vremenskoj prognozi, ni vulkanizeru. Ni kolima kad napišu da ima 120 konja, sam kupi mašine i testiraj svojim očima od farova do getribe. Zapravo, napravi ih sam čisto da budeš siguran.

 

Zašto ičemu vjerovati?

 

Cijepljenje nije obavezno i treba prestat bacat novce na kupovinu istog. Rekao sam jos u 6.mjesecu da nakon 30.09.nema smisla bacat pare, tko se htio cijepiti se cijepio. Pustit sirotinji po svijetu da i oni dodju na red. 

 

Tko se ne zeli cijepiti neka riskira i dobro. Znaju svi koliko imamo bolnica i doktora, respiratora, sve su cinjenice poznate i amen.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...

Antivakserski luđaci i polutani podivljali na bug-ovom forumu. Kad god se pojavi tema o covidu izgmižu ispod kamena, aktiviraju se nekativni profili i sipaju se gluposti i kompletna šizofrenija.

 

 

 otkud ove budale izgmižu sa svojim glupostima,valjda im cjepivo udari u glavu ,eto dokaz da polude od tog cjepiva još jedna nuspojava

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 16:21 (zelja55).
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Aldo kaže...
Entry Point kaže...
Ajde prestanite s fašizmima i nacizmima jer vrijeđate svaku osobu koja je bila progonjena, mučena i ubijena od tih sustava.
Da nekom tko je preživio te sustave kažete da je nošenje maske na licu na 5 minuta u dućanu i besplatno cijepljenje protiv bolesti fašizam ili nacizam vjerovatno bi našamarao vašu ja ja i samo ja snowflake gubicu.

 pogledaj sranja u Australiji samo... koliko im narod dozvoli, toliko daleko idu... dok stvari odu predaleko, kasno je za žaliti se

 U Izraelu je reset, svi koji su se dva puta cijepili ostaju bez zelene putovnice, sad vec ide priprema za cetvrtu dozu.

 

Israel delays Covid Green Pass update: Health system crashes under massive traffic

Israel’s plan to reissue coronavirus Green Passes, for those who've had booster shots only, has been delayed due to a traffic overload which crashed the website.

Under the new rules that came into force on Sunday, all green passes were to be voided. Every resident in Israel then had to re-register to maintain access to public venues - including restaurants and gyms.

However, there was a catch: only those who had received their third, booster shot, or who’d had their second jab within the past six months, would have been eligible to renew, meaning between 1.5 and 1.7 million people were due to lose their Green Pass privileges.

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ihush kaže...
forumaš kaže...
ihush kaže...
-ne, ali to ti kao pripadnik 'za-protiv', mi-oni, ne vidiš, .. nije on ni pro ni anti vax, nije antivaxić jer se cijepio i zagovara cijepljenje ali je protiv besmislenog cijepljenja pa ga se etiketira.. odnosno, kao što ti kažeš da je vaxer jednako etiketiranje kaže da je antivaxer.. pogrešno. Možeš reći da je npr kritičar nekih mjera, načina, ali ne za/protiv cjepljenja generalno ili preciznije covid19..

 

Istina ali treba to naglasiti antivakserima jer ga stalno koriste kao argument. Pokušaj koji puta...ne trebaš meni objašnjavati ja nisam nikome problem, prebolio i cijepio se dva puta, nosim masku gdje treba. Trebam li napraviti još nešto? Ak me liječnica pozove na treću dozu, nema problema.

 

 -ti jesi problem.. jer upravo si ti u postu prije istu osobu etiketirao kao vaxera.. 

 Zašto je vakser u negativnoj konotaciji? Čovjek preporuča cijepljenje, gdje je problem? Pa i ja sam vakser. Vakser je netko tko koristi znanstvene dosege za vlastitru korist. Antivakser je suprotno od toga.

 

Ti si taj koji vaksere gura među fanatike, ti si proiblem i tvoje fobije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 16:53 (forumaš).
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ivan dragi kaže...

 A sutra ispiši djecu iz škole jer šta njih tamo  netko kome ne vjeruješ ima prati mozak.

 

Ni po cesti nemoj vozit auto, ni zubarici nemoj vjerovat, ni vremenskoj prognozi, ni vulkanizeru. Ni kolima kad napišu da ima 120 konja, sam kupi mašine i testiraj svojim očima od farova do getribe. Zapravo, napravi ih sam čisto da budeš siguran.

 

Zašto ičemu vjerovati?

 

Cijepljenje nije obavezno i treba prestat bacat novce na kupovinu istog. Rekao sam jos u 6.mjesecu da nakon 30.09.nema smisla bacat pare, tko se htio cijepiti se cijepio. Pustit sirotinji po svijetu da i oni dodju na red. 

 

Tko se ne zeli cijepiti neka riskira i dobro. Znaju svi koliko imamo bolnica i doktora, respiratora, sve su cinjenice poznate i amen.

 

 

 pogledaj samo leftardska sveučilišta po americi i njihove programe i predavače, pa mi reci da tamo ne vrše indoktrinaciju. Critical race theory u americkim osnovnim školama nije pranje mozga? Guranje djece već u vrtićima da promijene spol... to je ok po tebi?
Kod nas JOŠ nije toliko loše, ali razne fiks ideje se i tu djeci usađuju u mozak. 

Da skratim... Nikome ne vjerujem ništa! Za sve bitno tražim drugo, treće, peto, deseto mišljenje. Nekoliko primjera:

 

1. Prerano rođeno dijete u Petrovoj bolnici nakon 40-tak dana inkubatora i svakodnevnog uvjeravanja od strane svih dostupnih "štručnjaka" tamo

da je s bebom sve u najboljem redu, na dan otpusta, doslovno u momentu otpusta, već izlazimo kroz vrata s nosiljkom,

dobaci nam doktorica pedijatar: "btw. vaše dijete ima ozbiljan izljev krvi u mozak i zahtjevalo bude razne terapije i tretmane, tu vam je popis pregleda koje morate napraviti u skoro vrijeme...".

Reko': WTF??? Koji kurac ste radili ovih 40 dana? Sad moram malu bebu po hladnoci (veljača) maltretirati i navažati na pregled kukova, magnetsku rezonanciju glave, testiranje na...ne mogu se sjetiti( onaj virus koji sjebava mozak kod beba i izaziva paralizu) 

i još neka druga sranja. Popizdil sam na te "štručnjake". I dok smo sva ta sranja obavili, sve moguće viroze popušili u čekaonicama zbog kojih smo stalno visili na pedijatriji i inhalirali bebu s kortikosteroidima, nitko te jebene nalaze doslovno nije ni pogledao... 

 

2. Neuropedijatar...na Goljaku... dijagnoza nakon obavljenog 7. utrazvuka: "Vaše prerano rođeno dijete nikad neće hodati, ali imate sreću, čini se da neće biti retardirano..."
  godinu dana kasnije dijete normalno hoda, dodjemo mi na valjda 10. utrazvuk... slijedi šok: " vaše dijete nikad neće neće govoriti"...  - godinu dana kasnije dijete normalno govori i razvija se u skladu sa svojom dobi

 

3. Vulkanizer... nakon promjene guma u poznatom varaždinskom vulk. centru, veli meni lik: "za jedno 50-100km još si pritegni sam doma šarafe"... isuste...on sam ne vjeruje u svoj obavljeni posao...ali ajd, bar mi je rekao 

 

4. Vjerovati vremenskoj prognozi??? Daj mi please reci da se zajebavaš. 

5. Zubar... nakon ozbiljne prometne nesreće s biciklom, da nisam u jednom momentu prelomio i otišao privatno, vjerojatno bih bio sad bez pola zubala... 

za točke 1. i 2. mogu reći da smo još i prilično dobro prošli kakvo je stanje u zdravstvu - jebeni raspad sistema! 

"Cijepljenje nije obavezno i treba prestat bacat novce na kupovinu istog. Rekao sam jos u 6.mjesecu da nakon 30.09.nema smisla bacat pare, tko se htio cijepiti se cijepio. Pustit sirotinji po svijetu da i oni dodju na red. 

 Tko se ne zeli cijepiti neka riskira i dobro. Znaju svi koliko imamo bolnica i doktora, respiratora, sve su cinjenice poznate i amen." - s ovim se apsolutno slažem.

8 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Ma ova bijesna divlja rulja antivaxera su nešto poput new age vjerske sekte .Gomila luđaka koja se metilja svukuda  i promovira svoje opasne suicidne besmislene ludosti,vjerovanja koja su van svakog razuma !

waaagh ;
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Antivakser je legitimna etiketa za ljude koji odbijaju cjepiva. Koristi se dugo vremena. Kako ih drugačije nazvati a da im ne bude to uvreda?

I sad su antivakseri nazvali ljude koji koriste cjepiva, vakserima. Pa di je problem? Vakseri smo, ništa uvredljivo, koristimo medicinu i znanost. Pa to je kompliment.

 

edit; da cijepio sam si i mamu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 17:05 (forumaš).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
zelja55 kaže...

 

 

 potpuno se slažem s tobomi deda Trump i ostali političari u cvijetu mladosti lječeni tabletama i svi preživjeli uz prave tablete ,a ova starudija koja se boji gripe nek se cijepi i ostavi nas mlade na miru,netreba nam to

Što je s ljudima u npr. Hrvatskoj koji su stariji od Trumpa i preboljeli su COVID19 bez ikakvih posljedica? Takvih je ipak ogromna većina. Čime su oni liječeni?

Zanimljivo je kako su nepismenost, opća neobrazovanost (naslov teme) plodno tlo za pušiti razne teorije zavjere.

Sigurno su Trumpa liječili oni koji su i izmislili virus a lijek čuvaju samo za odabrane?

 

Btw, kolegi s posla je baka od 90 godina završila zimus na respiratoru i iz bolnice su je poslali da umre doma jer samo zauzima respirator koji će možda nekome drugome spasiti život. Eno je opet na nogama.

15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...
ihush kaže...
forumaš kaže...
ihush kaže...
-ne, ali to ti kao pripadnik 'za-protiv', mi-oni, ne vidiš, .. nije on ni pro ni anti vax, nije antivaxić jer se cijepio i zagovara cijepljenje ali je protiv besmislenog cijepljenja pa ga se etiketira.. odnosno, kao što ti kažeš da je vaxer jednako etiketiranje kaže da je antivaxer.. pogrešno. Možeš reći da je npr kritičar nekih mjera, načina, ali ne za/protiv cjepljenja generalno ili preciznije covid19..

 

Istina ali treba to naglasiti antivakserima jer ga stalno koriste kao argument. Pokušaj koji puta...ne trebaš meni objašnjavati ja nisam nikome problem, prebolio i cijepio se dva puta, nosim masku gdje treba. Trebam li napraviti još nešto? Ak me liječnica pozove na treću dozu, nema problema.

 

 -ti jesi problem.. jer upravo si ti u postu prije istu osobu etiketirao kao vaxera.. 

 Zašto je vakser u negativnoj konotaciji? Čovjek preporuča cijepljenje, gdje je problem? Pa i ja sam vakser. Vakser je netko tko koristi znanstvene dosege za vlastitru korist. Antivakser je suprotno od toga.

 i dalje ništa ne razumiješ, miješaš.. (čak namjerno, jer to je tako, zadana forma..) .. nije vaxer (pro-ili-anti) u negativnoj konotaciji, nego extremist-fanatik, koji čak i dobro rastegne do karikature koja postane loše-zlo.

-nije problem vaxer, kao što to nije problem s laucom, .. kad to shvatiš, tad .. ali to ne želiš, jer tad gubiš smisao, mi-oni, za-protiv, lijevi-desni.. smisao. A naš dialog ide od recimo lauca i negovih etiketa ovisno koja strana ga etiketira pro/anti vaxerom.. i da želiš već bi to znao-razumio tako da ne vidim neki smisao dalje ti isto objašnjavati (ili čitaj ako želiš, s razumijevanjem.. razumjet ćeš, ako ne želiš nećeš.. to je tako) :)

 

... ostatak plahte odbačen, jer ipak je nedjelja.. opustiti se :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

ti jedini pričaš o nekim ekstremistima...vakseri ljudi koji se cijepe, antivakseri ljudi koji se ne cijepe. Ti si taj koji ljude svrstavaš u ekstremiste. Tvoj problem.

15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...

ti jedini pričaš o nekim ekstremistima...vakseri ljudi koji se cijepe, antivakseri ljudi koji se ne cijepe. Ti si taj koji ljude svrstavaš u ekstremiste. Tvoj problem.

-ne, ja pričam o temi, autoru-textu, o covidu.. dok se u temi pojave i oni koji bi šamarali + ostalo.. što je posao moderatora.

-ja nemam moć svrstati ljude u nešto pa tako ni u extremizam.. tj to rade sami, oni koji to izjave-napišu..kao što si se svrastao u mi-oni skupinu, tako nekako suosjećaš s takvim extremistima jer ste trenutno na istoj strani.. i naravno oni su tad ok, nisu za tebe extremi, dok su oni s druge strane loši i time su extremi.. no ne svrstaš ih ti nego to smatraš činjenicom, kao što ubermenšen smatra ostala niža bića nižima..

 

-sam se svrstaš, sami se svrstaju. To je tako, samoorganizacija i prirodna pojava :)  dinamo-hajduk, partizani-ustaše .. nastavi niz?

 

edit: ili da ti olakšam.. kakve veze s covid-pandemijom i/ili riješenjem ima recimo 'gubica' ili šamaranje? ... te riječi u nekom postu će pomoći? To je ok? Smisao takvih postova je? Ne, ne tražim te odgovor nego upitaj se.. i koji god odgovor imaš bit će ti jasnije tko o čemu govori, tko koga etiketira ili šamara odnosno imaš one koji bi malo šamarali.. a to je recimo loše (da ne ponavljamo floskulu kao fašizam..).

 

hint-2 ili hipotetsko pitanje.. :)) .. kao btw, nisi vidio-pročitao moj prvi post, osvrt na rečenicu? .. točno-netočno? logika i preciznost? To ti je prezahtijevno .. nego zapinješ na pro-anti vaxu i šamaranju?

-utječe li maskica na brojčano stanje virusa u prostoriji? -ne. ..

-tema je text autora, koji pokušava precizno-koncizno nabrojati neke stvari, no ispušta neke druge, podjednako bitne kao i ovaj primjer doslovno činjeničnih tvrdnji koji je netočan a koji se koristi kao temelj gradnje prema zaključku.. ako su temelji pogrešni, tad je i zaključni rezultat.. odnosno, govorim o temi, no to ne vidiš, nego extremiste, take one to know one.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 18:18 (ihush).
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
flash6 kaže...
forumaš kaže...
ihush kaže...
-ne, ali to ti kao pripadnik 'za-protiv', mi-oni, ne vidiš, .. nije on ni pro ni anti vax, nije antivaxić jer se cijepio i zagovara cijepljenje ali je protiv besmislenog cijepljenja pa ga se etiketira.. odnosno, kao što ti kažeš da je vaxer jednako etiketiranje kaže da je antivaxer.. pogrešno. Možeš reći da je npr kritičar nekih mjera, načina, ali ne za/protiv cjepljenja generalno ili preciznije covid19..

 

Istina ali treba to naglasiti antivakserima jer ga stalno koriste kao argument. Pokušaj koji puta...ne trebaš meni objašnjavati ja nisam nikome problem, prebolio i cijepio se dva puta, nosim masku gdje treba. Trebam li napraviti još nešto? Ak me liječnica pozove na treću dozu, nema problema.

 

ne zelim se svadjati, no stvarno mi neki ljudi i stavovi nisu jasni.

 

ne razumijem potrebu slijepog pracenja direktiva sa dalekovidnice.

prebolio si? cijepio si se, jednom, dvaput, treci put...pa dobro gdje je kraj? koje je obrazlozenje tvog entuzijazma vezanog uz cijepljenje? oprosti ako se istrcavam, te imas stvarno medicinsko opravdanje za trecu i svaku sljedecu dozu...ako je tome tako, onda razumijem i podrzavam...

 

 

 

forumaš kaže...

ti jedini pričaš o nekim ekstremistima...vakseri ljudi koji se cijepe, antivakseri ljudi koji se ne cijepe. Ti si taj koji ljude svrstavaš u ekstremiste. Tvoj problem.

 vidim da si jako glasan, ali i dalje nema odgovora na moje pitanje: koje je tvoje medicinsko opravdanje za tvoju trecu, cetvrtu i ne znam koju dozu (primjeti da te nisam pitao za prvu niti drugu)? odvoji 3 minute i objasni mi. hvala!

 

i btw da ti odgovorim, ti ljude stavljas u vax i antivax. kod tebe je sve crno i bijelo, a to ti je extremno gledanje. ili si crn ili bijel, ili dobar ili los, ili vax ili antivax...sorry druze, zivot nije digitalan, ima i boje tu i tamo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 18:39 (flash6).
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...

Antivakser je legitimna etiketa za ljude koji odbijaju cjepiva. Koristi se dugo vremena. Kako ih drugačije nazvati a da im ne bude to uvreda?

I sad su antivakseri nazvali ljude koji koriste cjepiva, vakserima. Pa di je problem? Vakseri smo, ništa uvredljivo, koristimo medicinu i znanost. Pa to je kompliment.

 

edit; da cijepio sam si i mamu.

 

 Jednako debilan termin kao i "ateist".

I ateist je nastao kako bi debili imali kako klasificirati nekoga sa zdravim razumom i reci: "Gle, on je isto debilan kao i ja. I on vjeruje u neposotojanje necega, a ja vjerujem u postojanje necega, tako da su nase pozicije debilizma jednake."

Tako je nastao i pojem "vaksera". Debilu je tesko priznati da je debil, pa pokusava izjednaciti svoju debilnu poziciju s pozicijom racionalnog razmisljanja te ih izjednaciti.

Ako su obje strane "labelirane", lakse je politicki pricati o svom debilnom misljenju. To je kao HDZ-SDP. Dinamo-Hajduk. Jer u debilnoj raspravi, jednako je vrijedno navijati za bilo koju stranu, za dinamo ili za hajduk.

Spustaju to na svoju debilnu razinu huskanja i urlikanja za "strane", dok je istina da je jedna strana razumna, pociva na racionalnom razmisljanju, a druga u potpunosti debilna, neobrazovana i neracionalna.

- Psiho246
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Nadam se da sam glasniji od tebe. Medicinsko opravdanje ostavljam medicinskoj struci, za to ih plaćam. Do sada me nisu razočarali ni jednom. Jednako tako ne pametujem vodoinstalateru o tlaku u cijevima, to prepuštam struci. Problem je što kod nas svatko zna raditi tuđi posao bolje nego vlastiti.
10 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Da samo kod nas. Umislili svakojaki isfruatrirani tulipani da je pristup gugletu = znanje. Nadodaj na to da je i online sramota priznati da nešto ne znaš i ne razumiješ i evo ti recepta.

Na stranu ovi sa psihičkim problema koje Bil Gejc truje i slične.

Svi bi filozofirali o pandemiji, virusima, imunitetu, a jedva imaju osnovnoškolsko znanje iz biologije i kemije. I to vjerojatno na razini za dovoljan.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 20:14 (Entry Point).
Moj PC  
5 3 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...
Ti ne vidiš logiku, znači logike nema?
Upravo o tome ovaj članak piše. Ne o cijepljenju niti o samoj bolesti nego baš o ljudima koji se oslanjaju na vlastito neznanje i onda iz njega izvlače potpuno pogrešne zaključke.
Onima malo upućenijima u problematiku COVID-a kod djece jasno je da se cijepljenje kod djece ne razmatra zbog smrtnosti od 0.003% nego zbog dva druga razloga. Jedan je taj što su i djeca dio populacije pa ako se želi postići procijepljenost koja bi dovela do kolektivnog imuniteta moramo cijepiti i njih, jer bez njih je matematika nemoguća.
Pošto si kroz razne rasprave na ovom forumu dokazao kako nisi u stanju sagledati širu sliku već sve gledaš kroz pojedinca, možda ti drugi razlog bude jasniji. Ni protiv dječje paralize se nismo cijepili zbog smrtnosti nego zbog posljedica koje je bolest ostavljala. Sama smrtnost od COVID-a kod djece je potpuno nebitna (osim ako u tih 0.003% ne ulazi netko tebi blizak) ali postotak posljedica, mentalnih i fizičkih, koje bolest ostavlja na djeci možda je i najveća opasnost COVID-a 19.
Zapitate li se vi antivaxeri, koji uporno trube o dugoročnim posljedicama cijepljenja, kakve su dugoročne posljedice bolesti? Što će za 20 godina biti od djeteta koje se godinu dana nakon bolesti ne može skoncentrirati ili zapamtiti najjednostavnije stvari? Da ne duljim niti se uvlačim u područje u kojem ni sam nisam doma, evo ti link pa pokušaj naći logiku cijepljenja djece:

https://www.poliklinika-djeca.hr/aktualno/novosti/post-covid-sindrom-u-djece-i-mladih-karika-koja-nedostaje/

 zapitas li se ti sta bi mogle bit posljidice od cjepljenja za djete nakon godinu dana?

9 godina
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Ljudi ostanite doma. Nemojte medu ostale. Hvala.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Drugi post.(namjerno)

Recite mi zasto se ne lijece pluca poslije preboljenja COVID-19?

Svima je smanjen kapacitet pluca nakon bolesti. Svi cekaju samoregeneraciju ili? Oni sportski i oni ne sportski tipovi. 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Pluća se ne regeneriraju. U suprotnom KOPB ne bi postojao.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice