Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – autom

poruka: 403
|
čitano: 58.381
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – autom".
16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...

Da, to nije plaćanje kriptovalutama.

 Za kupca je. Kupac plaća kriptovalutom. Treba mu samo Bitcoin adresa od GoCrypta, ne mora zapravo ni znati što su kune. Dakle, naslov je s aspekta kupca točan. S aspekta trgovca nije. To je solidna točnost za naslove na današnjim portalima.

Pitanje je tko plaća što.

Kupac ne može kupiti kriptovalutom, može platiti samo u kunama, pitanje je tko za koga plaća.

Npr. kao i kod namjenskih kredita, uzimaš npr. kredit u EUR, imaš s bankom ugovor u EUR, plaćaš mjesečno u kn, isplata prodavaču od strane banke je u kn. Računi prema tebi su u kn, sve kasnije potrebe / posljedice su u kn.

Tako i ovdje s kripto - na kraju je sve u kn, samo je pitanje koji je točan modus operandi. Zato sam i rekao da je to samo marketinška fora.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
ihush kaže...

 -glupost. Kupac/vlansik automobila je tad tko? Osobni podaci? Kupad je tad mjenjačnica, tj ona pravna (ili fizička) osoba koja isplačuje novac trgovini na žiro račun kao jedini legalan način poslovanja.

-ako trgovac ima devizni žiro račun, možeš uplatiti devize na taj račun, ako ima BC račun, tad možeš na taj račun.. ako nema ne možeš. Nema. Taj posao radi posrednik-mjenjačnica i upravo to ne može raditi, nezakonito, odnosno, može za druge robe, ali ne za auto. Čitav text je besmislica dok je autor pogubljen ako misli da je kupnja čokolade jednaka kupnji automobila i pravila koja uz trgovinu idu kao račun, oib..

 Ja znam da bi ti svaku kupovinu najradije zakomplicirao do besvijesti i ugušio sam sebe u gomili propisa koje ne razumiješ.

 

Jesi kupovao kad šta preko Interneta i plaćao Bitcoinom? Očigledno nisi. Evo pogledaj recimo na Neweggu kako to lijepo funkcionira. Logiraš se sa svojom accountom. Odabereš robu, platiš Bitcoinom. Eureka - podaci od kupca i adresa su vidljivi iz tvojeg Newegg accounta. Bitcoin uplata im sjedne na adresu koja je kreirana samo za tvoju narudžbu i poznata je samo tebi tako da ne može biti dvojbi oko izvršenja iste. To si mogao i sam proučiti, ali očigledno i ti voliš da ti ja držim lekcije, umjesto da sam malo pogledaš kako stvari funkcioniraju u razvijenom svijetu.

 

Karić automobili na svojim stranicama još nemaju definiran postupak plaćanja kriptovalutama, ali za pretpostaviti je da će implementirati nešto slično. Ako su pametni istaknuti će cijene i u Bitcoinima, za maksimalni marketinški učinak.

16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
 

Jesi kupovao kad šta preko Interneta i plaćao Bitcoinom?

Kupovina preko neta nije osto što i kupovina u RH.

Ono što je moguće vani ne mora značiti i da je moguće u RH, dapače.

5 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...

Da, to nije plaćanje kriptovalutama.

 Za kupca je. Kupac plaća kriptovalutom. Treba mu samo Bitcoin adresa od GoCrypta, ne mora zapravo ni znati što su kune. Dakle, naslov je s aspekta kupca točan. S aspekta trgovca nije. To je solidna točnost za naslove na današnjim portalima.

 Nije. Kupac dobija racun u kunama. Kako ti tumiacis onda moze platiti u bilo cemu sto je neko spreman pretvoriti u kune. Onda se auto u Hrvatskoj moze kupiti i kokosima jer klaonica ce kupiti kokosi i dati kune koje ce onda trgovac uzeti i dati auto. Kupac je dao kokosi. To je tvoje vidjenje ekonomije ;) Zakonsko sredstvo placanja u Hrvatskoj su kune. I nista vise ni manje od toga. Doduse ti nisi opterecen zakonima ;) Steta sto poreska uprava nema razumijevanjee za tvoj inovativan i neopterecen zakonima pristup ekonomiji ;)

 

A i sam kazes da ne drzis pare u BT. zasto kada je to toliko dobro i buducnost ;) Ili jednostavno nemas para u sta sam sprema povjerovati s obzirom na znanje koje pokazujes ;)

4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Old Iggy kaže...

Kupovina preko neta nije osto što i kupovina u RH.

Ono što je moguće vani ne mora značiti i da je moguće u RH, dapače.

 Pa nisu na Neweggu implementirali Sveti Gral nego najobičniju registraciju/prijavu kupaca putem korisničkog imena i lozinke. To imaju i naši webshopovi.

 

ihusha muči kako će Karić znati tko mu je kupio auto, ako mu iznenada sjednu nekakvi bitkojni. Za pretpostaviti je da neće zivkati sve redom tko ih je poslao, već će od kupaca tražiti da se na neki način registriraju prije kupovine (možda će morati unijeti čak i OIB). S tim da Bitcoin adresa naravno neće biti od Karića, već od GoCrypta, ali iz Bitcoin adrese  je ionako nemoguće zaključiti koja je čija...

16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...

Pa nisu na Neweggu implementirali Sveti Gral nego najobičniju registraciju/prijavu kupaca putem korisničkog imena i lozinke. To imaju i naši webshopovi.

 

ihusha muči kako će Karić znati tko mu je kupio auto, ako mu iznenada sjednu nekakvi bitkojni. Za pretpostaviti je da neće zivkati sve redom tko ih je poslao, već će od kupaca tražiti da se na neki način registriraju prije kupovine (možda će morati unijeti čak i OIB). S tim da Bitcoin adresa naravno neće biti od Karića, već od GoCrypta, ali iz Bitcoin adrese  je ionako nemoguće zaključiti koja je čija...

Ti ne razumiješ hrvatski jezik?

Kariću neće sjesti nikakvi bitkojni. Nemaju mu na što ni kako sjesti.

5 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
ihush kaže...

 -glupost. Kupac/vlansik automobila je tad tko? Osobni podaci? Kupad je tad mjenjačnica, tj ona pravna (ili fizička) osoba koja isplačuje novac trgovini na žiro račun kao jedini legalan način poslovanja.

-ako trgovac ima devizni žiro račun, možeš uplatiti devize na taj račun, ako ima BC račun, tad možeš na taj račun.. ako nema ne možeš. Nema. Taj posao radi posrednik-mjenjačnica i upravo to ne može raditi, nezakonito, odnosno, može za druge robe, ali ne za auto. Čitav text je besmislica dok je autor pogubljen ako misli da je kupnja čokolade jednaka kupnji automobila i pravila koja uz trgovinu idu kao račun, oib..

 Ja znam da bi ti svaku kupovinu najradije zakomplicirao do besvijesti i ugušio sam sebe u gomili propisa koje ne razumiješ.

 

Jesi kupovao kad šta preko Interneta i plaćao Bitcoinom? Očigledno nisi. Evo pogledaj recimo na Neweggu kako to lijepo funkcionira. Logiraš se sa svojom accountom. Odabereš robu, platiš Bitcoinom. Eureka - podaci od kupca i adresa su vidljivi iz tvojeg Newegg accounta. Bitcoin uplata im sjedne na adresu koja je kreirana samo za tvoju narudžbu i poznata je samo tebi tako da ne može biti dvojbi oko izvršenja iste. To si mogao i sam proučiti, ali očigledno i ti voliš da ti ja držim lekcije, umjesto da sam malo pogledaš kako stvari funkcioniraju u razvijenom svijetu.

 

Karić automobili na svojim stranicama još nemaju definiran postupak plaćanja kriptovalutama, ali za pretpostaviti je da će implementirati nešto slično. Ako su pametni istaknuti će cijene i u Bitcoinima, za maksimalni marketinški učinak.

 Nemaju jer ne mogu ni imati. Zakon im to brani.... Al hej ti si neopterecen zakonima ;)

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
..

 Ja znam da bi ti svaku kupovinu najradije zakomplicirao do besvijesti i ugušio sam sebe u gomili propisa koje ne razumiješ.

 

Jesi kupovao kad šta preko Interneta i plaćao Bitcoinom? Očigledno nisi. Evo pogledaj recimo na Neweggu kako to lijepo funkcionira. Logiraš se sa svojom accountom. Odabereš robu, platiš Bitcoinom. Eureka - podaci od kupca i adresa su vidljivi iz tvojeg Newegg accounta. Bitcoin uplata im sjedne na adresu koja je kreirana samo za tvoju narudžbu i poznata je samo tebi tako da ne može biti dvojbi oko izvršenja iste. To si mogao i sam proučiti, ali očigledno i ti voliš da ti ja držim lekcije, umjesto da sam malo pogledaš kako stvari funkcioniraju u razvijenom svijetu.

 

(---neka reklama) automobili na svojim stranicama još nemaju definiran postupak plaćanja kriptovalutama, ali za pretpostaviti je da će implementirati nešto slično. Ako su pametni istaknuti će cijene i u Bitcoinima, za maksimalni marketinški učinak.

 

FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...

Kupovina preko neta nije osto što i kupovina u RH.

Ono što je moguće vani ne mora značiti i da je moguće u RH, dapače.

 Pa nisu na Neweggu implementirali Sveti Gral nego najobičniju registraciju/prijavu kupaca putem korisničkog imena i lozinke. To imaju i naši webshopovi.

 

ihusha muči kako će ( xxx opet neka reklama?) znati tko mu je kupio auto, ako mu iznenada sjednu nekakvi bitkojni. Za pretpostaviti je da neće zivkati sve redom tko ih je poslao, već će od kupaca tražiti da se na neki način registriraju prije kupovine (možda će morati unijeti čak i OIB). S tim da Bitcoin adresa naravno neće biti od xxx (opet), već od GoCrypta, ali iz Bitcoin adrese  je ionako nemoguće zaključiti koja je čija...

 

-jesi li retardiran? čitati znaš? -vidi naslov. Naslov ne govori o internetu, online ili neweggsu nego govori o kripto, hr, auto(nešto-firma-reklama..) .. i to je netočno, pogrešno, ako nešto i rade tad i nezakonito.

-automobil.. jesi li npr ikad vozio automobil preko granice? Jesi li bio vlasnik vozila? Ako nisi, jel vlasnik sjedio u vozilu? Auto nije čokolada. Registrirana djelatnost neke firme, trgovina, nije nešto što pero i ivek mogu, nego stvar regulacije-zakona. Jesi li kupio/uvezao auto, registracija i sl.? Jesi li kupio npr prepaid bankovnu karticu u banci? Ako nisi, što tad o tome znaš? Ako jesi, što ti je tad trebalo? Znaš da to nije jednako kao kupnja sladoleda? Ako to znaš, o čemu tad pričamo? Trollanje? a gdje su modovi? Jesi li kupio auto na neweggsu iz hr i platio kriptovalutom? Ako nisi, što tad misliš povlačeći newsegg primjer? Zato ću sasvim opravdano krenuti vrijeđanjem, jer izgleda da normalna komunikacija je pomaže. Sorry.

 

-kupnja automobila u hr nije moguća kriptovalutom, suprotno naslovu-članku. Jasnije? Sve ostalo je netočno, laž, reklama, dok spominjanje online i webshopa daje razlog nazvati te kretenom, glupanom i sl. jer ništa nije slučajno, tj uvredljiva je ovoliko količina ingnoriranja i tupljenja, trollanja, stvari koje ne postoje i/ili su suprotne zakonu. (čak i kad iza stoji časopis s plaćenom reklamom, no to ne znači da je sve dozvoljeno ili da je to maštovit način reklamiranja-interpretacije i sl.).

 

-muči li mene hoće li (opet reklama) znati tko je kupio auto? -to ne muči mene, nego autora texta koji ne zna ništa, kao ni ti, osim trollanja. Zakon.

-hoće li jednog dana to biti drugačije regulirano? -možda. Kao što auto trgovina može otvoriti mesnicu ili zatvoriti biznis.. no država će zakonom zatovoriti one maštovite uvoznike novo-polovnih, osim što će možda uz odvjetnike klase prodanović svi nekim čudom postati nevini (ne bi bilo prvi put, vjernojatno ni posljednji..). Možda mi se samo gadi država-društvo ili forum gdje je sve 'moguće' ako se nađe neka pinka-interes i kumovi, možda mi se gadi takav forum koji prodaje takvu reklamu... no preživjet ću (ako ste zabrinuti, hvala) :)

 

-dovoljno je pristojnosti, vrijeđanje će nadalje biti učestalije na svaku takvu glupost. Sve dok modovi ne odrade svoj dio obveze u što spada obveza moderiranja, pridržavanja zakona-činjenica ili fejknjuzova. Možda čak i demantiranje/ispravak besmislenog texta, odnosno, ako je plaćeni oglas tad nek bude oglas, no i tad mora biti usklađen sa zakonom, ne zavaravajući-lažan itd.

-možda modovima nije važan forum, vlastita pravila.. možda ni zakon? Koja god pravila požele, nek ih se pridržavaju, no ovo je previše.

 

-možda ovo zvuči kao prozivanje? .. ne, prozvali su se sami autori reklame, nisam ih ja prozvao kao što im nisam sugerirao takvo blesavo reklamiranje iz klase karačmarkove ekipe koja je zapela u osnovnoj školi, bar da su maštovitiji, da bar umjesto trollova koji brane autora i neobranjivo-izmišljotinu-laž, suprotno zakonu i pravilima foruma, nešto poduzmu.. no šute, jer tema se bumpa i efekt je postignut a ja im u tome pripomažem. Šteta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Old Iggy kaže...

Ti ne razumiješ hrvatski jezik?

Kariću neće sjesti nikakvi bitkojni. Nemaju mu na što ni kako sjesti.

 Napisao sam u zadnjoj rečenici da će sjesti GoCryptu, ali nisi pročitao cijeli post i još nastupaš s visoka. Ja tvoje postove čitam do kraja i odgovaram argumentirano.

 

Uostalom, već sam na jednom rastumačio da bi Karić  lako mogao i svoju vlastitu firmu registrirati za kripto-posredovanje i samostalno raditi ono šta mu sad radi GoCrypto (tj. prodavati kriptovalute). Kad broj kripto-uplata skoči, to će Karić vjerovatno i napraviti jer mu se neće isplatiti davati 1.25% provizije GoCryptu. Dakle, GoCrypto nema monopol na kriptovalute u Hrvatskoj, može se i Karić uključiti u taj biznis, ako hoće. Tada bi Bitcoini zaista sjedali direktno Kariću i to bi i dalje sve bilo savršeno legalno jer bi ih on samostalno uredno prodao za kune i potom napisao račun u kunama. S aspekta kupca, cijeli proces bi izgledao posve jednako.

 

Ali sve ste to mogli zaključiti i sami. Pa očigledno se služite Internetom, a u svijetu je kupovina Bitcoinom već godinama normalna stvar, nije Hrvatska prva koja je to uvela. Dovoljno je pogledati kako se to radi vani, u razvijenim zemljama. Ali vi radije ovdje izmišljate nekakve apsurdne propise, pišete besmislice i još si ih međusobno lajkate. Očekivao sam konstruktivniju diskusiju.

16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...

Ti ne razumiješ hrvatski jezik?

Kariću neće sjesti nikakvi bitkojni. Nemaju mu na što ni kako sjesti.

 Napisao sam u zadnjoj rečenici da će sjesti GoCryptu, ali nisi pročitao cijeli post i još nastupaš s visoka. Ja tvoje postove čitam do kraja i odgovaram argumentirano.

 

Uostalom, već sam na jednom rastumačio da bi Karić  lako mogao i svoju vlastitu firmu registrirati za kripto-posredovanje i samostalno raditi ono šta mu sad radi GoCrypto (tj. prodavati kriptovalute). Kad broj kripto-uplata skoči, to će Karić vjerovatno i napraviti jer mu se neće isplatiti davati 1.25% provizije GoCryptu. Dakle, GoCrypto nema monopol na kriptovalute u Hrvatskoj, može se i Karić uključiti u taj biznis, ako hoće. Tada bi Bitcoini zaista sjedali direktno Kariću i to bi i dalje sve bilo savršeno legalno jer bi ih on samostalno uredno prodao za kune i potom napisao račun u kunama. S aspekta kupca, cijeli proces bi izgledao posve jednako.

 

Ali sve ste to mogli zaključiti i sami. Pa očigledno se služite Internetom, a u svijetu je kupovina Bitcoinom već godinama normalna stvar, nije Hrvatska prva koja je to uvela. Dovoljno je pogledati kako se to radi vani, u razvijenim zemljama. Ali vi radije ovdje izmišljate nekakve apsurdne propise, pišete besmislice i još si ih međusobno lajkate. Očekivao sam konstruktivniju diskusiju.

Opet ti sa svijetom i kupovinom kriptovaluta...

Nisi u svijetu, u RH si. Da bi se Karić registrirao za takvo što je potrebna velika gnjavaža, to mu se ne isplati. A svaka prodaja u RH na kraju završi u kunama, svidjelo se to tebi ili ne (uz kn tu se da malo ubaciti i eur za sitne stvari, ali recimo ne i za ovu).

Nažalost, još nisi uspio u cijelom threadu doći ni do jednog argumenta. O odgovorima na silna pitanja da ne govorimo.

 

BTW, dok propisi nisu riješeni, ništa od takve kupovine.

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...

Ti ne razumiješ hrvatski jezik?

Kariću neće sjesti nikakvi bitkojni. Nemaju mu na što ni kako sjesti.

 Napisao sam u zadnjoj rečenici da će sjesti GoCryptu, ali nisi pročitao cijeli post i još nastupaš s visoka. Ja tvoje postove čitam do kraja i odgovaram argumentirano.

 

Uostalom, već sam na jednom rastumačio da bi xxx  lako mogao i svoju vlastitu firmu registrirati za kripto-posredovanje i samostalno raditi ono šta mu sad radi GoCrypto (tj. prodavati kriptovalute). Kad broj kripto-uplata skoči, to će xxx vjerovatno i napraviti jer mu se neće isplatiti davati 1.25% provizije GoCryptu. Dakle, GoCrypto nema monopol na kriptovalute u Hrvatskoj, može se i xxx uključiti u taj biznis, ako hoće. Tada bi Bitcoini zaista sjedali direktno Kariću i to bi i dalje sve bilo savršeno legalno jer bi ih on samostalno uredno prodao za kune i potom napisao račun u kunama. S aspekta kupca, cijeli proces bi izgledao posve jednako.

 

Ali sve ste to mogli zaključiti i sami. Pa očigledno se služite Internetom, a u svijetu je kupovina Bitcoinom već godinama normalna stvar, nije Hrvatska prva koja je to uvela. Dovoljno je pogledati kako se to radi vani, u razvijenim zemljama. Ali vi radije ovdje izmišljate nekakve apsurdne propise, pišete besmislice i još si ih međusobno lajkate. Očekivao sam konstruktivniju diskusiju.

-opet, znaš li čitati?

-konstuktivna diskusija s tobom? -vidi naslov, ponovimo kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i ... auto.. -netočno.

-ako se netko želi registrirati kao kriptomjenjačnica, nek se registrira.

-tad će to biti druga firma, dvije pravno odvojene firme, neovisno tko je vlasnik. Kao i dva odvojena poslovna žiro računa itd. ako gazda to pomješa, platit će kaznu itd..

-koliko puta ti se moraju ponoviti činjenice? diskusija? potrebne su dvije strane, preduvijet moraš znati čitati, s razumijevanjem, nakon tog moraš znati elementarana pravila igre, kao i zakone. Ako to ne znaš tad si diskvalificiran za diskusiju, glup, retardiran i sl. i treba ti nadzor/skrbnik koji će se adekvatno pobrinuti za tebe. Vrijeđanje? Vrijeđaš sudionike ignorancijom i trollanjem a to je protivno pravilima foruma, uz to što je ovakav članak također zavaravajuć-dezinformacija koju ozbiljan časopis mora povući-demantirati, dok modovi moraju moderirati jer je i to zakonska obveza za forum + njihova vlastita pravila.

-npr, 'nije Hrvatska prva koja je to uvela..' -ne, hr nije uopće ništa uvela, tj ne u kontekstu naslova, ne za kupnju automobila-tema-reklama autotrgovca u kritpovaluti, tako ti ta rečenica uopće nije argument jer je suprotna činjenici-stanju. Kad to hr uvede, tad će to biti ok i tad, tek tad će naslov biti sukladan stanju u hr za kupnju kriptovalutom. Do tad jednostavno nije + zabranjeno, jer je u pitanju auto, dok može nešto klase 'čokolade' i sl.

 

- argumenti-činjenice? Naslov?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 15:30 (ihush).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
ihush kaže...
*cut*

 Šta si sve ti tu nadrobio, majko mila. Što je stvar jednostavnija, ti pišeš duže tirade. Pretpostavljam i zašto - želiš sakriti svoje nepoznavanje tehnologije?

 

Kao što na Neweggu možeš kupiti novi procesor i platiti u Bitcoinima, tako možeš i na Bitcars kupiti novi auto i platiti Bitcoinima. Istu shemu može implementirati i Karić, nema nikakvih zakonskih prepreka. Kupac će platiti u Bitcoinima, a kune će Kariću stići od GoCrypta (koji će navedene Bitcoine prodati). To nije nije protuzakonito - uostalom i ja sam prošle godine kupio novi automobil i jedan dio sam autokući uplatio ja sa svojeg tekućeg računa, a drugi žena sa svojeg - račun i automobil su svejedno na moje ime.

 

Vidiš da se sve može objasniti kratko i jednostavno, bez ljutnje i naklapanja. Kao što već rekoh, nisu Karić automobili prva tvrtka u svijetu koja prima uplate preko kripto-posrednika, takve stvari u svijetu funkcioniraju već godinama.

 

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a

-u HR. Ne u singapuru ili tamo negdje + automobil .. a to hoće li se neki trgovac upustiti u kripto biz je njegova poslovna odluka .. dok time samo potvrđuješ da ne znaš ni čitati, još manje s razumijevanjem. Pošto se upuštaš u temu 'za odrasle' .. ponovit ću, glup si ili teže retardiran, ili plaćeni troll za bumpanje reklame.

-što si uplatio, kune ili neku drugu valutu, na koji račun.. e vidiš, to je važno. To je pravilo-zakon. Sve ostalo je za trgovinu kažnjivo jednako kao da npr ne izda račun (mada je moguće tako kupiti, protuzakonito i kažnjivo je). Časopis i tekstovi na BoL-BoFu bi morali biti u skladu sa zakonim, ne protivni, ne dezinformacije i sl. i to ako nitko drugi trebaju regulirati modovi-vlasnici tj to im je obveza.

 

podsjetnik na prvi post.. i temu-naslov.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 15:43 (ihush).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Old Iggy kaže...

Opet ti sa svijetom i kupovinom kriptovaluta...

Nisi u svijetu, u RH si. Da bi se Karić registrirao za takvo što je potrebna velika gnjavaža, to mu se ne isplati. A svaka prodaja u RH na kraju završi u kunama, svidjelo se to tebi ili ne (uz kn tu se da malo ubaciti i eur za sitne stvari, ali recimo ne i za ovu).

Nažalost, još nisi uspio u cijelom threadu doći ni do jednog argumenta. O odgovorima na silna pitanja da ne govorimo.

Za kriptoposredništvo u Hrvatskoj postoje već dvije tvrtke - GoCrypto i Paycek. Dakle, očigledno je da to nije nikakva gnjavaža kao što ti proizvoljno tvrdiš. Hrvatsko kripto-tržište je minijaturno, a već imamo dvije takve tvrtke - to je zapravo jednostavan i unosan biznis, bez velikih operativnih troškova, a provizija uredno sjeda nakon svake prodaje. Svaka prodaja u HR završi u kunama - to (za sada) nije sporno. Ali ako nema kune, kupac će uskoro moći plaćati i Bitcoinom.

 

Nerazumno je tvrditi da u cijelom threadu nisam "došao" ni do jednog argumenta, a već smo na sedmoj stranici. Rasprava očigledno privlači solidan interes, što sigurno ne bi bio slučaj da nema kvalitetnih argumenata.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
ihush kaže...

-u HR. Ne u singapuru ili tamo negdje + automobil .. a to hoće li se neki trgovac upustiti u kripto biz je njegova poslovna odluka .. dok time samo potvrđuješ da ne znaš ni čitati, još manje s razumijevanjem. Pošto se upuštaš u temu 'za odrasle' .. ponovit ću, glup si ili teže retardiran, ili plaćeni troll za bumpanje reklame.

-što si uplatio, kune ili neku drugu valutu, na koji račun.. e vidiš, to je važno. To je pravilo-zakon. Sve ostalo je za trgovinu kažnjivo jednako kao da npr ne izda račun (mada je moguće tako kupiti, protuzakonito i kažnjivo je). Časopis i tekstovi na BoL-BoFu bi morali biti u skladu sa zakonim, ne protivni, ne dezinformacije i sl. i to ako nitko drugi trebaju regulirati modovi-vlasnici tj to im je obveza.

 Ti ga i dalje drobiš i drobiš, pišeš besmislice, postavljaš nesuvisla pitanja, a sve je zapravo vrlo jednostavno - plaćanje Bitcoinom polako dolazi i u Hrvatsku. Posve legalno.

 

U mojoj konkretnoj kupovini automobila, žena i ja smo naravno uplatili kune na račun od autokuće - isto će napraviti i GoCrypto! Kao što rekoh, nema tu nikakvih specijalnih posebitosti - jedino što je novost je da kupac može platiti i Bitcoinom, ako nema kune (ili ih iz nekog razloga ne želi trošiti).

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
..

 Ti ga i dalje drobiš i drobiš, pišeš besmislice, postavljaš nesuvisla pitanja, a sve je zapravo vrlo jednostavno - plaćanje Bitcoinom polako dolazi i u Hrvatsku. Posve legalno.

 ..

 -ja drobim? a ti navedeš npr bitcars/newegg.. dok je naslov HR. Možda stiže, možda će sutra biti, ali još nije. Odnosno, što to ja drobim? Što ti argumentiraš, Singapur? Ako nisi znao, to nije HR.

-legalnost? .. do prekjučer se mislilo za autodilere iz buja da su legalni.. ali izgleda da nisu.

-trgovac može poslovati samo kroz svoj žiroračun-iban.. dok je u hr sredstvo plaćanja kuna, ne druga valuta.

-sve valute su samo valute, dok je kripto ..-kripto. Kranje nevažno koja valuta. Važan je naslov-tema, koji veze s vezom nema, tj i dalje je kunski račun propisan zakonom u hr. Pri tome je nevažno držiš li ti novac u džepu-walletu ili čarapi, važna je trgovina-djelatnost i u ovom slučaju posrednik-mjenjačnica, koja može jednako biti za mexičke pezose.. no naslov 'možete kupiti u pezosima' je jednako pogrešan time i stvar koju treba demantirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Ti ga i dalje drobiš i drobiš, pišeš besmislice, postavljaš nesuvisla pitanja, a sve je zapravo vrlo jednostavno - plaćanje Bitcoinom polako dolazi i u Hrvatsku. Posve legalno.

Dosle su samo mjenjacnice sto je ok. Kao sto mjenjacnica prima i eure, ali ne i pekara.

 

Ovaj argument ti je protuzakonit.

Da ovako nesto izjavis na sudu - pala bi ti obrana ili tuzba.

Glup si.

 

FP64_miner kaže...
U mojoj konkretnoj kupovini automobila, žena i ja smo naravno uplatili kune na račun od autokuće - isto će napraviti i GoCrypto! Kao što rekoh, nema tu nikakvih specijalnih posebitosti - jedino što je novost je da kupac može platiti i Bitcoinom, ako nema kune (ili ih iz nekog razloga ne želi trošiti).

Zasto na rucunu iz pekare ne stoji tvoje ime, a zasto stoji ime pekare?

 

Jer si nebitan, dok god tvoje financije ne podlijezu visoj instanci zakona.

 

E sad, zasto si ti posebno glup - seres po "zastarjelim zakonima" a onda kazes da postoji nesto sto je protuzakonito. Sta cemo sad svako od nas selektivo providti zakone? A sto ako te ja, miljama pametniji od tebe, zajebem? Na koga ces se pozvati? Na Magicne zakone superfuturisticke drzave?

Seres i po zaostalim drzavama, a isti jebeni zakon je u svakoj drzavi na planeti - cak je u SAD-u i najstrozi u nekoj mjeri - pa jebeni Musk je zbog napusenog tvita spusio 40 milijuna dolara i mjesto predsjednika nadzornog odbora svoje komapnije. I to samo pola godina nakon tvita - rekordno.

 

Sudjen je po zastarjelim zakonima zaostale drzave.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...

Opet ti sa svijetom i kupovinom kriptovaluta...

Nisi u svijetu, u RH si. Da bi se Karić registrirao za takvo što je potrebna velika gnjavaža, to mu se ne isplati. A svaka prodaja u RH na kraju završi u kunama, svidjelo se to tebi ili ne (uz kn tu se da malo ubaciti i eur za sitne stvari, ali recimo ne i za ovu).

Nažalost, još nisi uspio u cijelom threadu doći ni do jednog argumenta. O odgovorima na silna pitanja da ne govorimo.

Za kriptoposredništvo u Hrvatskoj postoje već dvije tvrtke - GoCrypto i Paycek. Dakle, očigledno je da to nije nikakva gnjavaža kao što ti proizvoljno tvrdiš. Hrvatsko kripto-tržište je minijaturno, a već imamo dvije takve tvrtke - to je zapravo jednostavan i unosan biznis, bez velikih operativnih troškova, a provizija uredno sjeda nakon svake prodaje. Svaka prodaja u HR završi u kunama - to (za sada) nije sporno. Ali ako nema kune, kupac će uskoro moći plaćati i Bitcoinom.

 

Nerazumno je tvrditi da u cijelom threadu nisam "došao" ni do jednog argumenta, a već smo na sedmoj stranici. Rasprava očigledno privlači solidan interes, što sigurno ne bi bio slučaj da nema kvalitetnih argumenata.

Jednostavan i unosan biznis - postati payment gateway je skup i dugotrajan proces. GoCrypto radi preko Etraneta (i mislim dalje preko Erste, morao bi provjeriti), ne znam s kim radi Paycek.

Kad kažeš "Karić prodaje za Bitcoine" - ne, Karić prodaje za kune, prima wallete nekih valuta kroz svoj payment gateway, kao što može primati Maestro, MC, Amex itd.

Kad Amer dođe u RH i želi kupiti auto, kupi ga za kune, kartica mu je chargeana za kune, doma plaća konvertirano u dolare. Tako i s ovim btcima. Sve je to najobičniji POS, kompletne kupnje i transakcije su u kunama, kroz payment gateway se charge dalje prenosi na izvorni račun. Zato je to samo marketinška priča.

 

Isto kao kad kupuješ na Amazonu ili ebayu - kako god ti negdje nešto platio, ako ti je kartica u kn platit ćeš u kn. No račun će biti onakav kakav je izvorno izdan i plaćanje u valuti u kojoj je dogovoreno. Tako je i kod Karića sve u kn. Evo i zgodna infografika, možda ti postaje jasnije.

 

Ne, u cijelom threadu niti si došao do argumenata niti si dao odgovore na mnoga pitanja. I nisi jedini koji dovoljno poznaje cijelu priču. Tvoj problem je što si "napaljen" na to bez ozbiljnijeg razmišljanja o ostalom što prati kripto. A ovakvih rasprava n zadnjih godina, samo je hype sve manji.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...
Ovaj argument ti je protuzakonit.

 Evo došli smo i do "protuzakonitih argumenata". To je valjda nešto kao verbalni delikt - spomenete Bitcoin i automatski kršite zakon :)

 

Wyks, jesi provjerio koje zakone ti to zapravo proučavaš - ove današnje ili one iz SFRJ? Jer oni iz SFRJ su zbilja zastarjeli, nisam se šalio.

 

16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
 Evo došli smo i do "protuzakonitih argumenata". To je valjda nešto kao verbalni delikt - spomenete Bitcoin i automatski kršite zakon :)

Da - tvrdnja da je u Hrvtskoj moguce placanje Bitcoinom je protuzakonita.

Razmjena Bitcoina je zakonita.

 

Ali kako ti ne razumijes zakonsku razliku termina placanje i termina razmjena to je tvoj problem.

 

FP64_miner kaže...
Wyks, jesi provjerio koje zakone ti to zapravo proučavaš - ove današnje ili one iz SFRJ? Jer oni iz SFRJ su zbilja zastarjeli, nisam se šalio.

 

A po kojem zakonu kaznjavaju varalice na porezu u SAD-u?

 

Po cijem je zakonu Musk popusio tuzbu? I to po sili zakona.

Jel Tito usto iz groba pa dosao na sud u Ameriku?

 

Eto odi u Poreznu upravu bilo koje drzave na planeti i pitaj ih mozes li legalno placati drugom valutom na tlu te drzave.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Old Iggy kaže...
Evo i zgodna infografika, možda ti postaje jasnije.

 Za konkretno ovu temu, sve do koraka 6 i 7 je zakonski manje osjetljivo sa strane trgovca.

 

Jer zakon dupusta veliki izbor kod metode 3. dok kod koraka 6 i 7 je zakon iskljuciv i strogo propisan.

Za mjenjanje koraka 6 i 7 u konkretno Hrvatskoj jedan od bitnih preduvjeta je bio i referendum o ulasku u EU, jer se time postavljaju temelji za svojevrsno odricanje dijela financijskig suvereniteta ulaskom u Eurozonu.

S time da se cak ni tada ne mjenja meritum zakona, jer ce i dalje morati vaziti propisi o valjnosti platnog prometa, te se tehnicki samo mjenja valuta iz kune u eure, opet neces moci biljeziti spajalice kao profit, da citiram Davida Brenta iz brit Officea.

 

(ovaj komentar je u biti upucen ovom mineru)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...

Da - tvrdnja da je u Hrvtskoj moguce placanje Bitcoinom je protuzakonita.

 Ta tvrdnja eventualno može biti netočna, ali ne i protuzakonita. Hrvatski Ustav naime jamči slobodu govora, čak i ako govoriš netočnosti. To je kao da ja kažem da je tvoj post protuzakonit jer si napisao 'Hrvtskoj' umjesto Hrvatskoj i time se namjerno narugao našoj voljenoj Republici. Ali za tvoj um opsjednut zabranama - ništa čudno.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Old Iggy kaže...

Kad kažeš "Karić prodaje za Bitcoine" - ne, Karić prodaje za kune, prima wallete nekih valuta kroz svoj payment gateway, kao što može primati Maestro, MC, Amex itd.

 Pa to su kripto-skeptici cijelo vrijeme naglašavali kao vrlo bitno i presudno - da Bitcoin barem donekle mora biti jednako upotrebljiv kao i Maestro, MC, Amex itd. I evo, ti si ga osobno stavio u isti kontekst s navedenima - ne kao ravnopravnog naravno, ali kao još jednu payment opciju koja se može koristiti. Međutim, sad kad je Bitcoin postao ta i takva payment opcija, sad opet nije dobro jer više nije kripto nego "najobičniji POS i marketinška priča". Kao što već rekoh - onaj tko ne zna šta hoće, nijedna opcija mu ne odgovara.

16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...

Kad kažeš "Karić prodaje za Bitcoine" - ne, Karić prodaje za kune, prima wallete nekih valuta kroz svoj payment gateway, kao što može primati Maestro, MC, Amex itd.

 Pa to su kripto-skeptici cijelo vrijeme naglašavali kao vrlo bitno i presudno - da Bitcoin barem donekle mora biti jednako upotrebljiv kao i Maestro, MC, Amex itd. I evo, ti si ga osobno stavio u isti kontekst s navedenima - ne kao ravnopravnog naravno, ali kao još jednu payment opciju koja se može koristiti. Međutim, sad kad je Bitcoin postao ta i takva payment opcija, sad opet nije dobro jer više nije kripto nego "najobičniji POS i marketinška priča". Kao što već rekoh - onaj tko ne zna šta hoće, nijedna opcija mu ne odgovara.

Razlika između "prodaje za kune" i "prodaje za BTC" je enormna.

Za BTC ne smije u RH, niti to ne radi. To kako ti plaćaš je nešto potpuno drugo. Zato govorim o marketinškoj, a ne financijskoj objavi.

Tako "za kriptovalute" može prodavati svatko.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Old Iggy kaže...
Tako "za kriptovalute" može prodavati svatko.

 Danas može, ali do prije godinu dana nije bilo ni GoCrypta ni Payceka (ustvari za GoCrypto nisam točno siguran kad je krenuo s poslovanjem u Hrvatskoj, ali čini mi se da je isto ove godine). Tako da je upotrebljivost kriptovaluta u HR ipak porasla od kako su se pojavile takve tvrtke na tržištu. Još prošle godine, ovakva diskusija kakvu mi sada ovdje vodimo bi bila bespredmetna - potencijalni kupci koji su htjeli platiti Bitcoinom morali su ga samostalno zamijeniti za kune, uz kudikamo više komplikacija i veće provizije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 17:45 (FP64_miner).
16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Old Iggy kaže...
Tako "za kriptovalute" može prodavati svatko.

 Danas može, ali do prije godinu dana nije bilo ni GoCrypta ni Payceka (ustvari za GoCrypto nisam točno siguran kad je krenuo s poslovanjem u Hrvatskoj, ali čini mi se da je isto ove godine). Tako da je upotrebljivost kriptovaluta u HR ipak porasla od kako su se pojavile takve tvrtke na tržištu. Još prošle godine, ovakva diskusija kakvu mi sada ovdje vodimo bi bila bespredmetna - potencijalni kupci koji su htjeli platiti Bitcoinom morali su ga samostalno zamijeniti za kune, uz kudikamo više komplikacija i veće provizije.

Problem je što kriptovalute još nemaju stabilnost valuta niti ih se zakonski doživljava tako.

Jedan karikirani primjer: neka je valuta zvana FP_crypto danas vrijedna 100 kn. Ti kupiš nešto za 100 kn i to ti se konvertira u -1 FP_crypto u tvom walletu. Za tjedan dana vratiš, FP_crypto je povećala vrijednost na 200 kn, no ti dobiješ nazad 100 kn iliti pola FP_crypto.

Sama ta nestabilnost prevenira upotrebu bilo koje kriptovalute danas te je teško očekivati ikakav ozbiljniji nastup na tržištu. Ono što im može pomoći kad netko "stane" iza njih (države ili banke) i zato je bitno kad će one početi, a ne BTC i slično.

16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...

Ta tvrdnja eventualno može biti netočna, ali ne i protuzakonita.

Moj tata ima veci kurac od tebe i jebo je Severinu.

 

Zanimljivo je, a i klinicki simptomaticno kako se o zakonima buni upravo najveca budala koja ih niti ne razumije.

Kao i oni koji glasno pustaju glazbu preko bluetooth zvucnika na javnom mjestu. Za to moras biti tocno genetski takav kreten.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...
FP64_miner kaže...

Ta tvrdnja eventualno može biti netočna, ali ne i protuzakonita.

Moj tata ima veci kurac od tebe i jebo je Severinu.

 

Zanimljivo je, a i klinicki simptomaticno kako se o zakonima buni upravo najveca budala koja ih niti ne razumije.

Kao i oni koji glasno pustaju glazbu preko bluetooth zvucnika na javnom mjestu. Za to moras biti tocno genetski takav kreten.

 Al moras priznati da je simpa lik totalno iako nema blagog pojma o ekonomiji ;) Blago receno ;)

 

I jos se namjerio na Igora Batinica ;) Izvini tebe ne znam toliko ali Igora pratim jos iz usenet dana ;) 

16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Posmatrač kaže...
 

I jos se namjerio na Igora Batinica ;) Izvini tebe ne znam toliko ali Igora pratim jos iz usenet dana ;) 

Psssst, ne moramo toliko u detalje, posebno kad su godine u pitanju.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...

Moj tata ima veci kurac od tebe i jebo je Severinu.

 

Zanimljivo je, a i klinicki simptomaticno kako se o zakonima buni upravo najveca budala koja ih niti ne razumije.

Kao i oni koji glasno pustaju glazbu preko bluetooth zvucnika na javnom mjestu. Za to moras biti tocno genetski takav kreten.

 Malo si nervozan jer sam raskrinkao hrpu tvojih besmislica (uključivo i ovu zadnju o "protuzakonitim argumentima") a kroz cijelu temu si glumio nekakvog Velikog Pravnika. Kako si po prirodi očigledno nesigurna osoba, moraš se malo okuražiti psovkama. Za utjehu, to je uobičajeno kod svih adolescenata (i onih koji se tako osjećaju).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice