Temu - internet shop, iskustva

poruka: 349
|
čitano: 369.726
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
SharkZ kaže...

Danas kad se apsolutno sve prati i nadzire preko digitalnog traga, oni su dali mogućnost da uplaćuješ keš na karticu

 Ekipa paranoji oko digitalnog traga love kao da okreću milijune na prijevarama EU fondova a onda ostavljaju mail, mobitel, ime, prezime po razno raznim fejsbucima, instagramima, portalima, etc... Stari moj ako si toliko paranoičan koji klinac radiš na netu?

 

 

2 godine
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
Ivan M. kaže...

Ti s tih 200 eura njima nisi zanimljiv, ali oni vide te transakcije i u svakom trenutku te mogu pitati odakle ti dolazi taj novac, za što moraš prikupiti dokaze tko ti je uplatio i zašto.

Piše ti u općim uvjetima - AirCash je obveznik primjene posebnih propisa (npr. Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma, Zakona o platnim uslugama, Zakona o elektroničkom novcu).

 Znači više ne mogu kupovati red boat fish sauce i galangal u prahu kako bih te sastojke tajlandske kuhinje proslijeđivao opasnoj terorističkoj organizaciji, pa kuda ide ovaj svijet...

3 mjeseca
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
quickr kaže...

 Ekipa paranoji oko digitalnog traga love kao da okreću milijune na prijevarama EU fondova a onda ostavljaju mail, mobitel, ime, prezime po razno raznim fejsbucima, instagramima, portalima, etc... Stari moj ako si toliko paranoičan koji klinac radiš na netu?

 Gdje ti vidiš paranoju? Pričamo o mogućnostim koje imaš s određenom uslugom.

Šta uopće spamaš ovdje po temi o aircashu ako te ta usluga ne zanima i ne treba ti i misliš da postoji nešto bolje?

Ajde šetaj i ne petljaj se u tuđi odabir načina plaćanja.

13 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
SharkZ kaže...
quickr kaže...

 Ekipa paranoji oko digitalnog traga love kao da okreću milijune na prijevarama EU fondova a onda ostavljaju mail, mobitel, ime, prezime po razno raznim fejsbucima, instagramima, portalima, etc... Stari moj ako si toliko paranoičan koji klinac radiš na netu?

 Gdje ti vidiš paranoju? Pričamo o mogućnostim koje imaš s određenom uslugom.

Šta uopće spamaš ovdje po temi o aircashu ako te ta usluga ne zanima i ne treba ti i misliš da postoji nešto bolje?

Ajde šetaj i ne petljaj se u tuđi odabir načina plaćanja.

 ovo nije tema o aircashu. nego temu i dalje :D

 

ali shvacam zasto bi netko uplacivao gotovinu na aircash pa dalje na revolut itd. nije to zbog paranoje ostavljanja digitalnog traga.

nekad uplatim na neke tekme par eura skupa s frendovima. mjesecno max 50€ svi zajedno. 

da sad kupujem stan bome bi mi to bilo vazno da mi se ne vidi kako uplacujem kladionicu itd. a netko je rekao kako su im sumnjive i velike transakcije prema revolutu. 

 

iako mi i to nije bas ok jer sam ja imao jednu fazu kad bi svaki mjesec odredenu cifru prebacio na revolut i tako kontrolirao mjesecne troskove i placao samo revolutom svuda. 

 

i da, to sto ti uplacujes 200€ na aircash ne znaci da oni to ne kontroliraju. nego im nisi zanimljiv s tako malo cifrom. ajde to napravit par puta dnevno, svaki dan. pa ce i tebe traziti porijeklo novca

13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
zeryx kaže...
SharkZ kaže...
quickr kaže...

 Ekipa paranoji oko digitalnog traga love kao da okreću milijune na prijevarama EU fondova a onda ostavljaju mail, mobitel, ime, prezime po razno raznim fejsbucima, instagramima, portalima, etc... Stari moj ako si toliko paranoičan koji klinac radiš na netu?

 Gdje ti vidiš paranoju? Pričamo o mogućnostim koje imaš s određenom uslugom.

Šta uopće spamaš ovdje po temi o aircashu ako te ta usluga ne zanima i ne treba ti i misliš da postoji nešto bolje?

Ajde šetaj i ne petljaj se u tuđi odabir načina plaćanja.

 ovo nije tema o aircashu. nego temu i dalje :D

 

ali shvacam zasto bi netko uplacivao gotovinu na aircash pa dalje na revolut itd. nije to zbog paranoje ostavljanja digitalnog traga.

nekad uplatim na neke tekme par eura skupa s frendovima. mjesecno max 50€ svi zajedno. 

da sad kupujem stan bome bi mi to bilo vazno da mi se ne vidi kako uplacujem kladionicu itd. a netko je rekao kako su im sumnjive i velike transakcije prema revolutu. 

 

iako mi i to nije bas ok jer sam ja imao jednu fazu kad bi svaki mjesec odredenu cifru prebacio na revolut i tako kontrolirao mjesecne troskove i placao samo revolutom svuda. 

 

i da, to sto ti uplacujes 200€ na aircash ne znaci da oni to ne kontroliraju. nego im nisi zanimljiv s tako malo cifrom. ajde to napravit par puta dnevno, svaki dan. pa ce i tebe traziti porijeklo novca

 Ekipa ovdje ne uplacuje aircash pa šalje na revolut (iako bi to bilo još luđa opcija ) nego idu na kiosk i pune airchas karticu gotovinom kod tete na tisku, kao oni umirovljenici koji placaju račune u konzumu. Iako stariju populaciju razumijem zašto to rade.

Igraš kladu za 50€ mjesečno i bojiš se da će te zajebavati prilikom dizanja kredita i kupnje stana? Od kud ti ta informacija?

 

 

Što se tiče Temu-a, kupio sam nešto robe za 30€. sve stiglo ok u roku 2 tjedna. Čisto da se držimo teme
Ali ovo sa airchashom mi je presmiješno i dalje

13 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva

vec sam digao kredit tak da me to ne brine vise.

 

ali recimo da moram dizati kredit sigurno da bi razmislio o tome. ne bi htio da me netko zajebava zbog 50€ mjesecno :D

 

 

13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
zeryx kaže...

vec sam digao kredit tak da me to ne brine vise.

 

ali recimo da moram dizati kredit sigurno da bi razmislio o tome. ne bi htio da me netko zajebava zbog 50€ mjesecno :D

 

 

 Ma šta bi te zajebavali zbog te siće. Bankama je bitnije da ti uzmeš kredit kod njih, samo da ti lovu uzmu.

14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
quickr kaže...
zeryx kaže...

vec sam digao kredit tak da me to ne brine vise.

 

ali recimo da moram dizati kredit sigurno da bi razmislio o tome. ne bi htio da me netko zajebava zbog 50€ mjesecno :D

 

 

 Ma šta bi te zajebavali zbog te siće. Bankama je bitnije da ti uzmeš kredit kod njih, samo da ti lovu uzmu.

 A ne ne iznenadio bi se.. Ne jebu te za manje kredite al za stambene da igras obicni loto za 3e imas problem, cak mislim da je dovoljno imat samo racun otvoren na svoje ime u supersportu.. 

13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
domac5 kaže...
quickr kaže...
zeryx kaže...

vec sam digao kredit tak da me to ne brine vise.

 

ali recimo da moram dizati kredit sigurno da bi razmislio o tome. ne bi htio da me netko zajebava zbog 50€ mjesecno :D

 

 

 Ma šta bi te zajebavali zbog te siće. Bankama je bitnije da ti uzmeš kredit kod njih, samo da ti lovu uzmu.

 A ne ne iznenadio bi se.. Ne jebu te za manje kredite al za stambene da igras obicni loto za 3e imas problem, cak mislim da je dovoljno imat samo racun otvoren na svoje ime u supersportu.. 

Onda se puno toga promjenilo od 2020 i danas

16 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Mogu potvrditi ovo zadnje, prijateljica radi kao osobni bankar u jednoj od HR banaka. Nekoliko puta je centrala u ZG odbijala dati stambeni kredit ako su u sustavu vidjeli uplate na igre na sreću, tipa kladionica. Pa su se klijenti znali iskaljivati na njoj, a ona ne odlučuje o tome.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
domac5 kaže...
Damir22 kaže...

nope, ideja i je razdvojiti sve od normalnih kartica, znaci, uplatim 50e, kad mi cef, mogu platiti nesto online, mogu platiti u konzumu...... dizanje i nije prijeko potrebno

 Mozes i ovako, aircash napunis gotovinom i onda revolut punis preko aircash kartice umjesto kartice tekuceg racuna.. Tako si 100% siguran a uzivas u revolutu i jos ako potrefis revolut mastercard mozes dizat s bilo kojeg bankomata u hrv bez naknade.. 

 Također imam Revolut MasterCard ali u FAQ piše da ima naknade nakon neki rokova.
https://www.revolut.com/hr-HR/legal/standard-fees/
"Podizanje gotovine na bankomatu

  • Bez naknade za do 5 podizanja gotovine na bankomatu ili 1.700 HRK / 230 € po tekućem mjesecu (ovisno što nastupi prvo), nakon toga primjenjuje se naknada. Naknada iznosi 2 % iznosa koji se podiže ili minimalno 10 HRK / 1 € po podizanju."

 

Jesam nešto propustio ili?

Sry za offtopic

11 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

kolege - em postoji zasebna tema za Revolut, em možda čak i za Aircash (ako ne - kreirajte je)

već 2 stranice se priča offtopic :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

banane bi bile off topic.... krastavci takodjer.

 

nacini placanja, i sve podvarijante bas i nisu ot....

 

inace, topic bi mogao imati samo jedan post - narucio sam, stiglo mi je.... ;)

 

znam, o puno toga se moze ovdje pisati, ali eto...

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

banane bi bile off topic.... krastavci takodjer.

 

nacini placanja, i sve podvarijante bas i nisu ot....

 

inace, topic bi mogao imati samo jedan post - narucio sam, stiglo mi je.... ;)

 

znam, o puno toga se moze ovdje pisati, ali eto...

 

 

jasno, ali ovo se svelo na opisivanje kako se koristi koja usluga (Aircash, Revolut...), a da ne pričam o prepiranjima o tome...

 

topic je tu da ekipa piše svoja iskustva, dobra i/ili loša - da li nešto šteka sa samim shopom ili narudžbama, kako su zadovoljni dobivenim, što su naručili (da znamo da li isto naručiti ili ne), itd.

što se plaćanja tiče - dovoljno je znati da platforma podržava Paypal, kartično plaćanje (pa tako i Revolut, Aircash ili kako kome već paše) te da su najsigurnije opcije plaćanja Paypal ili jednokratna Revolut kartica - i to je to :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 10:26 (60nine).
8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

ok, instalirao app, narucio...sve 5

 

kad otvorim temu stranicu u browseru, nudi mi ono kolo srece, nudi neku obavijest o 100e kupona.....kad kliknem na to, otvori app, bijeli ekran, kotacic se vrti.....i nista se ne desava.....? u cemu je fora?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

ok, instalirao app, narucio...sve 5

 

kad otvorim temu stranicu u browseru, nudi mi ono kolo srece, nudi neku obavijest o 100e kupona.....kad kliknem na to, otvori app, bijeli ekran, kotacic se vrti.....i nista se ne desava.....? u cemu je fora?

 

pojma nemam, nisam to koristio - tj. ne kupujem sa Temu-a na mobu/tabletu, samo na PC-u (na tabletu imam app samo za browsanje artikala iz kauča i spremanje u favorite po potrebi)

možda ti fali neki javascript ili nešto u browseru (nagađam) - ili im jednostavno to ne funkcionira trenutno

8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

ma to su neke fore.moras nesta serati,.pejstati,.neke piydarije

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

kazu, paket poslan, na boxbow ormaric u blizini mene....jbt, do jucer nisam ni znao da imam par metara od kuce taj box...

 

ok, sad mi tamo pod price adjustment nude povrat 70 centi, jer je jedan artikl pojeftinio. da uzmem to odmah, ili da cekam, mozda jos sta pojeftini? dali je to jednokratno po narudzbi, ili sutra ako opet koji item pojeftini....kuzite... :)

 

mislim, kad se grebem, da se grebem. hrvatska prica

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

kazu, paket poslan, na boxbow ormaric u blizini mene....jbt, do jucer nisam ni znao da imam par metara od kuce taj box...

 

ok, sad mi tamo pod price adjustment nude povrat 70 centi, jer je jedan artikl pojeftinio. da uzmem to odmah, ili da cekam, mozda jos sta pojeftini? dali je to jednokratno po narudzbi, ili sutra ako opet koji item pojeftini....kuzite... :)

 

mislim, kad se grebem, da se grebem. hrvatska prica

 Uzmi...ionako nakon mislim 3o dana nemas vise tui pogodnost...i stavi na Temu racun...

11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

kazu, paket poslan, na boxbow ormaric u blizini mene....jbt, do jucer nisam ni znao da imam par metara od kuce taj box...

 

ok, sad mi tamo pod price adjustment nude povrat 70 centi, jer je jedan artikl pojeftinio. da uzmem to odmah, ili da cekam, mozda jos sta pojeftini? dali je to jednokratno po narudzbi, ili sutra ako opet koji item pojeftini....kuzite... :)

 

mislim, kad se grebem, da se grebem. hrvatska prica

 

uzmi slobodno, ako još neki artikl pojeftini - opet ćeš dobiti razliku u tom određenom roku pa vrijedi pratiti taj dio profila svaki dan... ja sam tak uzeo razliku za par artikala, nijedan nije pojeftinio isti dan

8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

hvala, ogrebao sam se za 70 centi :)

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva
Zna netko dali se da naći još onih tableta po 50€ sa Temu-a?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva

si narucio?

Temu pozivnica: https://temu.to/m/u9kmi7rv2wy Kod za -30% za nove korisnike: aam11835
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva

I dalje nisam, nisam se baš imao vremena posvetiti i tražiti :(

11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Da si ga kupio vec bi bio na pol puta do tebe..nezz za tu cijenu se ni nema sta puno razmisljati, eo meni radi i dalje bez ikakvih problema
Temu pozivnica: https://temu.to/m/u9kmi7rv2wy Kod za -30% za nove korisnike: aam11835
14 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Kakva je situacija sa hp i porezom? Naručio tri paketa i svi su poslani sa hp, prije sam negdje čitao da pošta naplati porez pa poslje treba tražiti natrag 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Genoxxx kaže...

Kakva je situacija sa hp i porezom? Naručio tri paketa i svi su poslani sa hp, prije sam negdje čitao da pošta naplati porez pa poslje treba tražiti natrag 

 za sad vise nitko ne naplacuje(kad mislim nitko mislim do vrijednosti od 150 eur)....dok ovi iz eu ne pocnu kenjat

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 20:19 (dado16).
13 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Ne naplacuju jer su Kinezi pronasli loophole, a ne zasto sto nema regulacije. PDV placas kada narucujes direkt Temu, Aliu, itd..

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 20:23 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
ivanzu kaže...

Ne naplacuju jer su Kinezi pronasli loophole, a ne zasto sto nema regulacije. PDV placas kada narucujes direkt Temu, Aliu, itd..

Tehnički ni nema regulacije, nitko zapravo ne provjerava jesi ti platio ili nisi PDV, to što platiš Kinezima sumnjam da oni prebace EU, možda plate PDV i carinu na zbirne pošiljke ili kontejner ali to nije ni blizu onome koliko bi stvarno trebali platiti... Kod HP je bio problem jer je išlo direktno k njima pa si platio njima opet PDV i dobio bi ga natrag kad bi dokazao da si ga platio prilikom narudžbe, jedino nebi dobio natrag njihove poštanske troškove 

14 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Kupon za nove korisnike i one koji reinstaliraju ali mora proći 14 dana prije reinstalacije da bi kod funkcionirao

 

aaq06056

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice