iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

poruka: 202
|
čitano: 37.161
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t".
14 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Zhawk kaže...

Stari moj ovaj link koji si poslao je presmijesan - jel ti sudjelujes u tome? Cim mi netko napise ulaganje u crypto trziste znam na cemu smo a vidim da si ti aktivan u tome (disclaimer: i ja ulazem iz zabave u crypto ali je crypto 99% teski MLM, privatno poznajem osobu koja radi kao researcher u ETF foundationu direktno sa Buterinom - i ta osoba je rekla da nikad nikome ne bi preporucio da ulaze u crypto - blockchain je super tehnologija - ali je problem sto je najlakse za napravit "novac" pa onda to svi rade i brlate ljude). Uostalom ako zelis nesto sto je povijesno dokazano onda ulazi u indeksirane fondove sa niskim expense ratiom i procitaj si The Little Book of Common Sense investing.

 Opet kažem, možeš me vrijedjat do sutra ti i tvoj klub nerazumnika ali to NE MIJENJA činjenicu da se ponašate kao pijani bilijarderi i da neznate sa novcem. Ako ti kazem da neznas sa novcem jel te ja omalovažavam? Apsolutno ne, ja ti samo kažem istinu, na tebi je hočeš prihvatit konstruktivnu kritiku ili ne i nastavit po svom ili ne, apsolutno tvoj izbor i kako sam rekao ako ste sretni sa proizvodima, budite sretni ali po meni su to nerazumne kupnje, da vas to ne dira nebi ste se javljali. Svaka akcija ima i REAKCIJU, bilo šta da napraviš u ovom svijetu ljudi će reagirat pozitivno ili negativno, neznam šta je tu čudno, netko će ti reć šta te ide netko neće i šutjet će.

 

Što se tiče kripta neznam kakve to veze ima što ti neznaš sa novcem i preplačuješ proizvod. Sad dal je neko nekom rekao da neulazi ili ulazi kripto svijet po sistemu source: dude, trust me je meni nebitno, ti čuvaj i raspolaži svojim parama ja ću svojim. Nisam znao da je link vezan za kripto , isprike, nisam čitao sve. Ali aktivan sam u tome i kupio LUNC coin za 100 eura dok je bio 0.00010 prije 3 tjedna, sad je 0.00040 i trenutno u plusu 300 eura. Bio kripto teški MLM ili ne nije mi bitno. Ne ulažem neke velike novce.

Tu si u pravu i ljudi reagiraju negativno na tvoju pojavu. Ako uzivas u trollanju onda jos gore - to samo govori o psihopatskim tendencijama koje ispoljavas.

> da vas to ne dira nebi ste se javljali
Nitko se nije javio zato sto si rekao "meni je to nerazumna kupnja" vec zato sto kategoricki tvrdis da ti znas a drugi ne znaju i nazivas ih nerazumnicima. Kad bi bar uspio dokucit onda sto je bitno? Imat par kuna kao ti i trosit vrijeme trazeci najbolju ponudu, ili imat hrpu para i ne zamarat se ako nesto preplatis 1000EUR? Na kraju dana opet cu imat vise novaca od tebe. Eto cak sam i iz tog smeca LUNC izvukao danas 2000EUR iz zafrkancije. Da nisi toliko nerazuman sa svojim novcem mogao si i ti jos vise zaradit, al sta ces kad ne znas s novcem - znas samo pricat da znas.

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Cordas kaže...
Cryogenic kaže...
Cordas kaže...
Cryogenic kaže...

 Ali ja nikome ne branim da si kupi šta hoće, kupi šta god hočeš i ako si još i sretan uz to fenomenalno i ako si zadovoljan, ali po meni to NISU RAZUMNE kupnje jer košta PREVIŠE, da košta duplo manje bilo bi u redu, nadam se da sam sad jasniji. Razumno je štedjeti i proći povoljnije, neznam ko ne želi negdje proći povoljnije, ali kupnjom apple proizvoda ti nemožeš proći povoljnije obzirom da ima jeftinije.

Ja sam mislio da je razumno kupiti ono što želiš ako si to možeš priuštiti, a ne ono s čime ćeš najviše uštedjeti. Onda si kupi onaj mobitel u pošti s velikim tipkama za 300 kn i uživaj u svojoj uštedi jer što će ti smartphone kad je skup i nije razumno kupiti ga kad možeš i jeftinije (i razumnije?) proći. 

To je nerazumna kupnja jer nema pol toga šta meni treba, nisam siguran da shvačaš poantu razumnosti. Odvažeš šta ti treba netreba od funkcija, dizajna, vidiš cijenu i ako je povoljno ubodeš, nadam se da je sad jasnije.

Da, jasnije je. Isto tako android mobiteli nemaju ono što meni treba, a iPhone ima. Dakle, moja kupovina je jednako razumna kao i tvoja. Na spavanac sada. 

 E malo si se zajebo, iphone kupnja nije razumna i tolke pare dat za neku funkciju je suludo, misliš da si pametan al samo pokazuješ da si još jedan nerazumnik u nizu koji nezna sa novcem.

 

Vidim da vam treba pa nije na odmet pročitati, nebiste vjerovali koji life changer je ovo. I još besplatno. Od Cryogenica, life coach'a. Sretno!

 

https://financijsko-planiranje.com/besplatno-financijsko-savjetovanje/

 

Sad možeš na spavanac, laku noć.

 

 

Eto ti znaš šta je za mene tj ostale najbolje. Kakav si ti dibidus.

 

Nije problem cijena IPhonea, Oled-TV, hotela s 5 zvjezdica, Mercedes S klase i sl. Problem je sto ti nemaš novac.

 

 

 

 

12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Zhawk kaže...

Tu si u pravu i ljudi reagiraju negativno na tvoju pojavu. Ako uzivas u trollanju onda jos gore - to samo govori o psihopatskim tendencijama koje ispoljavas.

> da vas to ne dira nebi ste se javljali
Nitko se nije javio zato sto si rekao "meni je to nerazumna kupnja" vec zato sto kategoricki tvrdis da ti znas a drugi ne znaju i nazivas ih nerazumnicima. Kad bi bar uspio dokucit onda sto je bitno? Imat par kuna kao ti i trosit vrijeme trazeci najbolju ponudu, ili imat hrpu para i ne zamarat se ako nesto preplatis 1000EUR? Na kraju dana opet cu imat vise novaca od tebe. Eto cak sam i iz tog smeca LUNC izvukao danas 2000EUR iz zafrkancije. Da nisi toliko nerazuman sa svojim novcem mogao si i ti jos vise zaradit, al sta ces kad ne znas s novcem - znas samo pricat da znas.

 Koji to ljudi? Vas 5 butthurt nerazumnika, uf, nas kako me to dira. Opce nebitno kolko ko ima para nego kako raspolaže sa novcem a činjenica je da neznate sa parama i amen, daleko je to od trolanja, i fala bogu da imaš više para od mene, para nikad dosta, a evo rekao si mi da neznam sa parama, eto neznam, prihvačam prigovor i idem dalje sa životom, fala djenja i prijatno.

12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
R36 kaže...

 

Eto ti znaš šta je za mene tj ostale najbolje. Kakav si ti dibidus.

 

Nije problem cijena IPhonea, Oled-TV, hotela s 5 zvjezdica, Mercedes S klase i sl. Problem je sto ti nemaš novac.

 

 

 

 

 Evo još jedan butthurt nerazumnik financial Messiah koji je u upućen u moje financije, a nezna sa svojima, odakle izlazite da mi je znat. Al evo za registar da imaš ako te netko pita, imam stan u Zagrebu koji iznajmljujem, stan u Zagrebu u kojem živim, vozim Mercedes A klasu, nije nova, iz 2000, ali ide ko pila, skuplje mi ni netreba jer nisam nerazumnik,  imam apartman na Rabu, dobar pc, dobar mob, mining rig koji je koštao 55 000 kn, zaradjujem koliko mi treba. Fala djenja i prijatno.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 11:29 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Zhawk kaže...

Tu si u pravu i ljudi reagiraju negativno na tvoju pojavu. Ako uzivas u trollanju onda jos gore - to samo govori o psihopatskim tendencijama koje ispoljavas.

> da vas to ne dira nebi ste se javljali
Nitko se nije javio zato sto si rekao "meni je to nerazumna kupnja" vec zato sto kategoricki tvrdis da ti znas a drugi ne znaju i nazivas ih nerazumnicima. Kad bi bar uspio dokucit onda sto je bitno? Imat par kuna kao ti i trosit vrijeme trazeci najbolju ponudu, ili imat hrpu para i ne zamarat se ako nesto preplatis 1000EUR? Na kraju dana opet cu imat vise novaca od tebe. Eto cak sam i iz tog smeca LUNC izvukao danas 2000EUR iz zafrkancije. Da nisi toliko nerazuman sa svojim novcem mogao si i ti jos vise zaradit, al sta ces kad ne znas s novcem - znas samo pricat da znas.

 Koji to ljudi? Vas 5 butthurt nerazumnika, uf, nas kako me to dira. Opce nebitno kolko ko ima para nego kako raspolaže sa novcem a činjenica je da neznate sa parama i amen, daleko je to od trolanja, i fala bogu da imaš više para od mene, para nikad dosta, a evo rekao si mi da neznam sa parama, eto neznam, prihvačam prigovor i idem dalje sa životom, fala djenja i prijatno.

Ako priznajes da ne znas sa novcima onda, ili si neiskren, ili povlacis sve sto si do sad rekao da ti znas sa novcima a ostali nerazumnici ne znaju. Odluci se, doublethink nije zdrav.

6 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

molim lock teme, ovo je postalo bezveze.

so far, so good.
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
R36 kaže...

 

Eto ti znaš šta je za mene tj ostale najbolje. Kakav si ti dibidus.

 

Nije problem cijena IPhonea, Oled-TV, hotela s 5 zvjezdica, Mercedes S klase i sl. Problem je sto ti nemaš novac.

 

 

 

 

 Evo još jedan butthurt nerazumnik financial Messiah koji je u upućen u moje financije, a nezna sa svojima, odakle izlazite da mi je znat. Al evo za registar da imaš ako te netko pita, imam stan u Zagrebu koji iznajmljujem, stan u Zagrebu u kojem živim, vozim Mercedes A klasu, nije nova, iz 2000, ali ide ko pila, skuplje mi ni netreba jer nisam nerazumnik,  imam apartman na Rabu, dobar pc, dobar mob, mining rig koji je koštao 55 000 kn, zaradjujem koliko mi treba. Fala djenja i prijatno.

Pa znao sam da nemaš para...


Stan si nasljedio od babe, živiš u stanu od roditelja, voziš auto iz 2000...Šta vise reci nego  - NEMAŠ PARA. 

Samo ne znam od kud tebi pravo da ti nekom sugeriraš sto je za njega razumno a sto ne? 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 12:14 (R36).
14 godina
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
R36 kaže...
Cryogenic kaže...
R36 kaže...

 

Eto ti znaš šta je za mene tj ostale najbolje. Kakav si ti dibidus.

 

Nije problem cijena IPhonea, Oled-TV, hotela s 5 zvjezdica, Mercedes S klase i sl. Problem je sto ti nemaš novac.

 

 

 

 

 Evo još jedan butthurt nerazumnik financial Messiah koji je u upućen u moje financije, a nezna sa svojima, odakle izlazite da mi je znat. Al evo za registar da imaš ako te netko pita, imam stan u Zagrebu koji iznajmljujem, stan u Zagrebu u kojem živim, vozim Mercedes A klasu, nije nova, iz 2000, ali ide ko pila, skuplje mi ni netreba jer nisam nerazumnik,  imam apartman na Rabu, dobar pc, dobar mob, mining rig koji je koštao 55 000 kn, zaradjujem koliko mi treba. Fala djenja i prijatno.

Pa znao sam da nemaš para...


Stan si nasljedio od babe, živiš u stanu od roditelja, voziš auto iz 2000...Šta vise reci nego  - NEMAŠ PARA. 

Samo ne znam od kud tebi pravo da ti nekom sugeriraš sto je za njega razumno a sto ne? 

 

 

 

Siromastvo i frustracija ti daju to pravo :)

Lakse mu je kad to izbacuje iz sebe, makar kenjanjem po forumu gdje ga nitko ne zna.. Vjerojatno ga zive osobe ne je*u 2% pa mora ovako...

12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
R36 kaže...

Pa znao sam da nemaš para...


Stan si nasljedio od babe, živiš u stanu od roditelja, voziš auto iz 2000...Šta vise reci nego  - NEMAŠ PARA. 

Samo ne znam od kud tebi pravo da ti nekom sugeriraš sto je za njega razumno a sto ne? 

 

 

 

Nasljedio/kupio/uložio, ništa što ni drugi ljudi nisu nasljedili/kupili/uložili. Nemao ja para ili imao, i dalje stoji činjenica je da NEZNATE sa parama i amen, forum mi daje to pravo da komentiram, mogu komentirat šta ja želim i kad želim ko i svi na ovom forumu, i šta ti možeš tu napraviti, apsolutno ništa, možeš možda naučit kako bit razuman sa novcem, i ne bacat pare. I kako rig od 55000 kn nisi spomenuo ili prihode od sveg navedenoga ne spominješ? Aha, spominješ ono samo što tebi paše, pusti ti mene kompa, gledaj kako ces bolje proci sa novcima. Fala djenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 12:59 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
ansha kaže...

 

Siromastvo i frustracija ti daju to pravo :)

Lakse mu je kad to izbacuje iz sebe, makar kenjanjem po forumu gdje ga nitko ne zna.. Vjerojatno ga zive osobe ne je*u 2% pa mora ovako...

  Ma pravi Messiah pun predrasuda će mi nešto pričat, jako bitan lik na ovom svijetu i forumu, de mi pokaži svojih milion followera .

 

Ekipa nerazumnika, možemo do sutra, možete pisat šta oćete, ali to ne mijenja činjenicu da neznate sa parama ukoliko bacite pare na precijenjena sranja,  jebiga, znam da istina i činjenice bole, šta češ.

 

Evo još jednom video koji pokazuje šta jeste, pročitajte komentare, tak da krivoj osobi serete za vaše nepromišljene nerazumne postupke. Sve što pričam u ovom videu pričaju o vama od 2010'te i to sa 17 miliona pogleda. Otkud njima pravo? . Znači nisam jedini ovdje na forumu niti u svijetu koji tako razmišlja da neznate sa parama, tak da otkačite više, koji točno dio nije jasan?

.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:11 (Cryogenic).
10 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
I da je trolanje ovo već graniči sa nekim psihološkim poremećajem.
Nadglednik dina
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Entry Point kaže...
I da je trolanje ovo već graniči sa nekim psihološkim poremećajem.

 Tako je, ja i jos 17 miliona ljudi, svi na xanaxu. . Čim ti se kaže da neznaš sa parama odma taj drugi ima psihološke probleme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:20 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Entry Point kaže...
I da je trolanje ovo već graniči sa nekim psihološkim poremećajem.

Čitam i ne vjerujem...
 

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
R36 kaže...

Pa znao sam da nemaš para...


Stan si nasljedio od babe, živiš u stanu od roditelja, voziš auto iz 2000...Šta vise reci nego  - NEMAŠ PARA. 

Samo ne znam od kud tebi pravo da ti nekom sugeriraš sto je za njega razumno a sto ne? 

 

 

 

Nasljedio/kupio/uložio, ništa što ni drugi ljudi nisu nasljedili/kupili/uložili. Nemao ja para ili imao, i dalje stoji činjenica je da NEZNATE sa parama i amen, forum mi daje to pravo da komentiram, mogu komentirat šta ja želim i kad želim ko i svi na ovom forumu, i šta ti možeš tu napraviti, apsolutno ništa, možeš možda naučit kako bit razuman sa novcem, i ne bacat pare. I kako rig od 55000 kn nisi spomenuo ili prihode od sveg navedenoga ne spominješ? Aha, spominješ ono samo što tebi paše, pusti ti mene kompa, gledaj kako ces bolje proci sa novcima. Fala djenja.

Em nemaš novaca em si nepismen.

 

Nije ni čudo da nemaš novac s ovom tvojom gramatikom. Tih tvojih 55.000kn mi je odlazak 2 tjedna na more s obitelji. 

 

Daj jednom nauči : NEZNAM SE PIŠE ODVOJENO. NE ZNAM.

 

U hrvatskom jeziku negacije glagola pišu se odvojeno jer se niječnica (negacija) ne i glagol uvijek pišu odvojeno. Dakle, ispravno bi bilo: ne mogu, ne znam, ne želim, ne učim, ne čitam, ne radim.

Iznimka su glagoli kojima je niječica dio osnove: nedostajati, nestati, nemati te oblici nemoj, nemojmo, nemojte; nisam, nisi, nije, nismo, niste, nisu; nisam, nisi, nije, nismo, niste, nisu.

 

Ps. Čekam sutra predstavljanje pa da zamjenim 13 Pro s 14 Pro. 



 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:25 (R36).
14 godina
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
ansha kaže...

 

Siromastvo i frustracija ti daju to pravo :)

Lakse mu je kad to izbacuje iz sebe, makar kenjanjem po forumu gdje ga nitko ne zna.. Vjerojatno ga zive osobe ne je*u 2% pa mora ovako...

  Ma pravi Messiah pun predrasuda će mi nešto pričat, jako bitan lik na ovom svijetu i forumu, de mi pokaži svojih milion followera .

 

Ekipa nerazumnika, možemo do sutra, možete pisat šta oćete, ali to ne mijenja činjenicu da neznate sa parama ukoliko bacite pare na precijenjena sranja,  jebiga, znam da istina i činjenice bole, šta češ.

 

Evo još jednom video koji pokazuje šta jeste, pročitajte komentare, tak da krivoj osobi serete za vaše nepromišljene nerazumne postupke. Sve što pričam u ovom videu pričaju o vama od 2010'te i to sa 17 miliona pogleda. Otkud njima pravo? . Znači nisam jedini ovdje na forumu niti u svijetu koji tako razmišlja da neznate sa parama, tak da otkačite više, koji točno dio nije jasan?

.

 

 

Ti jos nisi ni dosao u priliku da znas ili ne znas s parama posto para nema. Lako tako 

 

Da nema tih koji ne znaju s parama, kako bi ja cijelo ljeto svaku vecer jeo oboritu ribu i jastoge?

14 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Zhawk kaže...
Cryogenic kaže...
Zhawk kaže...

Tu si u pravu i ljudi reagiraju negativno na tvoju pojavu. Ako uzivas u trollanju onda jos gore - to samo govori o psihopatskim tendencijama koje ispoljavas.

> da vas to ne dira nebi ste se javljali
Nitko se nije javio zato sto si rekao "meni je to nerazumna kupnja" vec zato sto kategoricki tvrdis da ti znas a drugi ne znaju i nazivas ih nerazumnicima. Kad bi bar uspio dokucit onda sto je bitno? Imat par kuna kao ti i trosit vrijeme trazeci najbolju ponudu, ili imat hrpu para i ne zamarat se ako nesto preplatis 1000EUR? Na kraju dana opet cu imat vise novaca od tebe. Eto cak sam i iz tog smeca LUNC izvukao danas 2000EUR iz zafrkancije. Da nisi toliko nerazuman sa svojim novcem mogao si i ti jos vise zaradit, al sta ces kad ne znas s novcem - znas samo pricat da znas.

 Koji to ljudi? Vas 5 butthurt nerazumnika, uf, nas kako me to dira. Opce nebitno kolko ko ima para nego kako raspolaže sa novcem a činjenica je da neznate sa parama i amen, daleko je to od trolanja, i fala bogu da imaš više para od mene, para nikad dosta, a evo rekao si mi da neznam sa parama, eto neznam, prihvačam prigovor i idem dalje sa životom, fala djenja i prijatno.

Ako priznajes da ne znas sa novcima onda, ili si neiskren, ili povlacis sve sto si do sad rekao da ti znas sa novcima a ostali nerazumnici ne znaju. Odluci se, doublethink nije zdrav.

 Ne zeli odgovorit na ovo jer mu predstavlja konondrum. Ali opcenito djeluje kao osoba nizeg intelekta tako da nista cudno - vjerojatno je sa ovom troll retorikom glavni u sedmom A razredu pa se je malo zanio.

12 godina
suspendiran
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Tako je butthurt ekipa nerazumnika, samo drmajte, teško da će vas to promijeniti. Naučite pametnije raspolagat sa novcima, pa ćete manje plakat. fala djenja i prijatno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:44 (Cryogenic).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
R36 kaže...
Cryogenic kaže...
R36 kaže...

Pa znao sam da nemaš para...


Stan si nasljedio od babe, živiš u stanu od roditelja, voziš auto iz 2000...Šta vise reci nego  - NEMAŠ PARA. 

Samo ne znam od kud tebi pravo da ti nekom sugeriraš sto je za njega razumno a sto ne? 

 

 

 

Nasljedio/kupio/uložio, ništa što ni drugi ljudi nisu nasljedili/kupili/uložili. Nemao ja para ili imao, i dalje stoji činjenica je da NEZNATE sa parama i amen, forum mi daje to pravo da komentiram, mogu komentirat šta ja želim i kad želim ko i svi na ovom forumu, i šta ti možeš tu napraviti, apsolutno ništa, možeš možda naučit kako bit razuman sa novcem, i ne bacat pare. I kako rig od 55000 kn nisi spomenuo ili prihode od sveg navedenoga ne spominješ? Aha, spominješ ono samo što tebi paše, pusti ti mene kompa, gledaj kako ces bolje proci sa novcima. Fala djenja.

Em nemaš novaca em si nepismen.

 

Nije ni čudo da nemaš novac s ovom tvojom gramatikom. Tih tvojih 55.000kn mi je odlazak 2 tjedna na more s obitelji. 

 

Daj jednom nauči : NEZNAM SE PIŠE ODVOJENO. NE ZNAM.

 

U hrvatskom jeziku negacije glagola pišu se odvojeno jer se niječnica (negacija) ne i glagol uvijek pišu odvojeno. Dakle, ispravno bi bilo: ne mogu, ne znam, ne želim, ne učim, ne čitam, ne radim.

Iznimka su glagoli kojima je niječica dio osnove: nedostajati, nestati, nemati te oblici nemoj, nemojmo, nemojte; nisam, nisi, nije, nismo, niste, nisu; nisam, nisi, nije, nismo, niste, nisu.

 

Ps. Čekam sutra predstavljanje pa da zamjenim 13 Pro s 14 Pro. 



 

 

 Moš klapat do sutra kompa, ali radije daj ženi da kupuje, razumnije će potrošit pare nego ti.

9 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...

 Koji to ljudi? Vas 5 butthurt nerazumnika...

 

Suzdržavao sam se da ti ne odgovorim, ali eto, sam si me na to natjerao. Ja sam provrtio sve i svašta od početnih PDA uređaja (Visor/Psion, Windows CE/Phone/Mobile), imao svašta od mobitela i smartphonea, i Lumiu 920 i razne Android i iPhone 7, radio sam i u DOS-u, Linuxu, Mac OS-u i Windowsima i svugdje se snalazim. I sada imam Redmi Note 11 Pro+ 5G s Android 12/MIUI 13 verzijom, što se smatra vrhom sredenje klase, pogotovo zbog punjača od 120W koji napuni prazan mobitel za cca 25 minuta. I da mi netko ponudi kakav noviji iPhone, bez razmišljanja bih ga uzeo. Jednako kao i iPad, jednako kao i MacBook ili iMac. Jedna je stvar nenadmašna kod Applea - nadogradnje sustava i bezbrižnost oko drajvera. Tu korisnik stvarno ne treba nikakvo znanje niti iskustvo da bi sve radilo kako treba. Čudiš se što ima toliko iPhone korisnika u Americi, a u isto vrijeme se ne čudiš što ga toliki broj poslovnih korisnika koristi u poslovne svrhe, jednako kao što se daleko više Mac računala koristi u američkim poduzećima nego što se to misli, prvenstveno zato jer je tamo dostupan daleko veći broj poduzeća koja mogu složiti softver na zahtjev kupca, bilo da se radi o računovodstvenom softveru, manipulaciji s bazama podataka itd. jer je tamo veće tržište nego u jednoj Hrvatskoj. I ne, nisu to glupani koji ne žele razmišljati, to su korisnici koji žele da im uređaj besprijekorno radi od trenutka kada ga uključiš pa do njegovog isključivanja. Appleovi uređaji to omogućuju. Znam, ima i s brand name računala s Windowsima koja isto tako dobro rade, samo je razlika u cijeni dosta mala u odnosu na iMac.

I tu je kraj cijele filozofije jer je poanta u samo jednoj jedinoj premisi - vrijeme je novac. Netko tko radi i troši vrijeme na reinstalaciju softvera/drajvera - gubi novac, end of the story...

I svi tvoji napori da prikažeš kako samo ti znaš procijeniti jel nešto isplativo ili ne padaju u vodu ako ne uzmeš u obzir da 30 minuta stajanja nekog komercijaliste zbog toga da mu se sredi nešto na smartphoneu donosi gubitak od 100 ili 1.000 dolara cjelokupnom poslovanju kompanije za koju radi. I onda će rukovodstvo te kompanije rađe dati duplo više novca za iPhone ako zna da će broj zastoja biti daleko manji nego s drugom opremom. I da pitaš kod nas hrpu korisnika Androida bi li uzela iPhone, vjerujem da bi barem 50% njih radije imalo iPhone koji sada nemaju jer im je bio financijski nedostižan u trenutku kupovine smartphonea. Stvarno misliš da ne bi radije imali iPhone da je kupovna moć kod nas veća?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:48 (Thinker).
12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Idemo skupit svi po 10 kuna i dat cryogeniku nek si kupi iPhone
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Thinker kaže...
Cryogenic kaže...

 Koji to ljudi? Vas 5 butthurt nerazumnika...

 

Suzdržavao sam se da ti ne odgovorim, ali eto, sam si me na to natjerao. Ja sam provrtio sve i svašta od početnih PDA uređaja (Visor/Psion, Windows CE/Phone/Mobile), imao svašta od mobitela i smartphonea, i Lumiu 920 i razne Android i iPhone 7, radio sam i u DOS-u, Linuxu, Mac OS-u i Windowsima i svugdje se snalazim. I sada imam Redmi Note 11 Pro+ 5G s Android 12/MIUI 13 verzijom, što se smatra vrhom sredenje klase, pogotovo zbog punjača od 120W koji napuni prazan mobitel za cca 25 minuta. I da mi netko ponudi kakav noviji iPhone, bez razmišljanja bih ga uzeo. Jednako kao i iPad, jednako kao i MacBook ili iMac. Jedna je stvar nenadmašna kod Applea - nadogradnje sustava i bezbrižnost oko drajvera. Tu korisnik stvarno ne treba nikakvo znanje niti iskustvo da bi sve radilo kako treba. Čudiš se što ima toliko iPhone korisnika u Americi, a u isto vrijeme se ne čudiš što ga toliki broj poslovnih korisnika koristi u poslovne svrhe, jednako kao što se daleko više Mac računala koristi u američkim poduzećima nego što se to misli, prvenstveno zato jer je tamo dostupan daleko veći broj poduzeća koja mogu složiti softver na zahtjev kupca, bilo da se radi o računovodstvenom softveru, manipulaciji s bazama podataka itd. jer je tamo veće tržište nego u jednoj Hrvatskoj. I ne, nisu to glupani koji ne žele razmišljati, to su korisnici koji žele da im uređaj besprijekorno radi od trenutka kada ga uključiš pa do njegovog isključivanja. Appleovi uređaji to omogućuju. Znam, ima i s brand name računala s Windowsima koja isto tako dobro rade, samo je razlika u cijeni dosta mala u odnosu na iMac.

I tu je kraj cijele filozofije jer je poanta u samo jednoj jedinoj premisi - vrijeme je novac. Netko tko radi i troši vrijeme na reinstalaciju softvera/drajvera - gubi novac, end of the story...

I svi tvoji napori da prikažeš kako samo ti znaš procijeniti jel nešto isplativo ili ne padaju u vodu ako ne uzmeš u obzir da 30 minuta stajanja nekog komercijaliste zbog toga da mu se sredi nešto na smartphoneu donosi gubitak od 100 ili 1.000 dolara cjelokupnom poslovanju kompanije za koju radi. I onda će rukovodstvo te kompanije rađe dati duplo više novca za iPhone ako zna da će broj zastoja biti daleko manji nego s drugom opremom. I da pitaš kod nas hrpu korisnika Androida bi li uzela iPhone, vjerujem da bi barem 50% njih radije imalo iPhone koji sada nemaju jer im je bio financijski nedostižan u trenutku kupovine smartphonea. Stvarno misliš da ne bi radije imali iPhone da je kupovna moć kod nas veća?

 Ja pričam o krajnjem privatnom korisniku koji ne razmišlja i NEZNA raspolagati sa novcem dokle god postoji uredjaj koji košta 10x manje a dobije isto i kad to kažeš butthurt nerazumnicima diže se nos. Pa postoji video sa 17 miliona pogelda, preko 10 000 komentara koji govore isto i zašto sam ja problem? Drugi ljudi koji isto gledaju na ovakve stvari kad vide da netko nerazumno troši nemogu drugačije zaključiti, aha ok, reći će ti ajme kupio si iphone kako super, bas mi je drago zbog tebe, a u sebi će reći kupio si iphone od 8000 kn, lolčina, blagajnica u konzumu za to radi 2 mjeseca, a imaš jeftinije, znamo kolko su ljudi zajebani. Znači čisti snobizam i preseravanje. Kolko njihovih prijatelja, razmišlja isto ali im neče reći iz pristojnosti? Ja nemam dlake na jeziku.

 

Nek si kupi šta god ko hoče, ali postoji akcija i reakcija na sve što radiš u životu, pa onda nemoj plakat i biti butthurt kad te netko komentira i kaže da neznaš sa parama. Trebaš reć ok, neznam sa parama i idem dalje sa životom, ali to ih toliko boli da kako se ja usudjujem išta nekome reći, digli nos do neba i krenu u rasprave braneći svoj ego i postupke jer ni sami nisu sigurni dali su dobro odlučili. Nisam nikoga vrijedjao niti rekao da je idiot, da je jadan, da je kreten, da je retard, nego samo da neznaju sa parama, zašto je to uvreda? Jer su osjetljivi ko pahuljice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 14:28 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cordas kaže...
Idemo skupit svi po 10 kuna i dat cryogeniku nek si kupi iPhone

 Jel mi vjeruješ da bi si ubo rabljeni flagship iz 2020 note 20 ultra za 3000 kn a 7000 kn dao u pučku kuhinju nek se najedu ljudi.

15 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Ovo je stvarno postalo besmisleno...
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...

 Ja pričam o krajnjem privatnom korisniku koji ne razmišlja i NEZNA raspolagati sa novcem dokle god postoji uredjaj koji košta 10x manje a dobije isto i kad to kažeš butthurt nerazumnicima diže se nos. Drugi ljudi koji isto gledaju na ovakve stvari kad vide da netko nerazumno troši nemogu drugačije zaključiti, aha ok, reći će ti ajme kupio si ihpone kako super, bas mi je drago zbog tebe, a u sebi će reći kupio si iphone od 8000 kn, lolčina, a imaš jeftinije, znamo kolko su ljudi zajebani. Kolko njihovih prijatelja, razmišlja isto ali im neče reći iz pristojnosti?

 

Nek si kupi šta god ko hoče, ali postoji akcija i reakcija na sve što radiš u životu, pa onda nemoj plakat i biti butthurt kad te netko komentira i kaže da neznaš sa parama. Trebaš reć ok, neznam sa parama i idem dalje sa životom, ali to ih toliko boli da kako se ja usudjujem išta nekome reći, digli nos do neba i krenu u rasprave braneći svoj ego i postupke jer ni sami nisu sigurni dali su dobro odlučili. Nisam nikoga vrijedjao niti rekao da je idiot, da je jadan, da je kreten, da je retard, nego samo da neznaju sa parama, zašto je to uvreda? Jer su osjetljivi ko pahuljice.

 

Oni koji su te prozvali za vrijeđanje, učinili su to s razlogom. Nitko, baš nitko u svemiru osim tebe samoga ne daje ti za pravo da vrijeđaš nekoga zbog toga što je kupio iPhone iz bilo kog razloga. Nije kupio Neveru za milijun kuna niti je kupio svemirsko brod, kupio je uređaj koji želi koristiti dugo i bezbrižno, možda ga je kupio jer ima iMac ili iPad pa želi iskoristiti dodatne mogućnosti s tim uređajima, možda jednostavno voli izgled IOS-a, možda voli jednostavnost nadogradnji. Sve svoje ima svoje zašto i zato. Jednako će kupiti iPhone kao što će netko za isti novac kupiti Samsung S22 Ultra pa možeš ići u raspravu treba li nekome uopće Samsung S22 Ultra (moj frend još uvijek koristi S10 Note i nezamisliv mu je smartphone bez olovke).

To ti je isto kao da ti ja sada trubim i vrijeđam tebe da si za 2.000 kn mogao kupiti novi Redmi Note 11 Pro umjesto prastarog Samsunga i tumačim ti da si napravio lošu kupnju, got the point?

12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Thinker kaže...

To ti je isto kao da ti ja sada trubim i vrijeđam tebe da si za 2.000 kn mogao kupiti novi Redmi Note 11 Pro umjesto prastarog Samsunga i tumačim ti da si napravio lošu kupnju, got the point?

 Apsolutno nije isto, note 11 kosta 1500, note 10+ 2000, a iphone 13 - 6700, kako je to isto pobogu. I ako ti meni kažeš da sam napravio lošu kupnju to nije vrijedjanje. Kao što ni ja nisam vrijedjao. Imaš pravo prokomentirati loša/dobra kupnja, kao i ja. Što se tiče kupnje precijenjenih stvari, čisti snobizam, preseravanje i i loše raspolaganje novcem.

 

Ako su ovo vama uvrede smatrajte se uvrijedjenim, imate video od 17 miliona pogleda, preko 100 0000 komentara koji vam govore isto i ja stvarno više neznam šta nije jasno, šta točno nije jasno u videu i komentarima koji opisuju snobizam, preseravanje i zatucanost apple proizvodima? Kolko još videa i komentara treba da se shvati?  Ja samo prenosim sadržaj videa i komentara na forum, a više ni nema smisla, uživajte over and out.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 14:45 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Thinker kaže...

To ti je isto kao da ti ja sada trubim i vrijeđam tebe da si za 2.000 kn mogao kupiti novi Redmi Note 11 Pro umjesto prastarog Samsunga i tumačim ti da si napravio lošu kupnju, got the point?

 Apsolutno nije isto, note 11 kosta 1500, note 10+ 2000, a iphone 13 - 6700, kako je to isto pobogu. Što se tiče kupnje precijenjenih stvari, čisti snobizam, preseravanje i i loše raspolaganje novcem, ako su ovo vama uvrede smatrajte se uvrijedjenim, imate video od 17 miliona pogleda, preko 100 0000 komentara i uživajte, više nema smisla,  over and out.

 bezobrazan si... što te boli kita na što tko troši novce ?!!??

 

jedino ima smisla tvoj stav - preslikan na starorvacku opsesiju: skoro pa novo avto iz svetog njemačkog trojstva (Audi, BMW, Mercedes) s malo manje od 300 iljada kilometri, na koje se strese hrpa novaca, ali se onda nema za prave gume, nego se uzmu čunga-lunga...

 

i to me ne bi cukalo, ali, za razliku od mobitela koji nemaju utjecaja na mene, takvi krkani se voze po cestama na kojima sam i ja (i još meni gore - moja obitelj) isto sudionici u prometu, pa i mene ugrožavaju, a što Ajfondžije nikako ne čine...

 

da budem na tragu, ti krkani (vidio baš neki ZG Audi A6 s tablicom NIKOLA (nek se vidi da se ima para)) ne znaju ni povezati mob s BTom u autu nego priča s onako položenim mobom ispred njuške u lijevoj ruci... e budale...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 14:42 (Stric_Jura).
9 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...

 Apsolutno nije isto, note 11 kosta 1500, note 10+ 2000, a iphone 13 - 6700, kako je to isto pobogu. I ako ti meni kažeš da sam napravio lošu kupnju to nije vrijedjanje. Kao što ni ja nisam vrijedjao. Što se tiče kupnje precijenjenih stvari, čisti snobizam, preseravanje i i loše raspolaganje novcem, ako su ovo vama uvrede smatrajte se uvrijedjenim, imate video od 17 miliona pogleda, preko 100 0000 komentara i uživajte, više nema smisla,  over and out.

 

Daj se saberi malo. Hoćeš li ići u koji trgovački centar i u zasjedi čekati nekoga tko kupi OLED televizor? Taj kupac želi najbolji ekran koji postoji trenutno na tržištu, platit ga 8.000 kn i gledat će iste emisije i filmove kao i netko drugi na nekom televizoru od 3.000 kn. Ali će slika na njegovom televizoru biti vrhunska. Jel to isto snobizam i preseravanje? Ja sam si radi grafičke pripreme stavio Dell S2522HG monitor koji ima 240 HZ osvježavanje ekrana, spada u gamerske monitore, ali sam ga uzeo jer ima vrhunski prikaz boja za tu cijenu koju sam ga dobio. I teško da će netko tko se ne bavi grafičkom prirpemom isti tren shvatiti kolika je važnost vjernog prikaza boja na ekranu. Isto kao što je nekome možda strašno važno da sa svog iMaca preuzme poziv direktno na računalo zato da ne prekida posao. Nije snobizam, potreba je, netko radije plati nešto dva-tri puta skuplje i da mu je to dostupno. Kao što netko želi vrhunski ručni sat i plati ga 3.000 kuna ili 3.000 Eura i eto, nosi ga kao što ja nosim svoj od 450 kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 14:48 (Thinker).
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Thinker kaže...
Cryogenic kaže...

 Apsolutno nije isto, note 11 kosta 1500, note 10+ 2000, a iphone 13 - 6700, kako je to isto pobogu. I ako ti meni kažeš da sam napravio lošu kupnju to nije vrijedjanje. Kao što ni ja nisam vrijedjao. Što se tiče kupnje precijenjenih stvari, čisti snobizam, preseravanje i i loše raspolaganje novcem, ako su ovo vama uvrede smatrajte se uvrijedjenim, imate video od 17 miliona pogleda, preko 100 0000 komentara i uživajte, više nema smisla,  over and out.

 

Daj se saberi malo. Hoćeš li ići u koji trgovački centar i u zasjedi čekati nekoga tko kupi OLED televizor? Taj kupac želi najbolji ekran koji postoji trenutno na tržištu, platit ga 8.000 kn i gledat će iste emisije i filmove kao i netko drugi na nekom televizoru od 3.000 kn. Ali će slika na njegovom televizoru biti vrhunska. Jel to isto snobizam i preseravanje? Ja sam si radi grafičke pripreme stavio Dell S2522HG monitor koji ima 240 HZ osvježavanje ekrana, spada u gamerske monitore, ali sam ga uzeo jer ima vrhunski prikaz boja za tu cijenu koju sam ga dobio. I teško da će netko tko se ne bavi grafičkom prirpemom isti tren shvatiti kolika je važnost vjernog prikaza boja na ekranu. Isto kao što je nekome možda strašno važno da sa svog iMaca preuzme poziv direktno na računalo zato da ne prekida posao. Nije snobizam, potreba je, netko radije plati nešto dva-tri puta skuplje i da mu je to dostupno. Kao što netko želi vrhunski ručni sat i plati ga 3.000 kuna ili 3.000 Eura i eto, nosi ga kao što ja nosim svoj od 450 kn.

 Rasprava i tema su apple/iphone/macbook uredjaji. De neda mi se više, opet ponavljam, imate video, bacite oko, procitajte komentare, boli me kita ko šta kupuje, ja imam pravo prokomenitrat, ja ništa drugo ne radim osim što "prepisujem" poantu tog videa i komentara ovdje, ako sam ja bezobrazan onda je i taj video bezobrazan i komentari na tom videu, i moj stvarno zadnji post u ovoj temi, previše vremena trošim na ljude koji neznaju sa parama,

 

 

Imate youtube, znate gdje je video, gdje su komentari, njima mlatite praznu slamu ne meni, ali sigurno bi došli na isto. Fala djenja i prijatno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 15:01 (Cryogenic).
9 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...

 Rasprava i tema su apple/iphone/macbook uredjaji.

 

I što s time? Jesi li ikada radio na iMacu? Znaš li koje su uopće prednosti Appleovih proizvoda?

Evo ti malo za ilustraciju, molim te da obavezno pogledaš: 

 

Hoćeš li i dalje osuđivati nekoga kome je nešto od ovog važno? A to je samo dio onoga što je još moguće u raznim kombinacijama Apple uređaja.

2 godine
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
 Jel mi vjeruješ da bi si ubo rabljeni flagship iz 2020 note 20 ultra za 3000 kn a 7000 kn dao u pučku kuhinju nek se najedu ljudi.

Ti si po prirodi altruist, pa ti je glupo kupovati mobitel od 13 tisoć kn.

Da imaš mjesečna primanja 100 tisoć €, da li bi si tada kupio OLED tv 75 inch i IPhone 13/14 ?

 

Da li bi kao altruist svaki mjesec dao 50 tisuća eurića u pučku kuhinju, jer ti realno za normalan život nije potrebno 100 t€ 

 

To je pitanje...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice