U stranu zemlju bez keša

poruka: 216
|
čitano: 41.436
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U stranu zemlju bez keša".
16 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Horatio_Hornblower kaže...

Kad sam u americi karibima meksiku svugdje se placa kesevinom pogotovo u jamerici zemlji naprednih...  Kartice su za kupnju neceg na rate i to je to...  Neces rucak pivu kavu i sto ti ja znam kupit karticom...  Pa makar inali sve vrste famoznog paya opet sve je po džepovima... 

U Americi plaćaš gotovinom? Dadadadada...

11 godina
neaktivan
offline
U stranu zemlju bez keša

Došla mi je rodica iz Amerike prije par dana, ona i muž su došli na godišnji. Pita me ima li u nas ApplePay, kako je to zastupljeno, da ona i SADu uopće keš ne nosi, sve preko toga rješaje...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

ako ovu temu otvorim odmah poslije doslaska s cuckom iz jutarnjih divljanja, pričinja mi se da piše "usranu zemlju". valjda zbog nagomilanih bandićevina po jarunu, koje rudi ne pokupi za svojim šerifom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Crucifixion kaže...

Došla mi je rodica iz Amerike prije par dana, ona i muž su došli na godišnji. Pita me ima li u nas ApplePay, kako je to zastupljeno, da ona i SADu uopće keš ne nosi, sve preko toga rješaje...

Počelo je, nije još podržano kod svih. Samo PBZ od "standardnih" banaka.

12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Friday, Friday.....🤯

Neko pravilo je da se novac ne mijenja na autobusnim kolodvorima zračnim lukama, turističkim mjestima, centrima gradova, te da se ne koriste bankomati. To bi svatko trebao znati. Provizija bankomata i korištenja kartice je razlog zašto ju ne koristim.

Ne znam gdje se ti krećeš po Hrvatskoj, ali ja mogu svugdje platiti karticom. Trgovine, apartmani, hoteli, ugostiteljski objekti itd. Ugostitelji te uvijek pitaju kako želiš platiti.
Kako si došao do tih 1% i zašto, samo ti znaš? To je nepošteno što si napisao. Usput je li to rezultat uzorka svih ugostiteljskih objekata na obali ili samo lupetamo?

Lp i dobar provod na odmoru!
vicious
5 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...
Friday, Friday.....🤯

Neko pravilo je da se novac ne mijenja na autobusnim kolodvorima zračnim lukama, turističkim mjestima, centrima gradova, te da se ne koriste bankomati. To bi svatko trebao znati. Provizija bankomata i korištenja kartice je razlog zašto ju ne koristim.

Ne znam gdje se ti krećeš po Hrvatskoj, ali ja mogu svugdje platiti karticom. Trgovine, apartmani, hoteli, ugostiteljski objekti itd. Ugostitelji te uvijek pitaju kako želiš platiti.
Kako si došao do tih 1% i zašto, samo ti znaš? To je nepošteno što si napisao. Usput je li to rezultat uzorka svih ugostiteljskih objekata na obali ili samo lupetamo?

Lp i dobar provod na odmoru!

 Sa sigurnoću ti mogu reći da kod mene na otoku, u Pagu, nema niti jedan kafić gdje možeš platit karticom...

Sve Vas Volim
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Pozdrav!

2007. kada sam kupovao prvi laptop (Gateway 😃) u Best Buyu - Mobile, Alabama, skoro sve kase su bile za kartično plačanje. Izdvojili su me iz reda i neke tete su prebrojale 1050$ uz iščuđavanje.
2019 sam proveo 2 mjeseca po Alabami i Louisiani. Sve sam platio u gotovini. Wallmart, Dillards, restorani itd... sve!
Ne zaboravi da novčanica od 100$ otvara sva vrata.
vicious
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Pozdrav BlackDog22!

Meni je najnevjerojatnija stvar peć na drva napravljena od drveta. To još nitko nije izmislio!

Ja recimo znam dosta radišnih ljudi koji mukotrpno rade, skupljaju novac godinama i onda za gotovinu kupuju kuće, aute, plovila... Ja sam si tako kupio auto, gradim kuću, ulažem.... je da traje, ali izbjegavam banke.

To možeš postići radom i štednjom. Vrijednosti rada i štednje se uče od malih nogu i to ti mogu pokazati bake, djedovi, roditelji itd. Vjerojatno na YT ima nešto o tome.

Recimo jednog kolegu koji je pušio 4-5 šteka Marlbora mjesečno sam odgovorio od pušenja te piljevine i asfalta i čovjek sada skuplja za auto.

Lp i štedi za bolju budućnost! Sve se može naučiti!
vicious
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Dan1234567890 kaže...
markoBT kaže...
Domagoj kaže...
KASA kaže...

Ja ipak više preferiram cash. Kako uopće to beskontaktno na satu ako ne trazi pin ni nist neg samo prislonis...

 

netko mi ga ukrade i u trenu sve potroši onda

Sve sam čekao da netko pita. :-)


PIN upisuješ na satu, jednom dnevno pa ti vrijedi cijeli dan. Ili dok ne skineš sat, onda skidanje sata resetira pa moraš ponovo upisati PIN.

Naravno, prilikom plaćanja moraš ući u meni i odabrati plaćanje satom, tako da ti ne može netko usput nešto nasloniti na sat dok si u tramvaju.

A ako ti otkinu ruku i ne skinu sat s nje? 

 Nazalost, opet ce traziti pin. Kolega Domagoj je malo neprecizno napisao - nije skidanje sa ruke to sto ponovno zahtjeva unos PINa, nego prestanak praćenja pulsa od HR senzora na satu. Ali sviđa mi se kako razmišljaš. :)

Znaju li to potencijalni otkidači ruke? 

42
14 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...
Pozdrav BlackDog22!

Meni je najnevjerojatnija stvar peć na drva napravljena od drveta. To još nitko nije izmislio!

Ja recimo znam dosta radišnih ljudi koji mukotrpno rade, skupljaju novac godinama i onda za gotovinu kupuju kuće, aute, plovila... Ja sam si tako kupio auto, gradim kuću, ulažem.... je da traje, ali izbjegavam banke.

To možeš postići radom i štednjom. Vrijednosti rada i štednje se uče od malih nogu i to ti mogu pokazati bake, djedovi, roditelji itd. Vjerojatno na YT ima nešto o tome.

Recimo jednog kolegu koji je pušio 4-5 šteka Marlbora mjesečno sam odgovorio od pušenja te piljevine i asfalta i čovjek sada skuplja za auto.

Lp i štedi za bolju budućnost! Sve se može naučiti!

 Kak si ti pametan... svima je to jasno ali jebaj ga, život ne čeka... mrčiš, pa namrčiš, pa se moraš skučiti...

 

lako je soliti pamet kreditarcima iz tatine kuće...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...
Pozdrav!

2007. kada sam kupovao prvi laptop (Gateway 😃) u Best Buyu - Mobile, Alabama, skoro sve kase su bile za kartično plačanje. Izdvojili su me iz reda i neke tete su prebrojale 1050$ uz iščuđavanje.
2019 sam proveo 2 mjeseca po Alabami i Louisiani. Sve sam platio u gotovini. Wallmart, Dillards, restorani itd... sve!
Ne zaboravi da novčanica od 100$ otvara sva vrata.

 Arizona, van Phoenixa, sve osim goriva plaća se u cashu.

 

6 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Kako bi bilo uvesti društvo iz zvjezdanih staza...u kojem nema novaca...nema novaca...nema sive ekonomije...mita... korupcije...

Prava lova se čuva u sefu....virtualna u faraday cage....i sad vanzemaljci odluče okupirati švedsku....jednim EM udarom....sve švede pretvorio u siromahe...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 15:39 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Stric_Jura kaže...

 Kak si ti pametan... svima je to jasno ali jebaj ga, život ne čeka... mrčiš, pa namrčiš, pa se moraš skučiti...

 

lako je soliti pamet kreditarcima iz tatine kuće...

 Mora se samo umrijeti. A želje su nešto drugo.

11 godina
neaktivan
offline
U stranu zemlju bez keša

Los angeles (long beach)  new orleans miami i nebrojene karibske luke 90% toga je cash & carry mozes koristit karticu ali vecina i dalje nose us dollars u džepu... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Ma gdje to u LA ljudi nose cash u džepu? :D
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
U stranu zemlju bez keša

Čitaj long beach and downtown 95 posto toga ces platit cashom kartice ih interesiraju kao mene sdp i hdz...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...
Pozdrav BlackDog22!

Meni je najnevjerojatnija stvar peć na drva napravljena od drveta. To još nitko nije izmislio!

Ja recimo znam dosta radišnih ljudi koji mukotrpno rade, skupljaju novac godinama i onda za gotovinu kupuju kuće, aute, plovila... Ja sam si tako kupio auto, gradim kuću, ulažem.... je da traje, ali izbjegavam banke.

To možeš postići radom i štednjom. Vrijednosti rada i štednje se uče od malih nogu i to ti mogu pokazati bake, djedovi, roditelji itd. Vjerojatno na YT ima nešto o tome.

Recimo jednog kolegu koji je pušio 4-5 šteka Marlbora mjesečno sam odgovorio od pušenja te piljevine i asfalta i čovjek sada skuplja za auto.

Lp i štedi za bolju budućnost! Sve se može naučiti!

osim ako ne ulaes, stednja nema smisla.

kamate u banci su nize od inflacije i svake godine zapravo gubis.

ne bih ja bas nase bake i djedove pitao o financijama, osim ako u financijama nisu radili.

 

ovo za cash u USA.. ne znam kaj bi reko, totalno drukcije iskustvo imah.

da, moze se platiti cashom al se uglavnom placa karticama - sve.

meni su se pak ko pura dreku cudili kad bi htio platit debitnom karticom.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
HCMAA kaže...
Kako bi bilo uvesti društvo iz zvjezdanih staza...u kojem nema novaca...nema novaca...nema sive ekonomije...mita... korupcije...

Prava lova se čuva u sefu....virtualna u faraday cage....i sad vanzemaljci odluče okupirati švedsku....jednim EM udarom....sve švede pretvorio u siromahe...

 cini se da si propustio gledati mnogo epizoda 

waaagh
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Pozdrav Jura!

Nažalost nisam pametan niti išta bolji od prosjeka, no i takav možeš nešto postići.

Lp
vicious
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Pozdrav nixass!

Tako je kako je.
Ja sam isto očekivao po iskustvu iz 2007. da im je kartica zakon, no na sreću sam imao dovoljno gotovine. Nema sa time problema. Novac je novac, jedino sa gotovinom imam više kontrole.

Mislim da ljudi ovdje više komentiraju na način:
više od 1 = svi
Manje od 100 = nitko.

Lp i sretno na putovanjima!

vicious
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Pozdrav HCMAA!

"Kako bi bilo uvesti društvo iz zvjezdanih staza...u kojem nema novaca...nema novaca...nema sive ekonomije...mita... korupcije...

Prava lova se čuva u sefu....virtualna u faraday cage....i sad vanzemaljci odluče okupirati švedsku....jednim EM udarom....sve švede pretvorio u siromahe..."

A latinum? Kako se zove ona vrsta iz DS9? Mito, korupcija, siva ekonomija, nekakvo robovlasništvo.... svega ima u ZS!

Lp
vicious
14 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...
Pozdrav Jura!

Nažalost nisam pametan niti išta bolji od prosjeka, no i takav možeš nešto postići.

Lp

 OK mileni, ne mogu, imam dijete čije potrebe pretpostavljam sebi, kredu za stan (švicarci), lizing za auto (ne nije rabljeni primjerak njemačkog sv. trojstva, da imam bolji od susjeda)..

 

a  ti vidim si stalno si vani, na brodu, ne trošiš lovušu (OK, kako vele iz Leta 3 - Mornar: u svakom portu osvježenje, za razonodu ružne žene...)...

 

vidiš kako ja lako zaključujem, jedino si ti lakše zaključio o meni...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Tu kod mene... konkurencija...na dane...prima kartice....na reklami imaju kartice....Ali zna se često viditi crni duck tape zalipljen priko.... Traka se skida prema potrebi....
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Pozdrav Srce Isusovo!

Kažu mi iz Paga da muljaš i da 80% ugostitelja nudi kartično plaćanje.
Osoba koju sam kontaktirao na moje iznenađenje prima samo gotovinu, no ovo mu je prva sezona.
Što je onda istina? 1% sigurno nije. Interesantno. Sada ću baš obratiti pažnju na to.

Da ne ostane samo na tome, ima takvih ugostitelja i po Sloveniji i po Italiji. Samo gotovina.
vicious
12 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Pozdrav Jura!

Nisam ništa zaključio o tebi. Ne znam te. Često te vidim u komentarima, no još nisi na razini Ajara. Nitko od nas nije.

Nije to baš tako. Cca pola godine sam vani. Pola bez primanja. Novac se trosi bio doma ili ne. Tako se učim štediti. Nekada je to bio lijep život, a danas sve ide na gore.
Isti taj novac se može zaraditi i doma, samo što sam već dosta tu gdje sam zapeo i tu mi je mjesto. Tu je moj mir.
Doma život ide nekako drugačije.

Ti si bogat. Imaš dijete.

Pusti što kaže let 3. Filmaši i muzičari prodaju maglu. Što oni znaju?
Naše žene su najbolje. Moj brod nigdje ne pristaje.

Lp!
vicious
16 godina
odjavljen
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...
Friday, Friday.....🤯

Neko pravilo je da se novac ne mijenja na autobusnim kolodvorima zračnim lukama, turističkim mjestima, centrima gradova, te da se ne koriste bankomati. To bi svatko trebao znati. Provizija bankomata i korištenja kartice je razlog zašto ju ne koristim.

Ne znam gdje se ti krećeš po Hrvatskoj, ali ja mogu svugdje platiti karticom. Trgovine, apartmani, hoteli, ugostiteljski objekti itd. Ugostitelji te uvijek pitaju kako želiš platiti.
Kako si došao do tih 1% i zašto, samo ti znaš? To je nepošteno što si napisao. Usput je li to rezultat uzorka svih ugostiteljskih objekata na obali ili samo lupetamo?

Lp i dobar provod na odmoru!

 

Covjece sta ti drobis? Neko pravilo? Jesi ti normalan ajde ti meni reci?

Sletio sam u ponoc u Bratislavu (let iz Dublina) i krenuo na Krk. Dosao tamo u 7-8 ujutro. Gdje sam trebao promjeniti eure u kune? U Dublinu mozda pa da ne bih morao mjenjati u turistickom mjestu? Pa nisam ja retardiran jebote. Hocemo to i turistima reci koji dolaze sa svih strana svijeta? "Odite prvo do Slavonije ili do Zagreba pa tamo razmjenite svoju valutu u kune da vam smrdljivi lesinari na moru na bi uzimali bogatstvo na proviziji"

Ili sam trebao starcima poslati 1000 eura pa da mi razmjene u kune i postom posalju za Dublin??

I da, upravo se o kretanju po hrvatskoj radi - SVUDA mozes platiti karticom osim na moru. Prosle godine u Porecu na plazi ogroman klub. Rasvjeta, glazba, cijeli ambijent prva liga. Primate kartice? NE! Primate eure? NE! E pa jebem ti turizam da ti jebem.

Ja ne kazem da se NIGDJE na moru ne moze platiti karticom ali broj lokala u kojima se moze platiti karticom sigurno nije puno veci (ako je uopce veci) od tih 1% koji sam naveo.

 

Hrvatska je kao turisticka zemlja a za svaki kurac moras imati kes - pocevsi sa jebenim automatima za placanje parkinga. Prosle godine sam potrosio dobrih 150-200 kn na parking na Krku sto samo po sebi nije puno. Ali to su sve bile kovanice i krv sam propisao dok sam to sve uspio razmjeniti. Nitko ti ne zeli usitniti jer svima trebaju a nemas kako platiti parking.

Za vikend sam vodio cure u centar Dublina da vide neku izlozbu. Na aparatu za parking imas gumbe + i - da si podesis do kada zelis da parking traje. Prislonis karticu, izadje ti papiric i to je to. To ce na hrvatskoj obali biti uvedeno za 50 godina kad svi drugi budu imali uvedeno placanje mislima

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...


Ja recimo znam dosta radišnih ljudi koji mukotrpno rade, skupljaju novac godinama i onda za gotovinu kupuju kuće, aute, plovila... Ja sam si tako kupio auto, gradim kuću, ulažem.... je da traje, ali izbjegavam banke.


 

Ajde ti meni lijepo reci gdje zivis dok ti se kuca gradi? Imas zenu, djecu?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

@Friday....

 

 

sve što si rekao za idiotizam u kvazi turističkoj zemlji s ne primanjem eura stoji, ali tako je i u Borisovoj prćiji (VB) - nemaš funte - odjeb je lansiran!

 

naravno, kod njih radi plaćanje karticom...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
viciousone kaže...
Pozdrav Srce Isusovo!

Kažu mi iz Paga da muljaš i da 80% ugostitelja nudi kartično plaćanje.
Osoba koju sam kontaktirao na moje iznenađenje prima samo gotovinu, no ovo mu je prva sezona.
Što je onda istina? 1% sigurno nije. Interesantno. Sada ću baš obratiti pažnju na to.

Da ne ostane samo na tome, ima takvih ugostitelja i po Sloveniji i po Italiji. Samo gotovina.

 E pa laže ti... Niti jedan kafiću Gradu Pagu ne prima kartice. Restorani svi nude kartično plačanje. A moram primjetit da si baš neki požrtvovan kad si odmah brže bolje nazvao frenda da provjeriš moje navode...

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 8:46 (Srce Isusovo).
16 godina
odjavljen
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Stric_Jura kaže...

@Friday....

 

 

sve što si rekao za idiotizam u kvazi turističkoj zemlji s ne primanjem eura stoji, ali tako je i u Borisovoj prćiji (VB) - nemaš funte - odjeb je lansiran!

 

naravno, kod njih radi plaćanje karticom...

 

Znam, meni samo kartice i trebaju. Ja bas nikad kod sebe nemam kesa. Iako, sjecam se da sam na par mjesta uspio platiti eurima ali sam dobio nazad funte

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice