Apple poslao pozivnice za predstavljanje iPhonea 1

poruka: 31
|
čitano: 7.151
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple poslao pozivnice za predstavljanje iPhonea 1".
15 godina
offline
Re: Apple poslao pozivnice za predstavljanje iPhon

1. Da li ti uopće čitaš moje odogovore?!

 

Izvori na koje se pozivam su:

 

https://appleinsider.com/articles/18/07/31/apple-reports-best-june-quarter-ever-with-533b-in-revenue-on-413m-iphone-sales

 

https://www.statista.com/statistics/263401/global-apple-iphone-sales-since-3rd-quarter-2007/

 

I jasno sam ih naveo u odgovoru ispred tvog odogovora u kojem si naveo svoje izvore (treći odgovor od dna, na prethodnoj strani).

 

3. Da, znam ja što je zarada (net profit), i što je prihod (revenue), a sad ti meni malo objasni kojom si točno logikom došao do zaključka da marža raste, promatrajući podatke o prodaji različitih modela sa različitim cijenama (pretpostavljam da ti je jasno kako se iza termina iPhone, nalazi više modela koje je Apple imao u ponudi u odeređeno vrijeme)???

Da li imaš informaciju kolike su točno marže po pojedinom modelu iPhone-a?

Da li imaš informaciju koliko je pojedinih modela iPhone-a prodano u određenom razdoblju?

Ako imaš, daj nam neki link, da i mi obični smrtnici to možemo vidjeti, ako nemaš, onda samo nagađaš i to prilično loše.

 

Stalno govoriš kako: marže moraju rasti ako prodaja pada, a profit ostaje isti.

Da, tu si u pravu, ali, pod jednim uslovom, da govorimo o jednom proizvodu (a ne više različitih proizvoda, kao što je ovdje slučaj) sa jednom cijenom.

A i u tom slučaju, povećanje marže (uz iste proizvodne torškove) bi dovelo do povećanja prodajne cijene, a kao što sam već spomenuo, cijene iPhone-a ne rastu nakon izlaska na tržište nego ostaju fiskne i padaju nakon izbacivanja novog uređaja.

Ako pak tvrdiš da su marže novih modela povećane, zanima me na temelju čega si došao do toga zaključka.

 

4. Ako je Apple pao sa drugo na treće mjesto, to i dalje ne znači nužno da su prodali manji broj primjeraka (vezano na tvoju izjavu o 'politici povećanja prodaje na sve majnem broju prodanih primjeraka'), nego da je netko drugi prodao više primjeraka od njih. Osim toga, ako gledaš samo podatke po kvartalima, možeš steći pogrešan dojam, jer recimo upravo Apple dosta varira po kvartalima, pa tako zna imati skoro duplo veću prodaju u kvartalu u kojem lansira nove uređaje, u odnosu na prosjek ostalih kvartala

 

5. "Sta tacno zelis reci????? Gdje sam ja rekao da Apple lose stoji?????????"

 

Znači ovo ovdje si opisivao kako Apple zapravo dobro stoji:

 

"Puno je znakova koji pokazuju da se Apple ozbiljno zamislio nad budućnosti iphonea. Prvo sada prije par dana objavljen je propgram prodaje rezervnih dijelova neautorizovanim servisima što je prije pola godine bilo nezamislivo. 

Imas zatim fijasko za MBP linijom proizvoda i to ne jedan. Zadnja dva su opoziv MBP koji nije ni izasao na trziđte i zadnji je zabrana paljena MBP u avionima kod nekih komapnija. Apple sve više gubi svoj oreol koji je godinama stvarao.... 

Jednostavno ne nudi ništa više od ostalih. Jedini proizvod koji je još ponos Applea jeste Ipad pro. Watch je odlično prodavan proizvod ali je to malo tržište pa je to velika žaba u maloj bari. Isto tako samo u nešto većoj bari je i ipad. Inovativnost se davno izgubila... Iphone godinama izgleda isto. Kupci hoce nešto novo. Dok su se oni tužakali konkurencija nije spavala...."

 

Ajde, mogu razumjeti da ne čitaš moje odgovore, ali zašto onde ne čitaš svoje?!

 

Kakve veze sa ovim što pričamo ima podatak da je iPhone predstavljao 50% prihoda Apple-a i da to sad pada?!!

 

Evo:

 

https://www.macrumors.com/2019/07/30/earnings-q3-2019/

 

Pada, ali ne zbog smanjenja prihoda od iPhone-a, nego rasta prihoda od usluga i nosivih uređaja i periferija.

Zar je tako teško shvatiti da postotni udio nečega u ukupnoj sumi može pasti, a da pri tome zarada od toga nečega (u apsolutnom iznosu) ne pada, nego ostaje ista ili čak i lagano raste?

 

"Dzabe ti sto drzis 80% trzišta koje donosi relativno malo novca...."

 

Znači, ni 80% tržišta nije dovoljno kad je Apple u pitanju?!

 

Da se razumijemo, Apple neće vječno biti tu gdje jest (i neće biti ni prvi ni zadnji kojemu se to dogodilo), i kad tad će, ili propasti ili pasti na zanemarivi dio tržišta, ali kada se to i dogodi, budi siguran da to neće biti zbog razloga koje navode razni "stručnjaci" na internet forumima.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 11:56 (maxym).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice