Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

poruka: 10
|
čitano: 5.923
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć".
16 godina
online
Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

Ako želiš ući u email, uzmi gavranovo pero i zabodi ga u venu na lijevom zapešću te krvlju unesi svoje ime

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

Jel to vrijedi samo za prijavu na mobitelu? Hoće se na webu/laptopu moći normalno pristupiti kao i do sada sa lozinkom? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Privatni računi na servisu Outlook.com više se
Slow Rodriguez kaže...

Jel to vrijedi samo za prijavu na mobitelu? Hoće se na webu/laptopu moći normalno pristupiti kao i do sada sa lozinkom? 

Vrijedi za sve email klijente koji koriste Basic autentikaciju za Outlook servise.

Novost je u tome što najavljuju ukidanje iste na datum : 16.09.2024

Što je Basic autentikacija?

Basic Authentication simply means the application sends a username and password with every request, and those credentials are also often stored or saved on the user’s device.

Svi koji do tada ne prijeđu na neku pametniju šemu autentikacije na Outlook email servis, neće se moći logirati, a to je bilo što , što ne šalje naivno korisničko ime i lozinku sa svakim zahtjevom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 13:09 (gpd).
7 godina
offline
Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

Kužim, ali koliko vidim to je samo za prijavu na mobitelu? Nigdje ne spominju za web sučelje(laptop) ili? 

 

Šta je najjednostavnije učiniti? 

 

Koristim na iPhoneu Hotmail račun, u njihovoj originalnoj Apple Mail aplikaciji. Jel to znači da ne moram ništa mijenjati u načinu korištenja? 

 

Objašnjena su im žešći fail.. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Privatni računi na servisu Outlook.com više se
Slow Rodriguez kaže...

Kužim, ali koliko vidim to je samo za prijavu na mobitelu? Nigdje ne spominju za web sučelje(laptop) ili? 

 

Šta je najjednostavnije učiniti? 

 

Koristim na iPhoneu Hotmail račun, u njihovoj originalnoj Apple Mail aplikaciji. Jel to znači da ne moram ništa mijenjati u načinu korištenja? 

 

Objašnjena su im žešći fail.. 

 Ide i na webu isto. Koristim Outlook mail već godinama i od kako se pojavila aplikacija Authentificator od MS-a logiram se i na računalu pomoću aplikacije. Znači kada ukucaš username nema šifre nego ideš Send Notification, za sekundu ti na Androidu stiže poruka i klikneš na jednu od 3 ponuđena broja a broj ti bude ispisan na ekranu računala. Super stvar ali sam nekoliko puta morao kucati šifru kada zbog nekih problemčića taj način prijave nije radio a hitno sam morao pristupiti OneDrive datotekama. Ako ti se nešto zezne na Androidu ili ostaneš bez mobilne konekcije morat će napraviti neki alternativni način za pristup podacima. Možda neke jednokratne tokene kao na Gmailu koje čuvaš posebno.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
7 godina
offline
Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

Hvala ti puno na objašnjenu. A recimo šta u slučaju kada mijenjaš mobitel, šta onda sa aplikacijom Autentificatorom od Microsofta? Ili ne daj Bože da ti se mobitel pokvari ili ga negdje izgubiš?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Privatni računi na servisu Outlook.com više se
Slow Rodriguez kaže...

Hvala ti puno na objašnjenu. A recimo šta u slučaju kada mijenjaš mobitel, šta onda sa aplikacijom Autentificatorom od Microsofta? Ili ne daj Bože da ti se mobitel pokvari ili ga negdje izgubiš?

 Imaš u aplikaciji Authentificator da uradiš backup svih accounta na cloud, odabereš na koji. Ja osobno kombiniram 2 Outlook accounta, jedan mi je rezervni (za sada radi jer može i sa samom šifrom). Aplikacija ima i funkciju 2FA za bilo koji servis, password manager koji dijeli sa Edge browserom, te autofill formi. Ako izgubiš ili oštetiš mobitel ponovo se ulogiraš i vratiš accounte sa clouda. Kada resetujem mobitel i ponovno podešavam Authentificator jednostavno ponovno podesim tako što se prije reseta ulogiram u sve accounte koje koristim sa 2FA i veoma brzo ih ponovno dodam. Poželjno je kada se koristi 2FA da snimiš negdje tokene u slučaju da ostaneš bez pristupa (mega.io nudi tu opciju) da možeš otključati account. U početku je sve malo komplicirano ali vjeruj ako se dnevno nekoliko puta moraš ulogirati i unijeti šifru ovo rješenje od Microsofta je genijalno. Za korisnike Gmail-a sve baš i nema puno smisla jer nativna 2FA podrška u Androidu radi savršeno bez ikakvih aplikacija i najbolje je Google account ostaviti da radi na svoj način.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
7 godina
offline
Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

Okej. Nemam ovaj tjedan vremena da se s tim poigram, ali budem sljedeći tjedan. Ako gdje zapnem, ja ti se javim, da mi pomogneš, ako nije problem..

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

at your service 

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Privatni računi na servisu Outlook.com više se neć

Meni se u zadnje vrijeme dogada da skoro ostanem bez mail racuna (outlook.com) na novom windowsu i mobitelu, da nisam jos uvijek ostao logiran na starom windowsu, 100%  bih vec ostao bez vlastitog racuna jer mi na "novim" nije dozvoljavao da se logiram....... sto je najgore, pristupam s istih IP adresa. Jos te prisiljavaju da navedes drugu mail adresu kao dodatnu zastitu.... a broj mobitela ne zelim unositi. Jeeš ti to kada se sam sa sobom moras boriti da ne ostanes bez racuna....

 

Manje sam problema imao bez antivirusne zastite (false positive.... gdje znam 100% da file-ovi nisu tamperovani, open source) i tih "2fa" karafeka....

 

Je** h ja u u**...

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 22:33 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice