U stranu zemlju bez keša

poruka: 216
|
čitano: 41.039
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U stranu zemlju bez keša".
16 godina
odjavljen
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Srce Isusovo kaže...
viciousone kaže...
Pozdrav Srce Isusovo!

Kažu mi iz Paga da muljaš i da 80% ugostitelja nudi kartično plaćanje.
Osoba koju sam kontaktirao na moje iznenađenje prima samo gotovinu, no ovo mu je prva sezona.
Što je onda istina? 1% sigurno nije. Interesantno. Sada ću baš obratiti pažnju na to.

Da ne ostane samo na tome, ima takvih ugostitelja i po Sloveniji i po Italiji. Samo gotovina.

 E pa laže ti... Niti jedan kafiću Gradu Pagu ne prima kartice. Restorani svi nude kartično plačanje. A moram primjetit da si baš neki požrtvovan kad si odmah brže bolje nazvao frenda da provjeriš moje navode...

 

Zakljucak je jasan - 80% ugostiteljskih objekata su restorani, 20% kafici.

Naravno da je nazvao i provjerio. Pa nece valjda napamet pisati ovdje na forumu

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Stric_Jura kaže...

 OK mileni, ne mogu, imam dijete čije potrebe pretpostavljam sebi, kredu za stan (švicarci), lizing za auto (ne nije rabljeni primjerak njemačkog sv. trojstva, da imam bolji od susjeda)..

 

a  ti vidim si stalno si vani, na brodu, ne trošiš lovušu (OK, kako vele iz Leta 3 - Mornar: u svakom portu osvježenje, za razonodu ružne žene...)...

 

vidiš kako ja lako zaključujem, jedino si ti lakše zaključio o meni...

 Moram primijetiti da ti neke svoje želje nazivaš potrebama a onda ih još svaljuješ na dijete. Ako nemaš za novi auto, kupiš polovni. Ako nemaš za stan, živiš s roditeljima. Dijete bi sasvim normalno i sretno (vjerojatno i sretnije nego ovako) proživjelo djetinjstvo da živi s bakom i djedom. Novi auto i stan sigurno nisu njegove potrebe već tvoja želja za luksuzom kakvog si ne možeš priuštiti pa upadaš u dugove. Siguran sam kako već imaš planove kako se zadužiti za nove "potrebe" čim isplivaš iz ovoga.

Dozvoli da postoje ljudi koji ne razmišljaju na taj način i koji će kupiti auto za kojeg imaju novac i živjeti s roditeljima sve dok ne skupe za stan. Ito baš zbog djetetovih potreba jer najmanje što dijete treba je naslijediti dug od nekoga ko je želio živjeti iznad svojih mogućnosti.

Imam brata koji razmišlja na način "kupit ću ovaj skuplji TV jer je puno bolji a razlika mi je 50kn mjesečno što neću ni osjetiti. I on je mislio kako je potreba odseliti se kad je napravio dvoje djece pa danas tu odluku svi ispaštamo. I novi auto ima. I pegla se kartica...

U svemu tome najčudnije je što okolina/obitelj, pa i ja sam,  prihvaćamo priču o njegovim "potrebama" i stalno mu financijski pomažemo jer da nismo odavno bi završio na ulici.

S druge strane ja također imam dvoje male djece ali iz nekog čudnog razloga moje potrebe nisu tolike. Ni potrebe moje djece. Nimalo im ne smeta što se voze u autu starom 12 godina, što su jedan dio života proveli s bakom i djedom i što im tata nekad zna reći "ne možemo to kupiti jer trenutno nemamo novca za to". A zarađujem dvostruko više od brata.

Sad ko je tu budala, dalo bi se raspravljati. Brat koji nikad neće isplivati iz govana u koje se uvalio, a ako slučajno ispliva odmah će se uvaliti u nova, ili ja koji živim puno skromnije pa, iako bratu svako malo dajem novac, vozim staru kantu i živim u 40 kvadrata manjem stanu na puno goroj/jeftinijoj lokaciji.

 

14 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

Kako si pametan, pazi da te neka zavidna nacija ne ukrade i ne klonira...

 

Ja sam do prošle godine vozio 18 g. star auto i kupio sam novi za 90 k kn, a ne (zlo) rabljeni BMW/Audi samo da ima boljeg od susjeda...

 

a ja se ne žalim kak mi novci cure, ja svoje financijske obaveze ispunjavam, i nisam ni u registru poreznih dužnik ove zemlje...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Stric_Jura kaže...

Kako si pametan, pazi da te neka zavidna nacija ne ukrade i ne klonira...

 

Ja sam do prošle godine vozio 18 g. star auto i kupio sam novi za 90 k kn, a ne (zlo) rabljeni BMW/Audi samo da ima boljeg od susjeda...

 

a ja se ne žalim kak mi novci cure, ja svoje financijske obaveze ispunjavam, i nisam ni u registru poreznih dužnik ove zemlje...

 

  - dobra!

 

Nitko s imalo mozga neće kupiti rabljeni BMW. Možda bi ja kupio isti taj auto ko što si ga ti kupio, sam 2 godine star da se ne moram zaduživati (osim ako je leasing financijski isplativ).

Sve kartice su mi blokirane na 0,00. Kad ima ima, kad nema - nema.

Ne žalim se ni ja. Par putovanja godišnje, ugodan život i osječaj kako nikome ništa nisam dužan i možda još bitnije, da me nitko ne pravi budalom. To što tu i tamo nekome pomognem (nije brat jedini) to je moja dobra volja i u biti me čini sretnim.

 

16 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

Gle, to što je neko razmazio batu, pa za njega sve mora da ima i cela porodica će, ako treba, da vraća njegove kredite, a on samo pegla, je problem te porodice. A to da porodica ne trpi ako treba u 60 kvadrata da žive baba, deda, muž, žena i određeni broj dece je fantazija.

 

Za početak imaš dva seta odraslih ljudi koji imaju različite potrebe, obaveze i svakodnevne ritmove ustajanja, leganja, izlaženja i dolaženja, primanja gostiju... Drugo, to su dva seta odraslih ljudi koji svi, s određenim pravom, smatraju da znaju kako treba voditi domaćinstvo. Pri tom onaj stariji, iskusniji par oseća da zna bolje od onog mlađeg, i oseća potrebu da i njih nauči, da im pomogne... a oni isto imaju po 35 godina i realno znaju ponešto o tome kako žele živeti i šta im paše a šta ne. I onda dodaš na to decu i sve fizičke stvari (krevece, ogradice, krš od igračaka itd) i dinamiku koja ide s njima, sve to u pomenutih 60 kvadrata i... onda neki car sa interneta krene da ti objašnjava da je zaseban stan luksuz, a ne potreba, i da je to sebičluk, jer je deci vervatno bolje s babom i dedom.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

imam poznanika koji je s ženom uštedio za stan, ali doslovce nisu imali društveni život... natukli dvoje djece, i OK, ljudi žive po svom, nemaju kredita (s time da velim oni nikad nisu tvrdili da su pametniji od nas kreditaša)...

 

ali eto zamjerio se, izgubio posao, tuži se po sudu, dobije ga ali naravno posao natrag neće dobiti (niti bi pametan čovjek išao natrag na istu poziciju) al ne, on i dalje znada postoji kancelarija i u njoj stolac i to je njegovo i on će se trijumfalno tamo vratiti...

 

ali vrijeme ide, novci cure, a on amo se vuče po ulicama ko gluha kuja i tjera po svom...

 

ja ovako bar nakon plaće, žena priredi račune, stavi sebi i maloj vatu u uši a ja plaćam račune, kredit i lizing i želim glasno učestale spolne odnose bankara i njihove ženske rodbine s jedinkama vrste Equus caballus i platim, pogledam stanje na računu i idemo dalje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Friday kaže...
viciousone kaže...
Friday, Friday.....🤯

Neko pravilo je da se novac ne mijenja na autobusnim kolodvorima zračnim lukama, turističkim mjestima, centrima gradova, te da se ne koriste bankomati. To bi svatko trebao znati. Provizija bankomata i korištenja kartice je razlog zašto ju ne koristim.

Ne znam gdje se ti krećeš po Hrvatskoj, ali ja mogu svugdje platiti karticom. Trgovine, apartmani, hoteli, ugostiteljski objekti itd. Ugostitelji te uvijek pitaju kako želiš platiti.
Kako si došao do tih 1% i zašto, samo ti znaš? To je nepošteno što si napisao. Usput je li to rezultat uzorka svih ugostiteljskih objekata na obali ili samo lupetamo?

Lp i dobar provod na odmoru!

 

Covjece sta ti drobis? Neko pravilo? Jesi ti normalan ajde ti meni reci?

Sletio sam u ponoc u Bratislavu (let iz Dublina) i krenuo na Krk. Dosao tamo u 7-8 ujutro. Gdje sam trebao promjeniti eure u kune? U Dublinu mozda pa da ne bih morao mjenjati u turistickom mjestu? Pa nisam ja retardiran jebote. Hocemo to i turistima reci koji dolaze sa svih strana svijeta? "Odite prvo do Slavonije ili do Zagreba pa tamo razmjenite svoju valutu u kune da vam smrdljivi lesinari na moru na bi uzimali bogatstvo na proviziji"

Ili sam trebao starcima poslati 1000 eura pa da mi razmjene u kune i postom posalju za Dublin??

I da, upravo se o kretanju po hrvatskoj radi - SVUDA mozes platiti karticom osim na moru. Prosle godine u Porecu na plazi ogroman klub. Rasvjeta, glazba, cijeli ambijent prva liga. Primate kartice? NE! Primate eure? NE! E pa jebem ti turizam da ti jebem.

Ja ne kazem da se NIGDJE na moru ne moze platiti karticom ali broj lokala u kojima se moze platiti karticom sigurno nije puno veci (ako je uopce veci) od tih 1% koji sam naveo.

 

Hrvatska je kao turisticka zemlja a za svaki kurac moras imati kes - pocevsi sa jebenim automatima za placanje parkinga. Prosle godine sam potrosio dobrih 150-200 kn na parking na Krku sto samo po sebi nije puno. Ali to su sve bile kovanice i krv sam propisao dok sam to sve uspio razmjeniti. Nitko ti ne zeli usitniti jer svima trebaju a nemas kako platiti parking.

Za vikend sam vodio cure u centar Dublina da vide neku izlozbu. Na aparatu za parking imas gumbe + i - da si podesis do kada zelis da parking traje. Prislonis karticu, izadje ti papiric i to je to. To ce na hrvatskoj obali biti uvedeno za 50 godina kad svi drugi budu imali uvedeno placanje mislima

 Na otocima je placanje karticom slabo ili nikako. To nije tehnoloska prepreka, vec je lakse zamraciti gotovinu. Split je medju prvima uveo SMS parking, ali sva manja mjesta gledaju da te oderu ko zeca. Ima iznimaka naravno. Meni su na visu pomfrit, pola porcije (velicina sake) 35 kuna naplatitli. Da ne govorim o ostalim cijenama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Jura, banku psuješ jer:
A) zbog nje imaš loše plaćen posao
B) nije ti ništa ostavila u nasljedstvo
C) oženila te za sirotu
D) napravila ti je dijete koje moraš hraniti
E) usprkos svemu navedenom jedina ti je posudila novac da riješiš životno važan problem
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

Mislim da si preozbiljno shvatio taj deo Jurinog posta. Drugo, ispade da banke još čine dobra dela. U tom slučaju, zelenaši su tek pravi dobročinitelji, oni pozajmljuju i onima koje i banke odbiju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Ne razumim u cemu je problem doc u kafic popit kavu i platit gotovinom?Pa nikad nigdi ne idem bez gotovine i kartice!Ja zivim u ST i kupam se na potezu od Marine do Makarske,u vecini restorana mozes platit karticom,ali kesa uvik moram imat ,ako koji slucajem zafali ima bankomata i u moru sada 😁,ne znam sto ste se tako uzvitoperili!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Visak kaže...
Jura, banku psuješ jer:
A) zbog nje imaš loše plaćen posao
B) nije ti ništa ostavila u nasljedstvo
C) oženila te za sirotu
D) napravila ti je dijete koje moraš hraniti
E) usprkos svemu navedenom jedina ti je posudila novac da riješiš životno važan problem

 pazi da te ne ukradu....

 

rekao bih e) da nije kamate koja se mijenja kako im odgovara (u vrijeme kad smo svi pali, zarada banaka je porasla 250%), a drugo nije mi posudila novac, ja taj novac nisam vidio, nitko mi nije par paketa svježe otisnutih novčanica po 100 ojra izbrojao na ruke...

oni su se kladili da ja mogu odraditi i zaraditi dovoljno da osiguram egzistenciju svojoj obitelji, uz to plaćati "novac" kojim sam kupio stan, a da i za njih zaradim...

 

eto ja to tako vidim, oprosti, ružičaste naočale za bankare nemam...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Dakle banka ti je pomogla tamo gdje nitko nije htio ili mogao i izložila se riziku da joj nećeš vratiti, ali je to trebala napraviti besplatno?
Naravno, kad ti oročiš novac, očekuješ nešto zauzvrat, iako ti je sigurnost povrata zajamčena?

Da, banke su pohlepne i gledaju kako zaraditi pod svaku cijenu.
Za razliku od ostatka društva ;-)

Znaš zašto odvajaš puno za banku? Prije svega jer su stanovi skupi, a ti si kupio jednoga. Da si štedio isto bi puno morao odvajati svaki mjesec.
Kamata je cijena novca, a plaćaš ju jer si se doveo u situaciju da trebaš novac, a prije toga nisi štedio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 14:38 (Visak).
6 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Jedino putovanje u stranu zemlju godišnje je kad odlazim(iz dalmacije:) u Zagreb...u studenom...na infogamer...tada ponesem sa sobom par tisuća kunića u raznim novčanicama.. znam kako je to kad ti se netko naćuli sa krupnom novčanici A ti nemaš sitnog...zato uvijek u djepu imam...više sitnog nego banka

P.S...mi na poslu ne primamo kartice...ali zato primamo sve glavne svjetske valute...plemenite metale...A može i u naturi:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 14:53 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Ivan(4) kaže...

Gle, to što je neko razmazio batu, pa za njega sve mora da ima i cela porodica će, ako treba, da vraća njegove kredite, a on samo pegla, je problem te porodice. A to da porodica ne trpi ako treba u 60 kvadrata da žive baba, deda, muž, žena i određeni broj dece je fantazija.

 

Za početak imaš dva seta odraslih ljudi koji imaju različite potrebe, obaveze i svakodnevne ritmove ustajanja, leganja, izlaženja i dolaženja, primanja gostiju... Drugo, to su dva seta odraslih ljudi koji svi, s određenim pravom, smatraju da znaju kako treba voditi domaćinstvo. Pri tom onaj stariji, iskusniji par oseća da zna bolje od onog mlađeg, i oseća potrebu da i njih nauči, da im pomogne... a oni isto imaju po 35 godina i realno znaju ponešto o tome kako žele živeti i šta im paše a šta ne. I onda dodaš na to decu i sve fizičke stvari (krevece, ogradice, krš od igračaka itd) i dinamiku koja ide s njima, sve to u pomenutih 60 kvadrata i... onda neki car sa interneta krene da ti objašnjava da je zaseban stan luksuz, a ne potreba, i da je to sebičluk, jer je deci vervatno bolje s babom i dedom.

 Sve ja to razumijem samo treba razlikovati "ono što se mora" i "ono što bi bilo dobro".

Nije moj brat jedini ni najgori. On je samo žrtva nametnutog razmišljanja kako je život pod kreditom normalna stvar.

 

Kod mene je sad situacija ok jer su djeca još mala (5,10) no uskoro će se pojaviti potreba za još jednom sobom, pogotovo jer su različitog spola. Moram li kupiti novi stan? Ne moram ali i nama i djeci bi bilo puno zgodnije da kupim.

 

Opcije su mi:

 

1. Žena i ja trajno selimo u dnevni boravak - normalno da to ne želim i da ću ja najviše ispaštati no to mi daje mogućnost u budućnosti kupiti još jedan stan a trenutnog zadržati pa da jednog dana svako dijete dobije svoj.

2. Prodati trenutni stan i kupiti stan s tri spavaće sobe. Ugrubo, jedna dodatna dječja soba cca 10m2, malo su u trosobnom veće i ostale prostorije, dodatna kupaonica cca 5m" - znači da bi novi stan bio cca 30 000 - 35 000€ skuplji od trenutnoga. Mjesečno odvajati iznos koliki bi mi bio kredit i za par godina sam na tom iznosu.

3. Dignuti kredit - ne dolazi u obzir. 

 

 

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
O_O_O kaže...

 Na otocima je placanje karticom slabo ili nikako. To nije tehnoloska prepreka, vec je lakse zamraciti gotovinu. Split je medju prvima uveo SMS parking, ali sva manja mjesta gledaju da te oderu ko zeca. Ima iznimaka naravno. Meni su na visu pomfrit, pola porcije (velicina sake) 35 kuna naplatitli. Da ne govorim o ostalim cijenama.

Meni se 35 kn ne čini puno za pomfrit na Visu. Čovjek kod kojeg si ga kupio ima 60 dana za zaraditi novac a ostalih 300 mu je sve dvostruko skuplje nego tebi. Za svaku sitnicu mora kupiti povratnu kartu za trajekt i izgubiti dan. Ili će pomfrit biti 35kn ili taj čovjek mora odseliti. Kad on odseli biti će još skuplje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Kamata raste eksponencijalno s vremenom kredita, pa se više isplati uzimati prvo kredit za manji, a onda za veće stan.
Oni koji se ožene i odmah uzmu tro ili četverosobni na 30+ godina plate užasnu kamatu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Može on naplaćivati pomfrit i 100 kn, al nek onda ne kuka da mu ove godine nisu došli gosti i ne traži pomoć od države.

A i taj trajekt mu je u pola cijene, dok razliku plaćamo mi koji plaćamo punu cijenu karte.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Visak kaže...
Može on naplaćivati pomfrit i 100 kn, al nek onda ne kuka da mu ove godine nisu došli gosti i ne traži pomoć od države.

A i taj trajekt mu je u pola cijene, dok razliku plaćamo mi koji plaćamo punu cijenu karte.

 Koji to ugostitelj traži pomoć od države?

Ti ćeš na Vis otići jednom ili dva puta godišnje dok on kad ga zaboli zub ide u Split, kad treba bilo kakav dokument ide u Split, kad treba bilo što kupiti osim ono malo preskupog jada kojeg ima u lokalnom dućanu, opet ide u Split. Jadan je i težak život tih ljudi tako da 35kn za pomfrit nije puno. Onima kojima je puno nek idu u Makarsku ili Šibenik a onima kojima je i 20kn za pomfrit puno nek stoje doma.

 

Ili nek dignu kredit :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 15:46 (BlueMax).
16 godina
neaktivan
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Kako misliš koji? Pa svi kolektivno cvile i nažicali su niži PDV.
Na krevet se plaća 100-300 kn poreza GODIŠNJE!!! Znači ako ga iznajmljuješ 60 dana po 200 kn i platiš 200 kn poreza, ispadne te porezna stopa od 1.6%. U kojoj to djelatnosti još postoji?
Uz to ne plaćaš ekonomsku cijenu prijevoza, nego ti ju sufinanciraju oni kojima taj pomfrit skupo naplaćuješ.

Sezona traje kratko samo zato što se ekipi nakon deranja gostiju ne da u posezoni raditi za neke normalne novce, nego radije zatvore.

Imaš u Lici i Gorskom kotaru birtija gdje je piva 10 kn, a i oni moraju potegnuti daleko do bolnice.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
BlueMax kaže...
Visak kaže...
Može on naplaćivati pomfrit i 100 kn, al nek onda ne kuka da mu ove godine nisu došli gosti i ne traži pomoć od države.

A i taj trajekt mu je u pola cijene, dok razliku plaćamo mi koji plaćamo punu cijenu karte.

 Koji to ugostitelj traži pomoć od države?

Ti ćeš na Vis otići jednom ili dva puta godišnje dok on kad ga zaboli zub ide u Split, kad treba bilo kakav dokument ide u Split, kad treba bilo što kupiti osim ono malo preskupog jada kojeg ima u lokalnom dućanu, opet ide u Split. Jadan je i težak život tih ljudi tako da 35kn za pomfrit nije puno. Onima kojima je puno nek idu u Makarsku ili Šibenik a onima kojima je i 20kn za pomfrit puno nek stoje doma.

 

Ili nek dignu kredit :)

 

Ti sad pričaš kao da se svaki dan voze s trajektom pa mu je skupo. Ti ne radiš mjesečnu/tjednu kupovinu? 
Dokument? Imam 27 god. Jedino za što sam trebao "dokumente" osobna, putovnica, vozačka (nisam poduzetnik). Neki veliki poduzetnik kad treba ić svaki tjedan po neki papir.
Svaki drugi dan imaš vijesti da ugostitelji cvile za manjim porezom. Kad nema ljudi za radit onda cvile za radnim dozvolama za strane radnike.


16 godina
online
Re: U stranu zemlju bez keša
Horatio_Hornblower kaže...

Čitaj long beach and downtown 95 posto toga ces platit cashom kartice ih interesiraju kao mene sdp i hdz...

Na LA/LB području gotovo ništa živo nisam platio cashom zadnjih... Skoro 20 godina.

Ni kave, kokice, sladolede. Zadnji put ozbiljno nosio gotovinu u SAD prije skoro 25 godina kad nisam znao hoće li mi kartice funkcionirati i gledali su me kao mafijaša.

Prošle godine jedini realni trošak casha su mi bila djeca u Vegasu jer im nisam dao da koriste svoije kartice.

16 godina
online
Re: U stranu zemlju bez keša
HCMAA kaže...
A ti nemaš sitnog...zato uvijek u djepu imam...više sitnog nego banka

A što misliš zašto nemaju sitnog? Pa tko danas još koristi cash.

7 godina
protjeran
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
BlueMax kaže...
O_O_O kaže...

 Na otocima je placanje karticom slabo ili nikako. To nije tehnoloska prepreka, vec je lakse zamraciti gotovinu. Split je medju prvima uveo SMS parking, ali sva manja mjesta gledaju da te oderu ko zeca. Ima iznimaka naravno. Meni su na visu pomfrit, pola porcije (velicina sake) 35 kuna naplatitli. Da ne govorim o ostalim cijenama.

Meni se 35 kn ne čini puno za pomfrit na Visu. Čovjek kod kojeg si ga kupio ima 60 dana za zaraditi novac a ostalih 300 mu je sve dvostruko skuplje nego tebi. Za svaku sitnicu mora kupiti povratnu kartu za trajekt i izgubiti dan. Ili će pomfrit biti 35kn ili taj čovjek mora odseliti. Kad on odseli biti će još skuplje.

 Prije dvije godine bila je duplo veca porcija za 20 kuna, ova porcija od 35 kuna je cca 100-150 grama. U restoranu kilometar udaljenom imam kilo mesa + pomfrit za 55 kuna.

Za 10ak srdela trazi 90 kuna, a za istu cijenu mogu dobiti porciju oborite ribe uz prilog u drugom restoranu. Samo za usporedbu nisam nigdje u Londonu po restoranima platio za pomfirt (puno veci) vise od 25-30 kuna.


Mislim nije problem platit, ali sto tocno placam nije kvaliteta, nije kolicina, a nije ni usluga.

16 godina
online
Re: U stranu zemlju bez keša
O_O_O kaže...

Mislim nije problem platit, ali sto tocno placam nije kvaliteta, nije kolicina, a nije ni usluga.

Ali je lokacija.

Hoćeš li tri puta skuplje platiti u Veneciji kavu na Trgu Sv. Marka nego u uličicama prema Arsenalu? Hoćeš. Je li ista lokacija? Nije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Samo se u Veneciji ne čude cijelo ljeto što im je poluprazna.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 17:25 (Visak).
16 godina
online
Re: U stranu zemlju bez keša
Visak kaže...
Samo se u Veneciji ne čude cijelo ljeto što im je poluprazna.

Isto kao ni u Dubrovniku.

Ako imaš pameti, proučiš ponudu. Ako nemaš jedeš šaku pomfrija za 35 kn.

5 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

ne kuzim u cem je problem koristiti keš za plaćanje? ako u novcaniku drzim osobnu, famoznu karticu od banke, zdravtsvenu valjda mogu i 100kn

bankomati su problem? a sto kad recimo ides u cesku, staro pravilo valjda ko biblija da citas na plakatu od mjenjacnice kolika je provizija. pa se nitko ne buni kad se prica o ceskoj

 

restorani po dalmaciji vjerujem da 95% prima kartice, pa dosta njih i prima narudžbe preko tableta kad dodes na stol. 

 

shvatite da cijene formira ponuda i potraznja. isto kao i u zg recimo, koliko je kava na trgu bana j.j., u areni ili u nekom bircu po novom zg? razlika sigurnih 6-7kn

da je svugdje bajna i posetna situacija nije, da se pokusava oderati turiste istina je, ali ne treba generalizirati

 

zanimljivo kako cemo uvijek prvo sebe popljuvati, a to sto je dobar postotak turista se ponasa ko debili to nikom nista

nismo zlatni ali valjda imamo neki kompleks manje vrijednosti...

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: U stranu zemlju bez keša
SeaCucumber2 kaže...

ne kuzim u cem je problem koristiti keš za plaćanje?

Nitko ni ne govori da je problem za plaćanje, problem je za sve ostalo.

7 godina
protjeran
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Old Iggy kaže...
O_O_O kaže...

Mislim nije problem platit, ali sto tocno placam nije kvaliteta, nije kolicina, a nije ni usluga.

Ali je lokacija.

Hoćeš li tri puta skuplje platiti u Veneciji kavu na Trgu Sv. Marka nego u uličicama prema Arsenalu? Hoćeš. Je li ista lokacija? Nije.

 Ne mislim da su sela po Visu, i Dalmaciji u kategoriji Venecije i Dubrovnika.

 

I da ove godine je bilo duplo manje turista, sto je za mene super, a oni neka dizu cijene.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 19:04 (O_O_O).
16 godina
online
Re: U stranu zemlju bez keša
O_O_O kaže...
Old Iggy kaže...
O_O_O kaže...

Mislim nije problem platit, ali sto tocno placam nije kvaliteta, nije kolicina, a nije ni usluga.

Ali je lokacija.

Hoćeš li tri puta skuplje platiti u Veneciji kavu na Trgu Sv. Marka nego u uličicama prema Arsenalu? Hoćeš. Je li ista lokacija? Nije.

 Ne mislim da su sela po Visu, i Dalmaciji u kategoriji Venecije i Dubrovnika.

Isti je princip. Preseli na Zadar, Makarsku ili Herceg Novi, ako ti odgovara.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice