Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

poruka: 14
|
čitano: 2.618
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira".
15 godina
offline
Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

Onda netko veli da je Bitcoin nestabilan i rizičan...

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

Twitter je bio napuhani balon, namamili  su Muska da ga kupi, (ukoliko Musk ne bi kupio Twitter, platio bi kaznu od 1 milijarde $.)

Kad je došao Musk u Twitter zatekao je da na 4 zaposlenika , 3 sjede a 1 radi. Nakon layoffsa, ostalo je 1500 ljudi, a i to je previše.

Jack Dorsey je mudro zadržao svoj udio u Twitteru, ali je i pokrenuo novu platformu Bluesky., čovjek je zaslužan za osnivanje i prenapuhavanje Twittera.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2024 19:20 (gpd).
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

Opet Twitter i Musk zive "rent free" u glavama.

 

No ako cemo vec komentirati, onda valja reci da je X nije dionicko drustvo i ovo izvaljivanje "procjena" vrijednosti je doslovno metodom "ad gluetus".

X vrijedi onoliko koliko je netko voljan platiti za njega, a kako nije na prodaju, vrijedi negdje izmedju 50 centi i bilijarde.

Bilo koja odabrana brojka u tom rasponu jednako je tocna ko i ovo baljezganje na WaPo-u. 

 

Usput, simpaticno mi ovo linkanje na clanke iza paywall-a.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
6 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

Mislim da vi ne kužite zašto je Musk kupio Twitter. Nije sve u novcu

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezul
Sve 5 ali kad dobijem link za twiter muka mi dojde..to sranje nikad nisam volio koristit..a vidim da i ostali dio svijeta slicno razmislja.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezul
syncmaster245b kaže...

 

No ako cemo vec komentirati, onda valja reci da je X nije dionicko drustvo i ovo izvaljivanje "procjena" vrijednosti je doslovno metodom "ad gluetus".

X vrijedi onoliko koliko je netko voljan platiti za njega, a kako nije na prodaju, vrijedi negdje izmedju 50 centi i bilijarde.

U SAD-u firma ne mora biti izlistana na burzi da bi dionice imale vrijednost i trgovalo se s njima.

Fair market value određuju invensticijske / revizionarske kuće, a samim dioicama se trguje direktno.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezul
syncmaster245b kaže...

Opet Twitter i Musk zive "rent free" u glavama.

 

No ako cemo vec komentirati, onda valja reci da je X nije dionicko drustvo i ovo izvaljivanje "procjena" vrijednosti je doslovno metodom "ad gluetus".

X vrijedi onoliko koliko je netko voljan platiti za njega, a kako nije na prodaju, vrijedi negdje izmedju 50 centi i bilijarde.

Bilo koja odabrana brojka u tom rasponu jednako je tocna ko i ovo baljezganje na WaPo-u. 

 

Usput, simpaticno mi ovo linkanje na clanke iza paywall-a.

 Prije nepunih 2 tjedna je bio članak da banke, u potezu neviđenom od 2008. Krize nisu uspjele prodati svoj dug stvoren kreditom za kupnju Tvitera, što bi meni, kelneru, reklo da nitko ne želi kupiti tviter čime mu vrijednost sa 100% sigurnošću nije ona po kojoj je kupljen.

 

Što je i bit ovoga članka, samo sa dodatnim informacijama da ni investitori ne misle da išta vrijedi.

 

Pomozi ti Elonu! Reci ti Saudijskom režimu koji je prepilio novinara i koji je Elonu pomogao da kupi free speech platformu da to vrijedi!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

Mislim da nas tu na forumu nebi trebalo bas biti puno brige koliko jedan X vrijedi ako mu dionice nemozemo kupiti.

Sa druge strane raznoraznim analiticarima nebi trebalo vjerovati kada daju procjene jer jedan S&P, koji je NRSRO, pred kongresom hladno priznaju da lazu iz osobne koristi i to je OK. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 13:15 (konjRR).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezul
syncmaster245b kaže...

Opet Twitter i Musk zive "rent free" u glavama.

 

No ako cemo vec komentirati, onda valja reci da je X nije dionicko drustvo i ovo izvaljivanje "procjena" vrijednosti je doslovno metodom "ad gluetus".

X vrijedi onoliko koliko je netko voljan platiti za njega, a kako nije na prodaju, vrijedi negdje izmedju 50 centi i bilijarde.

Bilo koja odabrana brojka u tom rasponu jednako je tocna ko i ovo baljezganje na WaPo-u. 

 

Usput, simpaticno mi ovo linkanje na clanke iza paywall-a.

 Možda cijena pada jer su Musku nacističke/fašističke ideje o hipermaskulinitetu "interesantne opservacije"?

 

"Reich Effect"

 

Ili jer dijeli videe drugog redikula sa stavom "nisam nacist nego samo pitam povjesničara koji je nacist" Tuckera Carlsona gdje mu gost tvrdi da je Hitler pobio onoliko Židova, ne jer je htio, već zato što nije "bio spreman za toliko zarobljenika pa ih je bilo bolje humano ubit u plinskim komorama nego da umru od gladi"?

 

Inače, ne znam gdje je svijet otišao kad se recikliraju ideje od proto-fašizma, koje smo reciklirali i 90ih preko mjernja lubanja, testosterona i "muške bijelosti", sa napomenom da su to nekada djelili redikuli i Senatori južnjačkih država, dok danas to dijeli najbogatiji čovjek na svijetu na platformi sa milijunima korisnika.

 

(Ili su onlajn muške iskompleksirane pičke zauzele sve pore društva, pa im imponira kad najbogatiji čovjeka na svijetu dijeli njihovo pičkasto mišljenje da njima treba vladati "močni muškarac visokog testosterona".

Vratite mi četnike i ustaše ko boga Vas molim :D)

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezul
Bukva kaže...

U SAD-u firma ne mora biti izlistana na burzi da bi dionice imale vrijednost i trgovalo se s njima.

Fair market value određuju invensticijske / revizionarske kuće, a samim dioicama se trguje direktno.

 Ma jasno, no u ovom slucaju posve je jasno da svi ovi tekstovi nisu motivirani samo "fair market-om"

 

"Fair market" je ono koliko ti je netko voljan platiti, kao sto sam vec rekao u upisu gore.

Meni novi plug vrijedi 1000 eura (jer mene interesira obradjivanje zemlje), tebi kojem nemas blagog interesa za oranje, vrijedi 10 eura.

Na kraju, kolika je vrijednost pluga?

Onolika koliko je netko voljan platiti za njega ovisno o potrebi/upotrebi.

 

Uostalom, u citiranim clancima svi "procjenjuju" onako odokativno, elem lupetaju "ad gluteus"

 

Suludo je da raspravljamo o ovome (vrijednosti akvizicije) kad ta vrijednost apsolutno nista ne znaci obicnim gradjnaima, osim onima koji imaju politicku agendu.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
8 mjeseci
offline
Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

Pratim ga svakodnevno i gazda je posljednjih 15 dana ubacio u šestu brzinu i koristi svoj kupljeni alat za potrebe ..kada ono, 5.11?

Isključivo pozicioniranje  na jednoj strani i direkrno etiketiranje sviju.

Pošto pratim veliki bazen svih zbivanja na toj mreži (osim domaćih, jer Twitter/X je kod nas mrtav konj).. a pratim od 2010, na toj mreži sada buja najekstremniji rasizam, nacionalizma u najprimitivnijem obliku, netrpeljivot i isključivost.

A kakva je tek histerija kada neko poremećeno dijete negdje nekog upuca ili onaj događaj iz Njemačke.

Ubit, zatuć, protjerat... ništa se ne sankcionira. Apsolutno ništa. Čak postovi koji prime nekoliko desetina tisuća prijava.

Divna sloboda govora.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezul
Maskeron kaže...

Pratim ga svakodnevno i gazda je posljednjih 15 dana ubacio u šestu brzinu i koristi svoj kupljeni alat za potrebe ..kada ono, 5.11?

Isključivo pozicioniranje  na jednoj strani i direkrno etiketiranje sviju.

Pošto pratim veliki bazen svih zbivanja na toj mreži (osim domaćih, jer Twitter/X je kod nas mrtav konj).. a pratim od 2010, na toj mreži sada buja najekstremniji rasizam, nacionalizma u najprimitivnijem obliku, netrpeljivot i isključivost.

A kakva je tek histerija kada neko poremećeno dijete negdje nekog upuca ili onaj događaj iz Njemačke.

Ubit, zatuć, protjerat... ništa se ne sankcionira. Apsolutno ništa. Čak postovi koji prime nekoliko desetina tisuća prijava.

Divna sloboda govora.

 Ne zelim ulaziti u to.

Zasigurno imas dobrih argumenata za svoje stajaliste i vjerojatno bih se i slozio po "nekoliko katedri" sa tvojim stajalistima (iako bih vjerojatno bio i protiv po nekoliko njih).

 

 

No ovdje govorimo o fiktivnoj vrijednosti twittera, cije iznosenje pa makar i kao i nagadjanje je prvenstveno politcki motivirano.

 

Tko god je imalo informiran u dnevno politickim situacijama, ne moze reci da je ovdje samo  rijec o objektivnoj trzisnoj vrijednosti.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 18:59 (syncmaster245b).
8 mjeseci
offline
Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezultira

Vrijednost je onolika koliko je nekom učinkovit predmet kupnje.

Whatsapp je bio jedan mali ured sa par desetaka uposlenih.

FB gazda je poželio imate sve te telefonske brojeve.

Stvorila se vrijednost.

Evo ja recimo pridonosim X-u i podižem mu vrijednost godišnjom Premium preplatom, ma koliko negativnog imao reći o tom okupljalištu.

No, naravno da pretplatnici tamo ništa ne pridonose sa vrijednošću, pa makar se svi preplatili.

Sve u svemu, neće završit dobro. I biti će mi žao. Jedina mreža koju pratim.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pad vrijednosti X-a: akvizicija Twittera rezul
Maskeron kaže...

Vrijednost je onolika koliko je nekom učinkovit predmet kupnje.


 

 Nisam li ja upravo to rekao u svom inicijalnom upisu?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice