Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan

poruka: 123
|
čitano: 17.772
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo plaćan".
12 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Entry Point kaže...

 

Ne mjenjate vi ništa. Trenutno su kriptovalute "novac" kriminalaca i oportunista. Vi samo želite laku zaradu i izbjeći rad i porez, ujedno si zamišljate da ste bolji od drugih jer vi majnate a ostala stoka sitnog zuba živi od vaših coina uredno pretvornenih u zlu fiat valutu. Daj molim te.

 

"Uostalom jebeš valutu zbog koje kad struje nestane nemožeš si ni žvake kupiti."

 Prije kriptovaluta ocito nije bilo kriminala, neznam sa čime su onda "radili" kriminalci, odjednom su kriminalci nastali nakon kriptovaluta . Nadji mi nekog ko ne zeli laku zaradu, i ti zelis laku zaradu i da izbjegnes rad i porez samo sad sereš na kvadrat, nema te osobe koja ne zeli laku zaradu i prestani srat. Nema tog poslodavca koji nebi bio sretan da nemora davat davanja državi, koji ti je k? Sta radi vlasnik stana koji iznajmljuje stan, sta radi politicar u saboru, sta radi prostitutka na krevetu, sta radi instagramusa kad se slika i zaradjuje, nitko nista ne radi. Ajd zamisli ti njihov skillset, bolji od tvojeg sigurno. Ujedno ja zaradim, to sta zaradim trosim i tako placam pdv.

 

Zasto bi ja bio bolji od nekog ako miniram, i zasto je to zla fiat valuta, boze o cem ti razmisljas u ta svoja 4 zidića, tolko si pakostan i jalan i ljubomoran i neznam iz kojeg razloga mrzis minere i kriptvalute a ne mrzis naše politicare koji ce ti pred nosom dignu cijenu energenata uskoro, sve ce ic gore, i struja i plin, al eto mineri i kriptovalute, ajmo njih prcat, de boli me ona stvar za tebe i tvoje misljene, pazi sad, njemu je to zla fiat valuta, ma zamisli kolko si bitan svijetu ti i tvoj mozak. I da zavrsim na ovo pakostan, tolko volis ostavit hejt da zavrsis sa recenicom "Uostalom jebeš valutu zbog koje kad struje nestane nemožeš si ni žvake kupiti."
Ko ti je usadio toliki hejt, valjda obitelj, očito se tu razgovaramo sa dječicom kojima još roditelji plačaju internet koji dume nemaju o životu i kako sve funkcionira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 18:50 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
Lenovo33 kaže...

Ponavljaš gluposti i govoriš drugima što će oni pričati...

Normalno da to sve ima veze s ekonomijom, fiatom i kapitalizmom jer su kriptovalute novac budućnosti, to nije nikakvo preseravanje nego povezane stvari.

Zarađuješ majnanjem i ujedno mijenjaš trenutni ekonomski sistem u kojem ljudi rade za fiat novac.

 

 

 

Nije se povećala količina novca u svijetu.

Kriptovalute su kao digitalne fotografije. Snimiš fotografiju, staviš na prodaju i ljudi kupuju. Ti dobiješ eure i kažeš fotografije su kao euri. Samo ne možeš napraviti copy-paste, nego ti svi fotografi svijeta moraju dozvoliti da snimiš novu fotografiju.

Ali dok si ti dobio eure, netko ih je dao. Nitko nije zbog fotografija printao eure.

I kako je onda promijenjeno išta? Kako je mijenjan ekonomskli sistem s kriptovalutama?

Salvador je za službenu valutu stavio bitcoin, ali ne može ga printati. To je kao što Crna Gora uvela euro. Koriste euro, ali su nemoćni utjecati na vrijednost eura.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 18:53 (Mandor).
10 godina
offline
Re: Salvador uveo bitcoin kao službeno sredstvo pl
@Lenovo33

Vidim da si mlad pa nikad nisi čuo za paragon. Vidiš postoji taj jedan obrazac koji možeš koristiti (kao poduzetnik) bez da imaš racunalo, internet, pa čak i struju, i uredno poslovati sa kešom.
Dok ćeš ti čekati da se struja i internet vrate ja si mogu kupi jahtu zahvaljujući to jednom komadiću papira. I komadićima papira u mojem džepu, vrlo vjerno vezanim za ekonomsku aktivnost države/unije u kojoj živim.

Dok vi fantazirate o kripto budućnosti u kojoj nitko ne plaća porez u budale žive od vaših grafičkih kartica, ja uvijek imam prepoznatu vrijednost u svojem džepu. I na računu.

Zašto se još uvijek trguje metalima poput zlata, srebra, platine itd? Jer je to opipljiva vrijednost na koju smo naučeni kroz tisućljeća.

Za kraj, da, kriptovalute su tu i neće otići nego će dobiti još više pažnje. Ali će još proci jako dugo prije nego itko pomisli na to da zamjene novac kakav poznajemo. Još dugo ćeš mijenjati kripto valute u stvarni novac, dok god je to valuta oportunista, utajivaca poreza i kriminalaca. Da se razumijemo nisu svi koji se bave kriptovalutama ovi nabrojani, ali dobar dio, ako ne i većina, su takvi.

p.s. Bez gluposti da je dolar i slične valuta kriminalaca, jer direktno sereš po stotinama tisuća kompanija koje stvaraju vrijednost, plaćaju poreze i isplaćuju svoje radnike. Koliko mi je poznato nema ni jedne kompanije (ozbiljne) koja to radi isključivo sa kriptovalutama.
Nadglednik dina
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice