IPhone 15 - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 811
|
čitano: 301.844
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

samo cu rec WTF

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

samo cu rec WTF

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Bas varira nevjerojatno taj postotak.

Cura ima obican 15 i ima oko 220 ciklusa i jos uvijek je 100%. Ja imam 13 Pro i oko 900 ciklusa i stoji pola godine na 84.

Prestao sam se na to obazirat ali ono, ocito i nije neki pokazatelj necega...
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 14:34 (siljo90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

istina na bivsem 15 pro je palo nakon 50 60 ciklusa na 99,jedino sto mi pada na pamet je update na 17.5.1 ili su ugradili banana bateriju

BBall,Tech,Ink....all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 14:44 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Kupljen prosle godine u 11.mjesecu

Preko 240 ciklusa (15 Pro 256)

Nakon ažuriranja na 18 beta palo na 99%

Punjenje do 90-95% u pocetku full....

Mob prikljucen svaku vecer preko noci na punjacu

- Xiaomi 2C1A, 67W

 

AMD Ryzen™ R7
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 15:41 (Extrime).
2 mjeseca
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Je li je za bateriju mobitela sigurnije zicano ili bezicno punjenje

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Witcher1 kaže...

Je li je za bateriju mobitela sigurnije zicano ili bezicno punjenje

 pa mislim da je zicano daleko bolje, bezicno zagrijava

dosta uređaj i sporije je, bar meni 😳

AMD Ryzen™ R7
2 mjeseca
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Extrime kaže...
Witcher1 kaže...

Je li je za bateriju mobitela sigurnije zicano ili bezicno punjenje

 pa mislim da je zicano daleko bolje, bezicno zagrijava

dosta uređaj i sporije je, bar meni 😳

Hvala na korisnoj informaciji

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2024 18:02 (Witcher1).
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

brijem da se nekaj softwarski cudno ponasa,danas sam vec postao 28 ciklusa i sad bzvz odem gledat i nije bio dans na punjacu i pise 29 ciklusa

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

treba i malo pazit s cim se puni...znam hrpu ljudi koji se nakace na neke no name kinezi adapteri i na jos gore kabele... vecinom sa aliexpresa,punjaci od dolar dva :D

dovoljno je vidjet koji su najprodavaniji...

...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2024 9:36 (DaNiTo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

ja koristim ugreen s njegovim kabelom,mfi certifed pise na kutiji

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Posmatrač kaže...
DaNiTo kaže...

treba i malo pazit s cim se puni...znam hrpu ljudi koji se nakace na neke no name kinezi adapteri i na jos gore kabele... vecinom sa aliexpresa,punjaci od dolar dva :D

dovoljno je vidjet koji su najprodavaniji...

 Toliko para dati za telefon pa ga paziti ko malo dijete. Te puniti do 80% te prazniti do 20% pa procenat baterije broj ciklusa pa punjac mora biti apple a puni se sporo do bola.... Naravno ne uzimati kineze pod par dolara....

Ja kupim mob za 500 eur i kacim gdje stignem punim kad stignem (punjenje od 0 do 100% za 19 minuta ;)) praznim do koliko stignem i bas me briga. Nikad problema sa baterijom....

 problem je ovdje što u stvari nema problema s baterijom već se ljudi kače na tu statistiku kaj apple pokazuje, odnosno kakti zdravlje baterije.

I ljudi se ulove na sve kaj je ispod 100% i misle da baterija ne valja.

 

X puta je bilo članaka po webu gdje je pričano kako taj health ne treba gledat i da se mobitel koristi normalno kao svaki drugi uređaj, ali jbg. apple ljudi su special snowflakes i onda svaka dlaka u jajetu smata, tako i ova health statistika.
PS: i sam imam 15 pro :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
100%
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Ma beapotrebna opterecenja s tim glupim podacima..iPhone 13 samo koristio 2ipo godine..radi ko sat bez greske..izdrzi radni dan nakon toga ga napunim i opet dipli do navecer!
Sad imam 15 Pro Max izdrzi do navecer i opet ga punim…
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Nemoj se nista cuditi ja imam 14pro skoro svaki update spadne mi postotak baterije za 1% trenutno je na 87%. A baterija mi kao od prvog dana izvuče cijeli dan.

15 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ne znam kako vidjeti broj ciklusa na 13 Pro Max, ali dolje je prva aktivacija i postotak baterije.

Aktivacija 30.11.2021, a baterija na 100%   

 

Doduse, nekoliko faktora tome doprinosi:

 

- aktiviran 30.11.2021, ali telefon je koliko je meni poznato vracen u zakonskom roku od 14 dana

- cucao negdje u ladici (jer vise se nije mogao prodati kao nov) do 02.2023.

- ja ga uzeo u 02.2023 i od tada ga koristim. Dosta sam "light" user, ne igram igrice na njemu, ne kopam po telefonu nonstop i slicno. Godinama sam zbog posla bio na telefonu i van radnog vremena i vikendom i na godisnjem, sada kada ne moram vise ga niti ne koristim jer mi ga vise bilo pun ku...

- uvijek stavljen na punjenje izmedju 20-30% (nikad nije pao ispod 20%) i skinut sa punjaca obrzo nakon sto dodje na 100% ili kada predje 90%. Nikada se ne puni preko noci

 

Svejedno, fora vidjeti telefon star preko 2 i pol godine, a baterija jos na 100% 

Kako telefon dosta slabo koristim, a ovaj je u mint stanju ne vidim potrebe za novim tamo negdje dok ne dodje 17 ili 18 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2024 9:02 (Mauro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Da biste pristupili Apple Intelligence morate promijeniti regiju na US ako ste instalirali iOS 18.1 betu

 

Within settings, open Languages & Region
Tap Language and select English (US)
Next to Region, tap and change to United States
Return to the main menu and select Apple Intelligence & Siri
Change Language to English (United States)
Change Voice to any of the American ones, and wait for it to download
Restart your iPhone

 

https://9to5mac.com/2024/07/30/how-to-get-access-to-apple-intelligence-from-outside-the-us/

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 21:13 (Witcher1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ja sam isto jedan od onih koji sad počinjem razmatrati Iphone, a bio sam i jesam stalno na androidu. Prvo zato jer im se autonomija baterije općenito popravila zadnjih godina pa i prestigla android telefone, a sad vidim da ih se može puniti bilo kojim punjačem uz USB C. Dizajn Iphone 15 mi je napredovao, sad je ljepši, nisu ni preteški težinom. Cijena se izjednačila sa skupljim android mobitelima.

 

Nekad im je slaba bila kustomizacija i opcije, sad mi se ovako na prvu, čini da ima dovoljno. Recimo, volim da ima ''Double tap'' za gašenje ekrana, da ne mrcvarim fizičku tipku stalno, i našao sam na ovom videu: 

  također mislim da sam vidio da ima i nešto slično za paljenje ekrana. Tako da mogu dva puta tapnuti na display pali se ekran, prepoznaje lice ''face unlock'' i u pogonu je. Sad vidim da nije ''double tap'' nego ''Tap or swipe to wake'', ok može i to proći ako se NE bude palio po torbama i džepovima. Da li to tko ovdje koristi ?

 

Zanima me da li se može isključiti automatska ažuriranja aplikacija i cijelog sistema ? Jer ako mi radi sve dobro ne volim stalno raditi neki update.

Također valjda se može deinstalirati aplikacije koje ne mislimo koristiti.

 

I ono glavno, kako bi bilo najjednostavnije, prebacivati slike, video i muziku sa Iphone na PC i obrnuto ? (Radije bi da zaobiđem cloud opcije.)

Neko se bio ovdje požalio da taj dio nije neka sreća, šta treba nešto instalirati na PC ? U čemu je problem. Mislim da ne bi trebalo biti problematično jer ipak velika većina planete koristi Windows PC.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 10:31 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Ekran se isto sam namjesti da se gasi i ne pravi probleme u dzepovima i torbama.

App se ne azuriraju same ako tako postavis, kao i sustav.

Za prebacivanje na pc imaju novu aplikaciju pa mislim da je rijeseno to, alj nisam testirao jer nemam razloga nista prebaciti. Backup odradim svako 2-3 mjeseca i to je to.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 10:27 (markma).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Za paljenje koristim da se ekran uključi na podizanje uređaja i onda FID odradi svoje,za gašenje koristim dupli tap na poleđini telefona.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
markma kaže...
Ekran se isto sam namjesti da se gasi i ne pravi probleme u dzepovima i torbama.

App se ne azuriraju same ako tako postavis, kao i sustav.

Za prebacivanje na pc imaju novu aplikaciju pa mislim da je rijeseno to, alj nisam testirao jer nemam razloga nista prebaciti. Backup odradim svako 2-3 mjeseca i to je to.

 

Da, nisam rekao, pažnju mi je privukao Iphone 15 Plus. Odlična autonomija, više od 60Hz mi nije potrebno (120 bih i ovako prebacio na 60), a niti ta treća ekstra zoom kamera mi nije toliko bitna. Pro Max je i nešto teži.

Ekran bih stavio da se uključuje na Tap ili swipe, na to sam mislio da ne bi smjelo prepoznavati dodir u torbi ili džepu. Super ako je to ok.

 

Imaju novu aplikaciju za šta, PC, Iphone ili treba instalirati na oboje ? Kako odradiš taj backup, da prebacuješ s Iphone na PC i obrnuto ?

 

14 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ZdravkoZ kaže...
Za paljenje koristim da se ekran uključi na podizanje uređaja i onda FID odradi svoje,za gašenje koristim dupli tap na poleđini telefona.

 Da vidio sam i tu opciju za poleđinu, ima i triple tap. Ali nisam navikao, nekako mi se lakše čini sprijeda.

Ovo za podizanje bi mi bila rezerva, jer tu bi se možda ekran palio sam od sebe kako poskakuje u torbi, recimo dok se vozi bicikl ili trči.

12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Ja ga koristim u torbi,ne pali se ekran samo tako,jedino da stalno mijenjaš položaj torbe iz vodoravno u okomit položaj a u tom slučaju ekran se osvijetli na 2-3 sekunde što je zanemarivo,plus ako je u mračnom dijelu torbe to je sa smanjenom svjetlijom.
Sve da i imam,otkud mi
2 mjeseca
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

AltStore PAL je sada besplatan

AltStore PAL is now FREE — no subscription necessary

https://x.com/altstoreio/status/1823826343085433226

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 13:43 (Witcher1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ALVIN kaže...
markma kaže...
Ekran se isto sam namjesti da se gasi i ne pravi probleme u dzepovima i torbama.

App se ne azuriraju same ako tako postavis, kao i sustav.

Za prebacivanje na pc imaju novu aplikaciju pa mislim da je rijeseno to, alj nisam testirao jer nemam razloga nista prebaciti. Backup odradim svako 2-3 mjeseca i to je to.

 

Da, nisam rekao, pažnju mi je privukao Iphone 15 Plus. Odlična autonomija, više od 60Hz mi nije potrebno (120 bih i ovako prebacio na 60), a niti ta treća ekstra zoom kamera mi nije toliko bitna. Pro Max je i nešto teži.

Ekran bih stavio da se uključuje na Tap ili swipe, na to sam mislio da ne bi smjelo prepoznavati dodir u torbi ili džepu. Super ako je to ok.

 

Imaju novu aplikaciju za šta, PC, Iphone ili treba instalirati na oboje ? Kako odradiš taj backup, da prebacuješ s Iphone na PC i obrnuto ?

 

Razlika izmedju 60Hz i 120Hz Pro motion se fakat osjeti, kada se skrola onda je ekran sa 120Hz puno fluidniji.

Onako osjecaj da telefon bolje radi.

 

Meni je osobno to najbitnija razlika izmedju "obicnog" i Pro modela, ali svatko ima svoje preferencije.

 

A za ekran bi uvijek uzeo veci (Plus ili Max). Godine rada na kompu plus godine zivota su uzele svoj danak, na obicnom mi sve presitno i teze za citati 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
6 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Ranije je islo preko itunes, a sada su ubacili i Apple Devices za windowse pa je valjda jednostavnije.

In Windows 10 and later, you can access your music, video content and Apple devices in their own dedicated apps: Apple Music app, Apple TV app and Apple Devices app. If your PC doesn’t support these apps, you can continue to use iTunes for Windows.
14 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ljudi jel ovo moguće, iphone 15 "out of the box" ogreban ekran?

Otvorio kutiju, maknuo bijeli papiric i eto je...

 

 

MadeInCroatia
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ALVIN kaže...

 

 

I ono glavno, kako bi bilo najjednostavnije, prebacivati slike, video i muziku sa Iphone na PC i obrnuto ? (Radije bi da zaobiđem cloud opcije.)

Neko se bio ovdje požalio da taj dio nije neka sreća, šta treba nešto instalirati na PC ? U čemu je problem. Mislim da ne bi trebalo biti problematično jer ipak velika većina planete koristi Windows PC.

 

 Prije desetak dana sam kupio novi Iphone 14 Pro max i program 3uTools to odradi bez beda na Windowsima.

Prebacuješ fotke, glazbu, ringtonove s i na uređaj i još dosta tog.

 

Mob povežeš USB kabelom, da.

合氣道
15 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pozdrav, uzet cu uskoro 15PM pa me zanima koje maskice preporucate i je li uz njih potrebna zastita za staklo? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 tjedna
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Kod mene je ovako, 15 base model.

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice