Nova tehnologija leća mogla bi dokinuti izbočine z

poruka: 123
|
čitano: 23.726
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova tehnologija leća mogla bi dokinuti izbočine z".
11 godina
offline
Re: Nova tehnologija leća mogla bi dokinuti izboči
Osim što jest istina...
ne svaki od njih ofkors, uvijek ima puritanaca u svemu, ali sve više i više se njih služi i mobitelom uz fotoaparat, ovisno od prilike, pogotovo mlađi
12 godina
offline
Re: Nova tehnologija leća mogla bi dokinuti izboči
picajzla0707 kaže...
Osim što jest istina...
ne svaki od njih ofkors, uvijek ima puritanaca u svemu, ali sve više i više se njih služi i mobitelom uz fotoaparat, ovisno od prilike, pogotovo mlađi

 Imam puno kolega fotoreportera i apsolutno ni jedan ne koristi mobitel za profi posao. Ako imaš koji primjer, rado ću prihvatiti da sam bio u krivu.

11 godina
offline
Re: Nova tehnologija leća mogla bi dokinuti izboči
mjaneci3 kaže...

 Imam puno kolega fotoreportera i apsolutno ni jedan ne koristi mobitel za profi posao. Ako imaš koji primjer, rado ću prihvatiti da sam bio u krivu.

 ima, više tih primjera...

nedavno stojimo ispred suda u zadru, nas 5-6 novinara i 5-6 fotografa, čekamo da nekog kretena dovezu u marici i privedu

obično ih dovezu 50-ak metara dalje, pa fotografi imaju vremena pripremit se, ovaj put dovezli su ga do samog ulaza, trojica dižu fotoaparat i fotkaju, dvojica vade mobitele i fotkaju... nakon toga je nastala rasprava dok smo čekali odvjetnika i iz tog izvora (a od njih 5-6 su sve profi fotografi koji rade godinama) ti dajem info da dobar dio njih koristi i mob i fotoaparat, ovisno o prilici, da da ima i jedan među njima koji je puritanac i mob ne koristi za fotke

 

to je samo jedan primjer, naša dva fotografa koriste i mob i fotoaparat non-stop, ovisno kako im se da ili kako što zatreba

isto tako relativno nedavno, vozimo se s terena, fotograf stane uz cestu, izvadi mob i uslika nešto - zalazak sunca, kasnije je to izašlo na zadnjoj stranici novina uz nekakav bezvezni komentar urednice

 

isto kao što je prije 20 godina tabu bio digitalni fotoaparat, danas je to mobitel - ali se itekako koristi u praksi, ljudi su prije svega praktični, ako može proć i fotka s mobitela, zašto se jebavat s opremom koju trebaš vaditi iz prtljažnika, pa iz torbe, pa spajati dijelove... kad možeš izvaditi mob i okinuti fotku u sekundi

 

EDIT

sad sam se sjetio još jednog primjera... prije desetak godina jave nam da ruše nekakav zid, susjedi se kolju, policija došla, vriska, galama

javljam novinaru i fotografu koji u blizini rade nekakvu anketu, stižu tamo, žena vrišti, policija je nateže, fotograf vadi opremu, sastavlja... novinar vadi mob i slika nabrzaka

dolaze u redakciju, fotograf ima tehnički odlične fotke, ali akcije nula, novinar ima par fotki, loše, mutne, ali akcija u prvom planu - pogodi koje su fotke bile glavne u tisku, usprkos prosvjedovanju grafičara da su loše, mutne i neupotrebljive

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 8:46 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice