Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 206.437
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
16 godina
moderator
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...
mbaksa kaže...
Svi političari lažu, pa tako i Trump. Drugo od političara ne možeš ni očekivati. Ali zato od medija čovjek očekuje da ne lažu! Da će objektivno, istinito izvještavati! A oni to ne čine!

Sve ovo sto si napisao temelji se na ovom argumentu koji je na vise razina nevaljan.

Ako svoj narativ temeljis na kontrastne argumente, onda usporedjuj usporedivo - a mediji i Trump to nisu. Zasto?

Moj narativ nije da su medijske laži gore od Trumpovih, tako da si uzalud ovo pisao.

 

Cijela ova raprava je krenula kao moj pokušaj objašnjenja kolegi zbog čega mu se čini da kad čita o Trumpu kao da čiita Onion News. Ovdje je taj prvi moj odgovor. Pokušao sam mu objasniti zbog čega mu sve to izgleda kao Onion News - zato što jednim dijelom to i jest.

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...
Moj narativ nije da su medijske laži gore od Trumpovih, tako da si uzalud ovo pisao.

 Neke lazi jesu gore, neke nisu.

 

U oba slucaja Trump i mediji nisu u istoj poziciji, niti ih se moze usporedjivati - stoga stoji argument o licemjernosti, ali ne stoji nastavak argumentacije kojim se mediji poopcuju, grupiraju i generaliziraju.

 

(Skrivena agenda medija moze ili ne mora postojati iza napada na Trumpa (politicara) - jer mozda je stao na zulj nekoj od korporacija, ali to mogu! biti i sasvim nepovezani napadi koji su legitimni dok ne krse zakon - i satira moze biti okarakterizirana kao personalni napad, ali je prihvacena)

 

Zasto je bitno to odvojiti - CNN postoji i prije i nakon Trumpa - i moze se promjeniti ideoloska agenda (jos uvijek malo koji medij bez ustezanja osudjuje americke vojne akcije), pa se (neka hipotetska) CNNova agenda moze objektivno osuditi i kao gora od Trumpove - ali ovim argumentiranjem se ide na ruku americkog dualiteta - gdje je Clintonica takodjer bila katastrofalno los kandidat (kao i sada Biden), ali je protivnik bio Trump i vice-versa.

 

Ono sto jest zabrinjavajuce je da desniji centar vec godinama (od prve godine Obaminog mandata) skrece udesno, sto ima realnije posljedice na pucanstvo jer se kroz tu politiku cesce provlace ideoloska ogranicenja i zabrane - zenama, istospolnim zajednicama i sl.

 

(Zasto je to opasno - jer ljevija politika je inkluzivna dok se ne pojavi snazna opozicija (Sto se trenutno dogadja tek u SAD-u, jer je izvor nemira u liberalnijim zemljama financijska nejednakost, dok je u SADu cesce bas ideoloski zaceta), dok je desnija eksluzivna - sto se vidi po trendovima EU politike i koja se prava ukidaju i mjenjaju u desnije vodjenim zemljama - zasto je de-facto diktatura prije uvedena preko desnog radikalizma u Madjarskoj, ili do sve snaznijeg zagovaranja zabrane pobacaja u Poljskoj, a ne u nekoj liberalnijoj zemlji.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...
mbaksa kaže...
Moj narativ nije da su medijske laži gore od Trumpovih, tako da si uzalud ovo pisao.

 Neke lazi jesu gore, neke nisu.

 

U oba slucaja Trump i mediji nisu u istoj poziciji, niti ih se moze usporedjivati - stoga stoji argument o licemjernosti, ali ne stoji nastavak argumentacije kojim se mediji poopcuju, grupiraju i generaliziraju.

Možda nisam bio dovoljno jasan - nisam uspoređivao njihove laži. Nisam uopće radio usporedbu između njih. U toj priči Trump je samo kao figura koja im je trenutno meta. Danas Trump, sutra će to biti neka druga osoba koja im neće ideološki odgovarati. A neki to rade jer tako skupljaju klikove - dio takvih je već propao, jer nisu nudili kvalitetan sadržaj, nego su samo pokušavali proizvoditi skandale, što je bilo profitabilno od početka Trumpova ulaska u politiku kao predsjedničkog kandidata, ali ljudima je već puna kapa "orange man bad" narativa.

 

Dio medija izgleda kao Onion News zato jer to jednim dijelom i jesu. A to za posljedicu ima to da Ameri medijima sve manje i manje vjeruju.

 

Ne razumijem što si mislio s "ali ne stoji nastavak argumentacije kojim se mediji poopcuju, grupiraju i generaliziraju" jer kad kritiziram medije koji manipuliraju i lažu, govorimo o medijima koji manipuliraju i lažu (a ne o "medijima, koji manipuliraju i lažu" - obrati pozornost na zarez), govorim o medijima s političkom agendom kojima cilj opravdava sredstva. Kontekst. Nisu svi mediji takvi.

 

Mislio sam komentirati i ostatak, ali onda temu pretvaramo u političku temu nevezanu uz koronu, a ovo je ipak tema o koroni.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 1:18 (mbaksa).
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ljudi su ovce. .
"O virusu je poznato sljedeće:

 

1. Ne smijete napustiti kuću, ali ako je baš potrebno, možete.

 

2. Maske uopće ne pomažu, ali morate ih nositi.

 

3. Beskorisno je sa koronavirusom ići u bolnice, ali morate ići.

 

5. Ovaj virus je smrtonosan, ali u principu nije tako zastrašujuć. Više kao jaka prehlada.

 

6. Rukavice neće pomoći, ali su potrebne.

 

7. Svi ostaju kod kuće, ali svi šetaju.

 

8. Hrane u supermarketima je puno, ali se kupuje ko da je uopće nema.

 

9. Virus ne utječe na djecu, ali djeca su ugrožena.

 

10. Nema dovoljno opreme, ali ipak ima dovoljno opreme.

 

11. Postoje mnoštvo simptoma da ste bolesni, ali možete se razboljeti i bez simptoma.

 

12. Da se ne biste razboljeli, morate trenirati, ali ne možete ići u teretane i trčati.

 

13. Najbolje je hodati po zraku, ali ne smijete na zrak, posebno u parkove i na ulicu općenito.

 

14. Pretilost je u rizičnoj skupini, ali bolje je sjediti kod kuće i puno jesti nego šetati vani.

 

15.Svaka panična poruka započinje sa riječima "Ne želim širiti paniku, ali."

 

16.Novčane kazne nisu ni na koji način opravdane, ali se izdaju.

 

17. Nema kućnog pritvora, ali nitko ne može van iz svoje općine.

 

18. Osobni su podaci zaštićeni zakonom, ali morate ih proslijediti po prvom pozivu programu za nadzor koji ih pohranjuje na nejasan način.

 

19. Obolijevaju vecinom Azijci ali umiru na tisuće Europljana.

 

20. Virus živi na različitim površinama dva sata.

 

Ne, četiri.

 

Ne, šest.

 

Ne, sedamnaest dana.

 

Ali treba mu vlažno okruženje.

 

Ne, više mu ne treba.

 

Općenito, sve je jasno, ali ništa nije jasno!"

Moj PC  
13 3 hvala 1
16 godina
moderator
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...
Imaju Trumpa na vlasti a lako moguce da ce ga imati jos jedan mandat.

U normlanim okolnostima bi vrijedilo ovo sta pricas, al imati potpunog ludjaka na najmocnijoj poziciji na svijetu je sve samo ne normalna okolnost. Treba ga maknut ne birajuci sredstva.

Sad se vrati korak unazad. Zbog čega misliš da je potpuni luđak? Zato jer ga dio medija kontinuirano već godinama blati, nameću mu sve i svašta, izmišljaju...

 

I dok bi ga ti uklonio zbog ideološkog neslaganja, Ameri će ga ponovno izabrati za predsjednika. Znači, oni upravo ljudi na koje će izbor američkog predsjednika imati utjecaj. Izabrat će ga zato jer kuže kako im mediji lažu, zato jer se ekonomija poboljšavala do situacije s koronom i zato jer je lijevi ekstremizam ("progresivizam") neprihvatljiv većini ljudi - nije prihvatljiv čak ni demokratima, pa je ljevica podijeljena između demokrata i progresivaca.

 

A pazi što su demokrati radili u vezi korone - iskorištavali su situaciju da u nužne zakone za pomoć gospodarstvu uvaljaju svoju ideologiju. Zbog opstruiranja izglasavanja zakona, i sad opstruiranja izglasavanja povećanja sredstava, tako će se zamjeriti ljudima da nema šanse da će pobijediti na izborima. Ni medijska mašinerija im neće pomoći.

 

A znaš što će se dogoditi kroz iduće četiri godine Trumpove vlasti? Ništa "extraordinary" (naravno, s obzirom na situaciju s koronom, kakva je). Ljudi će živjeti,  raditi. Nakon njega će doći netko drugi. I tako to.

 

Situacija s Trumpom je eklatantan primjer situacije "Tresla se brda, rodio se miš". 

 
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...

Sad se vrati korak unazad. Zbog čega misliš da je potpuni luđak? Zato jer ga dio medija kontinuirano već godinama blati, nameću mu sve i svašta, izmišljaju...

 

I dok bi ga ti uklonio zbog ideološkog neslaganja, 

Neozbiljan si i nebistar...

16 godina
moderator
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...
mbaksa kaže...

Sad se vrati korak unazad. Zbog čega misliš da je potpuni luđak? Zato jer ga dio medija kontinuirano već godinama blati, nameću mu sve i svašta, izmišljaju...

 

I dok bi ga ti uklonio zbog ideološkog neslaganja, 

Neozbiljan si i nebistar...

Ne, nego samo nisam ekstremist i nemam crno-bijeli pogled na svijet. 

11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...

Jer Trumpva laz i medijska laz nemaju istu tezinu - kao sto ni jedno Trumpovo dobro dijelo i djelo medija nemaju istu tezinu, pa tako i Trumpovo zlodjelo i medijsko zlodjelo nema istu tezinu.

točno da nemaju istu težinu, medijska 'zlodjela' ima daleko veću težinu ukupno gledajući

trump je prolazan, bit će samo jedan u nizu američkih predsjednika i njegova trenutnogora zlodjela (laži) u usporedbi s onim u što se pretvaraju mediji i kakvi (p)ostaju nakon njega imaju daleko manju posljedicu na američko društvo (a slična je situacija i globalno)

mbaksa kaže...

I dok bi ga ti uklonio zbog ideološkog neslaganja, Ameri će ga ponovno izabrati za predsjednika. Znači, oni upravo ljudi na koje će izbor američkog predsjednika imati utjecaj. Izabrat će ga zato jer kuže kako im mediji lažu...

 ovo je samo jedna od posljedica onoga u što se pretvaraju mediji koji bi trebali objektivno izvještavati, čak i da je netko gori od trumpa na vlasti

 

za primjer, sve veći broj antivaxera, anti 5g i sličnih njima su druga posljedica gubitka povjerenja u medije, treća (i sasvim suprotna) je posljedica da čak i ljudi koji su daleko intelektualno iznad antivaxera postaju nekritički i prihvaćaju srozavanje medija, samo zato jer im to trenutno politički odgovara 

7 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
DarthMarkus kaže...

 Još smješnije je što se proziva lijeve medije lol. Jebeš mi sve onaj Fox news je doslovno ubojica kolko su mutavi. S jedne strane imaš lijevi šund, a s desne doslovne morone koji brane kult ličnosti sociopata.

 Koji lijevi mediji? Jedino je MSNBC donekle lijevo, ali ne baš toliko da podrži Sandersa, više utoliko što su protiv republikanaca.

CNN i ostali su nekakav centar. Sad ispada da svatko tko nije zadrigli fašist je odmah ljevičar.

 

U americi ljevica postoji samo u tragovima, kao preradikalni antifa i ono nešto pametnih Sanders, Warren, AOC. Demokrati su centar.

 
Može li postojati ljevica a da nije to što si naveo? To već prelazi u ekstremizam, retardiranu AOC nazivati istinskom ljevičarkom.

Sve više sam mišljenja da treba predefinirati pojmove ljevica/desnica

9 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Tito je Hrvat.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Kolacic kaže...

Tito je Hrvat.

Najveci ikad. I oprosteno mu je sta nije imao hrabrosti dovoljno cvrsto se obracunati s olosi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 10:35 (ansha).
12 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Evo ga...Ode tema u krasan .

 

Može neki objektivni administrator pobrisati zadnje 2362. stranice.

 

picajzla0707 kaže...
wyks kaže...

Jer Trumpva laz i medijska laz nemaju istu tezinu - kao sto ni jedno Trumpovo dobro dijelo i djelo medija nemaju istu tezinu, pa tako i Trumpovo zlodjelo i medijsko zlodjelo nema istu tezinu.

točno da nemaju istu težinu, medijska 'zlodjela' ima daleko veću težinu ukupno gledajući

trump je prolazan, bit će samo jedan u nizu američkih predsjednika i njegova trenutnogora zlodjela (laži) u usporedbi s onim u što se pretvaraju mediji i kakvi (p)ostaju nakon njega imaju daleko manju posljedicu na američko društvo (a slična je situacija i globalno)

 Jel pod tim misliš i na njegove medije koji mu ližu šupak i opravdavaju svaku njegovu bljuzgotinu ma koliko nehumana i retrogradna bila. 

 

Propaganda gora od kineske jebote...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 10:44 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DarthMarkus kaže...

Evo ga...Ode tema u krasan .

 

Može neki objektivni administrator pobrisati zadnje 2362. stranice.

Popularnost i aktualnost korone ce biti kratkog vijeka, za razliku od vjecne borbe ustasa i partizana 

12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Evo ga...Ode tema u krasan .

 

Može neki objektivni administrator pobrisati zadnje 2362. stranice.

Popularnost i aktualnost korone ce biti kratkog vijeka, za razliku od vjecne borbe ustasa i partizana 

 Ma znam, idu mi na kurac te kvazi alt right spike. Ponavljaju jedno te isto ko babuni.

 

Svaki YT komentar sa IQ-om 75, jedna te ista priča. Mislim kužim kad imaš 16 godina i pubertet, al jebote sa 30+ ovakva neinteligentna sranja pisat i pri tom ne vidit šumu od drveta, to moraš bit posebna sorta bićoida. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 10:52 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DarthMarkus kaže...

Svaki YT komentar sa IQ-om 75, jedna te ista priča. Mislim kužim kad imaš 16 godina i pubertet, al jebote sa 30+ ovakva neinteligentna sranja pisat i pri tom ne vidit šumu od drveta, to moraš bit posebna sorta bićoida. 

 Alo, Ben Shapiro ima 35 godina!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...
DarthMarkus kaže...

Svaki YT komentar sa IQ-om 75, jedna te ista priča. Mislim kužim kad imaš 16 godina i pubertet, al jebote sa 30+ ovakva neinteligentna sranja pisat i pri tom ne vidit šumu od drveta, to moraš bit posebna sorta bićoida. 

 Alo, Ben Shapiro ima 35 godina!

 A da. Dobro poznati alt right govornik, domoljub i dragovoljac. Raspudić u punom sjaju. Sigh*

 

On topic :

 

Newsflash  :

 

Američka politika se ne mjenja. Bio Bush, Obama, Trump, Nixon, Reagan.

 

Kako reče pajdo, ni jedan medij nije kritizirao američku vojsku.

 

Dakle lajete na mjesec.

 

 

Mislim da imamo dosta naših kretenoida za "uzor", ne trebaju nam i strani.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 11:07 (DarthMarkus).
7 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...
Kolacic kaže...

Tito je Hrvat.

Najveci ikad. I oprosteno mu je sta nije imao hrabrosti dovoljno cvrsto se obracunati s olosi.

 
Eh , kada bi se svi "obračunavali sa ološi" na način koji ti prezentiraš nisam siguran tko bi ostao na Zemlji.

Upravo zbog ovakvog pisanja ( i tvog avatara) koje se godinama ovdje tolerira a ponekad i promovira sve više mi se gadi ovaj forum i talog koji se nakupio.
Sve manje je normalnih i pametnih stvari za pročitati, a sve više proljeva psihički isfrustriranih osoba koje se liječe pisanjem bljuvotina.

Neki dan sam dobio suspenziju zbog obične benigne šale (koja je u sebi sadržavala prostu riječ) , a sa druge stvari ovakvi pozivi na nasilje (koji su zakonski kažnjivi u svakoj normalnoj zemlji) ovdje prolaze sasvim normalno.

Pridonosio sam uz najbolje namjere svojim savjetima i prijedlozima BUG-u , pa i pokojim savjetom na forumu, ali sve manje vidim smisao pokušavati ispraviti krive Drine.
Tjeraju se ljudi sa foruma zbog malo vulgarnijih šala, ili zbog nametljivosti ili neki zbog svog fanbojizma, a godinama se gaji kao u kakvom stakleniku ovakav polusvjet koji na svakoj veliča totalitarizme.

Ne znam kakvu strategiju razvoja imaju cijenjeni BUGovci sa forumom, samo ne mislim da je ispravan način tjerati normalne ljude a tolerirati ideološke totalitariste.

14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Neuk kaže...


Upravo zbog ovakvog pisanja ( i tvog avatara) koje se godinama ovdje tolerira a ponekad i promovira sve više mi se gadi ovaj forum i talog koji se nakupio.

Ma vidi gospodina, a koji je problem s mojim avatarom i kojim temeljem bi ga ti zabranio? 

 

Al slazem se da bi trebalo postrozit mjere na forumu, ovo sta pisem nekad nije prolazilo, al imaju problema s velikim odljevom clanova pa sad prolazi :))

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ono moderator Mbaksa i ekipa uspješno razj*bali temu. Fala svima, a pogotovo moderatorima.
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...
Ono moderator Mbaksa i ekipa uspješno razj*bali temu. Fala svima, a pogotovo moderatorima.

 To samo znaci da se stvari vracaju u normalu cim krenulo raspravljati partizanima, ustasama.....

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...
Ono moderator Mbaksa i ekipa uspješno razj*bali temu. Fala svima, a pogotovo moderatorima.

 Znate, klice postaju briljantne, oni razvijaju lijekove, znate, antibiotike, vidite. Antibiotici su nekada rjesavali sve probleme. Sada najveci problem kojeg svijet ima je da su klice postale toliko briljantne da ih antibiotici ne mogu pratiti. I stalno pokusavaju naci nove, ali znate kako je, ljudi odu u bolnicu za srce, znate, i onda umru od problema, znate o kojim problemima pricam. Postoji cijeli genij iza toga, mi se borimo s time od kad je udario ali je jako pametan. I nevidljiv je i skriven ali je veoma pametan. I to se vidi u slucajveima poput Denvera, ali mislim da mi radimo dobro!

 

We SoLvEd CoRoNa WiTh FaCtS AnD LoGiC.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...
memulica kaže...
Ono moderator Mbaksa i ekipa uspješno razj*bali temu. Fala svima, a pogotovo moderatorima.

 Znate, klice postaju briljantne, oni razvijaju lijekove, znate, antibiotike, vidite. Antibiotici su nekada rjesavali sve probleme. Sada najveci problem kojeg svijet ima je da su klice postale toliko briljantne da ih antibiotici ne mogu pratiti. I stalno pokusavaju naci nove, ali znate kako je, ljudi odu u bolnicu za srce, znate, i onda umru od problema, znate o kojim problemima pricam. Postoji cijeli genij iza toga, mi se borimo s time od kad je udario ali je jako pametan. I nevidljiv je i skriven ali je veoma pametan. I to se vidi u slucajveima poput Denvera, ali mislim da mi radimo dobro!

 

We SoLvEd CoRoNa WiTh FaCtS AnD LoGiC.

Rugas se s covjekom jer se ideoloski ne slazete 

7 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...
Neuk kaže...


Upravo zbog ovakvog pisanja ( i tvog avatara) koje se godinama ovdje tolerira a ponekad i promovira sve više mi se gadi ovaj forum i talog koji se nakupio.

Ma vidi gospodina, a koji je problem s mojim avatarom i kojim temeljem bi ga ti zabranio? 

 

Al slazem se da bi trebalo postrozit mjere na forumu, ovo sta pisem nekad nije prolazilo, al imaju problema s velikim odljevom clanova pa sad prolazi :))

 

Pa ako ti sam ne vidiš koji je problem u veličanju tog Hrvata na tvom avataru, i još gore, ako to ne vide ljudi koji vode ovaj forum, onda je suvišno da ja i pokušam to objasniti.

Samo ću ti natuknuti da je sličan problem kao kada bi netko stavio za avatar Antu Pavelića, Hitlera, Staljina ili Musolinija.

Ti sad opet, naravno, pokušaj dokazati kako nisu svi isti i time zanemari činjenicu da su to bili diktatori kojima je pojam ljudskih prava ili demokracije bio značajan kao prdac. O sustavnim zločinima koje su počinili, opet zažmiri na jedno oko jer su ti neki od tih na listi ideološki bliži.

Zapravo, neznam čemu uopće pokašavam objasniti išta čovvjeku koji otvoreno na forumu poziva na nasilje i žali što jedan diktator nije pobio više ljudi.

Za mene završena ova prepiska.

 

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ansha kaže...

Rugas se s covjekom jer se ideoloski ne slazete 

 Imamo eknomiju temeljenu na vjetru. Nikad nisam razumio vjetar. Znam vjetrenjace jako puno. Proucavao sam vjetrenjace vise nego itko drugi. Znam da su jako skupe. Rade se u Kini i u Njemackoj, uglavnom, jako malo ih se radi ovdje, skono ni jedna.

Ali proizvedene su ogromne, ako ste u tome, ogromni dimovi i plinovi se bljuju u atmosferu. Znate imamo svijet, i svijet je okalajn u usporedbi sa svemirom, pa ogromne kolicine plinova i svega, pricate o ugljicnom otisku, plinovi se ispustaju u zrak, znate guli se bilo da je u Kini, Njemackoj, ide u zrak, oprostite, oni su svuda, znate.

 

I onda ih postave, i ako imate kucu unutar vidokruga tih cudovista kuca vrijedi 50% cijene, glasne su, ubijaju ptice, ako zelite vidjeti groblje ptica, odite do vjetrenjace jedan dan da vidite groblje ptica, vidjeti cete vise ptica nego u cijelom svom zivotu.

Znate u Kaliforniji su ubijali bjeloglave orlove, ako ubijes orla stave te u zatvor na 10 godina. Ali vjetrenjace ubijaju bjeloglave orlove, znte, iskljuciti ce ih nakon nekog broja, znate, istina je, i to je ok, ali ako ubijes orla i ides u zatvor zasto je ok da vjetrenjace ubijaju populaciju ptica.

 

Reci cu vam jos jednu stvar o vjetrenjacama, ja volim sve oblike energije, i ja mislim da Indija da su ok u industrijskim podrucjima, kao sto imate industrijsko postrojenje, postavite vjetrenjacu itd. Znate vidio sam polja, farme, najljepsa polja koja ste ikad vidjeli i onda imate te ruzne stvari uspravljene, i ponekad ih rade razlicite kompanije, znate da sam ja perfekcionist, ja zbilja proizvodim dobre stvari, ali vidjeti cete neke vjetrenjace koje je napravio GE, neke koje je napravio Siemens, neke koje je napravio covjek koji nema 10 centi, izgleda kao, i tako vidite te vjetrenjace koje su u razlicitim nijansama boja, neke su kao bijele, ali jedna je kao narancasto bijela, to mi je najdraza boja, narancasta.

 

Imate ta prekrasna polja, i znate sto vam ne govore, nakon 10 godina izgledaju vraski lose, pocinju biti umorne, treba ih zamjeniti, puno puta ih ljudi ne zamjene, trebaju ogormne poticaje od vlade.

Znate namo dobro ide, dobro nam ide, dobro nam ide, ekoloski nam je bolje nego ikada. Znate ja sam stručnjak za pitanja čovjekove sredine, zelim najcisu vodu na svijetu i najcisci zrak na svijetu.

 

(ono sto je odlicno je da je ovo prijevod jednog od DVA ovakva govora - u drugom kaze da zvuk vjetrenjaca uzrokuje rak.

)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 12:36 (wyks).
12 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Opet ideološko neslaganje.

 

Fake news.

 

Ide ti crveni zbog ove drske ideološke provokacije.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...

Ljudi su ovce. .
"O virusu je poznato sljedeće:

 

1. Ne smijete napustiti kuću, ali ako je baš potrebno, možete.

 

2. Maske uopće ne pomažu, ali morate ih nositi.

 

3. Beskorisno je sa koronavirusom ići u bolnice, ali morate ići.

 

5. Ovaj virus je smrtonosan, ali u principu nije tako zastrašujuć. Više kao jaka prehlada.

 

6. Rukavice neće pomoći, ali su potrebne.

 

7. Svi ostaju kod kuće, ali svi šetaju.

 

8. Hrane u supermarketima je puno, ali se kupuje ko da je uopće nema.

 

9. Virus ne utječe na djecu, ali djeca su ugrožena.

 

10. Nema dovoljno opreme, ali ipak ima dovoljno opreme.

 

11. Postoje mnoštvo simptoma da ste bolesni, ali možete se razboljeti i bez simptoma.

 

12. Da se ne biste razboljeli, morate trenirati, ali ne možete ići u teretane i trčati.

 

13. Najbolje je hodati po zraku, ali ne smijete na zrak, posebno u parkove i na ulicu općenito.

 

14. Pretilost je u rizičnoj skupini, ali bolje je sjediti kod kuće i puno jesti nego šetati vani.

 

15.Svaka panična poruka započinje sa riječima "Ne želim širiti paniku, ali."

 

16.Novčane kazne nisu ni na koji način opravdane, ali se izdaju.

 

17. Nema kućnog pritvora, ali nitko ne može van iz svoje općine.

 

18. Osobni su podaci zaštićeni zakonom, ali morate ih proslijediti po prvom pozivu programu za nadzor koji ih pohranjuje na nejasan način.

 

19. Obolijevaju vecinom Azijci ali umiru na tisuće Europljana.

 

20. Virus živi na različitim površinama dva sata.

 

Ne, četiri.

 

Ne, šest.

 

Ne, sedamnaest dana.

 

Ali treba mu vlažno okruženje.

 

Ne, više mu ne treba.

 

Općenito, sve je jasno, ali ništa nije jasno!"

To je sve ok očekivano, barem u ovom primjeru najnovije Show predstave pod imenom Korona.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 12:40 (rambox).
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DarthMarkus kaže...

 Jel pod tim misliš i na njegove medije koji mu ližu šupak i opravdavaju svaku njegovu bljuzgotinu ma koliko nehumana i retrogradna bila. 

 

Propaganda gora od kineske jebote...

naravno da pritom mislim i na 'njegove' medije, rekao sam medijske laži, nebitno kojeg medija

ali da dodam - antipropaganda umjesto izvještavanja dugoročno isto šteti kao i propaganda u ime trumpa, jer jedni i drugi srozavaju povjerenje u medije

dapače, antipropaganda medija koji se smatraju 'normalnima' i koji bi trebali izvještavati objektivno na duge staze šteti i više, jer bi upravo ti mediji trebali biti oni na kojima se temelji povjerenje javnosti 

 

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DarthMarkus kaže...

Opet ideološko neslaganje.

 Pitam se ciji pobornici misle coronu pobjediti puskama :D (ovo je isto satiricna insinuacija).

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/naoruzani-amerikanci-zakrcili-ulice-zbog-zabrane-kretanja-ovo-je-tiranija-foto-20200417

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Neuk kaže...
Visak kaže...

 

U americi ljevica postoji samo u tragovima, kao preradikalni antifa i ono nešto pametnih Sanders, Warren, AOC. Demokrati su centar.

 
Može li postojati ljevica a da nije to što si naveo? To već prelazi u ekstremizam, retardiranu AOC nazivati istinskom ljevičarkom.

Sve više sam mišljenja da treba predefinirati pojmove ljevica/desnica

 Sanders Warren i AOC su nekakva normalna ljevica. U Americi ogrezloj u sebičnost, individualizam i korporacijsko izrabljivanje oni se smatraju ekstremima, no u Evropi bi bili umjereni ljevičari. Pazi, Sanders traži državno socijalno osiguranje, kakvo ima cijela Evropa, uključujući tebe, i to ga tamo čini 'komunjarom'.

Sad imaju toliko mrtvih upravo jer deseci milijuna nemaju asolutno nikakvo osiguranje, a većina i ako ima osiguranje ono ne pokriva sve troškove, pa oklijevaju ići doktoru, a na bolovanju nisu plaćeni.

 

I onda odjednom Trump spasitelj dogovara besplatno ljiječenje za takve i pri tome nije komunjara. Naravno, to besplatno nije baš tako besplatno kako on priča, ali veli Baksa da je samo za novinare bitno ako lažu, predsjednicima se to oprašta. 

 

AOC retardirana? Znaš li uopće značenje te riječi ili si samo čuo da ju ljudi oko tebe često koriste? Žena je jedna od inteligentnijih i artikuliranijih osoba koje sam ikada vidio.

 

'Predefinirati'? Još jedna riječ kojoj ne znaš značenje?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
wyks kaže...

 Pitam se ciji pobornici misle coronu pobjediti puskama :D (ovo je isto satiricna insinuacija).

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/naoruzani-amerikanci-zakrcili-ulice-zbog-zabrane-kretanja-ovo-je-tiranija-foto-20200417

 O da, jedna od najgorih stvari koju orangutan konstantno radi je huškanje agresivne desnice. Američka desnica je ionako naoružana i agresivna, a on potpiruje sve njihove paranoje i opravdava nasilne akcije, što ih dodatno motivira i hrabri.


Već dugo postoje naznake da bi u slučaju smjene ili gubitka na izborima te 'milicije' mogle izaći na ulice, a ova situacija gdje su svi ekstremno nervozni bi mogla biti okidač.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice