Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

poruka: 36
|
čitano: 11.376
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon".
12 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Definiraj staru kramu?
Imaš li uvid u to iz prve ruke?

Ovaj trenutni rat ti pokazuje da je "krama" proizvedena na zapadu itekako dobra.
vicious
2 godine
protjeran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Krala jer je krema, stara..
Neće nikom donirat f 35.
Te stvari koje dobijemo zahtijevaju servis koji well guess who radi i tko plaća. Istroše vozila u širenju demokracije(na kojem okrenu paru) i onda ga doniraju dalje.
Oni ga nastave servisirati za novce. Win Win. Jebeno su pametni ti Ameri, šta je je.
14 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
silvio3105 kaže...
Krala jer je krema, stara..
Neće nikom donirat f 35.
Te stvari koje dobijemo zahtijevaju servis koji well guess who radi i tko plaća. Istroše vozila u širenju demokracije(na kojem okrenu paru) i onda ga doniraju dalje.
Oni ga nastave servisirati za novce. Win Win. Jebeno su pametni ti Ameri, šta je je.

 kad se kupuje oružje, zapravo se ne kupuje oružje već "odnosi". Ponekad je isplativo kupiti neki otpad koji ne vrijedi ništa i odmah ga reciklirati, jer u igri su još mnoge druge stvari. Eno, kupili su naši Patrije po visokim cijenama od Finaca, ali su Finci vjerojatno lobirali kod našeg ulaska u EU. Katar je kupio hrpu oružja od Francuske, ali je Macron lobirao da dobiju svjetsko u nogometu (zapravo je Platiniju postavio ultimatum). Naši su kupili Bradleye u upitnom stanju, ali u slučaju nekakvih neprilika imamo podršku SAD. Mnoge zemlje kupuju oružje koje im uopće ne treba niti će im ikada trebati, ali u paketu dolaze razni benefiti koji su važniji.

Dabome da su pametni, da nisu ne bi bili tu gdje jesu. Svaka zemlja štiti svoje interese. Oni koji to ne čine nisu niti najmanje pametni.

14 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b

evo naše pilote poučavaju penzići francuske avijacije na "našim" avionima (znači Rafalei koji su neperspektivni za FA) koji imaju koliko 2/3 resursa potrošenih i obuka se vrši na njima ?!?!

 

jako dobra kupovina, siguran sam da će Plenky dobiti popust na ljetovanje u Franc. Polineziji...

Ju je je? Je ju je!
2 godine
protjeran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Ne znam šta da ti kažem na takvo razmišljanje i situaciju
14 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Stric_Jura kaže...

evo naše pilote poučavaju penzići francuske avijacije na "našim" avionima (znači Rafalei koji su neperspektivni za FA) koji imaju koliko 2/3 resursa potrošenih i obuka se vrši na njima ?!?!

 

jako dobra kupovina, siguran sam da će Plenky dobiti popust na ljetovanje u Franc. Polineziji...

  Treba biti realan. Francuzima su možda neperspektivni (iako AFAIK njihova mornarica i avijacija imaju još Rafalea u backlogu) jer si mogu priuštiti bolje. Možemo li mi iskeširati 5 ili 10 milijardi? Jedva se i za ovo skupilo.
Potrošenost resursa je nepoznanica. Povijest pokazuje da airframeovi uglavnom mogu izdržati puno više nego se prvobitno procijeni. 

silvio3105 kaže...
Ne znam šta da ti kažem na takvo razmišljanje i situaciju

 Ne trebaš mi ništa reći, nego možda razmisliti o onome što sam napisao. Naravno da u svijetu postoji borba za nadmoć kao što postoji i na svakoj nižoj razini. To je prirodno. Što si niže u toj hijerarhiji izbor ti je manji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice