Otkriće kisika u morskim dubinama dovodi u pitanje

poruka: 5
|
čitano: 6.736
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriće kisika u morskim dubinama dovodi u pitanje".
15 godina
offline
Otkriće kisika u morskim dubinama dovodi u pitanje

u kojem smislu "dovodi"* u pitanje"? život na zemlji možda uopće nema porijeklo? 

 

"dovodi" otkud i kamo? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 11:01 (Ajar).
Moj PC  
4 3 hvala 0
15 godina
offline
Otkriće kisika u morskim dubinama dovodi u pitanje

Dovodi u pitanje dosadašnje vjerovanje glede proizvodnje kisika na Zemlji. I posljedično nastanka života. Glupo je što se uopće spominje vjerovanje u kontekstu znanosti. Ima da se zna, a ne vjeruje.

 

Nije li vjerovanje za zadrte? Takav se narativ forsira u svijetu tj. "znanstvenom svijetu"... A i na ovome forumu od kada postoji.

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Otkriće kisika u morskim dubinama dovodi u pitanje

Ovdje se vjerojatno misli na GOE (great oxidation event) kad se Zemljina, prvotno reduktivna atmosfera počela obogaćivati kisikom - proces je trajao preko 500 milijuna godina! - zbog pojave cijanobakterija. No ako kisik nasaje abiogeno, geokemijskim procesom, onda za GOE cijanobakterije nisu potrebne. Tako nekako stvari stoje. A o čemu se zapravo radi tek treba istražiti. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 12:07 (danen).
 
4 0 hvala 5
16 godina
offline
Otkriće kisika u morskim dubinama dovodi u pitanje

Ima da nam Njonjo postane tvornica kisika, pošto se radi o mjestu gdje sunce ne prodire. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriće kisika u morskim dubinama dovodi u pit
danen kaže...

Ovdje se vjerojatno misli na GOE (great oxidation event) kad se Zemljina, prvotno reduktivna atmosfera počela obogaćivati kisikom - proces je trajao preko 500 milijuna godina! - zbog pojave cijanobakterija. No ako kisik nasaje abiogeno, geokemijskim procesom, onda za GOE cijanobakterije nisu potrebne. Tako nekako stvari stoje. A o čemu se zapravo radi tek treba istražiti. 

 No po meni je vrlo upitno da su ovakve naslage "polimetalnih čvorova" baš u takvoj kombinaciji postojale prije 2,46 milijarde godina. Pa tada nije još postojala ni tektonika ploča, navodno nije bilo ni dubina ni planina - more je stoga bilo plitko i rasprostranjeno na mnogo većoj površini i nije bilo tako oštrog razdvajanja geologije oceanskog dna i tla. No s druge strane, možda je ona bilo i više takvih naslaga... tko će ga znati. Ja samo neznam kako se nebi takve razlike potencijala brzo izjednačile, tj. "potrošile baterije" ? Mislim, ono, prvi zakon termodinamike (zakon o očuvanju energije) i tako to... A zašto neke još neotkrivene bakterije koje koriste kemosintezu kao metabolički proces nebi otpuštale kao nusprodukt kisik? Možda je dolje dovoljno jako magnetsko polje za radiolizu vode ? Neki obrnuti Krebsov ciklus? Ili barem prekursor za simbiotički odnos sa drugim organizmom koji bi potom oslobađao kisik?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice